Back To Top
Ümit

Ümit

 - Son Güncelleme: 12.09.2019 Perşembe 09:28
- A +

Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları Milli Görüş kadrolarından ayrılıp AK Parti’yi kurduklarında hain ilan edildiler.

Şimdi AK Parti ile yollarını ayırarak yeni partiler kurmaya hazırlanan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a aynı yafta yapıştırılıyor; hem de o yaftalamadan en çok çekmiş kimi AK Partililer -başta Erdoğan- tarafından.

Karar’a verdiği mülakatta Babacan’ın buna cevabı:

“Burada söz konusu sadakatse öncelikle şunu söylemek lazım: Biz ilkelere ve değerlere sonuna kadar sadığız.”

Neydi AK Parti’nin kuruluş ilkeleri?

Babacan hatırlatıyor:

“Adaleti tesis etmek, işi ehline vermek, kararları istişareyle almak, kurumların itibarını korumak, şeffaf olmak ve belki de en önemlisi ‘önce insan’ diyebilmek… Aynı zamanda insan hakları, özgürlükler, demokrasi ve hukukun üstünlüğü gibi değerler de bizim hep savunduğumuz, inandığımız değerler.”

Dikkat:

“Bu ilke ve değerler bizim için dönemsel bir siyasi tercih değil.”

Tekrar:

“Bu ilke ve değerler bizim için dönemsel bir siyasi tercih değil.”

Ya ne?

“Bizim ahlaki ve toplumsal hayat ideallerimiz bunlar.”

***

AK Parti ile beraber bütün bu ilke ve değerleri hayata geçirmeyi amaçladıklarını, bunların uygulandığı süre içerisinde çok güzel başarılar elde ettiklerini, Türkiye’nin dünyada çok itibarlı bir ülke haline geldiğini, halkımızın refah seviyesinin yükseldiğini, Türkiye’de genel anlamda yaşam kalitesinin de yükseldiğini belirtiyor ve şöyle diyor Babacan:

“Bütün bu başarılardan sonra Türkiye’nin şu anda içinde bulunduğu durum gerçekten bizi üzüyor. Ve niye bu durumda ülke diye baktığımızda da bu ilkelerden ve değerlerden uygulamada uzaklaşılmış olması bu sorunların ana kaynağı maalesef.”

Demek ki neymiş?

Demek ki AK Parti’nin bidayetteki davasının ihyası için yola çıkmış Babacan.

Davaya ihanetten dem vuranlar, davanın ne olduğunu hatırlasınlar bir zahmet.

***

Babacan’ın mülakatında altı çizilmesi gereken kelimelerin başında ümit geliyor.

Korku siyaseti değil ümit siyaseti yapacaklarını vurguluyor Babacan.

Buna başladı bile.

En sorunlu alanlar olarak gördüğü özgürlük, adalet ve ekonomide AK Parti iktidarının ilk yarısındaki muazzam reformları hatırlatıp “İyi dönemleri yaşadık” diyor, tekrar yaşamamızın önünde bir engel olmadığını düşünüyor,  hatta ekonomiyi “en kolay kısmı” olarak görüyor; “İki kere iki dörttür diyebildikten sonra, rasyonalite olduktan sonra çok kolay toparlanır” diye konuşuyor.

Dikkat buyurun; Polyanna değil, Türkiye’yi birbirinden ağır iki ekonomik krizden çıkaran ekibin başındaki adam söylüyor bunu.

Ekonomi konusunda ne dediğini bildiğinden şüphe duyulmayacak bir adam.

***

Babacan mülakatı sürur verdi.

Siyasete hakim olan ‘kan-kin-intikam’ retoriğinden yaka silkmenin ifadesi olan şu cümle hele:

“Dürüst, akılcı, serinkanlı, sakin ve incelikli bir dil kullanacağız.”

Amin, amin.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
ret 13 Eylül 2019 10:47
Hepsi Tayyibin golgesinden ibaret ha ismi ali ha davut ha abdullah. Figuranlar coplugu
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 20:20
Peki sayın Albayrak Ali Babacan bu dediklerini Ak Partinin içinde kalarak yapamaz mıydı.?Batan gemiyi önce fareler terkeder sözü aklınıza gelmiyor mu hiç? Ak partiden ayrılarak ortalığı o eleştirdiği kişi ve kişilere terketmesi mi? Ve yarın kurucusu olduğu yeni siyasi harekette karşılaştığı her sorun karşısında aynı kaçma tavrını sergilemeyeceğinden emin misiniz?
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 19:51
Ya hocam Babacan in vurguladigi ihtiyaçlar ( ekonomi adalet , şeffaflık, liyakat v.s) gerçekten doğruysa zaten bu iktidarın bir seçimdeki oyunun barajı geçememisi gerekir. Hatta bir tanesindeki sorun bile bir iktidarı dusurmeye yeterde artar. Ama iktidar %40 in altına bile düşmüyor. Ya bu ihtiyaçlar yalan böyle sorunlar yok. Yada bu oy oranları yalan . Bu konudaki fikrinizi merak ediyorum.
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 19:11
Faiz dustu dolar cakildi takke dustu
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 19:04
Güzel söz, Güzel davranış,Adalet, Liyakat, Özgürlük,İLKELERE inanmak ve harcamamak keşke birileri yediği helvaları hatırlasa
baybaycan 12 Eylül 2019 18:56
Güzellemelerinizi yiyeyim. Babacan gakguk yapa yapa konuştu. Öyle 2 artı 2 dört eder ile ekonomi kurtulmuyor. Liderlik vasfı önce gelir. Maalesef yaradılış olarak Allah herkese vermiyor. Bahsettiğiniz Konuların içinde lider Yok. İlkesel duruşlar var. Lafa gelince her yerde var zaten.Babacan'ın liderlik vasfi nerede onu anlat sen birader.
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 18:37
Demek ki neymiş? Demek ki aç tavuk kendisini darı anbarında sanırmış.... Demek ki Davudoğlu böyle harcanırmış.... Bizzat Karar Gazetesi yazarlarınca...
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 18:33
Eeeeee ümit dünyası Hakan’cım sen fazla parlatmaya uğraşma boşuna zahmet edersin
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 18:01
eee ne diyeceker. hepinizin canına ot tıkıycaz. tayyipten beter edicezmi diyecekler. ümit derken
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 17:38
Biri muhalefet olmasına bile izin verilmeyen bir parti iken, bu, hala tek başına ve bütün engellemelere, ideoloji veya siyasi görüş ayırımı yapmaksızın oluşan ittifaklara rağmen...
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 15:02
Babacan elbette görevde oldugu dönemi pek basarili bulacaktir. Paralarin insaat firmalarina gittigini, her yerin insaata boguldugunu, sehirlerin nasil berbat biçimde rant için perisan edildigini, çevre diyenin hain ilan edildigini, korku ve umutsuzluk toplumu olundugunu, herkesin konusmaktan korktugunu, fislenme korkusu ile sosyal medyada like vermeye bile çekindigini, agzini açanin hain , terörist, düsman ilan edildigini nasil unutacagiz!? Nefret toplumu yaratildi! Parti tutmak meslek haline geldi. Vatandas, parti adina jurnalciligi yaranma, nemalanma araci olarak benimsedi. Daha sayayim mi!?
Murat ÖZDEMİR 12 Eylül 2019 13:31
Yazının başlığına baktım ve dedim ki bu yazı Babacan'la alakalı. Tıklayalım bakalım neymiş içerik. Aklıma başka bir konu neden gelmedi acaba. Yolu hak yol ise açık olsun Babacan'ın. Biz de duacısı olalım.
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 12:57
Yeni parti(ler) konusunda en çok neye seviniyorum biliyor musunuz ? Derin Devlet’in paçalarının tutuşmasına. Dün “ölü doğarlar” diyordu; bugün “Türkiye düşmanlarına yarar” diyor. Koltuk, pardon beka sorunu nedeniyle Bahçeli, hop oturup, hop kalkıyor.
Menderes YILDIRIM 12 Eylül 2019 12:32
Hakan Bey; Yakın zamanın T. Özal nasıl GENÇ A. Kahveciyi ANAP ve Siyasete kazandırdıysa, AKP Nasıl GENÇ Ali Babacanı Siyasete kazandırdıysa yeni kurulacak partinin de YENİ - HALK TABİRİYLE GICIR - SEN ŞUNU YAPTIN DENİLEMEYECEK - SEN DE GÖREVDEYDİN SEN NİYE YAPMADIN DENİLEMEYECEK - ESKİ kişilerden uzak kişilerden oluşması sanırım çok daha sonuç alır olacaktır diye DÜŞÜNÜYORUM. Saygılarımla
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 12:18
Temiz yüzlü, sempatik en önemlisi tebessüm ediyor, kibri yok, kibar, hakaret etmiyor, aşağılamıyor, dışlamıyor. Ya bendensin ya hainsin anlayışında değil. İnşallah bunları farkeden, arayan, azulayan, isteyen tek kişi değilimdir...
Menderes YILDIRIM 12 Eylül 2019 12:18
Hakan Bey; Ali Beyin, “Dürüst, akılcı, serinkanlı, sakin ve incelikli bir dil kullanacağız.” dediğini öne çıkartmışsınız. Ali Babacan Bey; AKP dey ken ve AKP de Bakanken Bu Özellikleri taşımıyor muydu, Bu özellikleri yeni mi KEŞFETTİ? Saygılarımla
Menderes YILDIRIM 12 Eylül 2019 12:17
Hakan Bey; "Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları Milli Görüş kadrolarından ayrılıp AK Parti’yi kurduklarında hain ilan edildiler." demişsiniz. RP den Ayrılarak AKP yi Kuranlar, Sizleri Bugünlere Getiren Erbakan Hocadan ayrıldığınız da ne olduysanız, Şimdi de AKP den ayrılanlar da o olacaktır diyorum. AKP den ayrılacaklara HAİN vb. ötekileştirmeler yapanlar şunu çok iyi bilmeliler ki; Sizler RP den Ayrılma Hakkına - Milli Görüş Gömleğini Çıkartma haklarına ne kadar sahipseniz AKP den ayrılmayı düşünenler de o kadar HAK SAHİBİLER. Saygılarımla
magrip 12 Eylül 2019 10:43
Hakan bey okumuş yazmış kendince entellektüel birisin sana 3 yıl önce erdoğan için bitti o iş bırakın peşini onu koruyup kollmak ümmete ihanettir telafisi mümkün olmayan sonun başlangıcıdır diye yazmıştım neden uyukudan geç uyanyosunuz neden?
Mehmet Aktaş 12 Eylül 2019 12:24
0
Neden olacak... Cehaletinden. Herkesi kendin gibi akıllı mı sanıyorsun sen.
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 23:36
0
Keşke ülkeyi sen yönetsen
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 09:45
Hakan Bey devlet malına el uzatmamış,ahlaklı,dürüst siyâsetçi her kim olursa olsun desteklenmeli. Dini,ırkı,... hiç önemli değil. Londra Belediye Başkanı kim? Pakistanlı,Müslüman Sadık Han.. Bu konuda şumüllü bir yazı istirham ediyorum. Saygılar!
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 09:42
SAYIN YAZAR. AHMET DAVUTOĞLU BEY YİĞİTCE ÇIKIP GERÇEKLERİ HAYKIRDI. MEYDAN OKUDU. BU GÜN AHMET HAKAN İN DEDİĞİ GİBİ MIY MIY DA MIY MIY YAZMIŞ YAZISINDA. Sizin yazınızda belirttiğiniz hususları alenen haykiramadi DAVUTOĞLU AHMET HOCA bunları ve daha fazlasını haykırdı. HANGİSİ BİZE SURUR VERDİ.?
Yardım istiyorum 12 Eylül 2019 12:37
0
Yardıma davet ediyorum sizi. Babacan ve Davutoğlu'nun dile getirdiği konulardan 3 er cümle yazın. Hangisinin doğru hangisinin mıy mıy olduğunu öğreneyim. Yardım edin bana. Lütfen !
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 12:50
0
Cahil ile cahil olma,işine bak düsturu daha makbûl. Bir cahille tartışırsan iki cahil tartışıyor,demektir.
Menderes YILDIRIM 12 Eylül 2019 18:08
0
09:42 Yorumcu; Ahmet Davutoğlu Bey YİĞİTÇE ÇIKIP GERÇEKLERİ HAYKIRDI demişsiniz. 09:42 Yorumcu; Ahmet bey dediğiniz, Tayyip Beyin Önce Gel Seni Genel Başkan + Başbakan Yaptım dediği. Sonra da Hadi İstifa Et Dediğinde YİĞİTÇE İSTİFA eden Ahmet Beyden mi Bahsediyorsun. Lütfen Yiğit Ahmet Beyi biraz daha açarmısın? Tayyip Beyin, ÖNCE KAZAN DOĞURDU GEL AL DEDİĞİ, SONRA da KAZAN ÖLDÜ İSTİFA ET DEDİĞİ Mız Mızlanan Ahmet Bey mi? Lütfen daha açıklayıcı olalım lütfen. Saygılarımla
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 12:13
0
Zamanı gelir biraz sabret. Sabirla koruk helva olur.
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 08:58
Bu ülkede adalet sağlansın,gerçek anlamda bir hukuk devleti olsun diğer sorunlar kendiliğinden çözülür.Devlettin dini adalettir.Bunu sağladığımız an güven ortamı olacak, denetim korkusuzca yapılacak ve hesap verebilme olacaktır sonuçta da ekonomi düzelecektir.
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 08:24
Eski partilerine itiraz konuları aynı. Söylemler benzer; mesela her ikisi de “ümmet” deyince, tüm Türkiye halklarını kastediyor. Akçeli işlerdeki temizlik konusunda, hık demiş, Davutoğlu Babacan'ın ya da Babacan Davutoğlu'nun burnundan düşmüş. Beraber çalışmalılar. İki parti istemiyoruz. Buna engel Gül ise, saf dışı edilmeli ve Davutoğlu Babacan’a “danışman” olmalı. Hoca’nın siyasi becerisi ve toplumsal karşılığı yok. Bilgi birikimini, danışmanlıkla, milletin hizmetine sunmalı.
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 10:49
1
Ali Babacan 1 Kasım seçimlerinde aday olmak istemedi. Başbakan Davutoğlu’nun “bana lazımsın” ısrarı ile aday oldu. Erdoğan, Babacan’a görev verdirtmedi, ayrı mesele. Bu millet liderlerin kibrinden, hasedinden çok çekti. Şimdi Davutoğlu, “bana lazımsın” dediği Babacan’a danışman olursa, ne kadar şık olur. Siyasetçiler nefislerini ayaklarının altına almadan milletin hizmetçisi olamazlar. Ahmet Hoca, müsteşarı Özal Cumhurbaşkanı olunca, hasedinden çatlayan Demirel gibi olmadığını gösterir, umarım.
caycay 12 Eylül 2019 19:16
0
Arap baharında da öyle diyorlardı ekonomileri çok düzgün oldu hakkaten
Taşgetiren Okuru 12 Eylül 2019 08:10
Bence de amin amin:)
bilal. 12 Eylül 2019 07:57
hadi ekonomik olarak düzeltti işleri sayın babacan, peki eğitim ahlaki yapıyı düzeltebilecek mi ???? HAYIR tabiki de. neden mi, eğitim, ahlak, adalet, ekonomi vb ne varsa hepsini düzeltmek için İSLAM SİSTEMİNE ihtiyaç vardır. Örneğin: ekonomik olarak faizsiz bi politika, eğitim için karma eğitimden vazgeçmek, kadın yada erkek cinayetlerinin azalması için Allahın kitabına bakmak gibi...
Karar Okuru 12 Eylül 2019 08:17
6
İslami sistem iddiasında olanlar bu hale getirdi memleketi
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 09:43
0
"Devletin dini adâlettir." Hz.Ali(r.a)
bilal. 12 Eylül 2019 10:50
5
ne ak partisi ne de diğer partilerin İSLAM diye bi dertleri yok, hepsinin ama hepsinin dilinde DEMOKRASİ var. NE DİYEYİM ALLAH SİZİ DEMOKRASİNİZLE DİRİLTSİN....
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 11:01
4
İslamın genel ilkeleri tam olarak uygulansa olur elbet, ama mesele bu ilkeleri uygulamak için, müslümanlık gerekliliğinden ziyade insan olabilmektir ki, bu ilkeleri yüksek oranda uygulamayı başarmış nice örnekler var.. öyle ki nerdeyse hiçbiri müslüman değil !
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 12:06
3
bu batı hayranlığıyla ancak batacak bu toplum...
Okur ve sorar 12 Eylül 2019 12:29
0
"peki eğitim ahlaki yapıyı düzeltebilecek mi ????" sorusu çok anlamsız veya çok anlamlı. Miletimizin bu konularda niçin geri gittiğinin sebebini tüm açıklığıyla özetliyor. 'Her fert kendisini düzeltebilse, geliştirebilse o millet ne kadar kolay düzelir, gelişir.' 07.57 yorumcusu düzeltmeyi başkasından beklemekte. İyileşmeyi, düzeltilmeyi başkasından beklediğimiz sürece bir arpa boyu yol alamayız. Gelişmeyi başkasından bekleyen zihniyet geri kalmaya mahkûmdur. Bugün kendin ve aile bireylerin için, onların eğitim ve ahlâki gelişmeleri için ne yaptın ?
Bilal Bey. İSLAMDAN başka İzzet, Şerefi kendimi bildikten sonra aramadım. Aramamda ! Hayata Şah i Resul Sevgili Peygamberimizin Yolundan Başka yollar Aramadim, aramamda. !.,Fakaat Dinbaz yobazın DILI ile Eli,Midesi, Konfor arasi Dağlar kadar uzak ise yokuz o kölelikte :) .Bir Partininde vaad ettiği Islami Saadeti (kendine gore) yokuz o taraklarda.Olmadık, Olmayacağız. Partiler *lafla degil*sadece Adalet,Ahlak,Edeb ile olsunlar Seffaf,Ispatli ve TURK MILLETINE hizmet etsinler. Biz,Bizler Anlarız.neyin ne olduğunu.! Acizane, Saygılar.
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 20:34
0
8.17, Kimmiş İslami sistem iddiasında olanlar... İslami Sisteme garezi olan AKP üzerinden saldırıyor... Ayıptır, günahtır...
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 22:09
0
8.17, AKP'nin tüzüğü bellidir. Yönettiği Türkiye'nin anayasası ve kurumları bellidir. Bunların uzaktan yakından İslami Sistemle alakası yokken böyle konuşmak mümtezelliktir.
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 07:45
Ali Babacan dürüst,adam kayırmayan,sağa sola bağırmayan,nefret ayrıştırıcı bir dil kullanmayan,toplumu bölmeyen,din ticareti yapmayan bir insan olarak iz bıraktı.Yolsuzluk,hırsızlık vb yüz kızartıcı hiçbir dedikodusu olmadı.Ülkede birlikteliği sağlayacak bir insan.İnşallah başarılı olur.
Menderes YILDIRIM 12 Eylül 2019 18:47
1
Başarır mı? Bekleyip Göreceğiz. Ali Babacan Bey; Etrafına ESKİ Bakan + ESKİ Milletvekili + ESKİ İl ve İlçe Başkanları + ESKİ BBB ve Belediye Başkanlarını alarak siyaset yapacak ve yeni partinin omurgasını oluşturacaksa ESKİ' nin YENİSİ OLUR mu? Madem bunların yapacakları bir şeyler var dı da neden AKP deyken yapmadı? Tayip Bey izin vermedi diyecek olurlar sa? Yarın da Ali Babacan Bey izin vermediğin de de SUSACAKMISINIZ? UMARIM Faydalı Olur; Özal' ın A. Kahveci + Tayyip Beyin Ali Babacan beyi çıkarttığı gibi YENİ ve GICIR insanlar olmalı. Saygılarımla
Hayırlı Olsun 12 Eylül 2019 07:02
Hayırlı olsun. Ülkenin ihtiyacı var.
Bilgili 12 Eylül 2019 06:58
Sayın Albayrak ,Alibabacan da siz de hak söylüyor batıl kast ediyorsunuz .bu hareket ne zamanın ruhuna ne mekanın ruhuna uyuyor, sizde bu uymayan mekan ve zamanın ruhuna sözle destek veriyorsunuz . Biraz daha yukarıdan baksanız ne güzel olur?
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 07:18
19
Hakan bey her daim zamanın ruhuna uyan şey reise destek vermektir. Anlayın artık bunu. Böyle ruhsuz yazmayın batışa hizmet etmeyin. Lütfen ya!
0
Sayın Bilgili, Babacan'ın söylediği bir hak cümlesini ve buna karşılık gelen bir batıl kastın ne olduğunu söyleme lütfunda bulunurmusunuz? Bilgilenmiş oluruz.
Cevaplarmısınız 12 Eylül 2019 12:58
1
Zamanın ruhu ve mekanın ruhu nedir acaba ? Mesela ben fiilen 20.yüzyılda yaşarken 21.yüzyılda yaşamak istiyorum ama 21.yüzyıla geldiğimin farkında değilim. Bazıları da 21.yüzyılda yaşarken beğenmeyip 19.yüzyılda yaşamayı tercih etmektedirler. Zaman dediğiniz nedir? Mesela, külüstür evimde yaşarken saraylarda yaşamayı hayal ediyorum ama imkansız. Bazıları ise boğazlara nazır yalılarda yaşarken gecekondunun huzurunu hayal etmekteler. Mekan dediğiniz nedir ? Zaman ve mekan! Çok sihirli kelimeler. Bir o kadar da anlamsız veya kişilere göre farklı anlamları var.
Seyithan 12 Eylül 2019 06:05
Korku ve ümitsizlik yerine hürriyet ve ümit. Ümitvarız.
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 03:38
Aman ne ümitlendiiik. Bakın uykum kaçtı gecenin bu saatinde heyecandan. Sürekli bir KİŞİ üzerinden siyaset anlayışı işlemez. Bu iş ekip işidir. İyi insan olmak iyi yönetici lider olacağını sağlamaz. Kadroyu görelim sonra konuşalım. Sadece ADALET konusunu halletsinler bu bile yeter. Umarım hayal kırıklığı olmaz.
KARAR OKURU 12 Eylül 2019 02:26
boş işler, o eski türkiyede oluyordu, yeni parti filan.. akp bunları bitirdi değiştirdi parti meclis filan hikaye oldu fonksiyonu kalmadı.. siz hala çıkmış parti kuracağız siyaset yapacağız filan.. biraz gerçekçi olun lütfen o devir bitti
NE DEĞİŞECEK Kİ.. 12 Eylül 2019 01:28
büyükiddalarınız,ülküleriniz,ütopyalarınız,hayalleriniz,evrensel ilkeleriniz ve bunlardan doğan BÖYYÜK proje-hedefleriniz vardı..İFLAS ETTİLER.kapitalist değerlerden zerre miskal şaşılmadı.ülke içinde 25 yıl önce hangi sorunlar varsa artarak devam etti.elinizde itibar nevinden sadece iktidar kaldı.eeeeeeee ..şimdi yeni bir lider pompalıyorsunuz.büyük mağlubiyeti değiştirecek mi bu.insanlar,kadrolar ve fikirler aynı..ne değişecek.sadece itibarsız insanlara --iktidar olunursa tabi--yeni konumlar.lider değişecek ve her şey düzelecek öyle mi..biz artık saf değiliz de ben sizi merak ediyorum.
Karar Okuru!!! 12 Eylül 2019 01:05
Yeni Yavru Partiler ayrıldıkları Partilerin genlerini taşırlar.Ayrıldıkları partiyi eleştirirken aslında ondan çokta farklı olmadıkları ancak zaman içinde anlaşılır.Çünkü eleştirdikleri hastalıklar, adı ne olursa olsun kurulan yeni partilerde tekrar ortaya çıkar.Çünkü temel zihniyetleri ve amaç aynıdır.Tek Adamlık, Güç, Para hırsı, Koltuk hırsı ve Ekonomik menfaatler.Sadece yol ve yöntemler farklıdır.Türkiye'de Siyasi hayatın kuralıdır.Bu nedenle Türkiye hep aynı tekrarı oynar ve yaşar.Senaryo hep aynıdır aslında.Kendi kuyruğunun peşinde koşarak onu yakalamak için uğraşır.Oyna,izle ve hayıflan
Ali baba 11 Eylül 2019 23:51
SECIMDE OYLAR, BABACANA,
KARAR OKURU 11 Eylül 2019 23:42
Ümidi ümidimiz olur inşallah
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN