Back To Top
Burası Amazon ormanları değil!

Burası Amazon ormanları değil!

- A +

İki seneden beri araştırmacı yazar olarak kendimi oldukça şanslı görüyorum. Neredeyse bu sürede bütün Türkiye’yi iki kez gezdim ve başka ülkelerdeki bütün sorunlu bölgelere gidebildim.

Orada yaşayanların gözlerinin içine bakarak konuştum. Bunu da bir parti gözetmeden yaptım. Onlarca lisede ve üniversitede konuşma yaptım. Birçok farklı meslek odasına, Türkiye’nin geleceğinde ne olacağını merak ettikleri konularda sunum yaptım.

Güvenlik ve mülki erkân ile birçok konuyu tartışma fırsatı buldum. Yani işin özü tahlil yapmak için oldukça fazla miktarda veri topladım. Bu verileri politize olmadan da ilgilenenlere aktardım. Bu sayede son dönemde oldukça zor konularda hataya düşmeden analiz yapabildim.

***

Bazen sosyal medya hesapları üzerinden bu hatayı biz nasıl yaptık benzeri özeleştiriler yapan kişileri görüyorum. Sizlere haddimi aşmadan neden hata yaptığınızla ilgili naçizane birkaç bilgi vereyim.

Öncelikle seçmene Amazon’da yeni bulduğunuz ilkel kabile muamelesi yapmaktan vazgeçin.

İkna etmeniz gereken seçmen politik anlamda aynı görüşte olduğunuz kişiler değildir. Söylemlerinizin testini açık ara olduğunuz yerde değil hiç oy almadığınız yerde yapın.

Her miting alanında farklı bir söylem dile getirdiğinizde diğer seçmenin bundan haberi olmadığını asla düşünmeyin. Dünya global bir köy. Edirne, Hakkari, Artvin ve Muğla arasında aynı dili kullanmadığınızda bir iyi bir kötüyü götürmeye başlar.

İnsanların yıllarca oy attığı ve sevdiği insanlara, meydanlarda söz söyleyerek karşı bloktan oy alamazsınız. Çünkü seçmenler önce insandır. Değer verdiklerine söz söylendiğinde kendinin de aşağılandığını düşünür.

Anadolu’da yaşayan halkımızın vatan söz konusu olduğunda asla bir ‘B planı’ yoktur. Hiçbir sorun beka probleminin önüne geçemez. Ona laf söyleyeni de asla bir yere taşımaz.

Şehit ve gaziler veya kahramanlarına laf söylendiğinde seçmen üzerindeki etkisi atom bombası düşmüş gibi olur. Son iki seçimdir “15 Temmuz bir tiyatro” veya “Apoletlerini sökerim”, “Amerikalılar beni aradı” söyleminin kaç puan kayba yol açtığını bilmiyorsanız bir araştırma şirketine sormanızı öneririm. Benim tespitlerim enaz beş puandır. Bunun etkisi ise Meclis’te 10 puana denk gelir.

Memleketimizin insanının sağduyusu ve feraseti vardır. Ona makarnacı, kömürcü sıfatlarıyla yaklaşanların önce kendilerine bakmasını öneririm. Her şeyin azına sahip olanların bütün cephelerde gönüllü olduğunu unutmayın. Onlar kurtuluş savaşının ruhunu hâlâ taşıyorlar. Tuzu kuru olanlar hangi manda yönetimi daha iyidir tartışması yaparken Anadolu son evladını da elindeki iki şeyden birini de cepheye gönderiyordu.

O nedenle ilk sıkıştığı anda yurt dışına kaçma planları yapanların kimseye makarnacı demeye hakkı yoktur. Bu söylem siyaseten de kimseye fayda sağlamaz.

***

Daha önce yazdığım bir anıyı tekrar paylaşacağım.

“Ağa ölünce Londra’ya eğitime gönderdiği oğlu memleketine geri döner. Onlarca köye sahiptir. Bütün köylerde yaşayan insanlarla tanışmak için mükellef bir sofra kurdurur.

Herkes yer sofrasının etrafına oturur. Genç ağa kimsenin yemeğe başlamadığını görünce buyursanıza der. İnsanlar saygıdan siz başlayın biz de başlarız derler.

Ağa bu cevaba, ‘Biz her gün yiyoruz siz buyrun’ der. Ortamda buz gibi bir hava eser. Kimse tek laf etmeden sofradan kalkar ve gider.”

Bu toplumun kendi içinde telepatik bir iletişimi olduğunu hep düşünmüşümdür. Tek lafta adam sever tek lafla adam çizer. Bunu da hiç konuşmadan Samsun’daki ile aynı anda Mersin’deki yapar.

Memleketin Londra’dan gelen ağa çocuklarına değil. Bu ülkenin dilinden anlayan, nerden geldiği çok da önemli olmayan eğitimli insanlara ihtiyacı var. Kendi lisanıyla farkındalık yaratanı da başında taşır.

Burası Anadolu, Amazon değil.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 17 Ekim 2019 16:03
Helal olsun
Bahadır Alparslan 19 Eylül 2019 13:30
Kaleminize sağlık. Harika bir tahlil. Anadolu insanını daha güzel tarif edemezsiniz.
Misafir 07 Ağustos 2019 08:13
Anadolu neden bu kadar önemli Avrupa için bir de bunu bir düşün derim
KARAR OKURU 30 Nisan 2019 23:35
Değerli yazar, yazılarınızı zaman zaman okuyorum.Bende hep sanki 7-8 yıl önce "ekmek teknesi" adlı dizide hamaset yaparak tarih anlatan "heredot cevdet" tiplemesini hatirlatiyorsunuz.Oysa ki, Karar gibi ciddi bir gazetede toplumu gerçekci ve rasyonel şekilde bilgilendirecek yazarlara ihtiyac var.Topluma masal değil gerçekleri anlatın ve aydinlanmasina katkıda bulunun...
KARAR OKURU 18 Eylül 2019 22:48
2
Neden 23.35 ??? Yoksa sen Karar gazetesini muhalif gazetemi sandin hep iktidara cakanlarmi olacakti? O vakit sozcu yada cumhuriyet oku...
Palavracı Baron 29 Nisan 2019 01:21
Dogru Mete bey, Amazon ormanları değil o bir hiper güç, o bir dev, o bir güneş ülkesi. ..Yersen...
Admin 14 Nisan 2019 14:32
Biz ne zaman Emperyalistleri, Batıyı, Milleti aşağılayan içimizdeki Zihniyetcileri takmaz ve kendi yolumuza dimdik devam edersek, bu Ülkenin kalkınması için mücadele eder ve herşeyimizi yerli ve millileştirirsek, kazandığımızın işareti demektir.
Bilal 30 Mart 2019 09:55
Mükemmel.
KARAR OKURU 15 Şubat 2019 21:38
Çok güzel tespit Emin Anaç Antalya
Halil 22 Ocak 2019 14:12
Gazete yazarlarından objektif olmasını bekleyen bazı okuyucu-yorumcular, muktedirlere oy vermeyenleri suçlayıcı ifadeler kullanıyor. Siyasî tercihi kendimiz gibi olmayanı suçlama hakkını kimden alıyoruz? Kimse kendisini hakikatin yegane mümessili görmesin.Bazı yorumcular suçlayıcı dili bırakmalılar.İslam ahlakı bunu gerektiriyor...
Eğitimli Eğitimsiz farketmez, konu vatansa her Türk asker doğar. Kurtuluş savaşı dönemindeki Tıbbiyelilerin hikayesini herkes okumalı. Mete bey yazılarınız şahane, teşekkürler..
KARAR OKURU 26 Ekim 2018 14:33
İçinde yaşadığı topluma yabancılaşmış,dilinden,kültüründen,geleneklerinden,tarihinden bihaber bir kesim her zaman oldu.Bunlar,kimlik bunalımında olan, tek kriterleri çıkar ve para olan kesimdir. Vatan sevgisi, şehadet,böyleleri için soyut ve anlamsız bir kavramdır.Ama, o beğenmedikleri, aşağıladıkları topluma egemen olmak,onların sırtından makam ve mevki edinebilmek için de doymak bilmez bir hırsa esir olmuşlardır.Sonunda,toprağa karışıp yok olurlar.Hırslarından,ot gibi yaşadıkları hayattan ne iz kalır,ne eser...
KARAR OKURU 23 Eylül 2018 19:50
Kaleminize ve yüreğinize sağlık iyi ki varsınız...
KARAR OKURU 21 Eylül 2018 22:08
+++ ölçtü ama cılız kaldı.ABD nin 70 yılda kazandığı kazanımı Mr.Trump attığı 3-5 twitle ve izlediği politika ile ABD'nin hızla çökmesine doğru gidiyor.Türkiye'ye yaptıkları ekonomik atak ve özellikle Türkiye'nin ekonomi bakanının önemli bir canlı yayın toplantısı sırasında Türkiye aleyhine twitt atması Mr.Trump'ın ABD dolarına adeta Atom bombası atma etkisi yaratmıştır.Bütün ülkeler şapkayo öne koydu Dolar tehlikeli dediler.Dolar istenirse anında değersiz bir kağıt parçası olabilir dediler.Yani dolar çöktü çöküyor
KARAR OKURU 21 Eylül 2018 22:02
++ ABD şimdi orta doğuda yeni bir maşa arayışı içinde ama Rusya ve Çin Pasific'te askeri faaliyetlerinin artırılar ise ABD'nin Avrupa yapılanması çöpe gidecek Rusya ve Çin hala uyanamadı pasificte harekete geçmediler eğer Çin Avrupa pazarında ve Afrikada yer almak istiyorsa ABD'ni dikkatini pasifikte dağıtmalıdır ABD enerjisini Pasifipğe aktarıken kendileride rahat rahat Avrupa ve Afrika hatta orta doğu pazarını dahi elinde tutar hani deniyor ya yeni süper güç Çin işte Çin'in süper gücünün anahtarı Rusya ile beraber Pasificte ABD'yi boğmak.Rusya Alaska
KARAR OKURU 21 Eylül 2018 21:44
Mete bey programı izliyorum güzel gidiyor yalnız sizin dünya nüfusu 1,5 milyara düşürmek istiyorlar tezinize katılamıyorı-um neden mi ? Kapitalist sistem 2 BİLİNEN'li bir denklemdir 1.İnsa 2.Para biri olmaz ise diğerinin anlamı yok.Mete bey bakın bütün dinlerin amacı bütün insanlaron kendi dininden olmasını istemsidir.Yani başka bir deyişle küreselciliktir.Küreselcilik insanlık için birebirdir.Sınırlar kalkar ise ülke savaşları biter çalışanın hak ettiği yere geldiği tembelinde hak ettiğni alacağı bir sistemdir.Evet güzel bir yaklaşım getirdiniz
Hakkı 26 Mart 2019 09:32
0
Kur'an-ı Kerimi lütfen okuyalım okuyalım... Rabbimiz cc herkesi Müslüman olmaya davet ediyor, evet. Ancak bu bir özgür bireye "Çağrı" olduğundan, inanmama hakkını da içeriyor, dolayısı ise "...dinlerin amacı bütün insanlaron kendi dininden olmasını istemsi.." ifadesi yanlış anlaşılabilir. Dinimiz SON din. Yani alemi an ve an yaratmakta olanın insanlığa son öğüdü. Tutan tutacak tutmayan tutmayacak. Buna görede İslam her din ile birlikte var olmaya özgüvenlidir. Çağrı ile sunulan evrenseldir. İnsana ait hangi sorun evrensel değil ki. Doğal afetler, has
KARAR OKURU 12 Ağustos 2018 23:13
Helal sana Abi
Nurettin 02 Ağustos 2018 19:55
Ağzınıza sağlık komutanım...
KARAR OKURU 02 Ağustos 2018 17:04
Ben Anadolu insanına cahil diyenlere gazeteci Ali Kemal ile Şerife bacı mukayesesi yaparım. Biri yabancı dil bilen avrupayı gezen sözüm ona bir aydın, diğeri muhtemelen okuma yazma bilmeyen bir anadolu insanı... Ama beni esas düşündüren o sağduyulu anadolu insanının eğitim aldığında, batılı insanlarla temas ettiğinde nasıl Ali Kemal 'lere evrildiği.
KARAR OKURU 30 Temmuz 2018 02:28
Ağzına sağlık mete bey bu yazı ilaç gibi geldi anlayana tabi
KARAR OKURU 26 Temmuz 2018 00:50
Nereden geldiği çok önemli mete abi.
KARAR OKURU 12 Temmuz 2018 22:48
"O nedenle ilk sıkıştığı anda yurt dışına kaçma planları yapanların kimseye makarnacı demeye hakkı yoktur. Bu söylem siyaseten de kimseye fayda sağlamaz...." Offff bir çağdaş, ilerici olsam bu paragraf bana çok koyardı. bir önceki paragraf ise bana küfür gibi gelirdi.
Anadoludan 02 Temmuz 2018 11:06
komutanim burasi amazon degilse nasil oluyor da hapishanedeki bir zat calisma arkadaslarinizi alenen tehdit edebiliyor ve sonrasinda birakin cezalandirilmayi haftanin her gunu ziyaretci izni aliyor. Milliyetci duygulariniz objektifliginizi zedelemesin. Bizi de elestirin, zira Anadolu insani olarak sir­timizda bir akrep bulunsa ve biri bize haber verse değil kızmak minnettar oluruz... saygilar
KARAR OKURU 01 Temmuz 2018 23:50
Her farklı düşüneni hain olarak algılayan vatanseverler sayesinde bu toprakların huzuru düşünülemez
adnan erensoy 30 Haziran 2018 17:55
mete yarar bey ihtiyacınız yoktur ama size yapılan bir tehdit varsa bu nerden gelirse gelsin ben yanınızdayım.tlfonum 24 saat açık.0541 217 63 09
Türkiye'nin ana sorunu: Siyasi tartismalarin Idiolojik bazda yapilmasidir. Buda ülkemizde bazi Siyasilerin disardan yönlendirilmesini cok kolaylastiriyor...Ana eksen Vatan,Millet olursa kimse kimseyi yönlendiremez...
KARAR OKURU 30 Haziran 2018 08:38
üstat necip fazılın deyimiyle biz halkın seviyesine inmeye değil halkı bizim seviyemize çıkarmaya mecburuz onun için mete halk adam olacaksa bunları anlamayı öğrenecek bir makarnaya geleceğini satmayacak
KARAR OKURU 06 Temmuz 2018 03:15
3
Halk adam zaten, adam olmayan onlarla iletisim kuramayandir.
engineer 10 Temmuz 2018 14:24
4
üsta necip fazıl 40'ına kadar çamlıca kulubünün ve sefih bir hayatın müdavimidir, bir araştırın, içki işret alem, kumar ve devt parasını yemeyi iyi bilir, seviyenizi yesinler sizin seviyeniz yerlerde sürünüyor, halkın seviyesi hamdolsun yerindedir, Atatürk'ün deyimiyle köylü milletin efendisidir.
KARAR OKURU 30 Haziran 2018 02:55
Anadolu insanı dediğiniz kesimi doğru tarif etmişsiniz. Peki cumhuriyet sonrası sözde burjuva kesim? Sabetaycilarin yahudilerin ermenilerin hristiyanlarin beynini yıkadığı sözde aydın nefsine tapan kesim hakkında kemalist yani sözde sosyalist aslında ateist kesim hakkında bu yorumlar ne derece geçerli ? Onlar ağzımıza kuş da tutsak Biz onlardan olmadıkça bize oy vermezler. ak parti Anadolu insanının zaten sesi olduğu için kazanıyor.medya ve diğer islam ve Anadolu muhalifi fraksiyonlarin mandacilarin etkisi ile millet fetocu suleymancilar gibilerin aksine nereye oy
KARAR OKURU 29 Haziran 2018 00:18
Siz anadolu'nun irfanını, sağduyusunu, basîretini tarif etmişsiniz. Bizi dağılmaktan, bölünmekten, iç savaştan koruyan kalkan bu duygulardır. Bunca fitneye, kışkırtmaya rağmen hâlâ bu yüzden ayaktayız. Morallerimiz zaman zaman bozulsa da, hep bu yüzden o demir çekirdek, o sağlam maya bizi hep iri ve diri tutmaktadır. Bizi iyi tarif etmişsiniz, teşekkürler Mete Yarar.
ıspartalı 28 Haziran 2018 23:29
süleyman soylunun chpliler için şehit cenazesine alınmaması ve tüm bir parti seçmenini de terörist diyebilmesine de aynı cesur yazınızı bekliyoruz Hdp ye oy vermedim vermem ama demokrasi gereği oy verdiğim partinin elinde delil yokken terörist etiketi yapıştırılmasına da gönlüm el vermez delilin varsa tutuklarsın çamur at izi kalsınla olmuyor.Ha bu arada mahmut tanalı da akp seçmenine yaptığı yorumuda eleştiririm en büyük ayıbı da o yaptı seçim sonrası
KARAR OKURU 01 Temmuz 2018 02:16
2
Süleyman Soylunun yazısını ya okumamışsınız yada yanlış anlamışsınız CHP ilçe başkanlarının protokole alınmaması dedi.
KARAR OKURU 28 Haziran 2018 22:16
Mete abi Çakıcının tehditleri vız gelir. Senin ve kararın arkasındayız. Devam
KARAR OKURU 28 Haziran 2018 22:58
2
Aynen katılıyorum
Nuri 29 Haziran 2018 23:48
1
Ben demokrasinin, düşünce özgürlüğünün, kişisel hak ve özgürlüklerin arkasındayım. Ha eğer, düşünce özgürlüğü adı altında gazete köşelerinden, halkı sistematik olarak kaygıya, galeyana sevk edip algı operasyonu çekenler var ise bence devlet bunları da soruşturmalıdır.... Mete Beyin duruşu bellidir. İnşallah yeni sistemde hayırlısıyla ülkemizin yönetimsel kadrolarında da görürüz onu.
KARAR OKURU 28 Haziran 2018 20:17
Summun,bukmun,umyun fehüm la yerciuun.un canlı tefsiri dir. Şahit olduklarımız. Allahım yolumuzu doğru kıl kalblerimizi eğriltme.
KARAR OKURU 28 Haziran 2018 16:02
Şu tespitlerinizi muhalefetin okuması gerekir. Ancak hiç sanmam.
KARAR OKURU 13 Temmuz 2018 12:27
3
onların gözleri görmez, kulakları duymaz. ortalıkta öylece kibirlerinden köpürerek dolaşırlar.
VANLI 28 Haziran 2018 15:45
Mete bey yazılarını zı tv de programa çıktığınızda konuşmalarınızı dikkatle takip eden biriyim Bu yazınızda çok iyi bir tespit tabi anlayana siz bakmayın sosyal medyadan yazan insanlara soyal medyanın bir etkisinin olmadığını son seçimdede gördük anadolu halkı herşeyi okadar iyi.görüp değerlendirip ona göre kararını veriyor kurtuluş savaşındada 15 temmuz dada vatanlarını şehit olarak işgalden kurtaran onlardı emin olun bu sosyal medya cesurları darbe gecesi ya bankamatik kuyruğundaydı yada gıda ve benzin
adnan erensoy 28 Haziran 2018 13:58
beynine eline sağlık.sağ olasın var olasın. allah yüz yüze de tanışmayı nasip eder inşallah.
Bekir Kayabaşı 28 Haziran 2018 13:23
On numara bir yazı olmuş. Kaleminize sağlık.
aspnetturkiye.com 28 Haziran 2018 13:18
mükemmel yazı teşekkürler reis
UrfaKebap 28 Haziran 2018 13:14
Yaw secimi kaybeden partiler her şeye bahane uyduruyor.Youtubeda izlediği videolardan etkilenip yok mühürler ucan mürekkeple yapılmış,yok pusulalar photochromic,thermochromic boya ile onceden muhurlenip basilmis yok zarfın içinde mühür ucuyomus geriye photochromic thermochromic boya kaliyomus diye kendilerini avutsunlar.Siyasi başarısızlıklarını komplo teorilerine bağlıyorlar.
KARAR OKURU 29 Haziran 2018 23:39
2
Bu thermochromic boyadan tanklara sürülse ve tankın dirençli ısıtıcı sistemi olsa al sana bukalemun tank. Kamuflajlarda olsa karda beyaza dönse ormanda yeşile. Futbolculara thermochromic boya ile sözleşme imzalatacan kışın soğukta, yazın milyon dolar olacak 1000 dolar :)
KARAR OKURU 28 Haziran 2018 13:05
Size düşünecek biraz beyin diliyorum söylermisin o köylü ekmeği bölüşürken cocuğunu askere gönderirken senin başındakilerin oğulları nerde sarayda ne yiyeceklerini şaşırken aç köylünün yanında olduğumuz için mi yazdın bunları bence dönemde bak burası neresi
Nuri 30 Haziran 2018 00:07
7
bizim köylü aç kalır vatansız kalamaz...bizim köylü ekmeğini bölüşür ama vatanını bölüşmez...bizim köylü herkesin niyetini şıp diye anlar :) sen neyi anlayamadıydın kardeş de bakem hele
KARAR OKURU 06 Temmuz 2018 09:53
10
Okuduğunuzu anlamıyorsunuz!
KARAR OKURU 13 Temmuz 2018 12:34
6
helal olsun nuri. ağzına ağzına vurmuşsun. ama anlayana.
Ümit ŞENGÜL 28 Haziran 2018 12:32
Yıllar önce bir mahalli seçimde, bir partiye üye olup mahalle toplantılarına gitmiştim. Başkanın 3 Mahallede de aynı şeyleri söylediğini görünce bu işte bir terslik var çünkü sorunları aynı değil başkan adayı ile görüşmek istiyorum dediğimde hadi oradan 3 günlük üyesin başkan ile ne görüşeceksin demişti beni partiye kaydeden dostum. O seçimde parti hezimete uğradı... Şimdi dostum olan bu başkan adayına bunları söylediğimde, çevremdeki yalakalardan doğru fikirleri olan kişiler ile hiç diyalog kuramamıştım hataymış diyor. Önce dinlemeyi ö
Insiyator... 28 Haziran 2018 11:49
Çok şık olmuş VATAN söz konusu ise B planımız yoktur ..aynen öyle sadece ve sadece AAAA++ Planımız var diğer harfleri YOK kabul ederiz. :))..Amazon değil burası bu da şık olmuş. :))..aynen öyledir. Kaleminize sağlık. Yüreğiniz Aydın, Aklınız Nur olsun İnsallah. ..iyi ki varsınız, var olunuz, sağ olunuz. .bütün siyasiler dikkate Almalı burası ANADOLU irfanı eşi, benzeri yoktur. !!!
KARAR OKURU 28 Haziran 2018 10:31
Seçim akşamı Beykoz'da onlarca kişi otomatik uzun namlulu silahlarla sağa sola ateş ederek kutlama yaptı. Sayın yazar uzun namlulu silah nasıl temin edilir ve nasıl bu kadar fütursuzca kullanılır? Kendine güvenlik uzmanı diyen biri olarak bir de bunu izah edersen memnun oluruz. Bu uzun namlulu silahla kutlama hadisesisini senin "burası Amazon değil" cümlelerinle bir araya getirdiğimizde "evet burası Amazon ormanı" diyesim geliyor.
KARAR OKURU 13 Temmuz 2018 12:29
3
asil guvenlik sorunu 50 bin kisiyle ysk yi isgal ederim diyenlerdi. oyle birsey oldugunda ic savas cikardi .kan gövdeyi götürüsü. milyonlar sokağa inerdi.
KARAR OKURU 28 Haziran 2018 09:31
Anlayana sivri sinek saz, anlamayana davul zurna az.
KARAR OKURU 28 Haziran 2018 08:50
Yani seçim sonuçlarını otamatik silahlarla havaya ateş ederek kutlamak amazon ormanlarında oluyor,bir şehir olan istanbulda değil ,yazara göre :
KARAR OKURU 28 Haziran 2018 03:06
yani akp halkın bir bölümünü aşağılayınca halkın dilinden anlamış mı oluyor?
KARAR OKURU 28 Haziran 2018 09:24
Sen yine anlamadın sen amazona git
KARAR OKURU 28 Haziran 2018 10:18
4
hala burdasınız demek, sizin gibi yorumcuları kaybettik sanmıştık :)))
KARAR OKURU 28 Haziran 2018 02:03
Mükemmel bir yazı Mete Bey kaleminize sağlık.
KARAR OKURU 28 Haziran 2018 01:14
Futbol takimi tutar gibi siyasi parti tutan bir halkin sagduyusu ve feraseti olsa ne olur. O generalin de apoletleri sokulmelidir. Turk Silahli kuvvetlerinde general rutbesine yukselmis biri hicbir siyasetciye hizmet etmez, kendini kullandirmaz. Siyasi tweetler atan danistay yargiclari icin de gecerlidir bu. Secimde istedigin partiye veya sahisa oyunu verirsin, kime oy verdigini de sorsalar bile soylemezsin. Asker ve yargic olmanin onurunu cignemezsin. Bu kadar basit.
KARAR OKURU 28 Haziran 2018 09:41
7
Ak Parti 7 haziran secimlerinde %40 oy almisti. Koalisyon kurulamadi ve tekrar secim yapildi cok kisa zaman icinde %50 oy aldi. Chp ise yillardir %25 bandinda gitti geldi. Sence hangi taraf takim tutar gibi parti tutuyor? Tayyip bey olmasa Ak parti kesinlikle bu kadar oy alamaz. Ama chp'ye değil Kılıcdaroglu, ceketini as yine en az %23,%24 alir. Hangi taraf takim tutar gibi parti tutuyordu?
KARAR OKURU 04 Temmuz 2018 10:38
7
Biz narkozdan uyandık. Darısı sizin başınıza.
KARAR OKURU 28 Haziran 2018 01:00
Çok doğru tespitler. Tabii anlayana...
KARAR OKURU 28 Haziran 2018 00:44
Anadolu insanını ne güzel tarif etmişsiniz.Siyâset koltukta oturarak yapılmaz halkla iç içe olmak samimiyet değerlere saygı insana saygı bunlar çok önemli şeyler tabiiki hitap ederken kullanılan üslupda... Teşekkürler.
KARAR OKURU 28 Haziran 2018 00:21
İyi ki varsınız mete bey. İyi ki karar var
KARAR OKURU 13 Temmuz 2018 12:31
3
sanki tum yazarlar mete gibi yararlı.l. bu yazıdan ders almasi gereken bir sürü karar yazarı da var.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN