Back To Top
Kürtlerin ensesinde boza pişiren despotlarla savaş

Kürtlerin ensesinde boza pişiren despotlarla savaş

 - Son Güncelleme: 12.10.2019 Cumartesi 08:18
- A +

Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarında bir tek sivili taammüden incitmedi (Bu yönde bir belge olmadığı gibi ciddi bir iddia da yok); Barış Pınarı Harekâtı’nda niye incitsin?

Suriye sınırındaki şehirlerimize gelişigüzel bomba atan PKK/PYD-YPG ise taammüden katliam yaptı.

Sivillerin can güvenliğini tehdit konusunda Türkiye’yi olağan şüpheli, PKK/PYD-YPG’yi ise sütten çıkmış ak kaşık gibi görenlere -öyle görmeseler de siyaset icabı öyle gösterenlere- kocaman bir yuh yani.

***

PKK/YPG’nin Akçakale, Ceylanpınar, Suruç ve Nusaybin’e havan saldırısı düzenleyerek çok sayıda sivili katletmesi, Batı medyasında pek makes bulmadı.

Suriye sınırında görev yapan bir grup Türk gazeteciye PKK/PYD-YPG’li keskin nişancıların ateş açması da öyle.

“Geçmiş olsun, başınız sağ olsun” diyen Batılı bir lider de çıkmadı galiba.

Fırat’ın doğusunu PKK/PYD-YPG’den temizlemeye yönelik Barış Pınarı Harekâtı’nın bölgedeki siviller için tehdit oluşturduğunu sıkça vurgularken Türkiye’deki sivillere yönelik PKK/PYD-YPG saldırılarını görmezden gelmeleri, meselelerinin insan hayatı olmadığını gösteriyor.

***

Barış Pınarı Harekâtı, Suriye’nin kuzeyindeki PKK/PYD-YPG rejiminin sonunu getirebilir… Dertleri bu.

Türkiye durdurulmalı, durdurulamıyorsa da itibarsızlaştırılmalı… Meseleleri bu.

Niye? Neden? Niçin?

“Çünkü IŞİD’le mücadele ediyor PYD-YPG.”

Başka teröristlerle çatışması kendi teröristliğine halel getirmez; ama bunu şimdi bir yana bırakıp Türkiye’nin de IŞİD’le mücadele ettiğini hatırlatalım. Başka?

“PYD-YPG, Batılı değerleri savunuyor.”

Nedir Batılı değerler? Demokrasi, insan haklarına saygı mıdır mesela? Öyleyse, 2011’de katledilen liberal Suriyeli Kürt siyasetçi Meşal Temmo’nun kardeşi Abdülaziz Temmo’nun liderliğindeki Suriyeli Bağımsız Kürt Rabıtası  niye PYD-YPG’nin kontrolündeki bölgelerde barınamıyor da faaliyetlerini sürgünde yürütmek zorunda kalıyor? PYD’nin kurucu lideri Salih Müslim’in kardeşi Mustafa Müslim bile PYD’den farklı düşündüğü için bölgeden sürüldü; bu nasıl demokratlık? Irak Kürdistanı Bölge Yönetimi Kurucu Başkanı Mesud Barzani “PYD’nin uyguladığı baskı ve zulümden kaçan aşiret liderleri bize sığındı. Gelenler, Baas rejiminden bile bu kadar baskı ve zulüm görmediklerini dile getirdiler” diyor; Uluslararası Af Örgütü, PYD’nin “sivillerin evlerini bilerek yıkarak, bazı durumlarda köyleri tamamen yakıp yerle bir ederek, sakinlerini meşru hiçbir askeri zemine dayanmadan yerinden ederek savaş suçuna tekabül eden saldırılarla otoritesini suiistimal edip uluslararası insani hukuku yüzsüzce hiçe say”dığına dikkat çekiyor; bu nasıl insan haklarına saygı?

“Ama PYD-YPG seküler.”

Pol Pot da sekülerdi monşer.

***

Bir de “Türkiye Kürtlerle savaşıyor” tezviratı var, tövbe estağfirullah.

Bu tezvirata cevap olarak, Suriye Bağımsız Kürt Rabıtası’nın Barış Pınarı Harekâtı’na dair açıklamasını nakledelim:

“Başlangıçtan itibaren bölgeyi bir yıkıma sürükleyen PKK ve Suriye’deki uzantıları, Kürtleri ve bölgedeki tüm kesimleri daha fazla felakete sevk etmiştir.

“Suriye devriminin ulusal bir talebi olan güvenli bölgeye ve halkımızın göğsüne oturan terör örgütü güçlerinden kurtulmak için Barış Pınar Harekatı’na destek verdiğimizi deklare etmekteyiz.

“Bölgedeki halkımıza askeri bölgelerden uzak kalmaları, evlerini terk etmemeleri, halkımıza daha fazla felaket ve acı yaşatacak olan PKK, PYD ve onlara müzahir kişilerin yaymakta oldukları provokasyon içerikli söylemlerin peşinden gitmemeleri konusunda çağrıda bulunuyoruz. Suriye Milli Ordusu mensuplarının Suriye’nin evlatları ve kardeşleri olduğunu, Türk askerlerinin dostları olduklarını her iki ordunun da ortak düşmanının yok edilmesi gereken terör örgütü PKK/PYD olduğunu da hatırlatmak isteriz.

“Barış Pınarı Harekatı’nın terörü yok etmesinin yanı sıra Suriye evlatlarının evlerine, topraklarına dönmeleri ve onurlarıyla yaşamalarını güvence altına alan güvenli bölgenin ihdas edilmesi şeklindeki hedeflerini gerçekleştirilmesini temenni ediyoruz.”

***

Türkiye Kürtlerle değil, Kürtlerin ensesinde boza pişiren despotlarla savaşıyor vesselam.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
B 13 Ekim 2019 22:23
Bizim idarecilerin ne kadar basiretsiz olduğuna dair bir şey daha söyleyeyim. Güvenli bölgede toki konutları yapılacakmış ve buraya Suriyeli multeciler yerleştirilecekmiş. Kardeşim Suriye'lilerin geldiği yerler. Hama, Halep, İdlip, Tel abyad, Rakka v.s. Bir insanın çocukluğunun geçtiği yer var, hatıraları var, arkadaşları var, işinin olduğu yer var. Bir an önce şu aptallıkdan dönün ve Esad'la anlaşarak Suriyelilerin geldikleri yere göre ikamet, tapu ve kimlik sorunlarını çözün. Polis yetkili mahkemeler kanun neyse.
KARAR OKURU 13 Ekim 2019 13:40
Bu yazının büyük bir kısmı olgulardan oluşuyor.Yani sevgili yazar yorumdan ziyade, durumu anlatmış,biraz da yorum katmış..Ama eksik olmuş.Niye?Çünkü bu yazıda iktidarı hiç eleştirmemiş.Sevgili yorumcularımızın bi kısmı bu yazıyı beğenmemiş.Ne vereyim abime??Bizim bu yönetim,suriyedeki kötülüklerin anası mı desek mesela.Batı ve Amerika ,Suriyeliler konusunda çok iyi niyetli desek nasıl olur?"Türkiye kürtlerle savaşıyor" diyenlerin aslında kötü niyeti yok ta diyebiliriz...Buda sonuncu olsun:Suruça,Akçakaleye atılan havan topuda aslında barış fişeğiydi ama biz anlamadık..
Türk oğlu ! 13 Ekim 2019 12:40
"Türkiye Kürtlerle değil, Kürtlerin ensesinde boza pişiren despotlarla savaşıyor." doğrudur. Peki Türklerin ensesinde boza pişiren despotlarla, kim, ne zaman savaşacak. Bu Türkleri, (ümmetçi Arapçı, Avrupacı, Ruscu, Çinci, Abdci vs.lerden) kim kurtaracak. Bu sen olamazsın, çünkü sen Türk'ü sevmiyorsun. Samimi değilsin, Türkiye'nin sırtından hayallerini gerçekleştireceğini düşünüyorsun.
Türk oğlu ! 13 Ekim 2019 12:36
Yorum yapan Kürtçü zevat'a teklifim. Beyler Pkk'nın kontrolünde veya değil bir Kürdistan istiyorsanız, derhal İstanbul başta olma üzre, bütün Kürtler Türkiye'nin bütün şehirlerini boşaltın ve gidin. Bak Diyarbakır da sizin olsun. Bizde bütün dünyaya ve özellikle Hrıstiyanlara(başta ermenilere) ve Yahudilere hatta Araplara da biz buralardan çekildik, kim istiyorsa alsın diyelim. Bakalım size bırakacaklar mı görelim. Bırakırlarsa ne âlâ ama bırakmazlarsa sakın Türkiye'ye kaçmayın olur mu. Çünkü geride size kucak açacak bir Türkiye olmaz bilesiniz.
Sevim Erdin 13 Ekim 2019 10:35
Allah Türk Askerinin kılıcını keskin, gazasını mübarek kılsın. Türkün askeri islamın son askeridir. Her zaman kahraman Türk ordusunun yanındayız. Ayağınıza taş değmesin.
KARAR OKURU 13 Ekim 2019 08:53
Bazıları diyorki Suriye’de Petrol var ondan ordalar. Afganistan’da petrol var mı?
B 13 Ekim 2019 12:09
0
Afganistan olayının başını bir araştırın. Önce Rusya işgal etti. Ruslara karşı Afgan mücahitler gerilla savaşına girdiler. Ruslar büyük kayıplar verdiler. Ardından Sovyetler birliği dağıldı. ABD o zamandan beri Afganistan'da.
KARAR OKURU 13 Ekim 2019 01:06
Bugunku yazi türkçü arkadaslar cok beğenmiş. Onlar mi tersten kalktı bugun yoksa senmi sayin yazar? Ferasetine ve vicdanina guvenir idik ama yanılmışız.
B 13 Ekim 2019 00:11
Bazen düşünüyorum da Türkiye'de işinin ehli bir yönetici olmadığı gibi, işinin ehli komutanlar da yok. Bu kadar savaş uçağı, bu kadar zırhlı araç, kuzey sınırında ilk hatlar ele geçirilmiş. Geri kalan boş çöl arazi. Rommel ayarında generalimiz olsaydı keşke. Neymiş ABD gözlem yerine zarar vermemeye özen gösteriyormuşuz. Neden??? 15 temmuzda 250 kişiyi şehit ettikleri için mi. Bölgeyi silah deposuna çevirdikleri için mi. Irak'da iki milyon müslümanın kanına girdikleri için mi. pkk yı destekledikleri için şehit olan 30 bin askerimiz için mi
KARAR OKURU 13 Ekim 2019 00:01
Türkiye Suriye Kürtlerine yardım etseydi, PKK terörü de biterdi. Bu, PKK ya, onu maşa olarak kullananlara tarihi bir ders olurdu? Tüm Kürtlerin güvenini kazanırdık. Türkiye Kürtlerin hamisi olurdu. "Dağ" anlamsız hale gelirdi. Türkiye tarihin en büyük hamlesini kaçırmıştır. Hııı, Kürtler devlet olursa bizim de vatanımızı bölerler diyorsan, büyük resmi görmüyorsun demektir. Kürt - Türk diye bir şey yok, biz bir milletiz. Hem Kürk hem de Türküz. Bu Türkiye gerçeğidir, bunu görmeyen en büyük kördür. Çok çok üzgünüm Türkiye şovenizm yüzünden kaybetmiştir. Büyük strateji böyle kurulur.
Muhtefi. . 13 Ekim 2019 13:03
0
İşte YARDIM ETMEYE BAŞLADIK. ..ne.bekliyorlar daha. .niye bize katilmiyorlar. Dağıtalım Emperyalistleri oradan. !.Sosyalistsen bundan daha iyi Fırsat olamaz. .Bozarız Tiyatroyu hep beraber. Ama gorunen Oradaki Halkların tepesinde BOZA PİŞİRMEK istiyorlar. Ben KÜRT OLSAM. .Deneyimli, Tecrübeli, Geleneği olan 1000 yilik ve fazla TÜRKLER ile beraber olurdum Çocuğum,Torunlarim için Türkiyenin ve Etkiledigi Kültür Coğrafyada Beyefendi olurum. PKK vb İle ancak bir avuç Topraklarda Sürünürler .bu ÇOK AÇIK. !.
B 12 Ekim 2019 23:30
Bazı yorumlar yayınlanmıyor. Çünkü ağır geliyor anlaşılan. Yada yatıp uyudunuz. Kürt asıllıyım. Varlıklıyım. Emrimde Türk, Kürt çalışanlar var.Bütün kürtlere şunu söylemek istiyorum. Menfaatlerinizi korumak istiyorsanız Türkiye ile iyi geçinin. Boşu boşuna harcanıp durmayın. ABD sizin dostunuz değil. Avrupa'da dostunuz değil.Onların derdi Suriye ve Irak'taki petrol rezervleri. Eğer petrol olmasa haritada Suriye'yi bilmez ve orada yaşayanlar umurlarında bile olmazdı. Aklınızı başınıza alın. Silahınızı bu dünyanın başbelası ABD'ye çevirin.
Muhtefi. . 13 Ekim 2019 13:13
0
İşte bu.23;30 Tebrikler..Kürt patronum oldu. İŞ ortağım oldu. Arkadaşım oldu. Oldu da oldu.hala öyledir. Ne.demek PKK ve faşizmi Kürt temsiliyeti. !.Hayret. ben Temsil Edemiyormuyum veya o beni edemiyormu. ?.illa Bize Yabancı (Bati) Hicbirseyimizi bilmeyen mi Yardim edecek Bu ÇOK KOMİK. ve ötesi :)))..birakin,Bırakalım Şamatayi AYAĞA KALKALIM 300 seneden beri Hepimiz DAYAK Yiyoruz. Yetti Gari .!.Elinden geleni varsa TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NİN istiklal ve istikbaline amasiz, mamasiz İlke edinelim ve yayalım oralarda. !.Saygılar.
Barış pınarı çıkışımızda Arap birliği bize karşı çıktı. Filistin bile ayıp etti. Rusya bize dost çıktı. Rusya ile bağlarımızı daha da sıkılaştırmalıyız. Batı ülkeleri Müslüman Türk’e eskiden de düşmandı. Barış Pınar’ı dostu düşmanı ortaya çıkardı. Bilmiyorlarki biz olmazsak onlar da olmayacak. Allah kahraman Türk askerini muzaffer kılsın.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 23:11
Haçlı ruhu islamı yok etmek istiyor. Türkiye güçlü oldukça Haçlı ruhu yerlerde sürünecektir. Bizans’ın torunları Büyük İsrail’in peşindeler. Sonra sıra Büyük Ermenistan’a gelecektir. Bunlara güç verecek piyonları Türkün kılıcı dize getirdi ve ilelebet getirecektir. Türkün ve müslümanın gazası mübarek olsun.
KARAR OKURU 13 Ekim 2019 00:12
2
Bunlar ne bayat laflar, biraz oku, yazık sana. Bin sene önce bu laflar yoktu, bin sene sonra da olmayacak. Tarihe bak, ne vazgeçilmez değerlerin kül olduğunu görürsün. Yoğun yıkanmış kafan, zor iflah olursun. Salla tabii, ırkçılık geçer akçe bugünlerde.
KARAR OKURU 13 Ekim 2019 00:25
2
Buyuk israil, buyuk Ermenistan, Haclilar, Bizanlilarin torunlari, Alis Harikalar Diyarinda, Pamuk Prenses 7 Cuceler, Pinokyo, vs. iyi uykular, komplo teorileriyle, masallarla dolu renkli ruyalar.
Efedamat 13 Ekim 2019 07:56
2
Rüya alemine yaşamak buna denir. Hala osmanlı rüyaları görüyorsunuz. Osmanlı yıkıldı. Şimdi fetihler ekonomik teknoloji sibernetik güçle oluyor. Dışa bağımlı olmayan silah gücün varmı. Kaç tane uçak geminiz var. Uzay teknolojisinde neredesiniz. Kılıç kalkan oyunu sadece yabancı turist karşılamada işe yarar. Bir bölgeye harekat yapılacaksa bu bir sene öncesinden davul zurna ile ilan edilmez. Karar verir hazırlanıp düşmanın üstüne bir anda kartal gibi çökersin. Abd nin terörist gruplara gönderdiği silah mühimmat ve diğer malzeme tırlarına izin vermemek gerekirdi. Bir sene önceden ila
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 22:58
PYD Batılı değerleri savunuyor diyor sayın yazar ve bu tespit aynen doğru. Sonra Barzani, Suriye Rabıta örgütü için güya muhafazakar diyor. PYd ile uğraşırken Rabıta mabıda örgütünü parlatmak derdi mi var. Aşiret ağası Barzani’nin kürt özerklik ilanını da kursağında bıraktık hamdolsun. Türkiye önünde ne tür kürtçü oluşum olursa olsun milli beka olarak görmelidir.Sonuçta Kürtçü her devletçik ülkemiz için bir nifaktır. Devlet ebet müddet.Türkiye Ortadoğuda bütün ırklara hamidir,lider ülkedir.Türkiye zayıflarsa komşu ülkeler zayıflar.İslam ülkelerin de lideriyiz, Allah vatana zeval vermesin.
KARAR OKURU 13 Ekim 2019 08:49
3
Barzani efendinin hayalini yerle yeksan ettik hamdolsun. Marksist ile muhafazakar aldatmacasına kanmayız. Nitekim Barzani uyduruk özerk talebine buldozer olduk. Türkiye nifaka geçit vermeyecektir
B 12 Ekim 2019 22:11
Bu harekatı Deyr-zora kadar indiremezsek ve ABD'yi bölgeden atamazsak çok yazık olur. Tıpkı Kıbrıs harekatı gibi yarım yamalak yıllarca süren tartışmalar, görüşmeler, fasarya işler olur. Büyük oynamak gerekiyor. Sıcağı sıcağına hızlı bir ilerleyişle güneye inmek lazım. Resulayn'dan Deyrizor'a kadar mesafe 200 km. Haseke üzerinden 260 km. Bu mesafeler hiçde uzun değil. İşid diye kıyamet koparılıyor. Işıd bu yolları gezintiye çıkar gibi geçmişti.Türk ordusu için buraları geçmek zor değil. Ya istiklal ya ölüm.Bu sefer işi yarım bırakmayalım.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 20:25
Hakan bey inanmadiginiz yazıyı yazmayın vijadaniniz rahat birakmaz
Karar Okuru 12 Ekim 2019 17:42
Önemli olduğunu düşündüğüm yazarın ve AKP nin sadece kendi ideoloji ve daha önemlisi menfaatini esas almaktan öte hiç bir anlayışa sahip olmadığını anlatan yorumlar hasır altı ediliyor. Mesela bugün düşman şlan edilen her şey ile AKP kolkola idi. FETÖ, Haburda PKK, Esed ile bodrum tatiller. Yazıyoruz ama zülfü yare dokunuyor yayınlan mıyor. Varse yoksa tiyatro. APO dan mektup alıp kardeşini hemde kırmızı bülten ile aranan kardeşini TRT ye çıkaranlar varken fakşrin oğlu şehit düşüyor islam bu mu buysa bu ancak sizin anlayışınızdır
Vicdan3 12 Ekim 2019 17:27
Ey Rabbim''Dindarlarımıza din nasip et!!!! ALİ ŞERİATİ
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 19:00
5
17.27, Dinsizlere de cehennem...
Muhtefi. . 12 Ekim 2019 22:40
1
Sloganla olmuyor. Din Adami,adam yapmaz. AHLAKLI, EDEBLİ, ADALETLİ, MERHAMETLİ vb..gibi .Kişi Hür iradesiyle Çaba gösterirse DİN"de yol alır. :))... lafla peynir gemisi yurumez .!.
B 12 Ekim 2019 16:34
İnanın ki bu pyd veya kürdistan meselesi kılıftır. Çünkü ABD'nin orijinal amacını biliyorum. Deyrizor da bulunan petrol, bu petrolün ABD şirketleri tarafından çıkarılması ve Akdeniz'e sevkedecek bir koridor. Eğer bölgedeki pyd gibi unsurlar bu amaca aykırı hareket edecek olsa onları da harcamanın hesabını yaparlar. O yüzden pyd'lilerin bölgedeki kürtlerin akrabası olduğunu da göz önünde tutarak onlara acıyorum. Bunların yine tek dostları Türkiye. Ama hazır şu ABD bu kadar yakınımıza gelmişken burunlarına bir yumruk indirmek ne güzel olurdu.
Muhtefi. . 12 Ekim 2019 18:41
1
16:34..Guzel Zurnanin zirt deligine parmak basmışsın..Helal olsun..Yakın Tarihte (geçen sene gibi) Ruslar ve Suriye vd hamle yapti Dyrizora abd..Sildi onlari..Arşivlerde var..!..Fakat Bizler Çok kolay Kralını Yapabiliriz. .Yol, Yöntem cokkk ! ..yeter ki Anlasalar. .Sahadaki Zombiler. (Pyd,Dsg) Tarihi Fırsat var. .MISAKI MİLLİ olusabilir. .Anlayan anlar. .daha fazla yazılmaz Buralarda. !..:)))..
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 22:49
3
Misaki-Milli, Kizil Elma, Ergenekon Destani, Turan imparatorlugu...Tatli ruyalar...Sirbistan'in Nis sehrindeki kelle kulesini de unutmayalim bu arada.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 16:12
Hakan Bey siz askerliginizi nerede yaptiniz?
Karar Okuru 12 Ekim 2019 16:50
2
Yapmamıştır.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 16:06
İşte biz bunun için ümmet olamayız. 40 yıldır niçin insanlar ölüyor kuran ve İslam hukuku bu konuda ne diyor yazar bey. Yazık seni ümmetçi bir yazar diye okuyorum .Hakan bey duruşun ümmet olsun duygular ,kuran ve sünnetin önüne geçmesin.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 15:12
Mesele Kürtler olunca; İslamcı, Kemalist, Sosyal demokrat vs vs hepsi bilumum türk ırkçısı, Kürt karşıtı, yeterki kürd e ait hiçbir yerde kendilerine has bir yönetim olmasın, ... Türlere, Araplar a devlet kurma,kendini yönetme helal ancak Kürtlere haram kılınmış gibi hemfikir olmuş faşist bir blok var maalesef ! İşte Hakan bey de ırkçı faşist maskesini taktı ve gerçek yüzünü gösterdi bizlere.Hepiniz aynı, yok bir farkınız !
Karar Okuru 12 Ekim 2019 16:04
8
Konu o kadar basit değil.
Karar okuru 12 Ekim 2019 13:56
Bu nasil bir yazi... Hic olmamis…
Salih çetin 12 Ekim 2019 13:34
Size hak veriyorum yazar efendi, tuŕksunuz ve devletinizi koruyorsunuz haksizda olsa.ama ayni hakki kürtler icinde görmenizi isterim.kürtlerde kendi topragini koruyacaktir bu böyle bilinmelidir.barzani erdoğanin tek dostudur ortadoguda.referandumda türkiyeyi gördük, siz görmedinizmi yoksa hakan bey, o yuzden söylediklerinizin altı boş laflardır.veselam.....
Muhtefi.. 12 Ekim 2019 13:19
Bazı Kasabalilar anlamıyor Emperyalist Mantaliteyi Adamlar Sadece Kullanışlı olsun,bakmaz. Cami, İdeoloji, Irk ne olursa olsun SADECE KULLANISLİ olsun. Elbette demiyecek Zihniyetini :))..Duruma Göre Argümanlar gelistirecek.!.Hepimize, Herkese. .Kulağa hoş gelen Efsunlar Fısıldayacak. .belki de Aramızdan sececekler, seçtiler ! Masaları :))..Umarım KÖYDE UYANIKLAR vardır. .
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 13:13
Türkiye’nin Orta Doğuda çıkarı Kürtlerle ve İsrail ile işbirliğinden geçer. Ezilen Kürt halkına sahip çıkman senin uluslararası alanda yerini göklere çıkarırdı. İsrail gibi teknolojisi, lobisi olan bir ülkeyi de arkana alsan sırtın yere gelmezdi. Ümmet dediniz başka bir şey demediniz. Bugün seni destekleyen bir Arap ülkesi yok. Uğruna o kadar yaygara kopardığın Filistin bile senin karşında.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 12:56
Ben cvb yazin iki arkadasa söylüyorum vallahide billahide kürdüm ben kendi irkima hakeret eder gibi gösteren alper tunga beyfendi siz eger samimi bir müslüman iseniz yazdiklarimin ne anlama geldigini bilirsiniz sizler istiyorsunuzki muhafazakar kürtler hdpyi pkkyi desteklesin biz katil sürülerini desteklemeyiz bu bedel ödeyen en cok kürt halki oldu kadin Erkek coluk cocuk birde fasitler yüzünden pkk damgasi Lütfen yakimizdan düsün cok seviyorsaniz gidin orda savasin hadi yigitler
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 12:21
Yüzbin kişi evlerini bırakıp kaçtı.Şimdi onların evlerine başka insanlar gelecek sizin istediğiniz insanlar gelecek.
E.K 12 Ekim 2019 12:09
Turkiye ulke olarak kendini korumak durumunda. Bu her devlet icin gecerli...Sinirinin bitisiginde kendi guvenligini etkileyecek olumsuzluklara karsi mucadele etmesi dogal...Turkiye'nin amaci kendi cikarlari ve guvenligi...Dogu ve Guney Dogu'da yillarca orta cag kalintisi agalikta despotluktu...Niye onunla savasmadi, hatta oy kaygisiyla ozendirdi...Geciniz...Ham, softa, bos Kurtculer kizmasin, devlet guvenligini zaafa ugratacak olusumlara izin vermez..Feto'de oldugu gibi, Pkk'da oldugu gibi...Mesele Kurt ve Turk meselesi degil.
Karar okuru 12 Ekim 2019 14:25
5
“Devlet guvenligini zaafa ugratacak olusumlara izin vermez …” tamda zurnanin zirt dedigi yer… Feto, ye senelerce bilmedigimiz baska bir devlet izin verdide haberimiz yok... Pkk kirk senedir var…Nazim Hikmet e, Sabahatin Ali ye, Ugur Mumcu ya, Gezi ye, Alevilere, Deniz Gezmis lere, Turk vatandasi olan gayrimuslim lere, LGBT tililere, Cumartesi Annelerine etc. etc. izin vermeye vermeye geldigimiz nokta burasi...
E.K 12 Ekim 2019 16:20
6
Yorumunuz icin tesekur ederim...Guvenligi bahane ederek ozgurluklerin kisitlanmasi farkli bir durum..Belirli kesime haksizlik yapilmasi guvenlik gerekcesiyle aciklanamaz. Size katiliyorum..Ama sap ile samanida karistirmayalim...Hal i hazirda devam eden operasyonun gerekcesi hakli temellere dayaniyor.
Karar okuru 12 Ekim 2019 18:55
2
SAVAS BU, ETNOSPOR FESTIVALI DEGIL…
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 10:52
Neden şimdi Barış pınari akmaya başladı?
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 10:42
Sayin Albayrak güzel bir yazi bir kürt olarak Tsk ediyorum. Su yalin bir gercek biz kürtleri PKK yüzünden vuran kiran öldüren konumuna düstük oysa muhafazakar kürtler Allahtan korkan hesap gününe inan insanlariz pkk esittir kürt degildir Ve bizi Rahat birakin cok istiyorsaniz klavye delikanligini birakan kin Fitne tohumlarini Ekmeyin gidin orda savunun yüreyiginiz yetiyorsa sizi Allah icin kardesim gibi seviyorum Tekrar Tsk ederim saygilarimla
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 11:15
8
Sen Hersey olabilirsin ama kürt deyilsin
Enes AlperTunga 12 Ekim 2019 11:48
7
Ben kürt değilim sadece Müslümanım ama siz böyle yazınca Şeyh Sait'i yargılayan mahkeme heyeti geldi aklima heyette sizin gibi bir kürt varmış diğerleri yargılama yaparken bu hakaretler yağdırıyormuş garip.. Rahmetli Uğur mumcunun kitabından.
Muhtefi.. 12 Ekim 2019 13:22
7
10:42..Tebrik ediyorum. DÜNYADA ve AHİRETTE beraberiz. .inşallah. Böyle uyanık olursak HIC-BİR. ..GÜÇ DURUMAZ KARŞIMIZDA. .zerre şüphem yoktur. .
Adem Saracoglu 12 Ekim 2019 10:41
Sayin yazar! Bu kadar saf olmaniza inanamiyorum. Mesele PKK/YPG olma meselesi degil! Mesele Kürt olma meselesi! Ayni tavir Erbil referandumundafa gösterildi. Gerisi hikaye!
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 11:16
5
Yazar bende senden daha iyi biliyor ama vicdan genius iste
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 12:42
7
Erbil referandumu zamansızdı. Ortalık karmakarışık iken böyle bir aksiyon çok daha büyük yıkıma yol açabilirdi. Neyse ki zamanında el konuldu. Üstelik bölgesel Kürt yönetimi toprak ilhakına kalkıştı, sonra bu yerleri Irak hükümetine geri vermek zorunda kaldı. Ortadoğu siyaseti kaptı kaçtıyı kaldırmaz, her şey anlaşmayla olmalı.
KARAR OKURUYUM 12 Ekim 2019 10:10
Fırat’ın doğusunu PKK/PYD-YPG’den temizlemeye yönelik Barış Pınarı Harekâtı’nın bölgedeki siviller için tehdit oluşturduğunu sıkça vurgularken Türkiye’deki sivillere yönelik PKK/PYD-YPG saldırılarını görmezden gelmeleri, meselelerinin insan hayatı olmadığını gösteriyor. Batı kendi insanı dışında başka insanlara değer vermez. İnsan hakları söylemi koca bir yalandır.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 10:04
Bu dincilerin analiz ve düşüncelerini hayretle izliyoruz
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 11:18
7
Söz konusu kürtler oldumu hepsi ayni mezhepten
KARAR OKUR 12 Ekim 2019 09:11
Sen git bir devletin iç işlerine karış, sınırını aç, ondan sonra binlerce psikopatı geçir. O psikopatlar gitsin Işid olsun. Sonra Pkk'da o canavarı yenen kahraman olsun. Plan tam da buydu ve Hakan Bey bu oyunu yediler. Şimdi tüm dünya niye karşı anlıyor musun? Sizinkiler bırak devlet yönetmeyi bir sürüyü bile yönetmekten aciz olunca bu hale düşmemiz normal.
ERKAN DOĞAN 12 Ekim 2019 08:24
Sayın Albayrak Kusura bakmayın ama ikide bir PYD seküler öyle ise günahkar. kardeşim savaşanlar İslamcı olsa gene aynı ifadeyi kullanır mısın. İslamcıyız haklıyız geçiniz. 40 yıldır PKK bugün bitiyor diyen bu devlet gene 41. yılda da aynını söyleyecek. Çünkü sorunu çözmek yerine erteliyor. Sonrada batılar bilmem kimler iç işlerimize bulaşıyor diye feveran ediyor.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 08:12
yazara aynen katiliyorum amerikanin , afganistana iraka demokrasi getirmesi gibi , biz de kurtlere ileri demokrasimizden tattiricaz biraz anlasilan. Donuste bir de abd nin kuduse elcilik acmasi gibi, emevi camiinde niyet namazini da kilsak tam superguc olucaz, adeta kucuk abd. Hayal dunyaniz hep emperyal hakan bey. Cok seviyosunuz bu isleri , yeterki biz yapalim. Cunku biz cokiyiyiz, bir de sunni muslumaniz daha ne olsun.
N.Öztürk 12 Ekim 2019 07:48
Sayın Yazar, Batı'nın ne olduğunu anasının kızlık soyadına kadar biliyoruz. Siz asıl "ümmet" ten bahsedin, ümmet ne diyor, ne yapıyor ?
evin 12 Ekim 2019 06:53
yazıda isminizi görmesem azılı bir "kemalist" yazmış zannederdim gerçekten...milliyetçiliği de en iyi ben yaparım diyorsunuz yani. ne diyelim hayırlı olsun...
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 11:26
5
Yazar a haksizlik olmus kemalistler hic olmasa sorabiliyor ne isimiz orda yada niye simdi hani cözüm süreci falan. Erdogan bi ara dinimizi günceliyelim dedi kime cot demedi senin benim icin mi gercegi haykiracak Bide sn yazari bildim bileli böyle
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 06:38
Hakkaniyet noktasından ayrıldığınızdan sizde Siyasi körlüğe hapsoldunuz bu meselede,onun için şu noktaları göremiyorsunuz: Dünya bu konuda (yöntem olarak) türkiyeyi haksız gördüğü için sivil ölümleri(hoş başka zamanda kınamıyordu )için ses vermiyor,onun için kendinize burdan haklılık devşirmeye çalışmanız abes Birde şunu görmüyorsun Türkiye suriydeki kürtlerle neden ittifak yollarını gitmeyip savaş yolunu seçiyor? Anlamak istemediğiniz bu,milliyetçiliğin olduğu müddetçede anlamayacağın nokta bu Çok bariz örneği kuzeyırak kürt yönetine gösterdiğiniz düşmanca tavırdı Onlardamı terör örgütü
Vicdan1 12 Ekim 2019 06:13
Neden bu coğrafyada sorunlarımızı çözmeyi başaramadık da binlerce kilometre ötedeki bir ülke aramıza böyle girebildi, bugün neden sınırın iki tarafında birbiriyle akraba olan ailelerin yaşandığı komşu Nusaybin ve Kamışlı’da insanlar ölüyor. YILDIRAY OĞUR. Aranızdaki fark sanırım ,siz hala o benim saçımı çekti modundasiniz,yazının tamamını okuyun belki birşeyler öğrenirsiniz.
Vicdan 12 Ekim 2019 05:54
Hakan bey, saçma sapan sallıyorsunuz. Barzaniyi referans gösteriyorsunuz beraber gelen ozana salliyorsunuz .merak ediyorum Türkmenler olsa aynı seylerimi yazacaktiniz,yada Çerkezler..Dün o kadar cani yanmış ki kardeşimizin biri "sizin dinimiz size benim dinin bana "sami mi müslüman bundan kendini sorgular,utanır. Şunu geçte olsa anladım siz ve sizin gibilerden hiçbirşey olmaz. Allah Doğu Türkistan ,myammmarda zulüm gören mazlumlara yardım etsin .Sizi de bol kazançlar.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 03:10
Hakan Bey, bu ne siddet, bu ne celal. Sakin olun biraz. Kurt dusmanliginda size de ekmek var, bak Trump bile sirada. Saddam "enfal" okutuyordu, sizde bi ara alevilerin parasi ile yaptirdiginiz caminin birine kosun, bi "fetih" okuyun. Allah zalimlerin mutlaka belasini verir. Kurtler zalimse onlarin , yoksa kurtlere zalimlik yapanlarin belasini versin mi?
Çerkez ethem 12 Ekim 2019 09:35
1
Versin bro
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 11:25
1
Verir insallah
Ali baba 12 Ekim 2019 13:24
2
Allah Belasini degil, Kökûnû Kurutur INŚALLAH, AMIN, AMIN
Muhtefi. 12 Ekim 2019 13:54
1
Amin diyoruz bizde. Zalime,Zalimlik kimde ise Lanet olsun.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 01:50
Kurtleri Kurtlerden kurtarmak icin mi yapiyoruz bu isi? Harekatin ilk 2 gununde 100 bin Kurt evsiz barksiz kaldi, multeci oldu. Bu insanlari kurtarmis mi olduk simdi?
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 01:37
El insaf yani siz Müslümanmısınız? bu yorumları yaparken. Allaha sığınırım bütün bu ırkçı yorumlara karşı. Ama Türkün Tanrısı benden uzak olsun
Ali baba 12 Ekim 2019 01:25
200 bin ya sadece 200 bin,,,KibrisTûrkleri için istedigimiz Hak, Hukuk,Adaleti 40 milyon Kûrd halki içinde istersek,Allahin adina yemin, P.K.K,,,, P.Y.D...Y.P.G, de biter Kûrd sorunu tûmden ÇÔZÛLMÛŚ olur, çôzûm bu kadar basit, yok kibrisi karištirma diye sesler duyuyorum, oda kabul, ya 90 , li yillarda 10 bin,Bulgaristan Tûrkleri için istedigimiz Hak, Hukuk, Adaleti Kûrdler için isteyelim, Hani kardeštik, Arkadašlar, Biz Tûrkler için T.s.k. ( ordu ) neyse, suriyedeki Kûrdler içinde Y.P.G odur, bizim için a,k,p neyse suriye Kûrdleri içinde,p,y,d odur, Anlatabildimmi efendim,
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 08:45
12
Anladık. Bağımsız Kürt devleti kuracağız, bize anlayış gösterin diyorsunuz. Türkiye, Suriye, Irak, İran fark etmiyor, hangisinde olursa olsun, sonra hepsini birleştiririz. Ama bu devlet dış güçlerin desteği olmadan bir türlü kurulamıyor.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 09:56
13
Bagimsiz Kürt Devleti kurulmali bu onlarin en dogal hakidir.Arap ve Türk'ün haki kadar dogaldir.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 11:30
8
Benim ülkemde Kürt devleti kuramazsınız. Yavuz Sultan Selim Safevilerle arada tampon olsun diye Irak'tan Şafii Kürtleri getirip doğuya yerleştirmiş. Hepsi birden toptan geri dönüp Irak'ta devletlerini kursunlar.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 12:55
2
Bak sen. Kürt devleti talepleri artık açıktan dillendiriliyor. Şu olağanüstü hal kalksın terör biter, Kürtçe TV kurulsun PKK dağdan iner söylemleri masalmış demek. Zaten HDP %70 Kürt oyunu alırken PKK Kürtleri temsil etmiyor söylemi de masal.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 12:57
0
orası senin ülken değil
Muhtefi. 12 Ekim 2019 13:58
1
Bizim için AKP sadece geçici bir siyasidir. Tam temsiliyeti de yoktur. Butün siyasiler olabilir. Fakat sadece bir parti olamaz. Bugar Türklerı. Ayrılık, Gayrilik gudmedi. Bazıları yardım aldı. Çoğu kadın, erkek Sabah işe gitti. TÜRK MİLLETİ Vatandaşı olarak. .Anlatabildik mi efendim. Güneş gibi açık aslında.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 01:28
ABD sana “İşide karşı beraber savaşalım” diye teklif sundu yok dediniz. Çünkü İşid bize zararı olmayan “Öfkeli çocuklar” İdi. Hatta Esad’a karşı savaştıklarından işimizede geliyordu. ABD’de de gitti kendine başka dost buldu. Beceriksizliğimizden problemler katmerleştikten sonra şimdi kalkmış savaşla çözüm arıyoruz. Demokratik bir ülkede ülke bu duruma getirildiğinde yönetim kadrosu toptan değiştirilirdi. Bizde ise bizi bataklığa sokanlardan bizi bataklıktan kurtarmasını umuyoruz.
Has Parti 12 Ekim 2019 01:25
Bugün Suriye konusunda yaşadıklarımızı, yıllar önce yaşayacağımızı söyleyenlere sayın yazarın destekçisi olduğu hükümet ve o hükümeti destekleyenler 'vatan haini''korkak' gibi şeyler söyleyerek aşağıladılar. Bugün başımıza gelenler yıllar önce tarif edildi, aynen Fetö için söylendiği gibi. Bu ülkenin sorunu galiba kendisi gibi düşünmeyen insanları 'vatan haini' 'kafir' gibi gören, kibirlerinin kaynağı aşağılık kompleksi olan, dünyadan, diplomasiden, tarihten, sosyolojiden habersiz yöneticiler ve o yöneticilerle var olan medya mensupları.
Çerkez Ethem 12 Ekim 2019 01:21
...Türkiye Kürtlerle değil, Kürtlerin ensesinde boza pişiren despotlarla savaşıyor vesselam.... Madem bu gerçekse? Neden t.c.'nin haklı ve doğru savaşlarında hiçbir elit ve politikacıların kendilerini veya aile üyelerinin birisini cephede göremiyoz ! HİÇBİRZAMAN göremedik! 40 yılda birkere Onlar veya aile üyelerinden biri Kutsal şehitlik makamını yakalasa? Ordaki despotlar boza pişiriyor, burdakilerde bizlere masal anlatıyor !
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 08:32
6
Vesselami cakinca Kurde sirinligin zirvesine cikilir. Hele bide ABD usakligi ekleyin... Tam 5 vakit kurdu kurten kurtarma hezeyanlari... Caresi de yok.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 01:04
ISiDle savasan tek kara kuvveti Kurtlerdi. 10 bin Suriyeli Kurt bu kelle kesen, binlerce kadina tecavuz eden, escinselleri idam eden, tarihi eseleri yagmalayan seriatci canavarlarla savasirken can verdi. Bizim hukumet uzun sure uzaktan filim seyreder gibi seyretti. Bugun ISiDin kolu kanadi kirilmissa bunda en buyuk pay Suriyeli Kurtlerindir. Dunya kamuoyu da bunun farkinda. Siz Kurtlerin bu yaptigini kucumseyin istediginiz kadar. Her zaman oldugu gibi halkin bir kismini aldatabilirsiniz ama baska da inanan olmaz.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 06:51
9
Işıd batı nın kurmalı oyuncağı. Bu kadar net. Orada kendileri ve pyd pkk gibi müttefiklerini meşrulaştırmak için kullanışlı bir suni (sünni değil ) bir dandik örgüt. Yazar net bilgi veriyor pyd nin bölgede yaptığı aşağılık eylemlerle ilgili, sen halen ışıd , kelle vs emperyalist medyanın propagandasını tekrar ediyorsun..yazık
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 13:22
2
ypg isidle insanlık namına savaşmadı, saldırıya uğradığı için savaştı. Esad saldırsa onunla savaşacaktı. Muhalifler saldırsa onlarla savaşacaktı. Türkiye saldırsa onlarla savaşacaktı. Bu arada, ypg işidle savaştı ve KAYBETTİ. Kürtlerin askeri gücünü yok olmaktan kurtaran batılı koalisyon, kürt sivillerin canını kurtaran ise TÜRKİYE oldu. ypgnin ondan sonraki aksiyonları amerikaya paralı askerlik yapmaktan ibaret.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 00:58
Almanya (AB) vatandaşlığınız zora girmeyecekse sizi cephede de görmek isteriz Sn.Albayrak. Yanlış anlamayın sadece gerçek Rabıtanızı bilmek istiyoruz.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 00:58
Gazeteci bey Atatürk un evini kim yakti ? Mersin de türk bayragini kim yakti? Bunun gibi bir suru ozel savas plani yapan devlet ne yapmazki ? Kurdun de Turkun de evine havan da atar bombalarda herkes bunu bir kenara yazsin on sene sonra ozel savas piyonlari cikip sunu diyecekler gerekce gerekiyordu bu insanlari biz oldurduk diyecekler
musto 12 Ekim 2019 00:38
Yıllardır elinize geçirdiğiniz iletişim, organları vasıtasıyla Enerjinizi geçmişimizi kötülemekle Türkün ,Türke propagandasıyla geçirdiniz.Biz biliriz biz yaparız edasıyla ya, Diriliş Veya Payitaht, dizileriyle halkı oyaladınız.40,senedir canımıza ,malımıza kasteden örgütlerin gerçek yüzünü dünya halklarına anlatamadınız belgeseller hazırlatıp gözlerine sokamadınız.Maşallah paralı köprü, yol,hastahane, yapmakta kimse elinize su,dökemez.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 05:50
11
Dogru soyluyorsunuz. Kurtlere yapilanlari cok daha dogru anlatmak gerek. Arjantinde de Kurdistan kurulsa karsi cikariz diyenleri... Dillerini yasaklayanlari, kimyasal salah 82nd kulananlari, kiro diye asagilaynlari, vs vs
Musto,ya 12 Ekim 2019 13:06
5
Musto sayin yazari biliyoruz,da sen nereden Devširildin bu Topraklara, ?
musto 12 Ekim 2019 15:43
1
Yaşadığın bölgenin tarihini bilsen bunları sormazsın.639 yılında İlyas Bin ganemin Elcezireyi alması Halid bin Velidin Hasankeyf savaşında galip gelmesiyle Diyarbekirin fethi ve Siirt Şehrinin hakimi Hersoludan şehri alan İslam mücahitlerinin torunuyum sen nereden geldin bu topraklara atmasyon yapma.
Sevgili Hakan Albayrak, Sizin inançlı ve iyi bir insan, demokrat ve Kürtlerin dostu olduğunuza inanıyorum. Hemen hemen hiç bir yazınızı kaçırmam. Zevkle esinlenerek okurum. Güzelde yazıyorsunuz; kıssa ve öz. 'Taşı gediğine koymak' gibi.. Türkiye iç siyasetine ilişkin çizginizi de paylaşıyorum. Ben de sizin gibi bir dönemler Akpartiyi destekledim (hiç bir zaman oy vermedim, ama attı her olumlu adıma 'yetmez ama evet' dedim. Aynen bir zamanlar Leyla Zana' nın dediği gibi "Kurd meselesini ancak Erdoğan çözer" diyenlerdendim.
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 11:35
1
Seni Bide yazari eklesinler o is halolur Bide kürdüm diyor utanmadan
KARAR OKURU 12 Ekim 2019 00:29
Bagimsiz Kürt rabitasi bildirisininin türkçe tercumesini mi okuduk, yoksa orjinali türkçe de kürtçesi mi tercüme?
KARAR OKURU 11 Ekim 2019 23:59
Ne anlatiyorsun haci?
Ali baba 12 Ekim 2019 01:08
5
Haci bize milli savunma bakanliginin bildirisini bugûnkû kôšesinde vermiš, Haci devširildigi çeçenistandaki durumu yazmaz oldu,
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN