Back To Top
Sandığın isyanı

Sandığın isyanı

 - Son Güncelleme: 24.06.2019 Pazartesi 08:09
- A +

23 Haziran’da kurulan sandık siyasal tarihin unutulmaz kilometre taşlarından birisidir. Sadece İstanbul seçimi değildir. Ekrem İmamoğlu açık farklı bir zaferle birlikte, belediye başkanlığından fazlasını kazanmıştır. Sonuçtan bağımsız olarak demokrasinin kazandığını kabul etmek lazımdır.

AK Parti ise İstanbul belediye başkanlığını 31 Mart gecesi seçim verilerinin kesildiği anda kaybetmişti. Nitekim sabaha karşı seçim sonuçları bunu gösterdi. Tartışmalı, yanlış ve kesinlikle adil olmayan bir kararla seçimin iptal edildiği 6 Mayıs’ta da 23 Haziran kaybedilmişti. 23 Haziran sandığı öncelikle iptal kararının ne kadar büyük bir hata olduğunu göstermiştir.

Peki bu, öngörülemeyecek, tahmin edilemeyecek, gidişatı farkedilemeyecek bir sonuç muydu? Hayır. Ne zaman siyasete karşı ve siyasetin tabiatına, geleneğine aykırı bir iş yapılırsa millet bunu sandıkta mutlaka düzeltir. Bunu da en iyi AK Parti ve AK Parti’nin içinden geldiği siyasi gelenek bilir. Yakın geçmişten de uzak tarihten de bu tecrübeyi yaşamış bir siyasi hareket bunu bilmeyecekti de neyi bilecekti?

Buna rağmen nasıl böyle bir hata yaptılar? Hem seçim iptali gibi onlarca yıl bu hareketin ve takipçilerinin asla müdafaa edemeyecekleri bir yanlışı nasıl yapabildiler? Nasıl oldu da devamında bir de o hatayı akıl almaz propaganda hatalarıyla zihinlere kazıdılar? AK Parti hangi iştahla, hangi akılla kazanacak olsa bile vicdanları ikna edemeyeceği bir seçim için siyasi itibarını böyle tehlikeye atabildi?

Bu soruların cevapları var ve önümüzdeki günlerde herkesin bunlarla kaçmadan, açıkça yüzleşmesi gerekecek. Hem iptal kararına nasıl gidildiği, hem de kimlerin olabilecekleri umursamadan koskoca bir kitleyi, “milli iradeyle övünen bir siyasi geleneği” bu hallere düşürdüğü sorgulanacak…

Bir şey olmamış gibi davranılmaya devam edilirse siyasi bedelin daha ağır olacağı aşikardır. Soracağız, konuşacağız, tartışacağız ve umuyoruz olup bitenlerin sebebini öğreneceğiz….

Ekrem İmamoğlu büyük bir zafer kazanmıştır. Aldığı yüksek destek gösteriyor ki muhafazakar kitlede yazılmamış kural olan “CHP’ye oy verilmez” anlayışını yıkarak kazanmıştır. İmamoğlu, gösterişsiz ama takdiri hak eden bir kampanyayla ve sabırla zafere ulaştı. Bunu sadece rakip siyasi liderlerin yaptığı akıl almaz hatalar sağladı demek haksızlık olur. Evet iktidar kanadı tepeden aşağıya her kademede büyük hatalar yaptı ama İmamoğlu da siyasi becerisiyle bu hataları ustalıkla değerlendirdi. Topluma umut aşıladı ve en önemlisi de kavgadan bıkan kitlelere aradığı şeyi verdi; suküneti…

Daha iyi kavga yapabilirdi yapmadı, daha artistik polemiklere girebildi, kendisini tuttu girmedi; hatta mazbatası elinden alındığında yeri göğü inletebilirdi, tevessül etmedi. Yaklaşan büyük ödülü ve sonrasını gördü, bekledi ve kazandı. Hem de siyasi tarihimizde unutulmayacak bir hikaye yazarak.

Ortadaki fark, seçmenin demokrasiye ve hukuka sadakatini olduğu kadar, haksızlığa ve orantısız devlet gücüyle siyaset yapma pervasızlığına karşı tepkisinin eseridir. Lam’sız cim’siz… Bir siyasi mesaj bu kadar net ve açık verilebilirdi. Seçmen, 31 Mart’ta söylediğini anlamayanlara, anlamak istemeyenlere isyan etti. Sandık bu kez konuşmadı, haykırdı.

31 Mart İstanbul’un seçimiydi, 23 Haziran Türkiye’nin seçimi oldu…

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 19:58
Halkın isyanı başlığı daha doğru olurdu.
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 19:30
muhafazakar seçmenden oy almadı İmamoğlu kürtlerden aldı,pkkdan aldı başarısı budur beyefendinin
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 22:48
0
Hadi be sen inanmadın ki biz inanalım. Siz böyle iftiralar attıkça 800 bin değil 16 milyon oyunu verecek emin olun.
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 15:34
Partiyi bıraktı halk doğrunun yanında yer aldı.
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 15:35
800 bin farkı kimse beklemiyordu. Herkes şokta. Umarım herkes ders alır. Egemenlik iktidarın gibiydi. Demek ki halkınmış. Helal olsun İstanbul halkına. İmamoğlu zor bir göreve soyundu. Allah yardımcısı olsun.
Garip 25 Haziran 2019 14:51
Sayin Karaalioglu gercekten tecrubeli ve liyakat sahibi gazeteci ancak boyle yazabilir. Siz ve sizin gibileri tebrik eder saygilar sunarim.
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 00:01
Sayin karaalioglu 31 marta hicmi hata saibe yoktu hersey sorunsuzmuydu bunudan sonra siz düsünün sürekli yalan söylen bir adama cikipta niye yalan söylüyorsunuz diye iki kelam etmediniz Akpartiyi vurmaktan zaman bulamadiniz tabi sonuc sizlerede hayirli olsun biziki büyük sultani satmisiz tayip Erdogani yariyolda birakmisiz cokmu? Önemli Chp kazansin
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 13:58
1
Arkadaş bunlar hala kol kırılır yen içinde kafasında. Sorunlar yazılmasa konuşulmasa herşey hallolacak umudu. Kardeşim bırak adamlar daha fazla eleştirsin korkmayın. İşimize yarar.
KARAR OKURU 27 Temmuz 2019 15:33
0
Bana bir tane yalan gösterir midin(?) Ama belgelerle olsun
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 22:37
Muhafazakar biri olarak chpnin 90 yılı aşan geçmişine ve yaptıklarına bakarak chpnin başına degil ekrem imamoglu hz.ali bile gelse benden ne oy alır nede destek.(haşa hz.ali efendimiz bu tür şeylerden uzaktır)sayın yazarımız ak partiden umduğunu zamanında bulamayınca bu sefer chpyi savunacak kadar acısınası bir duruma düşmüş.
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 20:00
0
Dini dahi mutasyona uğrattınız. Yanlışları göre göre amin dediniz. İlahi adalete hiç mi inanmadınız? Vicdan devre dışı olmuştu. Biraz dinlenelim. Tv de bağıran hakaret eden yok çok şükür.
Halil Korkmaz 24 Haziran 2019 20:31
Hani herkese bağırıp çağırıyor, parmak sallıyor, hakaretler ediyor, gözüne kestirdiğine “haddini bil” diyordun ya. Keşke siz de haddinizi bilseydiniz, belki de böylesine ağır bir şamar yemeyecektiniz.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 19:33
Tespitker doğru ama camii önünde şampanya patlatanlarra ne diyeceksiniz Mustafa Bey?
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 23:17
1
Orası cami önü değil. Caminin yanından geçen cadde. Yalan söylemeyin.
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 15:33
0
Cami içinde siyaset yapmak nedir? İmamları kendisi için mi besliyor. Cami önünde siyaset nedir? İbadete saygı bu mu?
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 15:36
0
Yapma be artık yalanı bırakın günah günah. Hiç bir din yalanı kabul etmez.
Süheyl CALISKANOGLU 24 Haziran 2019 17:27
Secim öncesi Öcalan "Brother's 'lar dan medet umanlar,simdi Ordu Vali'sine "bel bagladilar'Süleyman Soylu'nun son caresi..Ekrem Imamoglu'nun "kilina zarar gelmez'Milletin gözü acildi,yedirmez eski FETÖ metodlari da sökmez,aklinizi basiniza devsirin.
Süheyl CALISKANOGLU 24 Haziran 2019 17:04
Benim 13,48'deki yorumu ma olumsuz "kilcik atani'merak etmedim degil,beni gercekten duygulandiran Berkay veya Berkan'nin "hersey cok güzel olacak'sloganiyla secim otöbüsüne kosarak eslik etmisti bu genc kardesimiz,bu yoruma "olumsuz'damgasi vuran,sura ya iki kelimecik yazmaya muktedir mi?Merak ettim,argümani nedir,ne degildir,bilelim,yardimci olalalim kendisine,faydamiz dokunur,zarar gelmez bizlerden kimseye,"Kör fanatizmle de isimiz olmaz bizim ..
ÖTÜKENLİKURT 24 Haziran 2019 16:46
Sayın yazar, o övdüğünüz çizgide hesap vermek - hesap sormak mekanizması işlemez... İstişare de yoktur! Şah emir verir, alttakiler de emri sorgulamadan icra eder! Sonuç kötü olursa fatura Allaha kesilir, iyi olursa şaha tapınma derecesinde övgüler başlar! Bin aklın ürettiği ile bir aklın ürettiği bir olur mu? Tek adam rejimi yıkılma aşamasına dogru hızla ilerliyor! Doğrusu da budur..
HAKKI SEVER 24 Haziran 2019 16:49
İMAMOĞLU Başarılı olur olamaz bilemem.Bu seçimde önemli olan demokrasinin rayına oturmasaydı.Gasp edilen seçim hakkının yerine teslimiydi.Çaldılar la başlayan yalan rüzgarı ,bir şeyler olmasada oldu komedisi ve NaSıl ve kimi olmayan KANUNSUZ İktidara bağlı YSK Kararıyla,son perdede teröristin desteğini almaya çalışan bir iktidar gördük.HALK GEREKEN CEVAPI VERDİ 800.000 FARKLA
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 08:39
3
3) YSK yı tehdit edenin chp olduğunu görmüyor musun bakınız faik öztrak konuşması ve cananın oyların tekrar sayılma periodunda herkes dağıldıktan sonra ilçe seçim k.b. gece yarısı baskını 4) akp nin tek istediği tüm oyların sayilmasiydi chp nin itirazları ve tehditleri neticesinde seçim tekrarlandı.Nasil olsa akp bu durumu anlatamazdı ve chp mağduru oynardı oldu da. 5) hdp yi kim kurdu feto yu terörist olarak görmüyor musun?
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 11:49
2
1)Bırleştirme tutanağında sıfır olupta sandıktan 173 oy çıkıyorsa 173 oy diğer adaylara bölüştürülüyorsa bunun halk dilindeki adı nedir? 2)Haberleri caps lerden ve komedyenlerden değil ciddi kanallardan ve tamamını izlemek gerekir ki virgülün nereye konulduğunu gerçekten görebilesin."adam ol baban gibi eşşek olma" örneğini hatırlatayım konunun anlaşılması için.
engineer 25 Haziran 2019 14:39
0
bir musibet bin nasihattan iyidir, 31 mart nasihat idi, 23 haziran musibet oldu, yani 31 martta nush ile uslanmayanlar, 23 haziranda tekdir aldılar, tekdir ile de uslanmazyanın hakkını da ergeç bu milletimiz verecektir, kimse yaptığının yanına kar kalacağını sanıyorsa aldanıyordur.
Abdullah Ceyhan 24 Haziran 2019 16:01
Millet haktan hukuktan yanadır doğrudur ve olması gereken de budur. Ak Parti'nin hataları vardır doğrudur. Ancak gelenler neler yaşatacak bunu nasipse göreceğiz. Abdulhamid'i eşitlik ve adalet uğruna devirenlerin millete neler yaşattığını da unutmayalım.
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 16:24
0
Fırsat verelim görelim 17 yıl beklemeyelim. Sorun varsa halk getirdiği gibi götürür. Fakat 800 bin oy fark geçmiş seçimlerin şaibeli olduğunu gösteriyor. Başkanlık seçimi yenilenmeli. Birde ekonomi hiç bir vasfı olmayan damada verilemez. Ekonomistlere verilmeliydi. Çıkıp saçma sapan konuşan kişi nasıl ekonomi bakanı olur.
Süheyl CALISKANOGLU 24 Haziran 2019 15:48
Bu secim neticesine Avrupa'da Gazete ve TV kanallari cok olumlu yorumlar getiriyorlar,Türkiye'de bir degisimin olduguna bizler kadar onlar da seviniyorlar,Türkiye dogru rotayi cizdi adim adim ilerliyor,sabir ve sukunetle bu gerceklesek,yakin cok yakin bir gelecekte..Türkiye'mizin yolu bahti acik olsun..
KARAR''LI ADAM 24 Haziran 2019 15:15
Bahçeli 31 Mart da,MHP'nin oylarını 18.81 göstermişti.Yine aynı mı düşünüyor acaba.Öyle düşünüyorsa,Ak P.'nin oyları kaça tekabül ediyordur.Benimkisi gereksiz bir merak işte.Bi zahmet sizler hesaplayıverin.
bozok 24 Haziran 2019 15:10
sen kimsinki sorgulayacaksın brütüs. sen hem muhalif ol chp ye çalış hemde gel sorgula. sen önce kendini sorgula dönek.
karar okuru 24 Haziran 2019 15:51
2
Terbiyesizce Ahlaksızca Hadsizce ve Vicdansızca yapılan bir yorum.Allah seni ıslah.
Haydar 24 Haziran 2019 16:40
0
takım tutar gibi parti tutmayınız. ruh sağlığınıza, cüzdanınıza ve hürriyetinize zararlıdır.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 17:48
1
Boz-ok yorumcu kimse ya AKP karşıtı troldür.ya da Akp yi batıran yağcı yalaka yemlenen takımındandır.Gerçek dost acı söyler.Ama sahteler yürü doğru yoldasın der.sonunda uçuruma yuvarlarlar.Allah feraset versin."Harun gibi geldik Karun olduk."Adalet diye geldik Torpilin daniskasını icat ettik."Haram yeme, fetvası aldık".Daha ne sebep fanatikler?...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 17:54
0
Senin gibi sahte kahramanlar insanları zorla chp li yaptı .Sebep sizin gibiler
bozok 24 Haziran 2019 20:31
9
Yorumuma yorum yazan kişi adını yazarsan sende çekinmeden daha güzel okur. Keşke beni tanısaydın anlardın yemlenmeden tutda dediğin herşeye kadar en ufak bir menfaatimin olmadığını. Varsa yalan söyleyen en büyük şerefsizdir haindir. Gelelim niye öyle yazdığıma. Sen hiç chp görüşünde olan bir gazetecinin her ne olursa olsun bu kadar tezat bir partiyi desteklediğini. Hayır asla. Bu yazar ak parti kaybetsin diye yazanlardan biri değilmiydi. Öyle. Az bile demişim... anlayabildiysen eğer!
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 16:25
0
Bozok noktadan sonra büyük harfle başlanır. Türkçe nin kuralı bu. Birde demokrasi var hatırlatayım. Herkes dilediğine oy verir. Yazar istediği şekilde yazar. Eleştiri yapabilirsin. Ama hakaret döneminiz bitti. Kibir yüksek perde ukalalık her şeyi bitirdiği gibi siyasetide bitirir. Umarım sizde doğru yola doğru dönersiniz. Dönek demeyeceğim size.
Bu millet; her zaman Hakkın,haklının yanında olmuştur(hele hele mâğdurun hep yanında olmuştur) ve olmaya da devam edecekyltir.Bu millet; mağdurun partisine,pırtısına bakmaz,hakkının yenilip yenilmediğine bakar.Bu millet;haktan,hukuktan,adaletten ayrılana her zaman dersini vermiştir,bundan sonra da vermeye devam edecektir.Bu millet;Hakka tapar,hakkı tutar ve kaldırır,hakkı tutmaya ve kaldırmaya devam edecektir.Selâm olsun Hakk'a tabi olana , hakkı ve haklıyı tutana.
Musto 24 Haziran 2019 15:06
Okadar bağırdın çağırdın hakaretler ettin yok valiye hakaret etti ceza alırsa görev yapamaz dedin tehdidine kimse aldırmadı askerlerine eşşek dediler gıkın çıkmadı Sisiyemi oy vereceksiniz dedin verdiler ne yapacaksın artik yavaş yavaş- hergun erken secim tam tamları çalmaya baslar bestepedeye uykuyu haram ederler.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 14:57
Mustafa bey, sonuçta Binali beye çok yazık oldu. Oyuna geldiği için, onca güzel hizmetleri varken, büyük devlet adamlığı yapmış bir şahsiyetin ne hallere düşürüldüğünün üzüntüsü içindeyim. Demek ki siyaset böyle acımasız bir şeymiş. Ne diyelim ki, bunda da var bir hayır.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 15:29
3
Binali Bey, İzmir'de aday oldu, seçilemedi. İstanbul'da aday oldu, seçilemedi. Bakanlık, başbakanlık, meclis başkanlığı makamlarına sadakati nedeniyle atandı, hatta sadakat madalyası bile takıldı. Biz böylelerine büyük devlet adamı, demiyoruz. Onun adı başka...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 19:37
1
14:57 cok guzel soylemis, ona buyuk devlet adami denmez diye. Normalde hak etmedigi, layik olmadigi makamlara, liyakat yerine sadakati dolayisiyla atanan birisi malesef. Sahis olarak hicbir garezim yoktur, olamaz Binali beye. Ama atamayla geldigi makamlar dolayisi ile kimse de buyuk devlet adami demesin yani...
Süheyl CALISKANOGLU 24 Haziran 2019 14:36
Camur siyaseti yapanlar,dün gece "camur banyosu'yaptilar cok "ferahladilar'iyi geldi,agri ve sizilarina(!)..
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 14:21
Buradan uyarıyoruz hdp nin kazandığı yerleri khk lı bahanesiyle 2. Sıradaki adaya mazbatanın verilmesi devam ettikçe akp daha da çökecektir.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 14:17
Milleti küçümseyen akp rantçılarına İstanbul halkı olarak Osmanlı tokatını indirdik. Bir daha kendilerine zor gelirler.
ne demis sair 24 Haziran 2019 13:51
slogan, 'Hak hukuk adalet' 110 sene onecesinin ayninisi, ithal slogan. su ifade; 'her sey guzel olacak- everthing is going to be ok' oldugu bigi bati'dan ithal. tasiyixisi da feto. Ne demis sair: 'Celladına aşık olmuşsa bir millet İster ezan, ister çan dinlet İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet Müstehaktır ona her türlü zillet. Üzülme, eşeği eşek beğenir Bir hayır var sana bana kötü demelerinde. Her gün biri çıkar, başlar ben, ben demeye Altınlarıyla gümüşleriyle övünmeye Tam işleri dilediği düzene sokar Ecel çıkıverir pusudan: Benim, ben diye.
ati 24 Haziran 2019 13:46
büyük bir değişiklik gayreti içine gireceklerini sanmıyorum. zaten bir kaç yıldır bunu yapmaya çalışıyorlardı. denediler. ama öyle bir zümre kuşattı ki akparti teşkilatını, ağaca giren kurt gibi, yavaş yavaş, ama kesin ve dönüşsüz olarak bitirecek partiyi. buna yapacak bir şey kalmadı.
Süheyl CALISKANOGLU 24 Haziran 2019 13:48
E.Imamoglu'nun otobüsüne kosarak eslik eden "hersey cok güzel olacak'Ekrem Agbi diye sesini duyuran sevimli Türk cocugu ismi Berkan veya Berkay bu genc derhal CHP'ye en genc üye olarak katilmali,dün TV'de gördüm benimde "kanim cok isindi' bu sevimli Türk cocuguna.Yolu bahti acik olsun..
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 11:07
2
Cumhur ittifakı Broşürü dağıtırken bir partili tarafından hakarete uğrayan ve alabildiğine sakin kalan masum genç nedense sevimli bulunmamıştı bahsi geçmemişti.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 13:43
Mesaj aşikar görmemek hatadır.31 Mart sonrasında hiçte sakin kalmamıştır imamoğlu birileri akıl verinceye kadar.Sizde bunu görün.Agresif tutumlarına şahit olduk siz yazarlar da bizler de.Ama herşey algıda bitiyor değil mi.Bu adamın özüne dönüp bu memlekete zarar vereceğini sizler de biliyorsunuz ve o zamana kadar hazırlayacağınız bir b plânınız yoksa siz de bu ülke de biz vatandaşlarda en az 20 yıl kaybedeceğiz kazanimlarimizdan.Gerçekten bu adamın nasıl parlatildiğini görmüyor musunuz her gün yayınlanan makaleleri Türkçe yayın yapan kaynağı Türkiye olmayan medya tarafından.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 13:26
bukadar net anlatılırdı,analinizi süper yapmışsınız.mesela ben miliiyetçi kımliğile 2004-2008 seçımlerınde akp oy verdım 2010 referandumunda evet dedim ama sonra oy vermedım ve bu yerleşik düzen akp de olduğu sürece de oy vermem ama bana kimse sormadı bile neden vazgeçtin dıye.işte sizin yukarıda saydığınız sebeplerden dolayı vezgeçtım.anladım kı akp bana yaşamın hiç bır aşamasında bana hitap etmıyor.seçmenı sadece yol köprü tünel getırdığin bır topluluk görürsen bu son kaçınılmazdı.
Süheyl CALISKANOGLU 24 Haziran 2019 13:20
Her secim sonrasi nutuk atan RTE dün meydanlarda ve TV'de görünmedi,bir tweet'le katildi.Anladik millete "küstü' ben size makarna kömür,cay veriyorum,oy vermiyorsunuz(!)Vatandas,makarna kömür cay degil,hak-hukuk-adalet ve hakaniyet istiyor..Makarna sadece karin doyurmuyor,anlasildi (!)
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 12:44
Daha önce de Erdoğan'ın birçok siyasi hatası oldu. Ama kemalist+fetöcü cephenin gayrımeşru yöntemler ile Erdoğan'ı devirmeye kalkması Erdoğan'ın hem siyasi hayatını uzattı hem de dokunulmaz kıldı. Kendi haline bırakılsa Erdoğan iki seçim önce kaybederdi. Bu son hatası ise çok büyük oldu. Bu kadarını beklemiyordum.
E.K 24 Haziran 2019 12:43
En buyuk kaybedeni bu secimin Sn Erdogan'dir. Ikincisi, jakoben, kibirli, din basta kutsal degerleri kendi sulfi siyasi amaclari icin kullanmaktan cekinmeyen anlaysitir. Ucuncusu Ocalan'dir.....En buyuk kazanani demokrasidir...Ikincisi Imamoglu'dur....Hayirli olsun...Her sey daha guzel olsun...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 12:33
Halen daha akıllanmışa benzemiyorlar. Kendi partilerine oy vermediğimiz için bizi terörist ilan edenlerin bebek katili apodan medet ummalarına ne demeli? Boşverin akıllanmasınlar bi daha ki seçim de bu millet aponu da al git diyecektir.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 12:25
Gönlünüze sağlık.
halk akp nin soygun rant ve zulüm rejimine okkalı bir tokat indirdi adaleti yok edip hukugu liyakatı rafa kaldıran rantçı düzen haramileri kaybettiler 10 sene önce köyünde çobanlık yapıpta şimdi akp ilçe başkanı olan ve 300 bin dolarlık arabalara binen malikanelerde lüks içinde yaşayan akp ve siyasal islamcıları kaybetti EKREM İMAM OGLU İLE BERABER HALK KAZANDI.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 14:47
5
Pkk yi unuttun... acik destek verdi ya... niye unutursun ?
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 15:37
0
14.47 demek ki istedikleri zaman Öcalan ile konuşuyorlar. Öcalandan desteği halk yemedi. Son dakika golüydü. Kendi kalelerine attılar. Halk Demirtaşı dinledi. İnandırı olan oydu.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 11:45
Erdoğan, İMAMOĞLU’nun birinci zaferinden sonra, "10 milyon seçmenin olduğu İstanbul'da 13 bin oyla ‘Seçimi kazandım’ havasına girilmesinin anlamı yok." dediğinde, sormuştum, reis kaç fark seni keser söyle de ikincisine öyle hazırlanalım, diye. O, rakam telaffuz etmeyince, biz de kendimize beş yüz bini, taban aldık. Demokrasi ile arası hiç de iyi olmayan yöneticimiz dünkü farkı görünce anlamıştır sanırım milletle inatlaşılmayacağını. Anlamamış olması ihtimaline karşı, duyuruyorum, ilk genel seçimde, hedefimizde üç milyon fark var. :)
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 11:31
Siyaset halk için yapılır. Halka rağmen yapılmaz. Aklı başında hiç kimsenin inanmadığı efti püftü gerekçelerle milletin iradesini geçersiz sayarsan millet de ilk seçim de sana haddini bildirir. Bu kadar net.
HERMES 24 Haziran 2019 11:08
Sayın yazar, AKP sonucun ne olacağından emin olamadığından, ne olur ne olmaz diye sadece başkanlık seçimlerini iptal ettirmiştir. İlçe belediye ve il genel meclisi seçimlerini bu nedenle iptal ettirmemiştir. Nitekim, dünki sonuca göre, eğer İstanbul seçimleri toptan iptal olsaydı, AKP en büyük hezimeti yaşayacak, İstanbulun ilçe belediyelerini ve il genel meclisi üyeliklerinin büyük çoğunluğunu kaybetmiş olacaktı...Yani aslında, hala AKP'de haram üzerinden bir zafer söz konusu :))
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 15:29
4
Akp hiçbir zaman seçimin yenilenmesini istemedi tek isteği tüm oyların sayılması idi canan kaftancı ve faik öztrak in ysk uyelerini (gormek istemeyisinizi /göstermek istemeyişinizi anlamiyorum) tehditleri ile engellenen yeniden sayım yönünü yeniden seçime çevirdi akpnin bunu halka anlatması zor olacaktı biliniyordu oldu da. Bunda kimlerin katkisi var?ve sonuç
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 18:08
1
Hala yalan dolan. ar damarı yok.
Şahin 24 Haziran 2019 21:01
0
@15:29: AKP oyların hepisinin yeniden sayıldıktan sonra hala yenileteceği apacık ortada
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 10:44
Muhteşem bir yorumlama !!
Süheyl CALISKANOGLU 24 Haziran 2019 10:45
AKP,Binali Yildirim'i degil de onun yerine Süleyman Soylu'yu bu secime "kurban etmis'olsaydi,bu defa milyon farki yerdi,iyi de olurdu.(!).
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 12:39
5
Bundan sonraki ilk seçim muhtemelen İmamoğlu, Babacan ve Soylu arasında geçecek. Herkesin boyu posu o zaman belli olacak.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:51
Sevgili yazar uçaktan korkan birisi otobüs ile daha güvenli diye tercih ederek güya garanti yolculuk yaparken kaza yapar vefat eder ası olan ney azrail ile sözleşme yaptığınız yer neresi ise oraya gidersiniz son yedi senedir akp yaptığı yanlış kırdığı kalp hakkına girdiği gariban tepeden baktığı fakir fukara size bir beddua ederse böylece bütün yanlış işleri yapar kendi kendinize de sonumuzu hazırlarsınız ve doğru yapma şansınız kalmaz büyük olan o güce üstünlük sağlayamaz unutmayın mazlum ile O gücün arasında perde yoktur
cumhurdan biri 24 Haziran 2019 09:46
yok kaybeden sadece "cumhurbaşkanı" olmayı kabul etmeyip akp "başkan"ı olmakta ısrar eden Recep Tayyip Erdoğandır... Hele o yandaş havuz basiretsiz yalaka medyası... hala farkında değiller "başkan" diye yılışırken cumhuru çöpe attıklarının...
angut 24 Haziran 2019 13:06
8
ne kadar aptalca bir fikir. uzayda mi yasiyorsun? davutoglu doneminde neler oldu bilmiyorsan yazma bari. ozal'da, demirel'de neler oldu? akp'de bugunki sikintalarin tohumunu eken akp genel baskani ve basbakan davutoglu idi
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:33
Hayırlısı olsun
Süheyl CALISKANOGLU 24 Haziran 2019 09:18
Bu secim sonrasi hergün TV 'de konusan siyasileri uzun müddet görmek,duymak istemiyorum,biktik usandik,gina geldi bu zat-i muhteremlerden,TV'de nutuk atmadan biraz da sessizce,Saray'inda,bürolarinda calismaya birseyler üretmeye gayret etsinler.RTE'nin TV konusmalari da geri tepti bu konusmalar oy getirmiyor ,oy götürüyor,cünkü vatandas "laf salatalarindan'bikti artik karin doyurmadigini anladi,yetti gari (!)
Şahin 24 Haziran 2019 21:05
0
YarIn salı, grup toplantıları ve konuşmaları var malesef
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:14
veli nimete arkanı dönmeyeceksin. gönlünü kırmayacaksın, dualarından cıkmayacaksin...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 07:46
AKP nin başında bulunanların tehditçi yapısı tabanındaki fanatiklere de sirayet etmiş, daha dün(seçimgünü) telefonlarımıza tehdit mesajları geldi. "Reis ekmeği kes, reis suyu kes"... Bizleri çok fena kızdırdılar ama vazgeçeceklerini zannetmiyorum Bu dil onlarla özdeşleşti Yani tehdit ede ede, iftira ede ede bitirecekler kendilerini
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 07:10
Türkiye’nin bir değişime ihtiyacı vardır
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 20:00
0
Huzura ihtiyacımız var. Bıktık.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 06:39
Erdoğan , kaybedeceği seçimi yapmaz anlayışı yıkılmıştır. Doğru aday, doğru stratejiyle bal gibi seçim kazanılır.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 05:41
7 Haziran 2015 yenilgisinden 1 Kasım 2015 galibiyetini çıkarttığı gibi bu yenilgiden de galibiyetle çıkacağını sandı. Kendine olan aşırı güveni, diğer bir deyişle "kibiri" gerçekleri görmesine engel oldu.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:47
0
Sosyal olaylarda 2x2 her zaman 4 etmez.
çöp daglari 24 Haziran 2019 04:20
en son chp/shp iktidarinda patlayan cop daglari vardi. umraniye coplugu patlayinca kac kisi olmustu? birde akmayan sular.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 08:51
7
He he tamam oldu bitti. .milleti kendinize daha fazla güldürmeyin..o partilerin genel başkan adayı vardı hatırlarsınız Ak partiye kültür Bakanı olmuştu
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 10:36
5
sen 40 yıl öncesini bırak şimdiki zamana bak chp nin yönettigi belediyelere bak kadıköy şişli sen chp nin kadıköyüne gitde gör florida gibi keşke şimdi çöp olsaydıda haram yolsuzluk olmasaydı ibb den çalışmadan 200 bin akp li maaş almış haram yolsuzluk kul hakkı çöpten dahamı iyi sence trolcük.
Numan 24 Haziran 2019 10:50
1
kendim ettim kendim buldum diye bir türkü var.. bu iş aynen öyle oldu..yıllardır dağda askerlerimize pusu kurup şehit eden biri, APO'nun kardeşi nasıl olur da seçime iki gün kala medet umularak TRT ekranlarına çıkarılır..
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 12:25
2
Doğru. Bakalım İmamoğlu daha iyi bir iş çıkaracak mı? Çıkarmak zorunda. Eğer bu fırsatı teperse CHP yok olur gider.
sevindirik 24 Haziran 2019 13:13
9
dagdaki, avrupadaki, irak, suriyedeki pkk'lilar; Biji İmamoğlu... Afrin'in bedeli İstanbul oldu'' diye halay cekiyorlar. ''hersey guzel olacak-everything is going to be ok'' asli ithal/yabanci bir terimlerle yalandan sevinenler, sevindirik olurlar
siyaset 24 Haziran 2019 03:18
Abdulhamid han'i halleden cete de: HAK, HUKUK, ADALET'' diyordu. Ama sonra, ''Bizdik utanmadan iftira atan, Asrın en siyâsî padişâhına.'' diye feryad ettiler. Daha bir belediye baskanligi kazandilar, 80 yil once bu ulkenin vatandasi olan Suriye'lilere 'defolsunlar' tagi actilar. Hele birde genel secim kazanirlarsa, 'Muslumanlar/Turkler defolsun' da der bunlar!
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 14:00
1
Bu benzetmeye Abdulhamit hanin kemikleri sizlamistir. Iste tek adam taassubu gozleri boyle kor ediyor. En son Ocalandan medet ummak, oy devsirmek umuduyla katil teroristbasini ve aciklamalarini gundem etmek, devlet inkanlariyla carsaf yayinlatmak.... Daha devletin ve belediylerin imkanlarini yandasa peakes cekmek, ulkeyi kabak gibi ortadan bolme ihanetine definmiyorum bile. Utanma da yok insanlarda...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 03:11
Bu karar gazetesi okurları arasında niye bu kadar çok siyasal islam düşmanı var merak ediyorum. Seçimin kaybedeni AKP ve Binali Yıldırım iken niye siyasal islam kaybetmiş oluyor. Bir de işin ilginç tarafı bu kişiler Türkiye'deki tek Siyasal Islamcı parti olan Saadet Partisi'ni de beğeniyorlar.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 08:36
17
Ben de farkediyorum. Karar okuyucusu aslında islamcılar. İslamcı da kendine siyasal islamcı demez. Bunu yazan arkadaşlar belli ki laik veya klasik sol kesimden. Hem onların karar olumaları iyi hem de karar ın kompleks göstermeden bu yorumları yayınlaması güzel birşey. Bu noktada Karaalioğlu veya cömertten bir siyasal islam nereye yazısı bekliyoruz.
Öhö öhö 24 Haziran 2019 11:04
0
Karar benim yorumlarımı yayınlamıyor. Yayınlar gibi yapıyor. Sanıyorum benim yorumlar canlarını yakıyor.
karar okuru 24 Haziran 2019 12:08
1
Hala göremiyorsun değilmi. Kaybeden vicdansızlık,adaletsizlik,iftira,yalan.Bunu dahi göremiyorsan Allah seni ıslah etsin.Siz müslümanlığı bu yaptıklarınızlamı yücelteceksiniz.Ekremde yapsın oda kaybedecek bu kadar basit.
KARAR OKURUNA CEVABIMDIR 24 Haziran 2019 14:29
1
Saadetliler gerçek "Siyasi İslamcı,AKP'liler çakma. Saadetliler dürürst siyasi ıslamcı,AKP'lliler dürüst gibi gözüken siyasi islamcı.Saadetliler mütevazı islamcılar,AKP liler kibirli ve mağdur siyasî islamcılar.Saadetliler..........AKP liler.....Gördünüz mü farkı 03.11 yorumcusu.Saadetle AKP 'yi hiç kıyaslama,biri particik,diğeri AKP.
ali 24 Haziran 2019 02:25
o jakopen chp yıllar içinde değişim göstererek 2002deki akparti oldu. akpartide jakopenleşerek 2002 deki chp oldu.olayın özeti budur beyler hiiiççç sağa sola çekmenin anlamı yok.klavuzu bahçeli perinçek olan akparti akparti olmaktan çıkalı yıllar oldu
Şüpheci 24 Haziran 2019 12:30
2
CHP 367 kararını kınadı mı? Kınamadı ise neden?
asena 24 Haziran 2019 02:06
akp ye oy vermeyen kafirdir diyenler kaybetti.
itiraz 24 Haziran 2019 13:36
1
32/13: istesek herkesi hidayete erdirirdik, cehennemi cin ve insanlarla dolduracagiz''
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 02:03
2,5 ayda 700.000 fark attı İmamoğlu neyseki Cumhurbaşkanı seçimine 4 yıl var.O zaman herşey çok çok daha güzel olacak.
Müneccim 24 Haziran 2019 12:35
3
4 yıldan önce TBMM bir anayasa değişikliği ile alaturka CB sisteminden vazgeçecek diye tahmin ediyorum. Muhtemelen 2020'de.
muneccim>e 24 Haziran 2019 15:55
3
pkk, feto, avrupa, abd de oyle, cb sistemini iptal etmeyi hayal ediyor;
Müneccim 24 Haziran 2019 20:51
0
15:55 Herkes bir şey ister. Kararı ise millet, ya da vekili TBMM verecek.
kerim 24 Haziran 2019 01:41
imam oglun ,a rum pontus diyen akp nin maaşlı trolleri şimdi yas tutuyorlar beter olsunlar birde bu akp nin pelikan çetesi var bunlar tam halk düşmanı.
Kimsecik 24 Haziran 2019 01:37
Ebu Müslim el horasani Abbasilerin yıkılışı ile alakalı şöyle bir tespitte bulunuyor. Dostlarından Emin oldukları için dostlarını kendilerinden uzak tuttular...Düşmanların şerrinden emin olmak için kendilerine yakın tuttular....Düşmanlar düşmanlık larından vazgeçmedi, dostları ise çok incindi ve düşman oldu iki düşman birleşince yıkılmaları Mukadder oldu... Maalesef siyasetname okumuyor. Tarihten ibret almıyor. Sonuçta böyle oluyor... Ama her şeye rağmen umut dolu yarınlar için yeni başlangıçlar yapmak lazım dün dün de kaldı bugün yeni şeyler söylemek lazım...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 01:24
Sıra saraydaki Değişiklik
ADALET 24 Haziran 2019 01:12
İstanbul seçim analizinin en kısa tarifi: HAK, HUKUK, ADALET...talepr edenler kendilerine verilen ilk fırsatta konuştular ..daha ne desinler ki
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 01:08
Cok basit cunku caldilar.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 01:00
31 Mart’ta fark 13 bin, 23 Haziran’da fark 777 bin demek ki 31 Mart’a akp 764 bin oyu çalmıştı.( tabi akp düz mantığıyla söyledim)
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:55
22.56, 17 Yıldır Batıya karşı kazanan bir AKP, 17 yıl sonra yine Batıya karşı kendisi kaybetmiştir. Bunda CHP nin bir dahli yoktur...
karar okuru 24 Haziran 2019 12:31
3
Bilgisizlik cehalet işte böyle birşey arkadaşlar.İnsanın içini bir kere kibir kin nefret kaplamasın zor kurtulur yer bitirir insanı.Halbuki müslümanlık kini nefreti reddeder sevgiyi hoşgürüyü her zaman kabul eder.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:51
Aslında bu parti statükoya teslim olduğu gün kaybetmiştir. Bahçeli ve periçek gemisine bindiği gün kaybetmiştir. Arınç böyle demişti nitekim.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:48
aynı mahallede degiliz ya ..aynı ülkedeyiz...klasik ama..mezhebimiz..kökenimiz ne olursa olsun...mazbatayı alan sonsuza kadar almadiya...yanlis yaparsa sandıkta cevabı verilir..çok basit..bu kadar seçim yeter..birbirimize saygi duyalim...yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devleti
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 06:31
1
Mahalleleri yıkalım artık, ayrı gayrı durmaya gerek var mı? Herkesin çocuğu askere gitmiyor mu, herkes vergi vermiyor mu? Ülkemize dışarıdan bir tehlike yönelse birlikte hareket etmeyecek miyiz? Kötü günü beklemeyelim, mahallelerimizden çıkalım. Şahsım adına tüm mahallelere sevgilerimle.
Cidden mühim şahsiyet 24 Haziran 2019 08:22
1
Saygı duyalim en büyük eksiğimiz bu Her şeyimiz var malesef saygımız yok Lütfen kendimize gösterilmesini beklediğimiz saygının en az iki mislini ınsana hayvana çevreye layık görelim
Erdoğan kaybetti karşıtları kazandı ve çok güzel oldu seçmenler olarak bıkmıştık bu kavga ve adaletsiz politikadan gerçi umutlu değilim ama temennim inşallah Erdoğan’ın ayakları yere basar ve eski haline döner herkesi düşman hain gören Erdoğan
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:47
iktidar partisi taraftarı olduğuna inandığı tabanının oylarını çantada keklik gördü. Bir zamanlar dualarla istenilen yöneticiler halka tepeden bakan bir anlayışla ve kibirle liyakat ve ehliyet kavramlarını yok etti, bu saatten sonra gerekli ders çıkarılacak, muhasebe yapılacak söylemleri hiç bir işe yaramaz. Halk soğudu. Seçimi kaybetmek için bu kadar uğraşan başka bir siyasi hareket herhalde dünyada yoktur.
deniz ata 24 Haziran 2019 00:37
EKREM İMAMOĞLU %56 Akp/Mhp/Bbp/Dp Vatan Partisi, Binali Yıldırım, RTE, Ordu Valisi, İBB Çalışanları, Cemaatler, İngiltere Kralı Rahmetli Başkan Kennedy, Taçsız Kral Pele, Beckenbauer, Kaleci Maier, Nadia Comaneci, Brigitte Bardor ve Fenerbahçeli Cemil %44 :)
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 02:08
4
Kısaca ben tek siz hepiniz dedi İmamoğlu
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:36
Evet iktidar son üç günde kaybetmeyi kesinleştirdi. Damat ve Öcalana teşekkür etsinler. He birde hiç bir vizyon çap taşımayan sakarya milletvekili Ali ihsan yavuz da işin cabasi.
HACI MURAT 24 Haziran 2019 00:33
Karaalioğlu'nun önemli tespitlerde bulunduğu bu yazısında değinilmeyen bazı hususlara da ben değineyim:. 1)E.İmamoğlu'nu üzerine aldığı yükün altında ezilmiş gibi gördüm.2)Bundan sonra İstanbul halkı İmamoğlu'nun sunacağı hizmetle yetinmek zorunda kalacak.Zira Yıldırımın sunacağı hizmet reddedilmiştir.Seçimin en önemli sonucu bu bence.Buna saygı duyarız. 3)Kar yağıp yollar buzlandığında, trafik tıklandığında,yağış az olup barajlar dolmadığında,ya da dere yatakları taştığında... muhatap hep İmamoğlu olacaktır.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 01:47
7
Haci bey hala sayiklamaya devam ediyorsunuz...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 02:15
16
01.47 Sayıklayanlar böyle uzun cümleler ve madde madde görüş beyan edemezler birader.Sizin yaptığınız gibi kısa cümlelerle bir takım şeyler söyler gibi yaparlar.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 06:00
6
Hacı Murat bey satır aralarında şunu diyor "devletin tüm imkanlarını kullanıp imamoğlu'nun hizmet vermesini engelleyeceğiz ve istanbul halkını imamoğlunu seçtiği için cezanladıracağız"
HACI MURAT 24 Haziran 2019 09:32
3
06.00 İmamoğlu Ak Parti'nin kendisine yardım edeceğini düşünerek mi aday oldu yoksa? Bence üzerine aldığı işi kendisi yapmalı.Başkasına güvenerek aday olunmaz.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 14:21
1
Ya Hacii, ulkenin ekonomi, hukuk, insan haklari, demokrasi, kardeslik notlari basasagi cakilmis giderken, baskanligi verin herseyi duzeltecegim deyip, tum yetkiyi aldigi halde, ulkeyi meclissiz seriksiz krarnamelerle istedigi gibi yonetmesine ragmen, kotu gidisata dair hicbir sorumululuk almayan ve surekli kendi disindakileri suclayan Erdogana, ya noluyoruz deme ama Imamogluna gelince, hemen birinci gunden basarisiz olacagina hukmedip hesap sormaya giris. Bu kafa daha cok ceker, bu iyi gununuz
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 14:25
1
hacı murat bey, yardım etmemekle, elindeki bütün imkanlarla engel olmak arasındaki farkı biliyorsunuz değil mi?
feyzullah sivaslı 24 Haziran 2019 00:32
iç eşleri boş işleri bakanı süleyman s. her agzını açınca halka terörist diyor bu zihniyet halk düşmanıdır.
Mahmut 24 Haziran 2019 00:32
Bir hatırlatmada CHP’ye. Lütfen eski tepeden bakan, kibirli CHP olmayın. Oruç tutanı, Cuma’ya gideni, başörtülüleri fişlemeyin. Mezhepçilik yapmayın. Ramazan’da oruç tutanlara nispet olsun diye rakınızı milletin gözüne sokarak içmeyin. O tavrınız sizi yüzde 20’lere indirdi bunu unutmayın. İçinizde o tipler hala mevcut. Onları dizginleyin. Sosyal demokrasiye, herkes için özgürlüklere odaklanın. Halka zorla elbise dikmeyin. Yolunuz açık ola. Bu yol iktidar yolu unutmayın.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 01:26
14
oruç tutmadıgı için lütfen insanları linç etmeyin siyasal islamcılar
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 06:34
3
Mahmut Bey görüşünüzün ana fikrine tabi ki katılıyorum ama Ramazanda oruç tutana rakı niye nispet olsun. Dindar insan için rakı normal zamanda bile nispet kabul edilebilecek bir şey değilken... Her ne ise detayda kaybolmamak lazım belki. Her birey bir diğerinin tercihlerine saygıda bulunsun yeter. Sevgi ve saygılarımla.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 15:29
0
06:34 inat olsun demek istemiş herhalde Mahmut Bey. Evet, Seyfi Oktay ve Mehmet Moğultay’ın mezhepçi kadrolaşmasını unutmadı 90ları yaşayanlar. CHP dersini almıştır inşallah. Her görevde liyakat öncelik olsun.
aydın ünal 24 Haziran 2019 00:29
Yoo! Erken de değil, susma zamanı da değil artık. - 31 Mart’ta hezimet yaşattılar, - Gereksiz yere seçim tekrarı yaptırdılar - Kötü kampanyayla tekrar hezimete yol açtılar. Boğaz’a nazır yalılarında PELİKAN baronları “nasıl da kemirdik” diye kadeh tokuşturuyor olmalı şu an!
tayyip her agzını açtıgında ülke ve halk dahada geriliyor bencetayyip artık emekli olup torun sevsin bu arada binalide emekli olsun yeter artık ülke gençleri istiyor bıktık yıllardır bunları görmekten.
hak kazandı 24 Haziran 2019 00:19
Dinimizi kendi siyasal istikbali için sempol olarak kullananlar kaybetti, Her şeyi ben bilirim diyenler, kibir, parti içi demokrasiyi yok edenler ,liyakati yok edenler , Haksızlığı hukuksuzluğu dine yaslandırarak her yolu mübah görenler, seçimle gelen milletvekiline azarlayıp tehdit eden ama terör örgütü başının mektubundan medet umanlar,takiyye kaybetti. Ülkemizde huzur isteyenler ,demokrasiden ,haktan hukuktan yana olanlar kazandı ...Umarım her kes bu seçim sonuçlarından bir ders çıkarır.
son 3 yıldır çok zulüm yaptılar rant yolsuzluk kibir işte akp ve yöneticileri hamanlaştılar karunlaştılar ve 23 haziranda allahın tokatını yediler etme bulma dünyası işte bu arada halkın oylarıyla seçilip saray kararnamesiyle koltugundan edilen ahmet davut oglunun ahı binaliyi yıktı bence.
Muhtefi. . 24 Haziran 2019 00:14
İsyan mi? ?.ne isyanı . Ne biçim başlık bu. :)))..Çevremdeki iki küskün (şahsi manada) bile Ekrem Beyin partisinde buluşuyor..:)) İnsanlar Deneyelim dediler hepsi bu. Ne isyanı ? .Imamoglunun yerinde olmak istemezdim ACAYİP İYİ NİYETLİ. (Ya da öyle gözüküyor) .!.!.!...Herkese mavi boncuk Başarırsa TEBRIK EDERIM..(Sihirli değnek yoktur) .Sürprizleri hiiç sevmem. Takip edeceğiz. .Satır aralarını okuyarak. !..TÜRK MİLLETİNİN Başarısıni istemeyenin dişi kırılsın. :).yolun acik olsun. Canı gönülden dilerim.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:02
Fazla söze gerek yok millet son sözü söyledi Ysk değil. Her ne kadar adalet olmasa da ülkede milletin vicdanında adalet duygusu vardır her zaman ...kim kazanmak istiyorsa milletin inancına fikrine yaşam tarzına diline etnik kökenine saygı duyacak.. hepimiz birlikte güçlüyüz
fatih 24 Haziran 2019 00:04
askeri öğrenci ailelerinin de verdiği oylardan aldıkları yetkiyle suçlu suçsuz ayırt etmeden askeri öğrencileri hiç bir soruşturma yapmadan 20 bin öğrenciyi attılar. okula alırken güvenlik soruşturması yapanlar okuldan atarken güvenlik soruşturması yapmadılar. velileri yalvardı yakardı etmeyin biz size oy verdik çocuklarımızı atmayın diye yalvardılar dinletemediler. sonuç karşı taraf bi şey yapmadı sadece siz size destek verenleri incitecek kararlar aldınız. onlarda bunu oya çevirdi. dostunu incitip düşmanından medet umanlar kaybetmeye hep mahkumdur.
bingöllü muhammed 24 Haziran 2019 00:03
kendi halkına terörist hain zillet diyen rte bahçeli kaybetti halkın çocugu imam oglu kazandı.
serkan aydoğdu 23 Haziran 2019 23:59
akp ile beraber kaybeden siyasal islamcılardır artık halk toplum dini siyasete alet edenleri istemiyor halk din ile dizayn edilmekten bıktı siyasal islamcılar pelikancılar akp li, maaşlı troller bankamatik memurları kibir abidesi akp yöneticileri kaybettiler adaletsiz ve ranta dayalı akp tem adam rejimi çöktü.
Ben 23 Haziran 2019 23:47
Bu demokrasi zaferinde partizanlık kısır döngüsünden kendini kurtarıp doğrunun ve ahlakın yanında yer alan Ak Parti seçmenine çok teşekkürler. Ak Parti seçmeni demiştir ki 'sana desteğim kayıtsız şartsız' değildir. Benim asıl tarafım ahlak, doğruluk, dürüstlük, liyakat, vicdandır. Kavga değil barıştırma isterim. Korkutma değil adalet isterim. Oligarşi değil ortak akıl isterim. Bunları demiştir. İyi ki de demiştir.
ufuk 23 Haziran 2019 23:30
1-sisi kaybetti 2-Dugin'de kaybetti 3-Trummp kaybetti 4-Bahçeli kaybetti 5-Erdoğan kaybetti 6-B.Yıldırım zaten kaybedecekti 7- Doğu Perinçek kaybetti 8-Derin devlet kaybetti 9-Apo kaybetti 10-İhvancılık ve siyasal islam kaybetti Kimleri yendin be İmamoğlu !
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 23:17
Beka sorununun onemini sayin Devlet bey gibi ! oylamaya katilanlar kavrayamadigi icin secimler tekrarlanmalidir.... Eger yine ayni proje ... halktan secilirse Kayyum atanmalidir !! Zillet - illet - hainler ittifakina verilen oylar yok hukmunde olmalidir ..Yargi ,adalet nicin daha harekete gecmedi ??
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 22:57
Cumhurbaskaninin koruma araclarini sayin, Trafikteki cakarli emniyet seridinden giden araclari sayin niye kaybefildi anlayin
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 22:43
CHP kazanınca millet iradesi her şeyin üstünde, AKP kazanınca demokrasi seçimden ibaret değil... Beyler bir AKP seçmeni olarak diyorum ki seçim demokrasinin bel kemiğidir. İmamoğlu seçimi kazanmıştır ve önümüzdeki beş yıl İstanbu'lu o yönetecektir. Demokrasi her zaman kazanmak değildir. Mesele kaybettiğinde demokrat olabilmektir... Allah'a şükür seçim yapan ve kaybettiği zaman rakibi tebrik eden bir liderimiz var...
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 23:09
5
" kaybettiği zaman tebrik eden lideriniz" çaldılar demişti. Çalmışlar mı? 31 Mart'ta neden tebrik edemedi. Allah adını da süreli kullanıp, kutsallarimizi da kendinize benzetmeyin artik.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 23:12
7
yok öyle bir liderin 31 marta kaybetti kabulenmedi . artık bu kadar fark olunca tebrik etmek zorunda kaldı.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:21
2
31 Mart'ta da aynısını diyebilmişmiydin acaba?CHP de seçmen iradesine saygı göstermiyordu geçmişte.Bu gün Akparti aynısını yaptı ve kaybetti.Böyle giderlerse çöküş devam edecek.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:26
4
Evet sizlerin rant hakkı, imar planlarındaki vazgeçilmez kat haklarınız, kupon arazilere konma hakkınız korunmalı. Demokrat olacağız, rantınıza dokunmayacağız söz. 25 senedir baştasınız. Ananızın ak sütü gibi helal o rant sizlere.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 22:41
Kariyer ve liyakat olmazsa Akp'nin sonu aynen Anap gibi olacak. Feto gitti ama taktikleri Akp'de yaşatılıyor. Be mübarekler insan hiç mi ders çıkarmaz yaşananlardan? Bugün Akp'li veya şak-şak si değilsen bir yere gelemezsin. 15 Temmuz'dan ders çıkarmak mı? O da ne? Akp liler artık ayağın yere değsin...
Mahmut 24 Haziran 2019 00:21
0
Bugün Akp il başkanı validen, ilçe başkanı kaymakamdan daha yetkili ve etkilidir. Bildiğimiz ;herkese eşit davranan,hak hukuk gözeten Devlet yok ortada Akp devleti var, partileşen devlet var. Yazık çok yazık.
Karar Okuyucusu 23 Haziran 2019 22:30
Sanırım yandaş medya şöyle bir manşet atar! "31 Mart'ta 13 bin oy çalan Millet ittifakı, 23 Haziran'da 777 bin oy çaldı!" Espri bir tarafa, KARAR Gazetesinin objektif ve aklı selim haber ve yorumlarını tebrik ederim. İstanbul seçimi hem yandaş medyanın, iftira ve karalama kampanyasına, hem devlet gücünü kullanarak hukuksuzluk yapan siyasi iktidara milletin cevabıdır. Ülke için hayırlı olur inşallah.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 22:11
adalet liyakat düşünce özgürlüğü herkesi kucaklayan bir dil hakaret aşağılama kibir israf şatafat torpil olmamalı. Artık ideoloji devri bitti. Bu kurallara kim uyarsa o ve ülke kazanır. İmamoğlu bunu vadetti ve kazandı.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:49
hıslerımıze tercüman oldun
hasan 23 Haziran 2019 21:42
Akp maneviyati onemsemedi yitirdi demekki havalimani yapmakla bu isler olmuyor akp fetonun yaptigi butun hatalari yapti sizin torpiliniz yok bu kucuk tokat duzelmezseniz buyuk tokati da yersiniz yine de olan da hayir vardir uzgun ve kirginiz
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 22:29
2
Aynen öyle
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 22:35
7
Millet CHP'ye maneviyat içşn oy verdi diyorsun
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 22:56
1
Adalet duygusu olmayanda maneviyat olmaz beyim. Biraz hukuku özümseyin, hukuk ve adaleti olmayan yönetimlerin, nasıl maneviyatı olacak?
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 05:51
1
22:35 sen maneviyat denilince, manevi değerler denilince sadece dini anlıyorsun demekki. hak, hukuk, adalet duygusu da manevi değerlerdir ve bunların üzerine oturmayan bir din de zorbalık ve tiranlık üretir.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 22:41
0
Küçük mü
Bozoklu Celal 23 Haziran 2019 21:32
Bazı Ak Partililerin kırdığı ceviz kırkı geçmişti. Evet Ak partide adalet, hak-hukuk, liyakat gibi kavramlar unutulmaya yüz tutmuştu. Ama korkarım ki CHP'ye iktidarı teslim edersek cevize de hasret kalacağız. Demem odur ki AKP'nin alternatifi CHP olmamalı. AKP'nin silkelenip kendine gelmesi gerekir. İmamoğlu'nu takip edeceğiz bakalım İstanbul halkına nasıl hizmet edecek edebilecek mi? Bin Ali'yi mumla aratmasın.
Hikmet 24 Haziran 2019 04:25
0
Biri gider biri gelir. Ya da aynı kişi önce gider sonraki seçim de tekrar gelir. Bunlar siyasetin olmazsa olmazlarıdır. Ülke de birşey kaybetmez aksine kazanır. Sn. Demirel 6 kez gitti 7 kez geldi ama ülkeye hiçbir şey olmadı. Ama AKP 17 senedir İktidarda ve geldiğimiz nokta (Özellikle MHP nin belirttiği gibi) beka. Gerekirse milletin oyları ile gidilir yine milletin oyları ile dönülür. Demokrasimiz daha da güçlenir.Kişiler,partiler geçici Devletimiz ise bakidir.
Zoom out 24 Haziran 2019 12:32
4
Baki olan tek şey - şimdilik - hayat. Hiç bir devlet baki değildir. Olmamıştır. Olamaz. Olmasın da zaten.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:19
Sorgulama zamanı harama uzanan ilk eli gördüğünüzde başlamıştı.Artık çok geç demek için bile çok geç. Bu durum sizin ve umut bağladığıniz tüm siyasal İslamcı damgasını yemiş aktörler için geçerli.Toplumun güvenini kaybettiniz.Hikayeniz bitti. Bir kişi butun kredinizi tamamen tüketti.Bunları sevinerek değil üzülerek yazıyorum.Ama böyle.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:04
Turkiye secim tarihi bir kez daha tekerrur etti: halkimiz iradesine saygi duymayan iktidari ilk firsatta tusa getirdi!
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 22:50
5
Kaderinizde, 17 yıldır AKP'yi kazandıran halkın iradesine sahip çıkmak da varmış...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 12:24
0
Böyle gelişir zaten demokrasi. 17 yıldır kazandıran halk iradesine nankörlük yaparsan biletini keserler.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:04
Evet hak yemiş pozisyonuna düşürülmemeliydi bu camia... şimdi trende olanlarla, trenden atılanlar arasındaki farkı da gördük.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:02
Hay ağzına sağlık
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN