Back To Top
Bahçeli rüyasında kimi gördü?

Bahçeli rüyasında kimi gördü?

- A +

Ortada konusu bile yokken ve Erdoğan hiçbir şekilde erken seçime gidilmeyeceğini defalarca tekrarlamasına rağmen, Bahçeli’nin tarih vererek cumhurbaşkanlığı seçimini yerel seçimden önceye alma teklifi küçük bir deprem etkisi yaptı. Grup toplantısındaki konuşmada “Türkiye’nin 3 Kasım 2019’a kadar dayanması kolay değildir” diyen MHP Genel Başkanı, teklifini üç nedenle gerekçelendirdi: toplumsal olayların belirsizliği, Batı ile ilişkilerin değişmesi ve ‘veriler’… Bu son madde ile kast edilenin ittifakın oy potansiyelindeki düşme ihtimali olduğu düşünülebilir. Ama bunların hiçbiri seçimi ‘acilen’ yapmayı gerektirecek ciddiyette gözükmüyor. Zaten normalde Erdoğan ve Bahçeli’nin birlikte açıklama yapması beklenir, şu anki ‘çelişki’ duygusunu yaratmaya gerek olmaz ve hükümet de ‘garip’ duruma düşürülmezdi. 

***

Dolayısıyla Bahçeli’nin rüyasında kendisini görmüş olma ihtimali az… Siyasetin her an komploya yatkın olduğunu düşünen vatandaşlar, Bahçeli’nin rüyasında Erdoğan’ı gördüğünden kuşkulanıyordur. Diğer deyişle iki lider arasında danışıklı dövüş olduğunu, aslında erken seçimin Erdoğan’ın isteği olmakla birlikte Bahçeli’ye söyletildiği tahminine yakın durabilirler. Bu önermenin dayanağı olabilecek iki ihtimalden söz edilebilir.

Biri, ekonomi ve dış politikada iyi sonuçlar üretmenin zorlaşması, işlerin kötüye gideceği beklentisinin artması karşısında bir an önce seçime gidilerek yeni bir nefes kazanılması… Ne var ki eğer Erdoğan’ın beyanlarını dikkate alacaksak, ülkeyi iyi yönettiğine, kendi zihnindeki doğruların ülke sorunlarına çare olduğuna ve Türkiye’nin giderek güçlendiğine inandığını söylemek durumundayız. Dolayısıyla pek de seçime muhtaç bir görünümle karşı karşıya değiliz.

İkinci neden, erken seçim beklentisinin muhalif muhafazakar adayın bir an önce siyaset sahnesine çıkması için seslendirilmesi olabilir. Asıl amacın bu muhalif adayı yıpratmak, sonra da seçim tarihini yine ötelemek olduğu öne sürülebilir… Ancak bu da başarılması kolay olmadığı gibi, sonucundan da emin olunamayacak bir taktik gibi gözüküyor.

O halde Bahçeli’ye rüyasında görünen kim olabilir? En mantıklı tahmin, Erdoğan’a teklif edilen cumhurbaşkanlığı seçim sistemini kim kotardı ise, aynı aktör ya da iradenin Bahçeli’ye görünmüş olduğudur. Erdoğan’ın faiz takıntısının ve seçim uğruna teşvik pompalaması ile hormonlu bir büyüme peşinde koşmasının ekonomiyi pek de parlak bir yere götürmediği aşikar… Suriye’de ise koalisyonun son müdahalesi ile birlikte dengeler yeniden kurulurken, Türkiye açısından ‘yolun sonuna’ gelinmiş olma ihtimali çok kuvvetli. Öte yandan yerel seçimlerde başarılı olmanın getirisi sınırlı iken, herhangi bir başarısızlığın bedeli yüksek… Böyle bir sonuç cumhurbaşkanlığının kaybedilmesini tetikleyebilir.

Bunlara MHP’nin yerel seçime girmeden genel seçime gidildiğinde, AK Parti nezdinde daha ‘kıymetli’ olacağını ekleyelim. Diğer deyişle Bahçeli’nin ağırlığı şu an yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde en üst düzeyde olacaktır. Bu önermeyi ‘cumhurbaşkanlığı sistemi teklifini getirenlerin gücü’ olarak okumak yerinde olur…

***

Devletle Erdoğan arasındaki ilişki açısından bakıldığında birçok kişi seçimlerden sonra Erdoğan’ın kazanması halinde çok daha güçlenip her şeye hakim olacağı değerlendirmesini yapıyor. Oysa devlet kanadı Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığını kazanmasına muhtaç… Dolayısıyla öncesinde pazarlık güçleri zayıf… Oysa seçim sonrasında mesele yönetmeye geldiğinde zaten olay, konu ve kurum bazında bir pazarlık alanına giriliyor ve burada bürokrasinin eli çok daha güçlü.

Son bir soru Bahçeli’nin bu teklifi niçin önceden Erdoğan’a bildirmediği ve konuyu istişareye açmadığıdır. Belki de Erdoğan’ın erken seçime karşı çıkacağını, olayı orada bloke edeceğini ve koalisyonun diğer cenahının konuyu bir daha gündeme getiremeyebileceğini öngördüler…

Şu an için ancak akıl yürütebilir, tahminde bulunabiliriz. Hem belki de Bahçeli rüyasında herkesi bir arada görmüş ve aralarında ayrım da yapmamıştır… 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
yavuz can 19 Nisan 2018 22:44
24 haziranda yapilmasi planlanan baskin sec imde ! bu yuce millet bence gereken tepkiyi verecektir... cocuklugumdan beri siyaseti takip ediyorum cok ama cok buyuk suprizler olcak...
.....bakış..... 19 Nisan 2018 21:12
aynada kabahat yok, sen neysen onu görürsün...sadece TERSTEN...hiç beklenmeyen yakın bir zamanda kullanacağımız TERCİH mührü , koca ülkenin hiç dönülmemek üzere, nerelere HİCRET edeceğinin , öne alınmış seçimidir... bu tren bu duraktan öteye gidemeyecek gibi...
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 20:51
İkinci defa Cumhurbaşkanı seçeceğiz. İlki araya geldi hadi. Bu sefer bahaneleri ne? Cumhurbaşkanı seçiyoruz ama hükümeti nasıl kuracak, nasıl onay alacak, nasıl denetlenecek, nasıl düşürülecek hiçbir şey belli değil. Ve seçiyoruz. Neyi seçiyoruz hakikaten? Yok böyle bir saçmalık.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 20:48
En uzun süre parti başkanlığı yapan Bahçeli en başarılı siyasetçidir bu memlekette. Konuştuklarını dinleyince böyle bir siyasetçi nasıl bu kadar uzun süre o koltukta oturuyor gerçekten merak ediyor insan. Düşünün 2002 de partisi meclise dahi giremiyor. Ama o yapıştığı koltuktan asla kalkmıyor. Bu gerçekten sanal bir siyasi sistem. Bu ülkede gerçek anlamda siyaset olmadığına hiç bir şüphem yok. Her şey bir illüzyon. Varmış gibi.
İnsiyator. .. 19 Nisan 2018 20:02
Aydın Yazarımız ne güzel Parapsikolojiye te vakıf :)))..
engineer 19 Nisan 2018 17:27
2015 yılında 7 haziran da hayır deyip 1 kasım da evet denilmesi tekerrür edermi? seçmen bu sefer ne diyecek, dediği hayır olursa seçim yenilenir mi?
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 15:28
Erken seçim kararı alan diktatörümüz, seçimden rahatsız olan demokratlarımız var...
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 16:19
3
olay erken seçim değil, olay adaletsiz seçim olayı. birtek chp, iyi parti ve spden oluşmuyor türkiye. herhangi bir grup ya da kişi de aday olabilir. mesela partiler önseçim için yeterli süreye sahip olamazlar vs. kafanız niye düz çalışır anlamadım.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 19:44
0
Yav he erken seçim olmayacağı sözünü sana değil bize söyledi.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 20:52
0
16:19, Seçimin adaletli olması için Tayyip'in kaybetmesi mi şart... Muhalefet kendine çeki düzen verecek. Fasafiso işlerle uğraşmayacak... Tayyip'in kaybetsin de ne olursa olsun demeyecek. PKK ile FETÖ ile aynı resim karesine girenler, bu memlekette demokratik yollardan iktidar olamazlar... Artık darbe de demode oldu... Başı sıkışınca milleten yardı isteyen, seçim yapan bir diktatörümüz var? Seçimden rahatsı olan, devamlı seçim kaybeden demokratik muhalefetimiz var. Muhalefet her yenilgide Tayyip'i suçlayacağına, bu milletin değerleriyle barışık olmayı öğr
Andromeda 19 Nisan 2018 23:00
0
KO-16:19 Senin kafa çok formel çalışıyor azizim baksana sen olmasan ülkenin vay haline. Güler misin,ağlar mısın?Bu kafa için gelsin güzel deyimimiz”ayranı yok içmeye,tahtırevanla gider .....”
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 15:26
Erken kalkan, TEZ yol alır....
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 20:36
0
Atı alan Üsküdar’ı geçer. Kervan yolda düzülür. Son pişmanlık fayda vermez. Herkes gider Mersin’e biz gideriz tersine. Yanlış hesap Bağdat’tan döner.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 14:22
Hadi herkes seçime koşa koşa gitsin. Bir daha seçim olmayacak. Sonrayı hep birlikte göreceğiz.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 20:55
0
14:22, Her seçimde aynı laflar.. Koktu artık bu ayaklar....
Efsanel 19 Nisan 2018 14:20
Seni görmediği kesin.
Andromeda 19 Nisan 2018 14:07
Komplo teorilerine prim vermeyen yazarımız komploculuğun dibine vurmuş sonunda.Paranoyak bir yazı.Aslında hiç beklemediğini-öngörmediğini beyan etmek istemiş.Bahçeli’nin rüya metaforu da istemediği bir duruma taktığı kulp.Sizi yormayayım da 25 Haziran makalenizin başlığı benden olsun.”Bidon kafalılar tekrar neden iktidar oldu”
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 15:21
1
Bidonun iç çapı geniş olduğu için...
Andromeda 19 Nisan 2018 22:53
1
KO-15:21 Seninde edebinin iç çapı bayağı darmış.
Son Osmanlı 19 Nisan 2018 12:52
Bu nedir böyle? Bakıyorum bir çok siteye fetöcüler dadanmış yine. Dünden beri bir çoşku bir çoşku. Hala akıllanmadınız. Seçim gecesi yine millete hakaretler edeceksiniz. Bir süre sanal aleme küseceksiniz. Sonra tekrar. 2 ayınız var. Yeni tokat geliyor.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 22:28
2
Tokattan başkasına basmiyor kafan, Osmanlı kim sen kim? Osmanlı seni adamdan mı sayıyordu? Cumhuriyetle Saray'a girme yolun açıldı. Yoksa kapısından giremezdin o sarayların. Bak şimdi o sarayda halktan biri oturuyor, oyle yada boyle. Sen de gidip kahveni yudumluyorsun coluk-cocugunla eski saraylarda; nesi fena bunun?
karar okuru 19 Nisan 2018 12:40
Eğer iyi parti seçimlere dahil edilmezse ahlaksız bir seçimin arifesinde olduğumuz anlaşılıyor. Bunu hesabını halk sandıkta keser. Bunca yıldır mağduriyet edebiyatı yapan bir partinin başkasının mağduriyeti üzerinden seçim kazanmak istemesi ne kadar ahlaki olabilir. Sormak lazım.Sonra ülkeyi dibe vurdur. Ekonomiyi çökert. Sürekli beka sorunu diye milleti oyala. Adalet yok hergün herşeye zam zam. İşsizlik çift hanelerde. Eğitimde berbat durumdasın. Yandaşlarına her olanağı ver. Basının tamamını baskı ile ele geçir. Sonrada baskın seçimle yine ülkey
d 19 Nisan 2018 12:33
Bahçeli rüyasında dibi gördü.MHP yi bitirdi.E birde akşener rüyalarının tadını kaçırdı.Bir de pkk ile yeni çözüm süreci devlet beye ne getirir.Bahçeli ingilterede görüşülen bu çözüm sürecinden haberi olduğu halde devam diyorsa demekki kökü dışarda bir siyasetçi.Localarla ilşkili siyasetçileri araştırmak lazım.Bu seçimi kürtler ve adalet isteyenler belirleyecek gibi
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 11:39
Bahçeli'nin bu çıkışına iktidardan en ufak bir serzeniş dahi gelmemesi, bunun ortaklaşa kararlaştırıldığını akla getiriyor. Kemal Öztürk de aynı kanıda. Fakat, taraflı/tarafsız mecralardaki köşe yazılarına ve yorumlara bakınca, çok sayıda insanın (partizanları dışarıda tutarsak) erken seçimin ülkenin bekasını korumaktan ziyade iktidara tutunmayı sürdürme yönünde bir girişim olduğunu zımnen kabul ettiklerini söyleyebilirim. Hem gerçekten beka sorunumuz olsaydı, Bozdağ henüz birkaç hafta önce "erken seçim yok" diye bağırmazdı sanırım.
Okur 19 Nisan 2018 10:55
Erken seçim değil, baskın seçim. Bu baskın seçimi planlayan da Bahçeli değil, "üst akıl"ı. "Üst akıl" kim, in mi cin mi, sivil mi üniformalı mı, yerli mi yabancı mı derseniz, onu ancak gulyabaniler bilir; ama milli ve hayırlı olmadığı kesin. Bahçeli sadece ve sadece vaktiyle peydahlanmış bu kararın açıklanmasının yolunu yaptı, ona tellallık etti. Öteki de asıl tarihi açıkladı. Zaten Bahçeli'nin bırakın seçim kararı almasını, kendi partisiyle ilgili herhangi bir konuda dahi serbestçe karar vermesi kesinlikle beklenemez.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 10:14
Merak etmeyin Allah'ın izniyle trenler inenler zamanın çöplüğüne atılacak. Zaten atıldınız da. 24 haziranla beraber şaha kalktığımızı izleyceksiniz
Okur 19 Nisan 2018 12:07
4
Hani 16 Nisan'da evet çıkınca şaha kalkmış uçuyorduk!?
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 14:44
1
24 Hazirandan sonra 10.14 okuru şaha kalkacak düşerken kandırıldım diyeceği kesin. Kronik bir vaka bu. Bir daha seçimede gidemeyecek.
Karar'cı 19 Nisan 2018 17:25
1
Trenden inanler derken AKP'nin kuruluş ruhunu kastediyorsan, o demokrat ve imanlı ruhu hiç kimse, hele hele Bahçeli ve şürekası öldüremez..
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 09:32
Erken seçim olmayacağını bu halka defalarca söyleyip sonra erken seçime gidiyoruz açıklamasını yap.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 19:45
0
Hangi halka ?
İlle de erken seçim yapılacaksa Ekim veya Kasım'da da olabilirdi. Hazirana almalarının tek makul açıklaması var o da İyi Parti'yi milletvekili seçimlerine sokmamak. Başkanlık seçimlerine sokmamak onların elinde değil. 100.000 imza ile aday olabilir. ABD'nin Rusya'dan daha çok Çin'den çekinmesi gibi Erdoğan da CHP'den çok İyi Parti'den çekiniyor. İyi Parti ittifakının barajı aşması demek Mecliste çoğunluğu kaybetmek demek. Bu durumda Başkan ülkede istediği gibi at koşturamaz. Çünkü kararnameleri kanunlarla etkisiz hale getirilebilir.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 10:15
3
CHP'den cekinilmemesinin haklı bir sebebi var. CHP bir siyasi parti değil 15-20 yöneticisine mecliste ceylan derisi koltuk sağlama amacıyla kurulmuş bir sosyal kulüp.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 12:14
2
KO10:15, sen bu kafayla CHP'den uzak dur, yeter. Gittiğin partiye de bir hayrın dokunamaz. Olsan olsan kapı önü 'canlı alarm' olursun, koçum.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 18:03
0
Peki kararnameler mecliste kanunlarla etkisiz hale getirilebiliyorsa, bundan daha demokratik bir sistem yok demektir. O halde, nedir bu Cumhurbaşkanlığı sistemini yerin dibine sokmalar ?
engineer 19 Nisan 2018 09:00
Hem belki de Bahçeli rüyasında herkesi bir arada görmüş ve aralarında ayrım da yapmamıştır… bu ihtimal daha kuvvetli, siyaset sahnesi değil mübarek hisseli harikalar kumpanyası, devlet yönetilmiyor, birileri devletçilik oynuyor
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 08:41
Mart yerel seçimlerinde AKP'nin İstanbul ve Ankarayı kaybetme ihtimali kazanma ihtimalinden daha yüksek. Yerel seçimlerde alınacak yara Kasımdaki seçimi kötü etkileyebilirdi. En önemli nedenin bu oldupunu düşünüyorum. Diğer önemli neden ise kur baskısı. Doların nereye gideceğini kimse kestiremiyor. İşler daha da kötüleşmeden seçimi garantilemek istiyorlar sanırım. İnşaat inşaat en sonunda geldiğimiz yer burası.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 09:27
0
Ankara halkı demek ki bilinç li.
İsimsizlerden 19 Nisan 2018 08:37
ust akil yoktur, hayaldir, ruyadir diyebilen ve ic-dis teror/ekonomik teror/vesayetci kotu gelenegi ve muhalefeti(?!) ele gecirip yonkendirici etkisine inanmayan! birisi icin ruya tabirciligi ile siyaset okuma ilginc olmus:) Turkiye, haydut ve terorist devletlerden daha koklu bir tarihe ve devlet tecrubesine sahip bir ulkedir unutmamalisiniz..
İsimsizlerden 19 Nisan 2018 08:31
Peskuvit ve 3 + 23 -2=24 görmüş olabilir.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 08:28
Yüzde altmış oyla kazanacağını söyleyen Kılıçdaroğluna ciddi bir imkan doğdu. Hayırlısı olsun.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 08:09
Ruyasında ortağıyla seçimden sonra çayırlarda elele dolaştığını bol boş zamanlarının olduğunu görmüştür
önder torun 19 Nisan 2018 16:03
3
yüzde yirmidörtle bu secimi galibi kılıçdaroğludur.Kendisi aday olmaz ama bir saf aday,temiz aday bulur onu başkan yaparyüzde 24 az değil ha yüzde 51 den büyüktür nede olsa .Bence kılıçdar bey bir bildiği vardır.Nede olsa hesap uzmanıdır.SSk yı lider kurum yapmıştı.iliç diye vatandaş üçün birini alıyordu.diğer iki ilacıhataya gel yapıyordu.Ekonimi düzelmeşte.SSK nın borçları tam biyordu. .... oldu.Şimdi CHP yi iktitar yapacak ama kendi başkan olmayacak.Şu mütevaziliğe bakın.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 16:37
0
Düzgün anlamlı doğru cümle bile kuramayan Önder bir ülkeye iktidar seçiyorsa varacağımız yer bugünkü ortam olur..
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 07:40
Korku sen nelere kadirsin....
Salih 19 Nisan 2018 02:44
Doğan medyanın satışınin tesadüf olmadığı ortaya çıktı. Eskiden konuşmadığı günler olurdu artık günlük yada günde iki kez konuşmakta ve canlı yayınlanmakta. Ayrıca fed bu yıl üç kez daha faiz artıracak seneye 3-4 faiz artışi var iki güncel hazinenin borçlanma oranı $ cinsinden %6 nin üzeri -7 ye yakın buda ekonominin zor geçeceğinin göstergesi ak parti kazansa bile cari açık ve yüksek faiz ile başa çıkamazlar. Bütün bu sorunlar ak partinin elinde patlar ve bu son seçimleri olur. Ben olsam seçimi kaybeder bütün bu sorunları onların kucağın
Okur 19 Nisan 2018 12:11
0
Aynen durumu özetlemişsin. Varlık fonunun tefeci faiziyle borç aradığı söyleniyor. Çocuklarımızın hayatı borç ödemekle geçebilir..
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 02:37
Her millet layik oldugu sekilde yonetilir.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 18:09
0
İlk 80 sene mi , son 15 senemi ? Tercih sizin.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 02:08
Bahçeli seçim olsun diyor ve bir gün sonra bu kadar önemli bir konu için hemen karar veriliyor, bu kadar basite indirgenecek bir mevzumu bu. Her ortamda iktidarın tüm yetkilileri seçimlerin erken olmasını isteyen herkesle dalga geçtiler sonuç seçimleri erken aldılar hemde İYİ Parti'nin milletvekili seçimlerine girememe ihtimalinin olduğu tarihte oyların erimesinin yanında İYİ partiden çok korkulduğu da ortaya çıkmış oldu .
Taraf Okuru 19 Nisan 2018 01:55
Etyen Bey Bahçeli'yi kimin yönlendirdiğini öne sürüyor? Ben derin devlet, bürokratik elit diye anladım ama başka yorum varsa lütfen paylaşın.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 11:13
1
muhtemelen öyledir. ama etyen beyin devleti kemalistlerin yönettiğine dair hurafesi var. Oysa natoya girdiğimizden beridir ülkemizde birtek derin devlet vardır o da cia. eskiden buna kontrgerilla deniliyordu. Cia tarafından kurulan derin devlet, sadece türkiyede değil, nato ülkesi bütün ülkelerde faaliyet gösterdi. cia muhtemelen kemalistleri de kullanmıştır tıpkı gülencileri, perinçekcileri ve mhplileri kullandığı gibi.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 01:38
Gitgide İttihat ve Terakkiye benziyor Ak partinin serüveni. Hürriyet diye diye geldiler. İstibdatı / vesayeti bitirdiklerine inandılar. Halaskar-ı zabitan ve 15 Temmuzu yaşadılar. Fırsattan istifade Bab-ı ali baskını ve 16 Nisan Referandumu ile tek güç oldular. Yedi düvelle savaştılar!.. Diplomasiyi önemsemediler ve zayıf kaldılar. Talat Paşa, en büyük hatalarının gerektiğinde devleti yönetecek bir muhalefete hayat hakkı tanımamaları olduğunu söylüyor. Bugün bakıyorum. Bir tane muhalif bürokrat yok, rektör yok, vali yok. Emniyet müdürü yok. Okul müd
Çerkez Ethem 19 Nisan 2018 01:35
Bahçeli kendini gördü tabiki, koltukta ! Fırsat bu fırsat dedi hamlesini yaptı. Gerçi bizler için zerre kadar farketmez, Kim Gelse Gelsin, senorya hep aynı, ya birinin ailesi/akrabaları malı götürcek veya obürünün ailesi/akrabaları/arkadaşları ! Kaçınılmaz sonuç, 100 yıldan beri aynı ! Bizler ise rüyalarımızda, bu maaşla ay sonunu nasıl getircez, faturaları nasıl ödüycez, sürekli tekrar eden bu kabusu görmeye devam etcez !
muhammed 19 Nisan 2018 01:13
tiyatro vardi eski yunan'da ve bizde de ismail dumbullu, ortada bi kavuk bakalim kim takacak.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 01:12
Bahceli ruyasinda ne gordu bilmiyorum ama bu millet hukuk devletini ruyasinda bile goremez.
cevat karakalem 19 Nisan 2018 00:23
Haziran diye tarih sadece yarim saatte kararlastirildiktan sonra bunun daha onceden uzerinde calisilmis birsey olmadigina iananmak guc. Bu arada Mayis sonu ile birlikete bol bol "Gezi Kalkismasi'nin 5. yili" haberlerine hazirlikli olalim.Kisacasi zamanlama "manidar".
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 18:11
0
Gezi zekalılar düşünsün.
KARAR OKURU 19 Nisan 2018 00:03
Bahçeli rüyasında kimi gördü bilemem ama sayelerinde ülke kabus görüyor.
KARAR OKURU 18 Nisan 2018 23:54
İbnul Arabiyi görmüş olmasın...
yaşar inan 19 Nisan 2018 20:01
0
ibnül arabi bunlara son mektubu yaz bırak kaç demiş olmasın. bahçeli asenatı.c. başkanı yapacaktır. kurt oyunu kürt oyununa benzemez. alavere dallavere . bu sefer Erdoğan nöbete diyecektir.. chp ve saadetin ortak adayı MHP desteki akşenerdir
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN