Back To Top
Nifak

Nifak

 - Son Güncelleme: 29.11.2019 Cuma 08:31
- A +

İzmir’in Gaziemir ilçesinde evvelki gün Alevi bir ailenin evinin duvarına “DEFOL ALEVİ” yazıldı, çarpı işareti çizildi.

Mezhep faşistleri veya ajan provokatörler iş başında.

Allah ıslah etsin, ıslah etmezse kahretsin!

Sivas, Kahramanmaraş, Çorum faciasının tekerrürüne matuf bu kaçıncı teşebbüs?

***

İddia:

Bu korkunç eylem, ‘Birkaç çocuk yapmıştır’ diye geçiştirilmeye çalışılıyor (Sanki  çocukların böyle bir şey yapacak şekilde yetiştirilmiş olması yeterince büyük bir mesele teşkil etmezmiş gibi).

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in hadise üzerine sosyal medya vasıtasıyla sıcağı sıcağına yaptığı açıklama:

“İzmir, Gaziemir ilçesinde bir duvara yazılan Alevi vatandaşlarımıza dönük çirkin ifadeler nedeniyle olay olduğu andan itibaren tüm ilgili birimler konuyu yakından takip etmiştir ve olayla ilgili detaylı inceleme yapmaya başlamıştır.

“İçişleri Bakanımız konuyu bizzat takip etmektedir. İzmir Valiliği ve Emniyet birimleri azami hassasiyetle ilgilenmektedir. Dolayısıyla devlet kurumları tarafından bu meselenin ‘birkaç çocuk yapmıştır’ denilerek geçiştirildiği bilgisi kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

“Vatandaşlarımız müsterih olsunlar. Güzel İzmir’imizde huzuru bozacak hiçbir şeye müsaade edilmesi mümkün değildir. Güzel İzmir kardeşliğin ve hoşgörünün mayasına sahiptir. Emniyet birimlerimiz bu kardeşliği ve huzuru bozmaya kalkanları her zaman engelleyecektir.

“Herhangi bir vatandaşımızın etnik, mezhebi, sosyal ya da siyasal kimliğine yapılan saldırıyı hepimize yapılmış sayarız. Birliğimizi ve dirliğimizi koruyacak toplumsal tecrübeye sahibiz…”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dün konu hakkında yaptığı açıklamalar, hadisenin ‘Birkaç çocuk yapmıştır’ filan diye geçiştirilmeyip ciddiyetle ele alındığını teyit ediyor.

İnşaallah fail veya failler bir an evvel bulunur ve hesaba çekilir.

***

Ömer Çelik hadise mahalli icabı “Güzel İzmir’imiz” diyorsa da biz onu “Güzel Türkiye’miz” diye okuyalım.

Ve şu güzelim sloganın aydınlığıyla baştan boğalım o duvara o yazıyı yazanların güzelim Türkiye’mizi sürüklemeye çalıştığı karanlığı: Alevi-Sünni kardeştir, ayrım yapan kalleştir!

Yeter mi? Yetmez.

Adıyla sanıyla Alevilerin -‘Önce onlar kendi aralarında anlaşsınlar’ denmeden, 2016 başlarında gündeme geldiği gibi ‘Kim ne diyorsa o; aynı anda hepsi birden’ şeklinde- her türlü hakkının hukukunun teslimi de gerek.

**

VEDA: Kıymetli dostlar, bazı yeni meşgaleler sebebiyle KARAR’daki yazılarıma son veriyorum. Gönlümün bir parçası burada kalıyor. Lütfen hakkınızı helal edin. Allah’a ısmarladık.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 17 Şubat 2020 12:01
Yerinde bir karar olmuş.
yasin aydoğan 05 Şubat 2020 14:25
Allah yar ve yardımcınız olsun.. teşekkürler.
KARAR OKURU 31 Ocak 2020 05:24
hala hatanizi kabul etmediniz ve birakiyorsunuz ... olmaz yarim kaldi
başarılar 30 Ocak 2020 08:42
Hakan bey, Allah razı olsun. yazılarınızdan istifade ediyorduk. Parti deki yeni göreviniz hayırlı olsun. Başarılar dilerim ama Lütfen siyaset sizi değiştirmesin.Hep doğruyu hakkı savunun kendi aleyhinize de olsa. selamlar
HAkan bey alevilik bir mezhep değildir. Bir senkretik/bağdaştırmacı akımdır veya fırkadır. Hernekadar alevilik akımı temel islam bilimleri dallarından kelam ve mezhepler tarihi alt bilimi/anabilim dalında incelense de bu mevzu mezhep denilemez. Mezhep daha tutarlı yapılara denir. Bunlara bir terim olarak fırka/ayrılan grup veya akım deniyor. Bu şekil olunca siz hani genel halk dili anlamında kullanıyorsunuz ama yine teknik olarak bilimsel olarak yanlış.... Saygılarımla...
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 11:01
Hakan bey buradan hep seçim dönemlerinde AKP'ye sahip çıktınız. Ancak şu anda onların gözünde bağırsak temizliğisiniz ve hainsiniz. Biz bu yüzden hep AKP kötülüktür uzak durun dedik.
Nazım Arat 28 Ocak 2020 01:14
0
Yıllardır kime oy verdiniz. Renginiz nedir.
cumhur 07 Ocak 2020 14:43
Halkının yarısına illet,zillet,hain,terörist vb.yakıştırması yapanlardan daha ne beklenir ki?
KARAR OKURU 22 Aralık 2019 00:20
Allah yolunu açık etsin Hakan bey.
kasım durna 14 Aralık 2019 10:00
Fikir ve düşünce insanlarını siyaset her daim bozmuştur. Siyasetin dışında kalmış düşünürler toplumda hak ettikleri yeri kormuşlardır. Özellikle AKP saflarında kalem sallayan, bir devrin düşünce insanlarının düştükleri aciz durumları gördükçe, ister istemez insan üzülüyor. Fikren aynı kulvarda olmasak da yazılarını okumaktan zevk aldığın müsteba yazarlardan birisiniz. İnşallah, diğerleri gibi olmadan doğru, dosdoğru yolda, toplum için çabalarınızı görürüz. Siyasi hayatınızda başarılarınızı dilerim. Okuyucu olarak memnunduk, kaleminize, emeğinize, yüreğinize sağlık. Güle, güle.
Ahmet çevik 13 Aralık 2019 21:51
Şimdi siz Atatürk'ün birikimlerini gelecek nesillere mı aktaracaksiniz :))))
serhat 13 Aralık 2019 09:41
Kıvırmadan yazan,İslami kimliğiyle haksızlıkların üzerine üzerine giden,ortak paydanın yücelmesi için mücadele eden koca yürekli adam ara vermenize üzüldüm.Dönmeniz temennisiyle.... selam ve dua ile
KARAR OKURU 13 Aralık 2019 08:58
Anlaşıldıki işin ucunda CAZİP MAKAM MEVKİLER var.Cazibesini şurdan anlaki iki satır yazıyla veda etmişsin.Bunca yıl hasbihal ettiğin okurla böylemi veda edilir. Bu zaafınız bile yeni yol aldığın sularda çok dikkat etmen gerektiğini gösteriyor. Hayırlısı diyelim...
yıldırım 05 Aralık 2019 21:21
Üzüldük.Selametle
Malik Bin Nebi 05 Aralık 2019 10:59
Allaha ısmarladık ey iki satırlık veda notuyla yüreğimizden bir parça kaybetmiş gibi derin acılar hissetiren aydınlık sıratu'l müstakim'in yiğit kalemşörü, Türkiye İslami Hareketi'nin gururu Sebül-ül Resad ekolünün yılmaz neferi, Kafkas Kartalı mucahit İmam Şeyh Şamil'in yadigarı, zalim Kemalist Balkan muhacir azınlık sömürgeciliğine başkaldıran Akiflerin, Beddüzamanların, Metin Yüksellerin yoldaşı, The Last of Ottoman İzzetbegoviç'in Akıncısı, Filistin Gazisi Hakan Albayrak.
KARAR OKURU 12 Aralık 2019 09:22
9
ağar ol abim/ablam, yağcılığın da bir sınırı var. vesselam.
KARAR OKURU 05 Aralık 2019 08:43
Allah a emanet olun Hakan bey üzüldük
Ömer Faruk 03 Aralık 2019 12:56
Allah yar ve yardımcın olsun güzel insan... Doğru bildiğini her yerde söyleyen nadir yazarlardan biriydin...
Muhtefi. . 02 Aralık 2019 23:40
O yazıları yazan Kanımca Şahsi Nefret, Kin güden birileridır. Yok diyelim ki başka birileri onlarda İşid,Wehhabixm kafali psikopat pcleridir. .!...Kimsenin gücü yetmez Bu Vatanda Öyle işkembeden Dinbaz oyunlari ..Turkiye Cumhuriyeti burası ..Bedevi,Köylü Cumhuriyeti degil..:))... olmadı, olamaz O-la-ma-ya-çak-tir . ..Zerre Şüphem yoktur.. .Hz Mevlanlar ,Hacı Bektaslar ,Yunus Emreler .ve Son Zamanımızin Bilge Ereni Mubarek Aşık Veyseller diyar idir. Dinbaz Üçkağıtçı oyunları yemez Millet. !
KARAR OKURU 02 Aralık 2019 02:05
Nereye gidiyorsun ey yolcu, Emevi camisine cuma kılmaya mı gidiyorsun yoksa? Anladın sen onu
KARAR OKURU 02 Aralık 2019 23:26
6
O laf Reise ait, iyi arastir sen !! anladin sen !!
KARAR OKURU 01 Aralık 2019 22:43
Emekleriniz için teşekkürler. Sağlık ve başarı dilerim.
Adıyamanlı mehmet 01 Aralık 2019 21:10
Güzel bir karar dostum sizi tebrik ederim. Teori ve yazının uyutucu dünyasından yaşamın ve pratigin gerçekliğine dönüş yaptığınız için sizi tebrik ederim. Gidip fırından bir ekmek alıp eve getirmek bin isabetli yazıdan yegdir. Bence okuma ve yazmanın çoğu tembel ve cesaretsizlerin işidir. Ha ilim ve yazısını pratikte yaşayana eyvallah. Dostum akıl vermekten ziyade fiili örnek olmamız lazım. Velevki adiyamanin 5 haneli bir mezrasinda tarlada çalışan bir cotkar( çiftçi) olsun.
fırat 01 Aralık 2019 14:19
Bu çarpı işareti madalyonun bir kısmı, rte yıllardır ALLAHIN her günü bahçeli ile beraber muhaleffet ve kürtlerin üzerine kin nefret kusuyor, en basidi suriyede olan kürtler kendi bölgelerinde işide karşı savaşmış 10 binden fazla şehit vermişler. Bu insanlar suriyede ve suriye vatandaşı orasıda suriye toprakları durup dururken bunlar benim için tehdittir diyerek suriye rejimine karşı savaşan öso tererüstleri ilede suriye topraklarına savaş açıyorsun bundan daha iyi kin nefret nifak tohumu ekme olurmu? Peki rusya durup dururken türkiye benim için tehdittir diye savaş açsa ne deriz acaba?
KARAR OKURU 13 Aralık 2019 16:28
0
Orada bir Kürdistan kurulmayacak, İsrail'in uydusu bir terör devleti kurulacak. Ya safsınız ya da saf ayağına yatıp bizi saf yerine koyuyorsunuz.
KARAR OKURU 01 Aralık 2019 00:38
Hakkınızı helal edin lütfen. Ve sizden Allah razı olsun. Yolunuz açık olsun, bereketli olsun. Amin
Nepehuj 30 Kasım 2019 11:20
Ah Çerkes! Gazeteyi bırakmayaydın iyiydi. Tek seni okuyordum burda. Ama olsun, yeni meşgalelerinde hayırlı çalışmalar temenni ediyorum.
Ali Rıza ERDOĞAN 29 Kasım 2019 22:59
Yeni meşgalelerinizde başarılar dilerim.
KARAR OKURU 29 Kasım 2019 18:24
Helal hoş olsun yeni meşgaleleriniz hayırlı olsun
hasan erdemli 29 Kasım 2019 15:21
Gazetenin sembol isimlerinden birisi ayrılmış oluyor. Ana sebebini bilmiyorum ama üzücü. Gazetenin bir fikri ve çizgisi vardı. O mu değişiyor yahut yok oluyor göreceğiz.
sorgulayan 29 Kasım 2019 12:28
yaşım 50 bizlerin çocukluk yıllarında en çok şahit olduğum ermeni oğlu ermeni diye bazen küfürler duyardım. Birde örnek olarak yabancı kadın erkek beraber oturdumu onlar alevi gibi. Birde çingeneler abdallar dışlanan insanlardı. Neden sonra avrupaya geldim, avrupada 77 millet var zencisi arabı çini rusu yugoslavı türk kürt hepimiz bir semtte bir mahalede okullara beraber gidiyoruz, çocuklarımız beraber oynuyor eğitim görüyor, herkes eşit acı çekmekte sevinmekte akan kanda insanda aynı. anladımki büyüyklerimiz hep yanlış dolduruşlara gelmiş. türkiye bunları aşmak zorunda zorunda zoru
not 30 Kasım 2019 00:56
7
Hayır. Avrupadakı durum pekte sızın soyledıgınız gıbı gulluk gulıstanlık degıl. Bu yorum bıraz kebabcı yorumu gıbı duruyor. Turkıye dede ınsanlar karısık yasıyor ve aynı yerlerde calısıyor. Mesele o degıl. Avrupa dakı bazı ırkcılık olaylarını anlatsam yer musaıt degıl. Otuz yıldır Avrupa da yasıyorum. Yorumunuz dogruları yansıtmıyor. Uzgunum.
Muhtefi. . 02 Aralık 2019 23:45
3
Kesinlikle doğru değildir. Avrupada IRKÇILIĞIN AĞABABASI var,vardir..Bati'da bu iyi gunleriniz. !...Herseye gebedir oralar. Demedi deme. .!...Akıllı dusunmeni ve çok iyi objektif değerlendir toplumu. Ona göre çoluk, cocugun istikbalini yönlendir. .!..
sorgulayanı isticvap,istintak eden 12 Aralık 2019 22:50
1
Böyle bir zamanda insanları etnik ,alt kimliklere göre yorumlamak hiç doğru değil . Elinde pankartlarla hepimiz Ermeniyiz diyen milyonlarca Türk sokağa döküldü .Söylemekten imtina ettiğim" çng"diye sıfatlandırdığın topluma örnek olmuş entellektüel ,yaza,r cizer, siyasetçiler var Milyıonlarca alevi sunni evlilik var .Omuz omuza veren alevi sunni arkadaş ,dost var.
Köroğlu 29 Kasım 2019 11:51
Benden farklı görüşleri olsa da demokratik ve ahlaklı tutumuna katıldığım ve saygı duyduğum bir yazardın. Yazılarını ilgi ile okuyordum. Yolun açık olsun.
KARAR OKURU 29 Kasım 2019 11:30
Önce Taşgetiren şimdi Albayrak... Neler oluyor acaba?
KARAR OKURU 29 Kasım 2019 14:54
17
Ortalığı başka yerde karistitacaklar, olduğu bu.
KARAR OKURU 29 Kasım 2019 11:11
Bari nerde yazacağınızı bildirseydiniz,yazılarınızı okuyamıyacak olmak çok tatsız oldu.lütfen bizi bilgilendirin TİREBOLU
musto 29 Kasım 2019 10:16
Kuruluş felsefemiz eşit bir şekilde T.C vatandaşı olmak maalesef Osmanlıdan bu güne kadar değişen bir şey olmadı Osmanlı da gayri müslümin giydiği kıyafetler ayrıydı.Bu günkü partilerin en kolay başvurduğu yöntem Hdp dinliyorsun halkımız diyemiyor ,halklarımız Akp bakıyorsun laz çerkez vd sayıyor sonunda benim 53 sünni Vatandaşımı katlettiler balık baştan kokar bu partilere izin veren savcılar mahkemeler utansın sürekli bir inançtan cemaattan insanları yönetime atıyorsun ve bölücülük yapıyor utanmadan müslümanlar zulüm gördü diyerek yaygara yapıyorsun.
Ahmet 29 Kasım 2019 10:13
Allah için sizi seviyoruz Hakan Kardeşim
bir okur 29 Kasım 2019 09:47
Karar gazetesinde keyifle okuduğumuz yazarın ayrılmasına üzüldüm. Bu ülkede yaşayan vatandaşların inanç, mezhep ve milliyet yönüyle bir sorunu yoktur. Nifakın nedeni ihtirasları doymak bilmeyen siyasettir...
KARAR OKURU 29 Kasım 2019 09:40
nereye gidiyorsun abi
e.k 29 Kasım 2019 08:44
Dındar ve kındar nesıl yetıstırmek ısteyen dınbaz akp gurur duysun. Kındarlar ıs basına gecmıs bıle. Egıtımı ımamhatıplestırıp Sunnı Islamı tek dogru dıye dayatırsan sonuc boyle olur..! Kendılerı gıbı dusunmeyenlerı haın ılan eden akp kafası toplumda yarılmalara neden oldu. Akp lılerın suslu puslu acıklamalarına karnımız tok. Alevılere uzanan eller kırılsın. Gule gule sn yazar. Degısık bır renktınız Karar'da. Her zaman goruslerınıze katılmasakta bazı yazılarınızı okumaktan zevk aldık.
Karar okuru 29 Kasım 2019 06:24
Keyifle okuyordum sayın Albayrak. Üzüldüm
KARAR OKURU 29 Kasım 2019 06:24
En sağda çocuklara yapılanlar karşısında susan bi iktidar acaba şimdi bu açıklamaları alelacele niye yapar.ben de acaba kendileri mi yazdı diye düşünüyorum.mutlaka bi bildikleri vardır.
kaynak 29 Kasım 2019 03:16
Nifakin kaynagi hic utanmadan her turlu hainligi yapimis olan Feto'dur
KARAR OKURU 29 Kasım 2019 01:19
Cumhurbaskani Ne dedi. Alevi vatandaslarin...Alevi Vatandaslarimizin deseydi daha samimi olmazmiydi.
KARAR OKURUYUM 29 Kasım 2019 01:11
Muhterem Hakan Albayrak, vedanıza inanın çok üzüldüm. Sanki çok yakınım gurbete gidiyormuşcasına yese kapıldım. Bütün samimiyetim söylüyorum; "Ya bizi de götür, ya sen de gitme!"
Karar Okuru 29 Kasım 2019 00:59
Nifakin kaynagi 18 yidir ulkeyi ayrimcilikla yoneten iktidardir. Ayni iktidar artan kadin cinayetlerinin, cocuk tacizlerinin, hayvan eziyetlerinin ve doga katliamlarinin da sorumlusudur. Onsekiz yildir ulke hinc ve kin ile yonetiliyor. Sonuc ortada.
KARAR OKURU 29 Kasım 2019 00:57
Bu yazıyi yazanlar akpartili trollerden başkası degildir,iyi arastırin,ülkenin kaosa sürüklenmesini onlardan daha cok isteyen yoktur.
edemezsin 29 Kasım 2019 20:39
4
00;57 milletin %53'une ''trol'' diye hakaret edemezsiniz ...!
KARAR OKURU 30 Kasım 2019 16:16
7
Böyle demekle gerçek trolün sen olduğunu itiraf ediyorsun.
KARAR OKURU 29 Kasım 2019 00:44
Cumhurbaskani ve Diyanet isleri Baskani "Alevilik din degildir" derse bu tur olaylara davetiye cikarirlar.
kararcı 29 Kasım 2019 09:00
8
Alevilik din midir peki? Peygamberi kim?
KARAR OKURU 29 Kasım 2019 11:46
5
O senin kararın değil. Alevilerin kararı.
Din degil. 29 Kasım 2019 19:33
3
Alevilik din'dir diyen bu dunyaya ait olamaz. Alevilik din degildir. Alevilik mezhep de degildir. İddia eden gerekli delileri ortaya koyar! Zirvalamaz. Din ise peygamberi kimdir, kitabi nedir? Mezhep ise hangi dinin mezhebidir, İmami kimdir?
KARAR OKURU 15 Aralık 2019 13:33
0
Bir de bu halk gerici yobazsa sonunda kendini sokar. Alevi neden defol suni yazmıyor. Ülkenin yüz akı aydınlığı. Yobaz ise utanç kaynağı. Allah insanlığı yobazlardan korusun. Allahüekber diyerek insan katledenlerden Allah tüm insanları korusun. Müslümanlığın islamiyetin yüz karası yobazlar.
KARAR OKURU 15 Aralık 2019 13:36
0
Alevilik din veya değil sanane kardeşim. Sen kimsin? Bırakın nasıl istiyorsa öyle yalasın herkes. Yeter be başka bir şeyle uğraşın okuyun üretin çocuklarınızın geleceği için uğraşın onlara güzellikler bırakın. Kim hangi dinde inanmış veya inanmamış sanane. Allah ile kul arasında ne arıyorsun sanamı düştü sanane.
KARAR OKURU 15 Aralık 2019 16:06
0
19.33 Allah ile kul arasına girmek senin haddine mi?
İslam devleti 29 Kasım 2019 00:19
Kararda takip ettiğim birkaç yazardan biriydiniz. Artık daha az ziyaret ederim.
KARAR OKURU 29 Kasım 2019 14:58
9
Aferin sana, bu muhteşem insanı! anlayacak yegane birikime sahip olanlardansin
Lacivert Nane 29 Kasım 2019 21:09
1
Ben de üzüldüm, yazarın ayrılmasına; kaldı ki katılmadığım yazıları da çoktu. Siz yine de her gün ziyaret edin lütfen Karar’ı. Siyasi yelpazenin her tarafından her görüş ve eleştiriye açıklar ve yüksünmeden yorumları yayınlıyorlar; demokrasiyi hiç olmazsa burada hissediyorsunuz. Sanıyor musunuz ki her okuyucu her yazarla tıpa tıp aynı düşünceleri paylaşıyor? Öyle olsa birimiz yeterdik sanırım, diğerlerine ihtiyaç kalmazdı.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN