Back To Top
Neden eski AK Parti özleniyor?

Neden eski AK Parti özleniyor?

 - Son Güncelleme: 19.06.2019 Çarşamba 09:21
- A +

Çok iyi bir Ankara gazetecisi olan Abdülkadir Selvi’nin yazdığına göre bir süredir etrafını dikkatle dinleyen  Cumhurbaşkanı Erdoğan bir arayış içindeymiş. Selvi, kaleme aldığı “İnsanlar eski reisi istiyor” başlıklı yazısında bu durumu şöyle anlatıyor:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan, ramazandan beri görüştüğü bazı dostlarına ‘Halk ne istiyor?’ diye soruyor. Ağırlıklı olarak, ‘İnsanlar eski reisi istiyor’ cevabı veriliyor. ‘AK Parti, eski AK Parti olmalı’diyenler de var.”

Arkadaşımız Selvi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine söylenen talebe dair tepkisini merak etmiş ve aldığı yanıtları köşesine taşımış:

Erdoğan’la görüşen isimlerle konuşuyorum. Cumhurbaşkanı’nın tepki göstermeden, olgunlukla kendilerini dinlediğini söylüyorlar.  Yani ‘Ne olmuş, ben değiştim mi ki eski reisi istiyorlar?’ tarzında bir yaklaşım içinde değilmiş. ‘Bir dokunuşunuz gerekli’ diyenlere ‘Bu nasıl olacak’ diye soruyormuş.” (Hürriyet, 17 Haziran) 

Kabul edelim ki birisine “eski” halini istiyorum demek “bu yeni halini” beğenmiyorum demektir.  Ve bir anlamda ağır bir eleştiridir. Böylesi bir eleştiriye tepki verilmeyerek ‘çözümünün’ sorulması ise artık genel çoğunluğun yanlış bulduğu bu durumun savunulabilir, taşınabilir ve tolere edilebilir bir yanının kalmadığını gösterir. 

AK Parti, özellikle son beş altı yıldır gerek iç siyaset alanında kullandığı dili ve üslubu nedeniyle gerekse ekonomi ve dış politika yönetiminde izlediği yöntemler sebebiyle, toplumun genelinde olduğu kadar artık AK Parti tabanında da tepki ve eleştirilerin sebebi oluyor. 

Özellikle son dört yıldır da AK Parti tabanında “bu bizim vaktiyle gönül verdiğimiz, savunduğumuz, desteklediğimiz, gurur duyduğumuz parti değil”serzenişleri yükseliyor. 

AK Parti’ye yöneltilen bu eleştirilerden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın haberinin olmaması mümkün olabilir mi? Hayır. Sonuçta bulunan “metal yorgunluğu” stratejisi tam da tabanın bu rahatsızlıklarını gidermeye yönelik yapılan bir makyajdı. 

Ancak 31 Mart seçimlerinin ortaya koyduğu sonuç tabanın AK Parti’nin “metal yorgunluk” stratejisini yeterli bulmadığını gösterir. AK Parti 31 Mart seçimlerinin ortaya koyduğu tabloyu bir de böyle okumalıdır:  Seçmen sandıkta AK Partiye “Benim kendini düzelt talebimi yanlış anladın, metal yorgunluk dedin doğru ancak muhatapları yanlıştı, benim kendini düzelt talebim hala güncelliğini koruyor” mesajı vermiş olabilir. 

Soru şu: AK Parti tabanı neden “eski AK Parti’yi” ve “eski Erdoğan’ı” geri istiyor?

AK Parti daha iyisini ortaya koyabilmiş olsaydı bugün böylesi bir talep söz konusu olur muydu? 

Adı üstünde “eski” değil mi? 

Sonuçta AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “eski hali” neden özleniyor? 

Geçmiş iktidar dönemlerinde çok iyi şeyler yaptıkları için. Geçmiş dönemde iyi şeyler yapan AK Parti bugün daha iyisini yapması gerekmez mi? Gerekir. 

Yapmadığı için “eski hali” özleniyor. 

AK Parti’nin, kurucu aklı, kuruluş felsefesi ve ürettiği politikalar onu Türkiye’nin merkezine oturtmuş ve toplumun bütün kesimlerinin desteğini almasını sağlamıştı. 

Bakın AK Parti İstanbul seçimlerine elindeki en iyi, en marka isimle Binali Yıldırım’la girdi. Seçmene yalvarıyor, yakarıyor olmadı sitem ediyor olmadı geçmiş eski Türkiye hatırlatmaları yaparak korkutmaya çalışıyor. Ama bütün bunlar İstanbul seçimlerini almaya yetmiyor. 

Neden? 
Elindeki en iyi en marka isim bir İstanbul seçimlerini almaya neden yetmiyor? Ankara’yı Antalya’yı neden kaybetti?

AK Parti 31 Mart yerel seçimlerine elindeki en iyi isimlerle girmesine rağmen neden hezimete uğradı? 

Çünkü AK Parti tabanı “eski Erdoğan’ı ve eski AK Parti’yi” istiyor. 

AK Parti’nin politikasızlığından dün ülkenin sorunlarını çözmeye yönelik politika üreten AK Parti’nin bugün oluşan yeni sorunların müsebbibi olmasından memnun değil. 

“Eski Erdoğan” dün partisinin milletvekillerine “milletvekilliği el kaldırma sistemi” değil diyordu. Milletvekilleri de ciddi ciddi ülkenin sorunlarına  çözüm üretebilecek liyakat ve ehliyete sahiplerdi. 

Dün AK Partili bir milletvekili konuştuğunda herkes hayranlıkla dinliyordu bugün konuşan kimi milletvekilleri acı acı gülümsemelere sebep oluyor. 

AK Parti’nin sözcüsü de, Meclis’teki milletvekilleri de, kabineye koyduğu bakanları da AK Parti’nin parlamasına ve itibarına katkıda bulunacak isimlerden oluşuyordu. 

Dün AK Parti kadrosu vardı. İsim isim sayıldığında hepsi devlet adamlığı yapabilecek niteliklere sahip dedirten... Kimsenin itiraz edemeyeceği isimlerdi... Bugün “eski AK Parti” talebinde AK Parti’nin parıl parıl parladığı, gurur duyulduğu dönemindeki milletvekillerinin, bakanlarının, AK Parti genel başkan yardımcılarının isimleri de yer alıyordur sanırım. 

Çünkü “eski AK Parti” demek ülkenin kalkınma, altyapı, ekonomik sorunlarından demokrasi, özgürlükler ve adalet sorunun çözülmesi için kolları sıvayan AK Parti kadroları demekti. 

Militarist, jüristokratik ve bürokratik oligarşi altında bunalan Türkiye’yi, milli iradenin hakim olduğu demokratik bir ülke haline getirebilmek için AB kriterleri doğrultusunda reform üstüne reformlar yapan kadrolar demekti. 

AK Parti dün kendisiyle gurur duyulan geçmiş dönemlerdeki milletvekillerinden daha iyi ve nitelikli milletvekillerine sahip olmuş olsaydı... Bugün kabinedeki isimler geçmiş dönemdeki isimlerden daha iyi olmuş olsaydı... Bugün vermiş olduğu AK Parti fotoğrafı 2014’e kadar verdiği fotoğrafları aratmayacak niteliğe sahip olsaydı... 

AK Parti “eski haline” dönsün talebi olur muydu?

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
MUSTAFA MEHMET ALTUNEL 25 Haziran 2019 16:45
"Militarist, jüristokratik ve bürokratik oligarşi altında bunalan Türkiye’yi, milli iradenin hakim olduğu demokratik bir ülke haline getirebilmek için AB kriterleri doğrultusunda reform üstüne reformlar yapan kadrolar demekti."27 nisan 2007 E-Muhtıra verilirken o reform yapan kadrolar neredeydi?,MİT başkanınına operasyon düzenleyen savcı yeri göğü inletirken senin reformcu kadro ne tepki verdi?,Gezi olaylarında "mesajınızı aldık" derken ülkenin büyük projelerinin iptalinimi istedi sizin reformcu kadro? 14-25 Aralık operasyonlarında,15 temmuz hain kalkışmasında bu reformcu kadro neredeydi?
Ayşe Gül 24 Haziran 2019 11:35
Sayın Selvinin amacı rant kullanım süresini uzatmaktır.Dönüşü olmayan yola girildi.Eski reis neyse, yeni reis odur.ilk dönemlerinde insanları amaçları için kullandılar sonra kağıt parçası gibi ya çöpe ya hapishaneye yada işsiz bırakıldılar.Nazlı ılıcak,Ahmet Altan,Mehmet Altan buna benzer nice akademisyen, yazar ,öğretmen, memur, suçları neydi,onlar gibi düşünmedikleri için.Bunun vebalı olacaktır.
Burak Han 25 Haziran 2019 00:24
0
Allah seni saydigin isimlerle hasreylesin. Ahirette komsu eylesin. Emperyalistlere ve onlarin gizli servislerine hizmet edenleri(feto) gormeyen zavalli.
KARAR OKURU 22 Haziran 2019 17:14
Elif hanım bırakın eski AKP yi yeni AKP yi, bir meslektaşınızın idarecisi olduğu programdan önce rakiplerden kendine yakın olduğu adayla görüşmesini ve bunu yalanlamasını yazsaydınız. Lehte yada aleyhte, ki gerçek eleştirel-muhalif kimliğinizi gösterseydiniz. Duymadınızmı yoksa bu bahsettiklerimi?
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 16:57
Eskiden bir kardeşimiz Ankara’da önemli bir göreve geldiğinde hepimiz ona dua eder, onunla övünürdük.. şimdi ise ayak oyunlarından ve ankaradan bıktık! Derdimizi anlatacak kapı-adam (!) bulamıyoruz..
Avustralyali 21 Haziran 2019 01:43
Yahu, butun ummet Turkiyeye umit ile bakarken, su turkiyenin haline bakin. Biz bu halde kime lider olacagizki? Dagiliyorsunuz, birbirinize dustunuz! Gazeteler Pespaye! Cemaatler, Vakiflar, Dernekler, Partiler ve herkez birbiriyle girtlak girtlaga KAVGALI! Siyaset! Burada Turkiyeden umit eden ve liderlik bekleyen endonezyali, malezyali, lubnanli, sudanli v.s. kardeslerime bunu izah edemiyorum. Kusura bakmayin Hepinizin zaafi: Para, Mal, Makam v.s. Ahirette Hesabini verebileceginiz seylerin pesinden kosun lutfen. Cunku Osmanli bakiyesi bizden liderlik bekliyor ve biz ne yapiyoruz!
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 03:55
0
Tam isabet kardeşim.... ama ak partinin sorunu ihale peşinde koşan makam peşinde koşan akpartiyi akbank gören akkadrolardir... SORUN NE BILIYORMUSUN... ALLAH CC OLAN SAMIMIYETDIZLIK
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 14:03
1
Onlara Türkiye’den bir şey beklemeden evvel kendi ülkelerini düzeltmelerini söyle. Rüşvetçi liderlerine karşı durmalarını ve birbirlerini öldürmemelerini söyle. Çünkü biz de şu an bunu yapmaya çalışıyoruz.
KARAR OKURU 22 Haziran 2019 21:30
0
Kim bizden liderlik bekliyor? Güzel rüya görmüşün
Cemal güneş 20 Haziran 2019 19:43
Sonradan akp ye milletvekili belediye başkanı il başkanı olanlar davadan uzak erdoğani kuşatan çevre milletten uzak bürokratlar millete benzemez olunca millette gereğini yapar alp kendine baksın birkerede
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 23:39
Dün Erdoğan imamoğlu icin onune 5 koyun kat bakamaz gibi bi ifade kullandı.aci acı guldum.ayni sözü ona da söylemişlerdi.nereden nereye
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 18:27
2
Ama ona söyleyenler haklı çıktı. :)
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 20:07
"Muhtar bile olamaz" dedikleri, halkın gönlüne giren adamı, BU MİLLET başbakan yaptı, cumhurbaşkanı yaptı. Ancak, o, zamanla değişti. Makamı yükseldikçe milletle irtibatı koptu, doğal olarak da gönülden düştü. Halk şimdilerde gönlünü başka bir siyasiye kaptırdı. Halkın zorbaların elinden alıp, başına taşıdığı adam, halkın yeni sevgilisine kafayı taktı. “Yargı kararı önünü kesebilir.” diyor, İMAMOĞLU için. Bu söz milletle inatlaşmaktır.
osman yalçın 19 Haziran 2019 19:46
bende görüş davasının ılmaz savunucusu ve ak parti kurucu üyesi olarsakv yazdıklarınıza anen katılıyorum. bir takım yanlışlar eskidende vardı, lakin tölöre edilebiliyordu. 2014 de abdullah beyin dışlanması ile başlayan, ekonomi kadrosundaki basiretsiz tayinler ve uygulamalar ile devem eden, belediye başkanlarının ve muhterem davutoğlunun haksız bir şekilde vazifeden azl edilmesi ile zirveye ulaşan ,bizim asıl omurgamızı oluşturan on yıllarını bu davaya verip cefasını çeken, gönül birliği yaptığımız insanların tasfiye edilmesi bizi fevkalede üzmüştür.bu yanlışlardan dönülmelidir.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 18:11
Imamoglu'na iftira furyasina Cumhurbaskani da katildi. inanilmaz bir karalama kampanyasina sahit oluyoruz. 65 yasindayim, parti tutmam. Bu ulkede siyaset hep kirli bir isti ama bu kadar da degildi. Pontusludur, Yunanlidir dediler yetmedi. Vatan haini diye hakaret ettikleri Saadet Partisi secimden cekilsin diye ozur de dilediler. Kurdistan yok derken, Diyarbakira gidip Kurdistan Kurdistan diye Kurt vatandaslara goz kirptilar. Bugun de Ahmet Kaya'nin mezarini Turkiye'ye getirmekten bahsediyorlar. Bugune kadar neden getirmediniz? Secime 3 gun var. Daha neler gorecegiz kimbilir.
Süheyl CALISKANOGLU 19 Haziran 2019 17:46
Gercek ayakkabisini giyene kadar,yalan Dünya'nin cevresinde 3 tur atarmis,AKP'nin yalanlari Dünya'yi turlayamaz olmus,nereye gitse vize istendigi icin sadece Türkiye'de turluyormus,bugünlerde Istanbul'a "yalan "mitili atilmis,Pazar aksami hurdaciya satilacakmis (!)..
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 16:36
Elif hanım kacirdiginiz bı nokta.halk eski ak partiyi ve eski reisi istiyor diyorsunuz ama dünya,turkiye komşuları ve Türkiye içindeki siyaset eskisi gibi değil.dunya ve diğer faktörler değişince sizde değişmek zorundasınız.
karar 19 Haziran 2019 15:43
akp kurulma aşamasında da,kurulduktan sonraki ilk yıllarda da ve bugün de aynı,çünkü bozuk niyetle yola çıktı.naturasını bozdu.milletide trolleriyle beraber yoldan çıkardı.imrenilecek bir geçmiş yok ki nereye dönülecek.bugünlerin temelleri o günlerde çünkü.
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 05:49
0
Merak ediyorum imrenilecek geçmiş CHP de mi? Ya bu kadar da nankör olmayın, klavye siyaseti kolay, bozuk niyeti olanda siz gibiler...
karar okuru 19 Haziran 2019 15:21
Elif reis aynı reis parti aynı parti.Geçen yıl 18.Gelinen nokta.Eğitim son sıralar,Adalet Papaz uçtu Alman gazeteci uçtu,Ekonomi batık noktada,Sağlık eh işte,Sosyal Güvenlik batmış durumda,Kutuplaşmış bir toplum,Ülkeyi teslim ettiklerinin yaptıkları darbe,Devletin her kademesinde Partizanlık,Ahlaki ve Vicdani bir çöküş,Basın kimleri bassakta tutuklasak durumu,İftira yalan haber,ahlaksızlık,konuşamayan bir toplum,Kadın çocuk tacizleri tavan yapmış utanmadan birde saklanıyor.Din bezirganlığı.Neyse vsvs.yaz elif yaz.
umut 19 Haziran 2019 14:32
söylem bazında AKP'nin itici sözlerinden bir demet sunarsak; - itibardan tasarruf olmaz. - kürdistana gitsinler. - oylarınız ahirette kurtuluş belgesi olacaktır. - burası İstanbul, burasının konstantin olması hayalini kuranlar var. - sen kimsin? sen kendini ne sanıyorsun, sen işine bak.... - bunlar pontus. - illet, zillet ihanet ittifakı. - pkk destekçisi, terörist severler. - seçimler beka sorunudur.
karar okuru 19 Haziran 2019 14:14
Avrupanın demokratları 10 yıl önceki Türkiye'yi dünyanın yükselen yıldızı olarak görüyor, hergün yeni fasıllar açıyorlardı. şimdi ise cephe aldılar. Avrupa aynı Avrupa. "Neden böyle oldu?" diye kendimizi sorgulamamız gerekmez mi?
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 22:03
10
2010 dan itibaren oynanan oyunu görüp,ilimizin başımıza gelmesi ve Kendi uçağımızı yapmamız,onlardan izin almadan çevre ülkelerle anlaşmalar yapmamız,Fetó namussuzunu bitirmek,vb şeyler yüzünden bize tavır almış olmasınlar.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 19:56
1
Kendi uçağımız nerede ya
KARAR OKURU 21 Haziran 2019 05:48
1
Avrupa demokratlarıymış adamlar hiçbir zaman memnun olmadılar ki ilerlememizden, sorgulayalım da Avrupa'ya bakarak yapmayalım bunu...
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 13:32
Eski Ak Parti: Fetö, açılım saçılım, ABD-AB yakınlığı... Kalsın.
Süheyl CALISKANOGLU 19 Haziran 2019 13:28
Okur: 12,09,Senin beynini sapkanin altinda tasimana sasirmadim.Önce cok bozuk bir Türkce,imla kurallari sifir,argüman sifir,bir kere daha dene tekrar yazmaya gayret et birazcik(!)..
Karar Okuru 19 Haziran 2019 12:35
3. Problem çözmek için muhataplar birlikte konuşarak, ortak müştereklerde buluşarak başarı sağlanabilir. Amerika ve Rusya ile problemlerimizi iyi/kötü konuşarak win win formülünü uyguluyoruz ve durumu idare ediyoruz ama iç siyasette ve dış siyasetin Mısır, Suriye ayağında bu win win formülünü uygulamadığımız için problemler çözümsüz kalıyor, hatta ağırlaşıyor. Akp win win formülüne iç ve dış siyasette, özellikle iç siyasette dönmek zorunda, yoksa, belediye seçimlerinde alınan yenilgi Cumhurbaşkanlığı seçiminde de mukadder..
Karar Okuru 19 Haziran 2019 12:23
2. Örnek: Cumhurbaşkanı bu “normal” davranışı yabancılarla/dış siyasette Amerika, Rusya vs ile son derece iyi bir şekilde uyguluyor.İç siyasette ise tam bir facia. Selamlaşmak, iletişim kurmak, konuşmak, tartışmak, istişare etmek hak getire.Halbuki seçimde almak istediği oyu verecek olan millet bunu bekliyor/istiyor ve bunu görmeyince hayal kırıklığı yaşıyor. İmamoğlu gerçek mi maske mi göreceğiz, tam da bu noktada millete bir normalleşme, uzlaşma ve muhatabıyla işbirliği, onu adam yerine koyma intibaı veriyor ve oyu alıyor.
Karar Okuru 19 Haziran 2019 12:16
1.Halk ne istiyor sorusunun cevabını E. İmamoğlunun neden ilgi gördüğüne bakarak anlamak mümkün. Halk normalleşme, uzlaşma, güleryüz istiyor. Başarısı tartışmalı bir belediye başkanına %50 teveccüh görmesinin en büyük sebebi bu, tabi diğer sebep muhataplarına tepeden bakan, 17 yılın hesabını oy beklentisi ve mecburiyetini dayatan muhatabın hatası. Şimdi, normalleşme ne demek? Basit, normal demek norm/kurala uygun veya ma’ruf dediğimiz genel geçer sosyal, siyasal, ekonomik, ahlaki kurallar gereğince davranmak demek, bu kadar.
Rafet Yiğitbaşı 19 Haziran 2019 12:05
Merhaba. Meselelere bakış açınız ve yazılarınızda temanızı oturttuğunuz mantık "Basit ve Sağlam". Tebriklerimi sunarım. Ancak bu yaklaşım bizim topluma 2 numara büyük geliyor maalesef.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 12:03
Hukuk kurallarinin oldugu ve bu kurallarin iyi niyetle herkes icin ayni sekilde uygulandigi bir Turkiye istiyoruz.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 15:50
0
Bak buna tam gelmiş, hemen anlamış.
Eşekten başka binek hayvanı tanımayan bizim Hoca bir gün sahiden ata binmek istemiş. Sağdan atlamış olmuyor, soldan sıçramış olmuyor; hasılı o kadar uğraş, masına rağmen ata binememiş. Kendi kendine: “Hey gidi gençlik!” diye mırıldanmış. Sonra sağına soluna bakınıp kimsenin olmadığını görünce kendi kendine: – Sakalından utan bari, demiş, ben senin gençliğim de bilirim!
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 11:12
Babacan bu yıl partiyi kurmalı. Geç bile kaldı. Demokrasinin son demlerini yaşıyoruz.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 00:27
1
Babacan kim afedersin? AKP eskilerinden başka aday mı yok?
SORMAZDI 19 Haziran 2019 11:06
Eger reis değişmemiş eski reis olsaydı zaten halk ne istiyor diye sormazdı. eski reis halk adamı halkın içinde birydi. şimdi halktan çok uzak onlarıb ne hissetiğini bile hissedemeyen algılamaktan uzak çevresinde oluşturduğu yalaka gurubunun seronomisine kapılmış halde. eğer gerçekleri görmek ve hissetmek istiyorsa halkın direk görüşlerini yorumlarını alacak ve kendisi okuyacak yorumlayacak bir sistem kuyrmalı birilerine bana rapor verin demeyecek..
METO 19 Haziran 2019 10:46
İNSANLAR HER ALANDA ÖZGÜRLÜK İSTİYOR. HAK HUKUK ,ADALETİN BU ÜLKEDE VAR OLDUĞUNU KİM SÖYLEYEBİLİR. SABAH-AKŞAM BAĞIRAN,SUÇLAYAN,ÖTEKİLEŞTİREN;BİR BABA,BİR YÖNETİCİ,BİR LİDERİ İSTERMİSİNİZ. TV LERDE ARTIK HABER PROGRAMLARINI İZLEYEN KAÇ KİŞİ KALDI.
TR 31 19 Haziran 2019 16:42
1
Doğru ben yıllar sonra TR Haberdiye bir kanalın olduğunu farkettim.E.imamoğlunu görmesem onuda farketmezdim.Reisi her gün seyrediyorum.Her hangi bir kanal açsam Reis zaten var.
İsmail Özdemir 19 Haziran 2019 10:19
Sorun daha derin kapsamlı Elif hanım.Kuzey Afrikadan Orta Doğuya oradan Afganistan, Pakistan,Endonezya,Malezya göz önüne alındığında kökleri 7.yy Arap toplumu öğretilerine dayanan 'Siyasal İslamın' 21.yy da toplumları yönetmekte aciz kaldığı görülüyor gibi sanki!
bıktırdınız 19 Haziran 2019 12:34
10
alakası yok. venezuelada siyasal islam mı var? filipinlerde? nijeryada? zimbabwede? hindistanda? rusyada? çinde? mesele hukuk ve demokrasi meselesidir. dinle alakası yoktur. kemalistler de en az islamcılar kadar hukuk ve demokrasi düşmanıdır. o yüzden son 100 yılda ülke bir arpa boyu yol gidemedi. mesele islammış gibi yapıp hedef saptırıyorsunuz.
Adalet 19 Haziran 2019 10:14
Ak parti artık bugün ülkeyi tek başına idare etmiyor,öncelikle bunu kabul etmek lazım..Diğer iktidar bileşenlerinin bugünki duruma çok katkısı olabilir belki
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 10:17
Akparti diye bi parti kalmadı. Şeffaflıktan uzaklaşıldı. Harcamalar kapalı kapılar ardında karara bağlandı. İş dünyası kuralları aöık olmayan yeni sistemden ürkmeye ve yatırımı kesmeye başladı. Akpartinin başarısı kadro haraketinden geliyordu. Reis bu başarıyı sadece ben sağladım etrafımdakiler hiçbirşey başarıyı onlardan bilmeyin deyip hepsinin kapının önüne koydu. İşte işlerde ogünden beri sarpa sarmaya başladı ve hergün bir önceki günden daha kötüye gidiyor. Klavuzu bahçeli olanın başarılı olma şansı yoktur çünkü bu garabet sistemin mimarı bahçelidi
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 10:12
Sayin Cumhurbaskani, onunde cumhurbaskanligi forsu ile konusma yapiyor, Ekrem beyi yerin dibine batirip Binali bey icin oy istiyor. Anayasa 103. Maddeye bakin, “tarafsiz” sekilde cumhurbaskanligi yapmak icin yemin ediliyor. Bu anayasa ve kanunlar kimin icin, herkes bu hukuk metinleri onunde esit mi? Eskiye donus buraya kadar gelinen noktada mumkun degil, kendimizi kandirmayalim.
takip'ciniz 19 Haziran 2019 10:11
eski akparti saadet partisinin bir şu'besiydi deondan,,,
karar 19 Haziran 2019 15:49
0
eski ya da yeni akp nin hiçbir hali saadetin yanından bile geçmemiştir,geçemez de.
Özkan 19 Haziran 2019 10:04
Değişen değişmiş artık bu hal kalıcı buna alışmak gerek yeni parti arayışı neden sanıyorsunuz
Fatih Kömürcüoğlu 19 Haziran 2019 10:02
Bence ilk yıllarında da aynı tıynetteydiler. Ama henüz tüm devlet kurumlarına ve medyaya hakim olmadıkları için çoğu meselede alttan alıyorlardı.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 09:57
Bir ürünün reklamında iyi noktaları abartılır, kötü yanları da gizlenir, onlardan hiç söz edilmez. 2002-2011 dönemi ak partinin reklam dönemiydi. Ürünün gerçekte ne olduğu 2011'den sonra anlaşılmaya başlandı. 2016'dan itibaren de iyice anlaşıldı. Şimdi eski ak partiyi isteyenler, bir anlamda ben o reklamdaki ürünü istiyorum diyenler ama gerçekte öyle bir ürün yok, o gördükleri sadece ürünü sattırmak için hazırlanmış iyi ve başarılı bir reklamdı. Eski ak partiyi isteyen sevgili kardeşlerim, ürün, son 3-4 yıldır gördüğümüz ürün, onu da beğenmiyorsunuz zaten.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 13:08
14
Bu söylediğine inanıyorsan, ciddi problemin var demektir. Gerçekte öyle bir urun yok dediğin dönemin tüm alanlardaki verilerini, önceki 70 yıllık verilerle bir kıyasla istersen! O rakamlar da anlatamazsa senin vay haline.. millete yukarda yazdiklarin üzerinden adeta hakaret ediyorsun ! Haddini aşıyorsun! Bu millet azizdir ve ne istediğini bilir evvelallah. Son 4 yılda isimler ve o kadar cok sey degisti ki, milletin bu talebi cok yerinde.. diğerlerinden zerre umut yok çünkü!
Karar okuru 19 Haziran 2019 13:53
0
Son yılları geçmiş 70 yıl ile karşılaştırırsan ülkenin hiç bu kadar yağmalandığı bir dönem olmadığını görürsün. Almanlar bizi kıskanıyor gibi züğürt tesellisi o. İnananı bol çünkü başka çaresi yok ulufe gerek.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 23:07
0
Son 70 yılla kıyaslamayı şimdiki değil, yazarın ve senin de bahsettigin 02-11 dönemi (hatta bana göre 02-14 dönemi ) ile yaparsan demiştim... (yağma mi demistin; 28 subatta bir gecede yüzlerce milyar dolar cukka yapildi , her darbede yapıldığı gibi) ve evet ben de zaten son yıllarda hırsızlık, kibir, yalan, umarsizlik almış basını yürümüş diyorum zaten..
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 09:50
O kadar çok hata yaptılar ki, hepsi ağır cezalar gerektiren hatalar. Hukuk önünde yargilanmak korkusu daha da hırçın, anlayışsız, üstlenci, kibirli, korkudan beslenen bir parti ortaya çıkardı. İktidarı ne olursa olsun bırakamayız, yoksa geri kalan ömrümüz kodeste geçer korkusu. Buldukları kılıf ise Esenyurtlu devrik adamın dediği gibi, İstanbul düşerse Mekke Medine Kudüs düşer korkutması. Tereyağı bozulunca daha yenmez, yerseniz zehirlenirsiniz. O yüzden yeni taze tereyağı yapma zamanı geldi.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 09:38
ADALET önce adalet.
KARARLI KARAR OKURU 19 Haziran 2019 09:14
Eskiye rağbet olsaydı bit pazarına nur yağardı.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 18:37
0
“Dünle beraber gitti cancağızım, Ne kadar söz varsa düne ait, Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.” Hz. Mevlana
Süheyl CALISKANOGLU 19 Haziran 2019 08:42
Ne eski Reis,ne de yeni Reis,Türkiye,bikti usandi,gina geldi..Türkiye'ye genc dinamik,ilimli ,yeni bir lider cok acil gerekli,bütün Dünya buna sevinir inanin.Almanya'da Hitler'den sonra hic sevilmeyen,saygi görmeyen RTE,ister inanin veya inanmak istemeyin bu bir gercek.Bu yüzden Türkiye'ye Turist olarak gitmek istemeyen Almanlar'in sayisi her gecen gün artiyor,zaman aleyhimize calisiyor,Dünya'nin her kösesinde sevilmeyen,saygi ve itibar görmeyen Türkler biz olduk,nedenini kendimize sormaya cesaretimiz var mi ?
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 12:04
22
Sayin suheyl bey siz beyninizi arka cebinizdemi unuttunuz sanirim dunyanin rte yi niye sevmedigini biliyoruz sen daha ordamisin almanlar turist olarak gelmiceklermis sanki erdogan yuzunden gelmiyolar ayrica kafanizi yormayin gelecekler tipis tipis o kadar 5 yildizli luks uygun bir tatil baska biyerde yapamaz almanlar kara kasina kara gozune gelmiyolar zaten son sey rte degil oraya kim gelirse gelsin yine turk olacak almanlarin gozunde rte den farki olmucak ha can dundari getirirsek memnun olurlar kesin
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 08:04
bugün yaşanan bir çok problemin sebebi, milletin öve öve bitiremediği 'eski ak parti' döneminde yapılan yanlışlardır.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 10:23
4
Akparti 2011 den sonra yanlış ekonomi politikalarına yöneldi. 2002-20010 arası gayet bilinçli politika üretiliyordu. Nitekim babacanda ara sıra eleştirler yöneltmeye başlayınca kapının önüne kondu.
karar 19 Haziran 2019 15:46
0
08.04 helal olsun.
Elif Hanım,sadece bu söylediğiniz veya saydığımız nedenlerden dolayı mı eski Ak P.özleniyor.Daha bir çok nedeni var.Öncelikle;kuruluş ilkelerinden fersah fersah uzaklaştı,halktan koptu,heterojen hale geldi(farklı siyasi parti başk. partiye katıldı,MHP'nin ağırlığı vs.),samimiyet zail oldu,kibir tavan yaptı,yola çıktıklarını,yolda bulduklarına drģişti,parti aile şirketine dönüştü,parti içinde rantçılar çoğaldı,söylemler çok değişti(kuşatıcı ve kucaklayıcı dilin yerini,kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı dil aldı),garib-guraba,fakir-fukara unutuldu,aşırı bir şekilde israfa ve şatafata yönelindi,....
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 04:40
Akparti basta iyiydi. Ekonomide buyuk atilimlar sagladi. Ama simdi Akpartinin baslangicindaki Ali Babacan, Mehmet Simsek gibi bu atilimlarin mimari olan ekipten kimse yok. Kayirmacilik ve parti elitlerinin menfaatleri partiyi ele gecirdi. Su anda dolar bazli kisi basi gayri safi milli hasila 2008'de neyse simdi de ayni. Akparti oy almaya devam ettikce de elitlerin menfaatleri hukum surmeye devam edecek.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 02:42
Ben 2015 e kadar oy vermiş biri olarak ak partinin eski haline dönmesine imkansiz gözü ile bakıyorum. Artık taze kana ihtiyacımız var, yeni bir oluşuma ihtiyacımız var. Yeni hikayelete ihtiyacımız var. Bölücü kutuplaştırıcı halka tepeden bakan insanlar istemiyoruz. Yorulduk...
İbrahim DİRİ 19 Haziran 2019 00:40
AKP liler eski RTE yi istiyor olabir,Millet Yine benimser mi! biz lider partisi olmayacağız,üstünlerin hukuku olmayacak,kimse 3 dönemden fazla seçilmeyecek,şeffaf ve hesap verebilir olacağız,sivil olacağız,kimsesizlerin kimsesi olacağız,diklenmeyeceğiz,yaşam biçimine karışmayacağız,ifade hürriyetini tanıyacağız dolmasını.Erdoğanın aradığı iki,üç puan eskiye dönemeyeceğini en iyi o biliyor,sizdeki nostalji.
KARİ-İ KARAR 19 Haziran 2019 00:43
Ve tüm bu Saydığınız şeyleri yapabilmesi için yapacağı en birinci şey MHP den ve onun söyleminden kurtulmak.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 01:57
28
CHP-HDP-İP-SP ittifak yapmaya devam ettiği sürece AKP-MHP-BBP ittifakı da bozulmaz. Üstelik bu sağda birlik özlenen bir şey. Bu ittifak Kürtlerle Ülkücüleri bir araya getirdi.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 02:07
24
MHP sayesinde Türklük yeni Anayasa'dan kaldırılmadı. Varsın birileri üzülsün.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 00:24
AK Parti Kurucularından bugün kaç kişiyi hatırlıyorsunuz? Parti içi demokrasinin olmadığı,rakip olarak görülen herkesin partiden dışlandığı, farklı düşünenlerin hain ilan edildiği bir partide bir kişinin hem partiyi hem iktidarı yönettiği yerde eskisi gelse ne olur gelmese ne olur.. Parti Ailecek kalkınma Partisine dönmüş durumda..
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 11:59
0
"rakip olarak görülen herkesin partiden dışlandığı" rakip olarak görülen herkesin partiye alındığı ve susturulup asimile edildiği (Süleyman Soylu ve Numan Kurtulmuş örnekleri)
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 00:20
Zamanı geri almak dışında bir alternatif söyleyemiyor olmak...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN