Back To Top
Biji Serok Ahmet

Biji Serok Ahmet

 - Son Güncelleme: 16.09.2019 Pazartesi 09:16
- A +

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ahmet Davutoğlu’na hususi bir garezi var.

Yerli yersiz demeden mütemadiyen laf çakıyor Davutoğlu’na.

Veya laf çaktığını sanıyor.

Geçen gün Bayburt’ta yaptığı bir konuşmada yine “Serok Ahmet” dedi. (“Partisinden istifasıyla tıynetine ve kulağına fısıldanan gizli gündeme uygun olanı yapan Serok Ahmet…”)

Böyle diyerek Davutoğlu’na bölücü imasında bulunduğunu zannediyor zahar.

Bir ara bazı AK Partili troller de Twitter’da SerokAhmetDuruşu diye ‘tag’ açmıştılar; onların kafası da öyle çalışıyor.

Çok enteresan.

***

Nereden çıktı bu “Serok Ahmet” hikâyesi?

2015 ve 2016’daki Diyarbakır ziyaretlerinde Davutoğlu’na yapılan tezahürattan çıktı.

Hatırlayalım:

Ocak 2015.

Ahmet Davutoğlu AK Parti’nin genel başkanı ve başbakan.

AK Parti Diyarbakır İl Kongresi’ne katılıyor.

Kongre salonunda Kürtçe bir afiş: “Denge bıratı, Serokwezir Davutoğlu” (Kardeşliğin sesi, Başbakan Davutoğlu)

Kongre salonundaki partililerin Kürtçe tezahüratı: “Serok Ahmet” (Başkan Ahmet)

Yeni Türkiye’de Kürtçe serbest ve AK Partili Kürtler genel başkanlarını / başbakanlarını Kürtçe selamlıyor, Türk-Kürt kardeşliğine bağlılıklarını Kürtçe ifade ediyor; bunda bir fenalık var mı?

Tövbe.

Bölücülük olabilir mi bu?

Estağfirullah.

Davutoğlu 2016’nın nisan ayında Diyarbakır’ı tekrar ziyaret ettiğinde sokaklarda da “Serok Ahmet” ve “Biji Serokwezir Ahmet” (Yaşasın Başbakan Ahmet) tezahüratıyla karşılaşıyor; hendek terörünün ve o terörle mücadelenin orta yerinde.

Kürtleri ‘halk ayaklanması’na çağıran PKK’ya inat, bölücü terörle mücadelenin başını çeken Davutoğlu’na ‘Bizim temsilcimiz onlar değil sizsiniz’ manasında Kürtçe “Serok” ve “Serokwezir” diye seslenilmesine bölücülük, Kürtlerden böyle bir teveccüh görüyor diye Davutoğlu’na da bölücü nazarıyla bakabilmek için çok ama çok ters bir bakış açısına sahip olmak gerek.

***

Yeni bir parti kurma hazırlığındaki Davutoğlu ile birlikte hareket etmek üzere AK Parti’den istifa eden eski İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cihan Öztunç’un sosyal medyada bu konu hakkında paylaştığı mesaj:

“Serok, Kürtçede başkan demektir. Sayın Bahçeli tıynetine uygun olarak bu ifade üzerinden Sayın Davutoğlu ile istihza ediyor. Hocamıza bu meseleyi sorduğumda şöyle cevap vermişti: Bize yurt dışına çıktığımızda president denmesini mesele etmeyenler, kendi vatanımızda yaşayan Kürt kardeşlerimizin kendi dilleriyle serok diye hitap etmesinden rahatsız oluyorlar. Bu bize sadece mutluluk verir. Elhamdülillah.”

Ser seremın ser çavemın Serok Ahmet.

***

Davutoğlu’nu “Serok” diye anınca onu tahkir etmiş olduklarını düşünenler, aslında Kürtçe’yi tahkir ediyorlar ve Kürtleri incitiyorlar.

Hangi akla hizmettir bu?

Bölücülükle mücadeleyi vazeden akla hizmet olmadığı kesin.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
EKO 17 Eylül 2019 00:22
Vatanseverlik ile milliyetçilik, dindarlık ile dincilik arasındaki farkı anlayıp hayatımıza sokamadığımız sürece doğru bir yere varamayız.
EKO 17 Eylül 2019 00:16
Burada yorum yazmış olan bir çok siyasal islamcı ve aşırı milliyetçi veya ikisi birden olan arkadaşlar var. Muhtemelen başka ülkelerde Türk ve müslümanlara eziyet eden oraların aşırı milliyetçi ve siyasal dincilerinden nefret ediyorlar. Peki kendi ülkelerindeki bunların muadillerine, daha doğrusu ruh ikizlerine neden meftunlar o zaman? Cihat rüyası gören müslüman ile haçlı seferi planlayan hristiyan veya vaad edilmiş topraklar peşinde koşan yahudi arasındaki fark nedir? Birbirini yok etmek için fırsat kollayan Türk ile Kürt arasından hangisi daha kötüdür?
EKO 16 Eylül 2019 23:54
Aşırı sağcı ve milliyetçi partilerin, dünyanın herhangi bir ülkesinde, o ülkedeki ekonomi, eğitim, sağlık, demokrasi, hukuk, barış, huzur, vs alanlarında ortaya koydukları herhangi bir önemli proje veya pozitif gündeme bir tane örnek gösterebilecek bir babayiğit var mı bu platformda? Varsa yoksa bir düşman belleme ve o düşmana karşı olmak adına kavga ve savaş çığırtkanlığı, nefret söylemleri... Çünkü o "düşman" olmazsa kendileri de var olamazlar. "Düşman"ın var olmaya devam etmesini en çok onlar istiyor olmasınlar? Eminim "düşman" da onların varlığından çok memnundur. Al gülüm, ver gülüm!.
Sıtkı Çalışkan 18 Eylül 2019 14:41
1
"Cihat rüyası gören müslüman ile haçlı seferi planlayan hristiyan veya vaad edilmiş topraklar peşinde koşan yahudi arasındaki fark nedir?" Eğer bu farkı bilmiyorsanız bırakın bu konularda yorum yapmayı. Dininizin ne olduğunu bilmiyorum. Eğer İslam dışı bir inanca sahipseniz bunu anlamamanızı normal karşılarım. Ama müslümansanız İslam Dininde cihatın ne olduğunu, nasıl olması gerektiğini lütfen okuyup öğrenin ve kendi dininizin en kutsal kavramını haçlı seferleri ile karşılaştırmayın
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 20:54
Eline fikrine sağlık Hakan bey. Bahçeli son zamanlarda söylemleriyle ( ben kullanmaktan imtina etsemde, kendi tabiriyle) , bu ülkenin bekasına kastediyor. Koluna ve gölgesi altına girdiği AK parti ninde istikbaline. AK parti, ittifak ettiği bu partinin bu söylemlerine sükut ederek ikrar ediyor. Bununda bedelini korkarım kötü ödeyecek. MHP ırk temelli siyasetiyle var. Bunu anlarım. Ama AK parti bu söylemle bugünlere gelmedi. Kürt’leri aşağılayan bu söyleme sessiz kalmak, gayretullaha dokunur.
KARAR OKURU 17 Eylül 2019 01:49
1
Gayretullaha sessiz kalana dokunur
TUNÇ TEKİN 16 Eylül 2019 20:15
MHP şu an Devlet Partisi'dir.AKPARTİ akıl almaz hatalarına devam ederse,muhalefet de bu kafayla giderse Devlet Bahçeli 2023'de Cumhurbaşkanı olur.Benden söylemesi.Türkiye bir Azerbaycan ya da Özbekistan olur mu? Olur.
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 19:37
Sayın yazar muhalif sin onu anladıkta.bölünüp parçalanınca senin benim elime ne geçecek onu anlamadım.büyükler ne güzel demiş ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz diye.başkan olmak kolaymı zannediyorsunuz bu memlekette, insanımız belkide yarıya yakını ümmet olma vasfını yitirmiş, hala 1920 lerin kanunları var değişikliğini dahi teklif edemiyorsun.bu insanların hafsalasının alamayacağı bir takım uygulamalara rağmen, fetöye rağmen bçg ye rağmen bu hükümet onca işlerin üstesinden gelmedimi?size ne ettiki bunca muhaliflik.muhafazakar kitleyi parçalayıp sol kitlleyi iktidar yapıncamı muradınıza ere
KARAR OKURU 19 Eylül 2019 07:16
0
Bunu hangi kadro ile yaptı ve bu kadro(lar) şimdi nerde??
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 18:46
MHP’li Fethiye belediye başkanını Kürtçe bayram afişi astı diye partisinden kovan Bahçeliye çok görmemek lazım.
Adiniz KARAR 16 Eylül 2019 17:45
Menderes Yildirim beyin yorumunda ifade ettigi gibi Bahceli'ye sadece kendi konusmalarindan kesitleri canli olarak yayinlamak sureti ile ve yorumsuz cevap verilmelidir. Cünkü kullandigi dile en münasip dil yine kendi dilidir. Kimsenin o seviyede konusmasi uyugun olmayacagindan, Bahceli'ye yine Bahceli cevap vermelidir.
Menderes YILDIRIM 16 Eylül 2019 20:11
2
Adınızı yazmadığınız için size isminizle hitap edemiyorum özür dilerim. Devlet Beyin Tayyip Beye + AKP ye NELER - NELER - söylediklerini yeri geldiğinde Devlet Beye MÜMKÜNSE Kendi Sesi ve Görüntüsü ile Basın Toplantıları ile Katılımcılara İZLETSİNLER. demiştim, Yorumum ile aynı düşüncedeymişiz. Tayyip Beyin; Devlet Beye + MHP ye + Ülkücülere (Fatiha Bile Bilmiyorlar) gibi sözlerini de kendi sesinden YORUMSUZ izletilerek yapılacak çalışma EN ETKİLİ ÇALIŞMA olacaktır. Umarım sizin ve benim düşüncelerim ilgililer tarafından DUYULUR. Saygılarımla
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 16:23
Devlet ic ve dis dusmanlarla ugrasirken bir coklarinin gozunu Tayyip dusmanligi burumus.cok yazik bu zihniyetle isimiz zor.
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 14:30
12 29 referandum Türkiye'de yapılır.Bir bölgede değil.O zaman batı illerinde de referandum yapılır.Kürtler geldiği yere dönsün mü diye.Anladın..
Hergün Karar Okuru 16 Eylül 2019 15:33
5
"Geldiği yere" derken? Geldiği yer yok ki aslan parçası onlar buradaydı zaten. Biz sonradan geldik.
15:33..Bizde de yer yok ki. İki Gözüm .Bizden Rahatsizlarsa,Sevmiyorlarsa,Aramızda duramiyorlarsa bizde Alt kata İndiririz.o zaman .alt kat cooook geniş sığabilir bizi istemeyenler,,.yine burada olurlar.! no problem..! .
Ahmet Yusuf Çamoluk 16 Eylül 2019 14:11
Tamam. AKP değişti ve belki de fonksiyonunu tamamladı. Peki alternatifi Davutoğlu, Gül, Babacan gibileri olabilir mi? Davutoğlu sorumluluğunu en çok taşıdığı o, "Serok" olduğu dönemin hesabını verebilir mi?
Hergün Karar Okuru 16 Eylül 2019 15:35
5
Alternatifin onlar olduğunu kim söyledi? Alternatif Serok İmamoğlu :)
KARAR OKURUMürsel 16 Eylül 2019 13:45
Davutoğlu'nu serok'la vuran zihniyet; hastalıklı ırkçılığın ta kendisi.Tarihten beri bu ırkçı/ bölücü kafa başımızın belası.Kürt sorununu üreten kafa bu kafa.Utanmadan bölücülüğe devam.Zerre insaf ve basiret olsa; serok dışında her kelimeyi kullanır ama seroku böyle kullanmaz!
Politikacı bu akşam, sabah atar, tutar Dünyanın her yerinde aynıdır. :)))..siz Gazteciler dün, bugün, yarınlarda değişmeyecek olan Doğru, Dogrularda olmalisiniz bizlerde öyle. Her etnisite once VATAN dersek, demeliyiz ki. Onlara gülüp geçelim. Tabi ki her Yörenin Şivesi, Adeti, mutfağı, Kültürü, Müziği güzeldir. Bunlar POLİTİKALAR üstüdür. .!..ayrılık, gayriliklarda, Bereket, Refah,Huzur, güvenlik olmaz. Olamaz. .olmadı hiç. !..
Menderes YILDIRIM 16 Eylül 2019 13:07
Mustafa Soylutürk Bey; Ör: Demirel barajlar yaptığı için BARAJLAR KRALI sözünü hak etmiş. Tayyip Bey; "16.09.2019 itibariyle işsizlik % 13 ve Genç işsizlik % 25 lerde olduğu için" Sizce halkını işsiz bırakan lidere siz ve halkımız neyi söylemeyi uygun bulmuşsunuzdur? Saygılarımla
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 12:36
Davutoğlu Abdullah gül partiye dönmesin diye Tayyip Erdoğan ile işbirliği yapıp hakkı olmayan başbakanlığa Tayyip Erdoğan'ın işareti ile oturduğunda kaybetmişti!
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 12:29
Kürt'lerin yoğun yaşadığı yerlerde ( Diyarbakır, Van, Mardin, Hakkari...,) referandum yapılsın; halk nasıl yönetilmek istiyorsa karar versin! Sağ ve islamcı Bezirganlar'ın terör sömürüsü son bulsun.
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 12:20
Bahceli irkciliktan muzdarip bir bölücüdür nokta
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 12:12
Kılavuzu MHP olanın başı beladan kurtulmaz. İslah olabilecek bir zihniyet değil. Bu millet ve devlet MHP'nin kılavuzluğuna izin veriyorsa yaşadıklarına müstehaktır. Daha beterinin de yolda olduğundan emin olabilirsiniz.
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 12:31
4
MHP parti mi Allah aşkına beyefendi?İşleri güçleri tehdit etmek.Şu ülkede MHP hala %11 nasıl alıyor akıl mantık işi değil.
evin 16 Eylül 2019 12:11
devlet bahçeli akpyi parmağının ucunda oynatıyor. bakanların değişmesine bile karışıyor ve kimsenin gıkı çıkmıyor. akp bitmiş.
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 12:08
Federasyon lazım. İspanya gibi.
Menderes YILDIRIM 16 Eylül 2019 11:39
Tayyip Bey 24.6.2014 AKP Grup da; Bu sabah yaptığı konuşmaya bakıyorsunuz Bahçeli’nin, aman yarabbi. Baştan aşağı, yine ifade ediyorum bu kürsüden ağzından salyalar akıyor. T.C. Başbakanına köksüz diyecek kadar kökten binasip olan kişi bunun hesabını verecektir. Despot diyen bir adam bunun hesabını verecektir. İftiralarla dolu bir konuşma. 16 - 17 yıldır partinin başındasın geldiğin yer ortada. Ben MHP’li kardeşlerime hep sesleniyorum. MHP’yi küçülten bu adamla bir yere varamazsınız. Dediğini HATIRLATMAK istedim. Saygılarımla
Menderes YILDIRIM 16 Eylül 2019 11:42
Hakan Bey; Şahsım olarak A. Davutoğlu Beyi desteklemiyorum. Ancak kim, kime haksızlık ve haddini aşan davranış içerisinde bulunursa karşısındayım. Bu nedenle A. Davutoğlu Beyin ekibinden bu yorumum okuyanlar varsa Önerimi dikkate almalarını beklerim. MHP Resmi İnternet sayfasından, Genel Başkan Devlet Beyin Yıllar İtibariyle Konuşmalarını indirsinler ve Devlet beyin Tayyip Beye + AKP ye NELER - NELER - söylediklerini yeri geldiğinde Devlet Beye MÜMKÜNSE Kendi Sesi ve Görüntüsü ile Basın Toplantıları ile Katılımcılara İZLETSİNLER. Saygılarımla
Menderes YILDIRIM 16 Eylül 2019 11:26
Hakan Bey; Devlet Beyin kimlere neler dediğini ve sonrasında nasıl bir ve beraber olduğunu çabuk unutmuşsunuz. 02.06.2015 de Elazığ' dan Erdoğan' a Sorularım Olacak Diye Başlayan, 1-İmralı canisiyle mektuplaştın mı? Öcalan canisinin İmralı adasından günü birlik giriş-çıkışlarına onay verdin mi? Ve şahsen temas kurdun mu? 2-Kandil’deki PKK’lılara dinlenmesin diyerek kriptolu telefon gönderdin mi? Terör baronlarıyla telefon görüşmeleri yaptın mı?4-KCK’nın kuruluşunda katkın ve dahlin var mı? Vb. soruları soracaksın sonra başkalarına BÖLÜCÜ mü DİYECEK? Saygılarımla
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 12:38
4
Bahçeli devletin kanlı yüzünün temsilcisidir. Onun söylemlerinin hiç bir kıymetş yok
Mustafa Soylutürk 16 Eylül 2019 14:55
10
Karar okuru'na Devletin tek yüzü vardır .kurulduğu günden beri düşmanlarına her devletin davrandığı gibi davranmak. Yalnız ne çekti ise hep ekmeğini yeyip ona ihanet eden iki yüzlü hainlerden çekmiştir..
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 10:55
Tıynet ne kötü bir sözcük be birader
Umut Emiroğlu 16 Eylül 2019 10:48
Şu üst akıl dedikleri şey, ülkelerin kaderine kendini satmış olanlarla değil, kendini “dava zannettiğine adamış” olanlarla müdahil oluyor. Mesela bir süredir Türkiye’de MHP ve Bahçeli’yi kullanıyor. Bu sayede etnik milliyetçilik kaşınıyor ve içbarış yıpranıyor, Böyle giderse Türkiye (Allah korusun) iç karışıklığa ve dolayısıyla müdahaleye açık bir noktaya gelecek. Fetöyle olmadı, şimdi başka şekilde deniyorlar. Başkanlık sistemine geçiş de buna dahil.
Kürt vatandaş 16 Eylül 2019 10:08
Abi Allah razı olsun. Ak parti maalesef mhp eliyle kendi çöküşünü hazırlıyor. Bahçeli ak partiyi de devleti de kendi söylemleri ile yönlendiriyor. Bu gidişat hiç iyi değil
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 09:27
SAYIN YAZAR SADECE OMU. DAVUTOĞLU BEY NE ZAMAN İKİ KELAM ETSE KENDİNİ ÖN PLANA ÇIKARSA. önce BAHÇELİ ve PERİNCEK ve medyası saldırıya geçiyor. Ardından sermaya medyası ve aile medyası bu teranaye katılıyor. Dosyalar açılıyor kalemşörleri saldırıya geçiyor. DÜŞMANIN BÜTÜN OKLARI DAVUTOĞLUNAMI YÖNELİYOR? O ZAMAN BİZİM DOSTUMUZ KİMDİR BİLELİM.
Mustafa Soylutürk 16 Eylül 2019 09:22
Sayın Hakan; Bu ülkenin daha önce de Başbakanları parti genel başkanları vardı, hatırladığım kadarıyla bunlarda Diyarbakır'a çok gittiler..Mesela Ecevit'e Karaoğlan Demirel'e çoban sülü veya barajlar kralı Erbakan Başbakan Türkeş'e Başbuğ Erdoğan'a Reis diye solagan atılıyor. Davutoğlu'na SEROK !.. ..
Hergün Karar Okuru 16 Eylül 2019 13:48
2
Hiçbiri zoruna gitmemiş Serok dışında. Yazık şu zihniyete ki bir Kürtçe sözcük bile bütün ampüllerinizin aynı anda kafanızda yanmasına sebep oluyor. "Serok" başkan demek Başkan. Ha Serok Ahmet demişsin ha Serok Bahçeli ha Başkan Erdoğan demişsin ha President Cem Yılmaz. Hepsi aynı şey demek. Yahu şu Kürtçe niye bu kadar batıyor arkadaş size.
Adiniz KARAR 16 Eylül 2019 17:35
1
Demek ki Kürtler bir tek Davutoglu'nu samimi ve icten bulmuslar. Mustafa Soylutürk bey, bu inceligi farketmis ve buna dikkat cekmis. Davutoglu disinda Saydigi basbakan ve parti baskanlarinin hic biri yüregi ile tevazu ve kardes gibi kürtlerin diyarina gitmemis.Mesela sayin Bahceli Diyarbakira gitmez. Davutoglu demek ki kürtlerin yüregine kardeslik duygusu ile dokunmus... Biji serok Ahmed :-). Mustafa Soylutürk'ün bu erdemli tavri farketmesi takdire sayandir.
Mustafa Soylutürk 16 Eylül 2019 18:02
4
Hergün karar okurun'a ;Biz ne kürt'ten ne de kürtçeden rahatsızlık duymuyoruz...Anlaşılan rahatlık bazılarına batıyor!...
Yakın geçmişte bir arkadaşım "Kahvehanede Kürtçe müzik dinleyen bir Kürt ile neredeyse kavga edecektim, nasıl olur da Kürtçe müzik dinler!" demişti. Bir kızı vardı. Cevabı bildiğim için sordum: Kızın İngilizce şarkı dinlemekte mi? Evet dedi. Peki, karşı çıkıyormusun kızına? "İngilizce şarkı dinleyerek mutlu oluyorsa niçin karşı çıkayım ki?" dedi. Yapıştırdım cevabı. Sen İngiliz kültürüne evet derken, kendi vatandaşın Kürtçe müzik dinlerken mutlu oluyorsa niçin engel olmaktasın onun mutluluğuna? Bu arkadaşım MHP'li idi. Şaşırmıştı soruma. Düşüncesi değişmiş midir sizce?
muzmin 18 Eylül 2019 09:14
0
tayyip bey için de SEROK TAYYİP demişlerdi. bunda gocunacak ne var?!
KADİMADRAGLI 16 Eylül 2019 09:06
Hakan kardeşim, Değerler ve ilkelerden sapan Ak partideki aşınma ve yıpranma sebebiyle ,muhafazakâr bir Kürt olarak son 2 seçimdir sandığa gitmiyorum. Ahmet Davutoğlu ,değer ve ilkeleri önceleyen mümince bir duruş sergiliyor. Babacan ve Gül ekibi ile onları ayrıştıran yönetim ve üslup farklılığı, ben gibi küskünlerin umudunu azaltıyor. Gönül isterdi ki ayrılma gerekçeleri aynı olan eski dava arkadaşlarının uzlaşarak ,topluma yeniden umut olmayı saglamalarıydı. Yoksa kaprislerinin esiri olup, küçük olsun benim olsun anlayışıyla başarılı olacaklarını zannetmiyorum. Böyle bir lüksleri yok.
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 17:49
0
Mümin ce. Çok ilginç. Tüm islam aleminde kendini mümin görenler kendilerince mümin olmayanları öldürüyor.
Karar okuru 16 Eylül 2019 08:03
MHP planlı bir şekilde AK Partinin altını oymaya, eritmeye mi çalışıyor?
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 06:52
mesele de bu ya.Serok Ahmet dedirtmeyecekti.buna tahammül eder mi Tayyip Erdoğan.ondan başkasına başkan denir mi.yapmayacakti.demirtas sırf "seni başkan yatırmayacam" dediği için hapse girdi adam.Davutoglu başbakanım sandı.oysa ki kukla olması gerekiyordu.
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 05:02
Bahçeci ve dengesizlerini gram ciddiye almıyorum.ulkeye hiç bir yenilik görüş getirmemiş kısaca kendine bile yararı olmayan zat...
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 09:31
0
Haklısın, kendisine bile yararı yok, ama, memlekete zararı çok.
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 04:30
Bugün ittifaklar sistemi var.. Hangi ittifakı destekliyorsan onu söyle.. İBB seçiminde kime oy verdiniz? Karnınızdan konuşmayın :gerçekleri konuşun a.Davutoğlu 'nun hayalleri ile memleketin gerçekleri arasında kırk tane uçurum var ;sadede gelin ve zillet ittifakının yeni zincirine yeni halkacık olduğunuzu açık söyleyin..
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 06:54
4
Doğru uçurum çok. 80 milyonluk mercedesler. Uçaklar... Sizin kafanızdakilere Allah hidayet etsin bile demiyoruz..
okur 16 Eylül 2019 09:04
1
yazlık kışlık saraylar gerçeklerle halkın arasında uçurumlar var
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 04:10
Davutoğlu 2015 yılında koalisyon ortağı olması için Bahçeliye teklifte bulundu, hayırda hayır var diyerek kabul etmedi. Şimdi ne değişti de iktidar ortağı oldu? Bahçeli ne zaman iktidar ortağı olsa ülkede ekonomik kriz oluyor. Her iki parti de kendi evlatlarını harcamakta yarışıyorlar.
Hasan Fevzi 16 Eylül 2019 00:35
Sen siyasetin hangi tarafındasın. Bi rengini söyle bilelim.
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 03:09
1
Senin olmadığın tarafındayız. Daha fazla bilmen gereken bir şey var mı?
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 05:10
2
Hala anlayamadıysan bence artık gazete okuma. Yada çok istiyorsan gazete okumak, sadece magazin haberlerine falan takıl. Köşe yazıları ağır geliyor demektir.
KARAR OKURU 16 Eylül 2019 00:29
Hakan Bey, Bahceli'nin sozlerini ciddiye mi aliyorsunuz? Cok degil, daha 3 yil once Cumhurbaskani hakkinda soylediklerini unuttunuz mu? O sozleri ben buraya yazsam yarin kendimi karakolda bulurum...Bahceli ilkesiz bir siyasetci oldugunu, tek amacinin kendi siyasi kariyerini mumkun oldugu kadar uzatmak oldugunu defalarca ispat etmistir. Bugun siyah dedigine yarin yuzu kizarmadan beyaz diyebilir. Emekli oldugu gune kadar da bu ulkede siyasetin seviyesini yerle bir etmeye devam edecektir.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN