Back To Top
Hayalkırıklığı vakfı

Hayalkırıklığı vakfı

 - Son Güncelleme: 03.02.2020 Pazartesi 08:59
- A +

Bazı değerler, kurumlar ve kavramlar vardır, yozlaşma ne kadar yayılsa da oralara kadara gitmez veya gitmemesini umarsınız. İnsanların o kurumlara saygısından doğan ve gelenekle güçlenen bir korunma zırhı vardır. Bazı değerler zayıflar ama oralar değil, bazı kurallar esner ve yok olur ama o kurumların kuralları her zaman, her şartta korunur. Tuz da kokar evet ama oraların tuzu değil…

Vakıflar ve yardım kuruluşları böyle yerlerdir. İnsanlar gönüllü olarak varlıklarını vakfettiklerinden, hayırseverler veya idealleri olanlar bilerek isteyerek sadece başkalarına faydalı olabilmek için yardım ettikleri için adında vakıf olan, isminde yardımlaşma ibaresi olan kuruluşlara saygı duyarız. Çünkü, ahlakı ıskalayanlar, eğer sonuçlarını göze alıyorlarsa yozlaşmadan pay elde etmek için birçok yolu deneyebilirler ama bunu toplumun değer verdiği tabelalar altında yapmazlar. Öyle varsayarız… Niyeti, para kazanmak, servet biriktirmek olanlar için denenmiş çok yol varken buraları kullanmayacaklarını düşünürüz. Yahut da her ne gönüllü iş yapacaklarsa, içine kamu imkanlarını katmayacaklarını…

Gelin görün ki geldiğimiz nokta dilek ve temennilerin, iyi düşüncelerin, bu kadar da olmaz varsayımlarının yerle bir olduğu dünyadır. Gözler önüne serilen Kızılay ve devamındaki hikaye koskoca bir hayalkırıklığıdır. Bu kadar olmamalı, buraya kadar olmamalı, buna tevessül edilmemeliydi. Ne derseniz deyin, ne eklerseniz ekleyin peşine…

Hukukun, demokrasinin, adaletin en çok zayıfladığı darbe ve benzeri dönemlerde bile ilk başta ayakta tutmaya çalıştığımız kurumlar, vakıflar, dernekler bunlar olamaz. Yardımlaşma, fikir, düşünce, eğitim ve politika merkezleri olarak mutlaka korunması gereken, o duyguyla da sahiplenilen kurumlarımız böyle olamaz. Sırtlarını devlet imkanlarına; yani kamu imkanlarına, yani her vatandaşın eşit hakkı olan kaynaklara dayayan kurumlar vakıf senetlerinde, dernek belgelerinde vadettikleri her ne ise onun temsilcisi olamaz.

Öte yandan, ahlak, adalet, fırsat eşitliği ve dayanışma yerle bir olmuşken buna ses çıkarmayan, tepki göstermeyen, tavır koymayan; yani temel mesuliyetlerini yerine getirmekten uzaklaşan kurumlar da bizim kurumlarımız olamaz. Yozlaşmaya itiraz etmesi beklenen, yozlaşmayla mücadele etmesi gereken kurumlar bugün o yozlaşmanın bir parçasına dönüşüyor. Bundan daha ürkütücü bir şey yoktur.

En kıymetli bağış insanların haktan, hukuktan, adaletten, liyakattan yana sorgusuz sualsiz teslim ettikleri itimattır. Para, pul bir yana o itimat nerelere kullanılıyor acaba?

Sadece adı çok geçen vakıflara, derneklere değil sözüm… Ne yazık ki birçoğuna. Fırsatlara, imkanlara kuralsızca tamah edenlere de olup bitene ses çıkarmayanlara da…

Bir gelenek siliniyorsa, bir değer zinciri kopuyorsa, bir zihniyet buharlaşıp uçuyorsa endişe duymak gerekir. Endişeliyiz…

Toz bulutu indiğinde, gerçekten bir söz söylemek veya dayanışmak gerektiğinde; yani insanların saygı ve itimatına ihtiyaç olduğunda asla geri gelmeyecek ahlaki sermayeyi kaybetmeye değer mi? Parası olan herkesin yapabileceği işler için sınırları aşmak yerine, sadece itibarı olan kurumların yapabileceği işlerden feragat etmek nedendir?

Yol yol değildir, gidiş gidiş değildir biliyorum ama bilmem ki titreyin ve kendinize gelin desem, vakit bunun için de geçmiş midir?

 

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 05 Şubat 2020 17:44
İalami camianın bütün söyleminin para ve güç karşısında nasıl çürüyüp yok olduğunu, aklı olanın çürümek ve kokmakta olandan uzak durması gerektiğinin resmidir bugün yaşadığımız.
İbrahim Erdoğan 04 Şubat 2020 22:10
Sayın Karaalioğlu!.. "Titreyin ve kendinize gelin" şeklindeki tavsiyenizi, sanıyorum Sayın Bahçeli için yapıyorsunuzdur!.. Titrer ve kendine gelir mi? Bilemiyorum...
KARAR OKURUn 04 Şubat 2020 14:33
Paralar vakıflara ordan TÜRKEn vakfına ne tesadüfdürki türken vakfı boksör m Ali'nin çiftliğini satın alan kurum hesap soran varmı haram zıkkım olsun tepeden tırnağa ..
bir okuyucu 04 Şubat 2020 13:05
HAYAL KIRIKLIĞI SİZSİNİZ SAYIN KARAALİOĞLU!
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 20:35
Troller bile dejenere olmuş. Birşey yazmadan Dislike basıp çıkıyorlar. Emek sıfır:)))
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 19:44
Fetvasını almışlardır.Hayrettin hocadan.Aynı şeyi CHP yapsa neler derler neler.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 18:31
Marketten her zaman Kızılay maden suyu alırım. İlk defa elim gitmedi. Başka marka maden suyu aldım.
Hacı Murat tam provakatörce gerçeğe aykırı, inat ile aykırı bir şeyler yazmak ancak para karşılığı bu işler yapılabilir.. Arkada da Ak troll taifesi var. Her yoruma kırmızı çalıyor.. Yakışır..
HACI MURAT 03 Şubat 2020 20:33
18
Kişi herkesi kendisi gibi bilirmiş. Mesela hırsız,herkesin hırsızlık yaptığını zannedermiş.Kendisi trol olan,başkalarının da trol olduğunu düşünürmüş.
KARAR OKURU 04 Şubat 2020 00:22
2
Her türlü hırsızlığı savunan, hırsızın ortağıdır. Hacı Murat.
Kıro 03 Şubat 2020 18:19
İnsanlık ölüyor, kardeş kardeşi vuruyor, kimse kimseyi takmıyor, büyükler göz yumuyor, küçükler söz dinlemiyor, evlere ateş düşüyor, Yetiş ya Ali Yetiş ya Muhammed (s.a.v)
HACI TURABİ 03 Şubat 2020 18:05
Haberlere konu olan tüm vakıfların ya iktidarla doğrudan yahut dolaylı olarak bağlantılı olmaları bir tesadüf mü? Kamu kaynaklarının yahut büyük kamu ihalelerini alan yine belli başlı şirketlerin sürekli aynı vakıf ve derneklere para yardımında bulunmaları bir tesadüf mü? Oysa Türkiye'de binlerce vakıf ve dernek var. Neden hep aynı vakıflara bu kadar yüksek miktarda kaynak akıyor? Bu soruları kimse sormasın değil mi? Bunları soranlar da hep ilimünati, mason, farmason, laikçiler, ateistler, evanjelikler, hainler değil mi? Tabii ki öyledir muhakkak. Başka ne olabilir ki...
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 17:09
Bu kadar trol karar okumadığı halde bu kadar kırmızı olması düşündürücü. Yazılım altyapınızda sıkıntı var editör. Ayıp oluyor. Düzeltin artık yoksa sizi okuyanlar da kaçacak bilesiniz. Başta en çok takip edenler.
Halil 03 Şubat 2020 16:36
Bu yorum sayfası hiç hayra hizmet etmiyor.Herkesi birbirine düşürüyor.İnsaf yok, hakkaniyet yok, önyargı ve fanatikçe düşünceler çok.Milleti ayrıştırmaya "hizmet" eden yorum sayfası kapatılmalıdır.
karar okuru 03 Şubat 2020 20:06
3
Bir çok defa da hakaret, aşağılama ve akıldan uzak yorumlarla doluyor sayfa. Tespitiniz çok doğru.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 16:26
şirket kanunun tanıdığı hakkı hayırlı bir iş için kullanmış. ne var bunda kardeşim. keşke ülker, koç gibiler de bağış yapsa aynı yolu takip ederek. maksat hayır olsun yeter ki.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 16:12
Herkes kendine göre konuşuyor
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 16:00
NOSTALJİ: Bir anons: Sayın vatandaşlar, kurban derilerini toplama yetkisi THK'na verilmiştir. Kurban derilerinizi aracımıza teslim edebilirsiniz. (Yıl 1996) Öyle aklına estiği gibi bağış yapamazsın, annadın mı?
E.K 03 Şubat 2020 15:50
Sn yazar, maalesef asiri siyasal elektrik yuklu bir toplumuz. Siyaset her seyin merkezi bizde. Cunki ulufe oradan dagitiliyor. Nimetler oradan pay ediliyor. Akp iktidari doneminde hangi kurum saglam kalabildi ki? Silahli Kuvvetler, Polis Teskilati, Milli Egitim vs. Kizilay da bunlardan biri. Din tacirlerinin el atmadigi bir yer kalmadi. Kamunun hakkini kamudan kacirarak guya yardim yapiyorlar. Sark kurnazi musluman bunlar. Kizilayin buna alet olmasi utanc verici. Kizilay Ali cengiz oyunlarinin oynanacagi yer degildir. Her seyi kokuttular. Tuzu bile...!
HACI MURAT 03 Şubat 2020 15:05
Söz konusu vakıf Şehir Üniversitesinin vakfı olsaydı büyük bir ihtimalle sayın Karaalioğlu vakfı savunuyor olacaktı. Vakfın açıklaması hiç dikkate alınmamış.ABD'deki öğrencileri fetönün eline bırakmamak için 21 katlı yurt inşaatı yaptırıyormuş vakıf.Bir iş adamı bu yurda Kızılay aracılığı ile bağışta bulunuyor.Ne var bunda?Ne gibi bir suistimal var?Vakıf "Kızılay aracılığı ile bağış yaparsanız kabul etmeyiz" mi demeliydi ilgili şirkete?
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 15:40
14
devletin vergisiyle yurt yapılmasına itiraz edilmiyor, devletin vergisini dolambaçlı yollarla adı skandallarla anılan bir vakfa vergi kaçırarak bağış yapılmasına itiraz
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 15:42
2
Ha ha ha hacı bu gün gene formdasın....
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 16:26
2
Hacı bilir. Elinin altında kaynakları var.
Deli Emin 03 Şubat 2020 18:17
33
Hacı tam film adamsın. Yahu milletin tümüne ait hazineye girmesi gerken vergiyi Kızılay üzerinden RTE nın Vakfına bağış diye verilmiş. Haram ile bağış olur mu! Bu vakıf ülkede öğrenciler bittide ABD deki öğrenciler mi kaldı! Acaba özel kişilerin çocukları için ultra yurt yapılmasın! Peki AKP liler neden başka dernek ve vakıflara yardım yapmıyor. İnsanda biraz utanma, vicdan, dürstlük olur..
HACI MURAT 03 Şubat 2020 19:39
22
Yahu güldürmeyin adamı! Para devletin kasasından çıkmıyor,bir şirketin kasasından çıkıyor.Adam gönüllü bağışta bulunuyor.Size ne, bana ne?
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 20:08
9
Mustafe bey, sizin icin koskoca hayalkiriklig olan "kizilay ve devamindaki hikayeyi"cok acik ve net yazmassaniz kasarlanmis oportunistlere olayi istedikleri gibi mesrulastiracak malzeme sunuyorsunuz, goruldugu gibi. populistlere olaylari suistimal edebilecekleri hicbir alan birakilmamasi gerek. saygilar...
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 20:15
10
19.39. haci, yorumcular sirketin kasasindan cikan "bagis" denilen paranin devletin kasasina gitmesi gereken VERGI oldugunu soyluyor. Anlamamak icin 180 takla atiyorsun!
HACI MURAT 03 Şubat 2020 20:39
7
20.15 Aferin!Beni bir daha güldürdün. Kızılay vergi dairesi mi yahu?
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 21:33
0
20.39. hep "gulerek" yan ciziyorsun haci: kizilaya yapilan bagis vergiden dusuluyor: kizilaydan ensara, ensardan turgeve: yiyin!
HACI MURAT 03 Şubat 2020 23:07
4
21.30 Yahu biraz araştır:Bağış vergiden düşülüyor lafı hurafeden ibaret.Bağış kazançtan düşülür. Vergiden düşmekle kazançtan düşmek arasında dağlar kadar fark değil,dağlardan da fazla fark var. Google yazsan karşına bu konu ile ilgili yığınla bilgi çıkar,tabii yazılanları anlayabilirsen.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 23:38
0
Trollük bu olsa gerek. Eee sonuçta bunun için nemalanıyorlar. Ne kadar ak ı kara, ne kadar da kara yı ak gösterebilirlerse nema artıyor olabilir. Bağış vergiden değil de kazançtan düşülürmüş, bununla ilgili Google da bir sürü yazı varmış. Pes be vatandaş. Google da ne yazdığı değil, mevzuatta ne yazdığı önemli. Bağış vergiden düşülür.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 23:47
1
23.07. Afferin haci, nihayet jeton dustu: kazanctan dustugun bagis icin vergi odemezsin!
KARAR OKURU 04 Şubat 2020 00:17
1
Hacısı böyle olan memleketin. Gerisini sen düşün.
KARAR OKURU 04 Şubat 2020 00:27
1
Müzik ruhun gıdasıdır: "Seni yakacaklaaaar, benim yerime, Seni Allah bileeee, affetmeyecek."
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 14:38
sayın mustafa birileri belli saatlerde genlikle 14 00 dan sonra karar yorumlarına saldırıyor beğeni tuşları yeşiller aniden saat 14 00 dan sonra hızla kırmızılar çoğalıyor son bir kaç gündür böyle, yandaşlardan birileri bu işi sistematik olarak üstlenmiş yandaşlar iş başında.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 14:55
8
Demek ki karar önemli bir yer. Yazar aldırmasın bence. Kırmızı yeşilin de önemi yok. Yazıya ve yoruma bakalım.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 17:03
12
İBB’den ayrılan AKP sosyal medya ekibi başka bir yere kapağı atmış. Kim bilir hangi kamu bütçesinden fonlanıyorlar.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 18:26
3
Hiç takılmayın kırmızı tıklamalara,bir merkezden yönlendirildikleri öyle belli oluyor ki. Ben yorumlarımda toplu tıklanmaları yok sayarak değerlendiriyorum.Sizlere de öneririm. Bir de kırmızı tıkçılara bir sorum olacak. Eskiden de vardı yı çok sever kırmızı tıkçılar. Kırmızı tıklar eskiden de var mıydı?
Hayal kirikligi,sabah TV'yi actiginizda basliyor,yine sehit ve yaralilar,rahmet dileniyor..RTE yine seyahate cikiyor.Her hafta bir kac ülke gezisi,yanina yandas,yalaka takimini almis geziyor.Idlib icin RTE'nin söylediklerine Rusya'dan derhal kontra bir cevap,kim kime kazik atiyor diye fazla düsünmeye luzum varmi?Ortadogu'da sadece Ruslar basrölde,bize de figüranlik kaldi..
Merhaba arkadaşlar.Karaalioğlu'nun tespitlerinden rahatsız olan beylere dir lafım.En büyük cahillik kişinin cahil olduğunun farkında olmamasıdır.Rabbim diyorki" Hiç bilenle bilmeyen bir olurmu"Ülkemizdeki bu korku iklimi kendiliğinden oluşmadı?Bir konu ancak bu kadar edepli ve edebi bir şekilde işlenebilir,analiz edilebilir.Yazar daha ne yazsın .Ey ,eyy, eyyyyyyy yazarın analizini beğenmeyen arkadaşlar yazar eyyy vakıflar sizin göreviniz çalıyı arkadan dönmektir .Birilerini zengin etmektir mi deseydi.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 14:21
troller iş başında gene! bi bitmediniz ya! yorumlar dislike dolmaya başlamış?
Pesimist 03 Şubat 2020 14:10
Paralı troller yorumları kırmızıya boyamış yine. Kaleminize sağlık.
Uzun sözün kisasi,bir toplum demokraside bile,ne kadar hak ediyorsa ancak o kadar yönetilir,biz de bunlari hak ettik,ne yazik ki!..Kendi gelecegimizi kendimiz hazirliyor,sonra da "Kader"deriz..Hani bir deyim vardir;"Gülerim acinacak halimize"!..
ÖTÜKENLİKURT 03 Şubat 2020 13:12
Sayın yazar, eleştirdiğiniz hataya siz de düşmüşsünüz! konuyu açıklarken, Kızılay deyip geçmek ne kadar adil! Ensar vakfının bu katakullisinden önce onlarca erkek çocuğunun ırzına geçildiği olayda da kimse üstüne gitmedi! Ben o zmaan dedim ki, bizim dincilerin demek ki alayı bu olaya normal gözüyle bakıyorlar ki sesleri çıkmıyor! Ramazanda sokakta simit yiyeni odun ile kovalayan Konyalı mütedeyyin emmiler, oğullarına tecavüzde bırakın odunu kapmayı dillerini yuttular! Bir gün bu dinci vakıflar, dernekler, cemaatler tarikatlar dindarlarca kapatılacak o zaman ülkemiz huzura kavuşacak! İnşallah.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 15:39
4
Ötükenlikurt kardeş, Konya'ya geldin mi, geldinse kaç yıl oluyor. Ben 97'den bu yana konyadayım. Ne ramazanda simit yiyene ne de Alaaddin tepesinde öpüşene birşey denmiyor. Haberin ola...
karar okuru 03 Şubat 2020 20:15
5
Kötü ve münferit bir olayı sırf istismar için kullanıyorsunuz. Biz biliyoruz ki sizin derdiniz ahlak ya da adalet değil. Çok çirkin bir iş.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 13:09
artık gitmeliler...!
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 18:42
10
Cumhur ittifakı :%52, Kayakçı Ekrem ve muhibleri 48 vay be arkadaş.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 12:59
Suriye meselesinde yedi düvel üstümüze üstümüze gelirken 'içimizden' birileri köşesine çekilmiş ihtiyar rolünü oynadı. Karşı cenahtan birileri de gelinen vaziyeti fırsat bilip terör örgütüne 'silah yardımı yapılıyor' yalanını gündeme oturttu. Bakıyorum da; dün sessiz kalanlar, 'vakıflar' bağlamında bugün ses tellerinin akort ediyor.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 14:18
25
Ne işin vardı senin Suriyede?
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 21:32
2
14:18 Ölü sevici misin nesin sen. İdlib Hatay'ın burnunun dibi. 3,5 milyon Suriyeli ne geziyor Türkiye'de deyip bas bas bağıracaksın. Sonra... İdlibten gelecek milyonları kim alacak? Almayalım, hepsinin ölümünü izleyelim mi diyorsun? Ne diyorsun?
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 23:51
0
Ne işimiz vardı Suriye’de?
KAMİL VAKIF 03 Şubat 2020 12:52
Yeryüzünde hiç bir vakıf kamil anlamıyla vakıf değildir. Vakfın, tek geliri ve tek gideri olur. Vakfedilen bağışlar, tek kuruşu başka yere harcanmaksızın mağdura, fukaraya, ihtiyaç sahiplerine yapılan yardım. Vakfın kirasıydı, personel gideriydi, yakıtıydı demirbaşıydı, insan kaynağıydı, işletme gideriydi vırtı zırtının hepsi bağış olarak alınır bağışla kurulan sistem kuruluşundan itibaren yapılacak her kuruş bağışıda kuruşu kuruşuna vakfedilmesi lüzum gelen yerlere aktarır.Bugünkü vakıflar daha çok ticari işletmeler gibi çalışıyorlar.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 12:39
Sayın Cumhurbaşkanı açıklama yapmışlar. 30-35 Suriye rejim askeri öldürülmüş. Acaba bin tane öldürülse bir Mehmetçiğe değer mi onlar. Bizi bu işlerin içine soktunuz. Bakın şimdi Suriye'nin zayıflaması neticesinde Israil ve Amerika plan açıklıyor. İstedikleri oldu. Kendi elimizle Israil'e karşı olan bir ülkeyi zayıflatıp güç dengelerini bozduk. Oturup şimdi ağlayın. Muhalefet sizi ikaz ederken. Tüm kötü sözleri söylüyordunuz
Karar okuru 03 Şubat 2020 17:01
36
Ruslar ne havadan ne karadan Suriye mevzilerine bir saldırı olmadığını söylüyorlar.
Orhun 03 Şubat 2020 22:40
1
Rusya idlip sınirlarinda suriye askerlerine herhangibir saldırı olmadı diyerek r.t.e nı yalanladı bilginize.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 12:25
THK yada ayrı bir sayfa açın lütfen
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 11:58
FETÖ nün kesinlikle payı vardır yoksa Reis izin verir miydi böyle şeylere
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 11:28
Hangi aklı başında insan adı çocukların ırzına geçilmesiyle anılan yurtlarla ilgili vakıfa yardım eden Kızılay’a bundan sonra bağış yapabilir. Çürütmedikleri bir Kızılay kalmıştı diye düşenenler ondada yanıldıklarını gördüler.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 14:16
5
Bileşik kaplar teorisi.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 11:24
“Gözler önüne serilen Kızılay ve devamındaki hikaye...” demişsiniz de nedir hikaye? Bir de sizden dinlesek, karar gazetesi yazsa konuyu... sozcu veya cumhuriyet’ten mi okumamız gerekli her zaman?
Mehmet SOYLU 03 Şubat 2020 11:11
Bu ülke Cemiyet olmaya çalışmıyor, tarikat dernek mernek hepsi yalan dolan benim ne işim var tarikat ile cemaat ile dernek ile. Ben güçlü denetlenebilir devlet olayım denilmiyor niye. Rüşvet adam kayırma soyma, çalma çırpma hepsi, cemaatde, dernekte, vakıfta.
Mikdat Topçu 03 Şubat 2020 11:04
Üstad, gerçekten güzel bir eleştiri yapmışsınız. Candan kutluyorum.
Kasım Özdemir 03 Şubat 2020 10:42
Başka ne diyor: Gül gibi tıp talebesiydi diyor vakıf başkanı için
Kasım Özdemir 03 Şubat 2020 10:41
Dücane Cündioğlu peynir büyük yol kısa atladılar tuzağa,diyor. Baraka yapmamış adamı büyük işlerin başına koyarsan yönettirmezler, diyor.Beka için us gerekir diyor. Tek adamlıkta beka olmaz diyor.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 10:35
Dunyanin pesinde kosacaklardiysa niye Allah diyerek bize yanastilar diye dusundugum zamanlari aklima getirdiniz.. cunku aclik, ihtiyac buradaydi ve Allah, satisi en karli kutsaldi.. dunyayi yemek icin dini kalkan eden kafa vakif dernek dinler mi?.. Rasulullah'in a.s. "serlilerin en serlisi" buyurdugu tayfa simdilik guclu.. peki 50 yil sonra herkes hepimiz öldügümüzde??.. sabir haci sabir, hele soz Allah'a bir gelsin..
kararlı insan 03 Şubat 2020 10:04
tek kelimeyle alkış
Takipci 03 Şubat 2020 09:55
Gerikalmis zihniyet neye, nereye el atsa orasi curuyor. Kizilay-Vakif olayi bir ornek, ama tek ornek degil.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 09:27
Hiçbir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler olmuş.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 09:05
Allah askına artık su Islam kelimesini her seyde kullanmayalım güzel gönüllü yorumcu kardeşlerim Önce insan olmamız lazım İnsan olamamış bir topluma din bir put ve tağuttur en kötü afedersiniz şeytani ve hayvani emellerini din ile maskelerler "İnsanların en KÖTÜSÜ insanları DİN (Allah)ile aldatanlardır" ayeti aslında anlatmak istediğim her şeyi çok yalın bir şekilde açıklıyor Neyse
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 12:05
2
Merak ettim, ayet numarasını yazarsan sevinirim.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 20:20
0
Fâtır 5. Ayrıca bk. Lukman 33 ve Hadid 14-15.) Yorumculardan Özür diliyorum tam açıklayamadım yorumumda icmalen ayrıca âyet nosu isteyen yorumcu kardesim dikkatiniz için teşekkürler Orada tefsir yorumu var aslında aldatan şeytan ama şeytan tabiatlı insanlar bazı tefsirlerde bahsedilmiş ama Ayeti kerime direkt yazdığım gibi değil çok çok özür dilerim tekraren
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 08:58
En son Kızılay-Ensar-Türken vakfı üçgeninin iç açıları toplamı kesinlikle 180 değil. Ne oldu tam olarak bilmiyoruz ama kesinlikle bir şeyler olmuş. Kendilerince bir şeyler anlatıyorlar. Biz size 8 milyon dolar gönderelim siz onun 4 milyonunu bize başka kanallardan geri gönderin demediklerini nereden bileceğiz.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 11:34
18
Tabiki biliyoruz. Adamlar 4 milyonu değil, 7 Milyon 775 bin lirasını başka kanallardan almış. Ayrıca paranın New York’ta gittiği vakıfın gelirlerinde bu para görülmüyor.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 08:27
Kızılayı yöneten, yöneteni yönetende bir sorun var, yönettikleri kurumlara ve millete saygı yok, kendini o kurumların sahibi görme, milleti aşağılama, yok sayma durumu var.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 08:22
Üzülmeyiniz azizim mesele Kızılay değil. Kızılay nezdinde hükümeti düşürmek. Baksana İBB gibi güzelim belediyeye hangi kalitesiz ahlak yoksunu insan müsvettilerini yerleştirdiler ki . Ismekte çalışan bayan kardeşlerimizi itfaiyecelerle bir gecede buluşturmayı düşünen sapık zihniyetli insanlar var. ASIL ADİLİK BUDUR. ASIL AHLAKSİZLIK BUDUR. BU AHLAKSIZ OLAYİ YAZIN LÜTFEN
eski akitci 03 Şubat 2020 10:01
18
durmak yok iftiraya oy verenleri hakir görmeye devam, sandığı küçümsemeye devam
hulusi 03 Şubat 2020 10:15
20
yaklaşık 15 yıldır yapılan pislikleri rezillikleri adam kayırmacılığı besleme basına aktarılanları hırsızlığın kamuflajı olmuş vakıf görünümlü yerleri görmedinde (Kesinlikle ismekteki olay yanlıştır) ismek teki kardeşlerin öylemi. Sapık zihniyetten bahsediyorsun aynaya bak adiliği ahlaksızlığı görürsün
İvedikli Recep 03 Şubat 2020 13:26
28
08.22 YAZAN ARKADAŞ YA SEN SAF'SIN YADA SAF'A YATIYORSUN! Eski bir İslamcı olarak yazıyorum.O kadınlar yalan söylediğini düşünüyorum.Çünkü bzim taifenin yapamayacağı çirkeflik,yalan,iftira yoktur. Gezi olaylarında üzerime işediler,camide içki içtiler yalanı vardı.Yahu Kızılay üzerinden tüm milletin hakkı olan bütçe gelirini vergi hırsızlığı/ kaçakcılığı bağış ile RTE nin vakfına göndermedilermi.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 18:48
1
Ekrem başkan göreve getirdiği gibi almasını da bilir o münasebetsizi .Bizzat olayı takip edeceğim eğer görevden almazsa ikinci kayak vakası olur.
İşbilir.... 03 Şubat 2020 08:19
Günaydın babo!!! Adamın iktidarı için peştemal etmeyeceği hiçbirşey yok buna din de dahil olmak üzere.... Fakat sizi de yadırgamayalım, hakikaten adam büyük cinin tüm mirasını bihakkın devralmış, yaptığı herşeyi birşekilde meşru! göstermiş bebeklere, kadınlara, yaşlılara, vakıflara, milletin malına mülküne çökmeye, humusa, kupona bir kılıf uydurmuştur. Bu kılıf gerekirse 250 can'lık Allah'ın lütfuna mal olsa da.... Herif işini biliyor be....
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 07:25
Birlikte içlerini boşalttınız. Akp savunuculuğu yaptığınız dönemlerde bunlar olmuyormuydu ve sizler bilmiyormuydunuz. Yazık...
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 07:05
Vakıflar artık devletten, belediyelerden para tırtıklamanın, arsa ve bina almann, rantın kurumları haline gelmiş durumdalar. Hayır kurumu değil yolsuzluk kurumlarına dönüşmüş durumdalar. Bu yapıları da yok ettiler.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 02:11
tüm islam ülkelerinde olan bişeyi niye hayret etmiş gibi yazdınız ben de bunu anlamadım.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 02:01
Sayın yazar şimdiden şaşırmayın akp iktidardan düşsün bakın daha neler duyacaz...
Asıl sen düşün 03 Şubat 2020 13:43
7
Bildiğiniz gibi
Orhun 03 Şubat 2020 01:41
Geçti geçti vakit çok geçti hemde sayın karaalioğlu,bunlarda ardamarı filanda kalmadı,bunlara yapılacak son bişey var,yüzlerine tükürüp göndermek,bu millet bunu yapabilecekmi acabaa göreceğiz.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 01:30
Sayın Davutoğlu nun başbakanlığı döneminde usulsüz olarak Bilim sanat vakfı için kanun ve teamüle aykırı olarak tahsis edilen arazi iddiası ile ilgili de aynı şeyleri yazabilirseniz gerçekten bir gazeteci olduğunuzu kabul etmekten gurur duyarım.
Karar Okuru 03 Şubat 2020 01:25
Daha ne bekliyoruz ki. Almadıkları canımız kaldı. Bu iş öyle beklemekle tevekkülle İlahi adalet rüyası ile olmayacak. Hangi dilden anlıyorlarsa öyle.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 01:14
Toplumun bütün değerlerini sahipleniyor görünüp imha ettiler. İnsanlar vakıf ve derneklere uzak durmaya başladı.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 07:58
31
Artık devletin topladığı hiç bir yardım kampanyasına para vermiyorum.diyanet basta olmak üzere
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 11:40
36
Kızılay dan parayı adı çocuklara tecavüzle anılan vakfa gönderilmesine yardım eden kimbilir diyanetin topladığı paraları kimlere peşkeş çektirir.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 01:08
Sıradan bir vatandaş olarak benim nazarımda Kızılay olayı "vergiden kaçınma " olayı değildir. Bu bir bağış olayı da değildir. Bunun belgeli ve suçüstü bir rüşvet olayı olup olmadığı yetkililerce incelenmelidir.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 00:56
Allah imhal eder ama ihmal etmez (sure verir ama cezasini elbet verir)
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 01:01
36
Öyle zannet. Allah sana irade ve akıl vermiş. Kullanma sonra da Allahtan bekle. Boş hayal!
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 18:52
0
Bu kafayla tüm hesaplar ahirete kalır.Ah bu mantık yok mu İslam dunyasinin geri kalma nedeni. Tabi halk olarak tarihte hiç bir hakkımızı kendimiz almadık hep bize verildi o aydınlanmayı yasamadikca bizden bir şey olmaz.
bozeren 03 Şubat 2020 00:49
Bizde milletçe vakıf ahlakı zayıf. İstismar kabiliyetimiz gelişmiş.
bozeren 03 Şubat 2020 16:47
1
yukarıdaki yorumumdaki apaçık gerçeğe muhalif amma da çok insan varmış. 35 kişi kırmızı basmış. ama nedense hepsi de aşağı yukarı aynı saatlerde klavyeye abanmışlar. klavye ahlakımız da zayıf. burada da istismar kabiliyetimiz gelişmiş demek ki!
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 00:46
Ülkenin bütün kurumlarını altüst ettiler. Dosyalar birgün raflardan inerse sonuç hiç de iyi olmayacak.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 00:44
Vakıflar kadar gazeteciler de mühimdir. Hele vakfına, derneğine, partisine göre yazı döşenmeyen gazeteciler daha da mühimdir. Değil mi Mustafa Bey?
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 00:50
31
Yahu ‘göre’si mi kalmış. Adam hepsine ayarı vermiş. Daha ne diyorsun?
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 16:14
0
00:50 öyle değil işte. Şehir üniversitesi olayında hem arsa devrini hem de krediyi meşrulaştırdı bu yazar ve arkadaşları.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 18:54
4
Allah razı olsun. İyi yapmışlar. Haksızlığa isyan etmişler.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 00:34
Ne titremesi çok istiyorsan sen sabaha kadar titreyebilirsin, senin sözün sinek vızıltısı gibi gelir. Atı alan Üsküdarı çoktan geçmiş...
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 00:39
25
Yazar titremiyor titremeye davet ediyor. Adam titremiş titreyeceği kadar zaten.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 00:34
Bu dönemin en büyük zararlarından biride belli geleneği olan kurumları ortadan kaldirmasidir.mesela kandilli rasathanesi bunlardan biri. Bilim adamlarının çalıştığı ve deprem konusunda otorite olan bu kurumun yerini afad aldı. Kızılay bu kurumlardan biri. Vâkıf anlayışını bile dejenere ettiler daha birçok şeyi yaptıkları gibi. Vâkıf hizmetleri kişisel servetten yapılır. Devlet olanaklarıyla değil.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 00:33
26 yıldır danimarkada yaşıyorum bu ülkede vergi sitemi var katma değer yüzde 25 tir. normal vergi ise yüzde 37 den 40 kadar var. ister işçi ister bakan ister doktor esnaf tuccar her kim olursan ol vergisini verirsin. devlet aldığı vergiyide sosyal yardım olarak işsiz ve emeklilere harcarlar bir işsiz 8 ile 11 bin kron arası maaş alır ev kirası yetmezse yarısını yada belli bir miktarını yardım eder hastahane okullar bedava. türkiyede ise vakıflar ve örtülü ödenekler yolu ile çalıyorlar. bir çok hastahane kurum kuruluş şirket vergi kaçırıyor çünkü vergi denetleme mekanizması yok.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 00:24
Bu yasananlar gercek Islam degil ve Allah tum bu ahlaksizlari temizleyip egriyi ve dogruyu gosterecek emin olun. Tum bu yasananlari hic bir vicdan kabul etmiyor ve bunun mutlaka Allah indinde bir karsiligi olacak. Gercek musluman emrolundugu gibi Dosdogru Olandir.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 09:34
7
Allah aşkına hep "bu yaşananlar gerçek islam değil" diyip duruyorsunuz. Sanki dünyadaki tüm müslümanlar anlaşmışlar bize gerçek ıslamın ne olmadığını gösterip duruyorlar. İlaç için 57 islam ülkesinden biri de gerçek islamin ne olduğunu göstersin. Yoksa gerçek islam da gerçek sosyalizm gibi gerçekleşmeyecek bir ütopya mı?
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 12:35
1
Sevgili karar okuru 09:34 gerçek İslam emrolunduğun gibi dosdoğru olan bir anlayıştır. Rakibin inançsız bile olsa haktan adaletten ayrılmadığın bir yapıdır. 57 İslam Ülkesini kim yönetiyor. Siyaset buna nasıl zarar veriyor daha önce yaşanmış kitabı İslam ile karşılaştırdığında çok net görebilirsiniz.
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 00:16
Siyaset dini ve milli kurumlardan elini ceksin kirletmesin. Istemiyoruz. Iktidarin el attigi tum dini ve milli kurumlar dejenere oluyor. Uzak dursunlar. Dini kullanarak siyaset yapmasinlar. Biktik artik. Her dini guzelligimizi bozdunuz. Sayginligini zedeliyor icini bosaltiyorsunuz. Sanki din isleri ayri ahlak isleri ayri gibi hareket ediyorsunuz. Uzak durun cekin kirli ellerinizi artik
KARAR OKURU 03 Şubat 2020 00:10
Tek kelimeyle alkış. Elinize sağlık.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN