Back To Top
Bunca ilgi ve alakaya kayıtsız kalamazdık

Bunca ilgi ve alakaya kayıtsız kalamazdık

 - Son Güncelleme: 22.02.2020 Cumartesi 10:25
- A +

Türkiye gazetesi -Allah eksikliğini aratmasın (!) - çatısı altında öbeklenmiş birileri uzun zamandır bizimle yakından ilgileniyorlar; eksik olmasınlar, bize çok büyük bir ilgi ve alaka gösteriyorlar. En son ilgilerini güya Dr. C. Ahmet Akışık isimli birisi tarafından kaleme alınan ‘Ankara Okulu Batı Destekli Bir Zakkum FETÖ Projesi midir?’ başlıklı pespaye yazıyla göstermiş bulunuyorlar. Takdir edersiniz ki bu denli yoğun ilgi ve alakaya kayıtsız kalamazdık; bu yüzden istedik ki biz de bu gazeteyle birazcık ilgilenelim… Ben özellikle yakından ilgilenme hakkımı sonraki haftalara erteliyorum ve bu hafta Merhum Necip Fazıl’ın Hakikat gazetesi ile (Bugünkü Türkiye gazetesinin selefi) nasıl ilgilendiğini belgeleyen metni nakletmekle yetiniyorum.

Necip Fazıl Büyük, Doğu dergisinin Şubat 1971 tarihli sayısında yayımlanan ‘Müstahak Oldukları Cevap’ başlıklı yazısında “Hakikat isimli hakka hıyanet gazetesi” diye tanımladığı mezkûr gazete hakkında şöyle diyor: Birinci yazımızda… Davamızın sadece haini olmak mevkiinde, hakikat katili Hakikat gazetesini, İslâm’ın nereye, hangi dalâlet kutbuna kadar alet edildiği noktasından teşhir ederek müminleri uyandırmaktı. Bazı devlet dairelerinde bedava dağıtılmaktan öteye hiçbir satış ve sesi olmayan, fuhuş gazetelerinden daha iğrenç ve küfür organlarından daha zararlı bu kâğıt parçasını, bir hiç ve sıfırdan ibaret kendi nefsi için değil, tek nüsha satmasa bile, memlekette İslâm’ı nerelere kadar düşüren bir neşir vasıtası bulunduğunu göstermek için, sırf prensip bakımından ele almıştık. Bir de bu gazetenin başındaki, sonradan “İbn Sebe”den daha alçak olduğunu gördüğümüz şahsın (Hüseyin Hilmi Işık), Necip Fazıl ile aynı kapıya bağlılık iddiasına rağmen, bu havsala yakıcı ve beyin törpüleyici haltları nasıl karıştırabildiğinden doğan bir hayret ve dehşettir ki bizi bu harekete zorlamıştı. Malûm şahıs, Büyük Veli’ye [Seyyid Abdülhakîm Arvâsî Üçışık Efendi Hazretleri] mensup bulunduğu yalanından devşirilme manevi kredi sayesinde, şeriat bütününden zerre feda etmez bir kişi görünmenin imtiyazıyla, durup dururken “Şeriat istenemez, teokratik idare özlenemez!” sloganıyla din düşmanlığını ilandan kaçınmayan bir Başbakan’a (Süleyman Demirel) sadece iman vesikası vermekle kalmıyor, ona mason diyenlerin kâfir ve yardımcı olmayanların dinsiz olduğunu iddiaya kadar varıyor, onu desteklemeyi ibadet derecesine çıkarıyordu.

Kendisine, hakkında kaleme aldığımız yazının haberini verdik ve müdafaasını istedik. Büyük Veli’nin yakın akrabası ve gerçek bağlılarından nicesinin bu adamı bir sahtekâr olarak tavsif ve tasvir etmelerine rağmen, onlara mukavemet ediyor, ithamlarına katılamıyor ve açıkça gördüğümüz bu yazılara karşı gözlerimize inanamaz gibi oluyorduk. Karşılaştık. Merkum şahıs, bin dereden su getirdikten sonra, aynı dalâlet tavrına Büyük Velî’yi ortak gösterecek korkunç bir denaet ve şenaat edası takınmaktan çekinmedi ve bize, ikinci sayımızda neşrettiğimiz, riyakârlık ve sahtekârlık şaheseri mektubu yazdı.

Hakikat katili ve Hak haini, bu zamana kadar Necip Fazıl’a hiçbir dinsiz, Yahudi, mason, komünist ve devrimbazın çatmadığı şekilde kâbuslara bile sığmaz isnat ve iftiraların türlüsü ve taarruz lisanlarının en mülevvesiyle mukabeleye kalkıştı. Necip Fazıl’ı, Yahudilerden para alan, içki ve kadın meclislerinde Necmeddin Erbakan’la karşılıklı kumar masasında bir tip olarak tasvir etmeye yeltendi. Necmeddin Erbakan’ın arkasına bir çift abdest takunyası koymakla da kâfirlerin müslümanlara bakışını tam benimsemiş oldu. Necip Fazıl dururken Necmeddin Erbakan’ı karıştırmasına ne lüzum vardı? Vardı; çünkü emir babadan geliyordu ve Demirel aleyhtarı olarak bir taşla iki kuş vurulmasını hedef tutuyordu... Bütün bunları tertipleyen münafıklar şahı, necaset faresinden daha pespaye maşasına bunları yaptırdıktan bir gün sonra da Başbakan’ı niçin tuttuğunu izah ederken, buna Büyük Velî’yi senet gösterecek derecede din, iman, hayâ ve ahlâk kaybına uğramaktan korkmadı…

(1) Bu gazetenin [bugünkü Türkiye gazetesinin selefi Hakikat gazetesi] rolü, kendisini din fetvacısı yerine koyan bir sahtekâr [hattata sahte ilmî icazetname yazdıran sahte mürşit Kimyager Albay Hilmi Işık] marifetiyle her ân, dine taarruz eden bir Başbakan’a iman ve İslâm vesikası vermek, yani iman ve İslâm’ı para karşılığında satmaktır!!! (2) Bu gazetenin başındaki başsız adamın rolü, seneler senesi İslâm yolunda faydalı eserler neşrettiği hissini verdikten sonra, paranın kokusunu alır almaz topyekûn itikat ve ameline kıymış olmaktan ibarettir!!! (3) Bu adam, Büyük Velî’ye mensup olmadığı gibi, ondan aldığı icazetname dahi sahtedir. Bu adamda en küçük ilim ve fikir haysiyeti de yoktur ve eserleri kelimesi kelimesine intihal, hırsızlamadır!!! (4) Bu adam, din düşmanlığıyla maruf bir mizah gazetesinin sarhoş ve serseri, kubur faresinden daha çirkef ressamını maşa diye kullanacak derecede adi ve haysiyetsizdir!!!

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
sabri yılmaz 23 Şubat 2020 08:15
mustafa hocanın Türkiye Hadis Meclisinde yaptığı konuşmanın belli bir kısmını cımbızlayarak polemik konusu yapmaya çalışmak, yaşadığımız bu post-truth çağda örnek gösterilebilicek pespayeliklerden birisidir.. mustafa hocanın bu güzel konuşmasının tamamını 2 bölüm halinde izlemek için google'a 'MUSTAFA ÖZTÜRK TÜRKİYE HADİS MECLİSİ' yazmanız yeterli.. bi izleyin Allah aşkına.. ne demiş mustafa hoca.. bu adamlar ne algılatmaya çalışıyorlar..
Elçi 23 Şubat 2020 01:22
Yorum sansürü mü var halbuki hakaret te etmedik..
Selman alcicek 22 Şubat 2020 17:27
Necip Fazıl in yörüngesinde olmadığınız halde bir şairin satırları ile cevap vermek pespaye bir zihinsel retorik değil mi yahu insan bir kendine bakmaz mi? Ben düşünce mi sardetiyorum yoksa hezeyan mi? Demez mi? Senin en büyük talihin seni eleştirenlerin kifayetsiz seviyede oluşları zaten devran bunalimlari Sizin gibilere meydanın kalmasıyla tarih boyunca yaşanmıştır.
KARAR OKURU 22 Şubat 2020 15:38
Valla bana oyle geliyor ki, Dogu Perincek ulkenin basina basa gecse Turkiye Gazetesi onu en buyuk Islam mucahidi ilan eder.
KARAR OKURU Mürsel 22 Şubat 2020 15:33
Muhterem Öztürk maalesef yanlış yerden yanlış şekilde işe girdiniz. 1- Velateziru vaziretun vizre uhra buyurdu Allah. "Kimse başkasını günah ve suçunu üstlenmez." Hakikat 70 öncesi N.Fazıl rahmetli 84 öncesi. Bunları kurcalayacağına; Şimşirgil zırvalarını, İsrailiyat kokan menkıbeleri, K.Evren'in ihtilal desteği karşılığı sunduğu devlet imkanlarını,emekli general ve iki meşhur sarışının içyüzünü, 75 bin ihlaszedeyi, Usa vatandaşı Mücahid'i kurcala!
KARAR OKURU 22 Şubat 2020 15:18
sözün kıymetinin beş paralık olduğu şu zaman diliminde konuşmak yerine susmanın, görünür olmak yerine ortalıktan kaybolmanın en azından kendi ruh sağlığımız için çok isabetli bir karar olduğuna inanıyorum… Dedikten sonra; Böylesi derin bir polemiğin içersine düşmek ve hatta gelecek haftalarda da bu polemiği sürdürmenin işaretleri... Ruh dünyanızın ne kadar berbat çalkantılı olduğunu, derin git-geller yaşadığınızı Susmayı beceremeyecek kadar çaçaron biri olduğunuzu göstermiyor mu?
KARAR OKURU 22 Şubat 2020 15:12
Gittiniz zannetmiştik, meydanı kabak yiyenlere bırakmamaya niyetiniz olmadığını görünce sevindik... Görünen o ki o zaman da fütursuzca saldırılar yapılıyormuş... Kimileri, kendileri “melek kadar masum”muş gibi başkalarına “şeytan kadar şirret” olabiliyor demek ki... Alakaya kayıtsız kalınca şiddetin boyutu büyüyor...
Bilge Kağan 22 Şubat 2020 14:35
Köşe komşusunun önceki haftaki NFK yazısından sonra muhataplarınıza NFK bazlı cevap vermişsiniz. Bir taşla iki kuş mu acaba? Köşe komşusuna 'bazen böyle gerekir mesajı' gibi geldi bana...
KARAR OKURU 22 Şubat 2020 14:30
sözün kıymetinin beş paralık olduğu şu zaman diliminde konuşmak yerine susmanın, görünür olmak yerine ortalıktan kaybolmanın en azından kendi ruh sağlığımız için çok isabetli bir karar olduğuna inanıyorum… Dedikten sonra; Böylesi derin bir polemiğin içersine düşmek ve hatta gelecek haftalarda da bu polemiği sürdürmenin işaretleri... Ruh dünyanızın ne kadar berbat çalkantılı olduğunu, derin git-geller yaşadığınızı Susmayı beceremeyecek kadar çaçaron biri olduğunuzu göstermiyor mu?
Bilgili 22 Şubat 2020 14:25
Hocam ,bunların sapkınlığın Necip fazıl'dan değil de kendi görüşürüzden anlasaniz daha iyi olmaz mı?
KARAR OKURU 22 Şubat 2020 14:12
bence söylenenlere cevap verseydiniz daha isabetli olurdu.
KARAR OKURU 22 Şubat 2020 14:05
Hocam, bu işte bir gariplik yok mu? Tam lakırdı yapmaya son dediğinizde tgrt cemaati topyekün saldırıya geçiyor. Az önce kendini tarihçi, romancı, mütefekkir, aydın ve ilahiyatçı zanneden zat da Kuramer ve şahsını hedef almış. Senin konuşmanı en çok onlar mı istiyor ne?
Muhtefî.. 22 Şubat 2020 13:26
Turkiye gazetesi mi..:))..eksikligini gorsekte bi seyler kaybetmeyiz..:))..kapitalist oyuncular..Çakma Evliya dizileri vb falanlar,filanlar gelsin mangirlar,$$$$$..aklıma sadece o geliyor..Tarihin çöplüğüne bayır aşağıya..!
metin p. 22 Şubat 2020 12:31
din hocasının bir tanesi sokaktan geçerken iki erkek çocuğun birbirlerine küfür ettiklerini,birisinin anaya,diğerinin bacıya küfrettiklerini duyunca ulan birbirlerinizin ana bacısına küfretmeyin.Gelirsem ana bacınızı........demiş.Bize de kıssadan hisse kalmış gayrı!
Engin Harputlu 22 Şubat 2020 12:24
Mustafa Bey heyhat... Düştüğünüz duruma gerçekten çok üzüldüm. Fikre fikirle karşılık vereceğinize, kendisinin islamla alakası fazla olmayıp usta bir demagog ve islam ölçülerine göre hayli ahlaki zaafı bulunan bir kişi olarak nitelendirdiğiniz N.F.K dan medet ummanız ve ona tutunmanız sizin fikir bazında katetmeniz gereken hayli yol olduğunu gösteriyor. Her şeye rağmen siz ve diğerleri bizim kıymetlerimizsiniz. Bir birinizi fazla hırpalamayın.
KARAR OKURU 22 Şubat 2020 13:23
9
Hangi fikir? Onu kapatın, bunu yasaklayın diyen Işıkçılar mı? Daha yeni Kuramer'i kapatın diye kampanya yapıyorlardı. Bu mu fikir? Bir dindar olarak söylüyorum Allah bu ülkenin Müslümanlarının eline bırakmasın bizi.
Cihangir 22 Şubat 2020 15:50
1
Heyahat.! Burada bazı yorumcular necip fazıl üstad ' a hoş olmayan dokundurma yapmış...! Yeni yetme tipler siz kim üstad kim! Çizginizi bilin!
ÖTÜKENLİKURT 22 Şubat 2020 12:04
Evvela şu soruya cevap bulalım; "ÜZERİNDEN 1400 YIL GEÇTİĞİ HALDE, İSLAM NEDEN ANLAŞILAMAMIŞTIR" Yanılıyorsun ey kurtçu, İslam anlaşıldı diyen mollara bir diğer soru; ülkemizde faaliyet gösteren tarikat ve cemaatler, neden sadece kendi müritlerinin cennete gideceğini iddia ediyor ve kendinden başkalarına dinsiz diyor! İslam peygamber efendimizin buyurduğu gibi GÜZEL AHLAKTIR. Zira buyuruyorlar ki; BEN GÜZEL AHLAKI TAMAMLAMAK ÜZERE GÖNDERİLDİM... Yine tekrar edelim; Muhammed ABDUH; "batıya gittim İslamı gördüm Müslüman yoktu, doğuya geldim Müslümanları gördüm İslam yoktu" vesselam..
Muhtefî.. 22 Şubat 2020 13:35
2
Ulkemizde Faaliyette olan (resmi olarak yasaktır Tarikat) Akademik Silsilesi olan Tarikat ASLA Biz paçayı yirttik,sadece biz Kebablara,irmaklara,bahcelere gidecegiz..:)).. boyle bir iddiada bulunmaz bulunamaz,bulunmamistir...Tam tersine gram Irfani olan YA RAB Bizleri bağışla der..Ayirmaz kimseleri..Ayıran SEYTANDIR..!
Asım 22 Şubat 2020 15:52
2
Ötüken li sen ötüken ormanında yaşamana bak! Aşan konulara girme!
KARAR OKURU 22 Şubat 2020 11:49
Heç bir şey anlamadın. Birkaç asır evvel vuku bulmuş hadiseler olsa gerek bunlar
KARAR OKURU 22 Şubat 2020 18:10
0
Haftaya anlarsınız...
Hoca’m, Allah yardımcınız olsun; size hayırlı, verimli seneler bahşetsin.
Tarık Selim 22 Şubat 2020 10:35
Belli ki çok kızmışsınız hocam. Allah öfkelendiğinde de itidali elden bırakmayanlardan eylesin!
KARAR OKURU 22 Şubat 2020 10:25
Sonuç itibari ile kızmakta haklısınız sevgili hocam.Aslında Türkiye gazetesi ideolojisi ile malum bir gazete.Bence Feto örgütlenmesinde nasıl tüm iktidarların katkısı varsa bu adamlarında hala gazete olarak varlığın sürdürmesinde hele Din adına bu kadar itikadi sapmalarda bulunması ve oraya buraya bulaşmaları Calibi dikkattir ki Diyaneti ve iktidarı hiç rahatsız etmemekte.Çünkü anlatıkları ile Cuma hutbeleri de çok benzer. Çünkü şuan kullanışlı malzeme
fevzi aydıner 22 Şubat 2020 09:18
yok aslında birbirimizden farkımız, ama biz osmanlı bankasıyız.
mresat 22 Şubat 2020 09:02
Hocam buradasın ve mutluyuz. (yazınızdan ziyade burada olmanız...) Şükürdeyiz. Sağlıklı günler diliyoruz. İstemesenizde dualarımız sizinle. Bir menfaat beklentimiz olmadan hür irademizle.
KARAR OKURU 22 Şubat 2020 08:55
Bence ne Ankara İlahiyat ne Ankara Okulu Yayınları ne de Kuramer, NFK üzerinden savunulmaya teşebbüs edecek kadar sefil. Aksine Türkiye gazetesi üslup ve yaratmaya yeltendiği atmosfer bakımından selefi NFK ile kavaya tutuşmuş da olsa NFK ile aynı seviyededir. Geçenlerde Karar’da NFK ile Türkiyenin istikbalinde yer olmadığına dair kanaatimi güçlendiren Mustafa Çağrıcı imzalı bir yazı okudum. İyi şair ancak sefil bir ahlak ve kinci nesil mimarı fikir örgüsü var. Üstad olmamış, seni uzun süredir vasatın altında gördüm. Kuramer ve sana ilmi çalışmalarınız kefil, ötesi hikaye.
Sakin Ol 22 Şubat 2020 08:06
Muhteşem döndünüz hocam, dakikada bilmem kaç adet hakaret.
Firaset önemli 22 Şubat 2020 06:31
Bunların arızalı oluşu sizin dini görüşlerinizin doğru olduğu anlamına gelmez...!
mresat 22 Şubat 2020 09:19
3
Hiç kimsenin görüşü yüzde yüz doğru demek değildir. Tıpkı senin görüşün gibi. Nasıl ki bu gün çok büyük bildiğimiz bazı ulemaya geçmişte de ''Zındık'' denmiş, ''kafir'' denmiş. Siz Mustafa beyin tabiriyle parmağa bakıyorsunuz. Parmağın işaret ettiği yere değil. Hoca Çok ''icat'' şeyler söylemiyor. İslam ulemasının daha önce de dile getirdiği şeyler. Sizler tam tam çalmakla meşgul
KARAR OKURU 22 Şubat 2020 09:49
0
Siz başkasının dini inancının doğru veya yanlış olduğuna hükmetmek hakkını nereden alıyorsunuz.
Esas olan 22 Şubat 2020 11:13
1
Rabbani ,icazetli alimlerin ,ehli sünnet alimlerin yoluna ittiba gerekir...zira bu zamanda savrulmalar artmıştır.
Mütevazi 22 Şubat 2020 12:41
0
Zira bozuk saatlerde günde iki kez doğru zamanı göstermektedir! Meraset efendi!
KARAR OKURU 22 Şubat 2020 06:05
Dine en büyük zararı cahil dindarlar veriyor.
Ahir zaman 22 Şubat 2020 11:54
2
Gerçektende öyle cahil dostun olacağına bilgili düşmanın olsun babında bir söz vardı sanırım...dine en büyük zararı kendini alim hoca sananlar ve bunlara destek olanlar veriyor...! Bi geçmiş alimlerin hayatına yaşam tarzına bakın, kur'an ve sünnete ittibasina bakın, birde günümüz sözde bazı hocalarına bakın! Farkı görün! istisnalar elbette var.! Modernizme kendini kaptirmislardan bahsediyorum!
mutlu yücel 22 Şubat 2020 02:25
Sayın yazarım iyi ki gitmedin.Saygılarımla.
KARAR OKURU 22 Şubat 2020 00:56
Az bilem demiş NFK Isikcilara. Ama bugün Erbakanin iktidardaki yavrularını görseydi kim bilir neler saydirirdi.
Bilimsel Bakış 22 Şubat 2020 00:33
Sayın Öztürk, Vallahi Billahi ben kimsenin adamı olarak yazmıyorum. Kaç defa gündeme getiriyorsam umursamıyorsunuz. Halbuki soru Kuran Tefsiri okuyacak insanlar için çok önemli bir misal. Siz Hz.Musa ile birlikte çölde giden insanların az bir kısmının "buzağayı tanrı" edilmesi ayetlerini, Spinoza gibi mantıksız bulduğunuz için eleştiriyorsunuz.. Bu nedenle sizin yaptığınızı belirttiğiniz tefsir; Yorum mudur? Tefsir midir? Tefsir derseniz, mesela ben Platon'un Devlet'ini mantıksız bulup değiştirirsem, bu tefsir olmaz. Çünkü ben metni değil, görüşümü yazıyorum. Lütfen artık bu konuyu makale
KARAR OKURU 22 Şubat 2020 02:09
2
Abi sanırım sen spinozait isimli bir hastalığa yakalanmışsın; bence bunun tedavisi bizzar spinozanın teolojik-politik inceleme ve etika adlı eserlerini birkaç kez okumak. Bak, şu birkaç gündür televizyonlarda sabi filozof diye tanıtılan bebe bile etikayı okumuş; bari sen de oku da ondan sonra gel buraya bilimsel bakışını yaz, olur mu...
KARAR OKURU 22 Şubat 2020 05:36
0
Kardeş, çatalla çorba içilmez. Spinoza ya bakıp Kuran ayeti yanlıştır denmez.
Kul 22 Şubat 2020 06:34
0
Sorun sanırım Spinoza' yı okuyup okumamak değil. Bakara 93'de "Allah a inkar ettikleri nedeniyle", cezalandırıldıklarına rağmen, Öztürk 'ün tarihselci bir mantıkla "olur mu böyle bir ayet" demesi. Ilginç olan Spinoza'yı mutlak doğru bilgi verendir diye kabul etmesi.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN