Back To Top
Soylu’nun bu hissini paylaşıyorum

Soylu’nun bu hissini paylaşıyorum

 - Son Güncelleme: 14.06.2019 Cuma 09:22
- A +

Gündemde, Suriyeli muhacirlere karşı ayrımcı kararlar alan CHP’li ve İyi Parti’li belediyeciler var; ama Suriyeli muhacirlere sahip çıkmanın celbettiği berekete dikkat çeken AK Parti’li bir bakan da var.

Ne zaman Suriyeli muhacirler hakkında yazsam beni ve Suriyeli muhacirleri hakaret bombardımanına tutan bir kısım (maalesef büyük bir kısım) yabancı düşmanı okur, iş başına!

Suriyeli muhacirlerle ilgili o hikmetli sözünden dolayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu kutluyorum bugün.

Dedi ki: “15 Temmuz’da nasıl kurtulduğumuzu zannediyoruz? Biz nasıl kurtulduk? Kim ne derse desin, 450 bin çocukları doğdu bu ülkede. Allah o 450 bin çocuğun hayrına 15 Temmuz’da bizi şu hainlere ezdirmedi. Ben onu bilirim.”

Kazalardan sağ salim kurtulduğunda “Verilmiş sadakamız varmış” diyen, yani kendimizi ancak başkalarını kollayarak koruyabileceğimize inanan bir milletin evladına işte böyle konuşmak yakışır.

Tebrikler Süleyman Bey.

Allah razı olsun.

***

15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ ve müttefiklerinin askerî darbesini Allah’ın inayetiyle geri püskürtenler tabii ki o gece kelle koltukta sokağa çıkıp darbecilere direnenlerdir; başta şehitlerimiz ve gazilerimizdir darbe teşebbüsünü boşa çıkaranlar.

Soylu, bu hakikatle çelişen bir şey söylemedi; sadece, o kahramanların gayretlerinin nasıl bereketlendiğine dair hissini ifade etti.

Bu hissi paylaşıyorum.

Suriyeli muhacirlerle dayanışmadan yüksünen CHP’li Muharrem İnce “Burası aşevi mi?” diye sorduğunda yazdığım şu satırları bu vesileyle bir kere daha dikkatinize sunmak isterim:

“Biz ki Kerîm Allah’ın bereketine inanırız, ‘Kim kardeşinin ihtiyacını giderirse Allah da onun ihtiyacını giderir’ diyen Muhammed Mustafa’nın (aleyhisselatü vesselam) ümmetindeniz. Muharrem İnce’nin ‘Burası aşevi mi?’ diye sorduktan sonra ‘Benim ülkemin insanları işsiz; 1800 yabancı şirket 2017’de kapatmış gitmiş; çekler ödenmiyor, senetler ödenmiyor; dükkanlar kapalı, siftah yapamıyor; emekli geçinemiyor’ diyerek Suriyeli muhacirlere fatura çıkardığına bakmayın siz; bize yakışan, ‘Suriyeli muhacirlerle dayanışmamızın celbettiği bereket olmasaydı bu sorunlarımız herhalde çok daha büyük olurdu’ diye konuşmaktır. Korkunç bir kazadan sağ salim kurtulduğumuzda ‘Verilmiş sadakamız varmış’ deriz ya; muhacirlerle dayanışma Türkiye’nin verilmiş sadakasıdır. 15 Temmuz’da direkten dönüşümüz de ondandır belki.” (Evet, burası aşevi / Karar, 28 Mayıs 2018)

***

Vahşi bir materyalist literatüre teslim olmayalım; infakın bizden bir şey eksiltmediğini, bilakis bizi tahkim ettiğini bilelim, anlayalım.

Hicret yurdu olmak rahmet ve bereket vesilesidir vesselam.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 14:55
Suriyelilerle ilgili ırkçılığa varan yaklaşımlardan ben de rahatsızım. Ama Süleyman Soylu' nun ifadesi bana en iyi ihtimalle "ne alaka" dedirtti. Kaldı ki, Soylu' nun genel söylemlerine ve kişiliğine bakarsanız bu ifadesinin ne kadar samimi (?) olabileceğini kestirmek güç değil. Sönük bir yazı olmuş.
Mustafa ALSANCAK 15 Haziran 2019 16:30
Sayın H.Albayrak iç işleri bakanı Soylu"nun hislerini paylaşıyorum diye ortaya çıkması pek çok insanı hayrete düşürdü . Soylu_'nun yapmakta olduğu seçim hazırlıkları olduğunu herkes biliyor Ellerini çabuk tutarlarsa Suriyeli mültecileri Türk vatandaşı yapıp ilk seçimde oy attırma kurnazlığı içindeler .Yoksa Suriyelilerin kara gözlerine aşık değiller yufka yürekli AKP liler . İşin bizim için en acı tarafı Suriye' de her gün şehit verdiğimiz Ana kuzusu Mehmetçiklerimiz oluyor Aynı zamanda çakı gibi Suriyeliler Akdeniz sahillerinde nargile çekiyor muhabbeti gırla gitmekte halk arasında.Hassas
tanker 14 Haziran 2019 23:09
peehhhhh
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 21:44
icisleri bakani Suriyeli multeci cocuklari secim propagandasi icin kullanmis. Bu ulkede insanlarin dini inanclarini somurup oy avciligi yapanlardan biktik usandik.
karar okuru 14 Haziran 2019 21:22
Önce can,sonra canan!Caminin içi dururken dışı haramdır!Ülkemizde aç yatanlar oldukça ben önce bunları düşünürüm.Daha sonra Etopya gelir!Tüm bu söylemler bir amaca hizmetten başka bir şey değildir!Allah rızası için yapılmayan her iş muhakkak birilerine hizmettir! Komşum açkaem bilmem neredeki insan ikinci sırada olmalıdır...
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 20:58
O kadar iyilerdi kalıp ülkelerini korusalardı. Ama ne oldu kaçmayı tercih ettiler. Benim kahraman milletim 15 Temmuz ve daha birçok olayda ülkesini canla başla korudu. Bizlerle Suriye lideri kiyaslamayin. Pozitif ayecilik hiç yapmayın. Bu ülke insanı herşeyin en güzeline layık.kaldiki Bizim gidecek yerimiz de yok.
KARAR OKURU 16 Haziran 2019 15:38
0
15 Temmuz'da bizim devletimiz ayaktaydı ve halkının yanındaydı. Suriye'de halkını bombalayan devlet ve halkın kendini savunma gücü yok.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 19:51
Sadece bu hissine mi katılıyorsunuz?...
Tonyali 14 Haziran 2019 21:57
4
Kalıp ülkelerini korusalardı demek kadar gerizekalı bir argüman zor bulunur. Kime karşı koruyacaklar?? İç savaş bu, yani savaşların en kötüsü ve kıyıcı olanı! Biraz vicdan, biraz insanlık yahu..
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 18:24
Sevgili Hakan, bende irkcilik avrupanin bir problemi saniyordum. Türkiyede ne kadar kücük irkci varmis meger. Bunlar Bulgaristandan bize siginan Türklerede aynisini söylemislerdin. O zaman basta AKP de yoktun. Bunlar Mersindede kürtlerden sikayetcilerdin, demekki simdi Suriyeliler gözde. Bunlara ne anlatsan nafile. Devletin mali deniz yemiyen keriz diyen bir toplum bu toplum.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 18:14
Soylu nun hissini paylaşmadan önce, halkın büyük bir kesiminin neden Suriyelilere istemediğini araştırmayı hiç düşündünüz mü? Saldım çayıra, mevlam kayıra düşüncesiyle kapıları kontrolsüz açan iktidarın hiç mi suçu, sorumluluğu yok, bunu düşündünüz mü?
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 18:10
Hakan By,Sadece bu yazdıkların ız için bile iktidar adayını desteklememiz lazım gelmezmi,,,sizde biliyorsunuzki es kaza iktidar olsalar suriyeli kardeşlerimizi kapı dışarı edip yine eskisi gibi İZRAİL ile kanka olacaklar.Rabbım cumanın hatırına o günleri bir daha yaşatmasın,amin Saygılarımla, ŞAMDAN
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 17:43
15 temmuzun kahramanları ülkede oldukları halde sokağa dahi çıkmayan Suriyeliler, köprüde görülen ak sakallı evliyalar, himmette bulunan filan hazretlermiş. Lütfen tarihi gerçekleri mitoloji ağlarıyla örmeyin. 15 temmuzda sokağa çıkan, şehit ve gazi olan, tankın önüne yatan, kurşuna göğüs geren gerçek kahramanlara haksızlık oluyor. Şayet bir hikmet arayacaksanız gerçek kahramanlarda arayın.
Mustafa ALSANCAK 14 Haziran 2019 17:30
2) Memleket içinde YÖK kararları ile Suriyeli gençler sınavsız ve istedikleri üniversiteye girebilirler diye bir karar çıkardığınızda beri tarafta canını dişine takıp bütün sene sınavlara hazırlan diğer gençlere haksızlık yapmış olmadılar mı? Bu şekilde ayrımcı kararlarla halkın boynunu bükersiniz. Suriyeli mültecilere kötü bir söz söyleyen yok.Yalnız kontrolsüz milyonlarca insan şehirlerde fink atmaktadır.Yarın insanlar arasında sosyal patlamalara hazırlıklı olunmalıdır.Halk arasında pekçok olumsuz olaydan bahsedilmektedir.Tabii en güzel şey insanların kendi evlerinde huzur içinde yaşanmasıdı
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 17:15
Her gun 10 bin cocuk 5 yasina gelemeden acliktan, tedavi edilebilir hastaliklardan can veriyor bu gezegende. Senede 3 milyon can 5 yasina gelemeden...
TURAN dan, 14 Haziran 2019 20:40
0
ümmetçi geçinenlerinde çok umurundaydı sanki...
Mustafa ALSANCAK 14 Haziran 2019 17:09
1)Ne büyük ayıptır bu! Memleketinin geleceğini düşünen aydın fikirli insanların bakan da olmuş olsalar onların uluorta söyledikleri konulara fikir yürütme hakları IRKÇILKLA SUÇLANAMAZ. Sayın Soylu geçenlerde yaptığı bir konuşmada Suriyeli çocuklar Türkiye için cevherdirler demişti.Yeterki onları Tütk vatandaşı yapalım temennisinde bulunmuştu. Avrupa ülkeleri de Suriyelileri alıp götürüyorlar. Türkiye’ye gelip yaptıkları seçimlere baktığımızda, ilk etapta doktor hemşire, hastabakıcı, mühendis ve eğitimli göçmenlerden oluşuyor. Mesele şehirlerimizdeki halkın hissetmekte olduğu huzursuzluktur.
......... 14 Haziran 2019 16:08
Insanları din ile aldatmanın başka bir versiyonu da bu olsa gerek..suriyeli 450 bin çocuğun hayrına darbe başarısız olmuş....nereden biliyor bunun böyle olduğunu? Vahiy almadığına göre ensar muhacir romantizminin devamı niteliğindedir bu sözler..Başka da bir anlam ifade etmiyor..
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 17:14
17
16:08, Siz Bağdat caddesinde darbeci tankları alkışlayanlardan olmayasınız ?
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 18:03
2
Bizim rehberimiz dediki, yetime, cocuga, yasliya, müsküle karsiliksiz yardim edenin ecrini Allah verir. Ne beyazin siyaha nede sarinin beyaza üstünlügü yoktur dedi. Allah katinda bütün insanlar esittir dedi. Allah katinda üstünlük sadece takvadadir dedi.
Muhtefi. . 14 Haziran 2019 16:08
Hisler, zanlar bilgi Değildir. Duygu bunlar.!..Tamam güzel İnsanlar Guvende kim karşı cikar kimse. İnsan hayatı üstüne bişey yoktur. Fakat olmamalıydı Suriye'de boyle bu İTİŞ, KAKIS kimseye faydası yok sadece Etnik ırkçı Ypg vb ve şizofren -psikopatlar İşid Bela oldu.hala orada ligt IŞİD ve Etnik ırkçı vahşiler duruyor. Kim ister Evinde Kirada 15-20 kişilik Aile. .!.Sonra bu insanların Toplumumuza Entegrasyonu ne olacak? ...Daha uyanık olup Siyonistlerin Oyununa Gelmemeliydik. Tek Suriye Hükümeti oluşturulmalı başka care yoktur..
okur 14 Haziran 2019 15:39
Allah neden Suriyede doğan milyonlarca cocugun hayrina Suriyeyi kurtarmıyor
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 18:07
14
Sen kendini kurtardinmi?
KARAR OKURU 16 Haziran 2019 15:35
0
Onu Allah'a sor.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 15:04
Bütün Suriye'den gelenler, ak sütten çıkmış kaşık değildirler. Kimisinin puslu hava seven kurt misali ortaya çîktığı da sır değil. Savaş, bomba, ölüm, işkence görmüş insanların psikolojisinin bozulduğu da malumumuz. Suç işleyen de nereli olursa olsun cezasını çekmeli. Mevcut yasalar bunun için yeterlidir. Bundan öteye istisnasız Suriyeli düşmanlığı yapanlar ırkçı ve ayıırımcılardır. CHP veya sol söylem onları bu akibetten kurtaramaz.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 14:54
Bakanda kafa "güzel" galiba böyle yorumu kahvedeki adam yapmaz. Egitemeyecegin 450 bin çocuğun oluşturacağı 15 temmuzà rahmet okutturacak muazzam komplikasyonu görmeden böyle mistik yorumlar ile devlet yönetmek.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 14:52
Allah insana akıl ve irade vermiş herşey sebeplere bağlanmış yıllardır hükümeti feto konusunda uyardılar ama Akp kulak asmadı fetöcüleri tüm kurumlara kendi elleriyle bizzat yerleştirdiler şimdi çıkmış verilecek sadakamız varmış diyorlar ve bunuda 450 bin suriyeli çocuğa bağlıyorlar sanırsın Allah sadece suriyelilerin Allah'ı (CC) cocuğuna bir şey alamadı diye kaç baba intihar etti. Ekonomi çöküyor bu bedelide ülkemizde şirket kuran bir kuruş vergi vermeyen suriyeli değil biz ödeyeceğiz ve biz birgün Suriyelilerin durumuna düşersek suriyeliler gib gideceğimiz hiç bir yerimiz olmayacak.
ÖMER FARUK DİNÇ 14 Haziran 2019 14:40
BRAVO HAKAN KARDEŞ GÜZEL YAZMIŞSIN KALEMİNE SAĞLIK
Mustafa ALSANCAK 14 Haziran 2019 14:09
İlahi Hakan bey! İşiniz gücünüz yokta milletin dini duygularını sömüre sömüre iktidar koltuğundan düşmemek için çırpınanlara Allah selamet versin. 15 Temmuz ihtilalinin başarıya ulaşmamış olmasını Türkiye’de doğmuş olan450 bin Suriyeli çocuğun yüzü suyu hürmetine gerçekleşmiş olduğunu kafada düşünüp ve halkın güleceğini bile bile söylemek koskoca bir devletin iç işleri bakan koltuğunda oturan Soylu’ya hiç yakışmadı. Millet bunca mülteciden nasıl kurtulacağız diye saçını başını yolarken bizim bakan Suriyeli aileleri vatandaş yapıp seçimde AKP’ye gelecek oy hesabında görünüyor.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 14:01
Kilis’in yüzde 44’ü Suriyeli imiş. Biz mi Afrin’i aldık, onlar mı Kilis’i aldı karar milletin. Suriyeli’lerin yüzü gözü hürmetine de Konya’da Fransa’yı 2-0 yendik ama İzlanda da kaybettik.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 17:18
12
14:01, Konya'ya üzülmüş, Ízlanda'ya sevinmiş gibi bir halin var.
Sermet Ilgaz 14 Haziran 2019 13:58
Hak ne demektir? Allah. Peki haksız? Siz haklısınız Hakan Bey.
yusuf gurkan 14 Haziran 2019 13:43
ama ne bereket ekonomi dipte elde avuçta ne var ne yok satmışız pek çok iş yeri kepenk indirmiş beş milyon civarı işsizimiz oluşmuş siz hala suriye bereketinden dem vuruyorsunuz uyanda balığa gidek paşam.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 13:30
Daha ilk paragrafta Suriyeli kelimesini görür görmez okumayı bıraktım.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 16:10
3
Bu düşüncelere yüzünde bereketi kaçırıyorsunuz.
karar okuru 14 Haziran 2019 23:56
1
hangi bereketten bahsediyorsun işsizlik, borç, ekonominin hali, 500.000 den fazla İstanbul da mülteci var İstanbul da yollarda biraz zaman geçir ne demek istediğimi anlarsın.
KARAR OKURU 16 Haziran 2019 15:40
0
Neden yorum yazma zahmetinde bulundun? Suriyeli kardeşlerimi senin zihniyetine yeğlerim.
ahmed 14 Haziran 2019 13:29
Allah razı olsun Hakan Abi.
Deli Emin 14 Haziran 2019 13:25
Hakan şu Suriye'li muhacirler milyonlarca işsiz, aşsız insanın karnı doysun diye neden bereket olmuyor.. Bak ülke borç ve şantaj altında, 450 bin Suriye'li çocuk yardımı bittimi. Bazı yerli uyanık adamlar Suriye'li adına iş yeri açıp vergi kaçırıyor. Gitsinler başka ülkelere de hayır işlesinler. Afgan mülteciler Pakistan'ı bitirdi Suriye'li lerde Türkiye'yi bitirecek AB ve ABD boşamı mültecileri ülkemizde tutalım diye para ve teşvik ediyor.Çıkardıkları ekonomik, sosyal, asayiş, güvenlik sorunlarından haberin varmı. Sansür uygulandığı için haberin yok. Ensar edebiyatı yapmayın.
Hülya Erdemli 14 Haziran 2019 13:11
Sayın Albayrak ,Suriyelilere yarıdm etme konusunu biraz hamasi duygular ile abatmıyor ve açıklamıyor musunuz ? Tabiki zordurumdalar yardım etmek gerekir de hangi birine ne karad edebileceksiniz ? Bu arada berekette bir türlü gelmiyor nedense Turkiye ye .Dini inaçlar ile neden mantıklı ve sağduyulu olmak birbirine karıştırılır.O nedenle mi İslam ülkeleri bir türlü gelişmiş ülke düzeyine gelemiyor.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 12:52
Kafaniz guzel zaar.. Suriyeliler muhacir ve biz ensarin golgesiyiz eyvallah da bunun ak partiyle, yonetimle, yaptiklarinin Allahla alakasini gormuyorum.. suriyeyi hic takip etmiyor musunuz!?
ÖZGÜR SARIKAYA 14 Haziran 2019 12:28
1 Suriyeli yeni doğan çocuk 100 yeni doğan Türkiyeli çocuğa bedeldir.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 12:12
Çok güzel yazı.size karşı çıkanlar bir gün kendilerininde suriyelilerin durumuna dusebilecegini unutmasin.gerci onların umrunda mıdır ki bu??
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 12:04
Bu şahısla boşuna Suriyeli tartışmasına girmeyin. Değmez. Hiç argümanlarında bir akıl mantık var mı?
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 11:26
Demek Süleyman Soylu'yu takip ediyorsunuz. Süleyman Soylu'nun dikkatinizi çeken ve burada yazmaya değer gördüğünüz başkaca konuşmaları hiç olmuyor mu?
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 13:31
2
Tebrik ettiğin adamı söyle kim olduğunu söyleyeyim.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 11:05
Karar okuyucuları bu yazarın ahlaki duruşu budur.Bu gazete hakkın mazlumun ve adaletin yanında duruş gösteriyor ırkçı duygularını tatmin etmek isteyen sözcü okusun nefretini bol bol oraya kussun.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 12:14
5
kardeşim. insanlar işsizlikten alım gücünün düşmesinden bunalmış. çocuğunun cebine yol parası koyamıyor. bu gazeteci bakan takımı da mülteci duyarı kasıyor. vatandaş tepki göstermesin de ne yapsın. biraz anlayışlı olun. ırkçı kelimesini sık kullanmak hoşunuza mı gidiyor. mazlumun yanındaysanız önce tc mazlumlarını kollayın. evde aç varken dışarıdan boğaz ithal etmeyin.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 11:03
Durkheimin dediği gibi kabile inanışı bunlar. Sel olunca , veya hasat kötü geçince Tanrılar çok kızgın, o yüzden bir kaç insan kurban etmeliyiz mantıgı bu. büyücülüğe inannmak istiyenlerin kafası bunlar.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 15:06
4
Allahın davranışları ve kararları hakkında güncel olaylar uzerine yorum çıkarmak müslümana yakismaz ve beyhudedir. Tersi olsa isyan mi edecektik. Aksi halde tanrıların gazabini yatıştırmak için birseyler yapmaya çalışan eski çağ insanlarına döneriz.
Almanya'da yașayan bir okur olarak yazilan yabanci düșmani yorumlari okumak ve bilmek, bunları yazanlar benim vatanimin insanları, söyleyecek söz bulamiyorum. Inanin bu tür düșmanca yorumları yașadiğim ülkenin katiksiz müslüman ve yabanci düșmani fanatik sağcıları ve fașistleri yazıyor. Güzel Ülkemin insanlarının seviyesi bu olmamaliydi. Çok acı bir durum.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 12:20
6
almanyada yaşayıp ahkam kesme. gel mersine, fatihe taşın. 2 katını yazmazsan adam değilim.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 15:00
3
Almanyada kafede oturup ırkçılık karşıtlığı kolay. Ülkemin zaten yaşanacak yeri yoktu. Suriyelilerle iyice zivanadan çıktı. Geaal kardaş geall Fatih'e gel! Gel kardas Mersin'e gel. Wilhelmstrasse yi bir bırak.
Umut 14 Haziran 2019 10:47
Bir duruş veya bir davranış ya doğrudur ya yanlış. Irkçılık ve nefret söylemleri kim yaparsa yapsın yanlıştır, kim karşı çıkıyorsa çıksın doğru yapıyordur. Ama inandırıcı olmanın en temel dayanağı tutarlılıktır. Birileri haklı olarak, Suriyeli olduklarından dolayı haksızlığa uğrayanları savunurken, nefret söylemleriyle kendi halkının büyük bir bölümünü aşağılarsa, bu tutarsızlıktır.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 10:31
iyi de hakan gardaşım buralara topladığınız gezi zekalılara hendekçilere yavru mankurtlara anlatamazsın ki bunu , bunlar bildiğin mankurt, sizden sadece bu güzelim ülkeyi ve insanlarını kötülemenizi bekliyorlar.
ahmet mithat 14 Haziran 2019 10:28
sayın albayrak kimsenin ırkçı yabancı düşmanlığı yaptığı yok ülkemizde misafir olan suryelilerin %80 ni okumamış cahil şiddete meyilli beraber yaşamanın imkanlarını sonuna kadar zorladığımız fakat olmuyo yapamıyoruz eğitimli ve okumuş tayfa hep avrupada burdakilerde bi şekilde gitme peşinde birde bu insanları tehdit malzemesi olarak kullanan bizzat erdoğan deilmi açarım kapıları diye yapmayın bu iş böyle olmaz bu işin sonu felaket vakit varken gönderelim gitsinler sonrası karanlık kan göz yaşı yazıktır vebale giryosunuz onlarada yazık bizede biz bu filmi halepçede de gördük
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 18:16
6
Yalana bak %80 öyle olsa, Türkiye kan gölü olur
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 10:08
Hakan Bey biz Suriye demokrasi getirmek için yola çıkmıştık. Bunun için Esed'e cephe alıp muhalifleri desteklemiştik. Bugün, Suriye'ye demokrasi getiremedik ama Suriye'nin bu hale gelmesine katkımız büyük oldu. Sırasıyla seçilmiş başbakanın, belediye başkanlarının zorla istifa ettirildiğini, ucube bir başkanlık sistemine geçildiğini son olarak da sandıktan çıkan halkın iradesinin gasp edildiğini gördük. Bir yerlere demokrasi getirme hevesiyle çıktığımız yolda evdeki demokrasiden olduk.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 15:13
4
Devletin yani 80 milyonun verdiği vergilerle alınmış belediyelerin iş makineleri ile hendek kazanları es geçmek te neyi nesi " Brayé mın " !
Ekrem 14 Haziran 2019 10:04
Tabi bizim çocuklar masum değil sadece Arap çocuklarının hayrına kurtuldum. Bu kadar asimile olmuş bir zihniyet olabilir.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 09:55
Suriyeli meselesine farklı bir açıdan bakmak gerek. Bugün ülkemizde sadece Suriyeliler değil Irak ve başka Müslüman ülkelerden de gelip yaşayan insanlar da var. Bu insanlar ev satın alıyor, kiralıyor, alış veriş yapıyor. İktidar, Suriyelilere şu kadar para harcadık diyor ama hiçbir zaman kaynağını açıklamıyor. Suriyeliler için el altından ülkemize para verildiği kanaatindeyim. 4,5 Milyon insanın bir anda yurt dışına çıkarılması krizde olan inşaat sektörünü ve ekonomiyi tamamen çökertebilir. Mevzu sadece din kardeşliği değil.
Karar okuru 14 Haziran 2019 09:54
Beyefendi multecilere karsi on yargili olmama fikrinize katiliyorum fakat multeci sorununun bu derece duzensiz, bilimsel olmayan bir pespayelik icerisinde cozmeye kalkarsaniz kaos cikar, su anda da Turkiye deki durum budur. Icisleri Bakaninin multecilere karsi hissettiklerinin bir kismini da Turkiye vatandasi olan ve %50 yi olusturan “ZILLET” e karsi hissetmesinden mutluluk duyarim.
Takipci 14 Haziran 2019 09:49
Hakan bey, madem Allah(cc) doğan 450 bin cocugun hayrina Turkiyeyi kurtardı, hasa Allah neden Suriyede doğan milyonlarca cocugun hayrina Suriyeyi kurtarmıyor?
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 18:17
3
Bizim rehberimiz dediki, yetime, cocuga, yasliya, müsküle karsiliksiz yardim edenin ecrini Allah verir. Ne beyazin siyaha nede sarinin beyaza üstünlügü yoktur dedi. Allah katinda bütün insanlar esittir dedi. Allah katinda üstünlük sadece takvadadir dedi.
Şener Gümüşdere. 14 Haziran 2019 09:48
Sayın yazar, infak , ''kendine ve ailene yetecek olan imkan ve nimetten , geriye kalanı vermektir.'' Kur'an , ayeti ile bize gelen emir bu. Başımız üstüne, tabi uyacağız. Ancak , bu millet kendine yetemezken , BOP uygulanabilsin diye , mülteci almak tamamıyle yanlış ve BOP ' a hizmet etmekten başka birşey değildir.
karar 14 Haziran 2019 16:08
0
o ve onun gibiler bunları duymaz ama bol keseden hamaset yapar,muhacir de muhacir diye tutturur,kendilerinide ensarmış gibi görüp mutmain olurlar.kibriti gözüne sokarda ormanı görmezler.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 17:26
2
Şener kardeş, BOP öleli çok oldu. BOP'u biz iyi niyetle başka anlamıştık, diğer katılımcılar art niyetle başka tezgahlara kılıf yaptılar. Buna uyanıp geri çekildiğimiz için de 10 senedir de esamesi okunmuyor. Gezi mezi ve 15 Temmuz tezgahları da bu yüzden uygulamaya sokuldu.
pehhhhh 14 Haziran 2019 09:39
Hakan Bey bu kadar ırkçının bir arada olduğu bir toplumda böyle bir yazı yazıp aşağıdaki eleştirileri göğüslediğiniz için teşekkürler. hele bir arkadaş madem öyle onların yüzü gözü hürmetine Yaradan milli gelirimizi iki katına çıkarsın diyor. Yani haşa Allah'la pazarlık ediyor. Bu bana peygamberler Allah'ın gazabını haber verdiğinde inanmayanların hani nerde o çok bahsettiğin gazap görmüyoruz söylede gelsin görelim demelerini anımsattı. Mültecilerin karşılaştığı kötü muameleler hiç söylenmiyor ama. Bazılarının dini imanı para olmuş fark edemiyorlar. Kör sağır ve dilsiz etmesin RABBİM
Düşünce 14 Haziran 2019 09:31
Böyle bir yazı ve düşünce yıllardır takip ettiğim sizin gibi bir yazardan gelmesi ne kadar üzücü. Düşünme ve yorumlama tarzınız çok mu hızlı değişiyor?
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 09:11
Albayrak son yazılarında tespitlerin yersiz ve gereksiz hassasiyet yüklü. Bir ekmeğin yarısı paylaşılır. Olmayan ekmek paylaşılmaz. Boş boş muhacir edebiyatına gerek yok. Suriye'de ateşe benzin dökenler düşünsün hesabını. Burada dikkat edilmesi gereken nokta gelenlerin içerisinde kim var biliyor musunuz, nasıl insanlar, kimse bilmiyor. Ayrıca çoğalma hızlarını hiç düşündünüz mü, şu kadar çocuk doğdu saçmalığı ile övünmek yerine kaç yıl sonra bu nüfus nereye varır buna bakın. 10 yıl sonra her 5 kişiden ikisi Suriyeli olacak! Editör benim yorumlarımı yayımlamıyorsun!!!!
furkan 14 Haziran 2019 11:55
2
adamsın. çocuğumun torunumun kendi vatanında azınlık durumuna düşmesini istemiyorum. kendi vatandaşım iş bulamazken misafire iş aramak istemiyorum.
haksu 14 Haziran 2019 09:00
Hakan Bey, Tebrikler.
ÖZGÜR SARIKAYA 14 Haziran 2019 08:49
Ben de şöyle bir hesap çıkarayım: 2019 ilk üç aylık GSYH açıklandı; buna göre 780 milyar dolar civarı gelir hesaplandı. Bu geliri yaratanların arasında 4,5 milyon Suriyeli de var. Ama gel gör ki, bunu kişi başı gelire dönüştürürken 86,5 milyona değil 82 milyona bölüyorlar. Böylece kişi başı gelir 9.000 yerine 9.500 dolar çıkarılıyor. Ekonomimizin bereketlendiğini(!) buradan da görebiliyoruz. Suriye dış politikamızın bizi dünya devi(!) yaptığı gibi.
Oldu bir kere 14 Haziran 2019 08:43
Soylu iyi hoş demiş de, her seçim öncesi iktidarın da muhalefetin de iki de bir garibanları konu edip gönderecek miyiz, kalsınlar mı, az daha kalsınlar, yok onların yüzü suyu hürmetine bize bir şey olmadı vs. söylemleri bence onları incitiyor ve tedirgin ediyor. Ev sahibi olarak hele ki yöneticiler bir daha ağızlarına almasalar bu suriyelileri. Evimizde gelen misafire, "acaba gitse misiniz, yoksa kalsa mısınız " gibi bir soru sorup onları rencide ettiğimizi düşünsenize. Allah garibanı merhametsize muhtaç etmesin, ediyorsa da merhametliye, yapacağı yardımı başa kalkmayana etsin muhtaç..
NİKO 14 Haziran 2019 08:36
Hakan bey sizin gibi düşünmesemde sizin bütün yazılarınızı zevkle okuyorum. Eğer 15 temmuz 450 bin suriyeli çocukların yüzü suyu hürmetine def edilmişse bu süreçte başka çocuklarda dünyaya geldi. Bunların hiç kıymeti harbiyesi yok mu. Neyse Hakann Bey 13.06.2019 tarihli Yenişafak gzetesindeki Faru AKSOY'un yazısını okumanızı tavsiye ederim.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 08:17
Şam'da cuma namazı heveslisi sayın yazardan timsah gözyaşları. Siz namazınızı Şam'da değil de mahalledeki camiide kılmak isteseydiniz şimdi ne acıdığınız muhacirler olurdu ne muhacirlerden dolayı işini kaybeden dar gelirli kesimin tepkisi olurdu. Sizin hükümet muhacirler sorununa acilen çözüm bulmak yerine muhacirler üzerinden siyasi rant devşirmeye bakıyor. Yarın hükümet tabanı ve sizin muhacirler arasında sürtüşme çıkmayacağına dair kim güvence verebilir? O zaman da herkesten çok muhacir karşıtı olursunuz herhalde.
ATA 14 Haziran 2019 07:38
Cahilce vede komikce
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 07:41
Hastanede hiç bir Suriyeli grupla sıraya girdiniz mi. Sağlık hizmetindeki kaliteye etkisini gozlemledinizmi.Doktor yanındaki çevirmenle çevirdikleri işleri gördünüz mü. Ben her ay rutin doktor kontrolünde görüyorum bunlari.Bankamatik önünde onlarla bir sirayada girdinizmi.Siz çılgınca kavga eden Suriyeli kardeş grubu gordunuzmu. Bir mesire yerinde bunlarla piknik yaptinizmi yada parkta oturdunuz mu. Aynı toplu taşıma aracında bir grubuyla seyahat ettiniz mi. Mahallenizin en az yarısı bu insanlardan mi oluşuyor. Benim bu sorulara cevabım evet. Sizin ki ne ?
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 13:06
1
Tam da soru soracak adamı buldunuz.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 07:33
Suriyelilerin hayır duasıyla dolar 6 TL. Demek onlar olmasa 10 TL'yi görecekmiş. İsviçre, Norveç refah seviyesine çıkabilmek için 20 milyon muhacir daha getirip hayır dualarını almak gerekiyor. Bir rica etsek, gelirler mi acaba?
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 18:20
6
Almanyanin %21 yabanci kökenli. Demekki sizin ülkenin %21 yabanci kökenli olsa, adamlari sokakta bogazliyacaksiniz.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 18:55
1
Almanya o %21'i kaç yılda kaç elekten geçirip seçerek mi almış yoksa kapıları açıp hurra hırlı hırsız herkesi bir anda içeri mi doldurmuş?
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 04:06
Sonra, O'nlara bu Millet gereğinden fazla kucak açarak her şeyini paylaştı. Bizzat kendim, bir çok kez gerek şahsım ve gerekse etraftan temin ettiklerimizle maddi yardımlarda bulundum, gücümü aşan kısmı borç olarak verdim ama hiç biri borcunu ödemedi, ayrıca namaz ve oruçla da bir çoğunun alakası yok. Anlayacağınız bu işin Dini boyutu yok, tamamiyle siyasi.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 13:40
1
Yahu kardeşim ilk gelenlere ne kadar yardım toplamıştık. Sonra ışığı gören geldi. Birilerinin Osmanlıcılık hevesi yüzünden onlar yurtlarından oldu, biz de burada yabancı düşmanı, ırkçı damgası yiyoruz. Tamam, ırkçıyım var mı itirazınız. Anlaşma sağlansın, herkes evine. Ülkeye ekonomik katkı sağlayacak üç beş kişi kalabilir.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 02:31
Savaştan kaçan sığınmacılara kol kanat germek insanlık borcumuz. Sonuçta Suriye komşu bir ülke. Ama Suriyelilerin yüzü gözü hürmetine ayakta duruyoruz argümanları boş laflar. Madem öyle onların yüzü gözü hürmetine Yaradan milli gelirimizi iki kat artırsın. Devlet işi pozitif bilimle yürür. Allah’ın rahmetiyle güvenliğimiz, ekonomimiz ayakta durmaz. Sizin inanç dünyanızla ekonominin gidişi arasında bir bağlantı yok.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 18:21
0
Saddamda aynen senin gibi düsünüyordun. Irak halkida kibirli vur patlasin cal oynasin modundaydi...sonu?
karar 14 Haziran 2019 01:48
siz her defasında onlardan muhacir diye bahsetsenizde suriyeden gelenlerin muhacirlikle,muhacirlik yaşamıyla ilgisi yoktur.suriyeyi karıştırdıktan sınra timsah gözyaşlarının kimseye faydası olmuyor.bu ülkede 450bin değil milyonlarca çocuk doğuyor.bu bereketi sadece o doğan 450 bin doğan çocuğa bağlamak bilgisizliğin belirtisi olur ancak.bunun dışında bugünkü çektiğimiz iç dış zahmet ve krizlerde herhalde mavi marmaranın satışından dolayıdır.
Davut Doğrucu 14 Haziran 2019 01:29
Daha çok sevap ve bereket kazandıracak nice milyonlar var sınırlarda bekleyen! Keşke rahat bırakılsalar da kendi vatanlarını bereketlendirselerdi...!
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 01:10
ABD baskısıyla Şam da Cuma namazı kılacağız diye Suriye girdik 5 Milyon Suriyeli de bize geldi. Ben şahsen sizin gibi düşünmüyorum Sayın Albayrak .Suriye savaşı emperyalistlerin paylaşım savaşıydı daha içeri gitmemize bile ne Rusya ne ABD izin vermiyor..Esattan kaçanları koruyup kolluyoruz, yiyip içiriyoruz. Helali hoş olsun ama bu insanlarında kontrolsüz bir şekilde hareket etmesinin tüm yurda dağılmasının önüne geçmek lazım...
furkan 14 Haziran 2019 12:04
0
abi nesi helali hoş olsun. bu memleketin bir vatandaşı bile iş bulamazken başka milletlere harcanan para haramdır. vergilerimizi yönetim kendi kafası ve ideolojisine göre harcayamaz. tabanda ve azınlık tavanda çok ciddi bir ayrışma var. bir referandum yapılsın hep beraber sonuca uyalım.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 00:56
Eğer bu işler Allah rızası için ise milletin onayını almak gerekmez mi, neticede milletin kazancını alın terini emeğini paylaşıyorsunuz halk adına. Hiçbir yasal kurala uymadan arzu ettiği yerde bedava yaşama hakkı vermek kendi vatandaşına haksızlık değil mi. Sorun, çalışmadan, emek harcamadan, vergi vermeden, vatan savunmasına iştirak etmeden işgalci gibi davranmaları. Elbette onlar kardeşimiz, misafirimiz ama misafirligin de bir süresi olmaz mı. Küçük çocuklar üzerinden ajitasyon yaparak sorunları görmezden gelemeyiz değil mi.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 00:53
Suleyman Soylu'nun sozlerinin arasindan bir tanesini cimbizla cekip cikarmissiniz. Peki ya bu secim boyunca Imamoglu hakkinda soyledikleri? Muhalefeti terorist destekcisi, fetocu ilan etmesi? Her agzini actiginda karsi tarafa hakaret etmesi? Bakin yaziyorum buraya: Suleyman Soylu, AK Partiye transfer olmadan once AK Partiye de defalarca hakaret etmis biridir; tipki Bahceli gibi. Dun siyah dedigine bugun beyaz diyen siyasetciler bunlar. Kirk yilda bir hosunuza giden bir sey soyledi diye ovuyorsunuz bu insani.
KARARLI KARAR OKURU 14 Haziran 2019 01:13
2
Bozuk saat bile günde iki defa doğru vakti gösterir.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 01:47
0
Hani hakkı yenmesin, haksızlık olmasın diye hatırlatıyorum aynı teknik özelliklere sahip bir siyasetçi daha var Numan Kurtulmuş.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 00:39
“15 Temmuz’da direkten dönüşümüz de ondandır belki.” Peki 15 Temmuz’u yaşamamızın müsebbibleri kimlerdir?
TEZAT 14 Haziran 2019 00:38
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu dedi ki: “15 Temmuz’da nasıl kurtulduğumuzu zannediyoruz? Biz nasıl kurtulduk? Kim ne derse desin, 450 bin çocukları doğdu bu ülkede. Allah o 450 bin çocuğun hayrına 15 Temmuz’da bizi şu hainlere ezdirmedi. Ben onu bilirim.” Aynı durum bizi pahalı sebze-meyve yemekten ve dolar kurunun yükselmesinden niçin korumuyor?
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 01:37
1
Türkiye'de ihtilallerin, muhtıraların, darbelerin, e-muhtıraların, post modern darbelerin niçin başarılı olduğunu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sayesinde öğrenmiş bulunuyoruz. MÜLTECİSİZLİK!!!!!!!
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 10:24
0
01.37 Bu müthiş keşif sonrası üniversiteler fahri profesörlük verme yarışına girerler mi?
MAHZUN MUHAFAZAKAR 14 Haziran 2019 10:32
1
Bu mantıkla Somali, Suriyeli mülteci alsaydı ülkedeki darbe başarılı olmazdı demek doğru oluyor. Sayın Soylu müslüman ülkelerde böyle sonuç veren Suriyeli mülteciler gayri müslim ülkelerde de aynı sonucu verir mi? Hani kankanız Maduro'nunda darbe ile başı hoş değil, el altındaki bir kısım mülteciyi oraya darbe önleyici olarak göndermeyi düşünür müsünüz? Onu merak ettim.
Has Parti 14 Haziran 2019 00:18
Bir iç savaşa destek verip sonra da o iç savaşın mağdurlarına sahip çıkmak gerektiğini yazmak olsa olsa ahlaksız vicdan olarak tanımlanır muhtemelen.
Hunat Hatun 14 Haziran 2019 00:21
Sayın yazar konu çocukluğumdan beri kanayan yaradır. Ve benim en büyük yaramdir. Memleketimizin adı niye Anadoludur neden idrak etmezler anlamam bir türlü. Bu Anadolunun kaderidir. Bu kadim topraklar, diyarı rumdur. Mevlana lar yunuslar pir Sultan abdal lar Bektaşi yurdudur. Kısacık ömürde insan neyi paylasamaz. Bu toprakların bereketi dostu düşmanı doyurur, ama aç göz hiç bir şeyle doymaz vesselam. Kaleminizden bal damlıyor. Teşekkürler. Yüreğinize sağlık.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 07:42
0
‘Anadolu’ Latince ‘Anatolia’dan geldiğindendir belki.
Anadolu Aci Dolu 14 Haziran 2019 10:09
1
COK guzel yazmissiniz da isin asli baska... Bu topraklarin demografik yapisi ile nasil oynandigi gormek istiyorsaniz 120 sene onceki hali ile bugunku durumu karsilastirin…
furkan 14 Haziran 2019 12:04
1
kof edebiyat yapmayınız. bu ülkede bir tc vatandaşı bile işsizken devlet bütçesinden fuzuli harcama yapılamaz. yardımlar bireylerin insiyatifi ile yapılmalıdır. millet fakirlikten kırılırken bektaşı veli mevlana edebiyatı dinlemez. afganistan pakistan ligine düşmek istemiyorsak bir an önce romantikliği terkedip realist bir politika izlemeliyiz.
KARAR OKURU 14 Haziran 2019 00:17
Multeci dusmanligi Suriyeliler meselesinde yanlis muhalefet edilmesine sebep oldu. AKParti'nin yaptigi yanlis multecilerin alinmasi degildi, aksine almamak buyuk zulum olurdu. Ama multeciler bir pazarlik malzemesi olarak kullanilip AB ile vize serbestisi karsiliginda anlasma yapildi. En buyuk yanlis buydu. Multeciler Avrupaya gitmeyi tercih ederdi onlara kapilar kapandi. Multeci misafir etmenin zorlugu da pek cok ulke arasinda daha adil paylasilmis olurdu. Multecilerin gitmesine engel olmak Akpartinin asil hatasi.
İbrahim DİRİ 14 Haziran 2019 00:04
Suriyelilerin çok yoğun olduğu mahallede yaşıyorum,parkta,pazarda,denizde iç içeyim neticede yapılan yardımlardada ödediğim vergiden pay var. Kendi ülkemizde çektiğimiz sıkıntıdan dolayı uğradığımız muamele! onların duası varsa bizimde bedduamız var memleketin yakası o yüzden bir araya gelmiyor mu diyelim.Konformist bir duyar kasmayla karşı karşıyayız,toptancı bir şekilde herkesi ırkçı,faşist demek neyin nesi oluyor.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN