Back To Top
Televizyon tartışmasını fazla büyütmedik mi?

Televizyon tartışmasını fazla büyütmedik mi?

 - Son Güncelleme: 20.06.2019 Perşembe 08:11
- A +

Sizce de adayların televizyon tartışmasını fazla büyütmedik mi? Millet İttifakı adayı İmamoğlu ile Cumhur İttifakı adayı Yıldırım hakkındaki kanaatlerimizin seçime birkaç gün kala değişmesini beklemek ne kadar gerçekçi?

Moderatör olarak belirlenen meslektaşımızın yayından önce adaylardan biriyle telefonda, öbürüyle ise yüz yüze görüşmüş olması tuhaf elbette. En azından şık değil. Ama buradan nereye varılabilir?

Programda sorulacak soruların adaylardan birine önceden verilmiş olduğuna dair iddia da aynı derecede tuhaf değil mi?

Bilgi yarışması değil ki bu. Böyle bir yayında taraflara sorulabilecek sorular bellidir zaten. Sürpriz bir soru da çıkmadı üstelik!

Dahası, diyelim ki Moderatör programda soracağı soruları adaylardan birine önceden vermeye karar verdi… Bu işi İstanbul’un göbeğindeki bir otelde o adayla buluşup yüz yüze görüşmeden yapmasının daha makul ve mantıklı yolları yok mu? Whatsapp kullanmıyorlar mı mesela?

Bir şey daha var: Yayının ardından “Yıldırım ezdi geçti, İmamoğlu’nu Yıldırım çarptı vs” diye başlıklar atan bazı refiklerimizin bir gün sonra fikir değiştirip “moderatör taraflı davrandı” diye, veya “muhakkak soruları önceden almışlardır bunlar” vs. diye yazmaya başlamaları da tuhaf ayrıca.

Programın moderatörlüğü için önce Uğur Dündar’ın, o kabul etmeyince İsmail Küçükkaya’nın AK Parti tarafından ısrarla istenmiş olması nedir peki? Öngörüsüzlük mü? Bile bile lades mi? Başka bir şey mi?

***

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım... Burada asıl problem AK Parti’nin alışıldık siyaset dilini ve seçim stratejilerini göremediğimiz kampanyanın kendisinde.

Dikkat ederseniz, sürekli negatif mesajlar veriyor iktidar cephesinin sözcüleri. Binali Yıldırım’ın kampanyasının ana ekseni Ekrem İmamoğlu’nun niçin İstanbul Belediye başkanı olmaması gerektiğini İstanbullu seçmene anlatmak üzerine kurulu. Merkezde İmamoğlu var yani.

Bunun tam tersi olmalı değil miydi? Zira bu post için aday olarak Yıldırım’ın tercih edilmesi “icraatçı” ve “tecrübeli” kimliğinden dolayıydı. AK Parti veya Cumhur İttifakı, kendi adaylarının bu yönlerini öne çıkarmak istiyorlar istemesine ama yine de kampanyanın eksenini İmamoğlu’na yönelik negatif reklam oluşturuyor. Oradan bir türlü çıkamıyorlar.

AK Parti kampanyasındaki hücum taktikleri bile en az savunma modelleri kadar oyunun merkezinde İmamoğlu’nun yer aldığını kabul etmeye yönelik… Belki de kampanyanın yöneticileri İmamoğlu’nun 31 Marttaki seçimin gerçek galibi olmadığı iddiasına kendilerini de inandıramamış durumdalar…

***

Diğer taraftan, Cumhur İttifakı’nı oluşturan partilerin liderlerinin İstanbul’da Binali Yıldırım’ı “yalnız bırakmamaları” da ilk bakışta olumlu gibi görünse de konuştuğumuz bağlamda bir katkı yapmıyor kampanyaya. 

Bakın, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti lideri Akşener seçim sürecinde İstanbul’da partilerinin teşkilatlarının başındalar. Ama adayları Ekrem İmamoğlu’ndan rol çalmadan bunu yapıyorlar.

Buna mukabil, “mitilini” İstanbul’a sereceğini söyleyen MHP lideri Bahçeli’nin kısa süreli ziyareti belki fazla etkili olmamıştır ama, AK Parti lideri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, tıpkı 2015’de yenilenen genel seçimde olduğu gibi, İstanbul’daki bu ikinci seçimde sahaya inmemeye yönelik stratejinin terk edilmesi Binali Yıldırım’ı bir anlamda gölgede kalmaktan kurtarmıyor.

Erdoğan’ın baştaki stratejiyi terk edip yeniden sahaya inmesinin daha başka sakıncaları da var. Birincisi, “işlerin iyi gitmediğine” dair algıyı güçlendirmesi… İkincisi ve çok daha önemlisi, seçim sonucunun arzu edilen istikamette gerçekleşmemesi durumunda bunun bir belediye başkanlığı seçiminin kaybedilmesinden çok daha öteye taşınabilecek olması…

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Ömer nuri çağlar 24 Haziran 2019 21:29
Saygıdeğer İbrahim bey cumhurbaşkanlığı sisteminden diye sunulan tek insan otoriter anlayış hukukun üstünlüğünü yargı bağımsızlığını adalet anlayiişinin yok sayılması herşeyi tek insanda toplanması 200 yıllık demokrasi arayışımız yerle yeksan etti ne adına milli irade adına yazık çak yazık iktidarda kalmak için her yol mubah kutsal değerlerimizi manevi tüm değerlevimiz yerle yeksan edildi bizi bir arada tutan tüm değerlevimiz porsuduldu inşallah yaşananlardan ders alır demokrasiyi tüm kurum ve kurallarıyla hayata geciririz
KARAR OKURU 22 Haziran 2019 23:30
Yarın Binali kazanır...
Mustafa ALSANCAK 21 Haziran 2019 13:03
Yandaş medya İsmail Küçükkaya'yi linç etmek için var gücüyle savaşıyor. Marmara otelinde İmamoğlu ile buluşmuş olmaları birşeye yaramadi, TV tartismasindaki sorular ağır sorular değildi , İmamoğlu'nun kopyaya ihtiyacı yoktur Çok yazık seneler sonrası böyle bir karşılaşmada daha önemli sorular sorup hararetli bir ortam yaratilabilinirdi. Bildik. Sorularla vakit dolduruldu.izleyiciler aradığını bulamadılar.Sonuk bir TV atışmasindan sonra hakaretler devam ediyor. Seçimi kazanmak için yalanlar havada uçuyor.
KARAR OKURU 22 Haziran 2019 17:13
0
Dün Okan Bayülgen'in Binali Yıldırım'ı konuk ettiği programı izledim. İsmail Küçükkaya'dan çok daha kaliteli bir yayındı. Küçükkaya'nın beceriksiz sunması bir yana, programdan önce adaylardan biriyle buluşup 50 dakikalık bir görüşme yapması skandal oldu. Kendi gazeteciliğini bitirdi. Keşke Uğur Dündar olsaydı.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 09:50
0
Küçükkayanın programdan önce adaylardan biri ile görüşmesinin önemli kılan soruları vermesi vs değil, mederatörün tarafsızlığının ihlalidir. Zaten silik bir yayın düzenleyerek ve adaylara çok uzun bir süreyi önceki seçim ile harcayatak kendi üzerine aldığı görevini de yerine getirmiş oldu
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 19:17
Tarafsız olacağına yemin etmiş Cumhurbaşkanının Binali Yıldırım lehine miting yapıp Diğer İmamoğlunu sisi ye benzetmesine hayret ettim. Genç ihvancıyı Sisiye teslim edip idam olmasına göz yumanlar birde bunları söyleyebiliyorlar. Bu zihniyet ile İnanın bir arpa boyu yol alamayız..
Mustafa ALSANCAK 20 Haziran 2019 18:05
Bundan sonra adaylar ağızlarıyla kuş tutsalar seçmenin kendilerine oy vemelerini yönlendiremezler..Belki bu İstanbul seçiminde şimdiye dek şu bu partiye bağlı kalmış bazı vatandaşlar ortada yapılan haksızlıklar karşısında karşı partinin adayına oylarını atabilirler. Zira halk Akp’nin durmadan İmamoğlu’na veryansın edip aynızamanda hakaretlerle dolu iftiralarda bulunması insanları inceltmektedir. Bu arada sayın RTE’nin İmamoğlunu SİSİ’ye benzetmesi de hiç yakışık almamıştı.Sayın C. Başkanının bizzat seçim propagandasına katılması da gerilimi körüklemektedir.İstanbul’u kaybetmeleri sonlarıdır.
HAKKI SEVER 20 Haziran 2019 16:41
Yalan dolan,çarpıtma yapan çok hükümet ve siyasi gördüm ama Akparti TAVAN yaptı,Uzman oldu.Rekorlarını uzun yıllar kırmak zor.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 15:31
Akp nin ve Erdoğanın seçim stratejisi baştan sona, kısacık bir gazete yazısında ancak bu kadar güzel irdelenebilir. Ancak nasıl oluyordu onca para ödenen onca danışman bunları görüp, düşünüp Erdoğana uyarı görevini yapamıyor.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 09:57
0
Seçimi Ak Parti kazanınca öngörü ve görüşlerinin yanlış olduğunu kabul edecekmisin? Elbette hayır, tıpkı bu akşam itirazları kesilmeyecek ve seçimi gayrı meşru ilan edecek favori adayınız gibi.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 14:58
Bir zamanlar CHP'nin yaptığı komik seçim çalışmaları,kişilere yönelik karalamaları,kibirli kendilerini elist görerek karşıdakilerini küçümsemeleri ve iftira atmaları sanki dejavu gibi yeniden yaşanıyor. O zaman bu halleri CHP zihniyeti diye adlandırılan bir tanımlamaydı biz 20'li yaşlardaydık. Şimdi 40'lı yaşlardayız ve AKP aynı onlar gibi oldu. Yaptıkları gülünç ve acınası... Geleceğe dair ümidim tükendi demek bu ülkeden başka bir siyasi hareket çıkamıyor...
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 19:54
0
Eskiden CHPyi kontrol eden devlet şimdi AKPyi kontrol ediyor. Devlet aynı arkaik devlet. Yöntemleri de aynı arkaik yöntemler. Erdoğanın ortakları Bahçeli, Ağar, Perinçek. Görmek istedikleri muhalefet de Kılıçdaroğlu değil Baykal. 90ları geçtik, 70lere döndük. Özal öncesine dönmek istiyorlar.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 21:09
0
İşe gidip gelirken her yerde karşıma sürekli "Israf değil hizmet "başlıklı afişler çıkıyor ya diyorum bu black mirror bölümlerinden biri mi? sanki bizimle birileri sürekli dalga geçiyor sanki ergen kızımla konuşurken onun bana söylediği anlamsız,mantıksız bahaneler gibi.Neresine yorum yapacaksın, neresini düzelteceksin. Israf eleştirisi yapılan hizmete mi? Bu eleştirinin muhatabı ibb mi ve neden benden alınan vergilerle bu savunma metinlerine para harcanıp karşıma çıkartılıyor... İmamoğluna oy vericem tamam ama ona da güvenemiyorum bu kadar ümit verilerek RTE gibi aynı yollardan yine aynı mas
Mustafa ALSANCAK 20 Haziran 2019 14:18
Çokları bu insanlar adam olmazlar, yine koşup AKP'ye oy verirler diyordu Fakat İmamogluna yapılan haksızlıklar karşısında Türkiye:de ona karşı sempati dalgası etrafı sarmış durumda. Reisi bile tedirgin edeceği kimsenin aklına gelmezdi.Simdi İstanbul'u kaybetme korkusu AKP'nin kimyasını bozmuş oluyor. Belesten aylığa bağlanmış olan insanların korku ve telaslari daha başkadır . Eğer İmamoğlu kazanir ve bir de dinci Vakıflara akıtılan milyonları durdurabilirse büyük huzmetleri başlamış sayılacaktır. Müteahhitler Yikdirimin kazanmasını dört gözle bekliyorlar.
Menderes YILDIRIM 20 Haziran 2019 11:35
İbrahim Bey; 23 Haziran'ın YEREL SEÇİM olması gerekirken, CUMHURBAŞKANLIĞI GELECEK KORKUSU ile GENEL SEÇİM havasına sokulması büyük zararı Tayyip beye veriyor. Şimdi sadece İstanbul' lu değil, Tüm TÜRKİYE' deki vatandaşlarımız, Tayyip Bey ve AKP den Kurtulmak için İstanbul daki yakınlarını arayıp, EKREM Beye oy istiyorlar. Tayyip bey, AKP de yıllarca hizmet etmiş ve buralara gelmesinde emekleri olanları ÇİZİP ATMIŞTI. Şimdi Bu Çizilip - Buruşturulup Atılan AKP liler de KERAMET kimdeymiş diyerek OY KULLANACAKLAR. Saygılarımla
Menderes YILDIRIM 20 Haziran 2019 11:14
İbrahim Bey; 31 Mart seçimleri YEREL SEÇİM di. Tayyip Bey, kendisi için GELEN TEHLİKEYİ fark etti ve 31 Mart seçimini ÖZELLİKLE - BİLEREK - İSTEYEREK - BEKA - GENEL seçim haline getirdi. 23 Haziran seçimlerine gelinmesi durumu, bana göre TAYYİP beyin korkularında haklılığını gösterdi. 23 Haziran' ı AKP kazanırsa her şey eskisi gibi devam edecek, EKREM Beyin kazanması durumunda ise Evet 23 Haziran seçimleri GENEL SEÇİMDİR. 23 Haziran seçimlerinden sonra Tayyip Beyin Cumhurbaşkanlığı SORGULANACAKTIR. Saygılarımla
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 11:07
Arsanızı bir müteahhide verdiniz ve o müteahhid 20 yıldır binayı bitiremiyor. Arsanızı tekrar aynı müteahhide verir misiniz?
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 11:06
Ak Parti’nin hikayesi ve inandırıcılığı bitti. Yargıyı tamamen ele geçirdiler ve insanları içeri atarak sonsuza kadar iktidarda kalabilecekleri yanılgısındalar. Güç zehirlenmesi yaşıyorlar, halktan uzaklar. Artık değil Binali Yıldırım’ı Kazım Karabekir’i aday gösterseler farketmez.
Menderes YILDIRIM 20 Haziran 2019 10:59
İbrahim Bey; 31 Mart' ta İSTANBUL' u kazanacaklarından emin olan AKP yönetimi Ekrem Bey ve Binali Beyin TV ye ÇIKMASINA İZİN VERMEDİ. 31 Mart' ta AKP nin 25 Yıldır İSTANBUL' da uyguladığı İSRAF EKONOMİSİ İstanbullulardan geçer not almayınca. 23 Haziran' da Kazanamayacaklarını gördükleri için ACABA - BELKİ - BİR UMUT - YA TUTARSA - Vb. mantıkla, Binali beyin Ekrem bey ile TV ye çıkmasına izin verdiler. 23 Haziran da da İSTANBUL' lu daha KESKİN ve DAHA KARARLI. MİLLİ İRADEYİ gasp edenlere HADDİNİ SANDIKTA BİLDİRECEKTİR. Saygılarımla
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 09:36
İki adayın munazarasını dinledim. İstanbul'un geleceğine üzüldüm. Hele adayların biri mesnedsiz vaadlerini sıralarken sadece imaj derdindeydi.
KARAR OKURU 22 Haziran 2019 17:30
0
Adaylar değil partiler yarışıyor. Binali Yıldırım'ın en azından başarılı bir geçmişi var. Ekrem İmamoğlu ise avm sahibi karadenizli bir müteahhit. 5 yıllık Beylikdüzü tecrübesinde neredeyse hiç bir vaat hayata geçmemiş ve belediye borca batmış. Buna rağmen Ekrem İmamoğlu'nun Ak Parti karşısındaki blokta olması pek çok insan için ideal aday olması için yeterli. Eğer Ekrem bey Ak Parti adayı olsaydı inanın hiç oy alamazdı.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 09:26
Açıkoturumu dillendirenler,rakip adaya belaltından vuranlar peşinen seçimi kaybedeceklerini kabul etmelerinden kaynaklanmaktadır hele hele pazar günü sisiyi mi yoksa Binali neyimi seçeceksiniz ifadesi bu milletin aklıyla alay etmektir Sisi seçimle gelmedi ve devlet başkanı dır millet pazar günü İstanbul a belediye başkanı seçecektir eğer İmamoğlu başkan seçilirse bunun tek müsebbibi akp olacaktır çünkü imamoglunu 31 Mart'tan evvel kimse bilmiyor tanımıyordu ve aday olsa bile bu kadar meşhur olamayacaktı akp nin kendisinden bbaşkalarına küçük bakmayın hâkir görmeselerdi zira kendilerinden olmay
Musto 20 Haziran 2019 08:46
Donanımsız gerçek bir rakip karsısında iki lafı bir araya getiremedi yandaş medyanın balonu ile buraya kadar takke düştü kel gôrundu simdi reis sahaya indi mansur yavaşa yapilan taktik uygulanıyor rahmetli anam çok kızdığında allah mezarımı sizden uzak etsin derdi.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 08:00
Su secim sonrasi yasananlardan sonra AK parti yangin var dese toplumun yarisi inanmaz
KARAR OKURU 22 Haziran 2019 17:34
1
Imamoğlu için de aynı şey geçerli. Atatürk portresi olayı, çayının kovulması yalanı, kameraman kovulması yalanı, Binali Yıldırım soruları istemiş yalanı. En kötüsü de "basitlik" yalanı. İmamoğlu'nun it dediği herkesçe bilindiği halde topluma böyle yalan söylemesini aklım almıyor.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 07:45
İMAMOĞLU'nun Karadeniz mitingleri de gösterdi ki, bu seçim bir 'TÜRKİYE SEÇİMİ'dir. İstanbul’da esen rüzgar sadece Trabzon’u değil, Ankara’yı da etkiledi. Erdoğan seçim çalışmalarına bakanları/devleti taraf kıldı. Soylu mu aday, Binali mi, insanlar karıştırdı. İMAMOĞLU’NUN İKİNCİ ZAFERİ iktidar için bir referandum etkisi yaratacak, bu kaçınılmaz ve kendi düşen ağlamaz.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 07:24
Ak parti ve Erdoğana olan gizli nefretinizi acaba siz fazla abartmış olabilir misiniz.Sürekli yalan söyleyen,popülist,hiç bir vaadini gerçekleştirememiş,aslında ağzı bozuk,bütün hareketleri yapay,ezber cümlelerle işi götürmeye çalışan biri var karşımızda. Ve siz sadece Erdoğan nefretiyle(savrulduğunuz yeri görmeyecek düzeyde hatta)bize bu adamı parlatmaya çalışıyorsunuz. Kelimelerle bi yere kadar idare edebilirsiniz. Hakikat size rağmen kazanır
Hasan 20 Haziran 2019 09:04
4
"Sürekli yalan söyleyen,popülist,hiç bir vaadini gerçekleştirememiş,aslında ağzı bozuk,bütün hareketleri yapay,ezber cümlelerle işi götürmeye çalışan biri var karşımızda." deyince insanların gözünde canlanan ilk kişi İmamoğlu mudur acaba? Benim öyle olmadı.
KARAR OKURU 22 Haziran 2019 17:35
0
Imamoglou: Fakire 2200 TL yardım, öğrenciye 400 TL burs. Yıldırım: Kuracağımız teknoloji merkezleriyle 100bin kişiye istihdam, üniversite öğrencilerine part time iş ve ücretli staj. İmamoglu popülist çünkü para dağıtıyor, İmamoğlu yalancı çünkü belediye burs veremez...
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 07:26
Erdoğan 2 gündür yine meydanlarda. Üslup daha da sert. Yıldırım kaybederse her halde bunun zincirleme sonuçları olacak.
talebe777 20 Haziran 2019 05:56
İmamoğlu Sisi'ye benzetiliyor. Şak şak şak... Tepeden üstlerine çay paketleri atılıyor. Oleeey... Seçebilme ehliyetinin 18 yaşını doldurmuş olmaktan ibaret olması haksızlık.
KARAR OKURU 22 Haziran 2019 17:42
0
Şöyle yapalım isterseniz. Beğenmediğimiz insanlardan seçebilme hakkını alalım. Ama siyasilerden de onları yönetme hakkını alalım. Mesela çobanlar oy vermesin ama her türlü kanundan da muaf tutulsun.
talebe777 20 Haziran 2019 05:39
'İşin acıklı tarafı İmamoğlu'nu Sisi'ye benzeten metni yazana Erdoğan'ın "Bu ne yahu!? Bu olmaz kardeşim.” vs. demeyip bunu meydandakilere adeta haykırması' diyecektim ama sonra H. Karaman'ın "incileri" aklıma geldi.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 05:01
Binali Bey dun yaptigi aciklamada Imamoglu'nun bir proje oldugunu soyledi. Bu onemli detayi televizyonda tartisirken neden soylemedi acaba? Milyonlarca vatandasin seyrettigi programda soylemez mi insan bunu? Cok buyuk bir firsat kacirmis.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 16:18
1
İmamoğlu öyle bir cevap verirdi ki Binali bey yildirim çarptı sanırdı. O biçim yani.
Mutlu Yücel 20 Haziran 2019 04:55
2) Diyecekti ki”İkinci sayımı siz niçin daha fazla ” sandık kurulu” oluşturup ta hızlıca sayılmasının sağlayıp sonuçlandırmadınız? Cevabını ben söyleyeyim, çünkü bu kurulların sayısını son derece sınırlı tutarak oradaki gözlemciyi baskı altına almaya çalıştınız da ondan, fark ta oradan geliyor diyecekti. Asıl itiraz edilecek şey buydu. Bir diğeri, İstanbul’a bu kadar yollar metrolar vs vs yaptık hizmet ettik diyorsunuz da Cumhurbaşkanımız niçin “bu şehre ihanet etti dedi “ diyerek Yıldırım’dan bunun açıklamasını isteyecekti.
Mutlu Yücel 20 Haziran 2019 04:50
1)Ben tv. deki tartışmanın ilk yarım saatini dinleyebildim ve daha sonraki gelişmeler de bende,” İmamoğlu’nun zeki danışmanlarının olmadığı kanaati oluşturdu. Olsa idi, Küçükkaya ile değil otelde, aynı trende iki dakika bile seyahat edilmezdi. Bundan da önemlisi, Yıldırım ın “hırsızlık yok ise,ikinci sayımda yaklaşık on bin fark neden oluştu “ sorusunu soracağı ve buna verilecek cevabın da tartışmanın vurucu gücü olacağını bilmeli ve İmamoğlu bu soruya, bir soruyla cevap vermeliydi.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 03:25
Sayın Erdoğan konuştukça Binali Bey oy kaybeder. Sadece Soylu -3 yazmıştır.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 01:22
AkParti'nin son zamanlardaki stratejisi Imamoglu'nun iddialarini yanlis aktarip, sonra 'bakin yalanci!' demek. Imamoglu NTV'de 'Sanirsam Yildirim Bey sorularin gorusulmesini istemis' diyor. Sonra 'Imamoglu yalan soyledi, Kucukkaya sorulari vermemis' diye bagiriyorlar. Ama hakikaten sorularin Kucukkaya'ya verilmesi gorusulmus. Aynisini Saadet'e de yaptilar. Gokcinar'in oglunun Borsa Istanbul'dan cikarildigi iddiasini 'Igdas'tan atildi' diye aktarip, sonra 'Hic Igdas'ta calismiyormus ki, yalancilar!' diye kampanya yaptilar.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 01:15
Binali Yildirim kocaman adam. Daha once o daha hic sormadan, Veysel Karan ve Mahir Unal tarafindan Kucukkaya'yla gorusmesi taahhut edilmis. Koskoca adam 'yuz yuze goruselim' diyemeyecek mi? Telefonla gorusup sonra bu durumu 'Imamoglu'yla gorusuldu, bizimle gorusulmedi, demek ki Imamoglu'na sorular verilmis' gibi satmak iftira kampanyasidir. Ikisiyle de gorusulmus iste, tek fark birinin yuz yuze olmasi. Ve dikkat, Kucukkaya Imamoglu'ndan once Binali Yildirimin danismaniyla gorusuyor.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 00:55
Sisi mi Binali mi? diyor. Reis dedik bağrımıza bastık ama bu ne Allah aşkına. Sisi dediğin darbeci, şerefsiz, sefil bir yaratık. Sen onu nasıl İmamoğluna yakıştırma yaparsın. Adam dürüstçe yarışalım, iyi olan kazansın diye yalvarıyor nerdeyse. Siz ise aksine tehdit ediyorsunuz. Bu durumda olmadı reisim, olmadı. Ben şu vaziyette yokum.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 00:04
Televizyon tartışmasında ve sonrasında Ak partinin ana vurgusu İmamoğlu'nun yalancı olduğu yönünde. Hayrettin hoca ise "Muhalefete koz vermemek için Müslüman yalan söyleyebilir." diyor. İmamoğlu müslüman olduğuna göre ona "Yalan söylüyorsun." demek kınanacak bir şey değil. Tam tersine "Adam Hayrettin hocayı dinliyor ve dini bir vecibeyi yerine getiriyor?!" diye saygı duymak gerekmez mi? Bu durumda ya Karaman hoca CHP'li ki onu İmamoğlu dinliyor ya da Ak parti Karaman hocayı takmıyor ki Yalancısın" diyerek İmamoğlu'nu ayıplıyorlar.
KARAR OKURU 20 Haziran 2019 00:06
Olması istediğini olmuş diye yazılmış basit bir makale...
KaRaR oKURU 20 Haziran 2019 00:35
1
Gecenin erkeninde bu köşede işiniz ne peki. Biz müdavimiyiz ve seviyoruz. Doğruya doğru yanlışa yanlış deriz. Sizin derdiniz başka. Yapıcı olun lütfen...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN