Back To Top
Tavuklar neler yumurtluyor

Tavuklar neler yumurtluyor

 - Son Güncelleme: 29.01.2019 Salı 09:46
- A +

Neymiş? Artık tavuklar kanser ilacı yumurtluyormuş. Cimriliği üzerine sayısız fıkralar üretilen İskoçlar, tavukların genetiğiyle oynamışlar ve ilaçlardan daha ucuza gelecek olan bu yöntemi keşfetmişler. Evet tavuklar ilaçlı yumurta yumurtlayacak ve artık omlet mi, rafadan mı olarak yenmesinin daha sağlıklı olacağına henüz karar verilmeyen bu duruma acaba ilaç şirketleri ne diyecek? Yoksa bu tavukları onlar mı üretiyor? Değilse yeni nesil eczacı tavuklar tehlike altında mı?

*

Maduro’yu “diktatör” olarak gören Macron, Sisi ile görüşürken ne hissediyor acaba? Bazı şeylerin niteliğini değiştiren veya bazı açık durumları yokmuş gibi hissettiren, içselleştiren şey nedir acaba Monsieur?

*

Fransa’daki sarı yelekliler hareketine karşı nihayet karşıt bir örgütlenme başlamış. Kendilerini barışçıl bir hareket olarak tanımlayan bu yeni grubun adı ve görünümü de “Kırmızı Fularlılar” imiş. Etkin olup olmayacaklarını Fransa gösterecek.

*

Elektrik dağıtım şirketlerinin davranış biçimlerini sıkı takibe alan gazeteci Recep Yeter bir tesbit yaptı: “Elektrik dağıtım şirketleri zam geleceği zaman 40. günde, indirim geleceği zaman 20. günde elektrik saati okumaya geliyor. Vatandaş da faturayı hükümete kesiyor.” Bunun ortası normal olarak 30 ama neden denetlenmiyor, bilinmez.

*

Boy/kilo ölçüm araçlarının önüne arada bir götürülen çocukları herkes bilir. Ya peki ruh ölçümü? Onun bir çizelgesi, ölçüm aracı pek yok. Ama kimilerine göre şöyle kıstaslar varmış:

İnsanların ayıplarını daha az görme.

Soruna değil, çözüme odaklanma.

Kişileri ve olayları daha az konuşma.

Cahille tartışmaktan kaçınma.

Daha çok dinleme ve daha az konuşma.

Tepki verirken bağırmaktan çok susma.

Şimdi bu varsayılan kimi ölçütlere bakarak ruhumuzun ne kadar olgunlaştığını ölçmek mümkün mü? Sanmam. Çünkü herkes “haklı”, çünkü herkes “bence.”

*

Cioran ne demiş Fanatizmin Şeceresi’nde?: “Fikirlerin birbirinin yerine geçebildiğini kabullenmemekte ısrar edilince, kan akar.” Akmasın diyeceksiniz tabii ki,  ama hep aktı, akıyor, akacak.

Çocukların markete girişi yasaklansın

Bunu ben söylemiyorum, tıp profesörü Ahmet Rasim Küçükusta söylüyor. Küçükusta neden böyle söylüyor, kulak verelim:

“Çocuklara verilen hazır mamalarda şeker var; bunları asla kullanmamak lâzım.

Şekerli, trans yağlı, katkı maddeli hazır gıdaların paketleri üzerine “sağlığa zararlıdır” ibaresi yazılmalıdır. Çocukları markete girmeleri yasaklanmalıdır.”

Evet radikal bir öneri bu. İnsanların sağlığını çok düşündüğünü söyleyenlere soralım: Sigarayla yapılan etkin mücadelenin çok küçük bir kısmını bu alanda yapabilir misiniz?

İslamofobi nereye kadar

Araştırmacı yazar/mütercim Zeliha Eliaçık geçtiğimiz günlerde ilginç bir veri tablosu yayınladı. Tablo şöyle:

Almanya nüfusu: 82.500.000

Cinayete kurban gidenler: 405

Trafik kazasında ölenler: 3177

Aşırı alkolden ölenler: 74.000

İslamçı motifli bir saldırıda ölenler: 0

Ev kazalarında ölenler: 9.000

İslamcı motifli bir saldırıda ölmekten korkan Almanlar: %70

Nasıl, epey tuhaf değil mi? Medyatik manipülasyon karşısında savunmasız bir toplum örneği daha…

19-01/28/ekran-resmi-2019-01-28-235533.png

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
E.K 29 Ocak 2019 18:59
Almanlarin %70 nin muslumanlardan cekinmesini madyatik manipulasyona baglamak gercekci gorunmuyor. Bu sebepten olenlerin sayisi sifir olsa bile. Insanlar serceden cekinmiyor ama kobra yilanindan korkuyor. Her gun basili ve gorsel basinda muslumanlar adina islenen cinayetlere yer veriliyor. Tekbirle kafa kesme, intihar bombacilari, namus cinayetleri vs. Sn yazar Iskoclarin cimriliginden dem vurarak kendince iskoclarla dalga gecmek istemis ama, Iskocya bir cok onemli bilimsel arastirmaninda adresidir. Yazara yazisi icin tesekur ederiz.
KARAR OKURU 29 Ocak 2019 15:52
Birşey ucunda sadece ölüm olunca mı kötüdür sayın hocam! Hoşgörüsüzlük, bağnazlık, diğer tüm kültürleri aşağılama....domuz etine,içkiye,onların kadınlarına,dini ritüellerine...daha yazayım mı hocam.. İslamın hüküm sürdüğü coğrafyalara hiç girmeyeyim..Heryerinden patlamış bir dinden bahsediyoruz. Çuvaldızı kendinize batırsanız?
Karar Okuru 29 Ocak 2019 11:53
Macron üzerinden Maduro tespiti yanlış,Cin Emperyalizmini destekleyen Maduro ve Venezuela değil mi?Cin doğu Türkistan'da zulüm yapıyor ama yeteri kadar yazanları göremiyoruz..?
selman 29 Ocak 2019 08:49
Ben müslüman olduğum halde müslümanlardan korkuyorum, adamların korkmasından daha doğal ne olabilir!
umut 29 Ocak 2019 01:06
tavuklarin vitaminli yumurta yumurtlamasi henuz bir teori-test. daha 5 alti yillik bir calisma sonucunda basarili olunacagina umut var
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN