Back To Top
Dindarlar hiç böyle bir hayal kurmamıştı

Dindarlar hiç böyle bir hayal kurmamıştı

 - Son Güncelleme: 13.05.2019 Pazartesi 11:52
- A +

Dindar-muhafazakar çevreler yıllarca ne büyük hayaller kurmuşlardı, bir gün gelecek İslami hassasiyetleri yüksek olan insanlar iktidar olacak ve öyle iyi örmekler sunacaklar ki herkes “İşte inanan, hakka-hukuka, adalete riayet eden, herkesin özgürlüğünü savunan, şefkatli ve merhametli insanların yönetimi böyle olur” diyeceklerdi. Ama ne yazık ki bugün o hayallerin çok uzağında bir fotoğrafla karşı karşıyalar. Çünkü dindarlar öylesine negatif örnekler ortaya koydular ki, uzun yıllar iktidar hayali kuran bizzat dindarlar bile adalete, hukuka, liyakata ve merhamete hasret kaldılar. 

Maalesef senelerce millet iradesine, sandığın üstünlüğüne inanan bir duruş sergileyen dindar-muhafazakar gelenek, tek parti CHP’sinin jakoben dayatmacı anlayışına sahip çıkan bir noktaya gelmiş bulunuyor. Kısacası, haklar ve özgürlükler konusunda tarihimizin negatif sembolü olarak anılan 1940’lar tek parti Türkiye’sine geri döndük. 

Yıllarca yaşadıkları mağduriyetlere isyan eden dindar-muhafazakar gelenek, şimdi jakoben bir eda ile seçimi iptal ettirerek derin bir mağduriyet yükünün altına girmiş durumda. Bilelim ki hiçbir hukuki meşruiyet temeli bulunmayan iptal skandalının yarattığı mağduriyet ayıbı yıllar geçse de peşimizi bırakmayacaktır. 

Özellikle dindar-muhafazakar kesimler olarak, YSK’nın yüzümüze bir kara leke olarak çaldığı iptal ayıbını çok iyi okumamız gerekiyor, çünkü bu sadece bir seçim yenilenmesi meselesi değildir. Bu aynı zamanda demokrasimizin en önemli meşruiyet kaynaklarından birisi olan sandık teminatının ve millet iradesinin zaafa uğratılmasıdır. 

Biliyorum ki bazıları, bütün olup bitenlere rağmen hala AK Parti savunuculuğu yaptığımı söyleyerek beni eleştireceklerdir. Ama ben ısrar ediyorum; bugün AK Parti’yi seçimi iptal ettirmek için teşvik edenler yarın işler kötüye gittiğinde ortalarda olmayacaklardır. Çünkü onlar hayatlarının hiçbir döneminde dindar-muhafazakar insanların hakka-hukuka riayet etmek gibi ahlaki sorumlulukları olduğunu asla paylaşmadılar, bundan sonra da paylaşmayacaklardır. 

Sadece iktidar nimetlerini paylaşmak üzere AK Parti’nin etrafını kuşatan, hatta içinde yer alan bu kesimlerin hak-hukuk, adalet ve merhamet gibi değerlerle bir akrabalıkları olmadığı için her türlü hukuksuzluğu, merhametsizliği alkışlamaları normaldir. 

Düşünün ki bir AK Partili vekil çıkıyor, sanatçılar dahil geniş kesimlerin YSK kararını protesto için başlattıkları “Her şey çok güzel olacak” kampanyasını eleştirmek için “Adaletinizin terazisini sileyim paslanmasın” gibi seviyesiz ve utanç verici ifadeler kullanabiliyor. Peki kim bu vekil? AK Parti’nin aynı zamanda YSK’da görevli olan temsilcisi... Bu vekilin herkeste olmayan çok önemli bir özelliği daha var, halis muhlis FETÖ’cü olması. Anlayacağınız soyadı kadar “özel” bir vekil. FETÖ lideri Fetullah Gülen’in özel olarak “namaz takkesi hediye ettiği” ve de himmet dairesinin içinde yer alan şanslı (!) bir vekil. Vekilimiz gerçekten olağanüstü bir şansa sahip, zira Bank Asya’nın önünden geçenlerin bile yargılandığı bir Türkiye’de, o hala AK Parti’nin en cengaver FETÖ’cü temsilcisi olmaya devam ediyor. 

İşte şimdi bu FETÖ’cü vekil çıkmış, YSK’nın hukuk cinayetini savunmak için güya aklınca herkese laf çakıyor, bunu yaparken de ‘siyasetin dili’ni seviyesizleştirmede hiçbir sınır tanımıyor. 

Dindar-muhafazakar kesimlerin nasıl bir kirlilik denizinin etrafında dolaştığını gösteren bundan daha iyi bir örnek olabilir mi? En dramatik olanı da, 15 Temmuz ihanetine rağmen, AK Parti’nin hala bir FETÖ’cü tarafından savunuluyor olmasıdır. 

Talihsizliğe bakın ki bugün iktidar adına öne çıkan yetkili ağızların adeta karikatürize hale dönüşen açıklamaları, söylemleri yüzünden AK Parti millet nezdinde güven kaybına uğramaya devam ediyor. Öyle anlaşılıyor ki partiyi yönetenler, bu gidişattan hiç de mutsuz değiller... 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Antaki 19 Mayıs 2019 18:45
Sayın ocaktan Türkiye nereden nereye geldi, muhafazakar bir insan olarak 2. sınıf muamelesi gördüğümüz günleri unutmadık... o kadar da nankör olmamak lazım. Her insanın hatası olur, hatasız kul olmaz, neden bu kadar kin...
KARAR OKURU 14 Mayıs 2019 19:57
Recep özel fetöcü değildir, risale-i nur okur. Fetö ile uzaktan yakından alakası yoktur.
KARAR OKURU 14 Mayıs 2019 19:35
Kalemine sağlık
Muhammed Erkalp 14 Mayıs 2019 15:04
Sadece kaydırmalarla çalınan 18.000 binden fazla oyu 211 usulsüz sandık kurulu ve iptal edilen 45.000 den fazla oyu görmezden gelip sineye mi çekilseydi. Kaldı ki CHP'nin eskiden yaptığı gibi mazbata İmamoğlu'ndan alınıp Binali beye verilmedi ki. Seçimin tekrarlama kararı niçin bu kadar kızdırıyor birilerini. Birileri de Ak Parti seçmenini anlasın. BİZ HAKKIMIZI İSTİYORUZ FAZLASINI DEĞİL.
Burcin TOKMAK 14 Mayıs 2019 15:02
Jakoben metodun tersi nedir?Asagidan yukariya AYDINLANMA!Bana Yazar veya burdaki taraftarlarindan tek bir kisi kendi kendine aydinlanmis tek bir musluman ulke gosterebilir mi?
ismim la edri olsun 14 Mayıs 2019 13:19
Çok güzel tesbit elinize yüreğinize sağlık Cesaretle yazmak bu ülkede o kadar zorlaştıki çoğalmanız temennisiyle hayırlı ramazanlar
hurşit GÜNDOĞAN 14 Mayıs 2019 11:42
Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) “Hile”yi tespit edip seçimi yenileme kararından sonra da çıkıp, “mağdur” edebiyatı yapacaksın. Aslında yemezler…! Fakat bazıları sayesinde yiyoruz, yutuyoruz maalesef. Ak Partiliymiş gibi yapıp; içeriden eleştiriyormuş gibi yapıp; doğrudan “Erdoğan ve Ak Parti’ye husumet dürtüsüyle hareket edenler” sayesinde İmamoğlu karşımıza bir siyasi aktör olarak sunuluyor. Mağdur edilmiş bir siyasetçi gibi sunuluyor. “Sevelim, sevilelim” ile başlayan cümleleri, yumruk sıkmaya, öfke kusmaya kadar yöneliyor
KARAR OKURU 14 Mayıs 2019 08:40
"Nasilsaniz oyle yonetilirsiniz." Hz.Muhammed (s.a.s)
Muhtefi. . 13 Mayıs 2019 23:27
MuhafazaKARLIK şahane. Gerisi bahane :))).....burada ufacik bir memeleketteyiz hepimiz birbirimizi tanıyoruz. Körler ile sağırlar birbirini ağırlar..!!...Eve Elzem olan Camiye haramdir.. .:)))..cok konuşan, atıp, tutan, ağlayan vs Demogojilerden sakinalim... sonra kendim ettim,, kendim buldum türküsünü söyleriz ....:))
İSMAİL D. 13 Mayıs 2019 23:16
Sn. Ocaktan kalemine yüreğine sağlık. Karar Gazetesi köşe yazarları ile bilhassa Sizden ve Taha Akyol beyden daha çok öğreneceğimiz çok şeyler var. Ülkemizde azda olsa sizler gibi vicdan sahibi mütedeyyin bilge insanların köşe yazılarını okumaktan zevk alıyorum. sonsuz teşekkürler.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 22:50
Gerçek vatansever, dürüst ve vicdan sahibi insanlar partiden tek tek uzaklaştırıldı. Parti bir mıknatıs gibi yalaka ve çıkarcı insanları topladı ve sonuç bu
mert 13 Mayıs 2019 22:27
herkes birgün iddialarından dolayı imtihan olur. ben haram lokma yemem dersin gün gelir yersin .tam 50 yıl önce başlayan davamızdaki bütün iddialarımızdan 2002 den sonra imtihan olmaya başladık.ne dediysek tersini yaptık.hatta işi okadar abarttıkki adam kayırma yapıyorsunuz kul hakkı yiyorsunuz diyenlere bile verecek bir cevabımız olmuştu. sen ne diyorsun arkadaş Allah akrabayı koru kolla demiyormu bizde koruyup kolluyoruz neyi günah bunun demeye başladık.biz ayetlere uymayınca ayetleri kendimize uydurduk.siz burda ne derseniz deyin bu tayfanın herzaman verecek bi
Yazinizin çoğuna katiliyorum. Ancak kişilere saldırı kısmı hariç. O kısım basit kaçıyor. Toplumsal uzlaşı ve barışı sağlama üzerinde dursaniz iyi olur sayin Ocaktan. Türkiyede akli başında adamlar çok az ve bunların da iktidar üzerinde gücü yok. Arabulucu olabilecek otorite olarak kabul edebilecegimiz her kesimin sayip sevdiği büyüklerimiz olmayinca iktidar sahipleri meydani boş buldular ve oyları da alinca azdikca azdilar. Akli selim islemiyor Turkiyede. Bunu isletmek gerekiyor.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 21:45
Bu yazıda bir tuhaflık var ama...... Ne olduğunu da yazarımız kendisi buldun artık.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 20:16
Aktroller başlamış yine millete laf yetiştirmeye.Başaramayacaksınız. Her şey çok güzel olacak.
On numara 13 Mayıs 2019 18:47
Müftü efendi 7- 8 milyar maaş aliyor hocalar imamlar lar lar larlar ama cuma vaazında diyorki yokluğa açlığa yoksulluğa sabır edin halinize şukredin,diyor.resmen kafa yapıyor.oysa hz peygamberimiz hz ömer in hayatini vaaz ederken hicte öyle değil.mubarek cumalardan bile soğuttular bizi.işin özeti siyasetcisi bir yandan dini kurumlar ve din üstunden rantsal çarklar geçim ve zenginlik için döndüğu sürece bu işin sonu dinende ruhende çöküştür.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 20:51
3
Niye soğudun cumadan , onuda bir yaz
KARAR OKURU 14 Mayıs 2019 03:32
0
Niye soğumasın? Adam 10 numara sebep yazmış, yetmez mi? 7-8 bin TL maaş alan müftü işsiz gençlere hutbede sabır temenni ediyor.
Süleyman d. 14 Mayıs 2019 10:13
1
Açılım hutbesinden sonra merkezi hutbe okuyan camilere gitmemeye gayret ediyorum. Arada bir denk gelince bakıyorum ki aynı düzen. Sanırım BU HAFTA BAHÇEDEKİ GÜLLERİ BUDAMANIN FAZİLETİ ÜZERİNE BİR HUTBE İRAT EDECEKLERDİR HAZRETLERİ :(
Hakkı 13 Mayıs 2019 18:13
Sayin yazar, "Bilelim ki hiçbir hukuki meşruiyet temeli bulunmayan iptal skandalının yarattığı mağduriyet ayıbı yıllar geçse de peşimizi bırakmayacaktır." diyor. Secimlerde sonucu degistirecek alenen oy hırsızlığı yapildigi belirtiliyor. Bu herhangi bir hukuki temele oturmuyor mu?
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 18:55
45
Bu oy hirsizligi masalinin inanacak bir tarafi olmadigini azicik saksiyi calistiran herkes anlar.CHPnin tum istanbul ilce belediyeleri secim sonucu iptal edilsin itirazi YSK tarafindan reddedildi ama Istanbul buyuk sehir sonucu iptal edildi.Aklini kacirmamis azicik zekasi olanlar icin neyin ne oldugu cok acik
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 20:16
36
Hirsizlik nasil olmus? Oylarin calindigi soylenen sandiklarda Binali bey onde, Ekrem bey ikinci sirada. Bu durumda Ekrem beyin oylari calinip Binali beye yazilmis olmali, eger hirsizlik varsa. Ama YSK hirsizlik yok dedi. Sandik kurullarinin usulsuz olustugu gerekcesiyle iptal eti, ki sandik kurullarinin olusumundan iktidar ve YSK sorumlu.
Sedat 13 Mayıs 2019 21:54
27
Hakkı Bey, YSK kararını okumamışsınız belli ki. Orada herhangi bir oy hırsızlığından bahsedilmiyor. Anlaşılan YSK'nın tespit edemediğini siz etmişsiniz. Bravo!
Dursun ERDEM 13 Mayıs 2019 22:34
19
Oy hırsızlığını yapanlar kimler ise İktidarın bunu ortaya koyması gerekmez mi? O nu yapsalar oyların kimler tarafından çalındığı ortaya çıkar diye mi korkuyorlar ne dersiniz?
cumhur 13 Mayıs 2019 18:12
Müslümanım diyerek veya müslüman görünerek islamın yasakladığı şeyleri yapanlar,islamın prensiplerini uygulamayıp sadece ondan rant sağlayanlar islama en büyük zararı veriyor.Adaleti,hukuku,insan haklarını askıya alanlar veya kendi çıkarına göre yorumlayanların islamla insanlıkla hiç bir alakası yoktur...
Abdullah hasan 15 Mayıs 2019 10:47
0
Bunu bahane ederek Müslümanlara sövmek isteyenlerde sazan gibi atlayıp Müslüman söverek kendilerine tatmin ediyorlar. Aslın da Müslümanlara sövmek için (Kinlerini kusmak) bahane ettikleri bizden çok kendilerine daha yakın.
Karar Okuru 13 Mayıs 2019 16:23
Gidişattan memnun değilseler bir şeyler yapmaları gerekmez mi? Fetö’ ile mücadele ediyoruz deyip (garibanlarla) milleti kandırıp iktidarı, partiyi ve bir umudu yerle yeksan eden bu kişi ve guruplar neden hala adına Ak denilen partide yer alabiliyorlar? Allah aşkına Ahmed Davudoğlu bu trollerden daha mı az, ak partili? Demek izan ipinin ucu kaçırılınca savrulma da böyle oluyor. Millet olarak bakıyoruz, her şeyin farkındayız ve bu farkındalık -aymazlık devam ederse- sandıkta karşılığını görecektir. Ehven-i şer şerden evladır...
KARAR OKUDUM 13 Mayıs 2019 14:28
Dini bir cemaat, "Bu fani dünya ile ilgili ekonomik beklentin varsa, gelme kardeşim bizim cemaate" dese, kaç kişi gider o cemaate? Ya da partiye.. Gerçek muhafazakarlık ne yazık ki çok nadir. Dünya malına bu kadar düşkün olanlar nasıl muhafazakar addediyor kendini?
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 13:47
Yazılarınızı her gün titizlikle takip eden ilk AKP ye oy veren olarak sizin görüşlerinize katılmamak akıl dışı,artık ak partiye oy vermiyorum çünkü jakoben solu bile geçtiler malesef :2002 de oy vermemin sebebi malum islamı yaşamaya çalışan bizlere devletimizin yöneten idareciler tarafından zulüm yaşıyorduk, değerlerime sahip çıksınlar diye vermiştim fakat ne acı ki bir hiççe dönüşüyor zira 1991 den sonraki koalisyon hükümet yani solun içinde bulunduğu hükümet döneminde Devlet dairelerde ve i.h.liselerinde(diğer liselerde değil) bayanlar tesett
Okur 13 Mayıs 2019 13:29
Evet bir hayalimiz vardı.iktidar sahibi olunca hayaller değişiyorum. Para mal mülk tek hayal oluyormuş. Ama adalet denince onlarda adaletsizlik yapmıştı deyip savunma ve haklı çıkma çabası. Peygamberi metodu bu mu.biz böyle okumadık. Mekkenin fethi peygamberimiz şehre tevazu içinde giriyor. onu bile çarpıtıp gururlandı biz gururlanmadık deyip iki cihan servetine iftira atmışlardı. Velhasıl ahirette her insan sevdiği ile beraber olacak. Hiç kimse ben peygamberimi çok seviyorum demesin. Onun devlet yönetimine yaşantısına adalet konusundaki hassasiyetine
E.K 13 Mayıs 2019 12:52
Sn Ocaktan, muhafazakarlarin iktidar olmadan onceki beklentileri konusundaki saptamalariniza katiliyoruz... Ancak dag fare bile dogurmadi... Hayal kirikligi olustu...Hemde buyuk... Aslinda Akp'nin lider kadrosu iyi ama etrafindakiler kotu gibi bir goruse katilmiyoruz. ..Akp'nin TIYNETI buymus... Ustundeki cila kazininca altindan demir cikti, altin degil... Akp'nin ulkeyi daha iyi yarinlara goturebilme potensiyeli bu lider kadrosuyla cok supheli... Hamasetle maalesef hic bir sorun cozulmuyor...
harun 13 Mayıs 2019 12:49
sadece adaletin terazisini değil dinin terazisini de silme aşamasında bunnar.
Ahlakı, vicdanı, adaleti kalmamış bir siyaset hayırlara vesile olur mu? Sadece güce ve iktidara yamanarak adaletli bir kalkınma yapılır mı? Gelinen nokta bu mu olmalıydı? Yazık...
Karar Okuru 13 Mayıs 2019 12:07
Sayın Ocaktan,yazınızda benim de kuvvetle katıldığım çok önemli tespitlerde bulunmuşsunuz,fakat şu iki hususta müsadenizle sizi eleştirmek istiyorum: i) tek parti Türkiyesine geri dönmenin sorumluluğu AK Parti’yi seçimi iptal ettirmek için teşvik edenlerde değil o teşviğe uyanlardadır, ii) siz takke alan, himmet verenleri FETÖ’cü ilan ederseniz başkaları da gel artık ülkeye diyenleri, malum zatı ziyaret edenleri FETÖ'cü ilan eder. İnsanların siyasi ahlaklarını eleştirmek başka cezayı yaptırım gerektiren bir suça ortak etmek başkadır. Bu ayrıma d
musto 13 Mayıs 2019 12:02
Çanak bir tane yiyen onlarca çanakta yiyecek azaldıkca kavgalar artacak güçlü olan zayıf olanı çanaktan atacak tek başına beslenecek.
kararsız okur 13 Mayıs 2019 11:46
Günaydın beyler, geç de olsa uyandınız.
Tamam dindarlar boyle hayal kurmadilar ama devleti yıkmak, atatürkü yakıp geçmek, tum okulları imam hatip yapmak, bir de sadaka toplumu oluşturmak ..he unutmadan soyleyim her yol zinaya gider . Zinaya giden yolları da kapatmak....işte dindarların kurdukları hayaller..
Murat Yayla 13 Mayıs 2019 11:22
Hergele, sen benim adıma ne konuşuyorsun. Ben ve benim civarımdaki bütün muhafazakarlar gayet memnun. Sadece Fetö'cüler hayal kırıklığı yaşıyor.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 12:45
77
Siz once terbiyeninizi takinin, efendice tartismayi ogrenin
Fırat 13 Mayıs 2019 16:55
29
Kösnük O halinden memnun tuzu kuru muhafazakarlar büyük ihtimalle muaviye ve yezid islamının muhafazakarlardır biz ise acizane Hz. Muhammed (SAV) İslamının muhafazakarı olmaya çalışıyoruz elimizden geldiğince. anladın sen oniiii Allah seni o muhafazakarlarla haşretsin
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 11:10
Her samimi müslüman bugün şunu düşünüyor. " Ben ak partiye oy verirsem, yıllardır ihalelerde dönen dolapların, on milyonlarca dolar rüşvetin, milyarlarca dolarlık imar rantlarının, hazine arazilerinin yandaş iş adamlarına üç kuruşa peşkeş çekilmesinin, insanlara yapılan haksızlıkların tümünün vebaline de ortak olmuş olacağım. Tüm bunların hesabını Allaha veremem, üstelik hesap verirken Erdoğan da yanımda olmayacak. "
Sabır! 13 Mayıs 2019 11:35
36
Allah iftirayı da , yalancıları da sevmez.Bu dünya hayatı bir çınar ağacının altında gölgelenmek dinlenmek hükmü kadardır.Yapma yazık etme kendine,Tayyip 17 yıldır hükümet başkanı, eski bir emekli,doğal olarak ondan daha yüksek maaş alan kamu görevlisi yok.Peki bu adam ne kadar zengin.ilk bir milyonun arasına girer mi? zannetmem.Peki ilk 5 milyonun arasına girer mi belki, ama o kadarda olsun.Bugün onunla uğraşamayanlar,yarın ailesine Türkiyeyi zindan edecekler.Elbette onları da düşünmek zorunda!
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 10:58
2003-2004 yıllarında askeri törenlerde Erdoğan geldiğinde ayağa kalkmayan generallere en ağır sözleri söyleyerek ak parti ve Erdoğan'a destek verenler, bugün, parti, ihaleci, yiyici, avantacı ve fetöcülerle kuşatıldığı için oy vermeyince terörist olarak damgalanıyor. Partinin asıl sorunu bence bu.
Kadir 13 Mayıs 2019 10:47
1940lara geri döndük diyorsunuz. Bu bir günde olmadı. YSK kararıyla olmadı. 2011den bugüne gelişen bir süreç. Görmediniz. Geriye dönüp kendinizi de bir eleştirin. Hani solcuların sözü vardır ya, öz eleştirinizi verin diye.
MUHASEBE 13 Mayıs 2019 10:40
Sayın Ocak'tan;Maddi bir çok delil neticesinde iptal edildiği ysk.ca karara bağlanan bir seçimin tekrarlanması, adalet getirecek ise sonuç kimin lehine veya aleyhine olursa olsun eyvallah dememiz gerekmezmi?
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 11:55
68
Hangi maddi delil? Aynı zarf içindeki Akp'ye giden 2 oy kabul ,gitmeyen oy red! Kamu görevlisi olmayan sandık kurulları mı? O sandık kurulu görevlileri 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminde de görev almışlar hem de onbinlercesi.
KARAR OKURUist 13 Mayıs 2019 10:36
Biz dini hassasiyeti olan bir iktidar gelecek ülke adaletle yönetilecek dinlisi dinsizi türkü kürdü arabı bu ülke vatandaşı olan herkes eşit olacak kimseye iltimas yapılmsyacak diye bekleren zülmün kamerlisi ile tanıştik.Haccac dönemini yaşiyoruz. Bundan sonra verilen oyun bir değeri olura asla sağ partiye oy vermem.Solcular zulumde daha insaflı
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 10:29
Haklısınız Memet bey
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 10:11
Çevre mevre diye hedef saptırmayalım Mehmet Bey. Her şey onun gözünün önünde oluyor. Sözün özü : Türkiye’min tek bir sorunu var !..
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 19:44
13
Evet, herkes de "O sorunun" ne oldugunu biliyor, o gitmedikce, hic bir meselenin hallolmayacagini da..
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 10:03
Makam ve maddiyat ugruna mukadessatimizi ihmal ettik. Dalkavukluk cok işe anahtar olmaya basladi. Netice iste bu.
Abdullah Ökten 13 Mayıs 2019 10:07
Ellerine Dilene Sağlık Sayın Ocaktan.OKadar Güzel Bir Yazı Ki Size Teşekkürlerimi İletiyorum.Elinize ,Dilinize,Kaleminize Gönlünüze Sağlık
İKİ YÜZLÜLERCE ALDATILMA DUYGUSUNU MERAK EDEN Okusun! Köroğlu, çobana emanet koyunlardan birini zorla almak ister.Tartışma sonucu çoban Köroğlunu yere yıkıp tepeleyecekken Köroğlu kendini tanıtır.Bunun üzerine oturup ağlayan çobana hareketinin sebebini sorunca: KEŞKE SEN BURAYA GELMESEYDİN DE İÇİMDEKİ KAHRAMAN YİTİP GİTMESEYDİ CEVABINI ALIR :( 2yüzlü içratlar ortada! Ordudaki içki servisini dillerine dolayanlar Çankayadaki servise neden kör ve sağırlar! Ordunun başına amarkadan ithal yandaş geçse türban eylemleri gibi bitecek di mi?
9 yıll önce yukarıdaki yorumumu yazdığım haber şöyle : "AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, ''Öcalan yakalandığında nerede yargılanacaktı? Ankara'da. Nerede yargıladınız? İmralı'da. Şimdi çıkıp buradan Habur'u konuşuyorsunuz. O zaman onurunuz, haysiyetiniz yok muydu?'' diye sor" muş. ANLIYACAĞINIZ AKPNİN BENİM GİBİLERE YAŞATTIĞI HAYAL KIRIKLIĞI DÜNKİ MESELE DEĞİL.hatta 2006 YA KADAR İNER.
suleyman d 9 yıl önce devamı... 13 Mayıs 2019 13:52
48
O karanlık günlerde: Habur'a çadır mahkeme kurulmuş, TSK ya kumpas resepsiyondaki içki servisi bahanesiyle ufaktan başlamıştı. muhtemelen eş zamanlı olarak sorular çalınıyor, yargıdan istihbarata tüm kilit makamlara sızılıyordu. HERKESİN AĞZINDA AYNI SLOGAN."VESAYETİ TASFİYE EDİYORUZ" Bilmiyorlardı ki daha tehlikeli bir vesayetin tohumları atılıyordu!
borego 13 Mayıs 2019 09:34
Millet vicdanı bu yapılanları asla affetmeyecektir. İstanbulluya ne vaat ederlerse etsinler, ne verirlerse versinler, oy verme kabininde millet vicdanıyla başbaşadır ve gerekeni yapacaktır.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 09:31
El değiştiren belediyelerin açıklanan borçlarından anladığımız kadarıyla mesele en tepedeki bir grubun çıkar devşirmesinden çok daha ileri seviyede. Öyle görünüyor ki hemen her il ve ilçede benzer bir grup oluşmuş ve bir şekilde milletin kaynakları azami seviyede ilgili gruplara ihale edilmiş. Dolayısıyla yozlaşma bir noktada değil yukarıdan aşağıya pek çok noktada var ve bunlar zamanı geldiğinde partiyi terk ettiklerinde geriye pek bir şey kalmayacak kadar çok sayıdalar. Bu anlamda AkParti için umutlu olmanız konusundaki iyimserliğinizi paylaşamıyor
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 09:26
Akparti, iktidarı süresince en büyük kötülüğü samimi müslümanlara yaptı. Örneğin, bir eski hanım bakanın kardeşinin istanbul ilçe belediyelerinden milyon dolarlık ihaleler aldığı haberi günlerce gazetelerde yazdığında (bakan yalanlamadı) insanlar, doğruluğunu araştırma gereği bile duymadan, belki de bu işlerle hiç ilgisi olmayan, haramı helali bilen, başı kapalı bir müslüman kadını o bakanla aynı kefeye koydu, hele bir de pahalı bir arabanın içinde gördüyse hiç tereddüt etmeden ona da milletin parasıyla zengin olmuş biri gözüyle baktı.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 08:54
Birilerini klasik sözde feto kalıbına sokarak AKP'nin şu anki arızalı genetiğini muhafaza edemezsiniz. Trenden indirilen nitelikli kadrolar cemaate toleranslı yaklaşmış kişiler. Onlar gidince nitelik de liyakat da yerle yeksan oldu. Kalanlar tortular, onlardan da sadece toz kaldırıyor. AKP' nin nitelikli elemanı yok, bu kafayla olmayacak da. Yanarım milletimin ve ülkemin haline, bunlara mahkum oldu. Reis mi? Oraya hiic girmeyelim...
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 08:39
Hz. Ömer öldü adalet bitti. Fazla söze gerek yok.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 10:36
21
Kardesim. Aklina saglik, omrune bereket insallah.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 08:28
Ne kadar güzel izah etmişsiniz Bizi en çok rahatsız eden durum tam da bu Yani bütün bu haksızlığın dindar maske altında yapılması.....
Tercih! 13 Mayıs 2019 08:23
Aramızda dabbetül arz mı dolaşıyor bilmiyorum.Mümin, münafık,kafir bir bir ortaya çıkıyor.Ayıp kusur arayan mı ararsın hasedinden çatlayan mı?Daha güzel olacak.İnşallah.Tayyip e Allah uzun ömür versin.Ondan sonra gelecek olanda ondan daha hayırlı olsun. Rabbim şu Ramazanın hürmetine ömürlerini bereketli kılsın.
KARAR OKUDUM 13 Mayıs 2019 06:24
Dini bir cemaat, "Bizden bu fani dünya ile ilgili ekonomik beklentin varsa, gelme kardeşim bizim cemaate." dese kaç kişi gider o cemaate? Gerçek muhafazakarlık ne yazık ki çok nadir. Dünya malına bu kadar düşkün olanlar nasıl muhafazakar addediyor kendini? Aile mefhumunu muhafaza etmiyorlar, ahlağı muhafaza etmiyorlar, T.C. kısaltmasını muhafaza etmiyorlar, gıda fiyatlarını, eğitim kalitesini muhafaza etmiyorlar. Bir avuç insanın cebine giren milyarlarca liradan başka neyi muhafaza ediyorlar?
KARAR OKURUfransa 13 Mayıs 2019 05:36
Slm hocm parti yoneticileri bundan memnun degil dir dediginiz zevatta cit yok o gecmiste kaldi olaki ne oluyoruz diye cikisanlar uyaranlar oldiysada pek ciliz kaldi simdi moda tehdit hakaret hor hakir gorme vurma kirma otekilestirme zamani hey gidi gunler hey ne kim zarar gormus tatli dil guler yuzden allah izan vere ne diyelim su mubarek ramazanda duamiz olsun hurmetler
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 05:35
Mehmet bey! Dinbaz'lar! Bu dönemde geçecek.Sebat ile haklı,doğru olanlar galip gelecek.Bugün entrika,iftira,yalan ile iktidar gücünü despotça sürdürenler,yarın iktidardan düştüğünde kendileri ve çocukları zalim ve hırsız diye aşağılanacaklar! Bunu göremiyor anlamıyorlar! İran,Uganda,Irak,Libya,Yemen,Tunus,Mısır,Sudan diktatörleri yıllarca halkı ve ülkesine üzerine zorbalık ve korku kap kara gölge gibi çökmüştü.Ne oldu sonra.Allah zalim ve zorbalar iflah olmaz der,Kur'an'da!Peki bu insanlar Allah'ın değişmez sünnetinden kurtulacaklarını mı sanıy
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 05:24
Suçu sürekli olarak siyasetçilere atarak sonuç alınamaz.Bakın 94 ‘de Refah Partisinin belediyeleri kazanmasıyla çok ciddi miktarda Anadolulu ve Anadolu üniversitelerinden mezun olan,düşük gelirli insanlar belediyelere yerleştirildi.Bu insanların çoğunun mesleki yeterliliği yoktu.Sistemin nasıl işlediğini görüp “şimdi yeme sırası bizde” dediler ve yaklaşık 25 yıldır yiyorlar.Bununla birlikte Anadolu’dan büyük şehirlere çok fazla göç oldu,gelenler de büyük şehirlerdeki ranttan pay almak istediler.Bu millet değişmedikçe netice değişmez!
KARAR''LI ADAM 13 Mayıs 2019 05:24
Siz gerçek dindarlardan mı bahsediyorsunuz,yoksa sözde dindarlardan mı.O bahsettikleriniz;samimi ve gerçek olanlarla ilgili olanlar.Dini çıkarlarına alet etmeyen dindarlar.Şimdiki sözüm ona sözde dindarlardan bunları beklemek safdillik olur.Böyle bir beklentiye girmek büyük hata.Neyse yaşayarak görmüş olduk.
Hüseyin Şevki Topuz 13 Mayıs 2019 13:15
50
Gerçek dindar nedir sözde dindar nedir arkadaş. Hepsi dindar işte hepsi aynı değirmenin suyu. Dini hayatının merkezine koyup yaşayan insanların başkaları da benim gibi düşünsün ve yaşasın gibi hastalıklı bir düşünceleri olduğu için iyi niyetli de olsa kötü niyetli de olsa dindar kişi her zaman sizin hayatınıza müdahale hakkını kendinde görür.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 17:42
0
@13:15 Bilmediğiniz hususlarda genellemelerden kaçınmanızı tavsiye ederim.
KARAR''LI ADAM 13 Mayıs 2019 05:13
Sayın Yazar;siz hala suçu YSK'na atıyorsunuz.Bu iptali kimin veya kimlerin ısrarla istediğini sanki bilmiyorsunuz. YSK'da baskılara daha fazla direnemedi,verdirilen kararın hukuka aykırı olduğunu bile bile seçimi iptal etti.İptal isteyenlere de,ne haliniz varsa görün dedi.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 05:04
YSK'nın iptal kararı o kadar da temelsiz değil. Aksini söylemek safliktir en kibar ifadeyle. Ama iptal yerine yeniden sayım daha mantıklı bir yoldu. ...
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 10:24
54
AKP bu hukuksuz kararı 7 asil üye ile çıkartamayacağını görünce 4 yedeği de sahaya sürdü. Sadece seçim kanunu değil, Anayasa da ihlal edildi. Nasıl bir mideniz var ya hu ! Edep ya hu !!!
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 04:55
Mehmet Ocaktan, uzun bir süredir vicdanımızın sözcülüğünü yapıyorsunuz. Allah sizden razı olsun.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 04:30
Sayin yazar, dindar - muhafazakar insanlarin hakka - hukuka riayet ettikleri tarihin hangi doneminde gorulmus? Elbette istisnalar vardir. Bazi dindarlar ahlakli, vicdanli insanlardir. Bazi liberallerin, solcularin, ateistlerin oldugu gibi. Ama tarih bize gostermistir ki genelde din insanlari ahlakli, vicdanli yapmiyor. Buna karsilik insanlari aldatmaya ve her turlu kotulugu yapmaya cok uygun bir arac olabiliyor.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 09:26
9
Dindar muhafazakar insanlara laf atma akp politikasını elestiriyorum diye herkesi aynı teraziye koyma arkadas yanlis yapıyorsun bes parmağın besi bir degil
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 04:18
Yok hocam yok. AKP yi bitiren kişi tüm dava arkadaşlarını trenden indirip sonra herşeyin başına geçen kişidir. Rakip, karşı görüş, aykırı ses istemedi. İstediği de oldu. İnenlerin yerine binenler kendisine karşı tam da arzuladığı gibi davranıyor. O yüzden bu gidişatın baş sorumlusu baştaki kişidir, başkası değil.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 07:30
45
Olan biteni çok güzel ifade etmişsiniz tebrikler
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 04:12
Bu aralar Akp yi eleştirmek moda oldu galiba akp çevresi tarafından...
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 03:50
Dün bir köşe yazarı otoyol yapım işinde yapılan yolsuzlukları anlatıyordu. İnsanın kanı donuyor. Günlük 400-500 bin euro geçiş garantisi verilen yollarda yol yapımında 180 gün gecikmeye devletimiz müsaade ediyormuş. Tabi bütün şirketler geciktiriyor ve o 180 günlük garanti parasını da alıyor. Çanakkale köprüsü, havaalanı inşaatları ve daha neler neler. 5 firmaya verilen ihale tutarı toplam 196 katrilyonmuş. Dünyada en çok ihale alan on firma içerisinden 5'i bizimkiler.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 02:09
Troller neyse Yönetim de o' dur; Pelikan neyse yönetim de o' dur. Pelikan, troller, az bir dünya menfaati uğruna ahiretini satmak; ahlakı, hukuku, vicdanı ayağına dolanan can sıkıcı ilmekler olarak görmek neyse onlar işte onlardır. Allah'ın saptırdıklarını kimse doğru yola iletemez. Artık onlar kendi nefislerinin istedikleri üzredirler.
"Seçim İptal Ettirerek" yazıyorsunuz, bunu neye dayanarak yazdığınızı açıklama gereği bile duymuyorsunuz. On Milyonluk seçimi Onbin oyla yani binde bir farkla kaybetmiş bir parti bundan daha fazla şaibeli oy olduğunu ispat ettiği anda Dünya'nın her yerinde seçim iptal edilir. Ak Parti'nin tamamen haklı olduğu bir konuda böyle mesnedsiz yazılar ile haksızlık yapıyorsunuz. Kendi çizginize yazık ediyorsunuz.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 04:07
79
Adına ne koyarsan koy. Adalet mefhumu Türkiye de bittiğinden dolayı, AKP li, MHP li değilsen eğer YSK nın kararı hukuki değil siyasidir.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 04:14
75
İspat edemedi. Sorun da burada.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 06:50
56
Hak ve AKP aynı cümlede kullanmak dahi hakka ve hakikate aykırıdır. 10 milyonluk şehirde B Yıldırım'ın seçim gecesi 3000 oyla kazandığını ilan edip bir oldu bittiye getirmeye çalışması normaldi değil mi? Atı alıp çalan üsküdar sahilinde bekliyordu bu sefer olmadı değil mi? Saatlerce AA tarafından sonuçların aktarımının kesilmesi de normaldi değil mi? 11 saat sonra da YSK tarafından E İmamoğlu'nun 16000 oyla kazanmış olduğunun ortaya çıkmasından sonra yaşananlar normal değil mi? Muhalefet partilerinin aynı konuda itirazı reddedilirken AKP'nin ipe s
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 09:14
53
Evet “Seçim İptal Ettirerek” tam da böyle oldu. “Hiçbirşey olmasıysa da bir şey oldu” isimli kanun maddesi gereğince!!! Akp seçim iptal ettirdi. Savundukça batıyorsunuz ama farkında değilsiniz...
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 09:29
46
beyefendi bir zarf içinde üçünü kabul edip birini ret eden irade ahlaklı ve adaletli'mı diyorsunuz
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 09:40
29
delilleri nelerdi?
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 10:22
33
AKP TAMAMEN HAKLI.....DİYENLER MEHMET OCAKTANIN YAZILARINI NİYE OKURKİ ???CİZGİNİZE YAZIK EDİYORMUŞ...OKUMA KARDEŞİM...ADAM DAHA NE YAZSIN....TERAZİ SİLEN VEKLİNİZİN KİM OLDUĞUNU BİZ OKURLARIN BİLGİSİNE SUNUYOR...SİZDE ÖĞRENDİNİZ...AYIP OLDU AMA İFTİRA FALAN DİYE SAVUNABİLİRDİNİZ??? ?İKTİDAR NİMETLERİNİ PAYLAŞICILARDAN BAHSEDİYOR, PARTİNİN GÜVEN KAYBINDAN BAHSEDİYOR...SİZ HANGİ YAZIYI OKUDUNUZ Kİ....CİZGİYMİŞ.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 10:23
48
Şaibeli oy yok. YSK aradı taradı bulamadı. Seçim şaibeli oy sebebi ile değil 200+ sandık kurulunun kuruluşunda YSK’nın kusuru bulunması yüzünden iptal edildi. Bu iptal için haklı bir gerekçe değil. Aynı kusur CB seçimlerinde de vardı. Ayrıca ABD’de başkan bir kaç bin oyla değişti. Kimse seçim iptalini düşünmedi bile.
zeynel 13 Mayıs 2019 10:23
3
BİRAZ ÖNCE YAPTIĞIM YORUMA İSİM YAZMADAN SİZE GELDİĞİNİ SANIYORUM..İSMİMİ İLAVE ETMENİZİ RİCA EDERİM ZEYNEL
Yalnız hak 13 Mayıs 2019 12:54
11
ABD gibi 300 milyon nüfuslu bir ülkede, Bush'un 50000 oy farkla başkanlığı kazandığını biliyor musunuz? Midenizden konuşmayın bu mübarek ramazanda...
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 15:33
19
Azıcık vicdanlı olan soylesin tersi durumda Ysk secimi iptal edermiydi
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 01:25
her zaman Derler ki dindarlar elinden ve dilinden emin olunan kişilerdir derler ben bu sözü şimdi boş olduğuna inanıyorum çünkü şuanki islamcılar Dinciler ve AKP liler Bu sözü kapsamıyor
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 09:51
31
Yanlış aktarmışsınız. Müslüman elinden ve dilimden diğerlerinin emin olduğu kimsedir olacaktı. Dindarlık iman ile anlam kazanır, tamamlanır. İman olmayınca dinin ürettiği akpdir.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 01:24
CHP zihniyeti eskiden çağdaş olduklarını zannederek kibirli tepeden bakıcı bir tavırla yönetirdi. Ama 1950 sonrası hiç bir zaman sandık sonuçlarına müdahale etmedi. Kaybettiği yerlerde iktidarı kazanana bıraktı. Hatta Erdoğan’ım meclise girmesini bile sağladı. Akp sandıktan ben çıkmazsam çamura yatacağını gösterdi. Bu partiye bundan sonra destek verilmez.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 05:07
26
Sanki bugüne kadar destek verdiniz de bundan sonra verilmez... Ankara’da , Antalya’da ve daha bir çok yerde kaybedilen Büyükşehir ve İl belediyesi sessiz sedasız değiştirdi, Ak Parti siz CHP liler üzülmesin diye kaybetmediği bir seçimle İstanbul BB neden vazgeçsin? Seçimi İmamoğlu kazanırsa kimse itiraz etmeyecek ama Yıldırım kazanırsa AİHM e kadar gidecekler, geçen sefer Ankara’da Yavaş’ın yaptığı gibi.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 12:31
37
Antalya'da büyük şehiri kaybetmesi elzemdi. Yüzlerce km lik Antalya kıyılarında çadır kurmak 'MAFIA' dan izin almakla eşdeğerdi Sn. KO 05:07, hani şu Vatandaş'a ANAYASA ile açık kıyı çizgisi. Nedeni, irfanına kalmış... Ankara'yı da artık tartışmayın, ata alan Çiftlik'i geçti. İstanbul ise demokrasisi kuru-kuru tıraş edilmişe döndü; yara bere içinde.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 01:15
Adalet isterken de adil olmak lazım evet istanbul seçimlerine odaklandı herkes bu konuyu konuşuyor ama secimë girmelerinde sakinca görülmeyen insanlar seçildikten sonra sen o görevi yapamazsın denilerek yerlerine ikinci olanlar mazbatayi aldı ve maalesef bunu kimse dillendirmiyor ya seçime girmelerine izin verilmemelidir yada seçim tekrar edilmeliydi yapılan bu uygulamaya ses çıkarılmiyor adalet evet ama herkes için herkes kendi Mahallesi için hukuk dedikçe bu ülkeye gerçek anlamda adalet gelmeyecek
KARAR''LI ADAM 13 Mayıs 2019 05:00
50
Tedbirinize %100 katılıyorum.Bu konuyu hiç dillendiren yok.O insanların hakları göz göre göre gasbedildi.
AKP lilerin Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu kastederek Onlar bizim dava arkadaşlarımız dedi Sayın Abdullah Gül ve Sayın Ahmet Davutoğlu'na daha önce trenden indiniz hainsiniz davayı terk ettiniz diyen Erdoğan Şimdi ise dava arkadaşlarımız demeye başladı Ahmet Davutoğlu'nun Abdullah Gül'ün ve Ali Babacan'ın yeni bir siyasi hareket başlatıp Parti kurma aşamasında olduğunu fark eden Erdoğan büyük bir panik ve korkuyla Ahmet Davutoğlu'na ve Abdullah Gül'e AKP ye katılım çağrısı yapmaya başladı
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 04:02
54
Tayyip bey'in bitirme taktiğidir. Sana kol kanat gerer. Sen de sokulursun onun yanına, vazgeçersin davadan.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 05:09
19
Rüyanızda Parti görmüş burada fikir satıyorsunuz , bu ne menem bir Parti kurma çalışmasıdır ki çalışmaların tek kaynağı dedikodudan ibaret ç
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 10:32
37
Demek ki Gül, Babacan ve Davutoğlu’nun ciddi bir tabanı var.
kaç saat oldu 13 Mayıs 2019 01:05
tarikat mollası Cübbeli Ahmet seçimlerden önce aynen şöyle dedi AKP yi destekleyin Ehli sünnet kazansın diyordu. sonra öğrendik ki Cübbeli Ahmet bu duayı boşuna yapmamış Çünkü ucunda menfaat ve çıkar olan bu dua , Cübbeli Ahmet denilen kişinin damadı İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin otobüs ihalesini almış işte görüyorsunuz kendilerini Molla şeyh imam diyen ve ortalarda gezip millete Ömer'in yamalı Hırkasını öneren bu şahıslar kendileri milyonlarca liralarla oynayıp Çoluğu çocuğu damadı malı cebe indiriyorlar
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 19:15
33
Su sizin somut ve dogru bilgi iceren yorumunuzun bu kadar fazla "dislike" almasi da cok enteresan. Cubbeli Ahmet'in ortaklari ya da muritleri kalabaliklar anlasilan.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 00:56
Seviyesi çukur birine suyu çıkmış feto ithamına gerek yoktu. Zaten dipte. Şimdi mağdurum deyip bi tık yukarı çıkar.
15 -20 Sene önce islamcılar aynen şöyle diyordu: bir iktidara gelirsek kul hakkı yemeyeceğiz insanlara iyi davranacağız mazlumları garibanları gözetip insanlar mutlu ve özgür yaşayacak diyorlardı Tabii ki biz o zamanlarda siyasal islamcıların takiye yaptığını çok iyi biliyorduk ve bunlara inanmıyorduk. sonra AKP ile beraber siyasal islamcılar iktidara geldi İlk başlarda takiye yaparak özgürlük havarisi kesilen AKP ve islamcılar sonra gerçek yüzleri ortaya çıktı.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 05:19
7
İslamı kime satınız da demokrat oluverdiniz sayın okur, İslamcı iken iyi bir müslüman olmadığınızı farkettiniz mi ? Bu yorumlarda kendine “Dindar” ve “ İslamcı” diyenlerin yaptığına bakanlar fiili gerçekleştirenleri değil İslamı suçluyorlar. Adam dindarım diyor da İslamı yaşamıyorki, sen de ona bakıp İslama saldırıyor boş yere kendi ahiretini batırıyorsun
Karar Okuru 13 Mayıs 2019 00:54
Sayın yazar madem 123 sandıkta sorun var, neden sadece 123 sandıkta seçim yenilenmiyor?
FETÖ'NÜN AMAÇLARINDAN BİRİSİ DE GÜVEN KAYBINA UĞRYAN TÜRKYE DEĞİL MİDİR Kİ YURT DIŞINA KAÇANLAR DEĞİL GÖZ YUMULARAK GİTMELERİ SAĞLANANLAR ÇATIR ÇATIR TÜRKİYE ALEYHİNE PROGRAM YAPIYORLAR.AKP İÇİNDE OLANLAR DA EN FAZLA YAYGARA YAPANLARDIR.
hercai 13 Mayıs 2019 00:15
tşkkrlr sayın yazar... her şey aynen dediğiniz gibi. peki biz neden böyle olduk... allah korusun yoksa allahımızı, kuranımızı, o mübarek emin olan peygamberimizi dünyevi adi menfaatlerimize alet mi ettik... biz müslümanlar bu kadar mı geriledik... çocuklarıma artık dinimi anlatamıyorum biliyor musunuz... allahım bizi bu musibetten koru... çünkü gerçek musibet dine gelen musibettir demiş bediüzzaman... Ahiretimizi de kaybedeceğiz diye korkuyorum..
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 00:14
Gazeteci meslektaşınız öldüresiye dövüldü.Hiç biriniz sözünü bile etmediniz.Samimi iseniz basın özgürlüğü,fikir özgürlüğü diye bu konuyu bir cümle içinde bile kınardınız olmadı.Bu ülkeye çok zarar verdiler sayın yazar dediğiniz gibi 1940 ve daha öncesine gittik.Ozaman millet idik ama şu an parçalara bölünmüş savrulan geleceğe umutla bakamayan bir toplumuz.
Davut 13 Mayıs 2019 00:52
57
Kardeş biz henüz millet olma vasfına sahip olamamış kabile sürecini henüz tamamlayamayan bir halkız.Millet dediğin üçkağıtçı siyasetçilerin oyununa gelerek birbirine düşman olmaz, birbirini ötekilestirmez, aynı düşünmüyor diye nefret etmez...
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 02:21
59
Klasikleşti artık. Küfür etsen hapise giriyorsun ama öldüresiye döversen serbest kalıyorsun. Uygarlaşamadığımızın en bariz örneği
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 05:09
8
Kabile statüsünü tamamlayamamış milletin evlatları, etrafınızdaki Türk’lerden yardım isteyin onlar size yardımcı olurlar. Bin yıldır bu topraklarda aleme nizam veren milletin çocukları düşmüş görünseler de ayağa kalkmaları yakındır umudunuzu yitirmeyin
Kul Hakkı 13 Mayıs 2019 00:14
Yerel seçimlere kadar hep AK Partiye oy verdim.. Muhafazakarlık hakka hukuka sahip çıkmaktır.. 3900 oy ile seçim sonuçlanmadan Ben Kazandım diyen Binali bey şimdi de oylarımızı çaldılar diyor.. Ysk ise yine haksız hukuksuz bir şekilde sadece sandık başkanlarının devlet memuru olmadığı için seçimi yedek üyeler ile iptal ediyor..
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 01:49
50
“Ben Ak Partiliyim ama bu seçimde oyum İmamoğlu’na “ ayakları bu ara pek moda, yiyen var demekki. Afiyet olsun ne diyelim
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 00:12
Sn ocaktan.AKP nin son yıllardaki yönetim tarzı kendini İslamcı diye adlandırip milletin manevi değerlerini kullanıp iktidarda kalmak için her yolun mubah olduğunu düşünen bu kesimin ülkeyi yönetirken verebileceği hiç birşeyin olmadığını ayan beyan ortaya koymaktadır.siyasal islamcilarin bu saatten sonra ülkeyi yönetmeye talip olmaması bu ülkeye ve insanımıza yapabilecekleri en güzel iyilik olacaktır.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 01:50
30
Tabi, pek çok Büyükşehir ve il belediyesini kaybeden iktidar her yerde seçimi iptal etmiş havasındasınız. Bu düpedüz sahtekarlıktır. İstanbul seçimi sonucu şaibeli olduğu için iptal edildi siz beğenmeseniz de gerçek sebep budur
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 09:07
50
sen öyle zennet..2002 den beri ak partiye oy verdim..bir daha asla..hak, hukuk, adalet, liyakat, özen, kalite, dürüstlük olmadığı sürece bir daha asla vermeyeceğim..Allah oku emrediyor fakat okumayan, araştırmayan, dünyanın gidişatından habersiz dindarlarla bir adım ilerlememiz mümkün değil..görüyorum..sabah akşam din konuşmakla,dini kitaplrı okumakla, herşeye dini alet etmekle olmuyor bu işler..Dünyayı okuyabilmek lazım..dünya nereye gidiyor?
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 00:16
Ak partiyi ; Din simsarlarından,Şahsi ikbali için her yolu mübah görenlerden ve Fetöcü lerden ayıklayın...Geriye ne kalır?
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 01:48
19
Karar yazarlarının yorumcularını siz dahil bu şablona soksak geriye ne kalır? Kendini en mükemmel zannetmek bir çeşit hastalıktır. İğneyi bir kendine batır çuvaldızı sonra eline alırsın sayın karar okuru
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 00:14
Sürekli olarak bir grubun bu işleri yaptırdığını söylüyorsunuz ama ben buna katılmıyorum. Pelikan eleştirilerinin ertesi günü hepsiyle birlikte poz vererek gereken mesajı verdi sizlere.
Okur 13 Mayıs 2019 00:13
Sn. Ocaktan birinci derece yakını fetöden atılanları parti yönetimine almıyorlar, artı idareci yapmadılar. Ama vekil veya belediye başkanı yaptılar. Partiyi fetöden arındıramadılar. Reis tek kaldı gibi geliyor bana.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 03:44
78
vah vah vah... imsak girmeseydi gidip bir cigara yakardım, çok efkarlandım, reis tek kalmışmış. Bitmedi gitti şu 'reis iyi çevresi kötü' kafası.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 03:57
62
Evet 'reis' tek adam. Kendi öyle istedi.
KARAR OKURU 03 Temmuz 2019 20:13
0
Tek mi kaldı? Olup bitenlerde onun hiç kusuru yok demek...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN