Back To Top
Diyarbakır anneleri kadar cesaretiniz yok mu?

Diyarbakır anneleri kadar cesaretiniz yok mu?

 - Son Güncelleme: 13.09.2019 Cuma 09:29
- A +

PKK tarafından dağa çıkarılan çocuklarını geri isteyen ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemi devam ediyor.

Sayıları her gün artan eylemcilere Türkiye’nin dört bir yanından destek yağıyor.

PKK ve HDP üzerindeki toplumsal baskı arttıkça artıyor.

Buna -kısmen- ‘taban baskısı’ da diyebiliriz.

HDP’ye ve HDP üzerinden PKK’ya ‘Çocuklarımızı geri verin’ diyen ailelerin bir kısmı geçmişte HDP seçmeni idi.

Kürt meselesinin çözülmesini isteyen, ama çözümü şiddet yolunda değil meşru siyasette gören HDP seçmenleri…

Belki bazıları, Kürt kimliğinin kıyasıya ezilmeye çalışıldığı, işkence ve faili meçhul (!) cinayetlerin devlet politikası olarak ayyuka çıktığı 1980’li ve 90’lı yıllarda PKK sempatizanı da olmuş, hatta Diyarbakır sokaklarında “Vur gerilla vur, Kürdistan’ı kur!” diye haykıran kalabalıkların içinde de yer almıştı.

Ama PKK’yı doğuran ve yükselten şartlar çoktan ortadan kalktığı, bilhassa AK Parti hükümetlerinin yürüttüğü “Kürt Açılımı” ve “Çözüm Süreci” politikaları sayesinde siyasi çözümün önü alabildiğine açıldığı, mevcut şartlarda silahlı mücadeleyi ‘Kürtlerin hakkı-hukuku’ ile izah etmenin imkânı kalmadığı halde şiddet yolunda ısrar ederek çözüm sürecini saçma sapan gerekçelerle kana bulayan PKK’yı ve onun dümen suyunda giden HDP’yi sahiplenmeyi sürdüremezlerdi.

Onun için, PKK’nın hendek terörü esnasındaki ‘halk ayaklanması’ çağrılarına kulak tıkadılar.

Onun için, Kürtlerin haricinde de geniş bir sempati alanı oluşturarak oy oranını yüzde 13’e kadar çıkarmışken meşru siyaseti anlamsız PKK terörüne kurban eden HDP’nin başına gelenlere de seyirci kaldılar; bırakın HDP’li belediye başkanlarının görevden alınmasına isyanı, HDP lideri Demirtaş’ın tutuklanması bile kitlesel bir protestoya yol açmadı; 1000 kişi bile yürümedi Demirtaş için.

HDP Diyarbakır İl Başkanlığı’nın önünde oturma eylemi yapanların arasındaki eski HDP seçmenleri diyorduk; ama burada sözünü ettiğimiz tavır aslında -istisnaların kaideyi bozmadığı- genel bir tavır.

HDP’nin hâlâ milyonlarca oyu varsa da, ona oy verenlerin eski ‘adanmışlığından’ eser yok.

“Belki aklını başına alır diye HDP’ye oy vermeye devam ediyoruz, ama siyasetin hakkını vermek yerine PKK’nın dümen suyunda gittiği müddetçe HDP’nin başına gelen belalar umurumuzda değil” diyorlar lisan-ı hal ile.

***

Geçmişte “HDP’nin PKK’yı resmen ve alenen lanetlemesi, o teröristlerle yolunu tamamen ayırdığını ilan etmesi gerekir” diyenlere “Ama o zaman HDP üzerinden PKK ile müzakere imkânı kalmaz, PKK’nın silah bırakmasını sağlama yolundaki çok kıymetli bir vasıta kaybedilmiş olur” gibi bir itirazda bulunulabilirdi; ama çözüm sürecinin hazin akıbeti, HDP’nin öyle kıymetli bir vasıta olmadığını ve olamayacağını ortaya koydu. (PKK’nın HDP’ye zerre kadar saygı duymadığını, onu kıyasıya aşağıladığını da belirtelim.)

HDP’li birçok siyasetçinin, belki de çoğunun -PKK lideri Abdullah Öcalan gibi- ‘Silahlı mücadele devri geçti, şimdi legal siyaset zamanı’ diye düşünmesi, gerçekten barışçı olması hiçbir şey ifade etmiyor.

Bir şey ifade edebilmesi için PKK’dan bağımsızlıklarını ilan etmeleri ve PKK terörünü lanetlemeleri gerekir.

En kestirme yol: HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma eylemine ya bizzat katılarak veya -Demirtaş gibi cezaevindelerse şayet- kamuoyuna açıklama yaparak destek vermeleri.

“PKK’nın gölgesinde siyaset yaptıkları için istedikleri gibi davranamıyorlar, korkuyorlar; hallerinden anlamak lazım” tevilinin miadı doldu.

“PKK’nın tehditlerine aldırmıyoruz, çocuklarımızı geri alana kadar buradayız!” diye haykıran anne babalar kadar cesaretleri yoksa, alayına yazıklar olsun!

O cesur anne babaları candan, gönülden tebrik ediyorum.

Bu işi devletin organize ettiği ileri sürülüyor; öyleyse devleti de tebrik ediyorum.

PKK’nın korku imparatorluğunu yıkmaya yönelik her inisiyatif hoş gelip sefa getirir.

Yeter olsun!

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 13 Eylül 2019 23:32
Sayın yazar uygur türkleriyle, Suriye nin dinci örgütleriyle ve Davutoğlu yla ilgili analizlerine devam etsin. Zira hdp analizleri yazarı yazarı zorlar.
düşkün melameti 13 Eylül 2019 20:34
IYI parti gurup başkanın söylediği çok doğru Bu günkü başkanlık sisteminin hükümeti şaşkın ördek gibi ne yaptığını bilmiyor kendini muhalefete hazırlıyor olmalılar
Enes Alper Tunga 13 Eylül 2019 19:20
10 yıl Ağrı'da görev yapmış biri olarak annelerin HDP binası önündeki eylemlerini şöyle okuyorum. Devlet ile barışıklığın ve güvenin en yüksek olduğu bir dönemde olmalılar ki buna cesaret edebiliyorlar. Gece yarısı baskınlarında PKK'ya zoraki yardımda bulundukları halde kızlarının namusunu koruyabilmek için kırk takla atan nice ailelerin hikayelerini dinlemekle geçti bu 10 yıl. Neyi var neyi yok satıp Türkiye'nin batısına taşınan çok aile var. Doğu'da asker olmak polis olmak zor lakin doğduğu topraklarda Kürt olarak yaşamak daha da zordu bir zamanlar.
KARAR OKURUMürsel 13 Eylül 2019 17:51
Ali baba referandumu tüm ülkede yapalım.Önce kim kürt kim türk onu ayıralım.Hakkari'ye kürdistan diyorsan Antalya İzmir'e ne diyelim.Peki içinde yaşayanTürk-Kürt karışımına ne diyelim.
Yakup Oruk 13 Eylül 2019 16:41
. Altına imzamı atıyorum. Sosyal medyada da paylaşacağım. .
KARAR OKURU 13 Eylül 2019 16:19
Niye akliniza hic annelerin cocuklarinin kendilerini, tum vatandaslarin guvenligi den devletin ve onu yoneten siyasetcileri sorumlu olduğu akliniza gelmiyor?
Enes Alper Tunga 13 Eylül 2019 19:31
2
90'lı yıllarda Doğu'da yaşamamışsanız bunun o kadar kolay olmadığını bilmenizi isterim. Ben güvenli olduğu için PKK'ya haracını veren bir firmanın otobüsleriyle gidip geldim yıllardır. Firma PKK'lı mıydı? Hayır. Haraç vermiyorum dedi ve 2 adet otobüsü yolda önü kesilerek yakıldı. Mecburen İran'da anlaşma yaparak haraç vermeye devam ettiler. Devlet o zaman da yetişemiyordu her yere. Devletin, Kürt kardeşlerimizin güvenini kazanabildiği ölçüde başarılı olabileceğini düşünüyorum. Ve dahi HDP önündeki bu eylemin de bu güvenin eseri olduğunu...
Karar 13 Eylül 2019 16:18
Sizler gericilik, mezhepçilik ve bağnazlığı gerçekten eleştirebilecek cesareti bulduğunuzda herkes daha cesur olur. Uyguru savunurken, kendi içine bakmayı bilmeden başkalarından cesaret beklemek boş ortadoğulu bir anlayış olur. Ayrıca Demirtaş annelerin talebini olumlu bulmuş. Darısı tarikat cehennemlerindeki gençlerin başına diyelim. Terör örgütü PKK güya dindar FETÖ ve benzerleri kadar zarar veremez ülkeye terör mikrobik hastalık ise cemaat ve tarikatlar kanser. Gizli içten içe öldürür ülkeyi
karar okuru 13 Eylül 2019 14:19
karara reklam ambargosuna sayın hakan oturma eylemi yapacak mı
KARAR OKURU 13 Eylül 2019 12:52
Helal olsun sn yazar, helal olsun! Nihayet "kediye kedi diyen" bir yazar çıkabildi "kararın köşelerinden...
Ali baba 13 Eylül 2019 11:14
EY MILLET, KIBRIS TURKLERI, FILISTINLILER, KOSOVA,LI , YUNANISTANDAKI AZINLIK TÛRKLER, BOSNALILAR, UYGUR TÛRKLERI, ICIN ISTEDIGINIZI NEDEN KOMŚU, KARDEŚ DEDIGIMIZ KÛRD HALKI IÇINDE ISTIYELIM,KI, BITSIN BU SAVAŚ, ..SIRPLARIN YAPTIGININ AYNISINI BIZIM DEVLET KÛRDLERE KARŚI YAPIYOR, SIRP,,, KASABIDA,,, KOSOVADA AYNI UYGULAMALAR, YAPMIŚTI, RUMLAR KIBRISTA KIBRISLI TÛRKLERE AYNI ,, ZULMÛ YAPMIŚLARDI, yapalim bir REFARANDUM, soralim KÛRD HALKINA NE ISTIYORLAR,
KARAR OKURU 13 Eylül 2019 15:19
6
Baba Bizim millet devşirme.devşirme olusşundan dolayi irkçi bir millet. herkesin hakkini hukukunu savunur veelakin sorun kûrt oldumu dilini yutar bu dinsizler
GIRTLAK, GIRTLAĞA yaşıyoruz. Sirplarla 150 yildir.Kutsal Slav Irkçılığı (Slav kutsal vb demektir) Motivasyonu ile Arnavut,Boşnaklara TURK=MUSLUMAN diye Saldirdi,Saldıracaktir. !.Boşnak vd Sirbistanda KImligini,İsmini Göğsünü gere,gere Söyleyemez. Nötr.! isimler tercih ediyorlar.bunu BİLEMEZSİN. .ALİ BABA. Vatansizlik nedir duygusu TATMADIN..! BOSNADA MERMI, GÖZYAŞI değmemiş EV YOKTUR neredeyse. !.nereden bileceksin! .Cunku DEVLETİN/MIZ var.Kiymetini Bilelim..Etnik koken Irkcilığı ,Ayrımcılığı FELAKETTİR .!..Bizler Onun için Türk Milliyetcisiyiz. !
KARAR OKURU 13 Eylül 2019 11:13
Havuç sopanın gücü bu kadar mı saptırır insanı resmen sacmalamis
okur 13 Eylül 2019 11:14
aslında bu eylemi amerikan büyükelçiliginin onünde veya incirlik üssünün onünde yapamak lazım.neticede hdp,pkk piyon asıl patron abd-israil.bunu herkes biliyor ama hala abd dost ve muttefik oluyor.karışk işler.
Menderes YILDIRIM 13 Eylül 2019 11:02
Hakan Bey; Öncelikle Tüm TÜRKİYE' de Anneler Evlatları için Bir Araya Gelmeli. Ayrıca şimdi HDP ye Terörist muamelesi yapanlar, 28.02.2015 tarihinde Dolmabahçe de Çözüm süreci adı altında PKK adına 10 Maddelik anlaşma yaptıklarını NE ÇABUK UNUTTULAR. Hükümet + HDP + AKP (Grup Başkanı Mahir Ünal Bey). Diyarbakır Meydanında Terörist Elebaşının Mektubunu Diyarbakır Meydanında HDP li Milletvekillerine Okutturup TRT den CANLI yayını, NE ÇABUK UNUTTULAR. Anayasa oylamalarında HDP ile Ortak Hareket eden AKP Yaptıklarını NE ÇABUK UNUTTU? Saygılarımla
mehmet 13 Eylül 2019 16:00
5
papağan gibi aynı şeyleri tekrarlayıp durmayın.adı üstünde çözüm süreci
Menderes YILDIRIM 13 Eylül 2019 17:26
1
Mehmet Bey; Hadi o yapılanlar ÇÖZÜM Süreci. 23 Haziran Seçimleri öncesi, İmralı Canisi + Bebek Katilinin Kardeşi Osman Öcalan ŞEREFSİZİNİ TRT Kürdi de Röportajını yayınlanması da mı Çözüm süreci? TRT, Tayyip Beyin Söylediği gibi Reyting için mi yaptı? Bebek katili + İmralı Canisinin Mektubunu HDP li seçmenlere ulaştırılsın diye gönderilen AKADEMİSYEN de Çözüm Süreci mi? Yoksa AKP nin ÇÖZÜLME Süreci mi? Mehmet Bey; Sizde azıcık ALLAH KORKUSU varsa, içiniz de azıcık ŞEHİDİMİZE SAYGI kaldıysa bu yapılanlara siz de YANLIŞ DİYE HAYKIRIN. Saygılarımla
Enes Alper Tunga 13 Eylül 2019 19:39
0
Osman Öcalan röportajının detayını bilmiyorum. Siyasi hesaplar taşımadığını söylemek zor. Fakat bir şey hatırlıyorum yıllar öncesinden. Kandil'e giderek bizzat Abdullah Öcalan ile röportaj yapması, gazetecilik başarısı olarak lanse edilmişti Mehmet Ali birant'ın. Aklıma geldi de, yazayım dedim.
karar okuru 13 Eylül 2019 23:30
0
19.39 m ali birand bu röportajı yaptığında chp ve milli şef mi ikyidardaydı
KARAR KURUMSAL 13 Eylül 2019 10:33
Değerli KARAR.COM okuyucuları.... KARAR TV yayın hayatına başladı. Yayınlarımızı youtube.com/karartv adresinden izleyebilir KARARTV'yi takip edebilirsiniz. Türkiye'nin en güçlü yazar kadrosunun gündemi yorumladığı canlı yayınlarını izleyebilir, canlı sohbet penceresinden yorum yapabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için önemli. Görüş ve önerilerinizi bu mesajın altına bekliyoruz.
M.T.K 13 Eylül 2019 10:02
hukuk nerde? eğer hdpliler dağa insan kaçırıyorsa savcılık tutuklama yapmalı ve ağır ceza mahkemesinde yargılanmalılar. yok yalansa izinsiz toplu gösteri suçundan ordaki insanlar ordan uzaklaştırılmalı. polis eşliğinde parti binası önünde gösteri mi olur? Hukuk varsa eğer gereken acilen yapılmalı. siz bakmayın diyarbakır savcılığının göstermelik soruşturma açtığına. bu terör meselesi. gözaltı ve tutuklama ile birlikte parti binası mühürlenir o insanlar ordan uzaklaştırılıp mahkeme olayı çözer. böyle bir rezillik olur mu?
Adı (Tespiti karisik vb ) konmamış Davranışlar vardır. Münafıklık. *Olduğundan faklı görünme en KİBAR TARIF. !.* öyle Polis, Savcı, Hukuk gerek yok. Çık hemen sokağa Tanıdık birine sor HDP=NEDİR. ..alırsın Cevabını. !..Bunu 7 KÖY biliyor.biliyoruz. Soruyorum Hdp'li partiliye eeee falanda,filanda biraz daha soruyorum. Tamam da , sonra ama, mama, fakat, lakin demeye başliyor. Beyler,Bayanlar Kendinizi, Kendimizi Kandırmayalım hersey Ortada. .O Annelerde neyin, ne.olduğunu çok iyi BİLİYORLAR. Sırtımı dayarim, tükürükle falan. Filanlari :)).saymadik daha. !.
KARAR OKURU 13 Eylül 2019 17:37
1
Ben babalarla beraberim Muhtefi. Anaların çektiğinin, babaların çektiğinin yanında esamesi okunmaz. "Bu adam benim babam/Derdi dağlardan büyük/Çaresiz, beli bükük hey!/Bir gün olsun gülmemiş Rahat nedir bilmemiş/Gözyaşını silmemiş/Bir lokma ekmek için Kimseye eğilmemiş/Bu adam benim babam hey!" :))
BABANIN Hangi çeşidi :)))..Balkanlarda Slavca Baba NİNE yasli Kadin demek ..:))) Rusça Baba, Babuska yine Yaşlı kadın Nine demek...:))) Sizinki Hangisi.??.. Bizimki Şanlı Korkusuz ISLAM CENGAVERLERI ,YİĞİTLERİ. Asyada,Azerice Baba ..Dede demek. Babamız Hz Ahmet Yeseviden gelen Hacı Bektaş Veli vd ve Şanlı TÜRK GAZİLERİ. .kumda,bayirda,tepede oynamayiz. !..TÜRK"ten Pusucu,Hain,Bombaci, Eskiya, Irkçı, ayrılıkçı FAŞİST çıkmaz ,cikmadi,cikmayacak. INSAALLAH..
Kazım TANRIVERDİ 13 Eylül 2019 09:39
Devletin gorevi kacirilan cocuklari (kacirildigini aileler soyluyor)bulup ailesine kavuşturmatır.Ikdidarın anneleri pkk nın insafına teslim etmek alkışlanacak bir olaymı?sonra bu cocuklar ucak bonbardimanlarin da oldurulmus olabilir.
KARAR OKURU 13 Eylül 2019 09:42
Hakan Albayrak başka hayallere yelken açmış anlaşılan, Diyor ki “Demirtaş’ın cezaevine girmesini kimse protesto etmedi” diyerek Kürt’leri aşağılamayı tercih etmiş. Hakan unuttuysa hatırlatayım, Karar Gazetesi kendisine uygulanan reklam ambargosu ve baskılarla ilgili bir manifesto yayınlamıştı. Bildiğim kadarıyla Hakan dahil hiçbir İslamcı protesto sokağa çıkıp protesto edemedi. Protesto etselerde görselerdi.
Serkan ER 13 Eylül 2019 09:26
Eli öpülesi Annelerimizin, yurtdaş ve vatandaş olmanın güvencesi ve teminatı olan "devletten" değil'de, HDP'den medet umması nasıl değerlendiriyorsunuz diyeceğim ama iktidarınızı kaybetmemek için her türlü yüzsüzlüğü ve çirkefliği yapmayı sanat edinmiş sizlerin vereceği cevabın beni daha da tiksindirmesinden endişe ediyorum
Enes Alper Tunga 13 Eylül 2019 19:41
3
Anneler HDP'den medet ummuyor, bilakis 'evlatlarımızı PKK'ya siz gönderdiniz' diye hesap soruyor ve yine gönderdiğiniz gibi tekrar siz getireceksiniz, diyorlar. Yanlış okumayın.
KARAR OKURU 13 Eylül 2019 09:20
Yazar Demirtaş’ın tutuklanmasına bile kitlesel protestonun olmadığını söylüyor. Çık bir protesto et de gününü gör. Peki niye o yüzde 13 AKP’ye değilde HDP’ye oy veriyor?
M. Saim 13 Eylül 2019 09:20
Eyyy Yazar! Sen benim gazetelere gel. Lisan-ı halin öyle söylüyor.
KARAR OKURU 13 Eylül 2019 09:14
Gerçeklerle ilgisi olmayan bir analiz. Yazar gönlünde olmasını istediği şeyleri gerçekmiş gibi yazmış.
KARAR OKURU 13 Eylül 2019 09:10
Çocukları 4-5 yıl evvel kaçırılan annelerin tamda kayyum olayına tepkilerin olduğu bir dönemde ortaya çıkışında bir bit yeniği yok mu?
KARAR OKURU 13 Eylül 2019 08:34
1) Ne kadar da emin yazarımız : "HDP’ye ve HDP üzerinden PKK’ya ‘Çocuklarımızı geri verin’ diyen ailelerin bir kısmı geçmişte HDP seçmeni idi." Nereden biliyorsun ? 2) Demirtaş'ın siyaseten hapise tıkılması, sevinçten gözlerini yaşartmış Hakan'ın. 3) Albayrak’ın İttihad-ı İslam’ı Türklerin egemenliğinde bir ittihatmış meğer. Binali Yıldırım’ın Kürdistan dediği bölge için, otonomi düşünülmeli diyecek kadar cesaretin yok mu, çakma ümmetçi ?
KARAR OKURU 13 Eylül 2019 16:02
4
İmamoglunu ,kaftanciogluyla ve kírík sandalyesiyle Diyarbakır'a bekliyoruz
KARAR OKURU 13 Eylül 2019 06:25
Cumartesi Anneleri eylem yapmadılar diye her cumartesi günü Galatasaray lisesi önünde en az 100 polis oluyor. Demokrasi anlayışımız bu kadar. Faili meçhul yazınca parantez içerisinde ünlem ile yazıyoruz. O cinayetlerin bilinen failleri varsa eğer hükümet şu anda o faillerle işbirliği içindedir. Aynı zamanda gündemi takip etse yazar HDP li annelerin birinin aradığı oğlunun Bolu cezaevinde annesi yüzünden intihar ettiğini de yazar.
KARAR OKURU 13 Eylül 2019 06:21
Mesela çocukları suriye savaşında şehit olan anneler gelip devletin kapısına otursa ve nerde benim çocuğum dese yazar ne derdi merak ediyorum.
okur 13 Eylül 2019 09:00
9
NASIL YORUM YAPTIĞININ FARKINDAMISIN BEYEFENDİ FALAN DEMİYORUM ZİRA ŞEHİT LE PKK YI BİRMİ TUTUYON ....
KARAR OKURU 13 Eylül 2019 12:24
1
Emperyalist haydut devletlerle işbirliği içinde girişilen bir savaşta canlarını yitiren askerlere "şehit " Şehitlik nedir önce onu anlayalım, sonrada ABD nin, siyonist İsrail'in çıkarları uğruna Suriye'de canlarını yitiren , işid tarafından canlı canlı yakılan askerlerimiz için birlikte gözyaşı dökelim.
KARAR OKURU 13 Eylül 2019 12:45
5
Resmen saçmalamışsın karar okuru 06.21
KARAR OKURU 13 Eylül 2019 06:01
Hakan, yaptığın analiz tamamen hayal. Hayali teoriler üretmene gerek yok, Diyarbakır sokağında seyyar satıcı, çöp toplayıcı, işsiz vb en yoksul insana sor sana çözümün yolunu anlatsınlar.
KARAR OKURU D 13 Eylül 2019 05:58
Anlamadığım seyler: Abdullah öcalanla yanı terörün başı ile görüşmeye tis yok önüne gen hep ye yukleniyo.gercekten anlamıyorum.buri dağda diğeri mecliste.iktidar dahil teröriste söylediklerinin 10 katını hep ye söylüyorlar.
mutlu yücel 13 Eylül 2019 01:15
3)Kaldı ki eşyanın tabiatına uygun ki, HDP de PKK şerrinden oldukça korkar. Siz AKP nin içinden çıktığı Selamet Partisine ve Erbakan’a yasal ve alenen lanet olsun sizin siyasi yolunuza da size de demesini bekleyebilir misiniz, bunu duyan tabanın yarısı anında AKP ile papaz olmaz mı? Özetle, Kemalistlerin peşine gidip onların aldatıcı isteklerinin peşine takılmak, PKK ya gösterip HDP yi yumruklamak, ne barışa ne de Türkiye geleceğine hayır getirmez.
TÜRK MİLLETİNİN Menfeatine olmayan bütün teo-politik /ida-politik olusumlar birgun biter. Bitecektir..hep oyle olmustur.Tarih Çöplüğünde olacaklar..amasiz, mamasiz..TÜRK HALKI olarak ve Sadece DEVLET KALIR. (Yani sen,ben,o) Gerisi masal, Hikaye. Banane tüm partilerden. Partiler üstü, iç siyaset üstü konular bunlar. TERÖR var ve Hepimiz Karşı olmalıyız. Sadece TURK.MİLLETİNE guvenmeliyiz..*Bazıları gibi Terore değil *...Allah Muhafaza..Birgün gelir başbasa kalırsın TERÖR anlamaz İNSANLIKTAN. ..demedi, deme !....
mutlu yücel 13 Eylül 2019 01:18
2) Her ikisinin de tabanı ortak ve bu tabanın bir kısmı seçimde HDP ye oy veriyor ama PKK nın silahlı mücadelesi olmazsa HDP yi mecliste barındırmazlar diye de düşünüyor ve bu gerekçeyle de PKK nın varlığını da istiyor. HDP bunların da oyuna muhtaç ve bu nedenle onları küstürmek istemiyor. Oy için APO dan alenen yardım isteme gibi son derece yanlış bir eylemi için AKP yi bu denli kınamayanların HDP den PKK yı resmen kınayın diye tutturmaları biraz da insafsızlıktır.
mutlu yücel 13 Eylül 2019 01:18
1)HDP ye mal bulmuş mağribi gibi, saldırıyorsunuz. PKK yı resmen ve alenen kınayın diye köşeye sıkıştırıp ha bire yumrukluyorsunuz. Aynı tabana hitap edenlerden biri, yasal zeminde silahsız mücadele isteyen HDP, diğeri, yasal, parlamento içerisindeki mücadelenin kendisine son derece zarar verdiğini düşünerek elinden gelse onu bir kaşık suda boğmak isteyen PKK. Birbirleriyle siyasal mücadelesi tamamen farklı olan ve bunu alenen deklere eden iki kesim.
pehhh 13 Eylül 2019 14:06
6
o nedenle PKK oylar HDP'ye die sürekli yayın yapıyor. Bir kaşık suda boğmak bu olsa gerek
Has Parti 13 Eylül 2019 00:12
Sayın yazar çok doğru şeyler söylemişsiniz. Yeter artık.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN