Back To Top
Beka

Beka

 - Son Güncelleme: 16.02.2019 Cumartesi 08:53
- A +

Ülkeler, toplumlar tarihin bazı dönemlerinde ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabilirler. Büyük sıkıntılar ve üstesinden gelinemez problemler yaşayabilirler. Özellikle büyük savaş dönemlerinde, yani kartların yeniden karıldığı dönemlerde riskler büyüyebilir. Yahut da büyük ekonomik krizlerde, beraberinde ülkenin kendi kendini yönetme kabiliyetinin de zayıfladığı anlarda yine endişe verici haller ortaya çıkabilir. En nihayet ülke içinde önü alınamaz çatışmalar ve sonuçsuz kalan paylaşım problemlerinden kaynaklan riskler yaşanabilir. Bu gibi haller beka meselesini yani kalıcılığı kaybetme ihtimalini konuşulur kılar.

Açıktır ki Türkiye bu risklerle karşı karşıya değildir. Ülkemizin bölünme, parçalanma ve en önemlisi de kendi kendisini yönetememe problemi bulunmamaktadır. Bilakis bu sahadaki kapasitesi büyüktür ve geçmişte askeri darbelerin ürettiği büyük risklerde bile kendisini idare etme ve bir arada kalma gücünü korumuştur. Ülke en zayıf olduğu zamanlarda bile akla gelebilecek en büyük tehlikelerin uzağında durmaya muvaffak olmuştur.

Bir devlet geleneğine sahip olmak, milletin devlete atfettiği büyük önem, zengin tarihi tecrübe ve bugün de nihayet Türkiye’nin dostları ve hatta düşmanları tarafından ihmal edilemez ve parçalanamaz önemdeki coğrafya değeri her zaman “bütünlük” için teminat olmuştur. Olacaktır da…

***

Türkiye’nin içeride ve dışarıda problemleri vardır ve her zaman olabilir. Daha güvenli, daha müreffeh ve daha huzurlu olmakla olmamak arasında hayati farklar bulunmaktadır. Bütün ülkelerin olduğu gibi bizim de bu yönde mücadele ve çaba halinde olmamız bir mecburiyettir. Devletler ve iktidarlar ekonomiden diplomasiye, teknolojiden güvenliğe, eğitim, kültür ve spora kadar her branşta paylarını ve güçlerini artırarak vatandaşlarını olabilecek en güvenli alana taşımakla sorumludur. Bu beka mücadelesi değil, gelişmişlik yarışında üst sıralara tırmanma ve küresel pastada pay büyütme mücadelesidir. Türkiye de tabiatı gereği hep bu yarışın içinde olmuştur.

Evet, bugünlerde ekonomide problemler vardır ve ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Bütün sıkıntılara rağmen beka sorunundan bahsetmek ülkeye haksızlıktır. Dış politikada sıkıntılı dosyaların sayısı fazladır ve bazılarının çözümü zaman alacaktır. Terörle mücadele de bir yandan devam etmektedir. Yani, en iyi dönemlerimizi yaşamıyoruz. Ancak geçmişte de ekonominin sıkıntılı olduğu zamanlar, dış politikada daha fazla dosyayla meşgul olduğumuz dönemler ve terörle mücadelede daha problemli mücadele süreçleri olmuştu. O dönemlerde de problemlere yaklaşımda farklı görüşler vardı ve bu görüşlerden birisi hep ülkenin beka sorunu ile karşı karşıya olduğunu iddia etmekteydi. Ne var ki böyle olmadı. Türkiye beka sorunu yaşamadığı gibi daha iyi seviyelere ulaşmayı başardı. Bizatihi mevcut iktidarın hikayesi de bu kuralı apaçık doğrulamaktadır.

Öte yandan, demokrasi, hukuk devleti, ifade özgürlüğü, serbest piyasa ekonomisi, dünyayla iyi ilişkiler ve en nihayet iç barış gözetildiği müddetçe Türkiye’nin aşılamaz bir meselesi olmayacaktır. Var ya da yok, güçlü ya da değil “dış güçler” de “karanlık mahfiller” de ülkenin bütünlüğü şöyle dursun, esasen gelişmesine bile mani olamazlar. Oyunu kuralına göre oynamak yeterli olacaktır.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
şükrü bay 23 Şubat 2019 23:58
'Beka' ve 'Adalet' başlıklı yazılarınızı 23.02.2019 tarihinde okuyabildim. Keşke, ülkemizin tüm fertleri olayları sizin gibi değerlendirebilseydi.
beka var... 16 Şubat 2019 23:31
sayın? yazar... makas değiştirmeden .. yani 2-3 yıl önce böyle yazmazdın bence... birilerine yaranmak için böyle yazıyorsun... beka.. gelecek demektir.. reis haklı be sayın? yazar...hiç olmazsa bu konuda hakkını ver reisin...bu günkü haberlerde abd li senatör grahan haberini bul oku... bir de yazarsın be....
Muhtefi. .. 17 Şubat 2019 00:17
1
Katılıyorum..!. Beka tehlikesine butun benligimle..Buraya Alemi Ahirette Sahit olsun diye yazdim,yazacağım, yaziyorum.ve cevremde Her Etnik kokene anlatiyorum..Tarafim belli olsun Şanlı Ecdadın Miras Topraklarinin Yılmaz, Korkusuz, IMAN Iradeli Hak Namına Savunuculariyiz.. kim,kime oy verir (Tek Vatan icin.!) bilmem, karismam Saygıda duyarım Partiler geçici DEVLET BAKI'dir. ..İnşallah Kıyamete Kadar. !!..
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 21:54
Müftefi kardeş yanlışlık ile adın tabelada çıktı.Özür dilerim.17.12 yazanım.
saadet vakti geldi 16 Şubat 2019 20:30
Kaynak Yeniçağ: Recep Akdağ: "Saadet Partisi'ne verilen her oy CHP'ye verilmiş oydur" eski Sağlık Bakanı AKP'li Recep Akdağ Saadet Partisi'ne Verilen her oyun CHP'ye gittiğini söyleyerek yine yalanlarına devam etti Sağlık Bakanı olduğu dönemde Bayat ve bozuk aşılarla binlerce çocuğun hayatını karartan bu adamı iyi tanıyın Sağlık Bakanı olduğu zaman hatırlarsınız aşı kampanyası düzenlenmiştir Bu aşıların büyük bölümünün içerisinde sağlığa zararlı elementler tespit edilmesine rağmen zorla aşıyı vurdurdu birçok çocuk felç olurken bi
KARARLI KARAR OKURU 16 Şubat 2019 19:41
Selamünaleyküm Mustafa Bey, kaleminize sağlık. Geçen seçimlerde meydanlarda söylenenlerden aklımda kalan bir şey var. Kanaatimce bu günkü "Beka Sorunu" ile de yakından ilgili. Bunu reislere biri hatırlatmalı. Hani "meclis idamı getirsin ben hemen onaylarım" diyordu birileri. İşte meclis işte Başkan. Halep arşın meselesi. Söylenenleri bu kadar hızlı unutur olmak da kötü bir şey. Selam ve dua ile. Allah'a emanet olunuz.
KARAR OKURU 18 Şubat 2019 22:59
1
kardeş meclis idamı getirsin ben onaylarım diyen birileri değil bizzat cumhurbaşkanı . halkın talebine karşılık eğer meclis getirirse diyor . meclisteki muhalifler getirsinler yasayi . yaniltmak saptirmal bize yakışmaz . selamı duayi bilen biri olarak.
Mehmet 16 Şubat 2019 18:44
Partiler kendini devlet yerine kor,koltuğu baki görür ve bizimkiler-otekiler derse beka sorunu olur.Ak parti partiyi kuran yani yola çıktıklarını bıraktı,yolda bulduklariyla devam ediyor.Yolda bulunanlar insanı yolda bırakır.Devletin bekasi partiye bagliysa battik o zaman.
Beko Sorunu 16 Şubat 2019 17:45
Türkiye'nin esas Beko sorunu var. Sanayiciler bitmez tükenmez sorumsuz sınırsız devlet desteğine rağmen katma değeri yüksek tasarım işi dünya markası çıkaramıyor. Nedendir bilinmez. Muhtemelen kurum kültürü dandik. Ya da devlete sırtını dayayıp korunaklı iç piyasayı sömürmek kolaylarına geliyor. Bilmiyorum. Gerçi İK da yok Türkiye'de. Üniversiteler de çok kötü.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 17:41
Sayın yazar akp ve mhp nin beka sorunu var Türkiye’nin değil
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 18:48
2
MHPnin temsil ettiği bürokratik oligarşinin beka sorunu var. Batı ittifakında kalırsak ayakta kalamayacaklar. Bir an önce kopmaya çalışıyorlar.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 20:03
3
Hergun istifalarla gune uyanan chp ve ip de beka yok mhp de mi var ?
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 17:15
Güzel ve doğru tespitler içeren bir yazı, teşekkür ediyorum
Muhtefi. .. 16 Şubat 2019 17:12
Beka sorunu ne imiş hele anlatın da masalınızı dinleyek,bekacılar. Ankara ve Istanbul belediye başkanlıkları giderse mahrum kalacakları, arazi rantı,ihale ve komisyonları ,ATM memurları, otopark vb.gelirden mahrum olacaklar. Mesela Başakşehir Spor şampiyon olamaz. Birde yeni gelen başkan hesapları kontrol edip,halka nasıl soyulduğunu anlatırsa..Ankara'da atama ile gelen Tuna,Gökçek'in hafriyat işlerinde ki vurgunu anlattı.Nasıl mesele kapatıldı. Altı üstü tek kalemlik vurgun,ya bimediklerimizi de öğrenirsek.BEKA YIDA ÖĞRENİRİZ.
Muhtefi. .. 16 Şubat 2019 18:37
3
Tabela hatalı...!.. (yanlış )..!!! :)))...Yorumunu,Düşünceni, Fikrini,Zikrini kendi Tabela altında yapsan iyi olur. !!!...:))..hoş olmuyor böyle.
Muhtefi. .. 16 Şubat 2019 17:08
İnanılır gibi değil. Hayret ediyorum. Hayretler içindeyim. Resmen TERÖR burnumuzun dibinde YBG, PKK (Micro ırkçı, faşist ) vb Mağaralarda ve usa korumasında Suriye'de. .Güçleri yetse bize Gavuru aratmazlar. .!!..BEKA SORUNU vardırrrr. . ve uzantıları sagda,solda bağıra, bağıra her taraftalar. .Ne yapacakmışiz ifade özgürlüğü. !..:))..oldu. .yüz verdiler yıllarca. Kendilerini şimdi bişey sanıyorlar. Derhal Olağanüstü Kanunlar ile buna son verilmeli. ..ONCE VATAN. ..VATANIN VARSA. .VARSIN. ..Gerisi zırva, masal, hikayedir. .
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 19:53
0
Gavur diyen dilini esek arisi soksun. Gayrimuslum vatandaslarimiz var, terbiyenizi takinin.
Muhtefi. .. 16 Şubat 2019 23:13
1
19:53.1) Gavur kelimesinin Etimolojik manasıni ogren.2) Gayrimuslim kelimesi HÜMANİST isen eğer daha itici .bunu da bilelim.!..3) merak etme onlar bize nasıl bakar iyi bilirim.4) Ayrica isim dolayisiyla Gayrimuslimler ile saygı. !.çerçevesinde gayet iyi anlaşıyoruz. 5) dil biliyorsan Google Dolu bize nasıl bakıyorlar .!.istanbul=Konstantaniye bu en hafif tabirleri. !!...herşey burada yazılmaz. .!..ESEKarisı .ise kimin dilindeyse yuvasi orasidir. Biz İnsanlığa iki türlü bakarız ya DİNDE Kardeşin ya da YARATILISTA..
Menderes YILDIRIM 16 Şubat 2019 16:44
AKP ve MHP liler; Binlerce Asker + Polis + Sivil + Bebekleri KATLEDEN, ŞEHİT ve GAZİ Olmalarına Sebep Olan BEBEK Katili ile İMRALI' da + Canileri ile OSLO da GÖRÜŞME Yapınca ve Bu Görüşmelerin Sonucunu Dolmabahçede 10 Maddelik YAZILI Hale Getirince mi BEKA Sorununu ÇÖZDÜNÜZ? AKP nin Yaptıkları, YAPACAKLARININ TEMİNATIDIR. AKP nin Yaptıkları PKK Konusunda Yapacaklarını GÖSTERİYOR. TÜRK Milleti İmralı + Oslo + Habur + Bebek Katilinin Mektubunu DİYARBAKIR MEYDANIN da Okutturup TRT den Canlı yayınlatanları da UNUTMADI, UNUTMAYACAK. Saygılarımla
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 17:53
11
16.44, Onun için Kandil, HDP'li zillet ittifakını destekliyor değil mi?... Demokrasilerde muhalefet şart. Senin gibiler muhalif kalsın zaten...
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 20:06
1
Hukumetin pkk ya silah biraktirmak icin baslatip , pkk tarafindan sabote edildigi icin biten bir sureci elestirirken ,şimdi bugün sorgusuz sualsiz hdp ile kuzu sarmasi olmak icin ne iciyorsunuz ? Hemde hdp aposundan pkksindan vazgecmemisken.
Menderes YILDIRIM 16 Şubat 2019 16:36
TÜRKİYE' nin BEKA SORUNU; Milliyetçiliği AYAKLAR ALTINA Alınca, AKP Hükümetleri Tarafından Okullarda Okutulan ve TÜRK' üm DOĞRUYUM ile Başlayan ve NE MUTLU TÜRK' ün Diyene ile Biten ve Danıştay Kararına Rağmen Okullarda Okutulmayan AND' ın YASAKLANMASIYLA, MHP ve AKP TÜRKİYE' nin BEKA SORUNUNU Çözmüş mü Oluyor? MHP ve AKP İTTİFAKI, Milliyetçiliği Ayaklar Altına Alma Üzerine mi Kuruldu? AKP ve MHP liler Bunu Düşünerek 31 Mart Sabahı OY VERECEKTİR. Saygılarımla
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 20:09
3
Ya zillet ya cumhur seceneginin oldugu bir secimde ulkucu milliyetciler icin tercih yapmak zor olmayacaktir.şuan hdp nin koltuk degnegi kim ? CHP İP.. hdp ve pkk ile mucadele eden kim ? CUMHUR.
DSP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel, PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile ittifaktan rahatsız olan CHP'deki sol kesime ''DSP'ye oy verin'' çağrısında bulundu.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 16:18
Hdp ile el ele, beka sorunu yok diye diye milleti uyutuyor CHP VE İP
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 17:04
4
Bu ülkede 10 milyon taraftarı varsa ona saygı göstermek zorundayız. İnsansan insana saygı duy. Bir öğrenmişsiniz terör terör diye. Anlamını yitirdi.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 20:04
2
17:04 deas a ozgurluk savascisi diyenler partilesse saygi gosterip ittifak yapacak mi chp.
KARAR OKURU 17 Şubat 2019 12:31
0
20.04 her tür sorun siyasetle çözülmeli. Yağıp gürleyip iftira çamur atıp terörist diyerek hangi sorunı çözdük.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 15:16
Sürekli kendine savaşacak yel değirmenleri bulan bir iktidar ve her seferinde bu hikayeye inanan bir seçmen. Yok artık bu sefer olmaz bu saçmalığa halk inanmaz diyorsun, şaşırtmayıp, inanıyorlar! Pazardayım, pazarcının biri biz teröristmişiz eğer hala millet bunların peşinde giderse diyor, vatandaşın biri yok size demedi diyor, aynı pazarcı ironi yaparak tabi ki reis öyle şeyler söylemez diyor, karşı tezgahtaki başka bir pazarcı dili sürçtü diyerek dalgasını geçiyor. Artık ağlanacak halimize gülüyoruz.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 14:54
7 Şubat 2012'den bugüne yaşananları görmeyip 'BEKA sorunu yoktur' diyenlerin gizli ajandalarını seçimden sonra göreceğiz.
moshe 16 Şubat 2019 14:58
2
turkiye'nin beka sorunu su anki iktidardir.
Okay 16 Şubat 2019 15:25
7
Beka yok deyip milleti uyutacaklar.beka nın kralı var.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 16:27
8
Beka sorunu yoktur diyenlerin gerçekten beka sorunu yoktur... Onlar ABD bir gün kendilerini devlet başkanı ilan edecek diye bekliyorlar. Bekadan ümitliler....
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 16:52
8
14.58, Çok haklısınız "Zulüm 1453'te başladı" diyenler için, iktidar beka sorunudur...
moshe. 16 Şubat 2019 23:18
1
Ulkeyi beka sorununa getiren kim? Tabiiki Marslilar. FETO ya devleti teslim edenler? Ismet Inonu. PKK ile masaya oturanlar? Mesut Yilmaz. Ulkede herseyi satip hala 500 milyar borc yapanlar? CHP...
E.K 16 Şubat 2019 14:37
50 kusur yasina geldim. Bildim bileli, kalem erbabi, siyaset erbabi, sokakta, kahvede, tarlada, pazarda herkes memleketin bolunmez butunlugunden bahs eder. Beka sorunundan bahs eder. ... Bu tur seyleri gunluk siyasette cerez niyetine, gunluk menfaatler icin kullanmak ne derece dogru?... Bagimsizligina yeni kavusmus, yeni yetme eski somurge ulkecikleri gibi davranmak yakisiyor mu ulkemize?.... Bir olgu daima dillerden dusmuyor, israrla vurgulaniyorsa, orada bir sorun var demektir.... Bu beka ve bolunme meselesi olur olmaz kullanilmaktan asinmaya ugramadi mi?...yazi icin tesekurler.
KARAR''LI ADAM 16 Şubat 2019 13:42
Önceki yorumlarda da dile getirmiştim,tekrar yazmam gerekli oldu.ABD'de mezarlığın birinde şu cümle yazıyormuş:"Burada:"Biz olmasaydık ülkenin durumu nice olurdu"diyenler yatıyor."Demek ki;ülkelerin '"beka"sı,fanilerle kaim değil.Bir fani gider,öbür fani gelir.Bu kıyamete değin sürer.Dolayısıyle bu bir yutturmaca,tabi ki yutarsan...
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 13:12
Sayın yazar. Lafın tamamını söylemişsiniz. Bu yüzden pek itiraz da yok. Elinize sağlık
ABDULHAMİT 16 Şubat 2019 12:08
BEKA statükoyu koruyalım demenin başka bir vesiyounu. iki günü bir olan.... diyen HZ PEYGAMBERİN sözü nerede kaldı.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 13:15
3
Çok karıştırmışsın birader...
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 12:01
Ülkede beka sorunu yok. Sadece Akp ve Mhp' nin seçim kaybetme korkusu var. Onlar seçim kaybedince Türkiye pkk, fetö, işid, dhkpc vs.. terörüyle mücadeleden vaz mı geçecek? Türk ordusu ve polisi, bütün kamu kurum ve kuruluşları buharlaşıp yok mu olacak? Beka dediğin hepsi fasa fiso. Varsa bile böyle bir sorun sürekli aldanan ve aldatılanlar ile çözülmez.
Zuha 16 Şubat 2019 15:30
8
Abd chp pyd hdp dortlusu ortak noktada buluşmussa beka vardir.yok demek de projedir.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 11:45
50 veya 60 yil sonra Insanlik Uzay da yasayacak.Ilk hedef Mars Gezegeni.Yeni Dunyalar Yeni Hayatlar.Sen Bekaadan bahset.Bati Uzay Madencigine basliyor.Israil Uzay Ilaç Sektorunu kuruyor...Umutlarimiz Batida.Tanri ABD YI KORUSUN. TANRI INGILTERE YI KORUSUN.....
Zor tercih! 16 Şubat 2019 11:24
Yazını okudum tşk.İşin neresinden bakarsanız bakın.İster iktidar cephesinden isterse muhalefet cephesinden,yazar vicdanlı olmalı eleştiri veya övgü dozu kaçırılmamalı,Bizler bu dozu kaçırdığımızda kutuplaşmaya hizmet ediyoruz.
Köroğlu 16 Şubat 2019 11:07
Merkezi devlet bir sorun. Merkezi ele geçiren kafasındakini herkese dayatıyor, merkezin gücü ve rantı baldan tatlı oluyor sa da toplum enerjisini sonuçsuz sürtüşmelerde heba ediyor. Enerjiyi açığa çıkarmanın yolu yetkiyi ve sorumluluğu - yani iktidarı - dağıtmak, bireye geniş bir hareket alanı tanımak. İnsanlar kendilerini ilgilendiren kararlarda daha çok insiyatif alabilirse hayatlarını sahiplenirler, daha iyisi için çalışmak anlamlı olur. Bu mantığın siyasete tercümesi önseçim, dar bölge ve federasyon.
BLACK EAGLE 16 Şubat 2019 10:22
ARKADAŞLAR HER SEÇİM ÖNCESİ AYNI MASALLARI DİNLİYORUZ BEKA SORUNU FALAN YOK ÜLKEMİZİ YÖNETENLERİN ÖNCE BELEDİYELERİ ARKASINDAN İKTİDARI KAYBETME KORKUSU VAR
Zuha 16 Şubat 2019 15:31
9
Her secim hdp ye biraz daha yakinlasip biraz daha destek olan bir cho oldugundandir.simdi batiya gelecek hendek belediyecileri
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 10:12
Güzel ve okadar da büyük olan ülkemizin beka soru olmamış hiçbir zaman da olmayacak .olsa olsa akparti ve MHP nin beka sorunu olabilir.en zor yıllarında bile sefalet içinde kurtuluş savaşında düşmana gereken ders fazlası ile verilmiştir.böyle bir ülkenin beka sorunu olamaz
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 09:56
Icinde yasadigimiz olaylar 10 yil sonra bu ulkenin utanc verici bir donemi olarak anlatilacak. Hakkinda kitaplar yazilacak, filimlere konu olacak.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 09:55
Dünyanın devletsiz en büyük halkı olan Kürt'ler devlet kurmasalar, belli ölçüde merkezi hükümetle yönetimi paylaşacak bir sistem üzerinde anlaşıp insan gibi yaşasak bekamıza ne olur?
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 12:05
5
Hiçbir şey olmaz, hatta çok iyi olur. Türkiye rahatlar, önü açılır, enerji ve kapasitesini ilerlemeye, halkının refahını arttırmaya harcar. Şimdi anladınız mı, Kürt açılımını hendek ve cendek ile engelleyenlerin asıl amacını ?
LAZURİ 16 Şubat 2019 12:21
1
Kürtlere gelince ümmet oluyoruz, dışarıda necip Türk milleti oluyoruz ondan.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 13:29
8
9.55, Kürtlerin devletsiz olduğu yalanı, dünyadaki devlet sayısını 1000'e çıkartmak isteyen emperyal güçlerin, servis ettiği bir palavradır. Selçuklular, Osmanlılar aynı zamanda bir Kürt devleti idi. Eğer öyle olmasaydı bu devletlerin adı Göktürkler vs. gibi bir Türk eki ile kurulurdu... Son devletimiz de bir ırkın değil bir kara parçasının adı ile kurulmuştur.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 09:46
Türkiye gibi farklı ırk,inançlardan oluşan bir ulkede, milliyetçiliğin ön plana alınması,sosyal düzenin sünni islama göre dizyan edilmeye çalışılması,belli iddiaolojilerin daytılması ve bu durum siysiler tarafından ısrarla dile gitirilnesine rağmen bu güne kadar bir beka sorunuyla karşılaşmadıysa bundan sonra da karşılaşma ihtimali çok düşük.Toplum siysilerin keskin dillerine rağmen, ülkeleriyle olan bağlarını koparmadılar.Ancak kutuplaştırıcı politikalar gereksiz yere enerjimizi tüketmemize sebep olmaktadır.İçerde güçlü ve adil olan bir dev
Karar okuyucu 16 Şubat 2019 09:43
Sözün özü bu bizim kumaştan elbise olmaz olsa olsa toz bezi olur. Populizm artıyor zira sosyal ve refah anlamında geride kalan yığınların ileri gitmiş olanlara artık erişemeyecekleri noktaya geldik. İş böyle olunca da bu sütunun yazarınında bir makalede dediği gibi sıra bugün iyi kötü karnını doyuranın ekmeğine göz koymaya geldi. Niteliksiz yığınlar dünya sorunu artık ve o sayede işler kuralından çıkıyor.
Okur 16 Şubat 2019 09:13
Binali Yıldırım: "Biz para yağmur gibi yağarken sanki hiç ödemeyecekmiş gibi bol bol almışız. Geri ödeme zamanı gelince 'nereden çıktı bu' demeye başlamışız." Bence tüm olayların sebebini açıklamış.
Okur 16 Şubat 2019 09:07
Geçen hafta meclise devletin beka sorunlarının araştırılması için verilen önerge MHP+AKP oyları ile reddedildi. Demek ki araştırılmaya bile gerek olmayan konu.
Karar Okuru 16 Şubat 2019 09:45
1
Yani "BEKA" meselesi yokki önerge reddedildi?
ABDULHAMİT 16 Şubat 2019 12:39
1
HAAA bilmiyordum ya. gerçek mi?
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 13:36
7
9.45, "Zulüm 1453'te başladı" diyenler için beka meselesi yoktur... Ama İstanbul'u 1453'te fethedenler için iki asırdır beka ciddi meselsi vardır...
Salih 16 Şubat 2019 15:21
4
Muhalefetin verdigi onergeler şov amacli oldugu icin , komisyonda yumruk atip bagirmaktan baska bisey yapmadiklari icin reddedilecek.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 08:53
Beka meselesi secimler oncesi mevcut iktidarin, benim altimda konsolide olun taktigi. House of Cards 5. sezon Undurwood taktigi, izleyin
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 08:54
Beka meselesi onun varligini iddia edenlerin ruh halleriyle ilgili cogunlukla.
realist 16 Şubat 2019 08:31
iyi Parti milletvekili ve sözcüsü Ümit Özdağ şöyle bir açıklama yaptı �rkiye'ye gelen 5 milyon Suriyeli içinden ne kadar IŞİD ve El Kaide El Nusra militanı var bu araştırılsın dedi Gerçekten de öyle Geçen gün Bursa'da 50 tane Suriyeli IŞİD militanı yakalandı bunların akibetini oldu tutuklandılar mı sınır dışı edildiler Türkiye'de olay işleyen cinayet işleyen hırsızlık yapan kas yapan Suriyeliler gözaltına alındı tutuklanıyor mu yoksa sınır dışı ediliyor devlet bunu bir an önce anlatmalıdır ve kamuoyunu açıklamalıdır Benim bildiğim ka
Salih 16 Şubat 2019 15:23
5
Deasdan daha buyuk tehlike pkk ypg ve bunlari savunan hdp .hdp ile kanka olan chp degilmi
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 08:13
“Ülkeler, toplumlar tarihin bazı dönemlerinde ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabilirler.” Bu sorunlardan biri de, başlarında, en sevdiği müzik, savaş tamtamları olan bir yöneticinin bulunmasıdır. Mesela, ikinci dünya savaşı günlerinde, ülkemin başında siyasi bilge İnönü değil de, Erdoğan olsaydı, Türkiye böyle olur muydu ?
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 08:16
Ne yani, şimdi bizi, vatan haini kabzımallar ve onların işbirlikçisi marketler PATLICANLA tehdit etmediler mi ? Koskoca Başkan, yalan mı söylüyor ?
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 13:17
11
8.16, Ucuz patlıcan sen de kaşıntı yapıyor herhalde. İlle pahalısından yiyeceksin...
serkan aydogdu 16 Şubat 2019 08:10
Cumhurbaşkanı Erdoğan Biz müslüman olduğumuz için Avrupa Birliği'ne bizi almıyorlar dedi. seçim öncesi gene dini kullanmaya başlayan Erdoğan Avrupa Birliği'ne çattı Halbuki Avrupa Birliği bizi niye almıyor hemen anlatayım 1 özgürlük yok En ufak sesini çıkartan a hapislere gönder en ufak bir eleştiride insanlara soruşturma ağaçtır yüzlerce gazeteci cezaevlerinde akademisyenler tutuklanmış Nazlı Ilıcak daraltanlar ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası almış ülke tek adam rejimi ile yönetiliyor Ondan sonra Avrupa Birliği bizi niye al
Şerif 16 Şubat 2019 09:53
0
Yaklaşık Bir Asır evvel Mehmet Akif Avrupalılar için İşleri dinimiz dememişmiydi. Yani Avrupalılar Bizden daha Müslüman. Hangi müslümanlıktan bahsediyorlarki. Kostüm müslümanlığından mı?
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 15:49
0
Serkan .ne ozgurlugu ne gazetesi.ab tınlamaz bunları.bak sarı yeleklilere bak islamofobiye. .ab feto ve pkk yi terorist olarak gormedigi icin bunlrin teroristini koruyor
Menderes YILDIRIM 16 Şubat 2019 08:08
Devlet Bey 3.10.2015 ANKARA Mitinginde AKP’nin soysuz politikaları yüzünden; Milli güvenlik duvarlarımız yıkılmıştır. Milli his ve hassasiyetlerimiz aşındırılmıştır. Milli kimlik ve geleceğimiz rehin alınmıştır. Tehlike büyüktür. Cumhuriyet tarihinde bir ilk yaşanmıştır. 10 Ekim günü, Ankara’nın göbeğinde canlı bombalar patlamıştır. Bu sıradan bir hadise değildir. Dediği Kişi ve Parti ile ÜLKENİN BEKASINI BİRLİKTE ÇÖZEBİLİR mi? Saygılarımla
Halis 16 Şubat 2019 15:29
2
Bahceli ikna olmuşsa demekki cozerler.deas pkk teroru nooldu ? Azaldi mi ? Demekki cozuyorlar.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 08:08
benim yıllar önce tanıdığım birisi vardı sonra AKP ye üye oldu önceden evinin kirasını dahi ödeyemeyen bu adam şimdi 300 bin dolarlık arabaya binip mükemmel bir evde yaşıyor bir anda AKP sayesinde zengin oldu bu kadar parayı Nereden buldu hala anlamış değilim Ömründe bir kere çalışmayan adam AKP sayesinde köşeyi döndü.
Menderes YILDIRIM 16 Şubat 2019 07:59
Devlet Bey 22.12.2015 de TBMM Grupta; Erdoğan filmi hep bildik sahnelerle doludur: Hava sahamızı ihlal eden Rus uçağı düşürüldü, Erdoğan yine olsa yine yaparız, hesap sorarız dedi, bir gün sonra Rus uçağı olduğunu bilsek farklı davranırdık noktasına geldi. Esad kardeşiydi, ailece görüşüyorlardı, sonra katil olduğunu hatırladı. Emevi Camiinde namaz kılacaktı, üç aya kalmaz Esad gidecekti, böyle diyordu, dört yılı aştı ne giden var, ne de gitmeye niyeti olan. Sisi’yle görüşmeler yapıyordu, Ankara’da ağırlıyordu, sonra darbeci olduğunu s
Menderes YILDIRIM 16 Şubat 2019 07:48
Devlet Bey 2.6.2015 Elazığ da ERDOĞAN' a Sorularım Var; İmralı canisiyle mektuplaştın mı? Öcalan canisinin İmralı Adası’ndan günü birlik giriş-çıkışlarına onay verdin mi? Ve şahsen temas kurdun mu? Kandil’deki PKK’lılara dinlenmesin diyerek kriptolu telefon gönderdin mi? Terör baronlarıyla telefon görüşmeleri yaptın mı? Şu anda Türkiye’nin güvenlik kartları hangi mihrakların elindedir? KCK’nın kuruluşunda katkın ve dahlin var mı? Deyip, Sonra Ülkenin BEKA Sorunu Var Diyeceksin. Hiç Alakası Olmayan Partilere İFTİRA ATACAKSIN. GÜNAH
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 11:40
9
Bu işlerde Çarkçı Kemalin eline kimse su dökemez...
Halis 16 Şubat 2019 15:34
1
Menderes zaten akparti cizgisini mhp nin dediklerine cevirdi.simdi chp hdplilesiyor.akp ye o zaman tepki koyanlar arazi. akparti kurtuldu.mhp sagolsun
Halis 16 Şubat 2019 15:41
3
Şuan kandil ve hdp kime karşı ? Akparti ve Mhp..hdp kiminle kanka ? Chp.. hdpye kim emanet oy verdi chp..adaylarini hdpsevErlerden secen kim CHP. buna canak tutan kim ? İYİP..Tercih zor olmasa gerek ulkucu icin.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 16:57
1
Hdp hastalığına yakalanmışsın Halis Muhlis geçmiş olsun.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 16:58
1
Halis Hdp yi isteme ama oylarını iste.
Menderes YILDIRIM 16 Şubat 2019 07:44
Tayyip Bey 24.6.2014 AKP Grupta, Bu sabah yaptığı konuşmaya bakıyorsunuz Bahçeli’nin, aman yarabbi. Baştan aşağı, yine ifade ediyorum bu kürsüden ağzından salyalar akıyor. Biz öyle konuşmayacağız. Ve tamamıyla bir müfteri edasıyla yaptığı konuşma. İftiralarla dolu bir konuşma. 16-17 yıldır partinin başındasın geldiğin yer ortada. Ben MHP’li kardeşlerime hep sesleniyorum. MHP’yi küçülten bu adamla bir yere varamazsınız. Bu adam siyasette çırak bile olamadı, olamayacak da. Bunun varlığı MHP teşkilatı için bir tehlikedir. Diyeceksin
Halis 16 Şubat 2019 15:39
3
Mhpliler o zamanki akp ye destekde oy da vermedi ve akp dogruyu buldu.simdi sıra hdp yi şımartan chp ve yancısı iyi parti de. Burnumuzun dibinde hergun hdplilesen bir parti var. .hdp ye ŞİMDİ aşık olan parti mi ? ESKİ Hatasindan donup ŞİMDİ pkk hdp nin korkulu ruyasi olan partimi dosttur.cevap basit.YA.CUMHUR ya hdpcilerin zaferi.3.secenek yok.2 secenekte tercih belli.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 16:59
1
10 milyonu yok mu sayacaksın Halis
HACI MURAT 16 Şubat 2019 07:41
Şu cümle Mustafa Bey'in yazısından:"Bilakis bu sahadaki kapasitesi büyüktür ve geçmişte askeri darbelerin ürettiği büyük risklerde bile rağmen kendisini idare etme ve bir arada kalma gücünü korumuştur." Bu cümlede "rağmen" kelimesi fazla. Ya da "risklere rağmen"denilecek,bile kelimesi atılacak.Bu uyarımdan sonra düzeltilirse,bir başka yorumcunun "öyle bir durum yok,nereden buldun bunu Hacı Murat"dememesi için bir teşekkür beklerim:)
HACI MURAT 16 Şubat 2019 07:30
Mustafa Bey'in yazısı makul bir beka analizi olmuş.Buna benim ilave edeceğim husus şudur:Arada bir dillendirilen beka,şu an için mevcut olan bir beka sorunundan ziyade,teyakkuz haline,tetikte bulunmaya,uyanık olmaya işaret etse gerektir.Nitekim biraz daha geç kalınsa fetö,ağır bir beka sorunu ile karşı karşıya bırakacakmış ülkemizi. Keza PKK ile mücadelede gösterilecek bir gevşeklik de aynı sonucu doğurur. Öte yandan Yıldırım,Özhaseki ve Zeybekçi bekadan ziyade proje odaklı bir kampanya yürütüyorlar zaten.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 16:06
1
Eyvallah... O zaman belediye seçimleri ile beka meselesinin ilişkisi nedir hacım. Mesela Ankara CHPye(Milliyetçi Mansur Yavaş) geçse, Bursa İyi Partide olsa ülkemiz dış mihrakların eline mi geçecek. Ne olacak mesela? Bilmek isterim. Yoksa AKP her zaman olduğu gibi dürüstçe değil de milleti korkutarak, sahte söylemler ile milletimizi kandırma taktiği uyguluyor olmasın. Aç adamın beyni daha iyi çalışır, unutmayalım.
Türkçü 16 Şubat 2019 06:44
Apocuları Suriye'ye gönderelim beka sorunu kalmaz.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 09:00
1
zaten suriyedeler
Tr. 16 Şubat 2019 06:02
Cumhuriyet tarihi boyunca o kadar çok kişi öldürülmüş ki hala akillanip birlik olamıyoruz. Allah bize acisin umarım birbirimizin açığını aramadan birlik oluruz.
evin 16 Şubat 2019 05:54
genç işsizliği %24 olmuş. resmi rakam bu hem de. gerçek rakam nedir allah bilir... ülkenin gerçek sorunu budur. gerisi fasa fiso...
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 12:29
2
05:54, evin küçük baş harfle yazılır, "Allah" büyük.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 13:13
1
12:29, senin adın Tanrıverdi mi ?
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 04:12
Hukuk devleti mi? ifade ozgurlugu mu? Turkiye'den mi bahsediyorsunuz Sayin yazar?
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 02:20
Aynı gemideyiz! Bizler alt ambarlarda, yönetenler üst güvertelerde ve gemi su alıyor. Bu gemiyi yüzdürmek için ağırlık atmak gerekir; o ağırlıkta yoksulların, işçilerin, işsizlerin başına çöreklenen şişkin göbekli, makam arabalı, 512 çeşit yemekten yiyen siyaset ve zengin sınıfı.
Cavit 16 Şubat 2019 01:41
S/A(YI)KLAYIŞ… -Ne diyorsun? -Beka diyorum. -Vadi mi? -Ne vaadi yahu? -Vaad demiyorum. Vadi mi? Bekaa vadisi mi? -Yok, beka. -Bekaya mı diyorsun. -Yok ya. B, E, K, A. Beka diyorum. -Kaf ile mi kef ile mi? -Hı!.. -K diyorum; ince mi kalın mı? -Haa… Tamam tamam…
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 02:06
0
Cavit sen hala burada mısın, geçende sana düşünen adımın yanından yer ayırtmıştık...
Cavit 16 Şubat 2019 02:35
0
Eyvallah kardeş. Takılıyorum işte böyle ara sıra. Bir gün aklım donuklaşır, vicdanım katılaşırsa; taş kesilirsem yani... ayırttığın yere gideceğim.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 13:19
0
Cavit, bayağı normale dönmüşsün. Sevindim.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 16:12
0
Cavit kim?
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 19:36
0
16.12, Tanışmıyoruz, buralardan bir arkadaş. Ama ince espriden anlıyor. İyi anlaşıyoruz...
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 01:13
Türkiye'nin beka sorunu yoktur NOKTA.Vizyon üretemeyen iktidarı ve muhalefeti ile siyasetin tükenişi söz konusudur.1950 li yılların siyaset tarzı ile Türkiye ancak yerinde sayar.Yeni bir vizyon yeni bir yönetim anlayışı olmazsa olmazdır.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 01:38
11
01:13 dagilin beka uzmani konustu
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 12:29
2
Sayın Aktroller laf yetiştireceğinize biraz okuyun da bir şeyler öğrenin.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 01:05
Sadece eğitim sisteminin içler acısı haline bakınca bile insan beka sorunumuz olduğuna ikna oluyor. Hukuk sistemine girmiyorum bile.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 01:07
Belki de beka sorunumuz olduğunu iddia edenler haklıdır, sonuçta uzun yıllardır iktidardalar, devletin içini ne kadar oyduklarını, kolonları kesip-kesmediklerini kendileri daha iyi bilir.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 01:33
18
Ya da tam tersi tepeden bakinca buyuk resmi goruyorlardir.gerci abd pyd chp hdp dörtgenin de bir bekalık oldugunu kreş cocugu bile anlar da.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 01:59
21
Aha. Abd de mi 31 mart seçimine giriyor. Komplocular baya bir ilerleme kaydettmiş. Kaç ilde aday çıkarıyorlar acep!
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 08:24
7
01:07, üzerine KAÇAK KAT çıktıklarını biliyorum. Dediğin gibi, bir de kolonları kestilerse...
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 12:32
1
01:33 Baya bir vasıflısın.Hem Aktrol hem de beka uzmanının.Sayenizde beka sorununu aşacağız inşallah
Türkiye'yi 1000 yıllık mazinin devamı olarak görmeyenler için beka sorunu yoktur. Batılıların güdümünde bir hükumet isteyenler için beka sorunu vardır. Zülum 1453'te başladı diyebilen alçaklar için beka sorunu yoktur. Sözde çevrecilik adına yol, köprü, enerji, sanayi, havaalanı projeleri iptal edilsin diye vandallık yapan müptezeller için beka sorunu yoktur... Bunlar olmasın diyenler için Zillet İttifakı bir beka sorunudur. Fetö ve PKK gibi hainler için de Cumhur İttifakı bir beka sorunudur...
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 00:46
4
Bu arkadaş dürüst maşallah. Örnekleri çok açık. Beka meka sorun değil mevzu iktidar mücadelesi diyor. Doğrudur. Keşke herkes böyle dürüst olsa.
Batıcı-Yerli kavgası... 16 Şubat 2019 01:20
2
00.46, Evet bu geminin yolcuları aynı yöne gitmek istemiyor... Mesele AKP-CHP ayrılığı değildir. Toplum Batıcılar ve yerliler olmak üzere ortadan ikiye ayrılmıştır. AKP de Batıcı seçmen olduğu gibi CHP de de yerli seçmen vardır. Bir kaç seçim sonra bu seçnenler yer değiştiricek ve Türk siyaseti bu iki eksene oturacaktır. Yani ayrılık Kürt-Türk, İslamcı gayri İslamcı ekseninde değildir. Bu yüzden geminin kaptanının kim olacağı hep beka meselesidir. Eğer öyle olmasa 28 Şubat olmazdı... Fetö kahpesi kanlı 15 Temmuzu yapmazdı...
göktürk börü 16 Şubat 2019 08:17
40
ey aktroll ey maaşlı Troll Türk halkının yarısına nasıl Zillet ittifakı dersin neden insanlara kutuplaştıran bölüyorsunuz Ey AKP lilerin maaşı troller sizin bu ülkeye yaptığınız bu hafta yaptığımız kötülüğü asla unutmayacağız
Kararlı 16 Şubat 2019 10:15
1
Troll baskını
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 11:41
6
10.15 ve 18.17, Fikrinizin çaresiz kaldığı yerde trol deyip rahatlıyorsunuz.
Hemen troll 16 Şubat 2019 15:17
0
08:17 bu gibilerin ak partiyi savunan birini gorunce , ak partiye atilan iftiralari duzelten birilerini gorunce hemen trol maas vb demeleri cevap verememelerinden..sen burada neden ak partiye iftira atip kotuluyorsan MOTİVASYONUN NEYSE ak partililerin savunma amaci ve motivasyonu da o.sen trol musun ? Sen trolsen bende trolum.sen fikrini savunansan bende fikrimi savunanim.sen partini ideolojini koruyorsan bende koruyorum. Sen surekli kotu seyleri paylasip kotu yorum yapiyorsan bende iyi seyleri paylasip iyi yorum yapacagim.sen bardagin bosuna bak ben doluya bakacagim.
Beka sorunu kesindir. Chp ülkeyi bu hale getirmiştir. 16 yılda yaptıkları ile kağıt fabrikalarını satmış, tarımı bitirme projesi başlatmış, köyleri mahalle statüsüne geçirdi. Chp yine bu ahlaksız tank fabrikasını özelleştirdi. Şeker fabrikaları, patlas, rafineriler, seka, tüpraş, türk telekom nicesini sattı. İşte ülkeyi kamplaştırdı. Yandaş şirketlere devlet ihalelerini verdi. Liyakat yerine sadakati getirdi. Kardeşlerim gün chp zihniyetine tokat atma günüdür...
Cahil bukucu 16 Şubat 2019 00:39
19
Tarim gelisti ne bitmesi rakamla konuş.2002-2018 arasi tarimsal uretim artti.ozellestirme olmasa thy dunya devi olamazdi. Tank fabrikasina chp den daha milli olan katar %50sermaye ile ortak olarak gelisimini hizlandiracak.cok guzel.17 yilda yillik %5 buyumeyi akp sagladi.iscinin memurun alim gucu artti.hayat standardi arttu.tesekkurler.bidon kafalilar hirsizlar koyunlar makarnacilar diyenler kamplastirmistir ulkeyi .4 benzemezi akp birlestirdi ne kamplasmasi :) akp ye kapatma davasi acan kafa , gezi de milleti sokaga doken kafa kimin zihniyeti.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 00:42
17
Yandaş a vermişmiş .ihaleler hic olmadigi kadar seffaf. yerli otomobildeki anadolu grubu mu yandaş.anca salliyorsunuz.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 00:49
11
Evet ya. Bakın bir tane yandaş olmayan şirket varmış. Lütfen genelleme yapmayın. Böylelikle de yandaş şirket kayırması konusu kapanmıştır. Hem de Anadolu grubu! Yerli milli bir isim.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 11:38
2
00.49, Zenginin malı züğürtün çenesinin yorar misali bir yandaş kayırmacığı tutturduz susmuyorsunuz. Gazi Osman Paşa köprüsünü Nurol yaptı. Petrol Ofisini Aydon Doğan aldı. Tüpraş'ı Koç-Sheel grubu aldı. Bunlar için sesiniz niçin çıkmıyor?..
Ne yapmışlar ? 16 Şubat 2019 00:15
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Yaptığımız çalışmalarla 618 olan ambulans sayısını bugün 4910'a çıkarmış¸ durumdayız. Acil istasyonu sayımız 481 iken bugün 2735'e ulaşmıştır.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 00:24
11
Yani beka sorunu yok işler yolunda mı diyorsun? Yoksa yolun yanlışlıkla mı bu yazıya düştü?
Beyin yikama 16 Şubat 2019 00:40
2
Beyin yıkıyorum.yalanlarla kirlenmişleri
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 01:13
54
Allah razı olsun ambulansları alanlardan AMA 5000 tane ambulans ne eder? Etse etse 500 milyon dolar eder. Yani 1 uçak parası!!!Özelleştirmeden gelen para ne kadar 60 milyar dolar. Türkiyenin dış borcu 450 milyar dolar. Geçmediğimiz köprü, kullanmadığımız havaalanları için cebimizden çıkan milyar dolarları nereye koyacaksın? Ha bir de yolda müşteri pardon hasta garantili şehir hastaneleri vardı dimi?
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 01:42
9
01:13 terorle mucadeleye harcanan parayi da yaz bakalim. Dev Tsk ihtiyaclari lojistigi bakim onarim yenileme.sen burayi takip et.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 02:26
1
01:13 yaziyomusun not al düş. Sgk ya aktarilan 2018 100milyar tl.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 02:31
16
Ver gazı, yerse! Artık üfürülen gaz sülfür kokuyor.
BEKA yı görememek 16 Şubat 2019 00:08
Chp meclise soktugu yetmezmiş gibi şimdide BELEDİYELERE sokacak hdpyi ve hdplileri..chp de hdp de pyd ye terorist demiyor..ikiside selo aşığı..hdp pkk ya terorist demiyor..abd de bu terorist pyd icin bizi tehdit ediyor. BEKA sorunu işte..chp hdpsever aday acikliyor.chp ,hdp ile sıkı dost ..ULKUCU ! İYİ parti de ÇIT yok. . Koca chp hdpseverlerden baska aday mı bulamadı ?
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 00:17
66
Dediğin gibi olsa bile meselenin bekayla alakası yok. Hdp 30 yıldır mecliste. Ee bu süre zarfında bekamıza ne oldu. Adamlar neyimize mani olabildi. Türkiye o dönemde daha güçlendi. Bekası kuvvetlendi. Komplo yapmayın rahat olun.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 00:26
7
00:17 dogudaki belediyelerde kaynaklari nerelere aktardiklari malum.kayyum ataninca pkk nin eleman sayisi 35 yilin en dusugune geldi..bu surede bekamiza nooldu diyorsun..terorle mucadeleye harcadigin yuzlerce milyar dolar cebinde kalsaydı fena mı olurdu ? Karsiliginda sehit veriyorsunda beka sorunu oteleniyor. Boş birak ertesi gun bagimsizlik ilan ederler.bati ya gelmeleri ayrica cok tehlikeli
Beka sorunun nedeni 16 Şubat 2019 00:31
3
00:17 abd pyd ye daha yeni devlet kurmak istedi ve iceride tr den tepki yerine destek bulursa nolacak ?
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 00:42
59
Ya kardeşim. Barzani de beka sorunuydu. ABD ve İngiltere 100 yıldır bağımsız kürdistan kurdurmaya çalışıyordu. Ne oldu? Adam bağımsızlık ilan etti önce ABD ve İngiltere karşı çıktı. Geçin bu mavalları. Milleti delirtmeyin.
KARAR OKURU 16 Şubat 2019 21:49
0
Arkadaşım unutma Erdoğan ın 5 yıllık siyaset yasağını Ce Ha Pe kaldırdı.Neden! Erdoğan Muhtar bile olamaz diye dalga geçiyorlardı.Ama değil muhtar başkanları oldu. O gazetelerin bile başı oldu. Ce Ha Pe Erdoğan'ı meclise sılumca iyi HDP ve İYİ partiyi sokunca neden kötü oluyor. Üstelik çözüm süreci ortağı CHP değil AKP dir.Neden! İlkeli ve dürüst olalım.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN