Back To Top
Tuzun koktuğu yer…

Tuzun koktuğu yer…

 - Son Güncelleme: 23.01.2020 Perşembe 11:54
- A +

Bir hikâyenin nasıl başladığı kadar nasıl ilerlediği de önemlidir ancak asıl önemli olan hikâyenin nasıl nihayetlendiğidir. Çünkü bir hikâye daha çok sonuyla hatırlanır.

Erdemliler Hareketi olarak yola çıkan AK Parti’nin hikayesi güzel başlamıştı, fakat yaşananlara bakınca finalinin iyi olmayacağı da ortada. Çünkü akıl AK Parti’yi terk etmiş durumda. Bir beden düşünün. Yakalandığı her hastalıktan kurtulma, iyileşme şansı vardır. Çünkü tedavi olanakları vardır. Beden kaybettiği sağlığına yeniden kavuşabilir. Bedeni terk eden sağlık, doğru tedavinin sonucunda bedene yeniden girer. Ancak tedavisi mümkün olmayan bir tek hastalık vardır. Aklın başı terk etmesi. Akıl başı terk ettiğinde bir daha geriye dönmez.

Dolayısıyla şunu söylemek mümkün, AK Parti kendine çeki düzen verme, toparlanma, aklını başına alma imkanı sunacak kapıların tamamını kapatmış durumda.

AK Parti aklını yitirmemiş olsaydı yaptıklarının ne anlama geldiğinin muhasebesini yapabilirdi.

Aklı başında olsaydı, yaşanan hukuksuzlukların, özgürlük alanlarının daralmasının, adaletsizliklerin şiddetini, ağırlığını anlatmak için kendi tabanının “28 Şubattan beter” mukayesesi yapmasından rahatsız olurdu.

Bugün yaşananların ağırlığı maalesef “Tek parti” dönemiyle “28 Şubat” dönemiyle mukayese ediliyor.

Adalet, hukuk, demokrasi, insan hakları ve özgürlükler gibi alanlarda “o kadarı da olmaz” denilen, insani, İslami, vicdani olmayan ne varsa maalesef bir bir yapılıyor.

Geçenlerde “AK Parti 2001 yılında kurulurken birisi kehanette bulunup ‘Bu parti iktidara gelecek, uzun yıllar iktidarda kalacak, hatta öyle güçlenecek ki hiçbir siyasi partiye nasip olmayan bir iktidar gücüne kavuşacak, sonra bu partinin kurucuları arasında yer alan, birikimleriyle, yetenekleriyle bu partiye güç ve itibar katan AK Parti’yi, AK Parti yapacak olan bu isimler Erdoğan tarafından yolsuzlukla, dolandırıcılıkla itham edilecekler” deseydi “kim inanırdı” diye bir yazı kaleme almıştım. 

Devam edelim, yine birisi kehanette bulunup “AK Parti adaletsizlikte, hukuksuzlukta, antidemokratik uygulamalarda 28 Şubatçılarla yarışacak, CHP statükodan uzaklaşacak AK Parti statükoya öyle sarılacak ki tarih böylesi bir statükoculuk görmeyecek” deseydi…

Birisi kehanette bulunup “Gün gelecek Erdoğan, iktidar koltuğunu tehdit etme ihtimalini gördüğü kim varsa hiçbir şey dinlemeden ezip geçecek” deseydi…

İnanır mıydık?

Ama oluyor işte. Tuz kokar mı, yaşananlar tuzu bile kokutuyor.

Bilim ve Sanat Vakfı’na el konulması, bir vakfın siyasi rekabete kurban edilmesi tuzun kokmasından başka bir şey değildir.

Önce Şehir Üniversitesi’ne el konuldu. İktidar 7 bin öğrencinin başının üstüne bir balyoz gibi Halk Bankası’nı indirdi. Üniversite çalışanları evlerine ekmek götüremeyecek duruma getirdi. Nefes alacak alan bırakmadı. O üniversitede okuyanlar, AK Partili siyasetçilerin çocuklarıydı, torunlarıydı. O üniversitenin yönetiminde olanlar Erdoğan’ın yol arkadaşlarıydı. O üniversitede görev yapan akademisyenlerin bir çoğu AK Parti’ye, Erdoğan’a dost isimlerdi.

Ama Şehir Üniversitesi’ne el konulurken kirpikleri dahi oynamadı.

Şehir Üniversitesi’ne neden el konulduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek.

Ahmet Davutoğlu’nun yeni bir siyasi yol hazırlığında olmasıydı. Ahmet Davutoğlu Gelecek Partisi'ni kurmaktan vazgeçseydi Şehir Üniversitesi’ne el konulmazdı. Gelecek Partisi’ni kurmamış olsaydı Bilim ve Sanat Vakfı’na el konulmazdı.

28 Şubat’ın zulmünden kaçanların sığındığı bir yerdi Bilim ve Sanat Vakfı. 18 yıllık AK Parti iktidarında siyaset yapmış, bürokraside bir yerlere gelmiş, bakanlık yapmış, cumhurbaşkanlığı danışmanlığına gelmiş pek çok ismin çocukları Şehir Üniversitesi’nde eğitim görmüş ve hâlâ görüyorken, kendilerinin üzerlerinde Bilim ve Sanat Vakfı’nın ciddi emeği olduğu muhakkak. Yani kurulan “Bilim ve Sanat Vakfı kırk satırla mı doğransın, kırk katırla mı idam edilsin” karar masasında bu insanlar vardı, başkaları değil.

O yüzden dün sosyal medyada muazzam çelişkiyi ortaya koyan “AK Parti’ye oy vermezseniz CHP iktidara gelir, CHP iktidara gelirse derneklerinizi, vakıflarınızı, okullarınızı kapatır” paylaşım bir hayli ilgi gördü.

Bilim ve Sanat Vakfı’na kayyum atayan başka bir iktidar olsaydı Beyazıt meydanlarını dolduracak, protesto mitinglerinin en ön sırasında yer alacak isimler bugün Bilim ve Sanat Vakfın’a kayyum atanmasının ne kadar kanuni, ne kadar yasalara uygun olduğunu anlatmaya çalışıyor. Tüm geçmiş zamanların antidemokratik uygulamalarını yapan muktedirlerin yaptıkları gibi “kanuna, yasaya, mevzuata” uygunluktan bahsediyorlar. Yitirdikleri utanma duygusu eşliğinde “YÖK Kanunu’nun ek 11. Maddesi”ni hatırlatıyorlar! Evet YÖK Kanunu’nun ek maddesi, yani 15 Temmuz darbesinden sonra YÖK mevzuatına iliştirilen madde.

Soru şu: Bu dönemde yaptıkları adaletsizliklere, hukuksuzluklara sadece AK Parti mi bir sınavdan geçiyor? “Haksızlık karşısında susan bizden değildir” hadisini referans kabul eden, Kuran’ı Kerim’deki adalet, hak, hukuk ayetine iman eden dindar, muhafazakâr isimlerden oluşan sivil toplum kuruluşları, vakıflar, dernekler, dini cemaatler, dini kanaat önderleri, dindar muhafazakâr kesimde eş zamanlı olarak bu sınavdan geçmiyor mu? Bu sınavın kaybedeni sadece AK Parti iktidarı mı? Ahlaki ve vicdanı üstünlüğünü yitiren sadece AK Parti mi?

18 yıllık AK Parti iktidarı şu gerçeği bir kez daha ortaya koydu: Kim olursa olsun güç bozuyor, mutlak güç daha çok bozuyormuş.

Not: Ben bu yazıyı bitirdikten sonra bir güzel gelişme olduğunu öğrendim. İslami camiaya yakın İHH, Özgür-Der ile beş vakıf ve dernek BİSAV’a destek veren, kayyum atamasına  ise tepki gösteren ortak bildiri yayınladılar.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
A. BEŞİROĞLU 25 Ocak 2020 11:50
“Saygıdeğer değer yazar, son dönemde yani ‘’Karar’’da yazmaya başladığınızdan bu yana sizin yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. Yazılarınızda işlediğiniz hususlar gerçekten çok önemli konular, her şeye rağmen bunları yazmak dile getirmekte çok önemli, bu konuda cesaretli yazar-çizer sorunumuz var. Bu nedenle size teşekkür ederim. ‘’Devrim çocuklarının başını yermiş’’ ifadesini yakın tarihimiz itibariyle kaleme almışsınız. Sizden talebim mevcut sıkıntıları lokal bir sorun olan vakıf, üniversite vs. konularla sınırlı tutmayın, daha büyük ve yakıcı sorunumuz adalet ve empati konularına bir
İbrahim 24 Ocak 2020 18:08
Hislerimize tercüman oluyorsunuz. C. Allah sizden razı olsun.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 23:43
Ne kadar çok oh olsun diyecekken lafı uzatan var.
Adamın Biri 23 Ocak 2020 21:50
Artık dindar, muhafazakâr, dini cemaat, dini kanaat önderi filan gibi lafları duydukça, okudukça kusasım geliyor.İnsanları dinden diyanetten soğutan bu tür yazıları ve altındaki yorumları okumak göğsümü daraltıyor.Müslümanlığı referans alarak iktidara gelenlerin ülkeyi getirdiği şu duruma bakar mısınız?Meğer adamlara müslümanlığı sürsen bulaşmazmış.Tüm toplumu yıllardır kandırdılar ve kandırmaya devam ediyorlar.Bunu yaparken de Allah ın ayetlerini filan kullanıyorlar Allah adına ahkam kesiyorlar.Yuh olsun sizin ervahınıza.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 20:16
Perincek demisti hepsini bitirecem kinindan cikmis kilic gibiyiz dedi bitiriyor iste arkasina aldi iktari fakat yakindir derin yapilar bu iktadardan cok derin hesap sorcak
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 18:38
Yeni mi aklınız başınıza geldi.uzun senelerdir hukuksuz işlemler yapılırken hiç sesiniz çıkmadı.Hukuk bütün topluma lazım.Fakat size zarar dokununca hukuk akĺınıza geliyor. Bu ülkede senelerdir binlerce insan mağdur edildi sesiniz çıkmadı.şimdi azıcık zarar dokundu hukuk deyip feryadı figan ediyorsunuz.Yazık ettiniz kendinize
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 18:52
9
Fetö ile mücadeleden dönüş yok. Boşa söylenmeyin. Bisav devleti ele geçirmeye çalışmıyordu, telefon dinlemiyordu, darbe yapmıyordu. Tamam?
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 23:20
3
Bunu tarz fetöcü tarzı.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 18:10
Günaydın beyler ve bayanlar, Günaydın. Nihayet ucu size de dokununca hafif uyanır gibi oldunuz. Ucu size dokunmadan önce kafanızı kuma gömüp olup bitenlere hiç kulak asmıyordunuz. Eeeeee gerçekler böyle. Hep bana değmeyen yılan bin yaşasın mantığı ile bir yere kadar gizlenebilir siniz. Bir yerden sonra o yılan sizi de bulur şuan olduğu gibi.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 23:21
0
Ben susma hakkımı bu şekilde kullanmak istiyorum diyorsun yani.
Karar Okuru 23 Ocak 2020 16:48
Troller gelmiş seçim mi var?.
karar 23 Ocak 2020 20:30
0
evet seçim var,adımlar atılıyor.
karar okuru 23 Ocak 2020 16:25
troller kırmızı boyamaya gelmişler :))
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 15:48
Zulmün sonunun nereye çıktığını Allah biliyor..
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 15:43
Binlerce masum insanın sorgusuz sualsiz işinden ekmeğinden edilmesi de zulümdür ve tuzun koktuğu yerdir. O gün adalet mekanizmasını işletmeyenlerin sorgulamayanların bugün büyük laflar etmesi tam bir ibretlik tarih dersidir. Haksızlığa susanlara sıra mutlaka aynı yolla gelir. Umarım bu gidişata bir dur diyenler artık çıkar.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 21:37
0
İyisi gelmez, yenisi gelir.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 23:23
1
Bu yorumları yapanlar Fetö cümü. Onlar bu fırsatları kaçırmaz da.
AKP'nin hikayesinin başında olanlar da mesul gibi geliyor bana.22 Ocak 2020'de Bursa Osmangazi Belediyesi tarafından 1326 Fetih müzesi'de organize edilecek Çin'in kuruluş yıldönümü etkinlikleri protestolar neticesinde iptal edildi.Minik ortak üzülmüştür ama Belediye bir özür diler her hal ü karda.
Akp ilk seçimde yolcu.Benim gibi aşırı bir AKP li vazgeçtikten sonra
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 23:13
5
Gerçek AK PARTİLİ AKP diye yazmaz 20 senedir aynı umudu taşıyonuz ne diyem ben sizlere biraz sabırlı olun biz seksen sene bekledik
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 14:53
Kayyım size yapılınca kötü, HDP ye yapılınca hak etmiş
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 21:40
0
Gelecek Parti' ye de kayyum aranacak. Demedi demeyin.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 23:30
0
İnsanımızın kafası pek çalışmaz. Sebeple sonucu karıştırır durur.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 14:41
Maalesef, hukuk kanun herşey ayaklar altında,
Başeğmez 23 Ocak 2020 14:39
Akıl çok büyük nimettir bunu hepimiz elbette biliyoruz. Bu çekememezlik anlaşılan sizleri kahretmiş durumda. Hased çok kötü bir haslettir bunu da unutmayalım lütfen.
muhammet kerim 23 Ocak 2020 13:57
Geçmiş olsun..geç uyanmakta mühimdir hiiiççç uyanmamaktan...
Kuyruk acısı 23 Ocak 2020 13:03
İktidar meserin döndüğü gibi hesa bında dönecegi kuyruk acısının unutulmayacagını biliyor olmalı. Tuzum kuru bende hayatımı amerikada sürdürürüm diyene lafımız yok kalanlar sade vatandaş olarak ne yapacak kurdukları vakıfları kim yönetecek...
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 12:17
Müslümanım, mağdurum haksızlığa uğruyorum. Asırlardır aynı terane. Gördük nasıl kendinize müslüman olduğunuzu. Hep kendinize. Su bile vermezsiniz. Fetöcü olmayanlar terfi ediyomuydu. Akp li olmayanlar kamuyd girebilyormu. Sınav 90, mülakat 55. Sınav 60 mülakat 95 geç. Bizden. Bölünmeye destek çıktınız ve şimdi bölüne bölüne yok olacaksınız. Adalet bir gün herkese lazım. Unutmayın.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 12:16
Şu an Türkiye ikinci tek parti zihniyetini yaşıyor güç kimin eline geçerse coşuyor ikinci İnönü dönemi herkes bilsin
Erzincanli 23 Ocak 2020 12:03
Sayin Erdogan uzaya giden bir fuze gibi agirliklarindan kendini kurtararak ilerliyor.Artik sizde alisin.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 11:48
Simdi yazacagim yine yayinlamayacaksiniz.Ama olsun sansimi deneyeyim.Siz kendini siyasal islamci diye tanimlayanlar suna inaninki sizin islamiyetle uzaktan yakindan alakaniz yok.Vicdaninizi ahlakinizi adaletinizi yitirdiginiz gibi tamamen insanliginizida bitirdiniz.Sakin bir daha buralarda adaletten ahlaktan vicdandan bahsetmeyin ve eger mumkunse bu ulkeyi biran once terkedinki memleketin bagirsaklari temizlensin.Bu kadar anladiniz siz onu.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 14:56
2
Ağzına sağlık kardrşim. Sayelerinde millet dinden soğudu, islam'a bakış açıları değişti. Gençler deisr, ateist olmaya başladı. İslamın öğretileri ile yapılanlar birbirinden çok farklı olduğu için gençler islam'ı sorgulamaya başladılar. İslama en büyük kötülüğü yine dindar kisvesi altındaki siyasal islamcılar yaptılar. Allah bunun hesabını sorar inşallah ve soracak inanıyorum. Belki yayınlamazlar ama en azından editör okusun.
Karar Okuru 23 Ocak 2020 16:47
0
Haklısınız, ancak çok öfke ile hareket de doğru olmuyor! Konu tatsız ama bu zihniyette olanların başkaca şansı da yok! Şöyleki bir alkoliğin alkol ihtiyacı gibidir mağduriyet bağnazların. Güçlü olmadıklarında segilediği içler acısı zavallılık, güç eline geçince aynı şiddette zalimliğe ve vahşete döner. Kendinden kaynaklı, yetersizlik, cehalet ve yoksunluktan doğan öfke ile kendilerinde olmayan şeylere ve sahip olanlara düşmandır. Buna maddiyat ya da basitçe hayattan keyif almaya düşman olmakta vardır. Bu kendiliğinden iyileşmez. Ağır bir yıkım ve kayıptan sonra kendilerini akla teslim ederler
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 23:38
2
Bu ülke herkesin. Kimse kimseyi kovamaz. Ülke insanının mayası ortak. İdeolojisi bunu değiştirmiyor. Türkiye'de kötülük AKP ile başlamadı. Birilerinin yaptığı yanlışdan yola çıkarak genelleme yapmak da çok sığ bir yaklaşım. İster İslamcı ister sizin gibi olsun, Allah sığ görüşlü insanlardan bu memleketi korusun.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 11:16
Hangi tarikat ve cemaatler den medet umuyorsunuz anlamış değilim. 3.5 yıldır yapılan zulmü alkışlayan güruhtan mı. Onlar şu an meşgul daha önemli işleri var semirmek ve sömürmek gibi.
Ahmet Yeşildere 23 Ocak 2020 10:21
Evet, güzel yazmışsınız. Ancak sadece bizden olan ve kendimizi yakın hissettiklerimiz zulüm gördüğünde zulme tepki göstermek gerçek bir adalet arayışına işaret etmez. Mertlik, sizin gibi düşünmeyenlere, kendinizi yakın hissetmediğiniz insanlara zulüm yapılırken de sesinizi çıkarabilmektir. Bugüne kadar ihh, özgür-der neredeymiş? Sanki 5 yıldır adil ve demokratik bir ülkede mi yaşıyorduk da seslerini duymadık bugüne kadar. Maalesef içinden gelmiş olduğum "Milli Görüş" çizgisinde olan insanların bu pasif, bencil, korkak, merhametsiz, kinci ve intikamcı tutumu bütün manevi dünyamı yıkıma uğrattı.
karar 23 Ocak 2020 11:37
4
kim milli görüş çizgisinde,akp mi,hani şu gömleği çıkaranlarmı.onlar milli görüş çizgisinde olmadılar,olamazlar.bu byüzden size hadi oradan dersem sakın gücenmeyin.diğer söylediklerinize tamamen katılıyorum.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 21:50
1
Günaydın. Taşları kim döşemeniz için elinize verdi, siz niye istekliydiniz."Kanlı mı olacak kansız mı?" diyen Mars'tandı da uhrevi dir mi? demiştiniz. Aynesi iştir kişinin. Fevaren etme.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 23:40
0
Oh olsun demek istiyorsan daha açık konusabilirsin.
Cemal Ebabil 23 Ocak 2020 09:50
Daha Allah bu millete bu devri bir daha yaşatmasın diye gelecek nesillere dua edeceğiz herhalde yazmaya da korkuyoruz ama.
cahit 23 Ocak 2020 09:49
sayın yazar hanımefendi ben sıradan bir vatandaşım öğrencilik yıllarım MTTB ve Akıncılarda ceçti AKP Yi kuranların bir gün yukarda anlattığın gibi olacaklarını görüyor ve dostlar arasındaki muhabbetlerde söylüyordum İhtiras ihanet ve enaniyetle yola cıkanların sonu hüsrandır. bilmeden destek olanlar milletten özür dileyip köşesine çekilmeliler ki bir yanlış daha yapmasınlar.
Karar okuru 23 Ocak 2020 09:14
İnsanlığın yararına ne kadar yazı yazılsa yeridir.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 09:02
İslami camiaya yakın derken??? Bu ülkede gerçek manada bir İslami camia varsa işte bu saydığınız STK’lar bunun merkezidir. Bu kısmı düzeltin lütfen
Fikret 23 Ocak 2020 08:52
"Gün gelecek Erdoğan, iktidar koltuğunu tehdit etme ihtimalini gördüğü kim varsa hiçbir şey dinlemeden ezip geçecek" biz inanırdık, hatta inanıyorduk, emindik, hiç şaşırmadık. Siz bu siyasi harekete çok fazla anlam atfetmiş olabilirsiniz ama biz bunların ne olduğunu çok iyi biliyorduk
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 23:41
2
Boş laflar bunlar. Tesadüfen haklı çıktınız şimdi yağ gibi üste çıkıyorsunuz. Ucuz numara bunlar.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 08:48
Adamım bak bana gözlerimin içine bak benseni öne çıkardıgım için sen oradasın zannetmeki sendedir keramet
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 08:48
Karar gazetesine de kayyum gerekir. Devlet artık eski devlet değil. Refleks gösteriyor devletle bir olmayana devletin yanında yer almayana refleks gösteriyor. Canınız mı acıdı. Üzülmeyin geçer buraya da Kayyum atanınca geçer...
KARAR OKURUMehmet atay 23 Ocak 2020 10:02
6
Ne zırvalıyorsun kardeşim Bu nasıl devlet ki ?
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 13:15
2
akp mi devlet mi
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 08:42
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti İl teşkilatında yaptığı konuşma: "Birileri parti kuruyormuş. Bunları hiç kafanıza takmayın. Bu tür ihanetlerin içinde olanlar bedelini ağır öder."
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 08:33
Elif hanım sizin sesinizi pek kimse duymuyor maalesef. Neden mi. Çünkü sesinizi duyacabileceklerı zamanında iktidar ile birlikte tasviye ettiniz. Sonra siz pişman oldunuz ama adalet sömürgecisi sizi de yedi. Sorun çok güvendiğiniz uğruna yıllarca mücadele ettiğiniz Erdoğan olduğunu çok geç anladınız. Şimdi yalnız başınıza kaldınız. Allah kolaylık versin.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 09:42
17
Elif hanım yalnız falan değil. Eskisinden daha güçlü. Sen derdine yan arkadaş.
Basiret lazım 23 Ocak 2020 08:25
Genelleme yaparken daha dikkatli olmalı Başından beri dini siyasete alet eden bu yapıya Alet olmayan muhazakarlar hep vardı
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 08:16
Men dakka dukka ben hiçbir zaman ne olursa olsun bir vakfın bir kitabın yasaklanmasına taraf değilim ne yazık ki rahmi Erbakan hocamız son nefesine kadar bunların ne olduğunu sizlere anlatmak için mücadele etti lâkin sizler o günlerde devletin âlî imkânlarından istifade ettiğiniz için gıkınız çıkmadı şimdide aynı imkânlardan istifade edenlerden tepki bekliyorsunuz haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır yinede ilk tepki SP den geldi zira milli görüş zulme haksızlığa karşı duruş demektir kimden kime karşı olursa olsun
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 08:10
"Naziler komünistler için geldiğinde sesimi çıkarmadım; çünkü komünist değildim. Sosyal demokratları içeri tıktıklarında sesimi çıkarmadım; çünkü sosyal demokrat değildim. Sonra sendikacılar için geldiler, bir şey söylemedim; çünkü sendikacı değildim. Benim için geldiklerinde, sesini çıkartacak kimse kalmamıştı." Martin Niemöller.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 08:04
Türkiye'de şu anda siz isteseniz de istemeseniz de benim dediğim olacak mantığı hakim.Mahkemelere bile talimat veriliyor(ben söylemiyorum, yönetenler söylüyor).CHP'li belediyelere seçim öncesi kampanyalar başlattılar, teröristler işe alınacak diye!Dün İstanbul'da işe alımların mülakatı canlı verilmiş, şeffaf olduğu söyleniyor. Doğrusya şapka çıkartıyor,tebrik ediyorum.Yıllarca özlemini çektiğimiz adaleti kim tesis ederse etsin, başımızın üstünde yeri var,Cenab-ı Allah'tan onlara kolaylıklar ve güzellikler diliyorum.Allah, yalan söylemeyen,adaletli,dürüst, Hz.Ömer gibi idarecileri başımızdan ek
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 12:41
1
Toplular hak ettikleri şekilde yönetilirler... Biz önce toplum olarak dürüstlük, adalet ve uzlaşma gibi kavramları günlük hayatımızda yaşayacağız ki, doğal sonucu olarak politikadan ve bürokrasiden beklentimiz olsun... Yoksa değil 1 tane Ömer, bütün kabine Ömerlerden oluşsa bir şey değişmez...
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 06:56
Elinize sağlık.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 06:20
İnşallah, karara destek veren kuruluşlara da yakında kayyum atanmaz.
evin 23 Ocak 2020 06:19
akpnin sonunun böyle olacağını herkesin alay ettiği "laikçi teyzeler" tam 10 yıl önce bağıra bağıra söylemişti..."laikçi teyzeler" haklı çıktı dolayısıyla bir özür dilersiniz belki...
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 04:13
Herşey kirlendi. Birinciliği adalet aldı...
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 03:47
Artık bir zaman AK Partiye oy vermiş İslami kesimin İktidarı sizin gibi gerçekten eleştirmesinin zamanı geldi geçiyor. Yoksa sonumuz daha karanlık olacak.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 03:38
Allah razı olsun tam olarak herşeyi özetlemiş yazınız.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 02:38
Kim mi inanırdı? Kendileri zaten devlette bütün kadrolasmalarını daha ilk gün Fetoyle beraber olusturduklarını kabul ediyorlar. .Gücü yavas yavas eline gecirirmek icin adim adim ilerledi Erdogan. Begenmedigi konusmaya, alın bunu, sen kimsin , ananı al git diyen bir adam daha ilk gunden beri. Siz inandınız bir demokrasi masalına. basortusu yasagını kaldırdılar ondan sonrası ? KEndi tabanının derdini cozdu ve siz diger herseyi gormezden geldiniz. Kim inanır ? Kadir İnanır diyeyim ben size.
karar 23 Ocak 2020 02:27
"Erdemliler Hareketi olarak yola çıkan AK Parti’nin hikayesi güzel başlamıştı.."buyurmuşsunuz.ama bu parti kurulma aşamasındayken bahri zengin bir tv konuşmasında ayrılma sebeplerini açıklamıştı.buna göre erdemliler hareketi değil tavizciler ,iktidar hırslıları hareketi bile denilebilir.zaten sonra internette var olan bir çok haber başlangıçtan itibaren olan şeyin sağlam temeleri olmadığını ifade ediyor.o yüzden başlangıcı da bugünü gibiydi demek doğru olur
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 02:09
Elif Hanım, kaç yil oldu bilmiyorum ama uzun yıllardır istinasız tüm köşe yazılarınızı okuyorum. Keşke kayyumdan tutun haksızlık ve hukuksuzluğa karşı, dinlisinden tutun dinsizine kadar, bu kadar sert ve bu kadar keskin olsanız diyorum ne kadar hoş; ne kadar naif bir tutumunuz olurdu. Not: Adalet terazinizin sizinle aynı gelenekten gelen diger yazar çizer takımından kat be kat dengeli olduğu konusunda da hakkınızı yiyemem. Bu yüzden de teşekürü bir borç bildiğimi de bilmenizi isterim. Mutlu olun efendim.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 02:08
Allah razı (!) Olsun Erdoğan'dan, inşallah kendisine oy vermiş her faniyi verdigi oya pişman edecek kadar başımızdan eksiltmesin. Ben yandım, siz de yanın hadi, ölmeden eşitlenelim. Cümlemize oh olsun!
Karar Okuru 23 Ocak 2020 16:54
1
Evet bu dönemin en önemli kazanımı toplumsal kalitenin yerlerde süründüğünün ortaya çıkması oldu. Amin
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 02:04
Tek adam rejimi,keyfilik tir...Güçler ayrılığı ortadan kalkarsa demokrasi ortadan kalkar...Yapmayın,etmeyin dediğimizde; Türkiye şaha kalkacak uçacağız diyenler,şimdi yandım Allah diyor. Gerçekleri görmeniz için,ayağınıza basılması mı gerekiyor du?
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 02:01
Ne 28 Şubat, ne diğer darbe dönemleriyle kiyaslanamaz bir süreçten geçiyoruz; o lanetli gecede daha ana rahmine düşmemiş bebekler şimdi içeride. Muhafazakarlar olarak KAYBETTİK bu imtihanı.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 02:00
28 Şubat, 'bizi' pestile çevirdi. Çekilen her acı 'bizde' umudu artırmadı. Gün geçtikçe güneş üşütmeye, duldalar ateşlenmemize neden oldu. Virüs dadandı ruhumuza.Hastalandık. Süreçte SN. TAŞGETİREN gevrek ve dokunaklı sesiyle dua edip,'bize' amin çektirdi. Neyse sonunda günler, haftalar,aylar bir kayşa gibi üstümüze yığıldı. Sonunda 'Ben seçilen, sen atanansın'a tembihlendik.Ve öznelerimiz tükendi.Hayat reddi ve luzum-u muhakeme sözcüklerini öğretti.O zamanda 'haksızlık karşısında susan 'bizden' değildi şimdi de.YANİ SINAVDAN GEÇİYORUZ.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 01:55
TUZ KOKARSA BİZDE TUZU KOKUTANLARI KOKUTURUZ. korku iklimi yaratanlara. Ilk secimde korkmadığımızı gösteririz. GELECEK İÇİN GELECEK DERİZ.
Karar okuru 23 Ocak 2020 01:52
Gücün değil gücü verirken hesap yapmayanların, yapamayanların günahıdır o. Aldanmak ve aldatılmak bir zeka meselesidir. Söylenince de hoş karşılanılmaz. Uyarı olmadı demeyin çok uyarılar yapıldı. Eski solcusu, sözüm ona kürt davacıları, soldan dümen kırmış, liberaller, muhterem hoca efendi ve kendine mütedeyyin muhafazakarlar, yıllarca önde görev yapıp, sonra dolandırıcılıkla suçlananlar hepiniz oradaydınız! Şimdi hayrını görelim hep beraber. Bu kumaştan elbise çıkmayacağı çok belli idi görebilene.
"18 yıllık AK Parti iktidarı şu gerçeği bir kez daha ortaya koydu: Kim olursa olsun güç bozuyor, mutlak güç daha çok bozuyormuş."
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 01:29
İktidardan düşmek mukadder olunca, düşmek için lazim olan sebepler ustelik iktidar eliyle hazır edilir. Olay budur.
KARAR OKURUYUM 23 Ocak 2020 01:27
"Erdemliler Hareketi olarak yola çıkan AK Parti’nin hikayesi güzel başlamıştı, fakat yaşananlara bakınca finalinin iyi olmayacağı da ortada." Bir beste ol, ardından hasretle söylesinler. MEVLANA
Sadece Okur 23 Ocak 2020 01:27
Tuz bu ülkede hiç bir zaman asli görevini zaten yapmadı. Bugünün yönetenleri dünün yönetenlerine tuz kokmuş diyordu. Dünün yönetenleri ise bugünün yönetenlerine diyor. Unutmayalım ki dünde çıkan tuz da bugünde çıkan tuzda bizim içimizden çıktı.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 01:17
AKP DSP olacak. 'O eski halimden eser yok şimdi, ızdırap içinde yaşıyorum' türküsü çalacak Aklını Kaybeden Parti'de.
KARAR 'da Kararlı 23 Ocak 2020 21:57
5
Rüyada sın mübarek.... Ak parti yüzde 45 oy alıyor bugün. Başkan yüzde 52 alıyor.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 01:15
Bu sesler vızıltı kalir maalesef. Solculardaki dinamizmi yakalayamadik maalesef. Biz efendice elestirdikce birileri itaat ettigimizi dusunuyor
Karar Okuru 23 Ocak 2020 01:12
Son pişmanlık fayda etmiyor! Çok hararetle desteklediniz. Zaten sakat bir düzende gidiyorduk ama ne hukuk, ne akıl ne de liyakat bu kadar dibe vurmamıştı. Ne yaptınızla şimdi yüzleşiyorsunuz mesele bu!
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 01:10
Ermeniyi dövdürmeyecektik Elif Hanım...
KARAR 'da Kararlı 23 Ocak 2020 22:08
3
Papazı olacaktı!
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 00:48
Birileri 28 Şubattan beter diye 6 yıl önce sizi uyarmaya çalışmıştı. 6 yılda ancak uyandınız. Şimdi hep beraber bu kabus dolu rüyadan uyanma vakti
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 00:42
SADECE AKIL TUTULMASIMI. Bunların gözleri kör görmezler, kulakları sağır işitmezler, ama ilk seçimde bu akılsızların o kör gözleri açılacak, milletin GELECEK PARTİSİNİN ARKASINDAN NASIL AKTIĞINI GÖRECEKLER.
KARAR OKURU 23 Ocak 2020 00:25
Tebrikler. Sizden bir ricam var. Bu yazıyı her gün yayınlayın bence. Mükemmel tebrik ederim.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN