Back To Top
Gele gele buraya da mı geldik?

Gele gele buraya da mı geldik?

 - Son Güncelleme: 22.04.2019 Pazartesi 08:08
- A +

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıdan sonra uzun uzun siyasi analiz yapmaya lüzum var mı? Sadece ısrarla süren bir saldırı değil, dünyanın gözü önünde Kılıçdaroğlu’nu bir evde mahsur bırakacak kadar özgüven sahibi güruhun pervasızlığını inci ince kritik etmeye gerek var mı?

Konuşalım, yazalım, analiz edelim etmesine de sözün, lafın, konuşmanın, dilek ve temennilerin faydası var mı?

Muhalefet lideri, üstelik de yakın geçmişte PKK’nın suikast girişiminin hedefi olmuş bir lider gözü dönmüş bir kalabalığın hedefi olabiliyor. Utanmadan, çekinmeden dakikalarca saldırıp ardından saatlerce onu kuşatabiliyorlar…

Gele gele buraya mı geldik? Bu seviyeye mi düştük. Öfkenin, hamasetin, şovenizmin kaba gücüne teslim mi olduk? Sözü bitirdik de işimizi bilek gücüyle mi görmeye karar verdik?

Sorumlular sorumsuzlar, sakinleştirenler tahrik edenler, endişe edenler göz yumanlar…Herkes bilsin ki bu yol yol değildir. Ayrıca hepimiz bilelim ki bu utanç verici sahne müşterek yenilgimizdir, müşterek ayıbımızdır…

Buradan, bu berbat halden hemen çıkalım, derhal kurtulalım. Asla ama asla büyümesine yüz bulmasına izin vermeyelim. Türkiye’yi şiddet diline, tahammülsüzlüğe, kavgaya alıştırmak isteyene yol vermeyelim. Kazanılacak hiçbirşey kaybedeceğimiz makuliyet duygusundan daha kıymetli değildir, unutmayalım.

Türkiye muhalefet liderlerinin saldırıya uğradığı ülkeler listesine giremez, girmemelidir.

Fazla laf kalabalığının manası yoktur. Bu saatten sonra, bu dersten sonra ne yapılacağı de ne yapılmayacağı bellidir.

İnsanlığın en zor imtihanı

Sri Lanka’da kilisede insanlar Paskalya duasındayken ve otellerde savunmasız haldeyken katledildiler. Yaşanan büyük bir trajedidir. Terörün sinsi ve acımasız yüzünün insanlık için ne kadar büyük bir tehlike olduğunun yeni bir göstergesidir. Ortak bir meselenin ortak acısı küresel düzeyde maalesef dalga dalga yayılıyor. Dünya, Yeni Zelanda’daki acı dinmeden bir yenisine daha mahkum oluyor. Önce Müslümanlara şimdi de Hristiyanlara… Oysa, terör aynı terör, hepsi aynı felaket zihin yapısından doğuyor ve aynı felaketi üretiyor.

Vahşetini giderek artıran terör yeni ve daha acımasız yüzüyle insanlığı büyük bir sınavla karşı karşıya bırakıyor. Karşı karşıya bulunduğumuz tablo budur.

Terörün eli kolu serbest halde dünyayı dolaşmasının birçok sebebi var ama öncelikle ayrıştırıcı dil ve beraberinde gelişen farklı olana tahammülsüzlük bu zemini besliyor. Doğu’dan Batı’ya; bazı toplamlarda fazla bazılarında az ama hepsinde ciddi boyutlara ulaşan farklı dinlere, fraklı etnik topluluklara, çoğu kez azınlıklara yönelik düşmanlık, ötekileştirmek ve hatta şüphe, diğer gerekçelerin yanında şiddete alan açıyor.

Her terör eyleminin ardından önce sıradan kınamalar, sonra da sinsi sinsi gelişen ve hatta siyasetçilerin diline kadar ulaşan “Ama sizinkiler de yapıyor” türünden fanatik yorumlar terörü üstesinden gelinmesi gereken bir problem olmaktan uzaklaştırıyor.

Dünyanın karşı karşıya bulunduğu bu devasa sorun karşısında bu kadar çaresiz olmasının bedelini de masum insanlar ödüyor.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Mustafa ALSANCAK 24 Nisan 2019 16:21
Çok yazık! Keşke Sn Davutoğlu Erdoğan’ın onu orak biçer gibi koltuğundan kesip attığında sesini çıkarıp ne oluyoruz diye ayağa kalkmasını beklerdik. Ama bugün biraz geç kalınmış gibi olsa da iltimatom niteliğinde kaleme almış olduğu yazısı AKP TEPESİNDEKİ FONKSİYONERLERİN UYKULARINI KAÇIRACAK KUVVETTEDİR.Hazırlık aşamasının sonuna gelindiği anlaşılan yeni Merkez Partisi ile birlikte politika Sahnesi yeni simalarla da karşılaşacaktır. B.Arınç’ın tekrar sahneye çıkması kolay görülmüyor. Babacan gibi sağlam kafalı ekonomiste ihtiyacı v
KARAR OKURU 23 Nisan 2019 22:10
Tam isabet. Eline sağlık
doğan kaya 23 Nisan 2019 13:07
ben bir ülkücü olarak kılçdaroğluna yapılanları kınıyorum yapanları ve yaptıranları lanetliyorum bu akp cenahı gerilim ve düşmanlık olmadan siyaset yapamaz çünkü kibirden gözleri hiç birşey görmüyordu gözleri büyükşehirleri kaybetmenin acısı bunlara herşeyi yaptırır kılçdaroğlu kendine yakışanı yapmıştır az kaldı kılçdaroğlu öyle bir lider yetiştirdiki imamoğlu sağdan soldan herkesin otak adresi oldu chp eskidendi artık CHP ye oy verilmez yalanı bitti artık millet gerçeği gördü
KARAR OKURU 23 Nisan 2019 20:26
1
Sen ülkücü degilsin, çok belli :)))
süleyman d. 23 Nisan 2019 22:08
1
Trol ve troliçelerin yorumcunun adına soyadına bakıp kanaat belirtmelerini yadırgamamak lazım.
KARAR OKURU 23 Nisan 2019 07:01
Anlaşılan o ki halkımız YUMRUK atmakla değil YUMURTA atmakla TEPKİ GÖSTERMEYİ ÖĞRENECEK
Sri Lanka hükümeti, kilise ve otellere bombalı saldırı gerçekleştiren örgütü açıkladı.Euronews'in haberine göre hükümet en az 290 kişinin hayatını kaybettiği saldırıları "Cemaat el Tevhid el Vataniyye" adlı bir grubun gerçekleştirdiğini öne sürdü.Sri Lanka cumhurbaşkanı da saldırıya ilişkin uluslararası bağlantıların ortaya çıkarılması için yabancı ülkelere işbirliği çağrısında bulundu. Kaynak: Sri Lanka Bombalı Saldırı Gerçekleştiren Örgütü Açıkladı
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 22:12
Yazınızı okudum çok beğendim. Demokrasi ve özgürlük Adalet, anlamında bir düşünmemiz lazım.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 21:51
Sonuç olarak manzara nerde olduğumuzun fotoğrafı.gelecek için umut kırıcı ve kaygı verici.Bir zamanların umut ışığı Ak parti nerden nereye geldi .ve TC olarak döndük dolaştık aynı noktaya geldik.yıllar önce refah partililer bir cenaze töreninde “mollalar İran’a” gibi bir saygısızca protestoya maruz kalmışlardı.sebze fiyatlarının uçması, ekonomik çöküş,sporda yerlerde sürünme,sanatta kısırlık...bunlar tesadüf değil;cehaletimizin,geri kalmışlığımızın meyveleridir
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 21:43
BU HADİSE'NİN ÖZETİ ŞUDUR. HDP SÖZCÜSUNUN KURDISTANI ALACAĞIZ BATIDA CUMHURA KAYBETTİRECEGİZ SÖZÜNÜN ANADOLU İNSANININ BAGRINDAKI YANSIMASIDIR.NOKTA.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 22:37
4
megri megri yi unutmadık ak trol
Kararli 23 Nisan 2019 02:57
2
Yerinde bir yorum. HDP'nin yaptigi hayinlik derecesindeki politikalari desteklemeyi hiç düsünmedim. En çok şaşirdigim taraf açilim politikalarina hayir diyenlerin (çünkü devletin en büyük şarti PKK'nin silah birakmasiydi ve bu terörü bitirecekti) şimdilerde PKK ve türevleri ile koşulsuz bir şekilde ortaklik yapmasi. Daha da ileri gidilip seçimlerde ortak bir politika olusturmalarindan rahatsizlik olmamamizi istiyorlar. Ne yani böyle söyleyince yandas mi oluyoruz :)))
Süleyman d. 23 Nisan 2019 12:15
1
Megri megri Anadolu insanının bağrına yansıyamamış nedense. Gücü arkamıza alınca Anadolu insanı oluruz biz...
KARAR OKURU 27 Nisan 2019 12:12
0
"Bay Kemal" aşağılamasının sonucudur demek, akla izana daha yakın geliyor.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 21:42
Lutfen mi? Neden? Sayin hükümet karsiti dostlarim olayin merkezini sasirmayin. Ortada ne yazik ki şehitlerimiz var. Neden bunu konusmaktan imtina ediyorsunuz. O yumrugu atan yasli adam haksizdir ve büyük bir yanlis yapmis olabilir ancak bu kör taklidi yapmamizi gerektirmiyor. Belki bu kisi sebep oldugu olaydan dolayi üzgün oldugunu söyler. Diger yandan, bu ülkede milyonlarca insan her şehit haberi duydugunda ne hissediyor sizce? Lütfen hor görmeyin bu aileleri ve bizleri. Düzeltilmesi gereken en önemli husus anamuhalefet ve payandalarinin özelestiri yapmasidir. Ülkemiz belli h
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 19:50
Linc girisiminde bulunanlar gozaltina alinip sonra serbest birakiliyor. SULEYMAN SOYLU iSTIFA...
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 19:59
13
Tanam etsin de serbest bırakma kararının soyluyla ne alakası var.
Şehidin babası Mustafa Kırıkçı, "Ben şehit babası olarak Kemal'in buraya gelmesinden çok üzüntü duydum. Kendinin de haberdar etmediği için halkımız da ona karşı bir şeyde bulunmuştur yani" ifadelerini kullandı. Durum bu, olayı kim körüklemiştir siz hesap edin artık...
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 20:00
2
Lütfen bu yanlışa şehit babasını karıştırmayın. Böyle bir saldırı olmasa bunu demek aklına gelir miydi?
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 21:43
3
Sehidin babasinin boyle bir aciklamasi yok. Yandas gazeteden alinti yapmissin. Bilakis, "herkes cenazemize gelebilir. Saldirgan akrabamiz degil" demis.
Cem 22 Nisan 2019 19:14
3-4 Aydir ülkenin Cumhurbaskani ve Ic isleri bakani vede ortak olan Bahceli CHP esittir PKK, CHP terörle isbirligi yapiyor Kandil den emir aliyor diye söylemedi mi ve bunlarida yandas basin (%95) 24 saat kesintisiz millete ezberletmedimi. eeee simdi neden sasiriyorsunuzki.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 18:28
Erdoğancılar, Akp'liler, keşke sizin reisinizin evlatları da çürük raporualacağına, bir haftalık bedelli yapacağına Kılıçdaroğlu'nun oğlu gibi mehmetçik sıfatıyla askere gidebilselerdi. Ayna'ya bakmadan işinize geldiği gibi davranıp üç maymunu oynamayın. Evet KK, pasif, etkinliği yok, sevmeye de bilirsiniz ama en azından aradaki farkı görüp hakkını teslim edin. Erdoğan'ın Diyarbakırda Şivan Perverle, Barzaniyle elele olan fotoğraflarını ne çabuk unuttunuz. KK'nın böyle bir fotosu var mı?
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 18:58
9
Madem elinizde listesi var kimin çocugu nerede askerlik yapiyor. Parti ayirt etmeden listeleyin bakalim. Kimin yol arkadaslari ve yoldaslari nerede onlari da yazin. Kuru laf.
Süleyman d. 22 Nisan 2019 20:26
4
Sn 1858. Kuru da var yaş da. Hangisini istersen buyur. Bedelliyi en fazla hangi hükümet ve kimler için çıkardı? Bedelli hangi hükümet tarafından otomatiğe bağlandı? Hem "beka sorunu var" deyip hem orduyla oynamanın, asker sayısını ve askerlik süresini azaltmanın mantığını izah edebilir misiniz?
Kararli 23 Nisan 2019 03:07
0
Sn.20:26 TSK'nin yeni yapisi "profesyonel askerlik siatemi" üzerine kurulu. Merakiniz varsa arastirin lütfen. Daha çok teknoloji kullanimi ile daha az can kaybi ve etkili güç kullanimi hedefleniyor. Yani yüce ordumuz eskisine göre daha temiz (!) ve kararli. TSK'nin yaptigi operasyonlarin basarisi, ürettigimiz teknoliji henüz çok iyi degil ama basarisi azimsanamaz seviyeye gelmistir. Bedelli askerlikten yararlananlarin seceresini tuttuysaniz yayinlayin lütfen. ilk mesajimdaki yorumum çok net. Saygilar
Süleyman d. 23 Nisan 2019 10:09
2
Şecereci arkadaş sen hiç Merak atme. Yaş ve kuru tüm kayıtlar bir bir ortaya döküldü dökülüyor.Devletin Kozmik kayıtlarını fetöye iştiyak la veriverenlerin: şeffaf olması gereken belediye kayıtların incelenmesine yapıtığı hukuk dışı engellemeler düzeltildiğinde muhtemelen USULSÜZLÜKLERİN TÜM ŞECERSİ adeta bir konkordato ilanı gibi BİNALARIN DUVARLARINI KAPLAYACAKTIR. Balıkesirdeki 41bin liralık höşmerim borcundan Kars taki 400 milyonu bulan borç batağına kadar!!!
Süleyman d. 23 Nisan 2019 10:19
2
Yazdıklarından "bedelli" ci olduğun belli oluyor. Ama hem şehit kanını politik çıkarlarına alet edip hem asker kaçağını ödüllendirmek nasıl bir karekter anlamak mümkün değil! 15.000 TL mi bir Türk askerinin bedeli? Avrupa'nın bile yeniden "gönüllü ordu" ya dönme çabalarının başladığı konjonktürde sen kendini avuta dur. Madem paralı ordu çözüm. Her gün bekamızın neden daha kötüye gittiğini iddia ediyorlar???
Muhtefi. .. 22 Nisan 2019 18:22
Benim yakınım olsa ben Teroristler ve uzantılarının !.malum çevre.! ile gülüşen siyasi veya benzeri birilerinin orada olmasını asla, asla istemem. !..medeni tavır takinirim ..TÜRK BAYRAĞINA bizim duygularımizla ve Türk Devletine bizim ortak duygularımızla olanla beraberiz (siyasi görüşü çok önemli değil ,,iç siyaset üstüdür çünkü ) .Önce (bütün etnik kökenleri ile) Vatan ve Milletin Bölünmez bütünlüğüdur......gerisi,falani, filani,aması, mamasi....ÇIKMAZ SOKAKTIR..Nokta. .!..
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 18:54
4
Peki pkk'yı topraklarında besleyen Barzaninin ve Abdullah öcalan için özgürlük savaşçısı diyen şivan perverin ortalarına geçip el kaldıran reis için de bu görüşün geçerlimi? Erdoğanın gelmesini istermiydin?
Muhtefi. . 22 Nisan 2019 21:42
0
18:54 Tabi ki. HAYIR. .Cözüm ,Analar aglamasin vb saçmalığına medya'da vatandaş olarak o zamanda hayır şimdi de HAYIR. Aziz Vatanin Mukadderati İç siyaset üstütur. '!..burada KIRMIZI veya YEŞİL tiklama olacakmış umurumda bile değil umurumda. !.Önce VATAN, MİLLET Bölünmez Bütünlük başkası yoktur. Her türlü siyasi fikir olur, Eyvallah fakat VATAN ve TÜRK MILLETI (etnik kokenlerimiz ile) bütünlüğünde! !!.
yaşar çalışkan 22 Nisan 2019 17:55
sayın gazeteci kılıçdaroğlunun orya gitmesi rovakasyon değilmi madem yazacaksın objektif ol
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 18:20
4
Ya kardeşim cenazeye katılmak niye provokasyon olsun. Nasıl bir bakış açısı bu. Diğerlerinin katılmaya, taziyeye hakkı var da bu adamın yok mu?
BURSALI KARARLI 22 Nisan 2019 18:28
2
ORASI NERESİ KİMDEN İZİN ALINACAK HER VATANDAŞ TC'NİN HER KARIŞ TOPRAĞINA GİTME HAKKINA SAHİP DEĞİL Mİ?
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 17:33
Kırıkçı, "Ben şehit babası olarak Kemal'in buraya gelmesinden çok üzüntü duydum" dedi.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 23:47
2
demedi uyduruyorsun babası ben böyle bir şey demedim dedi
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 16:53
Turkiye ozeti .nokta
ismail dikel 22 Nisan 2019 15:23
Ahmet Davutoğlu bugün 15 sayfalık bir manifesto yayınladı. Zehir-zemberek bir metin. Okumakta fayda var. Davutoğlu AKP’nin İçinden de belli bir destek almasa, bir tabana oturmasa bu manifestoyu yayınlamazdı. Bahçeli’nin AKP’yi bitiren söylemleri de Davutoğlu’na yardımcı oluyor..
Fevzi 22 Nisan 2019 17:22
3
Bomba açıklamalar geldi D.olu'ndan. Tamam iyi hoş da, Davutoğlu kendi hakkını/hukukunu/koltuğunu bile koruyabilme yeteneğini gösteremedi. O cesareti gösteremedi. Şimdi AKP vazosu kırılmışken, ortaya çıkması karikatürlük bir şey.
Süleyman d. 22 Nisan 2019 15:17
Olay sıradan ve spontane bir olay olmanın aksine ince bir kurgunun ürünüymüş gibi gözüküyor. Yediği yumruk yüzünden yine Kılıçtaroğlu'nu suçlayan Bahçeli'nin kimsenin anlamlandıramadığı şiddetteki agresif tavırlarını da üzerine koyarsanız: Cumhur ittifakından her seçimde artan bir zararla çıkan Erdoğan'ın "Türkiye ittifakı" arayışına aba altından sopa gösterildiğini görebilirsiniz.???
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 15:10
Kilicdaroglu'na yapilan saldirinin ardindan Davutoglu'nun yaptigi kapsamli aciklama ayni zamanda AKP'de bir grubun ulkenin kontr-gerilla yontemleriyle yonetilmesini kabul etmiyeceklerinin ilani anlamina geliyor. Bu durum Istanbul secimlerinin iptali ihtimalini de azaltir gibi gorunuyor.
engineer 22 Nisan 2019 14:17
KENDİLERİNDEN HESAP SORULMASI PANİĞİNE GİRENLER, MİLLETİN DİKKATİNİ DAĞITIP BAŞKA YÖNLERE YÖNELTİYORLAR, BU GAYRET FAYDA ETMEYECEK VE ERGEÇ KİM NE ETTİYSE KARŞILIĞINI GÖRECEK, HEM HALK KATINDA HEM DE HAK KATINDA, HALK KARTINDA KARŞILIĞINI GÖRMEK BU DÜNYADA KALIR YA HAK DİVANINDA MAHKUM OLMAK EBEDİDİR, ALLAH MUHAFAZA.
yeni parti 22 Nisan 2019 14:09
Sayın Ahmet Davutoğlu'nun AKP ve Erdoğan'a yaptığı sert ikazlar şunu gösteriyor başta Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu olmak üzere Türkiye'de Merkez Sağ seçmeni kapsayacak yeni özgürlükçü bir partinin kurulma aşamasında olduğunu bizlere gösteriyor Ahmet Davutoğlu'nun AKP ve Erdoğan'a karşı sarfettiği ikaz ve sert sözleri anlamı Türkiye'de başta Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu olmak üzere içinde eski AKP lilerin de olduğu ve insanların reel politik özgürlüklerini karşılayacak yeni bir partinin kurulma aşamasında olduğunun işaretidir yeni parti Çok
yeni parti 22 Nisan 2019 13:57
eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu bu açıklamaları şunu gösteriyor yeni Partinin bir an önce kurulacağının sinyalini veren Ahmet Davutoğlu Abdullah Gül Ali Babacan ve hatta Bülent Arınç'ın da içinde bulunacağı Beşir Atalay'ın da destek vereceği bu yeni partide AKP den büyük oranda oy alıp akp den kopuşların güçlenecegi sinyalini veren Ahmet Davutoğlu AKP nin ve Erdoğan'ın şu anki siyasetinin halka ve Türk toplumuna hiçbir şey katmadığını beyan etti ahmet davut oglu.
Süleyman d. 22 Nisan 2019 13:57
Kııçtaroğlu bir maddi yumruk yedi ama attığı iki manevi yumruk groge durumdaki Akp'yi içten içe çökertmek göreceksiniz! 1.Sag-direk: "Pkk nın pusu kurup direk kurşunladığı tek lider benim" demesi; 2.Sol aparat: "Evladı 'mehmetcik' sıfatıyla şereflenen tek lider de benim" demesi ; Anlayışı olana çok ağır darbelerdir. Gelecek seçimde AKP reklamlarında "Sen üzülme ağlama" şarkısının yerine "kendim ettim kendim buldum" şarkısının çalınacağını şimdiden duyabiliyorum:)
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 18:37
3
İnşallah
yeni parti 22 Nisan 2019 13:50
AKP hükümetlerinin seçimle işbaşına gelen son başbakanı olan Ahmet Davutoğlu bugün Facebook hesabından bir açıklama yaptı. “Partimiz dar ve çıkarcı bir gruba terk edilemez” diyen Davutoğlu, “Cumhurbaşkanı’nın seçimlerin birinci derecede tarafı olarak seçim ortamının gerektirdiği yoğun ve çoğu zaman da sert siyasi polemiklere girmek durumunda kalması, eşit mesafede durması gereken Cumhurbaşkanlığı kurumunun toplumun en az yarısı ile psikolojik bir kopuş yaşamasına yol açmaktadır” ifadesini kullandı. Kaynak Yeniçağ
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 16:42
3
Adam doğru söylemiş. Tamamını okudum. Her şeyi yerli yerinde açıkça belirtmiş. Artık tüm AK partililer öz eleştiri yapmalı.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 13:49
Sayın karaalioğlu bu dünyada da böyle türkiyede de hirıstiyan biri yüz kişiyi oldürüyor yanlız kurt oluyo müslüman öldürüyor islam töreritsti oluyor türkiye de bakana yuruk atıyor umut oran anlından öpüyor sözcü gaz. Yurmruk terapi oluyor muhafaxakar biri yapıyor irtica dinxi gerici empati istiyorsak önce eğri oturup doğru konuşacağız dürüst ve adil herkese eşit olacağız eski mazlumderin sözü vardı nerden gelirse gelsin mazlumdan yana
Vatandaş 22 Nisan 2019 13:49
Ektiklerini biçiyorlar!Suç onlarda değil onları bu duruma getirenlerindir!Ülkenin yarısını dışlayarak,ayrımcılık yaparak,onları rencide edecek dil kullananlar ektiğini biçiyor!Allah vatanımızı ve milletimizi daha da beterinden korusun.Gelecekten son derece umutsuzum.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 13:34
Şu saat itibarı ile soylu soyluyu dinleyerek mi 'Gele gele buraya da mı geldik' ten kurtulacağız? Kıvırmayı bıraksak...
karar okuru değil 22 Nisan 2019 13:15
Sayın ve de yorum yazan bir çok okuyucu ; adaletsiz olmak ve daha nice melun sıfata sahip olmakla itham ettiklerinize eyvallah ta sizin 'adaletiniz' nerde.
okur okur anlamaz :*, 22 Nisan 2019 14:31
2
sayın okumaz neden okumuyorsun okumadan düşünmeden nasıl fikir sahibi oluyorsun. Adalet asalet gerektirir. burda adalet aramak ahmaklıktır. ben ne adaletsizlikler görüyorum her gün bizatihi
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 12:43
Bu ayıp; oturdukları koltuk gitmesin diye nefret dilini her daim kullanan, milleti iki kutba ayrıştıranların ayıbı ve günahıdır. Kendi çocuklarına askerlik yaptırmayan, ülkenin tüm kaynaklarını oğullarına kızlarına peşkeş çekip, başkalarının çocuklarının cenazeleri üzerinden beslenen kan emicilerin günahı ve ayıbıdır. Aklı selim vicdan sahibi tüm AK partililer ve MHP'liler bu çirkin oyunları görmektedir.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 14:39
19
Kendi adiniza konusun lütfen. Akli basinda birisiyim. Bu çirkin saldiriyi kiniyor olmam demek sizinle ayni çizgide oldugumuz anlamina gelmez. Anamuhalefetin toplumu geren, sinir uçlarina dokunan siyasi tutumlarinin ne gibi facialara sebep olabilecegini görmemizi saglayan bir olay olmasi sebebi ile üzerinde iyi düsünülmesi gereken bir olay.
Ahmet Kaya 22 Nisan 2019 16:47
2
Sayın Karar okuru rumuzlu şahıs birde kendine özeleştiri yapsan.Ben kime HİZMET ediyorum.Benim hizmet ettiklerim kaç kişinin hakkını yedi.Kaç kişi haksız yere işe girdi,kaç kişi hak etmedikleri sınavları kazandı,kaç kişi devletin verdiği teşvikleri kendi grubuna verdi,kaç kişiye iftiralar atılıp, tuzaklar kurulup hayatları mahvedildi.
eski islamcı 22 Nisan 2019 12:35
20 Sene önce bu ülkede cuma namazı kılınmaz Türkiye Darül harptir biz bu ülkenin sistemini kabul etmiyoruz bu ülke tagut bu ülke laik bir rejim milliyetçilik faşizmdir kafatasçılık diyen islamcılar 20 Sene sonra devleti kutsayıp acayip milliyetçi oldular .MHP ile bir oldular. en büyük askerci polisci onlar oldular Nereden Nereye dünün militan islamcıları bugünün koyu milliyetçileri oldular
göktürk börü 22 Nisan 2019 12:33
Ankara'nın Çubuk ilçesinden falanca köyünden bir Çiftçi çıkıp Kemal Kılıçdaroğlu'na suratına yumruk atıyor ve bu Çiftçi Bütün Türkiye'yi Dünya'ya rezil ediyor. bugüne kadar Kemal Kılıçdaroğlu kendisine yumruk atan Çiftçi için mitinglerde şöyle diyordu ve çiftçiler için türk köylüsünü ezdirmeyiz Türk köylüsünü her zaman İhya edeceğiz tarımı bitirdiler tarıma sahip çıkacağız diyordu Demek ki neymiş Türk köylüsü Kılıçdaroğlu'nu anlamamış gitmiş Kendisini savunan insanın suratına yumruk atmış İşte ben buna nankörlük ve çom
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 12:48
2
O şahıs çiftçi mi bilmiyorum ama Akp'li çıktı!ihraç edeceklermiş:-) güya galeyana gelmiş, zannedersin 15 yaşında ergen! Gerçi bu milletin bir kısmı ergenlikten çıkamıyor, yani yaşına başına bakmamak gerek belki?!
realist 22 Nisan 2019 14:03
4
seçimden önce fındık üreticileri Ordu'da fındıklarını ateşe verip üstüne benzin döküp yaktılar ve şöyle bağırıyorlardı AKP bizi bitirdi fındığı muz para etmiyor dediler ama sonra gördük ki 31 Mart seçimlerinde Ordu yine AKP ye verdi oylarını işte görüyorsunuz kandırılmış bir toplumdan Başka ne beklenebilir ki seçime kadar aglıyorlar Seçimde ise AKP ye oy veriyorlar Kendi düşen ağlamaz
Ahmet Kaya 22 Nisan 2019 18:29
9
Kılıçdaroğlu söylediklerinde samimi olmadığı için Türk köylüsü kendisine inanmamış olmasın!Hatırlatmak isterim;Zeytin dalı harekatı yapılacağı zaman,sabah Kılıçdaroğlu çıktı ekranlara dedi ki''Türkiye kendisine olabilecek tehditlere karşı bu harekatı yapması hakkıdır.''Akşam oldu.Aynı Kılıçdaroğlu ekranlara çıktı.Dediki''Suriye bataklığından çıkamayacaksınız.Ne işiniz var orada'.'Haydi gel de bu adamın samimiyetine inan.Daha çok örnek var ama yer müsait değil.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 12:17
Dipsiz Dibe Seviyesiz yolculuk...
karar okuru 22 Nisan 2019 12:14
Sn Karaalioğlu, Türkiyede devlet aklı değişmediği sürece bu işler sürer gider.Bu süreçte bu ülke gerçekten beka sorununa sürüklenebilir.Milliyetçiliğin şövenizme Müslümanlığın dinciliğe evrildiği toplumları tarih çok acı deneyimlerle yaşattı insanoğluna.Yapmayın etmeyin yazık ediyoruz ülkemize.Daha demokratik daha özgürlükçü daha adaletli daha ahlaklı daha vicdanlı daha üretken daha çalışkan olan Gerçekten en iyi milliyetçidir en iyi müslümandır.Eğer bu olmazsa Linç kültürlü ve evi yakın diyen yaratıkları yaratmaya devam ederiz.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 16:03
1
Okuduğum en güzel yorumlardan biri.. Eyvallah..
Başımıza ne geldiyse öncekilerin adaletsizliklerini, eziyetlerini gelenlenlerinde kendilerine hak görerek diğerlerine yapmaları.Biz böyle gidersek ne özgürlükçü ne hakkaniyetli bir sistem ne de sosyal devlet olamayız.İnancli biri olarak dinden hiç bahsetmiyorum.sagcisi solcusu hassas noktalara dokunmadan ne yapacaklarsa insanlık için yapsınlar.Bu seviyesiz karmaşa bitsin artık..
Şerif 22 Nisan 2019 11:56
Bu olay tesadüfen mi?? Yoksa taammüden Siparişle mi oldu???
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 12:53
1
Sipariş olmasa bile her türlü koşul hazırlandı!
Hak ve Adalet 22 Nisan 2019 11:52
HDP Şayet terörle iltisaklı ise neden kapatılmıyor. Neden seçim öncesi 94 milyon TL yardım yapılıyor. Neden parti yöneticileri hakkında suç duyurusu yok. Amaç siyasi taktik mi? Öyle ise midem bulanıyor bunlardan yazıklar olsun
Z.İ. 22 Nisan 2019 11:48
millet herşeyi görüyor ve anlıyor.Faili örtmenin anlamı yok. bu konu bu ortamda tartışılamaz bile.çünkü rüzgar sizin baktığınız yerden esiyor. maalesef. RÜZGAR EKEN FIRTINA BİÇER. kurşun ekili topraktan gül devşirilmez. yeni hasat yapmışsınız toprak tavsız o tarladan uzak duracaksınız...
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 11:40
Dayın akar ın insanları dağıtmak için kullandığı söze taktınız yalnız karşılaştırmak için söylüyorum hendektekilerine birileri arkadaşlar demişti de hatırlatayom istedim
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 13:38
1
Hep geriye, hep ten geriye deyon, yaniye.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 11:21
Saygıdeğer Mustafa Bey.. Öncelikle bu saldırı kabul edilir yenilir yutulur bir olay değil elbette. Şehit cenazeleri siyasi hesaplara malzeme edilemez. Lakin meselenin arka planı olduğu gerçeğini görmezden gelemeyiz. Bu olay" Kürdistan alacağız batıda Cumhura kaybettirecegiz" sözünün muhataplarina karşı ortaya çıkmış bir sonuçtur.PKK nin Kemal Kılıçdaroğlu'na saldirmadiginiyi da siz dahil herkes bilmektedir. O hadise tam bir mizanseldir.
engineer 22 Nisan 2019 10:53
Hazer kıl kırma kalbin kimsenin canını incitme Esir-i gurbet-i nalan olan insanı incitme Tarik-i ışkda bi-çareyi hicranı incitme Sabır kıl her belaya hâne-yi Rahman’ı incitme Felekde hasılı insan isen bir canı incitme Günahkar olma fahr-i âlem-i zî-şanı incitme Elin çek meyl-i dünyadan eğer aşık isen yare Muhabbet camını nuş et asıl Mansur gibi dare Misafirsin felek bağında bendin salma efkare Düşersin bir belaya sabrı kıl Mevla verir çare Felekde hasılı insan isen bir canı incitme Günahkar olma Fahr-i Alemi Zişanı incitme.
okur okur anlamaz :*, 22 Nisan 2019 14:33
0
Nalan ben de sever idim dağına ama bırak enginarı tatatesen bile lüks oldu nolcak bu enginarın hali
Kİm Dinler 22 Nisan 2019 09:42
Daha dün buna benzer saldırılar ً, Açılım sürecinde , Ak Partililere yapılıyordu ve biz çok üzülüyorduk , Şimdide üzülmeliyiz mesele K.Kılıçdaroğlu meselesi değil, ülkenin dirlik ve düzenidir. Hem bizim “ Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi başkasına yapma” gibi Ahlaki bir ilkeye sahipken bunu nasıl mazur görebiliriz
Yurdun İnsanı 22 Nisan 2019 09:41
Mustafa bey çok sağolun..Ancak değerli yorumların haricinde bu konuya dikkat çekmek istiyorum.Son örnek Sudan ve diğer islam ülkelerin de mağdur,haksızlığa uğramış kitleler iktidara karşı korku eşiğini aştıktan sonra,ekonomik,siyasi, hukuki sorunları ve öfkeleri üzerinden muhalif olarak tek adam iktidarına karşı konsolide edilir.. RTE TÜRKİYE İTTİFAKI anlayışı doğru bir hamle idi,Kılıçdaroğlu olayında samimi olmayıp,taktiksel stratejik,çıkarcı niyetli olduğunu gösterdi.Kendine,topluma ve ülkeye yazık etmemesi gerek.Feraset ve akıl devletliler i
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 09:18
Bu terörü oluşturan , besleyen, planlayan , kanalize eden o sizin medeniyet ve demokrasisinden hayranlık duyduğunuz batının siyâsetçileri ve istihbârat örgütleridir sayın Karaalioğlu. Böyle büyük ve organize bir iş dünyâ hegemonlarının bilgisi hâricinde olamaz.
karar okuru ... 22 Nisan 2019 10:45
1
medeniyet ve demokrasilerine hayranlik duyulan bati yerine bu saygideger okurun tavsiyesi ne ola ?? hangi medeniyeti önerir.. Kilicdaroglu'na bunu yapacak kadar nefret dolu bu guruhu dünya hegemonyasi mi organize etti?? Bu guruh ayni tarzda katliam yapacak ortami bulursa, ayni seyi yapmazlar mi? Srilanka katliami bütün insanligin ortak utancidir. Kilicdaroglu'na yapilan saldirida bütün Türkiye'nin utancidir. Dünya hegemonyasi deyip utanmazlik göstermek medeniyetsizlikten öte bir nefret cukurudur.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 12:08
1
Sen toplumu kutuplaştırıp adamlara fırsat verirsen, adamlar da ortaya çıkan toplumsal gerginlikten doğan enerjiyi ajanlarıyla şiddet olaylarını tetiklemek için kullanırlar.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 12:30
13
Hemen tavsiyemi ileteyim; Kafanı kumdan çıkar ve kim olduğuna, neyle karşı karşıya kaldığına bir bak. Senin kökün ne muharref hıristiyanlık ne de seküler paganlık. Eğer Türk isen kökün islam , medeniyetin islam, yaşantın islamdır. Değilsen işte böyle batının girdiği her deliğe girmeye çalışan acayip birşey olursun ama aslâ ne kendin olursun ne batı.
Adiniz KARAR 22 Nisan 2019 15:56
0
Saygideger okur islam medeniyeti yazacagini biliyordum. Su icinde yasadigimiz Türk'ün devletinin bastan ayaga hangi medeniyetin degerleri ile yóródógünü Anayasasindan medeni kanununa, Ticaret hukukundan, Ceza kanununa kadar hangi medeniyetten beslendigini bilsen kimin basinin kumda oldugunu kesinlikle sormazdin. Demokratik düzenin ve secimlerin bati medeniyetinin sermayesi oldugunu yazmamam gerek yok. Medeniyet cehalet degil elbette.. Islam medeniyeti mi ? Müslümanlarin medeniyeti mi? Müslümanlarin medeniyetini biliyor görüyoruz. Ama islam medeniyetini Peygamberin vefatindan beri
Menderes YILDIRIM 22 Nisan 2019 09:14
Yorum 4) Mustafa Bey; CHP liderine Saldıranlara, yapılan saldırıyı DESTEKLAYENLERE SORUYORUM. 1) İmralı canisi ile İMRALI da ve Canileri ile OSLO da yapılan Görüşmeleri. 2) Habur da PKK lı teröristlerin ayağına giden Çadır Mahkemeleri ile AKlanmaları. 3) İmralı canisi ve Bebek katilinin Mektubunu DİYARBAKIR Meydanında okutturup, TRT den canlı yayınlanmasına + AA dan Dünyaya önemli haber olarak servis edilmesini. 4) HDP + AKP nin 28.02.2015 de Dolmabahçede yaptığı anlaşmayı. A) DESTEKLİYORLAR mı? B) Bunu yapanlara OY VERDİLER mi? Saygılarımla
ahmetmehmet 22 Nisan 2019 09:12
Bahçeli'ye dikkat...Bahçeli çok akıllıca bir taktik kullanıyor. AKP hâlâ uyanamadı. Böyle giderse MHP, AKP'yi yutacak. Bahçeli'nin amacı bu. Ve bu stratejiyi çok iyi yönetiyor.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 11:33
1
Hani bu Bahçeli siyasetten anlamıyordu....
Menderes YILDIRIM 22 Nisan 2019 09:08
Yorum 3) Mustafa Bey; Saldırganlara sorulması gereken SORU. 28.02.2015 de, Dolmabahçe de HDP adına = P. Buldan + S.S. Önder + İ. Baluken + AKP Hükümeti Adına Başbakan Yrd. Y. Akdoğan + İçişleri Bakanı E. Ala ve AKP adına Grup Baş. Vek. M. Ünal Beylerin yaptığı ve katıldığı toplantı hakkında acaba ne düşünüyorlar? AKP nin yaptığı anlaşmayı ve toplantıyı belirttim. Bu kişiler de CHP Resmi olarak HDP ile hangi tarihte ve nerede anlaşma yaptığını söylerler mi? Bu kişiler HDP + AKP arasındaki anlaşmayı hala DESTEKLİYORLAR mı? Saygılalrımla
Süleyman d. 22 Nisan 2019 15:21
0
Soru 2. Bu mühim zevat tasfiye mi edildi yoksa hala parti üst yönetiminde devam ediyor mu?
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 09:03
Ülkede asıl beka sorununa ayrıştırıcı dil kullananlar yol açmaktadır . Sayın Kılıçdaroğluna çok geçmişler olsun dileklerimizi iletiyoruz .
Menderes YILDIRIM 22 Nisan 2019 08:45
Yorum 1) Mustafa Bey; Ne Kemal Beye nede her hangi bir insana yapılan bu saldırıyı asla ama asla kabul etmek İNSANIM diyen hiç birimize yakışmaz. SORUYORUM? İnsan, insana ZARAR verebilir mi? İnsana zarar verene, İNSAN denir mi? MÜSLÜMAN bir kişi insana ZARAR verebilir mi? Daha farklı şekilde, insana ZARAR verene MÜSLÜMAN denir mi? ALLAH' ın verdiği canı, ALLAH tan başka kimse alabilir mi? Bunların dini ney ki, YARADAN ALLAH' ın verdiği canı almaya kendilerini YETKİLİ kılıyorlar? Saygılarımla
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 08:28
Bu hepimizin değil akp ve MHP nin ayıbıdır.
musto 22 Nisan 2019 08:28
Kutuplaştırıcı nefret dili susmuyor burdan vazife çıkaran binlerce avantacı mafya bozuntularının emrinde çapulcu gurup görev bekliyor Bahceli akıl veriyor her cenazeye gitme bir ara ortağı sıkıysa Sivastan öteye git demişti.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 08:17
KARAR Gazetesi yazarlarına yazılarından; güzel haberlerinden dolayı editörlere teşekkür ediyorum.
İskender Çayla 22 Nisan 2019 08:17
Karar gazetesi yazarlarını Türkiye öncelikli duruşları nedeniyle kutlarım. Böyle günlerde kim demokrat, kim değil daha iyi anlaşılıyor. Bu kadar büyük badireler atlatmış bir ülkenin hala karanlık güçlerin etkisinde kalması mümkün değildir. Bunu tezgahlayanlar kendi sonlarını hazırlıyorlar. Toplumun çoğunluğu bu yapılanları elbette onaylamıyor.
Muhtesem KANUNI 22 Nisan 2019 08:18
Kiliçtaroglu saldiri sonrasinda oldukça milli (!) sayilabilecek, öyle ki Dumlupinar ve Sakarya zaferlerine kadar uzanan bir tarihsel yolculuga kapildik, açiklamalarda bulundu. Hepimize siyasi pozisyonunun aslinda ne oldugunu açiklamaya gayret etti.Umarim herkes ne olup bittiginin farkindadir. Kimse kimseyi kullanmiyordur ve bir daha boyle saldirilara zemin olusmaz. Ve umarim bu şehitlerimizin ölümüne sebep olanlar için elinden geleni yapar.
Aldirma Reis 22 Nisan 2019 08:00
Velev ki, Kılıçdaroğlu’nun, -PKK’nın Kandil’deki baronlarının verdiği emirlerle hareket ettiklerini gizlemeyen HDP ile, mahallî seçimlerde netice almak için ap-açık işbirliği yapmasından dolayı- böyle bir protesto ile karşılaşması beklenebilir idiyse de, asla kabul edilemez. Neyse ki, güvenlik güçlerinin tedbirleri ve Savunma Bakanı Hulûsî Akar paşanın da halkı yatıştırmasıyla, hadise fiilî bir saldırı olmadan atlatılmıştır.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 08:50
1
Aynı "protesto" cumhurbaşkanına yapılsaydı savunma bakanı aynı şeyleri mi söylerdi?
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 07:08
Millî savunma bakanı, Kılıçdaroğlu'nun inde olduğu evi taşlayanlara "protestonuzu yaptınız, tepkinizi gösterdiniz, artık dağılabilirsiniz" mealinde bir şeyler söyledi.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 08:09
2
Böyle cahilce konuşma bir Bakan'a yakışan konuşma mıdır!?
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 08:23
35
Yerinde söylenmistir.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 09:13
1
Milli Savunma Bakanı; "Değerli arkadaşlarım, mesajınızı verdiniz, tepkinizi gösterdiniz" dedi. Tepki miydi? Linç girişimi miydi? ve hangi "değerli" arkadaşlar?
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 18:31
2
Evladını şehit vermiş değerli arkadaşlar.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 05:47
Bu görevlisi görevsizi bakanı sorumlusu sorumsuzunun şu akla ziyan ‘kabul edilemez’ diye başlayan zeka fukarası açıklamaları ; bu olayların kabul edilebilecek en ufak bir yanı mı varki, kabul edebilecek bir tane aklı başında insan mı varki böyle ifadelere sığınırlar... sorumluluğumu yerine getirmiyorum ama sorumlu olduğumu da kabul etmiyorum diye anlıyorum ben o ifadeyi... aslında hakettiniz anlamı da çıkarıyorum... yazık çok yazık...
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 04:18
Bakan Soylu’nun CHP’li il başkanlarını PKK’lı olmakla suçladığı konuşması orda dururken, iktidar ülkenin yarısına zillet ittifakı derken bu olanlar gayet normal.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 03:02
Kılıçtaroğlu şehit yakınlarının istememesine rağmen cenazeye katılarak hadiseleri provoke etmiştir.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 07:21
2
Daha dün Bahçelinin "CHP destekçisi PKK’lı teröristler dört vatan evladımızı şehit etmedi mi?" şeklinde ki sözleri provoke değil mi?
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 10:47
2
Yalan atma!!! Kılıçdaroğlu şehit ailesine gelmek istediğini belirtmiş. Olumlu yanıt alınca cenaze törenine katılmıştır. Utanmadan yalan söyleme.
MIrra 22 Nisan 2019 02:06
2.cumhurbaşkanı ismet paşaya benzer saldırı olmuştu sonrası her kesimin yüreğini yakan 1960 darbesi gerçekleşti.Umarım siyasetçiler aklını başına alır ve olabilecek kötü seneryoların önünü kapatır.Bir an önce merkezi idare edecek yeni bir oluşuma ihtiyaç vardır.
Süleyman d. 22 Nisan 2019 10:03
1
Bu milletin 1960 darbesinde sessizliğinin iyi analiz edilmediğini düşünüyorum. Kurtuluş savaşını yapan nesil henüz hayattaydı???
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 01:58
Sayin yazar sizin gordugunuzu, cumhurbaskaninin ve etrafinin gormuyor olmasi mumkun mu? Eskiden olsa siz de dahil bircogumuz dis guclerin oyunu, birileri ak parti aleyhine ortami geriyor, kriz cikarmaya calisiyor demez miydik? Simdi hergecen gun daha net anlasiliyor ki, bu noktaya gelis, hadi yine gozu kapayalim da, cumhurbaskani ve etrafini saran, dindarliktan ziyde fasist zihniyetteki ne idugu belirsiz sonradan bitme partili onderler tarafindan bizzat kurgulanip tesvik edilmis demeyelim ama surasi kesin engellenmemis ve yolu acilmis bir durum. Secimler kaydikca daha da aleni artik hersey...
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 01:55
Savunma bakaninin olay yerine gidip saldirganlara "mesajiniz alinmistir" demesi buyuk skandaldir. Baska bir ulkede istifa ettirirler. Devlet Bahceli'nin "Kilicdaroglu, sen ne yaptin da vatandas sana yumruk atti. Dusun. Tatile cik" demesi de buyuk skandal ama bu Bahceli'den beklenen bir davranis. Nefret tuccarligi ile beslenen bir siyasetci oldugunu bilmeyen yok.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 08:33
30
Bence gayet yerinde açiklama. Dost aci söyler. Saldiri kabul edilemez.
okuyucu 22 Nisan 2019 10:49
2
Aci söyleyen dost saldirganlarin mi dostu yoksa saldiriya ugrayanlarin mi ?? Bakan oldugu icin bakiyor! Ve dogal olarak saldirganlarin mesajini aliyor.. Afiyet olsun. O mesaji yesin dursun.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 01:53
Size katılıyorum. ''Sorumlular sorumsuzlar, sakinleştirenler tahrik edenler, endişe edenler göz yumanlar…Herkes bilsin ki bu yol yol değildir. Ayrıca hepimiz bilelim ki bu utanç verici sahne müşterek yenilgimizdir, müşterek ayıbımızdır…''
KaRaR oKURU 22 Nisan 2019 09:07
2
Müşterek ayıbımız değil kardeş, bu ayıbın adresi belli. Muhalefet gayet edepli bir dil kullandı son süreçte. Ama birilerinin dili şeytan dili, ayristiriyor, kışkırtıyor. Tokadı da yiyince iyicene azdılar. Böyle giderse bir kivilcima daha katlanamaz bu millet. İtidal diline ihtiyacımız var.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 00:59
siyasal islamcılar türkiyeninde dünyanında başına bela oldular.
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 10:35
12
Bak sen. Ne büyük bir laf o öyle?
KARAR OKURU 22 Nisan 2019 00:58
Hiç de müşterek ayıbımız falan değildir, ben şahsen bu iklime hiç bir katkıda bulunmadım, bu başarı(!) tamamen AKP ve ortağına aittir.
Karar Okuru 22 Nisan 2019 07:03
1
Birde şimdi pişmanlıkla eleştirenlerin geçmişteki destek ve katkılarını unutmamak gerek
Abdullah hasan 22 Nisan 2019 09:46
0
Kesinlikle benim de bir katkım yoktur hatta ''Kendimize yazık etmeyelim'' diye çok yalvardım, suç varsa politikacıların ve ''Benim politikacım'' diye politikacısının yaptıgını hep hoş gören partizanların da.
acz 22 Nisan 2019 00:27
Seçimden önce Millet ittifakına "İllet Zillet" diyerek hakaret edenler,"Kandilin ve Pkk 'nın güdümünde olmakla" twitler atarak suçlayanlar. Bir anda söylem değiştirip "Dönem, musafahalaşma, kucaklaşma, birlik ve beraberliğimizi perçinleme dönemidir.” demeye başladılar. Ancak atılan ayrılık tohumlarını filiz vermesinin sorumluları 10 saattir "bir kınama ve geçmiş olsun mesajı" dahi yayınlamayı çok görmüşlerdir. Milletimiz her şeyin farkındadır
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN