Back To Top
‘Ensar-muhacir hakkından kopmayacağım’

‘Ensar-muhacir hakkından kopmayacağım’

 - Son Güncelleme: 06.07.2019 Cumartesi 09:08
- A +

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili milletvekilleriyle istişare toplantısı yaptı.

Kulislerden sızan bilgilere göre, toplantıda milletvekilleri şu gibi değerlendirmelerde bulunmuşlar:

‘Yeni sistemde milletvekilleri geri planda kaldı. Bakanlara ulaşamıyoruz. Cumhurbaşkanı yardımcısı sayısı ikiye çıkarılsa, biri milletvekili olsa iyi olur.'

‘Belediye başkan adaylarının belirlemesinde bize danışılmadı.’

‘Seçim sürecindeki bazı söylemler Kürtleri incitti.’

‘MHP ile ittifak tavanda tuttu, ama tabanda tutup tutmadığı tartışma konusu.’

‘İktidar yanlısı medyayı kimse izlemiyor, herkes Fox TV izliyor.’

Erdoğan kimi yerde not almakla yetinmiş, kimi yerde ise muhatabına cevap vermiş.

Cevapları genellikle menfi yöndeymiş.

Bu cevapların üstüne söz söylendiğini/söylenebildiğini zannetmiyorum.

Kulis haberlerinde herhangi bir tartışmadan bahsedilmiyor.

Eski hamam eski tas?

Galiba öyle.

***

Toplantıda Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın yeni parti projeleri de gündeme gelmiş.

Erdoğan’ın değerlendirmesi: “AK Parti’nin gölgesini kendi gölgesi sananlar boş çuval gibi devrilecektir.”

Boş çuval dikilmez ki devrilsin.

Zaten çuval boş olsa bu kadar gündem oluşturmaz; demek ki içinde var bir şeyler.

Neyse…

***

Toplantı konusundaki en önemli bilgi bence şu:

Bazı milletvekilleri Suriyeli muhacirlerden şikayet edince, Erdoğan “Ben siyasetten, siyaset benden kopsa bile, ben ensar-muhacir hakkından kopmayacağım” demiş.

Vicdan ehline sürur veren büyük bir söz.

Eleştirilerim bir yana; muhacirlerin hamisi olmak ve öyle kalmak konusundaki müthiş kararlılığından ötürü Erdoğan’a minnettarım.

Bir hicret yurdu olan, hicretlerle yoğrulan ülkemizin başına çok yakışan bir tavır bu.

Allah razı olsun Başkan.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
mustafa düzgün 21 Temmuz 2019 15:26
Suriye'de ise iyi-kötü tartışılır bir devlet idaresi var ve İslam ülkesi. Yöneticileri de müslüman. Ülkede iyi-kötü, belki anti demokratik ama işleyen bir kamu düzeni var. Suriye'deki bir kısım insanlar, biraz da dış güçlerin oyunu ve dolduruşuyla buna karşı gelip, yönetimi değiştirmeye kalkıştılar. Ensar'a gelince, Medine'deki Müslümanlar gönüllü olarak, hicret eden müslümanları sahiplenip, evlerini ve ekmeklerini paylaşmışlar. Herhangi bir müslümana veya Medine'de yaşayan Yahudi ve Hristiyanlara, muhacire yardım etmesi için baskı yapılmamış.
mustafa düzgün 21 Temmuz 2019 15:22
Suriyelilerin durumu, tarihimizdeki ensar-muhacir olayına pek benzemiyor, hatta hiç benzemiyor. Mekke'de müşriklerin hakimiyeti altında yaşayan müslümanlar, her çeşit zulüm ve işkenceye rağmen karşılık vermemişler, kamu düzenini bozacak en ufak bir girişimde dahi bulunmamışlar, nihayet, kendilerine hayat hakkı da tanınmayınca hicret etmişler.
süleyman d. 16 Temmuz 2019 22:36
Ama Gazeteden kopmuşsun haberin yok :((
Mustafa ARICI 16 Temmuz 2019 16:44
Boş çuval kendi başına ayağa da kalkmaz dik de duramaz. Boş çuvalı birileri iki eliyle kulaklarından tutar kaldırır, adam elini çekti mi çuvaldan yığılır kalır bizim boş çuval. Sen anlarsın mecazdan. Selamlar...
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 22:27
Hz. peygamber zamanında Mekke müşrikleriyle savaşacak güç olmadığından hicret edildi. Yani müşriklerle savaşacak güç olsaydı hicret olmayacaktı. Buraya kadar anlaşıldıysa şunu ekleyeyim. Türkiyenin askeri gücü 600 bin asker. Türkiyedeki Suriyeli savaşabilecek genç sayısı en az bu kadar. Yani hem güçleri var. Hem oradaki savaşan arkadaşlarına kalleşlik ediyorlar. Hem de buradan gitmek niyetleri yok. Buyurun burdan yakın.
KARAR OKURU 15 Temmuz 2019 09:58
0
Bu yazımı 6 arkadaş beğenmemiş... Bu arkadaşlar İslam Tarihini bilmemekle övünebilirler. SİYER okuyun çocuklar. Hz. Peygamberin hayatını öğrenin...
KARAR OKURU 19 Temmuz 2019 14:58
0
Annelerin kadnlarin basinda erkek kalmasin hepsi savassin peki bu aileler kim bakcak...bunu hic dusundum mu ?
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 19:07
Ne onlar muhacir nede biz ensar olabiliriz ikide bir bu benzetmeyi yapmayın rica ederim kaldı ki bu saatten sonra zaten gönderemezsiniz hiç olmazsa vatandaşlık verin bizim gibi vergisini ödesin biz neden yararlanabiliyorsak onlarda aynı şekil onlar birinci sınıf biz ikinci sınıf vatandaş olduk ülkemizde.
KARAR OKURU 14 Temmuz 2019 11:12
Evet sen ve başkanın o kadar vicdanlısınızki , sizlere gıpta ediyorum.Ensar ı muhacir hakkında vazgeçmeyin tabii , bizde vazgeçmeyelim.Ben aleviyim , bu toprakların insanıyım ( şayet insan olarak kabul ediyorsan veya ediyorsaniź) , hadi ,benim kültürel ve vatandaşlık (dini) haklarımı savunacak bir yazı yazsana.
KARAR OKURU 13 Temmuz 2019 12:12
Sorry game over
MNC 11 Temmuz 2019 09:16
Kendi memleketinde can güvenliği yok dediğiniz bu sözde muhacirler kafalarına esince çoluk çocuk memleketlerine gidip haftalarca orada kalıp sonra geri geliyorlar. Ben bu bölümü anlayamıyorum. Memleket güvenli değilse niye gidiyorlar. Gidiyorlarsa nasıl ve neden geri dönüyorlar. Bence memlektleri artık güvenli ama biz misafirperverliği abartınca burada yaşamak daha keyifli. Bunun maliyetini de asgari ücretinden vergi kesilen gariban ödüyor.Durum budur.
KARAR OKURU 11 Temmuz 2019 02:45
saçma. suriye liler muhacir değil. kendi vatanını işid den pkk dan savunmak yerine tası tarağı toplamış kaçmış gelmiş senin benim vergimle yaşıyor bu memlekette... siz hala neyden bahsediyorsunuz?
yeni parti kuruluyor 10 Temmuz 2019 01:45
Ali Babacan gibi deneyimli ekonomiyi iyi bilen Avrupa'da Amerika'da batıda ve Dünyanın her tarafında destek gören kafası ve beyni iyi çalışan ekonomiden en iyi anlayan ekonomi bakanı olduğu dönemde Türkiye'yi şaha kaldıran bir insanı bile Pelikan çetesinin bildirileri ile AKP içerisindeki Haramzade trollerin direktifleri ile görevden alan Erdoğan Bence gerçekten bu işi bilmiyor.
KARAR OKURU 09 Temmuz 2019 16:12
YAŞLI VE KADINLARI ANLADIKTA SN. ALBAYRAK, SÖZÜM GENÇLERİNE, VATANINI BIRAKIP KAÇAN ADAMLARA ÜLKEMİZDE SERBEST DOLAŞIM HAKKI VERENLERE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. BENİM MEHMEDİM ONLAR İÇİN ŞEHİT OLACAK, ONLARDA ÜLKEMDE KEYİF YAPACAKLAR. YOK BÖYLE BİRŞEY. HAKAN BEY AKLIMIZLA OYNAMA. YETER.....!
Adım Yokki 09 Temmuz 2019 13:16
Hakan Bey Baba evimizde 2 suriyeli aile var. 5 yıldır kalıyorlar. Bulurlarsa para, çok cüzi olan kirayı ödüyorlar. Fikrimce onlara yardım etmek boynumuzun borcu. Elbette ekmeğimizi bölüşeceğiz. Gözardı edilen, bunu düzenlemek. Antep, Kilis, Adana güney illerinde 3-5 kuruşa çalışmak zorunda kalan bu insanlardan dolayı iş bulmak, hele sigortalı iş bulmak çok zorlaştı. Gelecekte ne olacak peki? Bu insanların iş, eğitim, sağlık durumları ne olacak? 10 sene sonra nüfusları 10 milyon, 20 sene sonra 20 milyon olduklarında ne olacak? Yazsana bunları lütfen.
mehmet turgut 09 Temmuz 2019 12:22
sayın albayrak muhacirleri bu kadar sevdiğinize göre evinizde suriyeli üç-beş muhacir aileyi misafir ediyorsunuzdur herhalde..yoksa yanılıyormuyum.???
Fındık fıstık 07 Temmuz 2019 20:15
Kardeş gına geldi bu ensar muhacir edebiyatınızdan. Erdogan ve sen alın Suriyelilerinizide gidin savaşın kurtardığınız topraklarda kurun devletinizi mutlu mesut yaşayın. Sizde kurtulun biz de. Elin şeyiyle gerdeğe girmeyin birader. Rasül dönemi muhacir-ensar savaşmış ve canlarıyla devletlerini kurmuşlardı. Sizde öyle yapın. Bu arada devlet kurulunca ensara ne olmuştu hakkaten ! Ah şu Tarih yok mu. Bir tek bilen siz olmayınca hiç hoş olmuyor değil mi. (Yorumu niye yayınlamıyon efendi. Neresi işine gelmedi. Hakaret felan yok.)
şahin 05 Ağustos 2019 15:26
1
kardeş çok boş bir adamsın vesselam.. Hamiş: yazılarını okuduğun adamın dünya görüşünü bilmeden böyle saçma sapan yorum yapıyorsan, bu da kaliteni gösteriyor; yok bilip de bu şekilde reaksiyon gösteriyorsan, seni ham ervahınla başbaşa bırakıyorum..
Süleyman d. 07 Temmuz 2019 16:19
Dinimizde Misafirlik üç gündür. Bu sürede ona hakı olan özel ilgi verilir. Kendin yemez ona yedirirsen sevaba girersin. Sonrası senin benim gibidir. İş varsa katılır. Aş varsa yer. Bu saatten sonrası: "evin ihtiyacı camiye haramdır" kabilindendir. Bir Müslümanın din kardeşinin yanında onu günaha sokacak kadar kalması helâl değildir. Ashâb-ı kirâm: - Yâ Resûlallah! İnsan din kardeşini nasıl günaha sokar, diye sorunca: - Misafirini ağırlayacak bir şeyi bulunmayan kimsenin yanında oturup kalmakla, buyurdu. (Müslim, Lukata, 15, 16)
KARAR OKURU 11 Temmuz 2019 21:23
2
muhacir misafir değil ev sahibinin yakın komşusudur
KARAR OKURU 07 Temmuz 2019 13:00
hakan abi çok güzel yazı olmuş.Arkadaş bu dünya bu ülke babamızın malımı? Yer gök allahın , ne haddimize onu bunu geri çevirmek , biz kimiz , kimin malına sahiplik ediyoz.
Süleyman d. 07 Temmuz 2019 16:08
1
Sanki benim malından kesilip siyasi rüşvet ya da yandaş kayırma aracı olarak ona buna savurulan vergiler de Allah'ın emri? Zekat %2.5 iken KDV %18 gelir vergisi %25-30 ötv %30-40 ??? Ya her işinde Allah'ın emrine uy ya da Dini diyaneti menfaatin için sömürmekten vazgeç!!!
HAYDAR Ercan 06 Temmuz 2019 23:15
Türkiye yol geçen hanımı ? Bizler elimizi kolumuzu sallayarak gelmedik bu topraklara, Kimseye düşmanlığımız yok ama burası Türk yurdu. Sekiz yıl Arap ülkelerinde çalıştım ama hiçbirinde misafirperverlik veya ensarlık görmedim. Hayallerle ülkemizin demokratik yapısını bozmayalım. Saygılarımla,
Göktuğ G. 06 Temmuz 2019 22:04
Zamanında Bulgaristan'dan gelen 300,000 Türk muhacir, istihbarat soruşturmasından ve sağlık kontrolünden geçti. Devlet böyle çalışır. Suriye'den gelen 4 milyon Arabın hiç bir kontrolden geçmeden bir ülkeye alınması, devlet ciddiyeti ile bağdaşır mı? Geçici kamplarda olmaları gerekirken şehirlere dağılmaları normal midir? Geçen hafta Reyhanlı'da patlayan araçta ölen 3 Suriyeli Arap mülteci, hangi terör örgütüne üyeydi?
? 06 Temmuz 2019 21:22
Boş çuval dikilmez ki devrilsin.Sen bunu mu çıkardın bu sözden.Boş çuval paraşütle yere indiriliyorsa devrilecektir.Ayakta kalamaz.Düzeltmek istedim.Şöyle düşünülemez ortada dikili bir çuval var mı ki doluk ispatlansın.
Kadir Kadir 06 Temmuz 2019 20:33
Fatih'te millet Suriyeli Araplar'dan illallah ettiği için Ak Partiye sandıkta ceza kesti. Ümmete kıyak yapacağım diye milletle inatlaşılmaz.
Doğrucu Davut 06 Temmuz 2019 22:50
4
doğru türkiyedemiyiz, suriyedemi yaşıyoruz belli değil, kendimizi kandırmayalım ümmetle de alakaları yok
KARAR OKURU 07 Temmuz 2019 10:30
14
Kardeş etme eyleme vicdan azıcık vicdan
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 20:27
Muhacir mi? Uluslararası hukukta MÜLTECİ diye geçiyor, o da mülteci kamplarında olması gereken geçici sığınma statüsü. Vatansız değil bu insanlar, vatanları 'Suriye Arap Cumhuriyeti'. 3 milyon Arap mülteciyi neden biz aldık? 23 tane Arap devleti var, dinleri dilleri bir. Cari açığımız 50 milyar dolar, mültecilere harcadığımız 45 milyar dolar. İltica mı, istila mı bu? Muhacir de nereden çıktı?
KARAR OKURU 07 Temmuz 2019 10:32
20
İyi ahirette efendimizin(sav) karşısında böyle anlatırsın ben muhacir bilmem diye
KARAR OKURU 09 Temmuz 2019 17:26
5
Ahirette Efendimiz’in (Allah cc) karşısında böyle anlatırsın..
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 20:18
Güney ve Batı Suriye Arap Cumhuriyeti'ne barış ve huzur hakim, neden kendi memleketlerinin güvenli bölgesine gitmedi bu 3 milyon geçici mülteci?
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 19:50
Ensar mı? Bir takım kötü çağrışımlar yapti bende bu kelime. Neden acaba?!
karar 06 Temmuz 2019 19:42
ensardan!!! soy lu muhacirden !!! suriyelilerin istanbul a girmesini yasaklamış.hadi buradan yak.bak şu ensarın!!! gariban muhacire !!!yaptığına kimden güç alıyorsa muhacir hakkı falan tanımam diyor .
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 18:21
Tamam da ya Erdoğan Suriyelilere oy deposu olarak bakıyorsa? Veya Suriyeliler Erdoğan için Batı'ya karşı bir koz ise? Menfaat varsa, kardeşlik yoktur.
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 18:21
Ehli haktan görünme çabası ,bolca tenkid,ama sadece ak parti tenkidleri,chpkk fetö ye laf yok, müşteri tavliyorlar, münafık hareket tam da bu.
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 18:12
Bende dunyanin en gelismis 7 ulkesinden birinde yasiyorum. Ihtiyac olan gocmende alinir, hayati tehlikede olan multeci de ama hepsi tektek incelenip kayit altina alinilir. Sizin gibi her onune gelene ensardi muhacirdi denmez. Birde ulkenin kaynaklari yeterli mi onu konusalim. Eger butceniz yoksa 1 cocuk yaparsiniz yada hic. Eger aile butceniz yetiyorsa 3-5, bakabileceginiz kadar. Anladim, suriyede isyancilara gaz verip karistiran, sonunu dusunmeyen zihniyetin bir parcasi olarak vijdan azabi cekiyorsunuz da, zamaninda o politikalara karsi gelenlerin iki kati vergi odeyip muhacire yardim edin
Tevhid ehli 06 Temmuz 2019 18:01
Mekke fethedildiği halde muhacirin geriye dönmeye niyeti yok. Artık muhacir ensarı sömürüyor.
Ali baba 06 Temmuz 2019 17:59
Ali babacan parti kurarsa, OYUM .Ali babacana
Mustafa ALSANCAK 06 Temmuz 2019 16:52
Nedir bu insanların zayıf tarafından yakalama kurnazlığı? Bir Ensar lafı tutturmuşlar gidiyor. Bu işleri idare edenlerin yurtlarda çocuklara olan tecavüzleri akıllardan çıkmış değil. Bir de belediyelerden dünyanın yardımını alıyorlar. Millet öfke içinde şu Suriyeli sığınmacıları hafiften memleketlerine yollayın diye her toplantıda dile getirmekten çekinmiyor. Yarın Memleket içinde nahoş olaylar cereyan ederse ne olacak? Madem bu sığınmacılar bayram seyran deyip memleketlerine gidip gönülleri istediği kadar oralarda kalıp tekrar Türkiye’ye gelebiliyorlarsa sığınmacılık bu işin neresinde ?
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 20:21
22
Tarih bilgisinden cahil olmamak lazım Suriye diye ayrı bir devlet yok o ayrılık sadece ingiliz'in gözünde bizim değil
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 20:28
1
Suriye'nin deniz kenarındaki şehirleri İzmirden daha güvenli. Kuzeyde sınırlı bir bölge riskli o kadar.
harun 06 Temmuz 2019 16:25
Genelde arkadaşlar ekonomik yüküne vurgu yapmışlar suriyelilerin, yardımların tamamı Türk ekonomisine dönüyor, ister halkın ister ab yardımları olsun, ikincisi bazı tenezzül edilmeyen sektörler ve aşırı üniversiteleşmeden kaynaklı işçi açığını giderdiler. Asayiş meselesi ise devletin genel beceri yokluğu, mevcut nufusu da yönetemiyor ve yardım rakamlarını şişirmesi Erdoğanın bugünku sorunlarla birleşince bir tepki oluşturuyor ama eknomiyi yönetemedikleri gibi bu krizlerden faydalanıyorlar, yanlış algıyı da yönetemediler. Siyasiler mesuldur mevcut durumdan, suriyeliler değil.
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 15:59
Libya'da, Suriye'de taş üstünde taş kalmamasının sorumlularından birisi de biziz. Bizim o hilafetçi, ihvancı hayalperest yöneticilerimiz bu yıkımda en önde rol üstlendiler. Suçlu oldukları için vicdanlarını rahatlatmak adına ensar-muhacir muhabbeti yapıyorlar. Ama sorun şu, bedelini biz ödüyoruz. Bu işlerde sizi uyaranlarla dalga geçiyordunuz, küçümsüyordunuz.
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 18:25
3
15:59, size eğitimli, kendine güveni olan, başı dik, rekabetçi, müslümanlar bol geliyor anlaşılan. Siz, IŞİD, Taliban, Fetö falanı tercih ediyorsunuz galiba.
hamza akyol 06 Temmuz 2019 15:23
sayın albayrak, cebinizden kaç lira verdiniz? muhacirler için ne yaptınız? milletin kesesinden kabadayılık yapıyorsunuz. Senin gibi, pasta parasından feragat etmiyor insanlar. çocuklarının rızkından feragat ediyorlar. Suriyenin petrolüne göz diktiniz. o insanları muhacir yaptınız. şimdi de kendi günahlarınızı, evine ekmek götürmek derdindeki insanların sırtına yüklüyorsunuz. Sizin yüzünüzden insanlar öldü, sakat kaldı. vatanlarını terketmek zorunda kaldı.
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 20:29
6
Evinde bir oda ver deseler verir mi Suriyeli yabancılara?
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 06:50
8
Allah ıslah etsin sizi, Allah'ın rızası gözetilerek yazılmış bu yazıyı, kişisel bir çirkinliğe indirgediniz ya, pes!
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 14:56
Cumhurbaşkanı Merkez Bankasının özel kanunu hiçe sayarak, kendi çıkarttığı KHK ile, bankanın başkanını azletti. Devletin bağımsız tek kuruluşu kalmadı. Hazineyi, seçim için tamtakır hale getirdi. Merkez Bankası başkanı, para basmamak için direniyordu. İşini bitirdi. Erdoğan’a bugün para lazım, bedeli Çetinkaya’nın kellesi oldu. Yarın oy lazım, Suriyeliler vatandaş yapılırsa hiç şaşmayın.
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 18:35
10
Yıllardır, MB başkanı Erdoğan'a rağmen ve onun arzuladığı para politikalarının tam aksi yönde politikalar uyguluyor. Sonunda enflasyon yükseliyor TL değer kaybediyor ve kimse bu nedenle NB başkanının değil Erdoğan'nın yanlış politikaları yüzünden böyle olduğunu söylüyor. Bu işte bir düzenbazlık olduğu açık değil mi ?
Anti-trol 06 Temmuz 2019 14:41
Ensar denilince neden benim aklıma "" yardım edenler"" değilde başka şeyler geliyor.. Anladınız siz onu..
KARAR OKURU 07 Temmuz 2019 10:37
15
Kafan bulanıkta ondan hayatında ensarı hiç anlamamışsında onda..
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 14:35
Wooo iyi ensar Halef selef Dini duygularla ülke idare etmek...maşallah
BİR KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 14:16
Akp bir çok meselede olduğu gibi ensar muhacir kavramınında aşınmasının müsebbibi, oysa müşriklerin elinden mekkeyi geri almaktı ensar muhacir kaynaşmasının özü, bugün olansa bir zalimin zulmünden kaçan mülteciler ve onlara "kucak açan" tc devleti.
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 13:56
Erdoğan’ın muhacirlerin hamisi olmak ve siyaset kendinden kopsa bile bu hamiliği sürdüreceğini söylemesi ileride bir günde ab para vermeyince banamı sordular gelirken diyeceği aşikar çünkü çıkar yoksa duruyeli değersizdir Suriyelilerin 6 milyar euro’luk ab den gelen bir rüşvet kadar değerlwri vardır
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 22:23
1
O 6 milyardan kaci suriyelilere harcandi ;) Sadece agzimiz laf yapiyor, dünyanin her yerine gittim Malesef heryerde ayniyiz
Abdullah GARİB 06 Temmuz 2019 13:39
S.A Sayın Tayyib ERDOĞAN BAŞKANA Suriyeliler duyarlılığı için teşekkür ederim. Allah razi olsun.
E.K 06 Temmuz 2019 13:34
Kimse Akp'nin golgesinin kendi golgesi oldugunu zannetmiyor. Sn Erdogan haric.. Sanirim Akp genel baskani tamda kendi tarif ettigi tanima cuk diye oturuyor..Kendisini Akp zannediyor...Yeni olusum hareketlerinin bos cuval oldugu gorusu korku ve endisenin disa vurumudur...Ensar/muhacir meselesi hamasi sozlerle gecistirilemez..Akp Sam'daki Emevi Camii'ne namaz kilmaya giderken Suriyeliler bize geldi..Cok sayida..Plansiz, projesiz..Gelenlerde zebil, vatandasinda sorunlari var..Sn Erdogan'in ucak filosu, sarayi, zirhli arabalari, ortulu odenekleri vs. tuzu kur..Vatandasin degil..!
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 13:14
Ülkeye tek kuruş vergi ödemeyen tam tersine milletin binbir zorlukla ödediği vergilerle milletin sırtından rahat bir hayat süren sizler için ensar ve muhacir sevmek kolay tabi. Nasılsa ensar ve muhacirler bizim sırtımızda yük, sizin değil ...
Vatandaş Adem 06 Temmuz 2019 12:52
Sayin yazar, muhacir hamisi olmak,öyle kalmak,"Ensar muhacir hakkından kopmamak" güzelde daha önce AB'nin Türkiye'ye vermeyi taahhüt ettiği 3 milyar Euro ödeme gelmeyince "Kapıları açar hadi hayırlı yolculuklar deriz."sözünü yaptığınız ovgulerde nereye koyacağız.Dun dundur bugün bugündür mu?
Cemil 06 Temmuz 2019 12:48
AK Partiye gönül vermiş Türkiyeli bir Kürt olarak, AK Partinin ırkçı MHP ile yan yana durmaktan vazgeçmesini diliyorum. Ne yazık ki, MHP’nin bütün ayırılıkçı ve nefret siyaseti bugün Türkiye’nin umudu olan koca bir partiyi esir almış. Çok yazık.
KARAR OKURU 07 Temmuz 2019 00:31
3
AKP nin de MHP den farklı bir yönü mü var gözüm?
sara 06 Temmuz 2019 12:29
Müslümanar bu ülkede demokrasi dinine gore yaşamaya laik,demokratik rejime ve atatürk ilkelerine baglı kalmaya zorlanıyor.bu feci durum gayet normalmiş gibi gösteriliyo sonrada utanmadan islami kavramlardan bahsediliyo.tövbe edip islama donmenin zamanı gelmedimi?, hesap yaklaşıyo!.
Karar Okuru 06 Temmuz 2019 13:18
3
Çok güzel yorum da okuduğunu anlama konusunda biraz zayıf bir toplum olduğumuzdan karar veremedim. Orta doğunun klasik toplumlarında anlama zorluğu yaygın bir sorundur
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 14:09
10
sara ben Atatürkçü değilim ve dincide değilim hatta dincilerin bu ülkeye verdiği zararın yarısını bu Kemalistler vermedi ve vermiyor bu ülke sadece sizin değil iki tarafta demokrasinin kuralı olan karşının hakkını koruyarak bu ülkede yaşayabilmeli
karar okuyucusu 06 Temmuz 2019 12:10
Hakan bey;binlerce insan KHK ile işinden edildi. Suriyelilere gösterilen hassasiyet artık bu insanlara da gösterilsin...darbeye katılan,suç işleyenlerde cezasını çeksin eyvallah...
Neyzen 06 Temmuz 2019 12:10
A.Dilipak Arap Baharı için, Türkiyede kurulacak Hilafet Birleşik İslam Devletleri için tettikleyici işlevi var. Beştepedeki Saray İslam devletleri idare merkezi olacak. Tayyip' te Halife! 34 Sünni devlete İSLAM ORDUSU bu nedenle kurduruldu.Akar ve Davıtoğlu get törenine katılmıştı. Libya,Mısır,Tunus,Suriye de olaylar bu nedenle tetikledik.İhvanlar başa gelecek sonra birleşme gerçekleşekti. Ozal'da 1koyup 3 alacaz idemiş Üçün birini almıştık.1 milyon kürt sığındı. 4 milyon Suriyeli promosyon diye verdiler.Yakında siyasi, sosyal, ahlaki, asayiş, ekonomik, kültürel problemleri göreceğiz.
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 12:54
5
İslam devleti olur tam orta doğu işi haha !
Eyvallah üstat . Allah için hiçbir çıkar gözetmeksizin eleştirmesi gereken yerde eleştiri hakkını teslim edilmesi gereken yerde takdir edilmesi herbirlerimizde olması gereken bir haslet olmalı. Bende sayın sayın cumhurresimizi bu husustaki kararlılığından dolayı tebrik ve taktir ediyorum...
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 11:51
Sayın yazar, size çok sevdiğiniz Necip Fazıl'ın dizeleriyle sesleneyim.. ÖZ YURDUNDA GARİPSİN ÖZ VATANINDA PARYA olan garibanların hakkı yokmu onların hakkını kim savunsun. Zalim Eset mi?
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 11:34
Dünyanın hiçbir yerinde 4-5 milyon insan paldır küldür ülkeye sokulmaz. Sokulursa ne olur? Dünkü Reyhanlı saldırısına benzer olaylar olur, ucuz iş gücü olur, en ücra ilçede bile kiralar İstanbul seviyesine ulaşır, milliyetçilik hortlar vs.
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 11:29
Sizi anlamak gerçekten imkansız. Bir gün Davutoğlu bir gün Erdoğan diyorsunuz. Karakterli adam neyse odur. Karar verin artık.
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 11:23
Yazının kurgusu şu şekilde gelişmiş: Messi, Ronaldo, Neymar, Sabri... Bu arada sizin zihniyetinizi gördükçe diyebiliyorum ki gönül rahatlığıyla liberal, demokrat, Avrupa Birliğini hedef koymuş bir Ali Babacan'a oy veririm ama ümmet rüyası gören Ahmet Davutoğlu'na asla asla asla.
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 11:21
bir ton faşist fikir özgürlüğünün arkasına saklanmış yorum yapmış da faşistlere fikir özgürlüğü olmaz .
KARAR OKURU ibrahim diri 06 Temmuz 2019 13:50
3
İnsanlığa ve memlekete aldığı nefes kadar bile hayrı olmamış KONFORMİST tipler sihirli kelimeyi öğrenmiş FAŞİST,artık duyarını kasıp vicdanını rahatlattın gidip eylenebilirsin
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 15:06
2
Devlet eliyle faşist yetiştiriliyor, onların da en büyük korkusu düşünce özgürlüğü ve demokrasi.
Gökhan 06 Temmuz 2019 11:16
İnsanların zekası ile dalga geçmek için yazılmış bir yazı. Ülkenin çoğunluğu artık Suriyeli göçmenlerin ülkeye göç etmediğini, ülkenin demografik yapısının değiştirilerek, milli devletten ümmet devletine geçiş için, küresel oyunun parçası, Türkiye üzerine kurulan siyonist planların parçası olduğunu biliyor. Bayım artık egemen güçlerin kalem ehli olmayı bırakın ve zekamızı ve feresatimizi küçümseyen yazılar yazmayın. Bizler anadolu insanıyız, bizi değiştirip, dönüştürüp, yok edemeyeceksiniz.
ensar 06 Temmuz 2019 11:05
kapitalist,demokrasi dininin hüküm sürdügü zinanın,faizin serbest oldugu bir toplumda ensar ve muhacir kavramından bahsedilemez.şeriat isteyen bir partisi bile bulunmayan ama kominist partisinin ,lgbt lerin mevcut oldugu bir toplum ensar ve muhacir gibi islami kavramlardan son derece uzak bir konumdadır. bu isler lafla olmaz,pratikte yaşanarak olur.
Demircan 06 Temmuz 2019 10:47
Soma 300 kişi toprak altında kaldı.çorlu tren kazası 7 bebek 25 kişi can verdi. Ankara Pamukova tren kazaları. Yakınları orantısız şiddete maruz kaldı.mahkeme salonlarına kitlendi.istedikleri sadece adaletti. Neymiş Ensar muhacir hakkı. Peki ödedikleri vergi ile muhacirlerin her türlü ihtiyacını karşılayan bu ülkenin halkının hak adalet hakkı ne olacak.
METİN P. 06 Temmuz 2019 10:21
BEN DE BİRÇOK KONUDA ERDOĞANA MİNNETTARIM.AMA ACİZANE KARDEŞLİK HUKUKU GEREĞİ BAZI LEŞTİRİLERİMİ DE VERİRİM.PARTİDEKİ TEK ADAM OLMA SEVDASI.BU PARTİ BAŞKANLIĞI ÖLÜME KADAR MI SÜRECEK.ESKİDEN CUMHURBAŞKANLARI KERHEN VE GÖRÜNÜRDE DE OLSATARAFSIZ GÖRÜNÜRDÜ.ŞİMDİ BAŞKANIMIZ TARAFSIZ KONUMUNU KAYBETTİ.HALBUKİ CUMHURBAŞKANI UZLAŞAMAYAN TARAFLAR ARASINDA BİR HAKEM ROLÜNE SAHİPTİ.ALLAH MUHAFAZA BİR TOPLUMSAL ÇATIŞMADA BİZİ AYIRACAK KİMSE KALMADI.
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 11:24
6
O zaman kes desteğini. Tek adamlık felakettir, felakete ortak olma metin bey.
metin p. 06 Temmuz 2019 14:46
9
haklısın.hiç destek vermedim ama karşıtların türkiyeye yaptığı hainlikleri hatırlayınca bazen bel. adaylarına veririm.aslında sanki kapalı kapılar ardında bir şeyler dönüyor ve ne olduysa muhalefet yanlışında israr edip tekrar tekrar ak parti kazanıyor.
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 18:44
3
11:24, o halde biz Atatürk ve Ínönü zamanında felakete uğramışız. Öyle ya, tek adamlık anayasasını ilk yazan ve keyifle uygulayan onlardı. İstanbul'da açık ve özgür seçimler yaptıran, üstelikte bu seçimleri kaybeden Erdoğan değil.
Takipci 06 Temmuz 2019 09:36
Suriyelilerin getirilmesi BOP planinin parcasidir, Turkiye kurulmus bir tuzaktır.
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 09:29
Peki yurdumun öz muhacirleri ne olacak. Bu merhamet onlara neden yok
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 09:32
Sayın yazar siz hep olayın bir tarafina bakıyorsunuz kendini bilen hiçbir insan savaştan dolayi Turkiyeye sığınan suriyelilere laf etmedi aksine ciddi şekilde elini taşın altına koydu sorun şuki düzen nizam intizam yok kim muhacir kim değil belli değil ve bu durum ne kadar sürecek oda belli değil devletin bir politikası yok sadece kapıları açıp içeri almakla olmuyor siz evinize en yakininizi bile belli bir süreliğine misafir edebilirsiniz ekonominiz aile ortaminiz evinizin kapasitesi sadece bir süreliğine bu duruma müsade edebilir uzattiginiz zaman sizde ailenizde ekonominiz sıkıntı yaşar
Ensar 06 Temmuz 2019 11:10
16
Kapitalist düşünce. İslam düşüncesinde paylaşmak berekettir artmadır arınmadır belalardan korunmadr. Vermekle eksilmez ekonomi bozulmaz. Sizi müslümanca düşünmeye davet ediyorum.
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 09:13
Laf kolay..ensar muhacire evlerini açtı..birbirlerine varis bile oldular.. siz kaç kişiye açtınız..devlet baksın demek sadece edebiyat..devlet yarın dese ben gönderiyorum siz evinizi, ailenizi açarak sahip çikarmisiniz..onların sorumlulugunu alirmisiniz?
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 08:33
Boş çuvalmış!? Sen olacağına bak. Herhalde Abdüllatif Şener vesaire gibi boşa çıkan örneklere güveniyor. Aynı Haziran-Kasım 2015 seçimi örneğine güvenip seçim yenilemenin kâr getireceği hüsnü zannı ile farkı negatif yönde artmasına sebep olduğu gibi burada da beyhude yere yeni bir Abdullatif Şener olayı bekliyor. Tarihin bu konularda tekerrür etmeyeceğini konjonktür değiştiğinde tarihin hiç affetmeyecegini düşünmek zahmetinde bile değil.
KOP DAĞI 06 Temmuz 2019 08:23
Tarih tekerrürden ibarettir..
ÖNCE İŞİNİ TANI 06 Temmuz 2019 08:14
Milletvekilleri bakanlara ulaşamıyormuş. Niye ulaşacaksın arkadaşım ? Senin kurumun yasama. Sen kanun yapacaksın, bakan da onu yürütecek. Normal olanı, yasa yapma sürecinde fikirlerini beyan için, bakanın sana ulaşmaya çalışması. Gel gör ki, bizde milletvekili iş takipçisidir, istihdam bürosudur, Bakana ulaşmak isteği bunun için. Yürütmenin hazırladığı kanunları onaylama memuru olmaktan duyduğunuz rahatsızlığı anlatsaydınız, ne iyi etmişler, işlerine saygı duyuyorlar, derdim.
Musto 06 Temmuz 2019 08:07
Suriye halkının bu duruma düşürülmesinin amerikadan sonraki baş aktörünün kim olduğunu sağır sultan biliyor dökülen kanlar kirletilen insanlar çocukluğunu yasayamayan çocuklar yıkılan yakılan şehirler hangi vijdan bu yapılanları aklayabilir.
engineer 06 Temmuz 2019 11:04
0
kim kimin anasının ciğerini yakmışsa, Allah cc de onun anasının ciğerini yaksın.
KARAR OKURUdede 06 Temmuz 2019 07:09
Kendi halkına zalim baskasina müşfik.hadi oradan.yazar da biraz eleştirmiş ya hemen övguyu yapıştırmış.hakkimizi helâl etmiyoruz.bizler krizden inim inim inlerken basklarari çalışmadan yaşıyo.hicbirinize siz yazar takımına da hakkımızı helal etmiyoruz.
Hadi ordan 06 Temmuz 2019 06:45
Hakan bey bizim çocukların okuduğu okulda bir sınıfa düşen öğrenci sayısı 52 dir.Sizin amcazadelere olan nun kolajlerinde kaç suriyeli veya düşük durumda olan burslu öğrenci var.Memleketi soğana çevirdiniz ve ensardan ensarcı oldunuz
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 06:31
Muhacirlere sahip çıkması tamam da, saldım çayıra mevlam kayıra, anlayışı doğru mu peki? Hani onlara iş aş, eğitim.... yaşadıkları bölgeye, insanına uyum sorunları, güvenlik sorunları. Bunları görmezden gelerek, çÖzüm aramayarak nereye kadar? .
KARAR OKURU Ahmedâ 06 Temmuz 2019 06:17
Tamam sayın yazar, Suriyelileri bir misafir gibi görelim ki ben öyle görüyorum; hiç kimse vatanindan cüda kalmak istemez. Ama kalkıp da "Ensar-muhacir" gibi dinî kavramları, yanlış Suriye politikasının acı faturasının kılıfı yapmayın.
Samimiyet 06 Temmuz 2019 06:15
Çavuşbaşında veya kısıklıda kaç suriyeli aile var acaba?Size ait olmayan tıkıtı vererek cömertlik yapmaktan vazgeçin.Suriyelileri bu tercihe zorlayan sizsiniz suçluluk piskoljinizi ensar muhacirlikle düzeltemezsiniz
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 05:58
Suriyeliler için merhamet abidesi olan reisimiz, kendi vatandaşlarına karşı nasıl böyle olabiliyor, anlamak mümkün değil. Özellikle makamları 'yandaş'lara, hiç hak etmeyenlere de dahil, dağıtırken 'kul hakkı' öğretisine dikkat etseydi, yüce reisimizin 'ensarlık-muhacirlik' davasındaki samimiyetine belki inanırdık. Ama görünen o ki Reis, bu konuyu da vicdani bir olay olarak değil, siyasi bir olay olarak görüyor. Siz de bunu 'görmüyorsunuz', öyle mi?
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 05:45
Fikrinize saygı duyuyorum Hakan bey. Ancak, toplumun kahir ekseriyetinin sizin gibi düşündüğünü zannetmiyorum. Şimdiye kadar ne harcandı? Söylemek istemiyorlar, küçük rakamlarla geçiştiriyorlar. Gerçekleri bilmiyoruz. Vatandaşın alım gücü düştü, vatandaş işsiz, vatandaş geleceğinden endişeli, vatandaşın sesine kulak veren yok... 15 yıldır misafir ettik. Artık bir çözüm bulunmalı. Putin ile Reisin arası çok iyi, Eset ile de Putin'in arası çok iyi, ee geriye ne kaldı?
Yurdumun insanı 06 Temmuz 2019 05:31
Ceremesini bize çektir Ensar takıl.Oh be! Açın bakın Ensar Muhacir ilişkisine yan gelip yatıp asalaklık var mı!İnsanların iş ve aşını elinden almak, siğorta primi yatırılmadığı için hazineye gelirden mahrum et, bu para patron cebinde kalsın,iş piyasasını boz, tedavi beleş oh! Ensar bahçe ve tarlasını vermek ister Muahicire, hayır bedavacılık asalaklık yok. Mal sizden emek alın teri, ondan çıkan hasattan masraf düşer kar bölüşün.der, Hz. Peygamber. Muhacirler adli, güvenlik, sosyal, ekonomik problemlerini dile getirmek yasak.
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 13:33
10
Yan gelip yatarak insanların işlerini nasıl alıyorlar açıklar mısınız?
Yurdumun insanı 06 Temmuz 2019 17:22
0
13.33 te yazan kardeşim. Kinaye nedir bilir misin! Şöyle oluyor. Suriye'li nin çalıştığı yerde o çalışmasa bizim vatandaş çalışacaktı.Bizim vatandaş iş verilmiyor. Çünkü maliyeti yüksek ve kayıtlı. Bu nedenle devlete işçi için yatırılacak prim ve gelir vergisi patronun cebinde, Hazine ise boş kalıyor. Birde bu adamların her birine para ve sağlık yardımı yapılıyor. Bu yan gelip yatan Suriyeli ler olmazsa bzim insanları çalıştırmak zorunda kalacaklardı.
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 03:54
Seçilmeyen, atanmış bakanların kendilerini seçilmiş milletvekillerinden üstün görmelerini ne yapacağız. Meclis’in atanmış bakanlardan üstünlüğünü sağlamak için, bakanlara meclis onayını getirmek lazım. Seçilmemiş Hulusi Akar’ın Yüce Meclis’te vekillere bağırarak parmak sallamasını unutmadık. Milli egemenliğe büyük saygısıZlık. Meclis saygınlığını Saray’dan beklememeli. Kendisi diretmeli.
Crypter-X 06 Temmuz 2019 02:51
Ali Babacan hic konuşma yapmadan popüleritesini artirabilen ender siyasi profillerden biri Abdullah Güle benzetiyorum. Abdullah Gül de siyasetin gerisinde durur en kritik zamanlarda on plana çıkar. 2 ismin su anda müthiş populeritesi var biri gecmiste muhalefetin cumhurbaskani çatı adayi gösterilecek kadar. Diğeri de hiç bir konuşma yapmadan gündemden düşmüyor. AK Partililere ne kadar teşekkür etseler az :))
Karar Okuru 06 Temmuz 2019 02:28
Hakikaten enteresan Elin ABD si ile elele adamların ülkesini yık sonra kaçana sahip çıkıyorum de. E okuduğunu dinlediğini anlayacak düzeyden çok geride kaldığımızı gösteren eğitim ölçmelerine bakılırsa normal. Aslen o kadar geride kalıp arayı da kapatmak mümkün olmayınca kendi uydurduğumuz sahte dünyadan başka yaşayacak yer kalmıyor. Kendine hayrın yok başkasını kurtarıyorsun! Tam bize yakışır
İbrahim DİRİ 06 Temmuz 2019 02:28
Ensar-muhacir hakkı ne be,sizin ümmet rüyanızın bedelini niye biz ödüyoruz,ensarsan verirsin cebinden parayı, tutarsın bahçeyi oturtursun.Burası bir devlet uluslararası anlaşmalar ve evrensel değerler doğrultusunda hareket edilir,suriyelilerin oluşturduğu sosyal maliyeti biz ödüyoruz ve bu maliyet yeni başladı.
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 02:04
Hangi hicretten söz ediyorsunuz. Sınırlarımızın iki karış ötesinden gelen, bayram olduğunda hediyelerle tekrar ülkesine gidip ziyarette bulunup geri dönen gıçmenlerden mi? Çoğu genç sağlıklı Suriyeli- nargilesever- gençler. Eğer Suriye'ye girmeyip ÖSO 'yu desteklemeseydik onlara karşı hiçbir vicdani sorumluluğumuz olmayacaktı. Bence birileri günah çıkarıyor. Başka topraklarda askerlerimizin şehit olmasına çok üzülüyorum.
bozkurt enver paşa 06 Temmuz 2019 01:25
Sn.yazar Muhacirin yurdunu dağıtan müşriklerdi, suriyeli muhacir kardeşlerimizin yurdunu kim dağıttı?hiç şüphesiz Türk Milleti Ensardır
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 00:52
Sn yazar bazı şeyler zaman ister belli bir şikayet oranı arttıkça eğerki buda sandığa yansıyacak olursa sn başkanın söylemi değişebilir şayet o zaman gene anket sonuçlarına göre ben gene vazgeçmem derse haklısınız ki bir ara sn Erdoğan da biraz zerzeniş oldu Suriye konusunda yani kısaca daha erken ilk İmamoğlu fecaat ı geldi ikincisinde başkan temkinli olur gerekirse Suriyeli hade bakayım diyebilir
Karar Okuru 06 Temmuz 2019 09:42
1
Seçimden bir gün önce terör başı mektubuna ve kardeşinin (hem de aranan) TV röportajı ile propaganda yapmaya kalkanlardan her şey ama her şey beklenir. Milletinde durumu anlayacak vaziyeti olmadığı belli
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 00:45
Şükür birinizde Allah razı olsun dediniz sayın yazar
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 00:47
Kendi milletinin hakkini ye malini ye yetmesin oyunu yemeye kalk. Sonra da ulkelerini basina yiktigin suruyeli siginmaci icin buyuk laflar et . muhacir hakki de. Acikinca onu da yer . ne buyuk sozler yutuldu. Bu ne ki
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 00:32
Reisin yaptığı en doğru iş ne diye sorsalar Suriye'lilere sahip çıkması derim. Milyonlarca insana yaşama hakkı tanıdı. Beni en şaşırtan yönü ise bu mazlumlara bu kadar merhametliyken kendi halkından mazlumlara merhametini esirgemesi
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 00:58
1
Haklısın en doğru şey size göre... Ya işinizi elinizden alsalar. Üçe yapılani ikiye Suriyelilere yaptirsalar. Ve siz muhacirlerin kaba hoyrat harekle rinden bikmissaniz
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 03:51
4
Seçtiğin adamın esiri olmuşsun. Merhamet bekliyorsun. Dik dur eğilme.
Karar Okuru 06 Temmuz 2019 09:49
2
Suriyelileri can dedine düşüren reisle, boş hamasetten başka bir iş yapmamış olan Davutoğlu’ndan mı bahsediyoruz başkalarından mı?
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 00:13
Milleti böldü bazı söylemler.Ali babacan imamoğlu gibi siyaset izlerse, % 20 ye yakın oy alır, yazın bunu bir kenara, Ali babacan nın bu toplumda karşılığı var bence. Kesinlikle boş çuval değil.
takip'ciniz 06 Temmuz 2019 09:01
2
Ali Babacanın tabiiki buülkede karşılığı var.Menderesi anımsatan bir asalet/kibarlığıda var.
KARAR OKURU 06 Temmuz 2019 00:10
Yasamanın üyelerinin, yani milletvekillerinin, yürütmenin başına sıkıntılarını şikayetlerini dile getirmesi bu ülkede kuvvetler ayrılığının olmadığının en güzel en canlı örneğidir. Yasama, yürütmeyi sorgulayacak bir düzeye gelmek zorundadır.
KararSIZ Okur 06 Temmuz 2019 01:04
7
Yasama üyeleri yürütme üyelerine şikayetlerini dile getirmiyor, Ak Parti'li milletvekilleri Ak Parti genel başkanına öneri ve şikayetlerini dile getiriyor. ,,karıştırmayın
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN