Back To Top
AK Parti eskiden böyle küçük hesaplar yapmazdı

AK Parti eskiden böyle küçük hesaplar yapmazdı

 - Son Güncelleme: 11.12.2019 Çarşamba 07:29
- A +

AK Parti 2002 yılında yola çıkarken geçmişte siyasetin genlerine sirayet eden küçük siyasi hesaplara itibar etmeden yeni bir vizyon ortaya koymuş ve Türkiye siyasetine reformist bir damga vurmuştu. Ama ne yazık ki şimdilerde reformist kimliğinden hızla uzaklaşan AK Parti de dönüp dolaşıp sonunda “eski Türkiye” siyasetine demir atmış bulunuyor.

Hiç uzağa gitmeye gerek yok, son birkaç aylık Türkiye siyasetinin seyrine yakından baktığımızda bile siyaset dünyasında nasıl bir acziyet yaşandığını rahatlıkla görebiliriz.

Şu uğraştığımız işlere bakar mısınız... Bir taraftan üniversiteye kayyım atayarak muasır medeniyet seviyesini yakalamaya çalışıyoruz! O da yetmiyor palavra haberler üzerinden siyasi rant hesapları yapıyoruz...

Son bir ayı hatırlayalım, günlerce işi gücü bırakıp Beştepe’ye giden esrarengiz CHP’liyi tartıştık. Yok efendim cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, o ismi CHP’nin başına geçirmek için çok gizli görüşmeler yapmış... Böylesine asparagas bir haber için kelimeleri zayi etmeye bile değmez; palavra... Koskoca parti liderleri, vekiller tenekeden bir haber üzerine derin analizler yaptılar, birbirlerine parmak doğrultup caka sattılar. Ama temeli asparagasa dayalı bütün bu gösterilerin tesiri, mahalle pazarında don-gömlek satan pazarcının kulakları tırmalayan “yerli” ve “milli” reklamcılığından öte bir anlam ifade etmedi. Palavra rüzgarı dindiğinde ise ne CHP kaybetti, ne de iktidar kazandı...

Sonra... Daha bu esnaf siyasetinin tozu yatışmadan bu kez de yeni bir asparagas dalgası başladı; İmamoğlu davet edildiği yemekli bir toplantıda şarap içmiş... Kimin ne yiyip ne içtiği siyaseti neden ilgilendirsin ki? Üstelik yemeğe katılanlar “Ekrem Bey o akşam su içti” açıklamasını yapmalarına rağmen...

O günlerde bazı gazetelerde yer alan “İmamoğlu’nun gerçek yüzü ortaya çıktı” şeklindeki haberlerden de anlaşılacağı üzere, belli ki bu asparagas işi, 23 Haziran’da kendisine oy veren muhafazakar seçmen nezdinde İmamoğlu’nu itibarsızlaştırma çalışması olarak planlanmış.

Eğer küçük gazete esnafçılığından yüksek siyaset murat ediliyorsa, bilmek gerekiyor ki bu işin sonu sadece hayal tüccarlığıdır ve de sonu 23 Haziran benzeri bir hezimetle bitmeye mahkumdur.

Neden? Çünkü siyasi tarihimizde yaşanan tecrübeler göstermiştir ki kişilerin hayat tarzları üzerinden yürütülen siyasi mücadeleler, bu itibarsızlaştırmalardan medet umanların hiçbir işine yaramamıştır. Nitekim geçmişte Tayyip Erdoğan’a karşı yürütülen karalama kampanyaları yapanlara değil, Erdoğan’a yaramıştır.

Dolayısıyla bugün iktidar medyasının pek sevdiği ve ballandıra ballandıra anlattığı İmamoğlu hikayelerinin toplumda hiçbir karşılığı olmaz. Bırakın İstanbul halkı belediye başkanını, yaptığı hizmetlere göre değerlendirsin ve kararını öyle versin. Aksi taktirde tıpkı 23 Haziran seçimi öncesinde üretilen “Pontus-Konstantinapol” hikayelerine benzer yeni hikayeler üreterek hayal tüccarlığı yapmak iktidarı değil, İmamoğlu’nu efsaneleştirir.

Ayrıca iktidar medyasının anlamadığı şu; AK Parti’nin ihtiyacı olan şey, ömrü yatsıya kadar bile sürmeyecek olan asparagas haberler değil ki... Zira 31 Mart ve 23 Haziran’daki başarısızlığın en önemli sebeplerinden birisi, tam da bu siyaset tarzıydı. Şimdi aynı yanlış siyasi stratejiyi takip ederek İmamoğlu’nu zayıflatma hesapları yapmak, akıllı bir strateji olabilir mi? Ama öyle anlaşılıyor ki AK Parti uzun vadeli stratejiler üretmek yerine, küçük esnaf siyaseti yapmaya devam edecek. Tıpkı İstanbul’da su zammına karşı çıkıp, hükümetin iğneden ipliğe yaptığı zamların faziletini anlatmak gibi bir şey yani...

Oysa AK Parti’nin bu tür asparagas hikayelere değil, yeni başarı hikayelerine ihtiyacı var. Zira AK Parti 2013’e kadar reformist stratejilerle demokratikleşmede önemli adımlar attı, hukukta hatırı sayılır değişimler gerçekleştirdi, ekonomide ciddi kalkınma hamlelerinin altına imza attı.

Ama ne yazık ki şimdi demokratikleşme değil, kayyımlaşma siyaseti uyguluyor. Ekonomide ise başarı hikayeleri yaratan politikaları terk ettiğimiz için, yabancı sermayenin yatırım tercihi ülkeler liginden hızla uzaklaşıyoruz. Hemen söyleyelim, bunlar hayra alamet gelişmeler değil...

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
engineer 12 Aralık 2019 09:47
akp büyük hesap yaptı borç birbuçuk trilyon dolar yeteri kadar büyük değil mi?
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 23:54
ABD Senatosu, ‘Türkiye’ye yaptırım’ tasarısını onayladı! Pakette Erdoğan ve ailesi de var
Selimiye 11 Aralık 2019 20:57
Sen gittikten sonra küçük hesap yapmaya basladi
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 20:12
Böyle hesaplar yapmaz mıydı, size mi öyle gelmişti, öyle gelmesini mi istiyordunuz veya bugün böyle sorular sormak ve sonucu eleştirmekten başka çareniz kalmadı mı? Sadece ilk akla gelen sorular.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 18:41
Haklısınız, küçük hesaplar yapmazlar dı. Büyük oynadılar ve kazandılar, ülkenin, ahlaki değerlerin, tüm kurumların , hatta güzelim dini değerlerimizin bile altını üstüne getirmeyi başardılar. Eski Türkiyeye de çok haksızlık yapmışsınız. Bugünkü uygulamalar askeri dönemlerde bile yoktu. Neler olduğunu saymıyorum, çünkü saymakla bitmez...
N.E. 11 Aralık 2019 16:09
1994 yılından bu yana ulul emr veya şehr emini hakkı mahiyetinde değişik oranlarda çökülen milletin hakkı zaman içinde çökenleri elbette tırmalayacaktır. Sırf çalışıyorlar diye göz yumanlar veya destekleyenler ise sonuçlardan elbette etkilenecektir. Belki bu dünyada belki de sonrası. Sonrasını düşünmek bile istemiyorum. Yaradanın affetmediği bir kul hakkı ile hesaba çekilmek çok zor...
Mustafa Türkmen 11 Aralık 2019 16:08
Ben tam 72 yaşındayım geçmişi düşünüyorum inasanlara böyle din baskısı yapılmazdı . Dedem abdestini alır benim elimden tutar camiye giderdik . Namaz kılmayan insan çok azdı adeta şimdi dört cahil Müslümanlığımızı sorguluyor bu çok ayıp. Onlara göre hadi diyelim ki Türkiye de Atatürk İsmet paşa vardı da Türkiye geri kaldı . Afganistan,Yemen,Libya,Mısır ve diğer açlıktan ölen el açıp dilenen Müslüman ülkelerinde de mi Atatürk İsmet paşa var dı.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 18:50
2
Allah kabul etsin. Benimkiler de öyleydi. Türbeleri bile vardı -beş yüz sene önceden kalma- ama ne iki nesil öncemizde ne de biz türbenin etrafında dönüp dilek dilemedik. Namazını kılıp duasını eden etti, etmeyene de kimsecikler müdahale etmedi. Kimse diğerinin giydiğine yediğine içtiğine karışmadı. Öyle saygılı, huzurlu öyle mutluyduk. Zorla olmaz, kişi kendisi istemesi lazım.
Gökhan 11 Aralık 2019 15:55
Bakınız! Yeni Türkiye dediğiniz zaten neo-liberal ekonomi ayağına sermayenin emrine girmiş, imparatorluk özlemi ile emperyalizmin kuklası olmuş, çaktırmadan siyonizme göz kırpmış, beş binlik tarihine ihanet etmiş küresel odaklarının uşağı olmuş, ihvancı post modern bir Emevi devleti hayalidir. Bu hayal para, iktidar ve güç emeli nedeniyle tarihinde tozlu sayfalarına gömülmek üzeredir. Bu hayali yaşatacak tek hayalperest Sayın Davutoğlu'dur. Gazeteniz de bu hayalperestin peşine takılmış ama sonunda yine gömlek değiştirmek zorunda kalacaktır.
ati 11 Aralık 2019 15:54
başarı bitti. hamaset, yalan, iftira başladı. net...!
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 14:36
Hesap gittikçe artınca küçük hesapların peşine düşmesi hayatın olağan akışına uygundur. Hayatın olağan akışının bizde nasıl gerçekleştiğini tarihten bir zahmet ders alarak zamanında düşünmeden peşine düşenler düşünsün biraz da. Hep destek mi olacağız, biraz da eleştirelim yazarı, arada bir biraz ölçüyü kaçırsak da.
2013 e kadarki akp icraatları, reklamdı.Asıl film, ondan sonra başladı.2015 darbe masalından sonra film koptu,başa sardılar.Dön dolaş aynı yere gelindi.Yıl oldu 2019,değişen yok.2023 hedefleri ninnilerden ibaret.İyi uyuyun diye.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 13:04
Ne AK Partisi? Erdoğan-Bahçeli-Perinçek-Ağar koalisyonu var sadece. AK Parti ismindeki oluşum Erdoğan'ın halkla ilişkiler sekretaryasından ibaret.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 12:48
Doğru. Büyük hesaplar yapar. Yüzbinleri işinden atar! Masum veya suçlu ayırmaz.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 12:15
Yahu İmamoğlu'nu hizmetlerine göre değerlendirelim tabi de henüz bi hizmet göremedik ki... Sayın İmamoğlu şimdiye kadar sürekli ya tatilde ya yurtdışında... Sahi tatilden döndü mü o şu anda?
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 19:12
0
Şu, dini siyasete alet edenlere, çok sinirleniyorum ama sizi de önce Allah’a sonra vicdanınıza havale ediyorum. (Ne de olsa siyasetçi değil, sade vatandaşım) Biri tatile biri de uluslararası bir toplantıya gitti diye bu söz edilir mi şimdi, hiç olmazsa benimle din kardeşisiniz (öyle tahmin ettim). Önce bir bakın hangi siyasetçi, din adamı kaç kere kimin kesesinden harcayarak hangi uçaklarla gitmiş yurt dışına. Ne başarmış?
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 19:14
3
... Ekrem İmamoğlu’nu tanımam bilmem ama “onları topal ördek yapacağız” diyen kim? Şehirdeki projeler için kaynak aramaya neden yurt dışına gitti? Beceremezse hep beraber bağırır çağır, yazar çizeriz. Az da olsa biraz süre verin.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 21:20
1
Yok döner dönmez seni ziyaret edecek
Menderes YILDIRIM 11 Aralık 2019 12:08
Mehmet Bey; "AKP nin eskiden böyle küçük hesaplar yapmadı" demişsiniz. Mehmet Bey, AKP ve Tayyip Beyi baksaydınız görürdünüz. Tayyip Bey Kendisini Siyasete kazandıran N. ERBAKAN' ı ve Siyasi Görüşü olan MİLLİ GÖMLEĞİ kendisine ZARAR verdiğinde TERK ETMEDİ mi? Tayyip Bey N. ERBAKAN' ın karşısına aday olmaya CESARET edemedi, yerine A. GÜL' ü aday yaparak kendisini SAKLAMADI mı? Sorun çıkarsa yan kapıdan, başarılırsa BEN YAPTIM demek için. Parmağımdaki TEK YÜZÜK ten başka bir şeyim yok demedi mi? Siz Milletvekili olduğunuz da TEK YÜZÜK ten başkasını GÖRMEDİNİZ mi? Saygılarımla
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 12:04
Partide metal yorgunluğu olduğunu kendileri söylüyorlar ama bence metal değil mental bir sorun var. Kendisini görünce ayağa kalkmayan şoförü bir kenara çekip önce 1-2 uyarmak yerine direk ilkokul çocuğuna ceza verir gibi koridorda sandalyeye oturtan başkan yardımcısı Ümraniye'de yapılan işlerden ciddi rahatsızlık duyan küresel güçlerin komplosuna kurban gittiğine inanıyor. Her AKP'li tüm dünyanın onları iktidardan uzaklaştırmak için gece gündüz plan yaptığını sanıyor.
HASAN DİNÇ 11 Aralık 2019 12:04
AKP.vizyonundan ve misyonundan süratle uzaklaşıyor.Erdoğnın uslubu teamüllerin dışına çıkyor,kendine ve çevresine zarar veriyor./Akıl akılda üstündür/ilkesini hiçe sayıyor,ben bilirim diyor.Sonuç ortasa vatandaş AKP.büyük şehirlerden uzaklaştırdı.BURAYA KADAR BİTTİ..
karar okuru 11 Aralık 2019 11:52
Bol harcamadan olabilir.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 11:41
AKP iftira işini çok seviyor.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 11:08
Yalaka ve iftiracı paramiliter basın tarafından İmamoğlu’na yapılanları görünce yıl 1995’e gittim. Shov tv’nin ana haberlerini Reha muhtar sunuyordu. 95 milletvekilleri seçimleri yaklaşıyordu. Her akşam bıkmadan usanmadan Reha muhtarın ilk haberi Erbakan hocayı ve partisini kötülemekti. Sonuç refah partisi ilk defa Türkiye’de birinci parti oldu.bu omurgasız medya kime saldırsa o küçülmeyecek büyüyecek.
e.k 11 Aralık 2019 10:13
Sn yazar sızde cok ıyı bılıryorsunuz kı akp 2013 e kadar kendını saglama almak ıcın reformlar falan yaptı. Sımdı ıktıdara coreklenmıs cete gorunumu verıyor. Hukuk kalmadı. Ekonomıden anladıkları yandasları zengınlestırmek. Devlet kadrolarını kendı adamlarına peskes cekıyorlar. Bıat lıyakatın onunde. Akp genel baskanı sarayında tek ozelıklerı bıat olan danısmanlarının hazırladıgı metınlerı her vesılede sehvetlı nutuklara cevırmekle mesgul. Sıyasal ıslamcı akp zaten hep kasaba sıyasetıyle mesguldu. Yanı yenı bır sey yok.
Erzincanli 11 Aralık 2019 10:03
Mehmet bey, nostalji de bir yere kadar. Artik gercekleri gormeye baslayip buna gore davranmanin zamani coktan geldi. Bu tavrinizla kendinizede zarar veriyorsunuz.Lutfen artik aydin bir tavir takininiz.
not 11 Aralık 2019 22:18
0
Sn yazarın aydınlıgından hıc bır suphemız yok. Goruslerıne katılmaya bılırız. Dogruya dogru egrıye egrı dıyelım.
musto 11 Aralık 2019 09:57
Akp Ankara İzmir ve İstanbul belediye başkan adaylarının kirli çamaşır diye bulabildikleri ne kadar argüman varsa bizzat genel başkanları tarafından seçim boyunca yüzlerce yandaş kanalları tarafından halka servis edildi.Ama evdeki hesap çarşıya uymadı ters tepti.Var sayalım içti kimler içmedi Halifeler'mi,mescide sarhoş gelen Sahabeler'mi taki Peygamber tarafından defalarca azarlanıp tövbe ettirilip tövbesini bozanları'mı,ararsın geç bunları sana tüyü yetmemiş yetimin mallarını teslim ettik senin görevin onlara sahip çıkmak,başkalarının mahremiyetine burnunu sokmak değil.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 09:19
Frankenstein veya Modern Prometheus, Mary Shelley'nin yazdığı romandır.Ama Almanlar Hitler, Iraklılar Saddam'ı, Sudanlılar Ömer Beşir'i vb..fiziki Frankenstein olarak ürettiler.Tipik ortak özellikleri Narsist Kişlik Bozukluğu( Psikiyatrik hastalık) olmasıdır. Şimdi kalkmış yıllarca islamcı yazı yazdınız. Ezber ve nakarat gibi. İnsan bir bakmaz mı kimleri imam, Halife, Lider, hoca ve şeyh diye başımıza geçiriyoruz.. Peki senarist, yazar, Dr. Mustafa ALTIOKLAR kadardamı görmediniz! Meclisi, kamuoyunu uyardı! Şimdi kalkmış bunlar başımıza nasıl geldi. AKP böyle değildi. AKP, devlet RTE artık.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 09:19
Son kullanma tarihi dolan bir nesneyi yediremezsiniz. Bunların da doldu. Ne yapalım.
Bahadır Akgün 11 Aralık 2019 08:52
Aklıma Kemal Sunal ile Şener Şen'in davaro filmi geldi. Filmin sonunda köyüne kadın kılığında dönen Şener Şen, köyde kadınların oynadığı kaşık havasına kendini öyle bir kaptırır ki yüzünü örttüğü puşi düşer ve gerçek kimliği ortaya çıkar. AKP "Güç, gösteriş, dünya nimetleri"yle kendinden öyle bir geçti ki en nihayetinde puşi açılıverdi gerçek yüzü ortaya çıktı. Gerçi biz bugünlerin geleceğini hep tahmin ediyorduk çünkü demokrasi "İstedikleri durağa gelince inecekleri bir trendi" sadece. Eskisi yenisi yok, AKP aynı AKP sadece gerçek yüzü ortaya çıktı o kadar. Siz görememişseniz biz ne yapalım?
Karar Okuru 11 Aralık 2019 12:09
0
güzel yorum :)
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 08:34
İmamoğlu gerçekten yaptığı yapacağı hizmetlerle anılsın.Ama performans sanatçısı gibi gezip duruyor.Kendisine belediye başkanından çok öte anlamlar yüklüyor.Tamam polülizm bi yere kadar artık iş yapsa, bişeyler görsek.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 08:18
Eskiden Doğan medyası,dinç bilgin medyası ve diğerleri nasıl operasyonel gazetecilik yaptıysalar bugünki iktidarın medyası da şuan aynı görevi yapıyor. Yalan ,iftira, itibar suikastçılığı ne ararsanız var
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 08:12
İyi günler Sayın Bayım,Yazınızın başında belirttiğiniz Tarz, şu anda Sn.Ali Babacan tarafından benimsenmekte ve uygulanmak istenmektedir. Sayın Babacan ; üstelik yurt dışında karşılığı olan,İstemi'ni usuletle anlatabilecek biri.Basınımız; bağırıp çağıran, cevaba-cevap birilerine alıştığı için Sn.Babacan onlara temkinli geliyor,silik deyip tahrik etme çabasındalar.Azizim; bu ülkede sadece millet sorunu var.Milletten başlamayan ıslahın Hukuk üzerinden dayatılması sadece cezaevlerini doldurur.Siz istediğiniz kadar fikir üretin,yazın emek verin,maalesef beyim-maalesef...Güngör Komşuoğlu..Saygı ile
evin 11 Aralık 2019 07:33
akp kadroları trabzonlu ve rizeli doluyken imamoğluna trabzonlu diye pontus demek kendi ayağına sıkmak gibi... ekrem bey madem pontus, yine trabzonlu olan berat albayrak, süleyman soylu, mustafa varank vs ne oluyor?
Okur 11 Aralık 2019 09:05
2
Velev ki Pontus! Dedeleri, anneanneleri Rum olanlar da bu ülkenin vatandaşı değil mi? Nasıl vergilerini ödeyip askerliğe giderken vatandaşlarsa, vatandaşlık görevlerini yerine getiriyorlarsa, siyasi görev üstlenmek için aday olmak da vatandaşlık hakları. “Pontus” diyerekten karalama çabası, böylesine vatandaşlık bilincinden yoksun, ırkçılığı teşvik eden görüşlerin yayılması dillerinden düşmeyen “aziz millet”i böler.
Genetik 11 Aralık 2019 11:08
3
Türkiye'de atalarının önemli bir kısmı Rum olmayan insan çok azdır.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 07:08
akp eşittir saçmalık
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 06:24
Şunu açık ve net söyleyebilirim ak parti gerçekten bitmiştir diyeceksiniz oyu hala yüzde 40 . Onlarda çıkarlarını düşünüyorlar
bugday 12 Aralık 2019 00:32
0
tavuk ruyada kendini bugday ambarinda gorurmus, sen de oyle
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 06:22
Sayın Ocaktan; göremediğiniz ya da görmek istemediğiniz şu; AKP kuruluşunun ilk yıllarında iktidarmış gibi görünse de muktedir değildi. Ekonomik faaliyetlerden Kamu İhale Kanunu'na, hukukta ve diğer alanlarda yapılan reformlara kadar, ya önceki iktidardan kaldı, ya da AB'nin zorlaması ile "mecburen" bazı şeyler yaptı. Ne zamanki güç tam olarak eline geçti; kendi yaptığı reformları uygulamadan kaldırdı, mevcut kanunlar işlerine nasıl geliyorsa, o hale sokuldu. Sadece Kamu İhale Kanunu'na yapılan değişikliklere bakmanız yeter. Ya gerçek yüzleri buydu, ya da güç hakikaten yoldan çıkarıyor.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 06:21
Dünya beşten büyükse Türkiye de akp den hayli hayli büyüktür.. artık çok geç gemi çoktan su aldı akp günden güne oy kaybediyor....
Karar Okuru 11 Aralık 2019 03:11
Korkarak, ve korkutarak yonetmeye mecbur olmak ne feci bir sey.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 02:24
Eşeği saldım çayıra Oylaya karnın doyura Gördüğü düşü hayıra Yordamında...
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 02:17
Ortada ak partimi kaldı. Erdoğan partisi var! Oda çürüyüp kokuştuğu için etrafa leş kokusu yayıyor
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 01:54
Bir an önce bu akparyi denen ucubenin gitmesini bekliyoruz,ülkenin tek şansı bu,ne kadar çabuk giderse o kadar kar eder ülke,,açik acik soyuluyoruzzzzzzz
Sus mama vakti 11 Aralık 2019 01:38
Bir ressam hayalinde ne varsa onu resmeder,insanların ve yönericilerin"neden öyle yaptı?,neden öyle yapıyor?" Vs.gibi konularda soruların cevabı oluşturdukları tablolardan belli değil mi?"mış miş mıştı"gibi güzellemeler yaparak hafiften temizlemelerde de bulunmaların nadile olduğunun net şekilde işlenmesi gerekir.Oluşan bugünkü tabloda sadece bir ressamın fırçası bulunmuyor.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 01:02
Küçük işler için küçük hesaplar yapılır...
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 01:00
Yakında Volkswagen de yatırım yapmaktan vaz geçerse hiç şaşırtıcı olmaz. Eğer kupon bir yatırım değilse iktidarın umurunda da olmaz.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 00:43
Eski akp şöyleydi Erdoğan da böyle mağdur olmuştu falan demenin manası yok.adam kendisi bilmiyor mu? O bana yapılıyordu şimdi ben yapıyorum ben yapınca iyi oluyor diyor işte
Muzaffer 11 Aralık 2019 18:38
0
Peki şimdiden sonra gelen iktidarlar da aynı tavrı sürdürürlerse bu işin sonu nereye varacak. Kan davası gibi sürüp gidecek yani . Bir de Sn. Erdoğan İstanbul Belediye başkanı seçildiğinde yüzde yirmi beş oy aldı. Mecliste de azınlıktaydı. Ama diğer partiler ona engel olmadı. Devir teslimde kapıda karşılandı.Rahat çalıştı. Daha sonra AKP kurulup seçim kazandığında milletvekili olamadığı için Başbakan olamıyordu.Sn.Baykal destek verdi.Anayasa değişti.siirtten 1 milletvekili istifa etti.ara seçime gidildi.Milletvekili seçildi.Gn. Başkan ve Başbakan oldu. Bu mu kendisine yapılan haksızlık.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 00:41
Dananım, kültür, moral, etik olmayınca karalama, çamur atma, belden aşağı vurma, yalan haber uydurmadan başka mücadele yöntemleri kalmıyor.
Ümit 11 Aralık 2019 02:33
0
Ne yani işportacıdan bürokrat olmaz mı sanıyordunuz.Salı pazarındaki esnaf iktidarda.Hepsi birbirinden cevval.
Kadim 11 Aralık 2019 00:33
Sözcünün asparagasından da Ak Partiyi sorumlu tuttunuz ya pes doğrusu. Başkalarına ayar vermeden önce kendinize bir baksanız nasıl olur sayın Ocaktan. Her hadiseye kendi şahsi davanızın yamuk aynasından bakıyor ve bir yazara yakışmayacak tarafgirlikle hırslarınızı milletin dimağına boca ediyorsunuz. Bitirdiniz kendinizi...
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 01:32
3
Sizdeki tarafgirlik hakkaniyetli bakıştan rahatsız oluş dane?
h 11 Aralık 2019 02:47
0
Mehmet Bey, saraya giden CHP'li haberine yandaş medyanın nasıl atladığını olmayan bir olay üzerinden insanları karalayarak AKP adına prim toplamaya çalıştıklarını yazmış. Yandaş medyaya bir tepki var bunda. Dolaylı olarak da yandaş medyanın bu karakterine ses çıkamayan AKp.
Durmaz Güler 11 Aralık 2019 05:42
1
Mehmet Bey'in bahsettiği; Asparagas olduğunu bile bile yandaş medaynın ve AKP'nin bunu AKP'ye prim sağlamak amacıyla en hafif tabirle fütursuzca kullanması oldu. Yandaş yazarlar ve AKP sözcüleri "CHP işte bu. Cumhurbaşkanımızdan özür dilemeliler" gibi açıklamalarla olayı CHP'ye ihale etmeye çalıştılar. Yandaş medyanın çapaçul bir hale gelmesindeki en büyük da pay elbette yine AKP'nin. Yandaş meday tarafından sergilenen türlü rezaletlere en ufak bir ses dahi çıkarmadılar bugüne kadar.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 05:44
3
Esas siz at gördüğünüzü çıkarın öyle bakın. Bu ülkeye yazık ettiler. Kıyafetsiz muhteris insanlar. Aklınızı kullanın. Objektif olmak bu kadar mı zor. Ülkemizde TRT haber bültenini bile yayımlayamadı. Eğitim yerlerde. Ülkemizin bütün değerlerini yok ettiler ve siz hala bu gerçekleri görmüyorsunuz. Yoksulluk, yolsuzluk almış başını güdiyor. Bakın sizin yazınıza kaç kişi sahip çıkmış. Bu bile sizin fikrinizin yanlışlığını gösteriyor.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 07:49
1
Asil siz bitirdiniz kendinizi. Deve kusu misali kafanizi kuma gomdugunuzden seyiniz gorunmuyor saniyorsunuz. Bu millet gercek yuzunuzude her tarafinizida gordu trol kardes. Verdigim oylar haram olsun
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 00:32
Sayın mehmet ocaktan yazdıklarınızın büyük bir kısmına katılıyor olmakla birlikte chp li bir siyasetçinin külliyeye gittiğiyle ilgili haberlerin bu yazınızın yazılış amacına nasıl bir katkı sağladığını merak ediyorum.
kararokur 11 Aralık 2019 00:28
iyi yazı
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 00:25
Tabi canim, eskiden sen partide olduğun için küçük hesaplar yapılmazdı. Senin gibi birini kaybedince iktidar zıvanadan çıktı.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 01:01
15
Aynen. Ak Parti bunları kovdu diye küçük hesaplar yapmaya başladı.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 10:42
3
Mehmet Bey birikimini, kalitesini yazılarıyla ortaya koyuyor. Mehmet Bey'ler olmadığı için AKP bu hale geldi.
KARAR OKURU 11 Aralık 2019 00:20
İmamoğlunun dedesinin mezarlığına bir televizyon kanalı gönderip Pontusla ilişki bile aradılar. Alçalmada rekor üstüne rekor kırıyorlar.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN