Back To Top
Yargıda zikzaklar

Yargıda zikzaklar

 - Son Güncelleme: 21.01.2020 Salı 07:21
- A +

Yargıtay Başkanı Sayın İsmail Rüştü Cirit “yargı bu kadar zikzak yapmamalı” diyor.

Konu malum: FETÖ davasında Korg. Metin İyidil, ilgili ağır Ceza Mahkemesi’nce ağırlaştırılmış müebbed hapse çarptırıldı. İlgili istinaf mahkemesi ise beraat ve tahliye kararı verdi!

Gerçekten çok acayip bir durum.

Acayiplik bu kadar da değil. İstinaf hakimleri hakkında inceleme başlatan HSK bunun sonucunu beklemeden hemen bu üç hakimi başka illere tayin ediverdi.

 

HAKİM TEMİNATI?

Metin İyidil dosyası hakkında nihai ve inanıyorum ki doğru kararı Yargıtay 16. Ceza Dairesi verecek.

Yargıtay üyeleri hakkında HSK’nın hiçbir yetkisinin olmadığını belirtmeliyim.

Ama ilk derece ve istinaf hakimleri üzerinde HSK son derece etkilidir. Belirli kritik davalarda hoşa gitmeyen hakimlerin HSK tarafından hiçbir soruşturma olmaksızın oraya buraya atanması veya o dosyadan uzaklaştırılması neredeyse rutine dönmüştür!

Soma davasının hakimleri, Gaziantep ve Antalya hakimleri, Enis Berberoğlu davasında, Osman Kavala davasında ve Kılıçdaroğlu ile ilgili davalarda hakimler böyle HSK tarafından değiştirilmiştir.

Hakimleri bu tür atamaların baskısından kurtarmayı amaçlayan “hakim teminatı” kanunu anlı şanlı törenlerle ilan edilmişti fakat bir yılı geçtiği halde hâlâ Meclis’e bile gelmedi.

Bunları hatırlatmamın sebebi, “bağımsız ve tarafsız yargı” ilkesinin sözle değil, bunu sağlayarak anayasa ve kanun hükümleriyle gerçekleşeceğine, bizde ise bunun çok eksik olduğuna dikkat çekmek…

İşte Yargıtay Başkanı Sayın İsmail Cirit de nihayet tepki gösterdi.

 

BU BİR FERYATTIR

Yargıtay Başkanı Cirit, arkadaşımız Saygı Öztürk’e yaptığı açıklamada şöyle diyor:

“Yargıda aynı konuda bu kadar farklı değerlendirme olabilir mi? Olmaması lazım. Beraat kararı veren mahkeme başkanı ve üyelerini kararın arkasından görevden alan HSK’nın bu tavrı da yanlış.”

Rahip Brunson ve gazeteci Deniz Yücel davalarında yaşananları hatırlatan Cirit şöyle devam ediyor:

“Biz, bir taraftan ‘Yargı bağımsız’ diyoruz, yargıda yarın daha güzel şeyler olacağını söylüyoruz. Ertesi gün bu kişiler serbest bıraktırılıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Yargı, millet adına bir vekalet yetkisini kullanıyor. Hakimlerin, bu vekalet görevini hiçbir şekilde başkasına vermemesi lazım geldiğini söylüyoruz.”

Peki, hakimler milletten aldıkları ‘yargılama vekaleti’ni kime veriyorlar, siye sormak gerekmez mi?

Yargı bağımsızlığına gereken hassasiyeti göstermediği için defalarca eleştirdiğim Sayın Cirit’in şu sözleri, son derece haklı bir feryattır:

“Devletimiz büyük sıkıntıya girecek diye her yerde, yargı, kuvvetler ayrılığı, hakim bağımsızlığını, bir takım şeylerin yanlış gittiğini söylüyorum. Doğruları göstermeye çalışıyoruz.” (Sözcü, 18 Ocak)

İktidarla hiçbir tartışmaya girmemiş bir yüksek yargıcın “devletimiz büyük sıkıntıya girecek” diye endişe belirtmesi bir alarm değil mi?

 

SİYASETİN İRADESİ

Sayın Cirit Yargıtay 16. Ceza Dairesini “AİHM kararları doğrultusunda” örnek gösteriyor. Doğrudur, ben de 16. Ceza Dairesi’nin âdil kararlarını öven yazılar yazdım. Fakat Yargıtay’ın birinci derece mahkemesi gibi davrandığı davalar için bunu söylemek çok zor, hatta endişe beyan etmek lazım.

Bu ağır adalet yaralarımızın kökeninde, anayasa ve ilgili kanunların “bağımsız ve tarafsız yargı” amacıyla değil, dün “vesayet”i ve bugün “siyaset”i güçlendirmek için düzenlenmiş olması vardır….

Siyaset yargıyla ilgili anayasa ve kanunları değiştirirken, yargıyla ilgili kadroları düzenlerken siyasi gözle baktı, FETÖ’den arınmış ‘yeni’ yargı kurumlarına bile görüş sormadı.

İşte Sayın Cirit’in 2017 Adli Yıl açış konuşmasındaki sözleri:

“Yargıtay’a atanan ve gerekse Yargıtay’dan ayrılan hakim ve savcıların tayinlerinde Yargıtay’ın görüşü alınmamakta, topluma karşı hesap verirlik bakımından Yargıtay’ı âdil olmayan bir konumda bırakmaktadır.”

CB Sisteminde, HSK üyelerinin tamamının siyaset tarafından belirlenmesi, bütün tabloyu yansıtan bir örnektir.

Türkiye’de kuvvetler ayrılığını, yargı bağımsızlığını gerçekleştirecek yeni bir anayasa lazım. Sayın Cirit’in dediği gibi “toplumsal mutabakatla anayasa lazım.”

Öyle bir anayasal düzende adlî yıl törenleri de adlî mekanlarda yapılır; yürütme erkinin zirvesinde değil.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Sorgulayan 21 Ocak 2020 23:29
Bilim ve Sanat Vakfı'na kayyum atanmış. Sap döner, keser döner, gün gelir hesap döner. İnsanlar hesap yaparsa Allah da hesap yapar. En iyi hesabı El-Hasîb yapar.
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 19:30
Bu ülkede çiftçi esnnaf doktor eczacı taksici tüccar hepsinin kazançları tartışıldı ve düzenleme yapıldı, yapılıyor. Asgari 2300tl avukatlar 5000_10000_20000 TL den bahsediyor. İnsanlar en doğal hakkı olan adalete ulaşmak için konut kredisi mi çekecek. Neden bu avukat ücretleri düzenlenmiştir yoksa avukatlar dokunulmazmi? ADALETİN GÜCÜ MÜ, PARANIN ADALETİ Mİ? bilmek istiyoruz
Yargı, vatan hainleri yargılandıkça viyaklayan müptezel bir taife var. Bu taifenin şamatası gerçek mağdur, hak arayışı içinde olanlara da zarar veriyor. Zor bir süreçteyiz. Hem hainlerin yargılanmasına azami desteği verip hem de gerçek mağdurların yanında olmak kolay bir iş değil. Çok hassaslık ister. Hele hainlerin ağzı ile konuşan muhalefet bu sürecin en büyük sıkıntısıdır.
Fetö ile AKP arasındaki taktiksel savaş, dışarıda kalan gruplar için zikzak olarak tarif ediliyor. Bu doğru değil. Gelinen neticeye bakarak denebilir ki, AKP'nin Fetöy'e karşı verdiği taktiksel mücadelenin kökleri AKP kurulmadan önce tasarlanmış bir geçmişe sahip. CHP ve benzeri muhalefet bunu çok iyi algılıyor ama siyasi ikbal için üç maymunu oynayıp ifade etmiyor. El an netice gösteriyor ki; AKP: Emperyalistlerin Türkiyeyi kontrol altında tutmak için 40 yılda örgütlediği Fetö yapılanmasını yok etmek üzere kurulan bir siyasi harekettir.
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 21:44
0
Vay. Ne yazdın be!
KARAR OKURU 22 Ocak 2020 03:17
0
21.44, Sen anlamasan da olur.
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 15:58
Ne söylesen boş. Bu ülkede eskiden beri yargı hep ideolojik ve konjonktürel karar vermiştir. Olmayan yargı bağımsızlığını istemek tuhaf doğrusu. Günaydın efendimmm.. Hiç olmadi ki yargi bağımsızlığı. Nerede yaşıyordunuz sayın yazar.
Zikzaklar sadece yargida mi?Herseyimiz zikzakli,benim sahsi görüsüm,ilk zikzag,yasalara göre cumhurbaskani olmak icin üniversite mezunu olma sarti,var.Buna ragmen RTE,cumhurbaskani oldu bu zikzaki bol ülkede..Zikzak ve bol "katakulliyi'becerirsen hersey olursun Türkiye'de..
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 14:55
Zikzak bu ülkenin normali edildi. Olmamali. Türkler yine eziliyor
cumhur 21 Ocak 2020 14:49
Herkes doğruları görüyor söylüyor fakat bunlara inanan yok gibi!Şahsen ben doğruyu görüyorum,söylüyorum fakat kendim dahi inanmıyorum.Yargının bağımsız olması için yargı mensuplarının devletin mensubu olması gerekir ve aynı zamanda dokunulmazlıklarının olması gerekir.Şu anda yargı mensuplarının ekmeği cumhurbaşkanının elinde.Cumhurbaşkanı ise partili yani devletin değil yürütmenin !Kuvvetler ayrılığı tek elde oldukça hiç kimsenin şikayet etmeye hakkı yoktur...
Hüseyin Şenel 21 Ocak 2020 14:19
Demiş ya fıkrada ki,Londra’da : “Ne bi tane ula, bunların hepisü deli …” Sn. Cirit, “ ..bir takım şeylerin yanlış gittiğini..” söylüyor. Sizler de öyle,samimiyetine inandığım kişiler de öyle söylüyor.Bizler bilemeyiz.Elimizde bilgi,belge, kafamızda taç yok ama galiba bunlara luzum da yok yaşayanları görüyoruz,duyuyoruz..Sn. Cirit haklı efendim , Hukuk ters yolda,yanlış gidiyor.
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 14:11
Deveye "Boynun neden eğri" diye sormuşlar. Vesselam.
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 13:33
Siyaset yargıya bu kadar karışırsa olacağı budur. Fetö davalarında yaşanan mağduriyetlerin vardığı yeri düşünün artık.
Karar okuru 21 Ocak 2020 12:02
Güzelce anlatılmış. Yanlıştan dönmek, doğruda buluşmak erdemdir.
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 11:57
Yargının hali pür melali, bir ülkede, aynı kanunlar ile birisi müebbet, biri beraat veriyor ise bu ülkede adalet yoktur, ancak vahim hatalar bu kadarla bitmiyor, hiçbir inceleme yapılmadan hemen beraat veren FETÖ cü ilan edilip sürgün ediliyor. Kararın birisi yanlış ama hangisi, incelenmesi gerekiyor. Ama incelenmeden HSK karar veriyor, eee... adam gerçekten beraatı hak etse hiçbir hakim o kişiyi beraat ettiremez artık. Yalnız bu mu yanışlar devam ediyor, devletin zirvesi açıklama yapıyor bu konuda talimat verdik diyor, hani yargıya talimat, emir verileMİyor du. Aaaah ülkem. Ya bilmediklerimiz
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 11:13
Tepki gostermek yetmez, ne zaman duzeltme yapilacak? Gerci benim pek umudum yok, cunku icimiz bosaldi. Kasikci ulkemizde olduruldu - asitle eritildi, yok edildi. Bizden tik yok. Insanliktan ciktik yani.
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 11:03
Bulduğumuza razı olalım hatta varilen azaltılabilsin diye dört koldan uğraşılıyor. Bir tarikat şeyhi, 5 dirhemle geçinemeyen şahsın peygambere gittiğini, peygamberin de ücreti 3 dirheme indirdiğini, şahsın daya iyi geçinmeye başladığını ‘sünnet’ diye anlatıyor. Böyle şeyhler gittikçe artıyor, sünnetler de artacak, yaygınlaşacak artık hiç bir şeye ihtiyacımız kalmayacak. Ekmek bulduk ekmek, dayak bulduk dayak yiyeceğiz.
Yargıda zikzaklar, siyasette zikzaklar, eğitimde zikzaklar, ekonomide zikzaklar, dış politikada zikzaklar....bu ömür böyle zikzaklarla geçer gider, bir türlü doğru yolu bulamaz...
Takipci 21 Ocak 2020 10:26
Gercekci olalim, Yargi sizlere omur. Eceliyle mi oldu, yoksa cinayete mi kurban gitti, orasi karisik...
KARAR''LI ADAM 21 Ocak 2020 13:50
0
Her ölen veya öldürülen eceliyle ölmüş olur.Cinayete kurban kişi de,her hangi bir kazada ölen kışı de ...vs.vs.eceliyle ölmüş olur.Ecel birdir,tegayyur etmez.Amma velakin;öldüren de sorumluluktan ve katil olmaktan kurtulamaz. Dolayısıyla;yargıyı bu hale getirenler, tabi ki mes'ul ve yargılanması lâzım.Nerede yargılanacak ve kim yargılayacak dediğinizi duydum bile. Acele işe şeytan karışır,acele etme.,dişini sık ve bekle.
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 10:12
Yargının hali içler acısı.sırf eleştirmek için söylemiyorum..Bir tutuklu akşam salıveriliyor sabah tutuklama kararı çıkıyor örneğin bunun gibi yüzlerce olay var.bu yargıçlar aynı kanunlara göre hareket etmiyor mu??
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 10:02
Kamu görevini namusla şerefle yerine getirmeyenlerin aldıkları maaş, oturdukları lojman, bindikleri araba haram zıkkımdır, bunu böyle bilsinler, hele de bu kişiler adalet dağıtmakla görevli iseler.
Sadece Okur 21 Ocak 2020 09:58
Milli gelirimizin kişi başına elli bin dolarları bulacağı günleri göremeyeceğimiz gibi, korkarım Almanya'da hakimler var cümlesini de hiç bir zaman söyleyemeyeceğiz. Bu gidişle "daha güzel günlerde görüşmek üzere" cümlesi, hayal temenni eden bir cümle olmaktan öteye gitmeyecek.
Karar Okuru 21 Ocak 2020 09:56
Hakikaten merak konusu buraya gelen anlayışın oluştuğu süreçte çok destek vermediniz mi? Şimdi neyi kime şikayet ediyorsunuz! Geri kalmış toplumlarda cehalet ve bağnazlık çamurunu dipten kaldırıp suyu bulandırırsanız çökmesi ve suyun durulması nesiller sürüyor. Osmanlı bu çamurda boğuldu. Şimdi büyük bedeller ile ayağa kalkmaya çalışan bir yapıyıda aynı muhafazakar bağnazlıkla yıpratıyoruz. Yazıp çizmek için biraz öngörü ve bilgi sahibi olmak gerekmiyor mu? Böyle bir anlayışla sorunların çözüleceğine inanıp destek vermiş olmak pek de affedilir değildir. Kendiniz şikayet ediyorsunuz bir de!!
Geleceği OKUR 21 Ocak 2020 09:53
ŞAHIS PARTİSİ ŞAHISLA GİDER!... “Kendisine aşırı güvenen ve diğer kesimlere mütekebbir bir şekilde tepeden bakan ve bir tek kendi doğrusunu dikte etmeye çalışan insanların Türkiye'ye yapabileceği hiçbir katkı yok artık. “
Karar Okuru 21 Ocak 2020 12:44
2
Bu yeni parti kuran zatlara birinin anlatması gerek. Sizler biat kültüründen geliyorsunuz. Biat kültüründen biat edip gelenin biat edilmiş olanın yanında ne kimliği ne de kişiliği olur. Birincinin dışındakiler o kültürde 0 dır. Sıfır olmamış olsa zaten o gemilere binmezdiniz. Olmayan kimlikle ortaya çıkmak yerine makul başka yere gitmek doğru olur. Başka gemiye binin sizin sandal çabuk batar! bu kültürde birinci adamlar etrafına 0 ları toplamasa zaten birinci olmaz.
Hukuk adamı Sayın Ersan Şen açık oturumda bunları anlatırken kalbi sıkıştı.Yönetici hanımefendi bir kadın şefkatiyle : Lütfen sakin olunuz.Eşiniz ve çocuklarınız var..Deyince Ersan Şen : Ölürsem hayırlı olur.Hiç olmazsa bu bu feryat duyulur..Dedi.İçim acıdı.
Hakkı Yılmaz 21 Ocak 2020 09:39
Devlet zarar görmesin diye bazı şeyleri gözardı etmek, söylenmesi gerekenleri söylemeyip yumak, içine atmak hukuk açısından çok daha vahim sonuçlar doğruyor. Devlet'in yanında gözükmek için çay toplamak, siyasilerle aynı otellerde kampa katılmak, Devlet'e ait salonlarında açılışlar yapmak hukuk ve tarafsızlık açısından çok daha pis bir görüntü, çok daha çirkin bir görüntü. Devlet de hukukçular da aynı şeyi yapıyor. Yazıyorlar, çiziyorlar fakat uygulamıyorlar. Büyütmek istedikleri çiçeğe büyüsün, gelişsin diye gündüz su döküyorlar; fakat gece olunca çiçek kurusun diye zehirlerini akıtıyorlar.
Bitmez bu cehalet 21 Ocak 2020 10:02
1
Devlet zarar görmesin mantığı hritistiyan papazların batıl dinlerini ve kiliseyi korumaya yönelik ortaçağ devlet alışkanlığı ve zalimliğidir. Fatih ten sonra Osmanlının sırtında ur gibi büyümüş ve bugünkü halini almıştır. Devlet kutsal değildir insanlar kutsaldır. Devlet kutsal olsa abd, rusya kuzey kore çin de kutsal olurdu.28 şubat da kutsal mı? Menderesi asan devlet kutsal mı?
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 09:21
Tavşana kaç tazıya tut deniliyor. Az kaldı. Yakında millete dönülüp ‘bağımsız yargı vardı, kararları veren onlardı’ denilerek tüm kötü giden işlerin müsebbibi yargı olarak gösterilecek ‘ihalenin tamamı yargıya kalcak’...
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 07:50
Rahip tahliye edilirken neden kimsenin sesi çıkmadı.
TAHA BEY YARGIYA MÜDAHALE ETMEK KONUSUNDA HİÇBİR ÇEKİNCESİ OLMAYAN AKEPE İKTİDARI DEVAM ETTİĞİ MÜDDETÇE DAHA ÇOOOK ZİK ZAKLAR GECE İLE GÜNDÜZ GİBİ BİRBİRİNİN ZIDDI OLAN AKILLARA DURGUNLUK VEREN KARARLAR GÖRÜRÜZ
Deli Emin 21 Ocak 2020 05:48
ORTADA KUYU VAR YANDAN GEÇ! Yaptığınız bu! Cirit şöyle demiş, AYM,AİHM şöyle demiş! Neden RTE yargıçları ve sorunun olan Recep beyi konuşmuyoruz. Allah'tan korkmuyor. Trump'a mı gidelim yani!RTE açık açıkTALİMAT VERDİM diyor! Yani bir cumhurbaşkanı diye, bu kadar mı yasal olarak SORUMSUZ ya! Yahu ALLAH dahi kul hakkı karşısında tarafsız, hak ve adaletten yana! KUL HAKKI HARİÇ HER HAKKI AFFEDERİM buyuruyor. Ya bizim ki! Allah affeder ama ben affetmem modunda! Ne bu, nereye kadar gidecek Tolga Ağar'ın Allahı! Yarın yargı önüne çıkmayacağı teminatımı aldı Recep bey, AKP liler ve yargıçları!
ADIN ÖNEMİ YOK 21 Ocak 2020 04:53
Ağırlaştırılmış müebbet nire? Tahliye ve beraat nire? Bu kadar zikzakın olduğu yerde büyük bir problemin olduğu belli. Aynı durum KHK ile ihraçlarda da söz konusu. Aynı kriterlere sahip milyonlarca memur, devlet memurluğu görevine devam ederken bazı memurlar sırf işgüzar yöneticilerin yalan beyanları hatta iftiraları ile KHK ile işlerinden uzaklaştırıldılar. Kılıf olarak da kurum kanaati diye bir şey uydurdular. Mahkemeler o kadar bağımsız ki aynı kriterlere sahip kişilere biri beraat veriyor diğeri 6 sene bilmem kaç ay. Aynı ildeki ağır ceza mahkemeleri kararları arasında bile uçurum v
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 04:11
Yargımızı İslam'a göre düzenlediğimiz zamanlar 22 milyon m2 toprağımız vardı. İslamdan uzaklaştık, hatta İslamsız bir devlete razı olduk. Durumumuz ortada...
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 13:16
0
O zamanki ‘toprağımız’ başkalarının da topraklarıydı. Bulgar, Arap, Yunan, Macar, Leh, Slav... ‘ların da vatanlarıydı. Milliyetçilik akımları başlamıştı dünyada. İngiliz, Avusturya-Macaristan, Alman İmparatorlukları da toprak kaybettiler bizimle birlikte. Ingilizlerin kayıpları daha geç tarihlere kadar sürdü ama kaybetti sonunda o da. Diyelim ki kaldılar, ümmet mi olacaklardı, ümmet mi yapacaktık? Kalan yerde bile millet olamamışız! Yarımıza zillet deniyor!
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 04:08
Medya ikiye bölünmüş. İki grup da AKP icraatlarını yorumluyor. Bir kısmı AKP ne yaparsa iyi yapıyor derken diğer kısmı da yaptığı her işe kötü diyor.
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 13:04
0
İyilerden saymaya başlayın...
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 01:01
1975 yıllar.Öğrenciyiz.6 ark.bir dairede kiracıyız. George Orwel'un Hayvanlar Çığlığı eseri üstüne muhabbetteyiz.Fen Fak.öğr. ev ark. bir hikaye anlattı. "Baykuş hikâyede bir suç yapar.Hakim kuş karar kurar. İşlenen suçun cezasını ibibik verecektir.Baykuş etkin pişmanlıktan yararlanır.Cezasını ibibiğin yuvası yerine karganın yuvasında çekmeye karar verilmesini ister.Cezasını çekerken ibibiğin yuvasını neden tercih etmedin diye sorarlar. Yanıtı pis kokuyu, diğer pis kokuya tercih ettim der. NOT. İbibiğin yuvası dayanılacak gibi değildir. Pis kokor çok. MAALESEF YARGIMIZIN DUR
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 04:51
2
Evet Fetö içine etyi pis koku gitmiyor.
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 11:05
0
Fetö içine ederken hükümet nerdeymiş? Millet fetöyü mü seçti onları mı? Şimdi nerde?
Davut Doğrucu 21 Ocak 2020 00:57
Yargıtay Başkanı Rüştü Cirit, 'Birlik Vakfı Başkanı Mehmet Alacacı’nın Yargıtay’daki bir dosya için kendisine gönderdiği notu çöpe attığını söyledi. "... Birilerinin, ve daha nicelerinin, nelere cüret edebildikleri bir dönemi gösteren ve pek ses getirmeyen ciddi açıklamalar....!!!!
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 00:49
Ne zaman yasama, yürütme, yargı güçlerini birbirinden tam manasıyla ayırabilirsek o zaman büyük devlet oluruz.
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 00:47
Sayın yazar buna yargıda zikzaklar denilmez .. bir yargıç çıkıp sabah birini tahliye ediyor arkasından başka biri tutuklama kararı çıkarıyor, biri ağırlaştırılmış müebbet cezası veriyor başkası da tahliye ediyor ertesi gün...nasıl oluyor yargıda hala bir güç mücadelesi var gibi ...böyle bir yargıdan ADALET BEKLENMEZ
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 00:42
Yarının suyu çıkmışsa ne var ki, bütün ülkenin suyu çıkmış.
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 10:04
0
Yargının suyu çıkmamış olsaydı bütün ülkenin suyu çıkmazdı.
KARAR OKURU 21 Ocak 2020 00:37
Bütün bunları Sayın Cumhurbaşkanı ve yüksek yargı organlarının başkanları, çay toplamaya gitmeden önce düşüneceklerdi. Bir de üstüne yargı yılı açılışını ‘külliyede’ yaptılar. Hem hükümet hem de yargı müşterek ve müteselsilen sorumlu bu sonuçlardan. Bütün yükü 16. Ceza Dairesinin üzerine yıkmış vaziyetteler. Kimse kalkıp da şikayetçi olmasın. Tüm kurumlar güvenilirliğini bir bir kaybediyor maalesef.
Karar Okuru 21 Ocak 2020 10:06
1
Yazar ve benzerleri işleri buraya getiren anlayışa destek vermişlerdi bir zaman. Anlaşılmayan şimdi kime neyi şikayet ediyorlar. İktidar on yıl demokrasiyi askıya aldım dese engel olacak bir durum var mı. Öngörüleri tutmamış, analiz ve değerlendirmeleri doğru yapamamış oldukları bugün kendi şikayetleri ile ortaya çıkmış olanların kestiği ahkam ve bizim gibilerin okuması zaten toplum seviyemizi gösteriyor.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN