Back To Top
Nereden çıktı bu tuhaf söylenti?

Nereden çıktı bu tuhaf söylenti?

 - Son Güncelleme: 18.02.2020 Salı 07:12
- A +

Son bir haftadır “darbe” lafı yine dolaşıma girmiş görünüyor. Burada ilginç olan husus mevcut iktidarın “karşıtlarının” değil, “destekçilerinin” bu konuyu gündemde tutmak için çaba harcıyor görünmeleri.

Oysa bugün AK Parti iktidarı daha önce hiçbir iktidara nasip olmadığı kadar devlete ve devletin istisnasız her birimine hâkim durumda. Yargı, emniyet, istihbarat, ordu… Elindeki medya gücü ve sokağın sınırsız desteği de malum. FETÖ’nün belki de elindeki son fişeği harcayarak yaptığı 15 Temmuz kalkışması, hedeflediği sonucun tam aksine yol açarak, iktidarın gücünü daha da arttırdı. Devletin bütün birimlerinde gerçekten çok sert bir temizlik yapıldı. Bazen kurunun yanında yaşın da yakılmasına yol açacak kadar sert bir temizlik. Dolayısıyla FETÖ’nün hâlâ darbe yapabilecek güce sahip olduğunu düşünmek abartılı görünüyor. Elbette yakın tarihimizde ortaya çıkmış olan en tehlikeli örgüt olan FETÖ’ye karşı her daim uyanık olmak gerekir. Ama askeri darbe yapabileceğini/yaptırabileceğini düşünmek bilhassa 15 Temmuz’dan bu yana yapılanların da aslında göz boyamadan ibaret olduğunu iddia etmeye varır. Bunun doğru olmadığını herkes biliyor ve görüyor.

FETÖ ile beraber “Kemalist generaller” de mevhum darbe hazırlığının aktörleri olarak gösteriliyor. Kimilerine göre Fetulahçılarla beraber, kimilerine göre kendi başlarına… Kemalist generallerin geçmişte darbeler yapmış oldukları malum ama bugün TSK komuta heyetini böyle bir suçlamaya maruz bırakmak hiç değilse insafsızlık. Bugün İdlib’de askerlerinin başında seferde bulunan komutanlardan söz ediyoruz. İkincisi, yine bu muhayyel darbenin potansiyel aktörleri arasında adları anılan “Perinçekçi subaylar”ın bugünkü iktidarla bir sorunlarının olduğunu düşünmek için de sebep yok ortada.

* * *

Bana kalırsa TSK içinde “Kemalist generaller” veya “Perinçekçi subaylar” diyen anılan birtakım “örgütlü” grupların mevcut olduğu varsayılsa bile bunların günümüz konjonktüründe bahsedildiği şekilde bir güce sahip olduklarını düşünmek fazlaca abartı olur.

Aslında burada her şey bir şeylerin abartılmasıyla sorun haline getiriliyor. Rand Corporation’ın raporunda geçen bir ifadenin “ABD’nin darbe talimatı” diye yorumlanmasından İlker Başbuğ’un “2009’da Meclis’te çıkan bir yasa FETÖ’ye büyük cesaret verdi” sözünün “darbe şifresi” olduğunun iddia edilmesine, Kılıçdaroğlu’nun “siyasi ayak bugünkü iktidardır” açıklamasının CHP’nin de darbe hazırlığının içinde olduğuna delil sayılmasına kadar…

Bugünlerde birdenbire “Aman! Yeni bir darbe hazırlığı yapılıyor, uyanık olalım, hazır olalım” edebiyatı yapmaya başlayanların amaçlarını ve samimiyetlerini bilmek ve ölçmek mümkün olmasa da darbe alameti diye gösterilen şeylerin pek de darbe alameti sayılamayacağı ortada.

TSK’nın -15 Temmuz’un öncesinde ve sonrasında FETÖ’ye karşı mücadelenin içinde yer almış olan- mevcut komuta kadrosunun töhmet altında bırakılmasının sebebini de pek bilemiyoruz ama bunun ordu mensuplarının iktidara sempatilerini artıracak bir hamle olmadığı belli.

Neresinden tutsanız elinizde kalan bir “dedikodu operasyonu” var karşımızda. İktidar cephesi mensuplarınca medya üzerinden yürütülüyor olmasa kaale alınması bile düşünülemeyecek kadar absürt.

* * *

İyi de, bütün her şeye rağmen TSK içinde darbe düşüncesini bir türlü aklından çıkaramayan birileri olamaz mı? Olabilir tabii ama 15 Temmuz gecesi sokaklara dökülen, tankların önüne yatan insanları gördükten sonra bu kişilerde de darbe yapma hevesinin devam edebileceğini düşünmek hiç mantıklı görünmüyor.

Zaten oyları erimekte olan, şimdiki ittifak düzeni içinde yüzde ellinin üzerinde oy alması iyice imkansızlaşan, çünkü başta ekonomi ve dış politika sahalarında olmak üzere son yıllarda yaptıklarıyla toplumdaki memnuniyetsizlikleri sürekli artıran, son olarak içinden iki ayrı yeni parti çıkaran mevcut iktidarı askeri darbeyle devirmeyi düşünen birileri varsa, bunlar ya çok aptal olmalılar ya da iktidarın ömrünü biraz daha uzatmak için kafa patlatıyor olmalılar.

Nitekim muhalif kesimde darbe konusunun AK Parti tabanını konsolide etmek için iktidar tarafından gündeme getirildiğini söyleyenler çıktı. Bu doğruysa, yani birileri partinin tabanını konsolide etmek veya teyakkuzda tutmak gayesiyle darbe söylentilerinin gündemde olmasından fayda umuyorlarsa aslında bu yolla partilerine zarar verebileceklerini göremiyorlar demektir.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Mehmet 18 Şubat 2020 17:25
Siyasilerin kötü gidişatı unutturmak için uydurduğu bir söylenti.2.Kurumların başkanlık sisteme uydurma çabası yani askeriyedeki 140 bin kadro ile kalıcı dengeleri değiştirmek.3 Askeriyeye zarar vermeli bunu bazı yazarlar yapıyor ve ileride yargilanmali.4Suriyedeki başarısızlığı birilerine yüklemek.Tv ekranlarında perinçek,ulusalcı ve ak partililer kol kola.Dikkat etmek lazım sistem adalet,liyakat ve ekonomiyi bitirdi
okur 18 Şubat 2020 14:39
tabanı teyakkuzda tutmak için
Pro 18 Şubat 2020 14:35
Rand sirket, Bu rapor bilerek Erdogani desteklemk icin hazirlanmistir. Soyle dusunun, ben size akliniza sakin bir masayi dusunmeyin desem , siz beyninizde masa dusunursunuz. Bu rapor ayni. AKP magdur, olayi birde diger yonden bakin, ABD aptal degil. boyle bir rapor, AKP ye yariyacaktir. Cunku her turk vatandasi bu rapora ve ABD ye kizmistir.
Fetö cesareti... 18 Şubat 2020 14:17
Tanrıdan güçlü himayeci bulduğunu sananlar çok cesur oluyor... Ama 15 Temmuz, bu cesaretin ne kadar boş olduğunu gösterdi...
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 14:06
Bu TSK’yı başka bir ülkeden mi getirdik biz? İthal mi ettik? Öyleyse memleketin sınırlarını neden bunlara koruturuz? Değilse neden ona göre davranmayız? Biz kavga etsinler, devletin kurumları birbirine düşsün diye mi seçim yapıyoruz? Kurumlar birbirine düşerse vatandaşlar ne yapmaz? Her şey bir tuhaf oldu çıktı memlekette... Çözüm, her şeyden evvel, etkili bir parlamenter rejim ve kesinlikle tarafsız ve uzlaştırmacı bir cumhurbaşkanı...
KARAR OKURUMürsel 18 Şubat 2020 13:40
Yıldıray Oğur: Darbe gecesi cep telefonuyla canlı yayınlara bağlandınız. İlk defa sizi o kadar öfkeli gördük. O gece ne hissettiniz? Abdullah Gül: Olup bitenlere gerçekten inanamadım. Yurtdışında bana en çok “Türkiye'de tekrar bir darbe teşebbüsü olur mu” diye sorarlardı. “Out of question!, yani söz konusu değil” derdim. Böyle düşünürken bir darbe teşebbüsüyle karşılaşmak büyük bir şoktu.
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 13:38
AK Parti tabanını konsolide etmek için iktidar tarafından gündeme getirildiğini söyleyenler çıktı. NOKTA
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 13:36
Az önce rahmetli Erbakan’ın bir konuşmasını sosyal medyadan yayınlanan bir videoda seyrettim. Milleti uyarmış ama kimse dinlememiş...Kimin en yakınında biri var, sonradan başka biri çıkıyor. Rahmetli Türkeş de söylemiş, bir yerlerde okumuştum. Ki bu şahısların partilerine hiç oy vermedim. Ancak kim olduğuna bakılmaksızın doğruları söyleyenleri, tespitleri akılcı ve gerçeği anlatanlara saygı duymak, seslerine kulak vermek gerekiyor. Bizim yaşananlardan ders almadığımız, dersi verenin boşuna verdiği ve ömür ösnek tükettiği bir kez daha görülmüş oldu...Habire ders veriliyor hep sınıfta kalıyoruz.
E.K 18 Şubat 2020 13:12
Kendileri gibi dusunmeyen herkesi vatan haini olarak goren akp ve yalakalarinin uydurmasidir.. Magduriyet edebiyatindan nemalanan bu tipler ihtimalen ordudaki Ataturkcu subaylari temizlemek icin bahane uretiyorlardir...Biz bu filmi daha once bir kac kez gorduk..Ilginc gelmiyor artik.
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 18:34
6
Atatürkçü subay ne demek. Bırakın bu sözleri artık. Atatürkçüler de kendileri gibi olmayanları hain görüyorlar. Sanki bu vatanın sahibi bir tek Atatürkçüler.... Eleştirdiğin şeyin aynısını sen yapıyorsun... Fox TV ile a haberin bu ülkeyi ayrıştırdığı gibi sende onlara katkı sunuyorsun... Bu ülke herkesin hepimizin....
KARAR OKURU Mürsel 18 Şubat 2020 12:27
Osmanlı ve Cumhuriyet tarihi darbeler tarihi.Adeta genetiğimize işlemiş.Darbenin iktidarın gücüyle doğrudan alakası yok. Geziparkı kalkışmasını hatırlayalım! Toplumda muazzam bir gerilim kutuplaşma varsa; bu gerilim bir sebeple stratejik biçimde boşaltılabilir. Şu anda bu kutuplaşma fazlasıyla var! 1.Kutup İstanbul Sözleşmesi'nin toplumdaki kutubu 2.Kutup cezaevleri kutbu(her 278 kişiden biri tutuklu ve mahkummuş/ Prof Adem Sözüer/ Karar) Randa raporunda160 cup!/ darbe kelimesi, 5-6 olabilir varmış.(prof Ersan Şen). K.Şeker cinayetinin kahraman ve kutsallaştırılması, gezi parkı ağacıyla
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 12:21
Son paragraf bütün bu söylentilerin sebebini açıklıyor. İktidar zorda. Zemin kayıyor. Operasyonlar fayda etmiyor. Denize düşen yılana sarılır...
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 12:16
Evet bir darbe olacak hem de sandıkta. Erdoğan şimdi Perinçeke darbe sipariş etmiş olabilir. Tiyatro misali bir akşam üç beş çapulcu kimsenin geçmediği 3.kopruyu tutar, yobazları iktidarda istemeyiz deyip tiyatrosunu oynar. Silahlı Sadatçılar sokağa çıkar onu bunu vurur, sindirir. Her yerde sela okunur, yandaş medya borazanlarinı öttürür. Ver elini beş yıl daha. Ama yemezler artık koçum. Biz numaralarınızı biliyoruz.
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 12:14
Çaresizlik had safhada demek ki, çözülmeyi engelleyemiyorlar ki darbe gibi tabanın hassas olduğunu düşündükleri bir konuyu piyasaya üfleyivermişler. Bu, seçmenlerine gerizekalı muamelesi yapmaktır. Yine mabaddan örgüt uyduruluyor. Fetövari yöntemler yine sahnede. Yakında askerlere önce soruşturma sonra dava da açarlar. Bir kaç da gizli tanık uydurdun mu tamamdır. Eskiden bu işlerde istihdam ettikleri sonra araları açılan taşerondan işin nasıl yapılacağını öğrenmişler ama bakalım icra edecek yetenekleri var mı yoksa yüzlerine gözlerine mi bulaştıracaklar.
Dis gosterme 18 Şubat 2020 11:38
Darbe söylentisini Teyyip erdogan ergenekoncularin gozunu korkutmak icin isitti. Yedekte tutuyor, feto kimpasi dese de ne oldugunu en iyi kendisi biliyor, beraber birilerink bitirdiler ama ikisinden biri digerini hamlayacak bunlar dis gosteriyor.
Ardan 18 Şubat 2020 11:33
Bu söylentiler ve senaryoların hedefi belli; ordudaki ve yargıdaki Kemalistler-Atatürkçüler. Yeni hedefleri, Atatürkçüleri komple tasfiye etmek.
HACI MURAT 18 Şubat 2020 11:27
Sayın Kiras'ın darbe söylentileri hakkındaki değerlendirmesine katılıyorum.Ancak teyakkuz halinde bulunmanın da bir zararı olmaz.Hala muvazzaflara operasyon yapılması ayıklamanın tamamlanmadığını gösteriyor.Bir takım kalıntılar olmakla beraber bu saatten sonra TSK içinde darbeye teşebbüs edecek denli akıl,mantıktan yoksun kişilerin bulunduğunu düşünmek fazla abartılı bir yaklaşım olur.Bir darbe teşebbüsü sırasında Ankara ve İstanbul'da halk hiç bir şey yapmayıp sadece arabasını caddelere bırakıverse bu bile darbeyi önlemeye yeter.15 Temmuz'da darbeciler dersini almış olmalıdır.
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 17:50
12
Haci, ortaligi yine kirmiziya boyatmissiniz. Careniz algi operasyonu yani. Zavallica tabii...
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 11:26
Suçluların telaşı içindeler...
ANKETÇİ 18 Şubat 2020 11:05
Bugün seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz? meşhur replik sorusunu "Bugün darbe olsa sokağa çıkar mısız?" diye sorsak ( 15 Temmuz da sokağa çıkmış olanlara) aynı oranı yakalayabilir miyiz?
KARAR OKURUYUM 18 Şubat 2020 10:46
Bu kış komünizm gelecek, korku propagandasından ne farkı var? Yok aslında birbirimizden farkımız ama biz Osmanlı Bankasıyız.
İzahsız kanal İstanbul nasıl ortaya çıktıysa bu darbe senaryosu da o yüzden ortaya çıktı. 13 şehidin ardından yandaş kanallar bile yığınak yapıldığını söylemekten ve askerleri mevzide tacizden başka haber veremedikleri için; Pelikan ve onu ayağına gidip ziyaret eden devlet büyüğü, gündem değişim düğmesine acil basıverdi. Asker Suriye'de can derdinde, pelikan darbe derdinde. İntiharlar şakır şakır eyyy.... Millet kendini asıp, yakarken kasa fırlatma haberi de olmaz, işiniz de zor tabi. Ah şu Burhan Kuzu CHP'li olaydı cümbüş vardı matbuat aleminde, ne çare Ak partili. Susunuz. Darbeden devam..
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 10:33
Bir eli yağda bir eli balda olanlar hala mağduriyet hikayesi anlatmaya devam ediyorlar. Asıl mağdur halk, çoğu farkında bile değil... Artık ona hiç bir şey tuhaf gelmiyor... Ne zaman farkında olur, o zaman sorunlar çözülür... Yoksa hep eski hikayeleri dinler, olmazsa yenileri üretilir... Dinleye dinleye uyur, uykusunda ölür...
Takipci 18 Şubat 2020 09:52
Gundemin Darbe soylentileri ile kaplanmasi, bir kisim Vakif'larin ABDdeki yatirimlarini unutturdu. Gundemin bu sekilde isgal edilmesi yasamakta oldugumuz Ekonomik Felaketi de unutturmayi amacliyor olsa da bu mumkun gorunmuyor, zira siradan vatandaslar bunu heran yasiyor.
ERKAN DOĞAN 18 Şubat 2020 09:31
Sayın Yazar Bir ülke darbe yapmaya kalkışınca bunu rapora yazar mı? Sürekli aptallık abidesi işler oluyor memlekette.İktidar tıkanınca seçmeni yanında tutmak adına uyduruyor.
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 08:43
Amaç belli insanları ölümle tehdit edip sıtmaya razı etmek, anlayan anlamıştır ne demek istediğimi
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 08:41
darbe lafı edelim ki giden oylar geri gelsin, pekişsin.
Habele-Hubele 2 18 Şubat 2020 08:32
Erdoğan kendi yumuşak karnının istismar edildiği tecrübe ile hareket edebilir. Ancak az da olsa rahatsız kalıntısı asker tasfiyesini tehdit yakın tehdit haline gelene kadar bekleyebilir. Neticede 15 Temmuz’u darbe karşısında demokratik bilinç sıçraması değil iktidar çapını büyütmek için fırsat gören pragmatist bir liderden bahsediyoruz. Ayrıca bugün yapılacak darbe ikinci dönemin Menderes iktidarına darbe gibi yersiz ve anlamsızdır. Erdoğan yakında siyasi ederini görecek, muhtemelen ilk seçimi kaybedecek. Erdoğan’ın tedbir olarak AK Parti liderliğini damada bırakarak koz çekecek.
Habele-Hubele 1 18 Şubat 2020 08:19
Rand Corporation’un rahatsız orta kademenin rahatsız cümlesi bir durum tespiti olmaktan öte psikolojik harp unsuru olarak görülmeli. Gerçekte cemaat iltisaklı askerleri ima etse de, başka yerlerde muhtemel bir darbe teşebbüsüne Kemalist askerlerin de katılabileceği ifade edilmiş. Rand Cor.’ Erdoğan ve TSK arasındaki güveni hedef almış olabilir. Ancak maalesef bazı AK Partililer yazılanlardan fayda sağlayacak şekilde okudu; sıkışmış iktidar için mağduriyet hikayesi ve saf sıklaştırma vesilesi. Hiç biri şu an seferber olmuş askerlere bühtanda bulunmakta mahsur görmedi. (Devam edecek)
okur 18 Şubat 2020 08:14
Bütün siyasi argümanlardan ayrı olarak; "Derin Amerikanın" Türkiyede tek elinde tuttuğu havuç FETÖ müdür? Yoksa geniş ve farklı yapılardan oluşan bir portföye mi sahip...
meraklı nane 18 Şubat 2020 10:25
3
Ben daha çok Rusya'nın elinde tuttuğu havuçları merak ediyorum. Rusya esas tehdit.
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 11:14
0
Rusya'ya dikkat. Tüm bölgede yorghan altı faaliyette.
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 08:13
Sayin Kiras, Darbe ile ilgili yazınızın en doğru bölümü son paragraf çünkü AKP oyları erimeye yüz tuttu ve bu oyların yükselmesi için böyle bir senaryonun ortaya atılıp iktidarı güçlendirmek gerekiyordu. Millet artık bu ekonomik krizde bu yalan haberlere inanmazlar. İktidar medyası avucunu yalasın ve onların son kandırma senaryosu.
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 06:25
1-türkiyede, akpnin haricinde darbe yapabilecek hiçbir güç yok. 2-darbe söylentilerinin bir amacı muhalefeti tehdit ederek susturma çabasıdır. 3- darbe söylentilerinin ikinci bir amacı, ordu içinde, kendilerinden olmayan unsurların tasfiyesine zemin hazırlamaktır. bu unsurlar; perinçekciler veya mhpliler olabilir. belkide heriki grup birlikte tasfiye edilmek isteniyordur. 4- aynı zamanda, darbe söylentileri ile safları sıklaştıma hesabındalar. yani zannettiğiniz gibi, darbe söylentisi akpye zarar vermez, tam tersine birkaç kuşu bir taşla vurmasını sağlar.
evin 18 Şubat 2020 05:42
akpnin bundan sonra yapılacak herhangi bir adil seçimi kazanması mümkün değil....mağduriyet ihtiyacı sebebiyle çıkmış olabilir yani...
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 19:41
2
Reis 3600 göstergeyi çıkarıp biraz da seyyanen zamla memurlarla öğretmenleri kafalar,sınırlı bir KHK affı ile fetocu olmayan ama arada kaynayanlari ve etrafını kafalar,emekliye eş yardımı ile emekliyi kafalar,18 milyon yardım alan vatandaşada verir 2028 kadar kalır.isimiz CHP ye ve kayakçı Ekreme kaldiysa işimiz coook zor.artik bu kaçıncı yorumum yayinlayin artık ,korkmayın karşıt fikirlerden!
musto 18 Şubat 2020 02:17
Amerika da devlete çalışma yapan düşünce kuruluşunun yaptığı yüzlerce sayfalık bir çalışmadan alıntılar.Belkide içerideki kalıntı fetöcülerin çözülmemesi için,askeriye içinde olan rahatsızlıklar denilmiş vd.Mantar gibi bir türlü bitmiyorlar vicdansızlar ne zaman bu kadar insanı devlete yerleştirdiniz. 18 senedir iktidarsınız neredeyse emeklilik zamanları gelmiş yerleştirdiğiniz gibi bulun çıkarın.Bunlardan her şey beklenir Rus uçağı olmadı büyük elçi suikastları dikkatli olmak lazım.bunlar kaostan beslenir.Akp,bir an evvel ekonomiye çare bulması yandaşı yoldaşı bırakıp halka eşit yaklaşması.
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 02:05
Aslinda artik yillardir yok savas yok teror yok darbe, elde avucta ne taban kaldiysa bunlarla bir arada tutuyorlar ve ise de yariyor.. ancak bu son donemde "sesi fazla cikan" Ilker Basbug'la Kilicdaroglu'nu baskilama araci da oldugunu dusunuyorum, yani daha da konusurlarsa daha da korkunc bir tablo algisi olusturup hala susmazlarsa baska bir 15 temmuzla hop! bre kafirler bre zindiklar tiiizzz baslari vurula zemini de olabilir yani.. matrixde mutlu mesut yasayan "daban" da bunu afiyetle yer bence.. ben de cook yedim, Allah denince inanir sorgulamazdik, oysa Allahin emrine aykiriydi.. al iste:(
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 18:49
12
Bende çooooook yedim. Yalnız değilsin.....
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 01:34
millet uzay cagında biz fetöyle korkutma cağında yasıyoruz. Bu cağ tarihe böyle geçecek. Akp kendi yarrattıgı canavarla insanları korkutuyor. Altımızdan ülkeyi alacaklar ama, Reis karşı duruyor gibi bir algı olusturulmaya calısılıyor. Reis artık caresizligin adresi oldu.
Orhun 18 Şubat 2020 00:55
Bu söylentiler icerde yolsuzluk ve pahalılik,disardada suriyede boğulmuşluklarınin üstünü ortmek için çıkarılmış bir gündem değistirme eylemidir,pisliklerin düşünceside pislik olur şaşırmayın.
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 00:47
iktidar yeni bir menemen vakası peşinde olduğu anlaşılıyor.15 temmuzu "Allah'ın lütfuna" çevirip bütün günahlarını örten,gayri meşru işlerini kapatan iktidar sıkışmış ve yetmiyor olacak ki yeni teşebbüslere ihtiyacı olduğunu düşünüyor.bir teşebbüs olmasa bile tertip edebilir.evet darbeye tedbirli olmak lazım ama bu gündem biraz sırıtıyor ve yapay kokuyor.
KARAR OKURU 18 Şubat 2020 00:32
AKP hep gerilimden beslenen bir parti oldu. Reis sürekli bir düşman icat etti ve ona karşı güya mücadele verdi. Böylece hem yandaşlarının saflarını sıklaştırmasını sağladı hemde güçlü lider imajı verdi. Gerçi TSK kartını daha önce kullanmıştı ama ortada kullanılmayan düşman kalmadığından şimdi TSK’yı yine rakip seçip bir gölge savaşı verebilirler.
Yonetim metodu 18 Şubat 2020 00:24
AKPnin cozum uretme kapasitesi cok zayif. Hemen her alanda cuvallamis durumda. Bu nedenle AKP sahip oldugu organizasyon ve araclari kullanarak kontr-gerilla yontemleriyle, psikolojik harekatlarla (algi operasyonu), fetovari yontemlerle ulkeyi yonetmeyi aliskanlik haline getirdi. Taban da buna yatkin. Bitene kadar surer bunlar...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN