Back To Top
Davutoğlu’nun suçu ne?

Davutoğlu’nun suçu ne?

 - Son Güncelleme: 05.09.2019 Perşembe 09:36
- A +

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında toplanan AK Parti Merkez Yönetim Kurulu, Ahmet Davutoğlu ve üç arkadaşının (Ayhan Sefer Üstün, Abdullah Başçı, Selçuk Özdağ) “AK Parti İçtüzüğü’ne aykırı eylem, söz ve davranışları”ndan ötürü kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmesine karar verdi.

“Ayıklama”yı bizzat Erdoğan istediği için bu karar tabii ki oybirliği ile alındı. Erdoğan Konya’daki konuşmasında “Kağıt üzerinde üyemiz olup gönlünü bizden ayıran varsa onları ayıklamaktan çekinmeyiz” demişti, malum.

***

Ahmet Davutoğlu AK Parti’ye eleştiriler yöneltiyor ve telkinlerde bulunuyor. AK Parti’yi sahiplenerek yapıyor bunu. Erdoğan’a saygıyı elden bırakmadan yapıyor. İçeriden konuşuyor. “Biz” diyor AK Parti’den bahsederken. Yaptığına muhalefet denir mi? Ben istişare ve iç muhasebeyi tetikleme gayreti demeyi tercih ederim, ama yanlış bulduklarına karşı çıkmak bakımından tabii ki muhalefet bu. Parti içi demokrasi prensibine dayalı parti içi muhalefet. Partiden ihraç sebebi sayılmasına normalde o prensibin elvermeyeceği bir muhalefet.

Suçu ne Davutoğlu’nun?

Erdoğan, Davutoğlu ile ilgili muhtelif açıklamalarında “kuru kuruya manifestolar”a ve “lafla tehdit”e tepki gösterdiğine göre, kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk kararının sebebini buralarda aramalıyız.

***

“Lafla tehdit”ten kasıt, Davutoğlu’nun 7 Haziran-1 Kasım 2015 sürecine ilişkin “Terörle mücadele defterleri açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz” sözü olsa gerek. İlgili konuşmasında Davutoğlu, o süreçte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ‘ülkeyi böyle kritik bir dönemde hükümetsiz bırakmamak için’ dört ayrı hükümet formülü teklif ettiklerini, fakat Bahçeli’nin bunlardan hiçbirini kabul etmeyerek AK Parti’yi terörle mücadelede yalnız bıraktığını anlattı. Konu bundan ibaretti ve nitekim Davutoğlu konunun bundan ibaret olduğunu o konuşmadan sonraki bir açıklamasında tekrar vurgulamıştı.

Partiden ihracı gerektirecek ne var bunda?

***

Manifestoya gelince…

Hülasası: AK Parti’nin ahlaki temeli ihya edilmeli, özgürlük ve adalet bayrağı yeniden yükseltilmeli.

Erdoğan, AK Parti iktidarının Türkiye’ye hizmetleri bahsinde “Nereden nereye? İşte bunlar durup dururken olmadı. Kuru kuruya manifestolarla bunlar olmaz. Uygulamayla bu manifesto olur. İşte biz bunu yaptık. Biz bunu gerçekleştirdik. Bizim manifestomuz uygulamadır” diyor; ama uygulamadaki hatalara, AK Parti Programı’ndaki ilkelerden sapmalara ilişkin mülahazaların kritiğine yanaşmıyor. Davutoğlu’nun manifestosunda yer alan mülahazaların neresinde “AK Parti İçtüzüğü’ne aykırı”lık bulunduğu sorusu cevapsız kalıyor.

***

O mülahazalardan bazıları:

“Öncelikle siyasi ahlakın temelini dokuyan ilkeler ve değerler konusunda söylemde ve eylemde yaşanan sapmalar toplumsal vicdan ile buluşulmasını engelleyen en önemli bariyerdir…”

“Temel değerler ve ilkeler düzeyinde yaşanan savrulma siyasi söylemimizi de doğrudan etkilemiştir. Son yıllarda partimizin insan-odaklı, insan haklarına dayalı, özgürlükçü, reformcu, kuşatıcı, kendinden ve geleceğinden emin siyasi söyleminin yerini devletçi, güvenlikçi, statükocu ve salt beka endişelerine dayalı bir söylem almıştır...”

“…kendisini partimizin kurullarının üstünde gören ve adeta paralel bir yapı gibi partiyi yönetmeye çalışan bir odağın ortaya çıkması ve partinin seçilmiş yetkililerini ve kurullarını devre dışı bırakmaya kalkışması teşkilat kurumsallaşmasının özünü sakatlamıştır…”

“…ittifak siyaseti partimizi dar bir siyasi dile ve kimliğe hapsederek, ülkenin her bölgesini ve toplumun her kesimini kucaklayan özgün duruşumuza zarar vermiştir...”

***

Böyle şeyler serbestçe konuşulamayacaksa parti içi demokrasi iddiası AK Parti Programı’ndan çıkarılmalı. Kuru kuruya olmaz ki.

‘Ama Davutoğlu ve arkadaşları yeni bir parti kurma hazırlığına girişerek haddi aştılar’ mı deniyor?

Öyle deniyorsa bile, Davutoğlu ve arkadaşlarına AK Parti içinde hareket sahası tanımayan ‘parti içi demokrasi’ anlayışının sorgulanması gerek.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Murat toper ceylan 06 Eylül 2019 16:44
Elhamdülillah esselamü aleyküm geçmişten gelen bir hadiseyi veya ona yakın bir duruşu izliyoruz halife ömeri uyaran Yiğit kadın uyarılanıda seviyoruz uyarılanıda ufkumuza yeni bakış sananları da seviyoruz
Suat Aslan 06 Eylül 2019 08:34
""Dertleri koltuk olsa Binali olurlardı, rahat ederlerdi. ""Bu yorumu beğendim. Yazan arkadaşa tebrikler. Demekki herkesin derdi dünya malı, şan şöhret değil. Az da olsa münevver sorumluluğu var. Münevverleri susan toplum millet olamaz. Ha bu demek değildir ki Davutoğlu devletin bu noktaya gelmesinde masumdur. En azından moda tabirle " itirafçı" indirimi alır.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 06:21
Kardeşim meseleyi ne uzatıyorsun bu adamlar parti kuracak mı kurmayacak mı kuracaksa bu parti ne işi var istifa etsin gitsin kendi partisini kursun
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 23:05
Sn. Davutoğlu parti kurar, %3 oy alır. %1 alır. Size ne? Vermeyin oyunuzu. TV ‘ye de çıkarmayın. Neden rahatsız oluyorsunuz?
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 22:06
Davutoğlu, parti içi hangi toplantıya çağrılıp, söz hakkı verilip de dinlendi ki?Partiyi yıpratıyor diyen vatandaşlar ! Adam bas bas bağırdı yahu; istişare istişare ! Pelikancıların gölgesindeki serinlikte adeta kaybolan Reis de, yine bu güruhun söylemlerine kanarak Davutoğlu nu ihraç ediyor.. şimdi yeni bir parti veya oluşumda olacak olması Davutoğlu nu hangi yönüyle "hain" yapar acaba?! 15 Temmuz dan sonra Akparti ye iyice çöreklenen bu grup yüzünden, kaybedilen yerel seçimin sonuçları niçin yeterli gelmiyor? şöyle bir silkelenmeye!
ibrahim can 05 Eylül 2019 21:10
Benced cok gec kalinmis bir karardi. Hoca Parti kurmayi kafaya koymustu ama kendisine fazla destek bulamayinca hep erteledi. Adam gibi cikip ben Ap Partiden ayriliyorum ve yeni parti kuruyorum diyemedi.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 20:01
Parti içinde olupta partiyi yıkmak için mücadele edenlere gecte olsa en yumuşak cevap verilmiştir.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 19:32
Sayın Davutoğlu,gerçekten çok mütevazi, tam bir halk adamı,,, Bir defasında Niğde 'de konuşurken 'patatesine kurban olduğum Niğde 'demişti... Şu belagata bakar mısınız?Tayyip Bey hiç böyle konuşabiliyor mu? Pastırmasına kurban olduğum A.Gül bile böyle konuşamaz.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 19:31
Sayın Albayrak, muhalefet yapmak ile parti içi muhalefet yapmayı birbirine karıştımışsın. Davutoğlu AKP'ye muhalefet ediyordu. Hatta o kadar ki bazı meselelerde kendini inkar ederek muhafet yapıyordu.
Mustafa ALSANCAK 05 Eylül 2019 16:11
Şimdi herkesin ağzında Davutoğlu bizi Suriye bataklığına sokan en üyük günahkardır diye konuşmalar oluyordur.Bre insaf diyelim! Şayet sayın RTE'nin haberi ve rızası olmadan kuş bile uçurmazlar.Bütün kararları sn Erdğan'ın aldığını Mısır'daki sağır Sultan bile duymuştur.Onların hayal ettikleri tek şey vardı o da Şam'da Emevi camiinde cuma namazı kılma.Böyle hayaller bize 5 milyon Suriyelilerin gelip buraya yerleşmelerine maloldu.Süleyman Soylu bunların topunu vatandaş yapma hayalleri ile planlar yapıyor
Karar Okuru 05 Eylül 2019 18:13
0
Suriye bataklığına Türkiye’nin girmesi Akp yöneticilerinin Amerika tarafından kandırılmasının sonucudur. Amerika’ya güvenip Esad’ı devireceğini sanan Akp yöneticilerinin kandırılmasının faturasını bugün Türkiye halkı ödüyor. Akp yöneticileri hala Amerika ile birlikte Suriye’de iş yapabileceklerini sanıyor ve Türkiye gittikçe daha derinlemesine ve telafisi olamayacak şekilde Suriye bataklığına Amerika tarafından çekiliyor. Akıl, izan; hatadan ders almak gibi bir sinyal henüz yok.
Suat Aslan 06 Eylül 2019 08:37
0
Süleyman Soylu'nun hayali hedefi sadece kendi konumunu korumaktır. Yeri gelir, Fetöye yanaşır, yeri gelir Tayyibe hakaret eder, çağırılınca da koşa koşa gider, Bu konuda S. DEMIREL'e atf edilen bir sözü hatırlayın.
KARAR OKURU 07 Eylül 2019 02:03
0
"Şayet" değil "zira."
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 15:21
Yahu kardeşler birbirinizle uğraşmayın, kavga etmeyin düşmanı şeytanı sevindirmeyin. Allah rızası için birlik olun.Birlikte rahmet var ayrılıkta azap vardır.
Parti içi muhalefet, parti ile ilgili yanlış ve eksikler, öneriler parti grubunda yapılır. Parti grubunda söz alırsınız bildiklerinizi doğrularınızı söylersiniz. Yook ben bunların orada değilde kamuoyu önünde söyleyeceğim derseniz bu parti içi muhalefet değil partiyi dış mihraklara karşı yıpratma, fitne ve fesada sürükler ki bunu başka partilerde yaptırmaz kaldıki reis hiç yaptırmaz. Adamın hiç gözünün yaşına bakmaz. Geçmişte şu görevlerde bulundu şöyle yaptı böyle yaptı demez. Yanlış yapana anında çiziği atar. Reis de geri fites yoktur. Hep ileri hep ileri.
kararlı 05 Eylül 2019 16:44
1
Partinin hiç bir toplantısına, istişaresine vs. çağrılmadığını söylüyor Davutoğlu. Başbakanlıktan el çektirildikten sonra adeta yok sayılmış adam. Ne dış mihrakı, ne fitnesinden bahsediyorsun. Bırak bu masalları Allah aşkına. Hep aynı dil aynı üslup. Kişilere biat edeceğine azıcık hakikati arasan keşke. İşi gücü çizmek zaten reisinin. Bak bakalım çize çize adam kaldı mı etrafında.
ahmedfaruk 05 Eylül 2019 16:52
1
Fites diye bir kelime yok dilimizde. Sanal alemde birilerine çizik atıncaya kadar azıcık kitap okusaydın böyle hatalar yapmazdın.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 19:26
2
16.52, Beğenmediğin yazılara imla hocalığı yapma, fikrin varsa söyle.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 23:06
0
Erdoğan ı severiz ama bir faniyi de fazla büyütmemeli...Kibire sebeb oluyorsunuz. Ver papazı, al papazı... bu makamda oldukça Alman ajanını vermeyiz, İstanbul servis plakalarınız hayırlı olsun...daha sonra da "ben öyle bi şey demedim. Rant bu"...v.s. Geri vites mi dedin ?
Erol ozmen 05 Eylül 2019 14:31
Dava dava diye yola cikip koltuk altindan gidince hemen manifesto yayinlayip elestriye baslayip parti kurmaya kadar giden koltuk olsun benim olsun yaklasimi dava bunun neresinde
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 15:32
2
O kadar da değil. Dertleri koltuk olsa binali olurlardı rahat ederlerdi.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 14:31
Davutoğlu kendi isteğiyle kurban edildi. Suriye ve Ortadoğu siyasetinin çöktüğü anlaşılınca günah keçisi olarak ortaya atıldı ama buna sesini çıkarmadı. Şimdi herkes başarısız Ortadoğu siyasetinin nedeni olarak Davutoğlu'nu görüyor. Hâlbuki bu yanlış. Davutoğlu tek başına hiçbir karar alamazdı. Zaten istifa ettirilmesi de bunu kanıtladı. İstendiği zaman istifa ettirilebilen adam tek başına Ortadoğu siyasetini belirleyebilir mi? Birileri kendilerini kurtarmak için Davutoğlu'nu yediler ve o da buna rıza gösterdi. Şimdi tepki veriyor ama geç oldu bence.
Mustafa Soylutürk 05 Eylül 2019 14:01
Siyasette emanetçi olmayı baştan kabul etmeyecek siniz....Atalar boşuna dememiş el atına binen tez iner diye!..Şimdi suçlu aramaya karalar bağlamaya gerek yok..Prof.. olmak her şeyin profesörü olmak anlamını gelmez.....
ferik 05 Eylül 2019 13:23
Davutoğlu`na söz yok len! doğrarım hepinizi soğan gibi ha! O bizim paşamız, doğrucu adamımız, farklı yüzümüz..
Mustafa Efe 05 Eylül 2019 12:30
Cumhurbaşkanlığı referandumundan itibaren partisel hiç bir faaliyette bulunmayan, seçimlerde çalışmayan ve hatta ekipten çoğunun rakiplere çalışmasını faaş eden davranışlardan sonra hiç bir şekilde parti kurma çalışması yapmayacağını deklare ederek bu eleştiriler yapılacaksa tabii ki parti içi demokrasiden bahsedilebilir. Bir çok ilde belediye seçimlerde kayıplara katkı yaptıktan sonra neden kaybettiniz sorusu veya eleştirilerinin karşılığını yazınızda atlamışsınız. Hoca hala referandum öncesinde kalmış. Yazık oldu.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 12:51
0
Allah razı olsun o zaman. Demek referandumda çalışmadı, demek Türkiye’yi felakete sürükleyen bu sisteme destek vermedi. Bunu bilmiyordum. Davutoğlu beyin arkasındayız o zaman.
Karar okuru 05 Eylül 2019 12:33
Davutoglu'nun sucu yanlis Suriye politikasidir. Sayesinde bes milyon Suriyeli'ye bakmak zorundayiz. En azindan bir ozur dilemeli Turk halkindan.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 12:52
1
Neymiş bu davutoğlu ? O Suriye politikasını yaparken cihana nizam verer Erdoğan bile el pençe davutoğlunun önünde duruyordu demek. İnanmayın bu yalanlara.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 13:42
0
Davutoğlu tek başına politika uygulayamazdı. Suriye politikasının müsebbibi belli..
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 11:39
Herkes biliyor ki Davutoğlu'nun yaptığı parti içi demokrasi değil. Giderayak partiyi yıpratmak. Birilerinin oyununa geldi sanırım. Bu gün destek verenlerin, yarın hiç biri etrafında kalmaz. Nasrettin Hoca ile Timurun hikâyesi gibi. İyi adamdı yazık oldu. Dolduruşa geldi. Yoksa bu da mı Fetö nün bir tuzağı mı. Zaman gösterecek.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 12:39
3
Kesinlikle doğru! Erdoğan’ı eleştiren veya emrine amade olmayan herkes bir oyunun parçasıdır ve ihanet içindedir. Ölçü budur. Artık davutoğlu babacan veya her kim siyaset yapacaksa bunu bilsin.
misafir 05 Eylül 2019 11:30
karar gazetesinde çalışırken ben burayı beğenmedim.kendi gazetemi kurayım diye yola çıkmaya karar verdin.bu gazete içinden çalışanları ayarttın ne vaadlerle..ama hala o gazete içinde duruyorsun.daha çok çalışan ayartabilir miyim diye..ekmeğini yediğin yere ger gün ihanete devam ediyorsun yani.suçun bu.anlayabileceğin dilde yazdım..
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 12:31
0
Ne saçma bir benzetme. O zaman bir partiye giren hep orada kalsın. Erdoğan da başa dönsün. Lafa bak.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 11:26
Mert olsun, dürüst olsun, açıkca hal ve hateketletiyle Reis gitsin koltuk bana klsın diyor. Koltuk bi defa verilir. Sahip çıksaydı. Çıkamadı. Şimdi bir ömür hayaliyle yaşamak zor. Talih kuşu başına kondu ama onu kaçırdı. Bir daha gelirmi çok zor. Artık bundan sonra oturup, hatıralarını yazsa daha iyi olur.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 12:32
0
Herhalde koltuk istiyorr. Başka niye parti kursun ki. Ne var bunda? Reis de koltuk ebediyyen benim olsun diyor. Hepsinin derdi iktidar. Çünkü politikacı bunlar.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 11:01
Siyasal İslamcılarda utanma duygusu çok hırpalanmış. Davutoğlu 2002 yılında başbakan danışmanı olarak başladığı Ak Partin yolcuğunda 2017 yılına kadar başbakanlık da dahil çok üst düzeyde imzaları olan birisidir. Şimdi kalkıp da kimseye "yanlışınız var" deme hakkına sahip değil. Bu yanlışlık 2 yılda mı oldu beyefendi? Önce dürüstçe özeleştiri yapmalı.
Engin 05 Eylül 2019 10:11
Sayın basbakanim size açık cagrimdir lütfen ama lütfen bir şeyler yapin...
ÖZGÜR SARIKAYA 05 Eylül 2019 10:09
Bir zamanlar ‘partimle ilgili uluorta konuşmam’ diyen Davutoğlu, şimdi manifestolar yayınlıyor. Parti içi demokrasi o gün de yoktu bugün de yok. Ali Babacan bile bu kadar polemiğe girmedi ama gitti istifa etti. Davutoğlu bir yandan AKP’yi eleştirip yeni oluşum, yeni parti diyor, ama her ne hikmetse hala AKP içinde. Neden?
bilal. 05 Eylül 2019 09:56
'' parti içi demokrasi, demokrasi,demokrasi. '' Bir kere daha yineliyorum ki, Demokrasi denen sistemi bu topluma bilerek yada bilmeyerek entegre edenlere hakkımı helal etmiyorum. Cahilinden okumuşuna herkeste bir demokrasi sevdası, hayırdır ey müslümanlar ? İSLAM sistemini bırakıp cahiller güruhundan(demokrasi sistemi) mı olmaya karar verdiniz? söyleyecek çok sözüm var da yine sizin YÜCE DEMOKRAASİNİZ var.... Herkesin dilinde bi Ömerdir gidiyor. Ömer efendimiz iki kaynağı baz alıyordu : Kur'an ve sünnet. Var mı Ak partisinden, mhp sine, chp sine vs. kur'anı ve sünnete temel esas alacak? YOK..
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 09:47
davutoğlundan bişey olmaz hacı.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 09:28
Müellifini hatırlamadığım güzel bir söz var. "Küçük insanlar kişileri, büyük insanlar fikirleri tartışır". Maalesef ve üzülerek görüyorum ki hem siz, hem de halkımızın çoğunluğu siyaseti kişiler üzerinden tartışıyoruz, fikirler üzerinden değil. Bu teşhisim sayın Erdoğan'ı destekleyenlerin çoğunluğu için de geçerli elbette. Sayın Davutoğlu ne derse desin, ne yaparsa yapsın doğru (yada tersi), Sayın Erdoğan ne derse desin, ne yaparsa yapsın yanlış (yada tersi). Lütfen herkes biraz vicdanlı olsun.
Takipci 05 Eylül 2019 09:12
Sn Yazar son paragrafında 'parti ici demokrasi' diyor. Yasadigimiz su zor zamanlarda beni guldurdu… Kendisine tesekkür ediyorum.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 09:08
Eskiden siz hâlâ annenizin margarinini kullanıyorsunuz diye bir söz vardı. Siz hâlâ Ak Parti'de parti içi demokrasi olduğunu düşünenlerden misiniz? Eskiden var mıydı ki şimdi yok oldu?
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 09:04
Sayın yazar, davasının ve gazetesinin zarar görmemesi için biraz da milleti aptal yerine koyarak Davutoğlu'nun 2015 yılında iki seçim arasında geçen sürede yaşanan terör olayları ile ilgili sözlerini çok farklı yorumlamış, ama insanlar hiç te öyle yorumlamıyor ve Davutoğlu'ndan hangi olayların, kimin talimatıyla, ne karşılığında hangi terör örgütü tarafından gerçekleştirildiğini açıklamasını bekliyorlar. Bunu yapmazsa partisi için milletten oy beklemesin.
adım yok ki 05 Eylül 2019 09:06
Dün dedim şimdi Hakan Bey hemen bir Davutoğlu yazısı patlatır bu ihraç haberinin üstüne diye :) Bir yazar bir siyasetçiye bu kadar yancı olabilir mi? Veya neden olur? Sanki Davutoğlu sudan çıkmış ak kaşık, bir melek. Yani yok mu bu siyasetçinin hiç hatası Hakan bey? Biraz da onları yazsan. VArsa davutoğlu yoksa Davutoğlu. Eee lütfen git de partisine başkan yardımcısı falan ol bari :)
Türk oğlu ! 05 Eylül 2019 08:30
Suçu: Fazla hayalperest fakat Cesur değil. Erdoğan'a biat süzüyle Başbakan olup yine biat sözüyle ayrıldığında kaybetti. Yani geçti "Bor'un pazarı sür eşeğini Niğde'ye" be yazar. Zamanında yapacaktı dik duruşunu. Erdoğan gibi bir otoriterden (bunuda kendi elinizle var ettiniz) Akparti'yi size vermesini beklemek hayalperesliğin de ötesinde haslıklı bir ruh halini gösterir.
Karar Okuru 05 Eylül 2019 08:26
El birliği ile memleketin canına okudunuz şimdi devrilen arabanın başında tartışıyorsuz. İşin özü şu ki mevzubahis olan ikbal ve menfaat ise gerisi teferruattır. Zavallı geri toplumlarımız soyulur durur birileri siyaset ile oyalarken
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 06:04
Davutoğlu'ndan parti kurmasını bekliyoruz , değişim şart...
KARAR 05 Eylül 2019 04:41
Sayin Erdoğan bir zamanlar Merhum Erbakana 65 yaş ve üzeri olanlar Refah ve Fazilet partisinden ayrılsınlar demişti. Şimdi o sözünü tutup AKP de ki 65 yaş ve üzerindekiler ve kendi de dahil ayrılacaklar mı? Eğer ayrılmazlarsa demek ki Erbakana bir darbe planlanmiş demektir.
halis 05 Eylül 2019 03:47
parti içi demokrasi istiyor sayın yazar. yirmi tane siyasetçi davutoğlunun kuracağı partiye girse ama her gün birisi "bizim ak partiden ayrılmamız yanlıştı." anlamında açıklamalar yapsa davutoğlu bunları kaç gün tutar partide?
Hergün Karar Okuru 05 Eylül 2019 10:12
2
Parti içi demokrasi olmasın mı yani? Söylediğinizden bunu anlıyorum. Ne sülük şeymiş şu demokrasi, bir türlü yakamızı, peşimizi bırakmadı.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 02:50
boş işler boş
Has Parti 05 Eylül 2019 01:36
Davutoğlu Suriye'de siyasete girmeli. 'Suriye bizim iç işimizdir' lafı kendisinindir.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 00:09
AK PARTİYE ETKİNLİĞİ ÇOK ACIK VE PELİKANIN BANİSİ OLDUĞU DÜŞÜNÜLEN VE İHALE KANUNLARI İLE BESLENEN TROLLERİN DÜRÜST BAŞBAKAN İSTEMEDİĞİ İDDİALARI HER YERDE KONUŞULUYOR. EVET DAVUTOĞLUNUN SUCU NE? EVET TEK SUCU DÜRÜST OLMASIMI ACABA.
KARAR OKURU 05 Eylül 2019 10:12
3
Davutoğlu'nun suçu, bir siyasetçi için gerekli olmadığı kadar dürüst olmasıydı. Ya o da diğerleri gibi yiyecekti yada gözünü kapatacaktı, bunların hiç birini yapmayarak diğerlerinin tekerine çomak soktu ...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN