Back To Top
Davutoğlu’na ‘Ne demek istediniz?’ diye soramamak

Davutoğlu’na ‘Ne demek istediniz?’ diye soramamak

 - Son Güncelleme: 29.08.2019 Perşembe 08:53
- A +

Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AK Partili siyasetçiler ve muhalefet partilerinin temsilcileri her gün yeni parti teşebbüslerini yorumluyor.

Gazete köşeleri, internet siteleri, sosyal medya mecraları her gün yeni parti teşebbüslerine dair mülahazalarla dolup taşıyor.

Evlerde, sokaklarda, kahvehanelerde her gün yeni parti teşebbüslerinin sohbeti yapılıyor.

Televizyonlardaki siyasi tartışma programlarında bu gündeme kayıtsız kalınamıyor, her akşam yeni parti teşebbüsleri konuşuluyor.

Konuşuluyor, konuşuluyor, konuşuluyor…

Ama yeni parti teşebbüslerinin başlarındaki adamlar ‘ana akım’ televizyonlarda -genel olarak da ‘ana akım’ medyada- konuşamıyor, konuşturulamıyor.

Nasıl?

***

Habertürk, NTV, CNN Türk’teki siyasi tartışma programlarının moderatörlerine öyle acıyorum ki…

Demirbaş konuklarına “Ahmet Davutoğlu ne demek istedi?”, “Ali Babacan neyi hedefliyor?”, “Yeni oluşumlar ne kadar oy almayı umuyor?” diye sorarken, bu soruları herkesten evvel doğrudan doğruya Davutoğlu ve Babacan’a soramadıklarına nasıl da yanıyorlardır.

Bunu engelleyen bir kanun yok.

Resmi bir yönetmelik de yok.

Ama gayri resmi bir yönetmelik var işte, besbelli.

Yaptırım gücü ağır bir yasak…

Yoksa Ahmet Hakan Coşkun yahut Fatih Altaylı niye bizzat Davutoğlu ve Babacan’a müracaat etmeden onların etrafında dolanıp dursun ki?

Böyle gazetecilik mi olur?

***

Trajik.

Komik.

Trajikomik.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 02 Eylül 2019 08:44
Trajikomik olan içine düştüğünüz hal! Siyasette yeni parti kurmak ihanet değildir diyor Ahmet davutoğlu. Yaptığı ihanetten öye kansızlık! Sen de aynı yolda kahrol şahsiyetsiz yazar müsvettesi!
Ahmet Çevik 30 Ağustos 2019 18:22
Neden şimdi Sayın Albayrak? 10 yıldır var bu gizli abluka. Neden şimdi isyan ediyorsunuz? El konulan gazetelerde yazdınız. Gazeteler tek tipleşirken neden itiraz etmediniz? Ne değişti kutsal yüce davanızda?
Ahmet Çevik 30 Ağustos 2019 17:00
Ayrıca hayatı boyunca basının özgürlüğünü savunmuş, ergenekon zamanında bile mağdur aileleri programına çıkarmıştır Sayın Altaylı. Siz el konulan gazetelerin sayfalarını süslerken o cesur yazılar yazmıştır. Hatta yeni parti ile ilgili sizden daha fazla yazı yazdığını düşünüyorum.
KARAR OKURU 30 Ağustos 2019 02:23
Sayın Davutoğlu'na sorsalar ne olacak ki? Sorulan programları izledim. Çok yorucu,pelikancılara bile söz söylerken aşırı nazik böyle siyâset yapılmaz. Kimseye hakkımı yedirmem kimsenin de hakkını yemem(E.İmamoğlu) Bu dil kazandırır. Liderin bir dili olmalı maalesef Davutoğlu akademisyen dille siyâset yapıyor,olmaz. Hakan Bey bir durum tespiti açısından harika bir yazı... Hem de az sözle...
Erol ozmen 30 Ağustos 2019 00:49
Cok merak ediyorum bu beyefendiler parti kurup milletin karsisina gecip ne diyecekler kimi neden kime sikayet edecekler bu beyefendilerin gorevde olduklari zamanlarda hersey canli gelismedimi kimin ne icin ne dedigi kayit altinda degilmi merak ediyorum ne diyecekler bence sunu diyecekler sayin erdogan altimizdan oturdugumuz koltuklarimizi aldi biz koltuklarimizi geri istiyoruz yani koltuk olsun benim olsun davasi yazik cok yazik
Mertırmaklı 29 Ağustos 2019 23:01
Hakan Albayrak’ın hoşuma giden, orijinal yönlerinden biri: standart bir yazı alanını dolduracağım diye lafı gereksiz yere uzatmamak! Diyeceğini 5-10 satırda bitirebiliyorsa yazıyı da orada noktalıyor. Dürüst adam! Tebrikler!
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 22:01
Erdoğan, iktidarda son günlerini yaşıyor. Seçim 2023'e kalmaz. Bugün ortağı ile beraber % 40 civarındalar. Seçimde % 30'u göremezler. Yeni modelde, mutlaka ittifaklarla sonuca gidilecek. Erdoğan'a Bahçeli'den başka, ortak yok. Bir tarafta, dikta heveslisi cumhur ittifakı, diğer tarafta yurtsever demokratlar. Davutoğlu'nun siyasette lider olarak karşılığı yok. Babacan hareketi daha şanslı. Hoca, bir şekilde bu harekete eklemlenmeli.
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 15:42
Davutoğlu nun ne dediğinin , ne demek istediğinin zerre kadar önemi yok bu saatten sonra, davam deyip istifa etmeden önce deseydi bak bir önemi olurdu. Konuşmalarını dinleyin bir sürü konuşup aslında hiçbir şey demeyen tipik bir siyasal İslamcı olduğunu anlarsınız. Hangi siyasal İslamcınin bir faydası dokundu ki onunki olsun.
Nihat osmanoğlu 29 Ağustos 2019 15:17
Gardaş! kolayı var, 2 hafta köşeni Davutoğlu'na, 2 haftalığına da Babacan'a tahsis et. Hem sen samimiyetini ispatla hem de bu zevat eteğindeki döksün. Evelemeye gevelemeye ihtiyaç yok ki.
Yeşil Cüppe 29 Ağustos 2019 15:07
Sen sorsana o zaman...
Mustafa ALSANCAK 29 Ağustos 2019 14:25
Kimse cesaret edip kalkıp da ne Davutoğlu’na ve ne de Babacana şu bildiklerinizi ortaya dökün de hem siz ve hem de kamuoyu rahat bir nefes alsın sorusunu soramıyor. Eğer Davutoğlu iktidar hakındaki gizli belgeleri açıklarsa belki o zaman devletin gizli belgelerini açıklama suçu işlediği söylenip koskoca Başbakanlık yapmış profesörü hapse bile attırabilirler düşüncesini de gözardı etmemeli.Ama kurulmakta olan partiler halka açıklandığında meseleleri halka anlatmak daha kolay gelebilir. Sn. Cumhurbaşkanı Saray’ın sütunlarının sallanmaya başladığını sezdiği an tereddütsüz kılıcını çekecektir.
Mustafa Soylutürk 29 Ağustos 2019 13:22
sayın Albayrak, Kısır bir anneye doğurmak istediğin çocuk için ne kadar bez siparişi verilim diye sorulur mu ?
karar okuru ben 29 Ağustos 2019 12:57
Ben bir şey diyeyim mi, bence şu vali olayına da, bu yeni kurulacak parti olayına da daha cesur bir şekilde konuşun. Varsa bir sıkıntı biz de görelim, yoksa sizin yaptığınız karanlıkta göz kırpmak gibi oluyor...
Karar Okuru 29 Ağustos 2019 12:58
Neden butun islamcilar karnindan konusuyor? Hic bir sorunun kaynagini acikca ifsa edemiyor, hic bir problemi gerceklerin izini surerek acikca tartisamiyor? Neden hep kacak dovusuyorlar? Birbirine kuskun ev hanimlari gibi icli icli laf sokusturuyorlar? Bu bir siyaset yapma taktigi ise hic alicisi yok artik, zahmet etmeyin. On sekiz yildir mertlige hasret kaldik.
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 12:41
Babacan, Davutoğlu, Gül ve benzerleri hızla Şener’leşme yolundalar. Abdüllatif Şener de önce parti kurup boyunun ölçüsünü almış ve sonunda CHP’ye yamanarak kendini bitirmişti, şimdi adını anan bile yok. Bu üfleme rüzgârla bu yelken şişmez, ama kendilerini vazgeçilmez sanan muhterisler burunlarının üzerine düşmeden bunu anlamıyorlar. Halbuki, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Dışişleri Bakanlığı yapmış bu insanlar, sırf bu özellikleri ile bile tarihe daha saygın bir iz bırakabilirlerdi. Yazık ki yazık...
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 12:16
Hahaha. Bu sizin dünyanız. Neden şikayet ediyorsun ki. Beyer olun diyecem ama ülkeye yazık. Islah olursunuz inşallah. Hep beraber tabii.
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 12:09
"Böyle gazetecilik mi olur?" yanlış soru. Doğru soru şu : BÖYLE BASIN HÜRRİYETİ Mİ OLUR ? İktidarda, Erdoğan varken, bu kadarına da şükredeceksin Hakan. Kaç yerden kovdu(lar) seni, biz sayısını karıştırdık.
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 11:50
Sadece o mu, her akşam HDP siz, HDP konuşulur,iyi partili olmadan iyi parti konuşulur, şimdide bunlar eklendi,yeni oluşumlardan kimse olmadan onlar konuşulur,kimse cesaret Edip programına çıkaramaz,sonrada gazetecilik yapıyoruz diye ortalıkta dolaşırlar..
emin coşgun 29 Ağustos 2019 11:37
sen sor hakan albayrak, bizde öğrenmiş olalım. dertleri neymiş.?
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 11:36
Omurgasız yazarlar. Ben olsam ayrılırım. İstif ederim. Fatih Altaylı yine de bir nebze iyi
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 10:32
Millet, canı çektiği her şeyi demokrasi sanıyor...
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 10:30
Davutoğlu'nun siyaseten elde ettiği bütün makamlar; Erdoğan'ın tercihi neticesidir. Kendisi tercih edilirken tek adamlık sorun olmuyordu...
karar okuru ben 29 Ağustos 2019 12:58
4
arkadaş iyi hoş diyorsun da, Erdoğan'ın koyduğu her aday kazansaydı Binali Yıldırım da kazanırdı, demek ki makam verilen kişinin ehil olması, o makamı layıkıyla doldurması önemli... Erdoğan istedi diye Davutoğlu kazandı, Erdoğan istemedi diye Binali Yıldırım kaybetti o zaman, sizin yorumunuza göre sonuç bu..
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 14:48
3
karar okuru ben, Erdoğan’ın isteği ile aday oldular Yıldırım da, Davutoğlu da, Erdoğan istemeseydi aday bile olamayacaklardı, anlatabildik mi ?
KARAR OKURUMehmet atay 29 Ağustos 2019 23:29
1
Erdoğan da bize gebe Biz olmasak o bir hiç
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 10:30
E sen sor, cevap versin. Tutan mı var?
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 10:22
Goebbels’in propagandasına inanan Alman halkı Rusya’nın düşmekte olduğunu zannederken birkaç gün sonra Berlin düşmüş Hitler intihar etmiş olacaktı. Medyamızın yüzde 90’nı gerçekleri halktan saklıyor ama halkın gerçekleri öğreneceği başka kanallar var günümüzde.
Takipci 29 Ağustos 2019 10:20
Sn Yazar 'Sansur' var diyecek ama diyemiyor, sozu dolandiriyor. Ben bu kadarina da sukur diyorum ve tesekkür ediyorum.
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 09:51
Müslüman demokratik çizgi ahlakken vicdanen en doğru yol
KARAR OKU 29 Ağustos 2019 08:52
Yeni oluşum Babacan,Gül ve Davutoğlu üçgeninde oluşmazsa bosuna kürek çekmiş olurlar.Yoksa Erdoğanın koltuğu yerini korur.
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 08:40
Ne yaparsa yapsın bütün bunlar hükümetin aleyhine seçmen halk nezdinde örneğini büyükşehir seçimlerinde gördük ama Bizim gördüğümüzü görmek istemiyorlar kendileri bilir.ama yeni kurulacak parti iktidar için yıkım olur bence
bilal. 29 Ağustos 2019 08:03
davutoğlu yada babacanın iktidar olacağını hiç sanmıyorum. ki benım nazarımda ak partide aynı, davutoğlu da aynı,bababacan da gül de aynı. varsa yoksa DEMOKRASİ. nedir bu demokrasi aşkı? İSLAMI neden hiç gündem edinmez bu insanlar ? ALLAH bu konuda ne der neden hiç bakmazlar ???
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 10:01
2
Demokrasinin olmadığı ülkeler İnsani yaşam endeksinde alt sıralarda yer alırken demokrasi ile yönetilen ülkelerde bu tam tersi. Reisin Türkiyesi 2018 de 64. sırada. Her şeyi Allah’tan beklemeyi bırakıp biraz kafayı çalıştırsak daha iyi olmaz mı?
bilal. 29 Ağustos 2019 11:57
10
yaşam endeksiyle demokrasiyi bağdaştırmak... harika bi tespit! islamın zekat,sadaka,karzı hasen ve daha bir sürü kurumu emin ol senin o demokrasinle kıyas bile götürmez. neden mi İSLAM Allahın sisteminin adı, demokrasi,faşizm,liberalizm,sosyalizm,laisizm gibi sistemleriniz ise bir beşer sistemidir ve yok olmaya MAHKUMDUR...demokrasinin tarihi iki yüz bilemedin üç yüzyıl ya İSLAM SİSTEMİ kaç yıllık biliyor musun? Adem aleyhisselamla başladı ve kıyamete kadar geçerli ve kesin hükmün adıdır İSLAM.
Muhtefi. . 29 Ağustos 2019 18:49
0
Bilal Abi Iran ISLAM Cumhuriyeti diye Tabela asmış.Oradaki tanıdığım gelsem bu mesleğim ile nasıl geçinirim vb sorular soruyor, Vehhabileri vb hiç konuşmayalım bile.Ufaktan,Ufaktan tin, tın yürüyelim bu Fitne, Fesad devrinde.ISLAM'dan başka ŞEREF, ONUR dileyenin dişi kırılsın.Fakat sadece TABELA asmakla olmuyor. Asarsin Molla Kasimlar,Vehhabiler,İşi d vb Dükkana dolar. :))..sonrası Kaos. Biz Dilden cook Ahlak, Edeb İle Vatana hizmet edelim. Kaybeden olmayız. İnşallah.
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 19:51
0
11:57 sen uçmuşsun da haberin yok.
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 08:04
Sizinkide ,lahanayı yerken kıtır kıtır sapına gelince meee .. Bu hep böyleydi kardeş.
Karar Okuru 29 Ağustos 2019 07:51
Bu çağ ve akıl dışı zihniyeti desteklediniz, mezhep, din odaklı takıntılar içinde yüzüp sonra da şikayet edilmiyor mu işte asıl traji komik olan bu. Adamlar her kesime terör suçlaması yapıyor sonra tescilli teröristten mektup alıyor ve aranan teröriste devlet televizyonunda çıkartıp konuşturuyor. Boş hamasetçilikten başka hiç bir işe yaramamış da olsa eski başbakanını ihanetle suçluyor. Bütün bunların temeli engin ve kadim orta doğu cehaleti ile yoğrulmuş kalabalıklar. Despot cumhuriyet tasfiye edildi ya şimdi eskiden uzağında olduğumuz orta doğu batağındayız. Alışırız fitrat uyar zaten.
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 07:38
Aynı durum İyi Parti kurulurken de geçerliydi. O vakit böyle bir tepkiniz yoktu. Olan size olunca mı aklınıza geldi bunu dillendirmek?
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 06:56
asıl komik ve trajik olan medya tekelleşip Ak Parti'nin yandaşı haline gelirken/getirilirken bundan haz duyup, memnun olup sonuna kadar destekleyip, muhalefetin sesinin boğulmasını kenardan izleyip sonra boş süt şişesi gibi partinin önüne konulduğunda 'aa bu ak parti de çok hoşgörüsüz.. biz muhaliflere ekran yasağı koydu.. çok bi mağduruz çok..' şeklinde bu saatten sonra hiçbir karşılığı olmayan tutarsızlığınız.
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 06:37
Ülke trajikomik hale geldi haberiniz yok mu bütün her şeyi değişikliğe uğruyor değişiklik güzel şeydir diyor ne güzel değil mi çay sigara mazot gaz fiyatı değişikliğe uğruyor siyaset uğramış çok mu
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 06:37
İşte onlar da gazeteci. Her dönem varlar birçok insanda olduğu gibi bir meziyet ! bu.
FEVZİ 29 Ağustos 2019 05:52
Yoksa sizde mi korkuyorsunuz açık açık kimden korktuklarını yazamıyorsunuz? Kacak guresmeyin açıkça yazın.
FEVZİ 29 Ağustos 2019 05:53
Yeni parti kuracak olanlar/ıddia edenler çıkıp açıklama yapsalar ya. Ayrılırken korkmuyorlarda açıklama yaparken mi korkacaklar. Hem o saydığımız isimler (Altaylı, Coşkun vd.) Başka eleştirileri yaparken korkmuyorlarda onlara soru sorarken mi korkuyorlar.
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 02:49
Dsvıtoğlunun kuracağı parti muhalefete zarar verir.
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 08:36
5
Katılıyorum Davutoğlu iyi Parti'nin %10 hdp nin % 10 CHP nin % 10 % Luk oy dilimine oyuna talip olur ve muhalefeti zayıflatır babacanin ki de aynı.Muhalefetin cumhurbaşkanlığı seçimine A Gül etrafında girmesi gerekir. CHP,HDP,ip,babacan, Davutoğlu güç birliği yapmalıdır.yoksa 2023kesinlikle kaybedilir.
KARAR OKURUz 29 Ağustos 2019 01:20
Hayaldi gerçek oldu. Al sana hür basın
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 01:19
Trajikomik gazeteciliğin ne menem bir şey olduğunu geç de olsa öğrenmişsiniz sayın yazar. Yıllardır 'öteki'lere uygulanıyordu zaten. 'Biz'e gelince öğrendiniz, hayat iyi bir öğretmendir. Bu da bir gelişme. Belki de bunlara yol açan ideolojik temele de bakmak istersiniz bir gün. Bu arada pelikan meselesi vardı bir. Anmaz oldunuz hiç..
Türk oğlu ! 29 Ağustos 2019 00:47
Erdoğan, Konya'ya geliyor muş. Şuraya yazın Konya'lılar Edoğan diye bağırıp, Davutoğluna saldıracak. Saldırmaya başladılar da zaten. Bu sadece Konya için de geçerli değil. Her yer aynı. Neden mi? Kendilerini kurtarmayı değil de kurtarıcı beklemeyi öğrettiniz, o kurtarıcının da, Erdoğan olduğuna inandırdınız da ondan. Neden mi? düşünmeyi yasaklayıp beyinlerini iğdiş ettinizde ondan. Erdoğan şeytse şükür çekecek insancıklar tanıyorum.
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 15:37
5
Türk oğlu !, yorma kendini, biz de Erdoğan aha dese, bak bize oha dedi diye çığırtkanlık yapmaktan utanmayacak insanlar tanıyoruz..
Hakan Bey sizi severim ama katılmıyorum.Ahmet Bey bahsettiği dönemde başbakandı.Adama sormazlar mı kardeşim ülkeyi sen yönetiyordun yönettiğin dönemde ki olayları açıklamakla tehdit etmek neyin nesi.Eğer bir yanlış varsa neden engellemedin ya da göz mü yumdun. Ya da neden o dönemde söylemedin .Ya da şimdi niye söylemiyorsun da açıklarım ha diye dikkat çekmeye çalışıyorsun.Bir şey mi bekliyorsun.Söyleyecek sözü olan hemen söyler.
KARAR OKURUMehmet atay 29 Ağustos 2019 08:37
2
Ya kardeşim Davutoğlu kripto bir imada bulunmadı. Koalisyon görüşmelerindeki tutarsızlığa atıfta bulundu
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 09:25
1
Birileri pkk, barzani, obama, fetö bizi aldattı derken, niye sormadınız ?aldanırken göreviniz neydi, neden aldandınız, görevinizi layıkıyla yapmadığınızdan ve karşılığında taviz verdiğinizden mi aldandınız, bunun hesabını veriniz demediniz, Davutoğlu tek adam olmadığında açıklayamazdı o dönem vede kim inanırdı, hemen vatan haini ilan edilirdi.
KARAR OKURU 29 Ağustos 2019 15:47
2
İşin komiği şu bence, Gül ve Davutoğlu işbaşında ilken onlara en belden aşağı eleştirileri reva görenler ile, bugün onları göklere çıkarıp Ak partiye alternatif olarak lanse etmeye çalışanlar aynı isimler ve aynı çevreler.
Türk oğlu ! 29 Ağustos 2019 00:19
Kendi elinizle yarattığınız canavar, şimdi sizi yiyiyor. Yine de geç kalınmış mıdır, acaba. Canavarla mücadele canavarca olmalıdır. Yoksa o canavar acımaz. Doysa bile, sırf zevk için boğar artık.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN