Back To Top
Pontus

Pontus

 - Son Güncelleme: 10.06.2019 Pazartesi 09:24
- A +

Yunan medyasının “İstanbul’u Yunan kazandı” dediği iddia edildi ve olaylar gelişti...

Evvelâ bu iddianın doğru olmadığını belirtelim.

Bir Yunan gazetesi -Yunan medyası değil, bir Yunan gazetesi- Ekrem İmamoğlu ile ilgili bir haberi “Şehri Erdoğan’ın elinden alan Karadenizli ile bir gün” başlığı altında sundu. “Yunan” demedi; deseydi bile İmamoğlu’nu bağlamazdı, ama demedi; “Karadenizli” dedi.

Öyleyse nereden çıktı bu iddia?

Yunancada “Karadenizli”nin karşılığının “Pontuslu” olmasından çıktı.

Söz konusu haberi yazan gazeteci Ioanna Kleftogianni anlatıyor: “Yunanca Karadeniz Efxinos Pontos’tur, dolayısıyla o çevrede doğan ya da yaşayan herkese Yunancada Pontius (Pontuslu) denir. Bu etnik ya da dini değil coğrafi bir ifadedir… 31 Mart Belediye Başkanlığı seçimlerini takip ederken Sayın İmamoğlu’yla bir gün geçirerek kampanyasını yakından izleme fırsatı buldum ve buraya dair izlenimlerimi yazdım. İmamoğlu Trabzon doğumlu olduğundan Karadeniz’den söz etmesem kendisine dair çizeceğim portre eksik kalacaktı. Karadenizli olan herhangi bir siyasetçi ya da başka birinden bahsetsem Yunanca yine aynı terimleri kullanırdım.” (Kaynak: Independent Türkçe)

***

Son günlerdeki “Yunan” ve “Pontusçuluk” tezviratının kaynağı işte buncağızdan ibaret. Ha, bir de şu “Makarios heykeli” efsanesi var…

Efsanenin ardındaki gerçek: İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanı iken, heykeltıraş Azmi Sekban’a bir Kıbrıs Anıtı yaptırdı. Bir heykel, iki rölyef (kabartma resim diyelim) ve bir şiirden oluşuyor bu anıt. Heykel, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucu lideri Rauf Denktaş’ın heykeli. Rölyeflerden birinde Kıbrıs’a bayrak diken askerlerimiz, öbür rölyefte ise Kıbrıs Cumhuriyeti’nin çerçevesinin çizildiği, Türklerin bu cumhuriyetteki haklarının sıralandığı ve Türkiye’ye -tıpkı İngiltere ve Yunanistan gibi- belli şartlarda Kıbrıs’a müdahale imkânının tanındığı 19 Şubat 1959 Londra Antlaşması’nın imza töreni resmedilmiş. O imza töreniyle ilgili rölyefte Türk tarafını temsil eden Fazıl Küçük gibi Rum tarafını temsil eden Makarios da yer alıyor haliyle.

Çok mu lazımdı Makarios’lu bir rölyef? Bence hiç lazım değildi, heykeltraş Azmi Sekman Makarios'suz bir kompozisyonu tercih etseydi daha münasip olurdu; ama bu ayrıntıdan Rum Pontus komplosu çıkarmaya kalkışmak ne akla sığar ne insafa.

Adam oraya devasa bir Denktaş heykeli dikmiş… Adam orada Kıbrıs şehitlerine ve gazilerine, onların Kıbrıs’ta yükselttiği ay yıldızlı al bayrağa saygıyı ifade etmiş… Adam Kıbrıs Barış Harekâtı’nın hukuki zeminini hatırlatmış orada… Üstelik, Mustafa Kayabek’in Kıbrıs Türkleri için yazdığı ve Denktaş’a ithaf ettiği “Benim İki Bayrağım Var” şiirini de koymuş oraya adam; “Benim iki bayrağım var / Biri ana birisi kız / Benim iki bayrağım var / İkisinin de bağrında / Namusumdur ayla yıldız” diye haykırmış... İmamoğlu da bunları beğenmiş, sahiplenmiş... Böyle vatan hainliği mi olur?

***

Evet işte; “Karadenizli”nin Yunancası ve Kıbrıs Türklüğüne adanmış bir anıtta ayrıntı olarak yer alan Makarios figürü… Bunlara dayanıyor bütün mesele.

Şöyle okumamız gerekiyormuş bunları: “Topal Osman Ağa’nın Kurtuluş Savaşı döneminde Pontuslulara karşı, bu bölgeyi Pontuslulaştırmak isteyenlere karşı verdiği mücadelenin bir benzeri şu anda yine biz torunları tarafından bu mücadelenin verilmesiyle karşı karşıyayız.”

Bir kaşık suda koparılan fırtınanın şiddetine bakar mısınız?

Trabzon’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu protesto eden “gurub”un “tamamı”nın “Ekrem (İmamoğlu) gibi Müslüman gözüken Pontuslar” olduğunu ileri süren bile çıktı.

Daha neler!

***

“Bir kaşık suda koparılan fırtına” dedim, ama ortada bir kaşık su bile yok. Olsaydı bile, etnik köken tartışmasına ve sahte Müslümanlık ithamına kadar varan bu ‘fırtına’ asla mazur görülemezdi.

Tek kelimeyle hezeyan. Muhataplarını değil sahiplerini küçülten hezeyan. İmamoğlu ile baş etmenin yolu bu değil. Bu yol hiç mi hiç yol değil.

23 Haziran seçiminde kime yarayacağı / yaramayacağı konusu bir yana; milli birlik ve beraberlik şiarına mugayir, fevkalade çirkin ve fevkalade tehlikeli bir oyun bu. İlgili trollerin ve trol meşrepli bazı siyasetçilerin dikkatine!

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
insaf 11 Haziran 2019 15:14
Yazdigin yunanca karadenizli pontus demek hikayesi dogru bile olsa yunanlarin bu senin tabirinle cografi vurguyu yapmasinin nedenini hic mi merak etmedin? Hani meselelerin aslini cok iyi biliyorsun ya, ondan soruyorum.
Hakan Erkit 11 Haziran 2019 10:13
Hakan Bey, söylediğiniz doğru olsaydı, Erkem'in hiç işi yokmuş gibi Kıbrıs'a poz vermeye gider miydi? Ayrıca, Yunancada her Karadenizliye Pontuslu denmez. Yazınızın temel iddiası olan bu cümleyi keşke teyit etmiş olsaydınız. Son olarak da, ortada dönen ağır bir Pontus söylemi var. Deutsche Welle başta olmak üzere bütün Avrupa gazeteleri Ekrem-Pontus hikayeleri yazıyor. Lütfen işinizin gereğini yaparak, yazmadan önce bunları takip ediniz.
bizim apdi 11 Haziran 2019 00:02
65 yasindayim, simdiye kadar. hayatimda hic chp. ye oy vermedim, lakin. simdi ,bahceli. erdogan. ve süleyman soylu , sayesinde. chp ye oy verecegim, bu üclü. beni chp li yapti bir ilin belediye baskan adayina. cumhurbaskaninin. icisleri bakaninin. rakip aday cikmasini ömrümde görmedim. duymadimda
KARAR OKURU 11 Haziran 2019 11:33
11
65 Yaşındasın pireye kızıp yorgan yakmak zorunda mısın? Kızdıklarına yine de kız ama CHP'ye oy verilir mi Allah aşkına? CHP'nin bir tarihine bak. CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun olması oy vermemek yeterli bir sebep tek başına..
KARAR OKURU 13 Haziran 2019 00:15
1
Nedense hep böyle diyorlar. Daha önce CHP'ye vermedim şimdi vereceğim moda oldu
Hasan Nazlı 10 Haziran 2019 23:37
Teşekkürler Hakan Bey.Konuyu net olarak açıklamışsınız.Benim anlamadığım kısım neden Ekrem Bey 2 küsür saat konuk olduğu Ahmet Hakan ın proğramında konuyu bu veya benzeri şekilde açıklamayıp bu konuyu kapatalım dedi (!).Buradan Ekrem Bey e bir tavsiye:Bence Hakan Bey ı danışmanlarınızın arasına almalısınız. Zira sizi sizden çok daha iyi savunuyor.
KARAR OKURU 11 Haziran 2019 14:50
2
"Merak edenlere atalarımı 8 kuşağa kadar sayarım" dedi ve saydı.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 23:04
Bu nasıl bir savrulmadir Allah im Adamı aklayacağım diye Hakan Albayrak heykele anlamlar yüklemiş yoksa sizin heykel karşıtlığıniz sadece M.Kemal heykelleri icin miydi?Bizi mi kandırdınız yıllarca
KARAR OKURU 11 Haziran 2019 08:17
2
İnsanlarda degisir
lazoğlu 10 Haziran 2019 21:58
hoçkis marka tüfekler yeni erişmiş sinop, İnebolu, Trabzon limanına. geceleri yapılmış zor yolculuk istanbuldan, azgın dalgalı karadenizde. cevizli köyü,, evde 4 civan var karadeniz uşağı.. osman, Ahmet, ali, mevlüt. mevzubahis vatan elbet, hepsi cepheye. üçü dönmediler geriye. meçhul askerler artık onlar. mevlüt , 3. tümende Trabzon evlatlarıyla omuz omuza 22 günlük sakarya harbinde, papulıas ın ordusunu bitirmekte.. tek o dönmüş evine 1923 ekiminde.. adı mevlüt, istiklal madalyalı bir gazi... hatırasına SELAM DURUN...
Hasan Tas 10 Haziran 2019 20:09
Etnik köken itibariyle insanları suçlayan bir zihniyet Avrupa ekonomik topluluğunun neresinde yer olabilir ki. Unutmamak gerekir, Osmanlı İmparatorluğu’nun padişahlarının hepsinin anneleri ne Müslümandı nede Türktü! Irkçılık ile bu ülke gelecek asırlara taşımaz, aynı Aidiyat bir düşmanlık gerekçesi olamaz.
TURGAY 10 Haziran 2019 19:54
İmamoğlu onu demiş, bunu demiş, bunlarla uğraşmak devlet işlerinin gerektirdiği ciddilikte eleştiriler değil. İsraf almış başını gitmiş ibb'de. İhale ile 30 bin kişilik tavuk yemeği alınmış, porsiyonuna 65 TL ödenmiş, bugünkü haber. İhalelerin tamamı adrese teslim, haksız.
KARAR Okudum 10 Haziran 2019 21:12
0
O küçük para.Web sitesi tasarımına 80milyon lira ödenmiş.3 tane fabrika kurulur bu paraya.istanbulun rızkını bir avuç insana yedirmişler.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 19:30
Dost bildiklerimiz köstek olmasın yeter. Başa çıkılmayacak bir durum yok. Şahsın pokemikten kaba sözden iftiradan ve yalandan başka bir projesi yok. Nasıl olsa Ak Partinin içindeki AKP liler benim için çalışır diyor. Ha birde bu işler hizmete bakmıyormuş onu anladık. İstanbul'a yapılan hizmet ve yatırımlara göre siyasete oy verilseydi bu zatın adı bile okunmazdı.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 19:20
Eşegin aklına karpuz kabuğu düşürmenin alemi yok ondan bu tür polemikleri uzatmak yeni sorunlar sıkıntılar çıkarır aman
Mustafa Murat 10 Haziran 2019 18:12
Heykel işleri sıkıntılı konular. Kimin heykeli olduğu bahsi diğer. Hakan Bey'den kimin heykelinden ziyade heykele karşı bir duruş beklerdim/bekliyorum.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 20:55
4
Heykel işi sorunlu olursa, o coğrafyadan Leonardo da Vinci ya da Michelangelo çıkmıyor. O konunun çağımızdaki karşılığı, yapay zeka ve robotlardır (heykelin daha da gelişmişi).
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 22:51
5
Heykel ile robot bağlantısı kel alaka.
KARAR OKURU 11 Haziran 2019 01:38
0
@22:51, İslam'da Allah'ın insanı yaratması ile şirk koştuğu iddia edilerek, tasvir yasağı getirilen bir dönem olmuştur. Yani insan heykeli yapmak yasaklanmıştır. Hristiyanlıkta da benzer şekilde "Bizans İkonoklazmı" diye bir dönem yaşanmış ve heykel sanatı yasaklanmış, ikonlar imha edilmiştir. İnsansı robotlara da günümüzde bazı Müslüman ve Hristiyan din adamları tarafından, aynı nedenle karşı çıkılmaktadır. Alaka bundan ibarettir.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 18:02
Sayın yazar, Türkiye'de etnik kimlikler üzerinden çok insan dışlandı ve acı çekmek zorunda kaldı. Kimi etnik kimlikler, Çerkes Ethem, Şeyh Said vs'de olduğu gibi ya "ötekiler" oldular, yada Trabzon, Rize ve Artvin yörelerinin aslen Rum, Ermeni halklarına mensup olup müslüman olunca Türk olmuş kabul edildiler. Sorun, İmamoğlu'nun ne olduğunda değil, ne olmak zorunda kaldığındadır.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 19:30
3
Bir de işin, kendisi Yahudi Moiz Kohen olup, Türk milliyetçiliğinin kitabını yazacak kadar Türklük taslayarak "Munis Tekinalp" diye nam salmak ta var.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 17:50
Aferin biraz daha göklere cikarsaydiniz. KEndisi niye açıklamıyor da,siz onun yerine acikliyorsunuz.Anliyamadim.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 19:36
1
Acikliyor da medya onunuze getirmiyor olabilir. Gunde kac dakika Imamoglu'nun farkli bir aciklamasina maruz kaliyorsunuz. Imamoglu'nun youtube kanalinda 'heykel' diye aratma yaparak Makarios heykelinin seciminin Denktas Ailesi, Denktas Vakfi gibi kurumlarla birlikte secildigine dair 1 dakikalik video bulabiliyorum hemen.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 19:40
0
Ahmet Hakan'in programinda da ayni sekilde 5 nesile kadar dedelerinin ismini saydigi kesiti ben izledim. Ama nedense bunlari pek gundeme getirmiyor bazi medya cevreleri. Olan aciklamalar yokmus gibi gozukuyorsa takip ettiginiz bilgi kaynaklarini gozden gecirin derim.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 19:50
2
Kendisi kaç sefer acikladida.siz duymak istemediniz..
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 20:17
0
Arada kanal değiştirin, hep aynı kaynaklardan bilgi almayın. Örneğin ben adaletli düşünmek için, her gün yandaş basını da okuyorum, bir tarafı şeytanlaştırmadan iki tarafı da dinlemek lazım.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 22:19
6
Hakan Bayraktar hep imamoglunun hakkını teslim ediyorsunuz azcikda Binali yildirimin hakkını teslim edin.hakki yok mu yoksa
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 17:42
Imamoğlu, tüm söylemlerini yan yana getirin, ne kadar yüzeysel kaldığını görürsünüz. Pontus vs. Konusunda yazarın dediği gibi bir haksızlık yapılıyor ama Istanbul u yönetme kapasitesi konusunda yetersiz biri. Binali Yıldırım ise tecrübesi ile proje ureten ve yapan kafası ile bu göreve daha layık.. Akparti Imamoğlu nu olmadık konularla gündeme getireceğine bu liyakatla yürüse yeterli olacaktır..
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 19:35
4
Ben Binali Yildirim'in proje adayi oldugundan cok suphe duyuyorum. Iki sebebi var: 1. Pubg oynamaya calisirken bilgisayar kullanmaya asina olmadigini goruyoruz. Bilgisayar kullanmayan birinin 2019'da herhangi bir projeye onemli katki sunmus olmasi muhtemel gozukmuyor. 2. Binali Yildirim 'dusuk profil' oldugu, kendisi cok insiyatif almayip isleri Erdogan'a birakacagi dusunuldugunden basbakan yapildi. Boyle birinin cok soz ve sorumluluk sahibi oldugunu soylemek zor.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 19:37
3
Ekrem Imamoglu ise Beylikduzu'nde 1 milyon metrekare buyuklugunde yesil alan yapmis, 1 buyuk kultur merkezi yapmis, kresler, yurtlar ve zihinsel engelliler icin egitim merkezleri acmis. Yine projeleri olan bir adam, gecen secimden beri de Beylikduzundeku oyunu %7 arttirmis. Demek ki oldukca basarili bir baskanlik yurutmus.
TURGAY 10 Haziran 2019 20:26
1
İmamoğlu ve ekibinin nasıl hazır olduklarını anlamak için, ibb meclis yayınlarını izleyin, 18 günde neler yaptıklarına bakın. Binali Bey de çok zeki ve birikimlidir, sözüm yok, ama hem yaşı itibarı ile İstanbul için gereken performansı gösterebilir mi şüpheliyim, hem de Kadir Topbaş gibi görevden alınma riski var. Ak Parti ne yazık ki milletin seçtiği başkanını bir gecede görevden alabiliyor.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 22:44
0
Yönetmesin kardeşim ,İstanbul u kendi haline bıraksan bile yürür gider işler. Çalmasın ,yandaş kayirmasin ,parsel parsel satmasın, toplumu germesin, yeter
Krr 10 Haziran 2019 16:29
Allah aşkına! Mansur beye teklif götür ama reddedilence çek sahtekari diye iftira at, İzmir adayi Tokere 30 yil önce ölmüş babası üzerinden iftira at, İstanbulu kaybedince pırıl pırıl bir insana tonla çamur iftira at. Beka, illet, zillet terörist söylemleri ile millete aylarca hakaret et, sadece Kürt olup HDP ye oy veriyor diye küçük ve aşağılayıcı tavırlar takın.... Yolsuzluğu, hırsızlığı, israfı, haramı... İnsan mısınız ya... Nesiniz...
barış 10 Haziran 2019 16:08
Ne yaparsanız yapın, ne yalanlar uydurursanız uydurun; halkın vicdanı İMAMOĞLU diyorr...
borego 10 Haziran 2019 16:06
Eyyy millet okuyun da öğrenin neyin ne olduğunu.. Öyle; o pontus, şu makarios diye atıp tutmakla olmuyor.. Artık öyle sıkıştılar ki yalanın bini bir paraaa.. İmamoğlu hakkında ne yalan uyduracaklarını şaşırdılar..
aman yok 11 Haziran 2019 00:49
1
fetoculeri hicbir yalan aklayamaz, af ettiremez
Okur 10 Haziran 2019 15:53
Rölyefe Makarios’u koymuş bla bla diyen kafa, Kuran’da amma yahudi ifadesi geçiyor demek ki hahamlar yazdı bile diyebilecek hezeyanlı kafadır..
İnsan Beşer 10 Haziran 2019 15:22
Birde şu iki videoya bakalım. Konu ile ilgisi var. Onlar bir kaç milyon nüfusları ile hala Balkanların tümü, coğrafi !!! PONTUS, EGE ve İSTANBUL bizim düşleri kurarken askerlerini bu yönde eğitirken, bazıları güzellemelere devam etmektedir. Yani o gazeteci PONTUS derken coğrafi Pontus demiyor. Coğrafyada böyle bir bölge nitelemesi yok. O bölgede Pontus devleti vardı. O, bu devleti kastediyor. Bu 2 videoya bakınız. Youtube: 1 Yunan komandolar "İstanbul'a girelim" sloganı attı 2 Türk kanı içmek isteyen Yunan askerleri Biz ise askerimizi "Yaylar yaylar..." ile yürütüyoruz
Zülfiye 10 Haziran 2019 17:47
1
İnsan şaşar, siz de şaşmışsınız. İmamoğlu'na iftira etmeyin, Allah sizi ettiğiniz iftirayla imtihan eder, helallik alsanız bile affedilmez iftira. Fenalığı kendi nefsinizden, iyiliği Allah'tan bilin.
takip'ciniz 10 Haziran 2019 15:16
topal osmanın kemikleri bayram ediyor...ruhuna fatiha okutturuyor...rametli az rum kesmedi giresun ahalisinde,,,e kendi sonu da darağacında uc gün uc gece sallanarak nihayede erdi.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 14:30
Sunu ekleyeyim. Yapilan heykeli denktas ailesi secti. 'Denktas ailesi heykel aciklamasi' diye aratirsaniz, kendilerine 3 secenek sunuldugunu, Denktas'in tek basina heykelinin zaten cok yapildigi icin boyle bir kompozisyonu kendilerinin tercih ettiklerini acikliyorlar. 'Imamoglu neden reddetmedi' sorulari icinse, reddetti ama medya yayinlamiyor. 5 nesil seceresini saydi, tum dedelerinin Turk-Musluman ismi var. Dedelerinin mezarlarini gosterdi, Istiklal Madalyalari var.
Yorumcuların bir kısmı ,vicdansız ve insafsız medyanın selinde yuvarlanıyorlar.Ölçü,ilke,hakkaniyet hakgetire.Karalama ,küçümseme,iftira,yalan doludizgin.Yahu bunların hiç biri tutmaz,millet bunları yemez (sağduyulu olan çoğunluk).Bir insanın etnik kökeni onu değerli de yapmaz,değersiz de.Siyasal İslamcıların da itiraz edemeyeceği bir âyette(Hucurat/13) Rabbimiz ne diyor:"...Allah katında en mükerrem olanınız,Ona karşı en takvalı olanınızdır..."Soyu,sopu,kökeni,ırkı vs.bırak,karaktere ve dürüstlüğe bak vesselâm.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 16:18
2
Ama işlerine gelmiyor, onların muslumanligi böyle, kendilerine müslüman. Takvaya gelince, adamın umurunda bile değil. Onlar böyle müslüman işte...
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 13:16
Peki yazdığın doğru Ekrem Ahmet Hakan'ın programında niye o yunan gazetesine ve ya sitesine kıytırık bir site dikkate almadım diye ter döktü. senin dediğin gibi ise şunu deyip geçmedi kardeşim Yunanlılar kara denize Pontus der ben de Karadenizliyim onun için kara deniz anlamında Pontus yazmıştır ne var bunda diye diyemedi. Yoksa o da bilerek buradan rant devşirme için mi tartışmayı uzattı.
Muhittin 10 Haziran 2019 14:27
0
@13:16, yapılan kara propaganda, "sıradan, adi ırkçılık" kapsamına giriyor. Irkçılığa yanıt verdiğiniz an, siz de ırkçı olursunuz, en uygun yanıt susmaktır. Ekrem Bey yanıt vermek istemedikçe tartışmayı Ahmet Hakan konuyu kaşıdı. Sıradan ırkçılık, asla TV'de yer alabilecek bir konu olmamalı, çok ayıp. Esenlik ve iyilikle kalın.
Sabır! 10 Haziran 2019 13:10
Ben karadeniz de yıllarca memur olarak çalıştım.Şu yazdıklarınız karadeniz insanını yansıtmıyor.Rus pazarlarının kurulduğu yıllarda oradaydım.Ucuz havlular buldum Rus pazarından aldım.Satıcı ucuz sattığını anlayınca satıştan vazgeçti.Yanımdaki karadenizli ver mallarını al paranı müslüman olsa helallaşırsın ahirette bu gevurla nasıl helallaşacaksın.Ben bu yüzden bunlardan mal almaktan korkuyorum alsam da fazla veriyorum dedi. Karadenizli budur.Çaydır fındıktır camidir.Yunanla savaşacak adam arasanız en fazla karadeniz de bulursunuz.Kötüleri de vardır elbet,Ama daima orada kötüler azınlıktır.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 13:05
Bırakın İmamoğlu'nun neci nereli olduğunu. En basitinden İspark zararda, alınan paralar ortada yok diyor adam 10 gündür. Bir gazeteci dahil kimse oralı değil. Yalansa belgele geçen yıl şu kadar kazandı gelir şu kalemlere harcandı diye. Çıt yok. Suya indirim dedi. Cumhurbaşkanı bile yapamaz dedi, sonrasında indirim geldi. İmamoğlu İBB'nin son bir yıllık gelir ve giderinin dökümünü yaptım diyor, kimse sormuyor ya. Yok VIP yok Pontus. Şu tv yayını bi olsun adamı eğer konuştururlarsa büyük cümbüş var. Bakalım VIP kurtarabilecek mi AKP'yi.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 14:29
1
otopark sahibi olmak benim hayallerimi süslüyen bir iş. hiç bir şeyi peşin paraya satıyorsunuz ve neredeyse bütün cirosunun kar olması gereken ispark zarar ediyor. talanın boyutuna bakın.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 13:01
Sayin Albayrak Allah icin sizi Severim okurum Tanimadigim Halde Bu Ekrem müdafa olan kisiyi aklayip paklayip secim kazandirmaya ugrasmak ve bunun bir parcasi olmak size yakisiyormu?
Hak ve Adalet 10 Haziran 2019 14:55
4
Seçimi kazanması için değil hak ve hakkaniyet için yazıyor. Bir müslamana yakın şey budur. İftira karalama kul hakkı değil de nedir. İslamiyet buna izin vermez. Bu adalet sayesinde 3 kitada hüküm sürdük.
KARAR''LI ADAM 10 Haziran 2019 15:26
1
Sayın okur,Nisa/135'de:"Ey müminler!Adaleti titizlikle ayakta tutun.Kendiniz,anne-babanız....aleyhine bile olsa..."Bu ayeti ölçü alırsak-mü'min isek almamız lazım-,tarafsız ve adil olmamız gerekir.Sayın Yazar.kimseyi aklayıp paklamıyor. Vicdanının sesine uyuyor.Yalakalık yapmıyor.Olayı ve gerçeği okurlarla paylaşıyor.Kalemini(klavyasını kirletmiyor),kazandırmaya uğraşmıyor(birileri,birisini kazandırmak için çok uğraşıyor,rakibine belaltı vuruyor).Doğrusunu yapıyor ve de doğruluk ALBAYRAK'a çok ama çook yakışıyor
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 23:51
2
Hak Adelet logasuyla yazan beyfendi Ekrem müdafa Binali yildrimdan Dahami muhafazakar? Yasam Tarzi ortada ve bir basari hikayeside yok
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 12:47
Şu heykel meselesini ilk kez bu kadar açık yazdınız, ancak Makaryos olmasaydı diyorsunuz. Tarihi gerçeklik bir yana, sanatçıya müdahale etmemesi takdir edilecek bir davranıştır İmamoğlunun. Yine de ilk kez bu açıklıkla bir yazı yazdığınız için teşekkürler...
Ferit Sözeri 10 Haziran 2019 12:39
Son derece isabetli tespitler , tebrik ederim yazar kardeşim....Yazınızdan bağımsız !!! Eski Ulaştırma Bakanı Yaşar Topçu, siyaset içerisinde insanların zenginleşemeyeceğini, zenginleşen siyasetçinin mutlaka yasal olmayan yollara tevessül etmiş olduğunu söyledi...Kısaca Siyaset yaptığı dönemde zenginleşenler "hırsızdır" demektedir. Bütün siyasilere böyle bakılması gereklidir...Birde Adnan Kahveci nin bir sözü "Siyasetçi fakir ölmeden halk zenginleşemez " demiştir ... Bu iki ölçü bütün siyasetçilerin düstüru olması gerekir...Selamlar...
E.K 10 Haziran 2019 12:38
Guzel bir mevzuya parmak basmis sn yazar. Tesekur ederiz...Pontus bir cografyanin adi degil..Tarihe gomulmus bir devletin adi ve kapladigi alana o zamanlar verilen isim.. Yunanlilarin o bolgeye hala Pontus demeleri tamamen Yunan milliyetciligi ile ilgili bir fantezi..Onemsiz bir ayrinti...Bizi uzen bu sacmaliklarin Istanbul Belediye secimlerinin icine girmesi, tartisma konusu olmasi, bunlari konusuyor olmamiz..Traji-komik bir durum...Ist. belediye secimlerinde Istanbul'un sorunlari haricinde her sey tartisiliyor...Siyaset bilimi kitaplarina girecek absurd bir durum...
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 20:48
0
Yunan dilinde Pontus, coğrafyayı işaret eder. Türkçe'deki çağrışım ve anlamı ile düşünmeyin. Yunanca bilen herhangi birine sorabilirsiniz.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 11:51
ilk defa doğru yazmışsın
Mehmet Bilgin 10 Haziran 2019 11:46
Sayın yazarımız tarihi gerçeklere uygun tespit ve yorumlarda bulundu. Kendisini bir Trabzonlu olarak tebrik ediyorum. Karadeniz halkına ve sayın İmamoğluna tamamen hilafına hakikat isnatlarda bulunanları esefle kınıyorum. Fazla söze gerek yok. Bu değerli yazıyı da paylaşmak istiyorum.
karar okuru ben 10 Haziran 2019 11:12
Acıyla okudum. Muhataplarını değil sahiplerini küçülten hezeyan.
hakan abi hoşumuza gitmese de doğrunun peşinde koşmalıyız ama ekrem beyin yanlışlarını da gündeme getirin o zaman. 1-pontuslu ifadesi için ekrem bey kıytırık bir gazete muamelesi yaptı ancak daha sonra aynı gazeteye röportaj verdiği ortaya çıktı. bu çelişki değil mi? 2-belediye çay ocağında musakka antrikot numarası yapıldı. sonra anlaşıldı ki oradan çıkıp lüks balık restoranına gitmiş. ayrıca özel kalem talep etmedikçe farklı yemek çıkmıyormuş 3- valiye it dediği ortaya çıktı. 3 gün sonra çıkıp BASİT vurgusu yaptım diye sıvamaya çalıştı bu liste uzar ama yazı sınırından dolayı yazamıyorum
Habele-Hubele 10 Haziran 2019 13:04
2
10.59. Yazıda o gazetenin kastını anlayamadan kaleme sarılmış.
SaadettiN 10 Haziran 2019 14:12
1
Çamur at izi kalsın. 1)Pontus Yunanca, coğrafi bölgeye verilen isim. Trakya gibi. 2)O restoran fişinin eski tarihli olduğu ortaya çıktı, fişin kimin adına kesildiği de belli değil. 3)Valiye it demedi, basitlik yapıyor dedi. İtlik yapıyor deseydi bile küfür değil, birini gıcık etmek anlamına gelir argoda. İftira etmek, çalmak, bunlar büyük günahlardandır. Allah sizi helal lokma ile rızıklandırsın.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 14:22
1
adamın kendi parasıyla lüks balık restoranına gitmesinin ne yanlışı var. şöyle örnek veriyim. muhtemelen askerlik yapmışsınızdır. nöbetçi subayının o akşam yemekhanede eratla aynı karavanadan yemesi ile mutfakta kendine özel yemek pişirtmesi arasındaki fark gibi bu. erle beraberken bana özel yemek istemem deyip karavanadan yiyen subayı dışarı çıktığı zaman kebap yiyor diye eleştirmek gibi sizinkisi.
yorumlara cevaplar 10 Haziran 2019 16:53
4
arkadaşlar yorumlarınızı okudum. balık restoranı fişinden haberim yoktu. ancak bu imamoğlunun yanlışlarını örtmez. musakka antrikot tiyatrosunu samimi buluyorsanız diyecek birşeyim yok. vali itlik yapmıştır sözünü duymamıza rağmen ekrem bey 2 gün sonra basitlik dedim deyince evet evet basitlik dedi gibi bir yaklaşıma girmeyin. atrikotu kabul etmeyip herkesle aynı yemeği yiyecem diyen adam herkesle aynı kapıdan değil de vipten geçmek için neden cıngar çıkarıyor?? ekrem bey verileri ibb dışından kişilere neden kopyalatıyor?? atatürkün resmini çıkardılar dedi kendi adamının çıkardığı anlaşıldı. i
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 18:32
0
Madde madde yaptiģin isnatları dogrulayabilirmisin.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 19:19
1
@16:53. it demek başka itlik yapmak (sinir etmek) başka şey,kaldı ki o kayıt uzaktan yapılmış ne dediği seçilmiyor.ordu'ya gelirken vip den geçtiler,eski büyükşehir belediye başkanları vip hep kullanır.geri dönerken de vip bölümü onlar için açıldı,içerideyken çıkardılar.veriler, ibb bünyesinde kalmak üzere,ibb yetkilileri ve dışarıdan refakatçilerle yedeklenmek istendi.bunlar düşük argümanlar,binali bey 140 milyon usdlik şirketleri için devlet nüfuzunu kullanmış mıdır?
KARARLI KARAR OKURU 10 Haziran 2019 10:57
Trabzon’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu protesto eden “gurub”un “tamamı”nın “Ekrem (İmamoğlu) gibi Müslüman gözüken Pontuslar” olduğunu ileri süren bile çıktı. Yahu adamlar işi iyice geliştirdiler. Bizde ne yetenekler varmış da haberimiz yokmuş. Bakınca seçmenin A Ka Pe li olduğunu anlayıp büyükşehir belediye başkanlığı oy pusulasını seçmene vermeyen sandık görevlilerinin ardından insanların inancının sahteliğini bir bakışta anlayan dehalar var bu memlekette. Ne kadar övünsek azdır ülkemiz ve insanımız adına.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 10:42
Bizde kavramları karıştırıp kelime türetmekte pek mahir bir ulusuz. Örneğin Ege kıyısında yaşanan halka Türkler Anadoluya geldiklerinde İyon demişler zamanla bu dilimize yunon, sonra yunan olarak yerleşmiş bir yanlış türetme, İstanbul kelimesi aslında hiçbir şey ifade etmiyor, Konstantinapol şehirine Osmanlıda İslambol deniliyordu bu zamanla değişerek İstanbul olmuştur. Selçuklular Anadoluya geldiklerinde Romalı anlamında rumi demişlerdir bu zamanla dilimize rum olarak yerleşmiştir, biz ise yunanlılara rum diyoruz.
karar okuru 10 Haziran 2019 13:06
0
Mevlana Celaledin-i Rumi, Erzurum Arz-ı Rum. Hazreti Mevlana'ya Rum denilmeyeceği gibi, Erzurumlulara da Rum denmez.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 14:30
0
Istanbul ....( is tin polin ) sehre - merkeze dogru avur....kelimelerinden olusmustur..... Sizin icin gayet normal birsey ifade etmiyebilir.. Isgalden onceki Otokton halklar, sizin gibi dusunenler icin yok hukmundedir .... Tarih ne zaman baslar ? Trabzon mebusu Ali Sukru beyi, Ankarada katledenin topal Osmanin oldugunu hic duydunuz mu ? Biraz okuyun , arastirin, size aktarilan resmi politikanin palavralarina oyle kolayca inanmayin.... tekrarLamayin.... sizden farkli olanlari asagilamayin....., biraz saygili...., gorgulu... olun.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 18:34
1
14.30 Öncelikle neye kızdın anlamadım. Yorumda hiç kimseyi aşağılamadım. Sadece Pontus kelimesinden hareketle bazı kelimelerin nasıl türediğini ve dilimize yanlış yerleştiğini anlatmaya çalıştım. .Konuyla alakasız bir sürü şey yazmışsın. İstanbul'un ilk adı byzantiondur sonra imp konstantin burayı Romanın başkenti yapmış ve şehrin adı imparatorun ölümü üzerine konstantinapolis olmuştur. Osmanlının İstanbulda bastığı bütün sikkelerin üstünde İslambol basımı yazar. Ayrıca ulusuma da çok severim kimseye tepeden bakmam.
Hakan beyin yazılarını önceden okurdum. Yazılarını başka hassasiyetile yazdığını düşünürdüm. Maalesef siyasi nazarla yazı yazmaya başlamış.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 10:22
Aklım yetti yeteli bu memlekette komplo teorileri bitmez.bunlar suni gündemler. Kimseye faydası yok. Memleketin gerçek sorunları dağ gibi. Bu arada Mansur yavaş için söylenenler ne oldu.seçim bitti, unutuldu.
karar okuru ben 10 Haziran 2019 13:16
0
Yalnız bizim halkımız da bu teorileri, ayet gibi kabul ediyor... Ben de ona şaşıyorum.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 10:04
Binlerce yıllık yurtlarında katledilen, kaçırılan ve tehcir edilen yüzbinlerce Karadenizli Rumların adını birer hakaret nişanesi gibi kullanmak ne kadar garip, acı ve vijdansızlık..
Takipci 10 Haziran 2019 09:50
Sn Yazar, Kibris'tan ve R.Denktas'tan bahsettiginiz icin size tesekkur ederim...
Anatolyan 10 Haziran 2019 09:27
Evine misafirliğe gelmiş bir futbol takımının milli marşını ıslıklayan, misafir işçi olarak çalıştığı ülkenin başkentinde o ülkenin insanlarına "o..... ç......." diye tezahürat yapmayı normal sanan bir kültürün(?) siyasetinin seviyesinin de bu olmasına şaşmamalı. Keşke kendini Türk sanmak gibi garip bir delüzyona kapılmış olan Anatolyanlar köklerini hatırlasa. Belki de bu sayede yıkıcılıktan başka bir şey üretemeyen bu kültürün etkisinden kurtulabiliriz.
ne bu eziklik 10 Haziran 2019 12:12
15
kendinizi yerip avrupalıları yüceltmeyi bırakın artık. daha dün izlandalılar milli takımı havalimanında 3 saat beklettiler. kaptanımıza mikrofon yerine tuvalet fırçası uzattılar. fransızlara gelince afrikada on milyonlarca insanı katleden, sömüren, madenlerini gelirlerini çalan, dilini dinini dayatan, halen bile paralarını kendi merkez bankasına aktaran fransızların marşı çok da umrumda değil. çünkü o marş adalet ve dürüstlüğün değil soykırımların, vahşetlerin, sömürmenin, hırsızlığın ve caniliğin marşıdır
Anatolyan 10 Haziran 2019 13:32
4
Bahsettiğim kültür bu. Ahlakı ve ilkeliliği eziklik ve zayıflık olarak algılayan kültür. Kişilikli olmayı terbiyesizlikle özdeşleştiren kültür. Kendini, ancak başkasını referans alarak tanımlayabilen kültür.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 09:13
Proje Diriliş dizisiyle Bizans ın boynunu kırdıgını,proje Payitaht dizisiyle Yahudi ye dünyayı dar ettiğini zanneden bir millete islermi bunlar?Tabiki işler. Projelerle uyusturulmus beyinlere son zerk ,Fransizin belini kırdıgımiz son maç sonrasında yapıldı.ATV de altyazı "zaferin taktığını reis verdi ." Bu da tutarmi ? Tutar.Ne demiş adam. .Bir kaç sözü.1."bana vicdansız bir medya verin, size bilinçsiz bir halk sunayım” daha var da buraya sığmaz şimdi.Hayirli işler siyasal İslamcılar.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 10:46
2
ortada bir millet yok. yan yana yaşamak zorunda bırakılmış insan toplulukları var.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 09:02
Seçimi kazanmak için rakibine resmen iftira atıyorlar. İftira dinimizce en büyük günahlardan biri ama müfteriler iftira atarak dine hizmet ettiğini iddia bile edebiliyorlar. Lafa gelince, severiz yaradılanı yaradandan ötürü derler. Bir insan Yunan olsa ne olur, Ermeni, Kürt, Arap, İngiliz Fransız, Berberi, Türk vs olsa ne olur. İnsanı değerli kılan karakterinin düzgünlüğüdür.
OKUR1 10 Haziran 2019 09:05
Sizler, bu yalancı güzellemelere devam edip dururken, yapılan itliklere ses çıkarmamış olmanızı ibretle ve hayretle izliyoruz... Hakkı, adaleti ve hürriyeti savunduğunuzu iddia ettiğiniz halde...
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 12:28
4
Basitlik yapan devlet memurları ile uğraşmıyor Hakan, iyi de yapıyor.
KARAR 'da Kararlı 10 Haziran 2019 12:54
1
Sayın OKUR 1,siz de vicdansız ve insafsız medyanın kurbanlarından birisiniz.Kendiniz olun.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 14:02
2
Eğer hakka ,adalete ve Hürriyete inanıyorsan sen iktidarı nasıl destekliyorsun önce kendine sor. çünkü senin bu savunduğun iktidar bunların düşmanı kes traşı bizlerde martaval okuma boş trol
OKUR1 10 Haziran 2019 14:32
4
Karar' da Kararlı vatandaş, vicdan ve insaf okumayı bırakınız... Bu millet eğriyi doğruyu ayırt edebilecek basirete sahiptir.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 05:51
Yıllarca siyaset yaptım makam mevki para şan şöhret ne için yapılırsa yapılsın bu olaylar insanı yerin dibine batırır bu kadar mı insanın gözü kararır kalbi katılaşır başkasının söylediği sözden bir sürü anlam çıkartır kendi söylediğini duymaz demek ki insana ölçülü davranmak işin özü imiş
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 05:10
Reis ben Gürcüyüm eşimde Arap demişti.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 13:53
0
Kaynak?
KararsIZ OKUR 10 Haziran 2019 03:49
Hakan bey merhaba, Soru basit Yunan medyası daha önce yine Karadenizli olan Erdoğan’dan veya Süleyman Soyludan veya Ak Partili herhangi bir Karadeniz’liden “Pontus” diye bahsetmişmi? Bu ifade Yunanlılar açısından CHP adayına sempati göstergesi, kimse bunu inkar etmemeli #Bence İmamoğlu bu manşet ile ilgili “Dikkate almıyorum kimsenin bilmediği bir gazete” diyor, halbuki bu manşet rölörtaj verdiği gazete tarafından atılmış. İmamoğlu’nun Rum olup olmadığı beni zerre ilgilendirmiyor ama bu manşet hakkında yalan söylemesi kendisinin güvenirliliğini de ortaya koyuyor
Trolca 10 Haziran 2019 08:32
4
Belki de Yunan medyası İmamoğlu'nun önünü kesmek için böyle bir haber yapmıştır. Bizde halkın %90'ı batıya kötü bilir. Batının iyi dediğine hain, kötü dediğine kahraman gözüyle bakar. Bunu Batılar bilmeyecek kadar aptal değil. Bu yüzden iktidarda tutmak istediklerini kötüleyip, başa geçmesini istemediklerine destek veriyormuş gibi yapabilirler.
Mahmut 10 Haziran 2019 08:44
5
Ekrem İmamoğlu'na sempati duymayan mı var? Allahın izniyle, nefretten beslenen kalpleri nura gark ediyor. Zamanınız olursa, Beylikdüzü'nde yaptığı Rauf Denktaş heykelini görün. Kıbrıs'ta Annan planında Akparti ne yapmış, Denktaş ne yapmış, biraz tarih okuyun. Selam ve dua ile.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 08:49
4
arkadaşım 31 mart öncesi terörist 23 hazirana doğru pontuscu.. kafa aynı kafa zihniyet aynı.....sen de hala çözemiyorsan boşa yazarları okuyorsun..
Denge 10 Haziran 2019 09:07
4
Cevap basit. Google'a yazınca çıkıyor. Evet bahsetmişler. Hatta dedesinin Rum olduğu da söylenmiş. Ne olacak şimdi ona da mı inanacaksın söylenmiş diye...
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 09:08
6
İyi de sadece yunan medyası mı İmamoğlu'nu haber yaptı? Bütün batı ve doğu medyası ondan bahsetti. Adam Laz diye ona pontusçu demek iğrenç bir iftiradır.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 12:33
13
Kemalistlerin bilinçaltı ortaya çıkıyor. Pontuslu Rum olmak bir suç sanki.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 03:15
chp 10 tane seçim kaybetti bu kadar çirkefleşmedi.. akp 1 seçim kaybetti foyası ortaya çıktı. yapmadıkları hile atmadıkları iftira etmedikleri kötülük kalmadı.. demekki ne imiş kemalizm islam dininden daha ahlaklı insan yetiştiriyormuş. milletimiz bu gerçeği akp sayesinde görmüş oldu
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 08:39
21
Dine saldırmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyorsunuz. Amacınız üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Aslında kınadığınız şey tamda kendinizsiniz. Kemalizm maskesi takmış zalimlerin yaptığı kötülükler Atatürk'e mal edilemeyeceği yada onun ülkeye yaptığı hizmetleri gölgelemeyeceği gibi din maskesi takmış koltuk sevdalıları ve menfaatperestlerin yaptığı zulüm ve haksızlıklar dine mal edilemez.
Köroğlu 10 Haziran 2019 09:17
9
Yok Kemalizm'in de hakkını yemeyelim. Nazım Hikmet'e, Hrant Dink'e, Orhan Pamuk'a, Ahmet Kaya'ya, Ahmet Altan'a, Abdullah Gül'e ve daha bilimum insana yapılanları unutmayalım. Kemalizmin de İslamcılıktan aşağı kalır yanı yok.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 09:34
11
Kemalizm Irkci bir ideolijidir. Irkcilik da en buyuk ahlaksizliktir. Daha once Abdullah Gul ve Erdogan hakkinda CHPli milletvekilleri tarafindan Ermenidir, Gurcudur, vs diye Irkci propaganda yapilmisti. Simdi de AK Partililer yapiyor bunu. Bu ulkede dogmus, buyumus bir vatandasin etnik kimligi tabii ki onemli degil ama bu tur iftiralar etkili oluyor bu ulkede. Toplumun her kesiminde Irkcilik hastaligina yakalanmis insanlar var.
TAHSİN 10 Haziran 2019 11:14
3
Kurtuluş Savaşı sırasında İzmit’te İngilizler tarafından kurşuna dizilen bir Müslüman Türk'ün İngiliz gazetesindeki fotoğrafının altında aynen şu cümle yazılıdır: "Execution of a Kemalist Turk at İzmid". 1936'dan sonra kraldan çok kralcı olan vatandaşlarımız da kullanmıştır Kemalizm tanımını. Bence yanlıştır. Atatürk bize bir ideoloji değil, aydınlık bir vatan bıraktı. Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, minnetle ve dualarla yad ediyorum.
saygısızlık yapma 10 Haziran 2019 12:11
13
ne demek kemalizm islam dininden daha ahlaklı insan yetiştiriyormuş demek. ak parti düşmanlığı sizi küfre koyuyor haberiniz yok. kemalizmi islam dininden üstün görmek şirk değil midir. ayrıca kemalizm yüzünden 100 yıldır ülke kendine gelemedi. tek yaptıkları heykel dikmek başka ne faydaları oldu. ırkçılık, kafatasçılık, ötekileştirme, müslümanlara baskı, yasaklar, işkenceler ve çok daha fazlası kemalizmin eseridir. islamı kemalizmle kıyaslamak hakkınız da haddiniz de değildir.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 22:05
0
"kemalizm islam dininden daha ahlaklı insan yetiştiriyormuş." demek doğru değil. İslam dinini farklı yorumlayanlar var diye düşünüyorum. Dinimizdeki yapılmazsa cezası olmayan ritüelleri abartıp, ahlak kısmına az önem veren bir kesim var. Bir de diğer uçta olanlar. Ve bu iki uç arasında farklı tonlara sahip olanlar.Normal, her dinde böyle insan yelpazesi var. Önemli olan benimki doğru diye birbirini yargılamamak, kul ve Allah arasındaki ilişki çok özeldir, kişiye özgüdür, 3. şahıslara yer yoktur.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 02:36
Hakan Albayrak aklımızla dalga geçne. Tayyip'te Karadenizlidir. Ama hiç bir Yunanlının Tayyip için bir pontuslu Türkiyede CB oldu dediğini duymadık.
KaRAR OKURu 10 Haziran 2019 02:23
Erdoğan kenarda, Bahçeli nadasta tıs yok. Ortalık Suleymana kaldı. karalama diz boyu. Binali bey Diyarbakır'da kürt kardeşlerimiz üzerinden rant devsiriyor. Damat, Süleymanin canlı yayında malum bayram namazını gösteriyor apuan kapıyor aklinca. Mikrofondaki vatandaş hala bağırıyor.. Köprü yaptiyaaa...
musto 10 Haziran 2019 01:38
Maalesef akp ile siyasi kültürümüzde değişti akit gazetesinde Temel Karamollaoğlunun soyadı Gavuroğlu.Ekmek tekneleri ellerinden gidiyor bunların yaptığı her şey mübah. Şunu diyemiyorlar Çekildik izzet ü ikbal ile Şehreminilikten.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 00:47
Hakan Albayrak yunanca karadeniz “mávri thálassa” Bir de imamoğluna güzelleme yapmasanız iyi olurdu bu adama sağ görüşlü bir insan oy vermez vermemeli savunmamalı
bizim apdi 10 Haziran 2019 06:06
3
eee ben sag görüslüyüm. hayatimda hic chp ye oy vermedim, simdi ben sag görüslü biri olarak, binali yildirima mı oy vermeliyim.? sahi arkadasim? ben.,dürüst. calmayan. caldirmayan.ve dahasi ispark.ta 2 sene calisanin villa almasina müsade etmeyen, kisiye oy veririm, kafani kaldirda ibb deki olanları gör yeter
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 07:28
1
Neden?????
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 08:00
0
Pontus (Yunanca: Πόντος, Pontos) antik Yunanca "deniz" anlamına gelmesi ve Yunan mitolojisinde Gaia'nın oğlunun adı olmasının yanı sıra Amasyalı Strabon'dan itibaren antik yazarlarca Karadeniz'in güney kıyısında Halys ırmağının (Kızılırmak) doğusunda yer alan Kuzey Anadolu sahillerini hinterlandıyla birlikte tanımlamak için kullanılmıştır.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 09:23
1
Niye 00:47 kardeş sağ seçmen imamogluna oy verirse imamından mi olacak ?
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 14:19
1
Sağ görüşlüler oy verneye bilirler. Ama sağlam ve sağduyulu görüşlüler oy verecekler..
KaRAR OKURu 10 Haziran 2019 15:53
2
İmamoğluna bilinçli, sağ duyu sahibi karakterli insanlar oy veriyor. Cehil kısmın kime oy verdiğini cümle alem biliyor.
Hüseyin YILMAZ. 10 Haziran 2019 00:42
Yazarların asıl işlevi akıntıya kürek çekmek değil, doğruları haykıra bilmektir.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 00:28
Yunanistan,20 yıl pontus propagandası yapıp,milyonlar harcasa; AKP kadar,başarılı olup amacına ulaşamazdı...Yazıklar olsun 1 oy için bölücülük yapana.
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 00:14
Ne kadar çirkin bir ruhumuz var ; tüm dünyaya gösterdik ... ve
KARAR OKURU 10 Haziran 2019 00:11
Binali Bey'in, Imamoglu'na karsi yapilan Irkci propagandayi yermesini beklerdim. Bu konuda tek bir soz bile soylemedi. Halbuki en azindan bir cumleyle bile bu propagandadan hosnut olmadigini soyleseydi, takdir edilirdi. Bence firsat kacirdi.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN