Back To Top
Merhaba ey Aziziyyûn

Merhaba ey Aziziyyûn

 - Son Güncelleme: 25.06.2019 Salı 09:30
- A +

Teker Kırıldıktan Sonra Yol Gösterenler Derneği’nin Sayın üyeleri,

Şapkayı Çıkarıp Önümüze Koyalımcıların Aziz Gönüllüleri,

Troll Yalılarının Muteber Sâkinleri,

Akademyanın Pek Sayın Âkil Atanmışları,

Siyan Jipten Siyah Gözlüklerle Nereye Baktığı Bilinmeyen Nevzuhur Varsıl,

İrili ufaklı Think Thankların Analist Beyinleri,

Her Yeri Betonlayalım Tarikatının Cici Mensupları,

Ben Dememiş miydim Vakfı’nın Muhterem Müritleri,

İçtenlikten Arındırılmış Propagandist Medyanın Cevval Mutfakları,

Benim Dediklerimi Ciddiye Almadığınız İçin Şey Oldu Cemaatinin Önemli Üstadları,

Bencileyin Olanda ve Olmayanda Hayır Vardır Kubbesinin Altında Göğe Bakanlar,

Ve diğer Bilumum Tecziye ve Teselli ve Tekdir Mahfillerinin Bilumum Değerli Müctehidleri;

İstanbul’un yenilenen seçimleri de geldi geçti işte.

Bugün yirmibeş temmuz.

Hoşunuza gitse de gitmese de her seçimde olan bir şey oldu, millet bir tercih yaptı işte. Bir sonuç tebarüz etti, bir netice hâsıl oldu vesselam.

Sen haklısın, sen de. Evet sen de haklısın. Hepiniz haklısınız.

Ama İstanbul ne yapsın, belki millet de haklı.

Geniş zaman siyaseti de tarihi de kapsar ve aşar. Şimdiki zaman binlerce prangası olan bir hücredir. Bu gerçeklik birey için de siyasal bir parti için de, iktidar için de, muhalefet için de böyledir.

Çayı demleme seni sallama

Bazı şeyleri sallamak gerekir. Halay başıysan mendili sallaman gerekir. Yıllarca okuduğun üniversiteden mezun olup diplomanı eline aldığında görmeyen varsa görsün diye sallaman gerekir. Parkta tek başına sallanmaya çalışan bir çocuk gördüğünde arkadan ittirip sallaman gerekir. Sallanan bir dişin varsa onu daha da sallamak, salı gününü sallayıp çarşambaya sallanmak, yağı ekmeğine sürmek için ayranı sallamak veya kolun koparcasına ipi sallamak... En önemlisi de bazı insanları sallamak gerekir. Yorgunken seni daha da yoran gördüğünde keyif vermeyen sürekli seni eleştiren insanları... 

Bazı şeyleri de sallamak yerine dinlendirmek/ demlendirmek gerekir

çay gibi...ben gibi 

Kızlar sallasın valla dünyayı, benim yerimden kalkmaya niyetim yok.

19-06/24/ekran-resmi-2019-06-24-232223.png

Asıl büyük kırılma

94’ten bu yana İstanbul için tabii bir hâl alan Ak Parti iktidarı gerçeği yapılan son iki seçimle birlikte bir kırılmaya uğradı.

Meclis çoğunluğu bir önceki seçimin sonuçları sebebiyle yine Ak Parti’li üyelerde. Diğer taraftan İBB’nin yeni yönetiminin merkezle ilişkilerinde neyin ortaya çıkacağı henüz belli değil. Bu sebeple CHP yönetiminin icraatlarını teknik ve siyasal başka bir süreç bekliyor.

Fakat gözden kaçan başka bir şey de yok mu? CHP şimdi hem çoklu ortakları sebebiyle birkaç yöne birden çekilen ve ağırlık noktası oluşuncaya kadar özellikle bazı sosyal konularda bir hacıyatmaz politikası izlemek zorunda kalacak, hem de kendisini destekleyen ve desteklemeyen muhafazakâr kitle ile nazik siyasal bağları korumak için ister istemez, aldığı oy yüzdesinden daha fazla muhafazakârlaşan bir yönetim politikası izlemeyecek mi?

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Karar Okuru 25 Haziran 2019 21:58
Yorumları okuyunca mahallenin bazı yazarlarının artık pek dikkate alınmadığını, okuyucunun kül yutmadığını ve iktidara verilen ağır tepkiden ders çıkarması gerektiğini düşünüyorum. Artık modern ve gelişmiş dünyaya dönme zamanı galiba
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 20:02
Genelde absürd yazılar yazıyorsunuz ama arasına bir chp eleştirisi, bir akp güzellemesi de sokuşturmaktan geri durmuyorsunuz. İmamoğluna çok ortaklı derken geçmişte fetö ortaklığınızı, kazansaydınız mhp, apo, Destici ortaklığı olmayacak mıydı?
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 18:56
yıllarca nasiplenile, sonra karşyakaya taşınıp nasihat verile!. selam ey!..
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 13:40
Seçimin sonucunu ülkeyi muhafazakârlar ve ötekiler diye karpuz gibi bölen anlayış belirledi sayın yazar. Çünkü varsayıma göre muhafazakârlar daha kalabalıktı ve dünya yıkılsa ötekine oy vermezdi. Vatandaşın karpuz olmadığını, değişmeyen tek şeyinse değişim olduğunu anlamamış gibisiniz, son paragraftan çıkan bu. Kendinizi de saydığınız derneklerden birine yazdırın iyisi mi.
engineer 25 Haziran 2019 13:27
"CHP şimdi hem çoklu ortakları sebebiyle birkaç yöne birden çekilen ve ağırlık noktası oluşuncaya kadar özellikle bazı sosyal konularda bir hacıyatmaz politikası izlemek zorunda kalacak," peki;akp kazansaydı apoyu memnun etmek zorunda kalacakmıydı.
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 17:00
0
karar gazetesi okuyucu yorumlari genelde cok isabetli ouluyor,:)
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 13:00
"Teker Kırıldıktan Sonra Yol Gösterenler Derneği’nin Sayın üyeleri,..." ile başlayarak olmuş olayları değerlendirenleri küçümemiş, ardından da daha olmamış olayı değerlendirmiş: "aldığı oy yüzdesinden daha fazla muhafazakârlaşan bir yönetim politikası izlemeyecek mi?" Yazarın kafası hayli karışık değildir de nedir?
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 12:46
Twitter'da takipçinizim. İlk paragrafta saydıklarınızın çoğundan farklı bir profil çizmiyorsunuz. Neye göre kendinizi onlardan bağımsız görüyorsunuz ki?
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 12:41
Abi inanılmaz bir şey bu. Hakikaten hayretler içinde okudum yazıyı. Yahu daha bir önceki yazınızda -bir isim vermediğiniz kalmıştı- AKP'ye oy istemediniz mi? Siyasete değindiğiniz yazılarınızda istisna gözetmeksizin haklı haksız demeden Erdoğan'dan yana olmadınız mı? Ben zekama ve hafızama hakaret addediyorum bu davranışları. Üzücü, absürt ve komik.
KARAR OKURU 1 25 Haziran 2019 12:06
Hamdolsun bu necip milet karpuz seçmesini eyi bilir
Karar Okuru 25 Haziran 2019 09:32
Son anda bile cabalarınız ak parti yönünde idi ama seçmen beklenenin ötesinde ağır bir yanıt verdi. Kendini düzelti aştı ve sistemi ve söylemi reddettiğini, iktidarı değiştirebileceği mesajını güçlü olarak verdi. Ancak mahalle buna cevap ararken yine eski yerinde dolanıyor. Oysa çöken eğitim, liyakatsizlik, lidere yaranma dışında hiç bir becerisi olmayan idari zevat ile geri kalmış anlayış modern dünyada ayakta kalınamayacağını hatırlatıyor seçmen. Mavi boncuk dönemi bitti bu dönemde ülke varlıklarının elden çıkmasını, eş dost yağmalamasınının bedeli ise ödenecek
KARAR OKURU Ahmedâ 25 Haziran 2019 06:04
Sayın yazar son paragraf ne öyle? Bırakın artık siyasal islamcılığı. Ben bir vatandaş olarak beni yönetenlerden namazli, abdestli, dili zikirli görünmesini değil İnsaflı, adil, hukuka saygılı, dürüst ve sade olmasını istiyorum...
anlayana 25 Haziran 2019 00:31
karpuz kestim yiyen yok
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 10:35
0
:))) Harika bir yorum
KaRAR OKURu 24 Haziran 2019 23:58
İdris bey iki gün önce CHP gelmesin AKP adayına oy verin telkininde bulundunuz. Yazının başında kinayeli olarak vasfettiğiniz kitle iktidara oy verenler. Bu vasıfsız tayfanın bizleri yönetme arzusuna sizlerin hala destek vermesi akıl işi değil ki. Vicdanı olan insan, hakkını gaspeden kim olursa olsun onu dışlar. Ama siz hala vicdanı körelmiş, tükenmiş bir kitleyi desteklememizi istediniz. Sahi siz de mi vicdanınızı tükettiniz. Ya adalet ne olacak. Artık inandım ki sizin gibilerle olmayacak bu iş...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN