Back To Top
AK Parti nasıl bir Hz. Ömer istiyor?

AK Parti nasıl bir Hz. Ömer istiyor?

 - Son Güncelleme: 18.11.2019 Pazartesi 08:29
- A +

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş geçtiğimiz hafta vekillerle genel merkezde yaptığı istişare toplantısında, partide yerleşmesi gereken yeni anlayışı anlatırken demiş ki: “Kongre sürecinde bireysel istekleri olmayan kişilerle yola devam edeceğiz. Siyaseti bir zenginleşme aracı olarak görmeyin. Partide ahbap-çavuş ilişkisi değil, şehirde tanınan, bilinen, güvenilir, Hz. Ömer, Hz. Hatice gibi kişilerle yolumuza devam edeceğiz. Hz. Ömer’in bir ismi de Faruk’tur. Faruk’un da anlamı doğru ile yanlışı ayırabilendir. Bizim de doğru ile yanlışı ayırabilen arkadaşlarla yola çıkmamız lazım.”

Öyle anlaşılıyor ki AK Parti, bugün itibariyle ortaya çıkan görüntüsünden ve parti ile ilgili oluşan algıdan memnun değil. Bu yüzden de Kurtulmuş, “Güvenilir Hz. Ömer, Hz. Hatice gibi kişilerle yolumuza devam edeceğiz” diyerek aslında bir zihniyet değişiminin elzem olduğuna dikkat çekiyor.

Elbette kimsenin bu tespitlere bir itirazı olamaz, ancak bir partide ya da bir toplumda zihniyet değişiminin gerçekleşebilmesi için öncelikle temel paradigmal tercihlerin yapılması gerekmektedir. Kurulduğu günden itibaren belirlediği ilkelerle, değişim ve demokratikleşmede, ekonomide  gerçekleştirdiği hamlelerle Türkiye toplumu nezdinde itibarlı bir yer edinen AK Parti iktidarı son yıllarda kendi kuruluş ilkelerinden feragat edip geçmişte kendisinin de eleştirdiği “eski Türkiye”nin yörüngesine girmiş bulunuyor.

Aslında şimdilerde partide ortaya çıkan memnuniyetsizliğin gerçek nedeni, AK Parti’nin reformist çizgisini kaybetmesiyle birlikte millet nezdindeki pırıltısını kaybetmiş olmasıdır. Bu yüzden de Hz. Ömerler, Hz. Haticeler aramadan önce reformist kimliğine dönmeyi başarabilirse, başka arayışlar içinde olmasına belki de hiç gerek kalmayacaktır.

AK Parti’nin öncelikle doğruluğun, dürüstlüğün ve adaletin simgesi olan Hz. Ömerleri gerçekten isteyip istemediğine karar vermesi gerekiyor. Eğer ilkesel anlamda böyle bir değişim talebi varsa bunun yolu bellidir. Her şeyden önce hukukun üstünlüğüne ve insan hakları temeline dayalı, şeffaf, liyakati esas alan, eleştirel düşünceye itibar eden, basın özgürlüğüne, akademik özgürlüğe değer veren bir sistemden yana olduğunu topluma açıkça deklare etmelidir.

Açıkça ifade etmek gerekirse toplum, AK Parti’nin gerçek anlamda Hz. Ömerler, Hz. Haticeler isteyip istemediğinden emin değildir. Çünkü AK Parti yola çıkarken bizzat kendisinin ortaya koyduğu liyakati, şeffaflığı esas alan, özgürlükçü hukuk devleti ilkelerinin uzağına düşmüştür.

Maalesef bugün devlette işler liyakatle değil, ahbap-çavuş ilişkileriyle yürütülmektedir. Hukukun üstünlüğü ilkesi kaybedilmiş, yargıya olan güven azalmıştır. Medyanın özgürlük alanı daralmış, ekonomiye yönelik eleştirileri bile fitne-fesat olarak değerlendirir hale gelmiştir. Üniversitelerdeki eğitimin kalitesini arttırmak, bilimsel çalışmalarla ilgili pozitif ayrımcılık yapılması gerekirken, akademinin sesini kısmak için akla hayale sığmayacak yöntemler devreye sokulmaktadır. En son, Türkiye’nin yüz akı üniversitelerinden birisi olan Şehir Üniversitesi’nin sesini kısmak için devreye sokulan yöntemler bu konudaki en yürek yakıcı örneklerden birisidir. Yüzlerce gencin umutlarını yıkacak, akademisyenlerin bilimsel çalışma heveslerini kıracak girişimlerle AK Parti’nin yan yana anılıyor olması bile son derece hüzün veridir.

Şimdi böyle bir tabloda AK Parti iktidarı, dürüstlüğün ve adaletin simgesi olan Hz. Ömerleri nasıl bulacak doğrusu bunu düşünmek gerekiyor. Eğer mesele, Hz. Ömerler ve Hz. Haticeler üzerinden slogan üretmekse bu en kolay olanıdır, ama partide köklü bir zihniyet değişimini gerçekleştirmeden, toplumun AK Parti’ye olan teveccühünü sağlamak artık o kadar kolay değildir.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Hasan 21 Kasım 2019 23:42
Hz Ömer'i ve Hz Hatice'yi siyasetinize haşa alet etmeyin lafını konuşup gerçekten uygulamazlarsa vebalini ağır öderler dünyada da ahirette de...
KARAR OKURU 19 Kasım 2019 18:38
Her devirde bir Mehmet ortaya çıktığı için omerler yer bulamıyor. Sorarım şimdi yıllarca vekillik yaptın ülkeye ne hizmetin dokundu?
SITKI TELLİ 19 Kasım 2019 11:52
HZ ÖMERİ FARUK(R.A) HZ HATİCE-Yİ KÜBRA (R.ANHA) VE DİĞERLERİ(RIZVANULLAH-İ TEALA ECMAİN) EFENDİMİZİN(SAV)ARKASINDAN RABLERİNE KAVUŞTULAR.ŞAHSIM OLARAK MECELLENİN OLMADIĞI DEVŞİRME HUKUKU NE YAPAYIM? BANA ŞUNU YAP DİYENİNİZ OLUR MU? CÜMLENİZE SELAMLAR
cumhur 19 Kasım 2019 11:27
Kimse Ömer'i başka yerlerde aramamalı,kendi kalbinde aramalıdır!Bu sıgara zararlı deyip te çocuğunun karşısında sıgara içen babaya benziyor...
misafir 19 Kasım 2019 10:53
akpartililerin her biri hz.ömerdir.haticedir.akp .liler değil.
Kul abdi 19 Kasım 2019 00:01
Seçimden sonra gerekirse tevbe istiğfar edeceklerdi!! Bu söz de aynen öyle.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 23:40
Bu halk kendi gücünün farkında değil.Siyasetçinin sadece vekil olarak bulunduğunun farkına varmalı. Siyasetçilere Kul olmaktan artık kurtulmalı.Siyasetçi günahları için hesap verebilmeli.
TURAN dan. 18 Kasım 2019 21:34
hz. ömer adaletini yanına alıp İskandinav ülkelerine gitmiş, araya da dinsiz japonya yı almışlar, hani şu tiyatro biletini bakanlık bütçesinden alan bakan yardımcısının halkından özür dileyip istifa ettiği ülke... ne işi var artık ortadoğuda falan hz. ömerin… terketti ümmetinizi terk et tiii, anlayın artık...
Zülfiye 18 Kasım 2019 21:29
Sayın Ocaktan. Güldürdünüz beni, Allah da sizi güldürsün. Ne Ömer'i yahu, Hazreti Ömer'in adının bile anılmaması gereken, bildiğiniz sıradan soygun bu. Adi suç vakası. Bir milletin gelecekte utançla hatırlayacağı adi suç vakası.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 21:25
Bulunan Hz. Ömerler, Hz. Haticeler Reisin emrinde mi çalışacak acaba? Yoksa
haydar keleş 18 Kasım 2019 20:34
kızını diri diri görmen put şeklinde yapılan helvaya tapan sonra acıkınca yiyen Ömer HZ Muhammedi öldürmeye giderken dirilen Ömer
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 19:37
Bunlardan Ömer değil ancak muaviye çıkar
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 19:36
Akp binin Ömer’i David rotshield olabilir.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 18:57
Gençliğimi akp döneminde yaşadım. Özellikle kamuya alımlarda dönen mülakat saçmalığı akp nin sonunu getirecek. Bu yetmezmiş gibi sırf kendi adamlarını yükseltmek için görevde yükselme sınavına bile mülakat getirdiler. Lanetliyorum böyle bir anlayışı...
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 18:52
AKP Hz. Ömer gibi doğru olanları taşrada vitrin süsü olarak genel merkezin dolgu maddesi olarak istiyor. Önce en tepedekiler o ahlakın adamı olmalılar ki alt taraf da o referanslara o uysun.Var mı böyle bir ihtimal.
Yurdumun insanı 18 Kasım 2019 18:47
Ak Parti nasıl bir Hz. Ömer istiyor? EL CEVAP; Mehmet CENGİZ gibi biri! Mustafa Yener bir nebze Ömer gibi olamaya çalışmış. Partiden de vekillik ten de istifa etsin demiş! O kişi! Yahu Mehmet bey,sizde ciddiye alıp makale yazıyorsunuz! Milletle ve sizle kafa buluyorlar! Esas olan ülke, devlet, toplum felakete gidiyor.Damat ve kayın babası battı balık yan gider modundalar.Irak petrollerini Barzani şebekesi ile çalıp satan kim! Putin'e sorun!
Süheyl CALISKANOGLU 18 Kasım 2019 18:38
Konu bugün Ömer'ler den acildi,AKP'nin sözcüsü Ömer Celik, D.Trump'un mektubunun iade edildigini söyledi,RTE "takdim edildi' dedigini hatirladim,Ömer Celik "iade edildi'sözleri üzerine kim dogruyu söyledi?RTE'mi ,AKP'nin sözcüsü mü?
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 19:27
0
İade demek kötü, begenilmeyen mal, söz için kullanılır. Yani size küfreden veya kötü mal veren birine bunu size takdim ediyorum demez. Siz mektubun verildiğini sanıyor musunuz! Öyle bir şeyi yapsa Trump ağzına biber sürer. Ve ABD medyası bunu yazardı. Tıs yok.
Ahlak,adalet,dürüstlük...gibi nice güzelim değerler aşındırıldı.Sloganlaştı.Ne olur artık bir de Ömer ismini elimizden alıp yok etmeyin.Bırakın içimizde yaşatalım.Bu ortamda gerçek Ömerler söz sahibi olamazlar.Olanlarda yine binbir surat sahteleri olacaktır.
KARAR OKURU 19 Kasım 2019 14:19
3
RTE önceki başbakanları,c başkanlarınıda biliyoruz.Biraz tarih okuyun sadece 20 yıl öncesini.700 yıl öncesini değil.Ne derseniz deyin milliyetci muhafazakar bir c.başkanımız var.2023 e kadar başımızda nasip olursa 2023 de de başımız da .NANKÖRLER acınızdan kıskanıyorsunuz.
Mehmet 18 Kasım 2019 18:22
Ömer mi.Ilce başkanları memleketi yiyor.Yukarda israf dizboyu.Omer olmak için öner gibi yönetici olmak lazım.Ecevit olur,erbakan olur ama başka yok
ne günlere kaldık 18 Kasım 2019 18:19
ömerler sadece türkiyenin bir kesimine hitap ediyor ama demokrasi hukuk adaleti dedinmi o ömerlerin arkasına saklanıpta her dümeni çevirenlerinde boynuna ipi dolar. Bu adalet ömer mömer işi değil, ömerlerin arkasına saklanıpta ömer adaleti dağıtıyorum diyerek ülkeyi yandaşlarına suriye çetelerine peşkeş çekerek terör estirmekle ömer adaleti olmaz. Bu ülkedeki dini inanclar akp ipoteğinde değil, ömer arap kültürü ile 82 milyon yönetilmez, bu ülkede her millet her inançtan mezhepten insanlar var adaletli olacaksan önce hukuk ve insanlık kriterlerini öğrenin.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 18:08
Hz Hatice tüccardı. Kadınları işgücüne sokun ve işadamlarının önünü açın. Yeni vergilerle boğmayın.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 17:57
Tayyip büyük dam. Mavrası bile yetiyor...
Bu sözlerin muhatabı bundan 16 sene önce 5 yaşında olanlar...yeni alıklar lazı m.
KARAR OKURU Cemil 18 Kasım 2019 17:09
Çok belli ki Hz. Ömer, Hz. Hatice'yi tanımıyorlar. Sadece bazı özelliklerini duymuşlar, siyasete malzeme yapıyorlar. Hz. Ömer, Hz. Hatice'ye benzemek isteyen birilerini de satın alabileceklerini zannediyorlar. Herkesi, herşeyi alınan-satılan bir şey gören anlayış bu. Hz. Ömer ve Hz. Hatice'leri kendine örnek alanları, kendilerinden uzaklaştırılanların akibetini çok merak ediyorum, Allah hepimize yakında gösterir inşallah. Allah güzel ülkemizi en kısa sürede Hz. Ömer, Hz. Hatice'leri kendine örnek alanların çok bol olduğu bir ülkeye dönüştürsün.
Siyasal İnovasyon 18 Kasım 2019 16:31
Her görevlinin bir kişisel yetersizlik düzeyi vardır * Müzakereci demokrasi * %100 halk katılımcılığı * Vatandaş Jürisi * Partisiz Milletvekili Siyasal İnovasyon Zamanı
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 15:47
ÖMER ARAMAYIN, ÖMER OLUN. HATICE ARAMAYIN HATICE OLUN .
süleyman kaya 18 Kasım 2019 15:39
adalete o kadar çok ihtiyacımız var ki su gibi oksijen gibi. kendimi o kadar çok mağdur edilmiş ve haksızlığa uğramış hissediyorum ki. İnsanlık tarihinde belki de bu kadar niyet okuyarak yorum yaparak hukuki bir yaptırımla hiç toplum karşılaşmamıştır.çok üzgünüm
Bir Türk 18 Kasım 2019 15:34
Dillerde Hz. Ömer var, icraatta ise Muaviye...
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 15:07
Daha önce bir Ömer vardı. Dürüst bir insandı. Trenden indirdiler. Şimdi de mütevelli heyeti başkanı olduğu üniversiteye el koyuyorlar. Şaka gibi bu boş söylemler. Bir daha, bir Ömer'in kapılarını çalacağını sanmam.
Rıza 18 Kasım 2019 14:54
Hz.ömer bir evden bir kurban yeter demişti. Bunlar ailecek/sülalecek kurban olmaya baş koymuşlar ne diyelim Allah selamet versin. Yükü çekmek için bir kaç enayi yede ihtiyaç var tabi ki.
sorgulayan 18 Kasım 2019 14:52
İstersen ömer istersen hz yususf adeleti de adaleti sağlayacak ne anayasamız nede hukukumuzun yasaları yok, olmadığı için bu kadar gürültü çıkıyor. Her bir kafadan bir ses geliyor, koyunları bile bir arada tutan çobandır insanları ise demokratik anayasa ve demokratik meclis demokratik hukuk insan hakları din dil ırkların hak ve özgüklerinin anayasal olarak güvennce altına alınması bir arada tutar. türkiyede insanları bir arada yaşatmanın insanlık kriterlerini uygulamaya koymazsak böyle geldi böylede gider, bu yanlış gididşatı durduracak kim? ülkenin yarısından fazlası cahil
Sorgulayan 18 Kasım 2019 18:38
3
Bre adaş! Öncelikle, dilbilgisi kurallarına hiç uymamışsın. Ne zamandan beri sorgulayan rumuzunu kullandığını bilmemekteyim. Ne zamandan beri? Benim yani Sorgulayan'ın yorumlarını hiç okudun mu? Gelelim yorumuna. Yanlış yorum bre adaş! Adaleti sağlayacak maddeler T.C. Anayasası'nda ve kanunlarımızda var. Ama bu kanunları uygulayacak olan savcılarımız ve hakimlerimiz yeterli sayıda ve yeterlilikte yok. Bu benim görüşüm. Olsaydı her savcı ve her hakim yeterli; alt mahkemenin verdiği kararı üst mahkeme bozmazdı. Ülkenin çoğunluğu cahil demişsin. Sen cahil olma yeter, bre adaş!
KARAR OKURU Mürsel 18 Kasım 2019 14:14
Hz Ömer talebi bugün ancak bir söylemdir.Sıkışmışlığı ifade eder.Hem çözüm bellidir.Ömer gibi olmak istiyor musun? Bir yerden başla.Mesela en uygun Şehir Ünverditesine yardımcı ol umut ver.Anlayalım ki ümit var bitmemiş.Kurtulmuş öyle diyor da; Hacı Emmi'si de öyle diyor mu? İş sonu hacıemmiye dayanıyorsa o da bambaşka bir sorun.Gidiş inş.karakolda bitmez!.
sefa 18 Kasım 2019 14:13
hayrola, ömerler aranıyor! turkiye islam partisimi kuruldu acaba ?! . sahi, bu kadar alimin,hocanın,caminin,cemaatin,müslüman geçinenin oldugu bir ulkede neden insanlara gerçek dini anlatan bir islam partisi yok acaba? ama lafa geldimi herkes adaletli ,iyi niyetli , hoşgörülü ve fikir özgürlügü var.oylemi?
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 13:57
Perinçek gibi Tuğçe Kazaz gibi... :(
adil 18 Kasım 2019 13:41
Peygamberin gorevini üstlenen halifeler; islami bir yonetimde,şeriat yasalarının uygulandıgı bir sistemde gorev almışlardır.laik, demokratik,kapitalist sistem bu insanların asla meşru gormeyecegi,reddedecegi bir yonetim şeklidir. dolayısı ile faizin,zinanın,fuhusun ,adaletsizligin,somurunun kol gezdigi kapitalist bir sistemde islami orneklemeler ciddiyetten son derece uzaktır. biz muslumanlara gore tek cozum muhtesem kitabımız Kuran-i kerim ilkelerinin referans alındıgı bir yonetimdir. islama gore; hakimiyet sadece Allaha aittir ve yonetciler buna uymak zorundadır.
BasriAtuk 18 Kasım 2019 14:35
1
Geç birader geç bu işleri. Herhangi bir dine dayalı yönetim şekli devirleri geçti artık. Varolanların da ne halde olduğunu görüyoruz. Tarihin akışı içerisinde ortaya çıkmış ve son kullanım tarihi geçmiş yönetim şekilleri bunlar. Siz dincilerin en büyük sorunu sürekli kendi inancınızı başkalarına dayatmanız. Adı üstünde "inanç". Sen inan, ibadetini yap, kendi dininin gereklerini yerine getir kim karışır? Ama başkasına niye dayatıyorsunuz ki? Sonra da karşı taraf tepki olarak benzerini yapınca zırlıyorsunuz.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 13:07
Adil Ömerler kalmadı. Turist Ömer verelim.
Süheyl CALISKANOGLU 18 Kasım 2019 13:04
AKP'nin sözcüsü,Ömer Celik var,bir baska Ömer'e AKP'de yer yok (!).. Daha iyisini de bu" piyasada' bulmak zor (!)..
Hakikat İncisi 18 Kasım 2019 12:54
Rotşid, İllimünati, Haçlı Zihniyeti, Masonlar, Farmasonlar, Evanjelikler, İngiliz Derin Devleti, Yahudi Komplosu, Sion Protokolleri, Laikler, Kemalistler, Batıcılar, yaz babam yaz. İşte bütün suçlu bunlar. Müslümanlarda hata, suç ne arar...
HTURK 18 Kasım 2019 12:35
Mehmet bey, Hz.Ömer kıssasında anlatılmak istenen, hazreti Ömerin adaletli bir idareci olduğu değil, halkının adalete olan inancı, duyarlılığı ve müdahil olmasıdır. Türkiyede seçilen ve atanan her idareci bir ömerdir, Ömer kılıklı idareci çok'da, onları oyları ile düzeltecek ümmet nerde. İktidarın yanlışına bile inadına doğru deyip destek veren bu ümmete, Numan gibi lafından dönen idareciler çok bile. ( Aldatılmış hisseden eski bir Ak partili)
Efedamat 18 Kasım 2019 12:26
Harun değil Karun oldun diyenler. Makam mevki uğruna dediğini yutanlar. Ömer hatice ahlakına sahip olanlar ile nasıl bir arada olacaksınız çok merak ediyorum.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 13:07
0
Herkesin bir fiyati vardır. Mamasını vermiş ve karundan harun a evrilmesi sağlanmıştır. ..
Karar Okuru 18 Kasım 2019 12:24
Bir yerde eksik olan sey aranir degil mi? Iktidar da kendi eksigini pek guzel acik etmis. Omer arama ihtiyaci iclerine dogduysa, kendileri de ulkeyi ne duruma getirdiklerinin pekala farkindalar. Halk dort gozle bir secim bekliyor, atanmis Omer'lerden ziyade secilmis Omer'leri secmek icin.
turgut ertav 18 Kasım 2019 12:23
akp hz. ömer gibi bir idareci isteseydi,bunu ta başında yapardı.sıkışınca öemr aramak yerine ömer leri getiridi başa.iş işten geçtikten ve her taraf kırılıp döküldükten ;sonra değil hz.ömer,4 halife gelse kurtaramaz akp yi.saygılar.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 12:10
Niye Hz ömer araniyor ki? Öyle olması gereken kendiler.
sarımahmutoğlu 18 Kasım 2019 12:09
Hz Ömerden önce Hz.Harun vardı, Erdoğana itafen; sayın Numan Kurtulmuşun, Hz. Harun gibi geleceğini-Karun gibi gitmeyeceğini bildiren söylemleri boardlarda boy-boy duruyordu. Hz.Harun gibi Numan Kurtulmuş varken Hz Ömerlere ihtiyaç olmaması gerek, varsa da nerede bulunacak.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 12:02
bu saaaten sonra istanbul secımınden sonra halen o farka endişe bakılıyorken akp değişmesi munkun değil yenı partıler sart
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 11:39
A. Davutoğlu şeffaflık yasası çıkartmak istediğinde CB Erdoğan "Bu yasayla partide bir tane ilçe başkanı bile bulamazsın." demişti. Adamlar köşeyi dönmek için siyaset yapıyor, Kurtulmuş da Ömer diyor, Hatice diyor. Bir tane bile Ömer, Hatice çıkmaz Ak partide.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 11:18
AK partide Soylu'ya şu şu yanlış diyen vatandaş tutuklanırken, camide seni kılıcımla düzeltirim diye bağıran sahabe için Hz. Ömer Allah'a şükrediyor. AK partide Erdoğan milletin parasıyla yazlık-kışlık saraylar yaptırıp bunu itibar meselesi görürken, Hz. Ömer aklına itibarı getiremeyip; devletin bir kuruşunu kullanmaktan hicap duyarak yamalı elbiseyle geziyor. AK parti devrinde insanlar borçtan, dertten intihar ederken, Hz. Ömer aç çocuklarına taş kaynatan kadının kapısında geceliyor. AK parti ve Hz. Ömer. Yani hiç alaka, gram alaka yok. Kıyıdan, köşeden benzerlik yok.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 11:17
Bu ,çok basit ,söylenen söze samimi olarak uyulsa yeterli ; Torpil, adaletsizlik,’liyakatsizlik,hemşericilik özellikle Karadeniz Hemşehriciliğini , israf ve gösterişi bitirin her şey yoluna girer birde Ömerliğe örnek olabilecek insanlar harcanmasın mesela Mustafa Yeneroğlu aranan Ömerlerden değilmiydi niye partiden uzaklaştırıldı hani Ömerler aranıyordu
Süheyl CALISKANOGLU 18 Kasım 2019 11:10
AKP'li Ömer Celik var iken bir baska Ömer'e ne luzum var?Sac ektirdi,kaslarini da,güzellik uzmanlarina "emanet etmis' daha ne ister AKP ,bundan daha iyi bir Ömer bulabilir mi(?)
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 11:08
Hz. Osman gibiler, fakat Hz. Ömer'i arıyorlar. Nereden baksan tutarsızlık, nereden baksan ahmakça.....
seko69 18 Kasım 2019 10:52
ömerin ne işi var bu rezil siyaset sahnesinde? eğer bu rezillikleri görmüyorsa, adaletsizliği görmüyorsa, haramların helalleştiğini görmüyorsa, yalanı, israfı, yolsuzluğu, hırsızlığı, torpili, kanunsuzlukları, eşcinselliği, feminizmi vb. görmüyorsa zaten ömer olamamıştır. kimse kimseyi kandırmasın.. ömer, hakikaten ömer olsa bu rezil sisteme baş kaldırır. onun bunun oyuncağı olmaz.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 13:45
3
Hz Osmanı küçük düşürme bunlar kim ki Hz Osman olsun....
seko69 19 Kasım 2019 16:11
0
kardeş yanlış yere yazdın.. benim yorumumda Hz. Osman geçmiyor. bir üst yorumda var.
KARAR OKURUYUM 18 Kasım 2019 10:51
"Hz. Ömer’in bir ismi de Faruk’tur. Faruk’un da anlamı doğru ile yanlışı ayırabilendir." diyor Numan Bey. Kendisi A Ka Pe ye çok ağır eleştiriler yöneltiyordu sonra birden aydınlandı, mücadele uzun zorlu bir süreç hazır koltuk uzatılınca hemen atladı. Yani doğruyu yanlışı ayırt etti. O eleştiriler neydi öyle denilince de Hz. Ömer'in hiç demeyeceği şekilde "o eleştirileri ben kendi nefsime yaptım" dedi. Ve artık olgun, ergin bir siyasetçi olduğunu ispat etti. O gün bu gündür zirvelerde, zırvalarda!!!!
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 10:44
Yani insan dusunmeden edemiyor. Etraflarindakiler bu aradiklarindan degilmi yada yokmu bildikleri? Niye ilana cikiyorlar ki? Basvuru nereye yapiliyor ki?
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 11:11
1
Başvurunun nereye yapılacağını öğrenirken, başvuru için ne kadar yardım yapmaya mecbur olduğunu da sormayı unutma, fiyatlar borsa çok yükseldi.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 10:31
Sayın Kurtulmuş şunu mu demek istiyor. '' Hz. Ömer de bizim gibi hukuksuzluğu hukuk yaptı,adalet kurumunu siyasallaştırdı, yandaşlarına kıyak yapmak için İhale Yasasını 147 kez değiştirdi. Kurulan kumpaslara göz yumarak,sahip çıkarak, kendi taraftarı olmayanlara zulüm yaptı,biz de böyle bir Ömer istiyoruz!'' İşte Şehir Üniversitesi üzerine yapılan baskı. Bu mu Ömer adaleti? Bu millet nasıl bir adalet anlayışında olduklarını görüyor.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 10:27
Bi kisi yemin billah , sürekli Allah Allah diyorsa, aha ! ya üç kağıtçı, ya da yalancı diye düşünüyor insan. Ateistler ve deistler daha güvenilir oldular.
e.k 18 Kasım 2019 10:21
Sn Erdogan basta oldugu surece Akp nın degısmesı mumkun degıldır. Yenı bır kan ve vızyonla belkı. Sag ve muhafazakar partılerın her zaman bas vurdukları bos ve beles metod: dını sahsıyet ve degerlerı kullanarak halkı kandırmak. Yapılmak ıstenen sark kurnazlıgıyla Akp ıktıdarının omrunu uzatmaktır. Bu tutar mı? Halk bunu yemez artık. Numan Kurtulmus'un Akp hakkında soyledıklerı arsıvlerde. Kendısıne bır koltuk verılınce fıkrı degıstı. Bız kendısını kesınlıkle ınandırıcı bulmuyoruz. Is kısının aynasıdır, soze bakılmaz.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 13:09
0
Halk bunu şimdiye kadar yedi. Bundan sonra da yemeye devam eder. Bunun en büyük nedeni de dinin bütün pislikleri örtmek üzere kullanılmasıdır.
e.k 18 Kasım 2019 13:56
0
Yorumunuz ıcın tesekurler. Aslında tespıtınız haklı. Umarız halk bunu yemez artık demek daha dogru olur. Dının pespayelıklerı ortmke ıcın bır yorgan olarak kullanılması maalesef bır sorun olarak devam edıyor olması son derece rahatsız edıcı bır durum.
kara 18 Kasım 2019 10:04
tayyıp erdoğan dan hiç duyduk mu "sayıştay denetimi bizim için önemlidir.etik ilkeler olmazsa olmazımızdır." ancak yolsuzluk yapanları yüce divan a göndermediğini gördük.kpss nin kapsamını daraltığını gördük.yakınlarını devlete yerleştirdiğini gördük.onların 3 -4 yerden maaş almaları için çabaladığını gördük. erdoğan ömer gibi olmaya çalışsa arkasındakiler de öyle olur. balık baştan kokar.inandırıcı bulmuyorum.
METİN P. 18 Kasım 2019 09:49
BANA GÖRE AK PARTİ EN ÇOK SİVRİ DİLLİLİĞİ VE KENDİ MİSYONUNU TOPLUMA YANLIŞ TANITACAK SÖYLEMLERİYLE KAYBEDİYOR.BÖLGEMİZDE KÜRT HALKININ KÜRTLÜKLE İLGİLİ HAKLARINDA BİR YERE VARAMADI.ANADOLU LİSELERİNDE OKUTULAN İKİ YABANCI DİL YERİNE MESELA ALMANCA YERİNE KÜRTÇEYİ KOYABİLİRDİ.ANADOLUDA ÇOCUKLARIM NE İNGİLİZCEYİ ÖĞRENDİLER NE DE ALMANCAYI.YARIM YAMALAK BİR YABANCI DİL NE İŞE YARAR?DÖRT SENELİK BİR BOŞUNA YORGUNLUK VE EMEĞİ ZAYİ ETMEKTEN BAŞKA.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 14:07
3
Ilginç bi durum adam kürt kelimesini görünce basiyor kırmızıyı, allah akıl fikir versin
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 09:49
Bize Kudüs’ün fatihi olarak Kudüs’e girerken kölesinin bindiği devenin yularını çeken,Hz.Ömerler lazım.
Elimizde babacan ömerlerden davudunoğlu yeneroğlu gibi gül yüzlüler kaldı kurtulmuş insanlar bunlar
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 09:27
Bu beyzadeler bilirmi Hz ömer hutbe okurken üzerindeki elbisenin hesabı nı soran sahabiye hesap vermek zorunda kalmıştı sırtında un çuvalıyla Mekke sokaklarında aç ve açıkta kalanları araştırmıştı devletin mumunu kendi işinde kullanmıyordu bunlar efsane değil ömerin hayatından kesitler ikiyüzbin TL maaşa imza atan ordu bld Bask hilmi gülerlemi yoksa devletin kanına gömülmüş vampir gibi danışmadan ballı maaşlara çöken kayyumlar danışmanlar ordusu içinde ömerler haticeler çoktur yarasalar bulunur
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 09:20
Hz. Ömer (r.a.) bir gün hutbede cemaate şöyle seslenir: “Ben haktan ayrılırsam ne yaparsınız ” Cemaat içinden bir sahabe kalkarak cevap verir:Seni kılıcımızla düzeltiriz ya Ömer der. Hz. Ömer (r.a.) ellerini açarak;Ya Rabbi! Sana şükürler olsun ki ben Senden gaflete düşersem, Senin adaletinden ayrılırsam, beni kılıcıyla doğrultacak cemaate sahibim” diye şükreder. Demek ki;öncelikle bizim Ömer gibi bir devlet başkanına ihtiyacımız var.
SADECE KARAR OKURU 18 Kasım 2019 11:04
0
Şimdi bırak kılıçla düzeltmeyi ve karşılığında memnuniyet sözleri işitmeyi, sözle düzeltmeye çalışanların başına neler geliyor, neler. Partiden ayrıl talimatı geliyor, partiden atılıyor, gazeteden atılıyor, cemaatinden atılıyor, kurucular arasında olduğu üniversiteye operasyon çekiliyor ve diz çöktürmek isteniliyor. Bu arada Hz. Ömerler aranıyor. Bulunsa partiye alınmaz, alınmış olsa atılır. ALGI OPERASYONU Ömerleri vitrinde konu mankeni olarak kullanıp, çarkı çevirmeye devam edecekler. Mandrake bunların yanında halt etmiş, halt. Bunlar büyük sanatkar......
Takipci 18 Kasım 2019 09:15
'Eski Turkiye'ye donelim. Eski Turkiyede Demokrasi vardi, kusurluydu ama vardi, ABye adaydi, Yargitay vardi, Danistay vardi, Az da olsa Hukuk vardi, on secim yapilirdi, rakamlar yalan soylemezdi, Fabrikalar yapilirdi. Eski Turkiyenin de 'avantaci'lari vardi, ama tek yerden maasa baglanirdi.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 13:19
0
Bir de sol görüşlü olduğum çevremde bilindiği halde Kamuda ve özel sektörde girdiğim bütün işlere Sn.Demirel zamanlarında girdim. Görüşüm hiçbir zaman sorun olmadı.Hatta sağ görüşlü tanıdıklarım takılırlardı biz olmazsak aç kalırdınız diye...
Allah Kulu 18 Kasım 2019 09:15
Asıl sorun bu partide çok fazla ömer olması.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 12:16
0
İki mumu olan Ömer değil. Saray ömerleri milyonluk cipli boğaza nazır malikaneli Ömer ve haticeler.
ERKAN DOĞAN 18 Kasım 2019 09:08
Sayın Ocaktan İnsanın gerçek kalitesi geçtiği sınamalar ile ortaya çıkar. 5 vakit namaz 10 kez yalan söyleyen bir iktidara gerekli cevabı Müslüman olduğunu iddia eden bu halk vermelidir. AKP yetkililerinin ne söylediğinin önemi yoktur. "Eğer bir ülkede bir kişi bile haksızlığa uğruyorsa herkes tehdit altındadır" Bu iktidar seçim yolu görev değişimi yaşamaz ise bu ülkenin geleceğine dair bir umut beklemenin anlamı yoktur.
Halka aynı 18 Kasım 2019 15:53
0
Bu halkta seçtiklerinden geri kalmaz aynı tas aynı hamam kendisi neyse seçtiği odur
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 09:07
AKP adam kayıran kul hakkı yiyen israf ve lükse düşkün bir Ömer istiyor. Halife Ömer ile bir benzeri olmayan bir Ömer.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 09:06
Toplumun kalbinde,beyninde biten partiyi kimse kurtaramaz.
İstişare 18 Kasım 2019 08:56
Tüm peygamberler cematıde ak partiye gelse istişare olmadan tek adam tek fikir mantığı olduğu sürece farklı görüşlere hain yaftası takıldığı sürece sonun başlangıcıdır. Buda tabidir geçmiş siyaseti izde hangi parti ve görüş lideriyle birlikte gömülmesi..
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 08:54
Bu ulkede bana bir Hz. Omer ornegi gostersenize?mesela omrunde bir defa bile hastane sirasi beklerken bir tanidiginin torpilini kullanmadan hakkiyla sirasini beklemis olsun! Markette, manavda, pazarda, tarlada (goz hakki bahanesiyle) herhangi birseyi izinsiz yememis olsun! Bir insanin arkasindan konusmamis olsun! Haksizliga birak karsi cikmayi susmamis olsun! Herhangi bir isi yaparken (ozellikle kamuda) eline firsat gecince kendisinin veya akrabasinin veya cikarina uygun kisinin isini baskalarinin isinden once veya torpilli yapmamis olsun yada oyle bir goreve gelince yapmayacak karakterde olsu
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 11:15
0
liyakat aranmaz hiçbir zaman kendi akrabalarını koltuklara oturtursun
GÜL YETİŞTİREN ADAMın çocuğu ve torunu nerede bileniniz duyanınız var mı.SIR mı oldular..ben biliyorum da karar yazarları ve okuyucuları bilen buraya YAZSIN LÜTFEN
Sabır! 18 Kasım 2019 08:50
Bize,Ömerler lazım denildi.Bildiğim kadarıyla Hz Ömer denilmedi.Vatanı için vazifesini yapan Şehit as subayımız Ömer de olabilir bu!Halife Ömer deseydi Türkiye de bunun karşılığı kim?Ömerler olmazdı,Ömer olurdu o zaman!
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 11:16
1
pek safsınız ya
Sabır! 18 Kasım 2019 18:42
5
Ne mutlu bana safmışım.Sizin gibi karışık olmaktan iyidir.Rabbimin huzuruna gittiğimde keş ki,Saf duru doğru denilse!
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 08:37
Hz.Ömer gibi lider, ancak onun liderliğine lâyık milletin içinden çıkar. Yönetenler sonuna kadar eleştiriyi hak ediyor. Evet. Peki ya yönetilenleri, yani kendimizi nereye koyacağız? Biz Ömer'lere lâyık mıyız? Hiç sanmıyorum. Allah lâik değil, lâyık olanlardan eylesin. Amin.
ÖZTÜRK 18 Kasım 2019 08:21
DİYELİM Kİ HZ. ÖMER VE HZ. HATİCE GİBİ İNSANLAR BULDU, BUNLAR PARTİDE NE KADAR YAŞATIRLAR? BUNLAR DOĞRUYU SÖYLEDİĞİNDE VE YAPTIĞINDA PARTİYE PARTİLİLERE DOKUNURSA ORDA KALABİLİRLER Mİ? ÖNCELİKLE KENDİLERİNİ DÜZELTMELİLER ONDAN SONRA HZ. ÖMER VE HZ. HATİCELER ARAMALARI LAZIM.
Anlıyorsun 18 Kasım 2019 15:57
1
Vala 3 aya kalmaz yalan hırsızlık ve iftiraya alıştırırlar Ömer ve Hatice’yi
Saray ve Adalet 18 Kasım 2019 08:21
İçkisini içebilen, namazını kılabilen ve elbette ümmet tefrikacılığına girişmeyecek ömerler lazım AKP'ye... ihaleye duyarlı, itibardan taviz vermez! icabında kefenini giyip fedailiğe hazır ömerler lazım AKP'ye... beştepeyi, ahlatı, akbükü kim için şe'ttiler??? Banko... Elbette ömerler için.... adalet ve itibar için!!!
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 07:58
Bu topraklarda hz.Ömer mi kaldi ki akp ye gitsin bunca yıldır yapılan zulme ve adaletsizlige sessiz kalabilecek yapilan zulmü alkislacayak ömerler bulursanız alin partiye. Ömer Ali ararken yezitler dolmasın partiye dikkat edin
Zaza 18 Kasım 2019 07:45
SN. yazar, Bir günde BİNGÖL İlimizdeki AKP nin Yaptığı Kayırımcı ve Menfaat ilişkilerini Ele Alırsınız İNŞAALLAH.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 07:17
m.asım köksalın islam tarihini okuyacak olsa modern bir kadın ya da genç size ilk şunu söyler...ömer mi.ve devam eder...ŞİMDİ ANLADIM OLUP BİTENİ
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 06:24
Ezanda kulağı olmayanın namazda gözü olmaz derler atalarımız Hz Hatice veya Ömer Faruk olunmaz yaşanır yolundan gidilir
evin 18 Kasım 2019 04:43
numan beyin eski söylediklerini hatırlayınca hiç ciddiye alasım gelmiyor kusura bakmayın...karun diye suçladıklarıyla aynı safta siyaset yapan bir insana sadece allah affetsin diyebilirim...
Muzaffer 18 Kasım 2019 04:05
Sn. Yazar bir yerde yanılıyor. AKP nin ilk yıllardaki durumu takkiye idi. Şimdiki gerçek yüzü...
Nemrut’un oğlu 18 Kasım 2019 03:50
Hz. Ömer kalmadı Zafer Çağlayan’ı versek olurmu Numan beye? Bir yere baş bayi yada elçi olarak atarlar belki. Şaka gibi artık dalga geçiyorlar seçmenle Nemrut bile yaşasaydı kesin AKP den bakan olurdu, adalet duygusu ve allahtan korkma utanma duygusu körelmiş bu akp lilerden onlara bakan utancından artık müslüman değilim diyor yani bu duruma getirdiler akp ve Müslümanlığı
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 23:42
0
Egemen büyükelçimizi de versek olur.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 03:48
Ak Parti; Ömer'i de bulur, Ali'yi de bulur... Bulur bulmasına da Ömerler, Aliler bu millete kalın gelir...
Allah Kulu 18 Kasım 2019 09:17
1
bu partide ömer çok. Ali ise bu dünyaya bir kere geldi ve kıymeti bilinmedi.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 03:46
Ak Parti büyük parti.
Hak 18 Kasım 2019 09:02
1
İlk seçimde alacaklar ölçülerini keser de döner hesap da devir onların ama Rabbim kimsenin hakkını kimsede koymaz
Anlıyorsun 18 Kasım 2019 16:01
1
Hak rumuzlu dostum Allah’ta umudunu bu halktan kesmiş ne Mok yersen yeyin ama beni karıştırmayın der gibi yani yukarıdan bir şey bekleme onun işi başından aşkın
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 03:39
Halkımız demokrasiden hiç nasibini almadığı için, onun için kendi iki lokması ve bir hırkası önemlidir. Partiden atılan Yeneroğlu’nun mülakatı ibretlik. İnsan hakları ihlallerinin boyutu korkunç. Bir zamanlar Avrupa Birliğine aday olmuştu bu ülke halbuki. Nerede hakkı adaleti savunacak insanlar milletvekilleri? Herkesin gözü korkmuş. Böyle sürünmeye devam o zaman.
Has Parti 18 Kasım 2019 03:36
“Güvenilir Hz. Ömer, Hz. Hatice gibi kişilerle yolumuza devam edeceğiz” Akparti de eşbaşkanlık sistemine geçiyor galiba. Hz. Ömer ve Hz. Hatice dirilip gelse Akparti'de ancak aday adayı olur, önseçimi geçemez bugünki parti hıyararşisinde...
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 11:41
0
Katılıyorum.
Hitler gibi bir rejim 18 Kasım 2019 16:03
0
Hemen hapse atarlar doğruları söylediler diye reise ve içişleri bakanına hakaretten
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 23:44
0
Önseçim yok ki AKP’de. Tek seçim var.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 03:04
Cumalarını ve yandaş ihaleleri kaçırmayan, zengin Audi A6 dan aşağısına binmeyen Ömerler lazım bize.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 02:59
Mustafa Yener oğlu gibi bir adamı parti ihraç ediyorsa, o partide Ömerler barınamaz
“karar’lı” 18 Kasım 2019 02:07
yahu arkadaş yapmayın etmeyin dini/tarihi şahsiyetleri ve kavramları, dünyevi iktidarınız için kullanmayın. bu şahısların zihnimizdeki temiz ve masum hatıralarına zarar vermeyin. bugün hz. Ömer gibi diye getirdikleriniz yarın yanlış yaptığında ne diyeceksiniz, oluşan öfke ve tepkiyi nereye yönlendireceksiniz. kendi içinizde tartışın görüşün ve getirdiklerinizden dürüst ve adil olmalarını isteyin yeter. toplum maalesef namazında niyazında olan dindar kişilere artık eskisi gibi bakmıyor. elimizde kalan bu son kavramları da tüketmeyelim.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 11:22
0
yazarmı8 kullanıyor hükümet kullanıyor sayın yazarda mealen bizlere anlatıyor
Abdulkerim 18 Kasım 2019 01:57
Sn. Mehmet Ocaktan ben inanmiyorum akp bir daha adam olmaz haram bulaştılar çünkü geri dönüş olmaz bir daha ve halkta bunu yutmaz. Birakin ömer olmayı olsalar olsalar Israildeki diktatör Natanyahu olurlar ancak ben artik bu akp ye inanmiyorum hep yalan ve hırsizlik
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 01:20
''Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz.'' Biz şöyle vasıfta olanlarla devam edeceğiz, şu vasıftaki insanlara bize gelsin diyenler, istedikleri vasıflarda parti mensubu olan kişilerin adı geçen partiden ayrıldıklarını (burada Davutoğlu ve Babacan kastedilmiyor) itiraf ettikleri gibi bunu izahını da yapmak zorundadırlar. ''Söylenen söz, atılan ok ve geçen zaman geri gelmez.''
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 01:16
AKP kendi otoriter ve beceriksiz yonetimine toplumsal destek saglayabilecek kişiler ariyor...
musto 18 Kasım 2019 01:15
Nasıl olacak önce kendilerinden bir başlasalar. Bir lokma bir hırka yaşasalar tüm halka örnek olsalar.Adamların gözünü yer üstü doyurmuyor, yetmiyor 12 bin yıllık tabiatın bahşettiği doğal varlıkları yok ediyor. Tarihi yapıların çoğunu restarasyon adı altında yıllarca altını üstüne getiriyor bir şeyler arıyor.
Sabır! 18 Kasım 2019 09:06
14
Akıl sağlığın yerinde mi?Restorasyon' u özel sektör eliyle yapıyor bir şey aramıyor.Tarihi binaların ayakta kalmasını yıkılıp viran olmasını engelliyor.Tarihi gelecek nesillere aktarıyor.
musto 18 Kasım 2019 11:04
1
Ya sabır adamı deli etme Kayseri kalesi ticaretin merkezi toplasan surların uzunluğu 1500 mt her yıl giderim kapalı bu yaz yine uğradım 30 yaşında birisine sordum ne zaman açılacak abi aklım yetti yeteli kapalı bir türlü açmıyorlar kimseyide içeri sokmuyorlar bir şeyler arıyorlar.
Sabır! 18 Kasım 2019 16:09
5
Restorasyonun uzun sürmesi yapılan işin inceliğini gösterir.O binadaki bir taşın eksikliğinde aynı özellikteki taş aranıp yerine yerleştiriliyor.Eski döneme ait tuğlalar kiremitler özel olarak imal ettiriliyor.Binaların tamirinde özel killer kullanılıyor.Her santim tek tek inceleniyor.gerekli müdahaleler yapılıyor.Bizim burada küçük bir mescit ve hamamın restorasyonu on yıldır sürüyor.Adeta bir tarih ayağa kaldırıldı.Harebe gibi duran o yerin şimdi yerinde anıt eser var.
musto 18 Kasım 2019 19:12
0
Ya sabır tereciye tere satma bu kafadan estetik sanat çıkarmı İstanbul surlarının çevresi karnaval alanlarına,altın boynuzun etrafı gökdelenlere, Selçuklu mimarilerini restora ediyoruz diye hilkat garibesine çevirdiler. Bizden olsun çamurdan olsun diyerek her beton kafaya tarihi eserlerin restarasyon işlerini vererek katlettiler utançlarından halka açamıyorlarlar zamana yayarak geciktiriyorlar.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 19:26
0
09.06 Tarihi binaları özel sektör restore etmemeli. Hangi özel sektörün altından hangi çapanoğlunun çıkacağını bilemeyiz. Tarihi binaları sahibi yani devlet bizzat restore etmeli. "Ama özel sektör restore ederken devletin denetçileri var" mı demektesiniz? Bir devlet işçisinin, memurunun restore etmesi var bir de ne idüğü belirsiz özel insanların restore etmesi var. Ben devleti tercih ederim.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 19:31
0
16.09 küçük bir mescidin ve hamamın on yıldır süren restorasyonu restore edenlerin bilgisizliğini, beceriksizliğini göstermektedir.
selahattin çelik 18 Kasım 2019 01:06
Hz ömer makdum kabilesinin kızı fatımada olsa benim kızım fatımada olsa kolunu keserim muhammedül emini örnek aldı ondan sonrada adalet yalnızca kadın ismi olarak kaldı adalet her zaman güçlüden yana oldu ne yazıkki
Hikmet 18 Kasım 2019 04:15
0
Her zaman öyle olmadı.Sn Süleyman Demirei',in (Başbakan olduğu) en güçlü zamanlarında kendisinin yaptırmış olduğu (1. köprü) Boğaz köprüsünün önünde resim çektirdiği için o resim yasaklandı ve toplatıldı.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 01:02
Alı al, yeşili yeşilde ara; Ahirete gider kalpteki yara Ne yapsan bir daha çıkmaz dallara, Dökülen ayvalar elâ gözlü yâr.
Numan Kurtulmuş Ahmet Davutoğlu'nun izini takip ediyor galiba.O da ahbap-çavuş ilişkisinden bahsetmişti de Edoğan ''ilçe başkanı''bulamazsınız demişti ve bir gece ansızın değil Genel başkanlık Başbakanlık koltğundan olmuştu.Şimdilerde de kurduğu üniversiteyle uğraşıyorlar.Acaba buna Ömer'ler Hatice'ler ne buyururlar?
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 01:01
Reis bu problemleri görüyor; bir çözüm üretecek merak etmeyin.
Sorularıma cevap beklemiyorum 18 Kasım 2019 12:37
0
Yorumu yazdığım anda 35 kırmızı vardı. 35 kişi yorumu yanlış bulmuş. Ben kırmızıya tıklamadım. Metodum soru sormaktır. Reis görür veya görmez o ayrı konu. Asıl önemlisi 01.01 problemleri görmekte midir? Hem problemleri görüp ve hem de problemleri oluşturanların yanında olmaya ne denir? Ha, aklıma geldi. 01.01 e göre problemleri oluşturanlar dış güçlerdi değil mi? Öyle değil mi? Eğer öyleyse; dış güçlere mağlup olan iç güçler çok zayıfmış bre! Bu zayıflık nereden gelmekte? Dini imandan mı, kişiye imandan mı, nefse imandan mı? Gözlerin kör olmasındanmı? Beyinlerin dumurundanmı?
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 00:59
Egemen Bağışı Prag büyükelçiliğine atayarak güzel bir başlangıç yaptılar. Darısı Zafer Çağlayan’ın başına.
EMEKLİ BİR VATANDAŞ 18 Kasım 2019 02:03
0
Muammer Güler ve Erdoğan Bayraktar'ı unutmayalım.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 00:55
AK parti Hz. Ömer‘ ler, Hatice’ ler arıyormuş. Laf olsun, torba dolsun.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 00:47
Bunların laf olsun torba dolsun. Çok gördük...……...
Hasan fevzi 18 Kasım 2019 00:47
Ben kendi adıma söyledim AKP ye oy verdim ama çok pişmanım hele genel başkanı olan adama pişmanlığım tarifsiz. Kendisini çok kibirli buluyorum tarifsiz
Ali baba 18 Kasım 2019 00:45
Demek,ki hazreti Ômerlere ve Haticelere ihtiyaçlari var, E, bizim Tûrkiyede Kôkleri kurudu,,,, ithal edelim,,,ama nerden ?
Okur 18 Kasım 2019 06:05
0
I.M.F.den kiralasak olurmu, onlarin haticeside ömerleride vicdanlilar.olmassa Turumpu ithal edelim
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 00:26
geçin bu boş yazıları. Ülke batmış siz hala hz.ömerden bahsediyorsunuz. insanlar bebeğine mama alamıyor. siz yok akp hangi hz. ömeri arıyor diye soruyorsunuz.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 00:24
Oysa AK Partinin sormasi gereken soru su: “Hz. Omer Faruk gibi dogru ile yanlisi ayirt edebilen kisiler neden bizimle hareket etmiyor?”
Nurettin 18 Kasım 2019 04:21
0
Hareket etmek isteyen,doğruları söyleyenler bir şekilde gönderildi.Asıl amaç biraz daha zaman kazanmak. Çünkü yeni partiler kuruluyor. Tarzan zorda...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN