Back To Top
Seçim bitti, şimdi işimize bakalım mı?

Seçim bitti, şimdi işimize bakalım mı?

 - Son Güncelleme: 26.06.2019 Çarşamba 09:30
- A +

“Tertemiz seçim İstanbul’a yakıştı: Demokrasi kazandı”,  “İstanbul seçimini yaptı”, “İstanbul kararını verdi”, “Milli irade tecelli etti”

23 Haziran İstanbul seçimlerinden sonraki gün iktidara yakın gazeteler birbirine benzeyen bu hayret verici manşetlerle çıktılar.

Meğer, 31 Mart’ta sandıkta darbe olmuş, 13 bin 729 fark için oylar çalınmış, iç ve dış güçler devreye girmiş, organize bir şeyler olmuş ama 23 Haziran’da fark 59 kat artıp 806 bin 415 oy olunca bu kez tertemiz bir seçim olmuş, İstanbul kararını vermiş, demokrasi kazanmış.

Peki, bir sonraki gün ne yazacaklardı acaba? İnsan uzun süre sonra gazete manşetlerini merak ediyor. 

Madem İstanbul Belediyesi artık dış güçlerin, FETÖ’nün projesi olan, İSPARK’ı PKK’ya söz vermiş, belediyenin bilgilerini FETÖ’cü yöntemlerle kopyalayıp, yabancı ülke istihbaratlarına servis edecek, İstanbul’u Konstantinapol’e çevirmek isteyenlerin desteklediği Pontuslu, Yunanlı bir başkana emanet, herhalde bu gazetelerin de panik havasında başlıklarla, haberlerle, yorumlarla çıkmaları beklenirdi değil mi?

O da ne! 

Bir gün sonra “Ekrem”li, PKK’lı, FETÖ’lü, Yunan bayraklı birinci sayfalar gitmiş yerine  Mesut Özilli, Demet Şenerli birinci sayfalar gelmiş. 

Bazılarının birinci sayfalarında seçimle ilgili tek satır haber bile bulmak mümkün değil. 

Bazılarında ise YSK başkanı fotoğraflı “Oy oranlarını açıkladı”, “Bütün oylar sisteme girdi” gibi çok mühim haberlerle, vaziyet kurtarılmış. 

Seçim depresyonuyla kendisini spora, magazine verenler, dış haberlere sığınanlar, yıllar sonra Filistin’i manşet yapanlar, sinirlerini Çipras’tan çıkaranlar, “Gündem milli güvenlik” gibi klişelerle günü kurtaranlar...

Hala seçim hakkında birinci sayfalarda yer verilmiş haberlerin ve yorumların teması ise ortak: Seçim geçti, artık işimize bakalım.

Sabah: “Türkiye için hamle zamanı”

Türkgün: İşimize bakalım

Yeni Şafak: Sandık bitti artık işimize bakalım

Star: İş dünyası 2023 hedefine kilitlendi.

Bunları okuyunca insanın aklına  Refik Halid’in satırları geliyor;

Ziyafet bitti, fakat ağzınızı silmeden, elinizi yıkamadan, bir acı kahvemizi içmeden; efendiler nereye?”

Dört ay boyunca ortaya sürülen onlarca deve dişi gibi organize seçim hırsızlığı iddiası, Büyükçekmece’de binlerce evde yapılan polis sorguları, tekrar tekrar saydırılan oylar, FETÖ parmağı iddialarıyla başlatılan soruşturmalar, ifadeye çağrılan seçim kurullarında görevli hakimler, memurlar, onlara yönelik onur kırıcı  suçlamalar, televizyonlardan saatlerce yayınlanan basın toplantılarında dillendirilen onca iddia, çünkü çaldılar konulu onca yazı, yorum, dünyaya Türkiye’den verilen artık adil seçimlerin bile yapılamadığı fotoğrafı ve iyice bozulan ekonomik rakamlardan sonra hiçbir şey söylemeden, en ufak bir muhasebe yapmadan nereye?

Bütün bunlardan daha mühim bir işimiz olabilir mi?

Hiçbir şey olmamış gibi, işimize bakarsak bu Türkiye’nin hayrına mı olur? 

Böyle olmayacağının delili “Seçim geçti, işimize bakalım” başlıklarıyla çıkan gazetelerin birinci sayfalarındaki öfkeli Osman Kavala haberleriydi. 

Osman Kavala’nın iki yıldır, Yiğit Aksakoğlu’nun 200 gün tutuklu kaldığı fantastik Gezi Davası’nın arkasındaki akılla seçimi iptale götüren akıl aynı değil miydi?

Dün Osman Kavala iki yıl sonra çıkarıldığı mahkemede savunmasını yaparken, iddianameyi yazan savcının komplocu argümanlarla Soros’a bağladığı Arap Baharı’nı savunuyordu. Şimdi arkasından herkesin üzüldüğü Mursi’yi cumhurbaşkanı yapan Arap Baharı’nı...

Nihayet dün tahliye edilen Yiğit Aksaksoğlu’nun tabiriyle apofeninin; yani anlamsız, rastgele verilerden anlamlı örüntüler çıkarmanın bir şaheseri olan o iddianamedeki suçlamalar önce gazetelerde görücüye çıkmıştı. Ve o haberlerin altındaki imzalarla seçimde hile haberlerinin altındaki imzalar aynıydı. 

Çünkü bu haberlerin arkasındaki kaynak, mekanizma, akıl aynıydı..

Aynı akıl bugün doların bu kadar yüksek olmasının sebebi olan Brunson davasında da devredeydi.

O davadaki deliller çöküp, Türkiye epey rencide edilerek Brunson uçakla ABD’ye gönderildiği gün buna bir dur denseydi, belki 23 Haziran da yaşanmazdı.

Ya da ondan önce Türkiye’yi durup dururken Almanya ile krize sokup, sonra da dünyaya çirkin bir pazarlık görüntüsü veren Büyükada davası çöktüğünde, Deniz Yücel serbest bırakıldığında biri dur deseydi... 

Trump’la görüşme öncesi dün serbest bırakılan ABD Konsolosluğu görevlisi Mete Cantürk hakkında da, benzer bir krize neden olacak gibi görünen ABD elçiliği çalışanı Metin Topuz hakkında üretilen soruşturmalar, gazetelerde çıkan haberler de benzer bir aklın eseriydi.

Benzer bütün davalar, soruşturmalar, bunlar hakkında yapılan medya kampanyalarıyla, YSK’nın seçim iptali ve 23 Haziran arasında doğrudan bir ilişki var.

Çünkü hepsinin arkasında Türkiye’yi zehirleyen bir akıl var. 

Bu akıl karşılaştığı bütün sorunları devlet eliyle, savcılarla, polisle çözebileceğini düşünüyor. Amacı uğruna meşruiyet sınırlarını tanımıyor. Bu akıl, her türlü muhalefetin, aykırı sesin, eleştirinin arkasında dış güçler, organize yapılar, komplolar görüyor. Her eleştiriye algı operasyonu diyor. Çok seslilikten çekiniyor.

Bunun sonucu da bazen çok konuşan birini zayıf delillerle hazırlanmış bir soruşturmayla tutuklamak, bazen de beğenilmeyen bir seçimin sonucunu bir usul hatasına sığınıp iptal ettirmek olabiliyor.

İsimlerden değil, karar vericiler arasında çok güçlü olan bir düşünme şeklinden, ideolojiden, bir devlet yönetme biçiminden bahsediyoruz.

Bu akıl devrede oldukça Türkiye’nin ya da AK Parti iktidarının normalleşmesi mümkün değil. 

O yüzden “seçim geçti, işimize bakalım” denemez. Esas bakmamız gereken işimiz bu çünkü.

Bugün Türkiye’nin ekonomiden dış politikaya, yargıdan Kürt meselesine kadar önünde duran işlerin çoğu bu aklın yarattığı ya da kangrenleştirdiği problemlerden ibaret. Seçim iptali bu silsilenin son ve en tehlikeli halkasıydı. 

Bu yüzden de 23 Haziran İstanbul seçimi sonucu, üzerinde denetim ve kontrol mekanizmaları kalmamış iktidarın dikkatini bu en önemli meseleye çevirmek, bir muhasebeye zorlamak için belki de elde kalan son imkan. 

Ama tam da bu gazetelerin istediği gibi seçim hemen geçerse, fatura bir kaç yere kesilip defter kapatılırsa, bir kere daha buradan bir ders çıkarılmadan yola devam edilirse, bir sonraki adımda yine aynı tarz haberlerle, aynı mantıkla yapılan soruşturmalarla, benzer iddialarla başka bir krizde daha karşılaşırız, bu akıl Türkiye’yi zehirlemeye devam eder.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 28 Haziran 2019 20:15
Seçimlerden yorulduk. Biraz dinlenelim. 806 bin fark halkın içine su serpti. Demek ki aklı başında insanlar varmış. Ensar deyince alkışlayan halk nerede?
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 15:59
millet işsizlikten,parasızlıktan kırılıyor!intihar eden genç üniversite mezunu işsizler varken, particilikle zengin olmuş kişilerin üstten bakması,en ufak eleştiriye gelememesi,alay etmeleri,şımarıklıkta level atlamaları vs. akpyi bitiriyor!nerde eski nur yüzlü adamlar nerde?akp menfaatçi kişilerden oluşmuş durumda çoğunlukla!halkız biz.hain değiliz.suriyelileri gönderin.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 05:02
Bana göre Ak parti derhal yeni parti veya partilerin kurulmasını desteklemeli çünkü bu Bahçeli belasından ve kibirinden ancak böyle kurulabilir.Sayın Tayyip Erdogan a da bir çift sözüm var o da 17 yılın verdiği liderlik yükünü kaldıramadın kibire kapıldın Yürüyüşün bile değişti Türk halkı kibirli adamı SEVMEZ isterse Türkiye’yi uçursun Lider ol Ak Partiyi yeni bir lidere teslim etYoksa Anap gibi yok olacak Halkın sözüne kulak ver suçu başka yerde arama Parti liderliğinden istifa et.Cumhur başkanı olarak tekrar Gönüller’imize gir ve Artık AYRIŞTIRMA bizi başka partiye oy vermek zorunda brkm
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 22:02
Yıldıray bey'in bahsettiği bu hastalıklı aklın baş aktörleri yandaş medya ve erdoğanın çevresini saran danışman kimlikli dalkavuklaridir. Iktidara ve ülkeye en büyük kötülüğü de bu iki kesim yapmaktadır..
tahsin 26 Haziran 2019 21:52
eğer siz bir tarafsanız bir de karşı taraf var..karşı taraf hakkında ne düşünüyorsanız onlarda sizin hakkınızda aynı düşüncedeler...bir kere kazanmakla hemen demokrasi geldi...diktatörlük bitti...millet makarnadan kömürden demokrasi kahramanlığına geçti...
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 20:45
Bu ulkede demokrasiye ve hukukun ustunlugune saygi gosteren bir duzen kurulsun diye CHPye oy vermek zorunda birakiyorlar insanlari. Baska bir secenek birakmadilar cunku. Halbuki AK Parti duz bir cizgide yuruseydi belki de simdi hedefe cok yaklasmis olacaktik. Bu ulkede %65 oraninda oy alabilecek potansiyeli olan bir parti, %50yi alabilmek icin Bahceli gibi bir siyasetciye muhtac duruma geldi. AK Parti Reis'in tek adam rejimini devam ettirmek icin kullandigi bir arac haline geldi. Yazik oldu yarinlara.
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 16:56
Bahsettiginiz akil butun otoriter rejimlerin tipik bir temel karakteridir. Ortak bir ozellikleride iceriden kendi kendilerine degismemeleridir, durumu idare etmek icin bazen ortama uyum saglasalar bile. Degisim bir hak, hukuk, demokrasi mucadelesini gerektirir, her alanda bazen uzun suren bir mucadeleyi...
'Karar'lı Okur 26 Haziran 2019 16:02
'Akıl tutulması' diyordukya, sayın Oğur güzel ifade etmiş, hakikaten yaşananlar 'akıl zehirlenmesi'.. Tutulan aklın tekrar çözülmesi mümkün de, ya zehirlenmiş akıl?.. Herhalde böylesi bi akıl, toplumu helake sürüklemekten başka bir neticeye de götürmez.. O halde bu toplumun sahil-i selamete çıkması için bu aklın derhal terkedilmesi, akl-ı selimin hakim kılınması elzemdir.. Bu yönetim (anlayışı) ise, vaktiyle çok ümit bağlanmasına rağmen bunu tamamen yitirdi, kaybetti. Allah sonumuzu hayra çıkarsın...
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 15:34
Elinize saglik!
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 15:20
Herkes biliyordu adalet olmadığını.. Neydi o ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELER.. Neydi o herkese kurulan tuzaklar, kumpaslar?.. Herkes biliyordu yolsuzlukların hırsızlıkların eş dost akraba kayırmacılığının zirvede olduğunu.. Herkes  duyuyor işitiyor anlıyordu; küfür ve hakaretin her çeşidini.. Kendilerinden olmayanlara, kendilerinden olup da en küçük bir eleştiri yapanlara nasıl da saldırgan bir tutum takınılıyordu..
Veysel Tunç 26 Haziran 2019 15:12
Eskisi gibi işleri iyi olmayacağı aşikardır,beslendikleri yer istanbul ve istanbul büyük şehir belediyesi,beslendikler hortum kesilince,kısa sürede saf değiştirmeler itiraflar başlayacaktır ve başladılar bile,İmamoğlunun başarılı olabilmesi için şefaf ve adil olmalıdır.Bukalemunlara dikkat etmelidir.
KARAR 'da KARARLI ADAM 26 Haziran 2019 14:55
... yandaşları zehirliyor.Bu zehirin karşısına acilen bir panzehir çıkıp,o zehiri bertaraf etmesi gerekiyor.Aksi taktirde,o zehirle zehirlenen devlet ve devlet gücü,milleti de zehirlemeye devam edecek,millet sonunda bitab düşecek.İnşéallah bu zehirlenme daha fazla devam etmez,akl-ı selim galib gelir.Milletin feraseti ve basireti buna izin vermez diye dilek ve temennide bulunuyorum.
KARAR 'da KARARLI ADAM 26 Haziran 2019 14:45
Sayın OĞUR, yine yapacağını yapmışsın.Haydi iş bitti paydos demek olmaz,daha yeni başlıyor.Dikkatleri başka yönlere çekmek,sorunların ve gerçeklerin üzerini örtmek veya gizlemekle,sorunlar da gerçekler de öŕtülmüyor ve de gizlenmiyor.Sanki normal ve de yeni değil, yeniden seçim yapılmamış gibi,bu yenilenen seçimin yenilenme gerekçesi sanki normalmiş gibi seçim yapıldı da,seçim sonucunda manşetlerden ve makalelerden:"Ist.seçimini yaptı "vb.başlıklar atılıyor ve iş geçiştiriliyor.Evet bu akıl farkında olmadan (veya farkındalar)hem kendilerini zehirliyor,hem iktidarı zehirliyor hem de yanlıları..
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 14:41
Sahi ,atılan o iftiralari unutalimmi.31 mart aksamı ,pelikan cetesinin. halkı nasıl sokağa cekmeye çalıştığını unutalimmi...bu seçim kampanyasında akp aktroller ve pelikan medyası cirkefligin dibine vurdu.. Erdoğanin haberi yokmuydu bal gibi de vardı..hangi birinin çenesini tuttu,hiç birinin. bizzat onun direktifiyle hareket etttiler
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 14:10
Elma ile armudu karıştırma.Seçim Kanununda itirazda bir haktır.Hukuki prosedür işletilmiştir. Yenilenen seçimde chp kazanmıştır.31 Martaki gibi fark 1000/1 değildir.Bu seçimden herkes tatmin olmuştur.O koltukta şaibeli bir seçimle oturmaktansa ,şaibesiz net bir galibiyetle oturmak daha iyidir.Sana göre seçimlere hiç itiraz olmasın ,itiraz sürecini kaldıralım gitsin.
okur 26 Haziran 2019 15:56
0
bitişin başlangıcı
....... 26 Haziran 2019 21:14
0
Binali Yıldırım 31 Mart akşamı , 3 bin farkla seçimi kazandık açıklaması yaptığında da 1000 de 1 farkla seçim kazanilmaz diye düşündünüz mü acaba? Yatacak yeriniz yok ..
MAHZUN MUHAFAZAKAR 26 Haziran 2019 13:45
Gelenek bozulmamış, her zaman ki gibi çok güzel bir yazı. Refik Halid’in “Ziyafet bitti, fakat ağzınızı silmeden, elinizi yıkamadan, bir acı kahvemizi içmeden; efendiler nereye?” satırlarına şunu da eklemek gerekiyor: “DUA ETMEDEN, HESAP VERMEDEN, HESABI ÖDEMEDEN efendiler nereye?”
Ahmet İrem 26 Haziran 2019 13:02
iktidar hakkındaki tüm yorum ve eleştirilerinize katılıyorum...eksiği var fazlası yok..zaten sonuç ortada...ancak seçimi kazanan CHP geçmişte yaptıklarının (örneğin 367..) eleştisini yaptı mı..özrünü dilemedi...zaten yapamazlar...yaparlarsa azgın %25 in ,bize bidon kafalı ,makarnacı diyenlerin oyunu kaybetmekten korkarlar...Bu durum düzelmedikçe de bu ülkede makulü isteyenler çok beklerler...
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 15:18
0
Kim o yola dönerse orası kör bir yoldur. Adalet ve eşitlikten yana olup diline hakim olan, insanlara hakaret eden değil hürmet eden tercih edilecek.
karar okuru 26 Haziran 2019 15:38
1
Söylediklerine katılıyorum katılmakla beraber 14 yaşında ölen berkin elvana terörist muamelesi yapanların annesini miting toplantılarında yuhalatanlarında özür dilemesi ve faillerininde biran önce bulunması gerektiğine inanıyorum.Anlattığım ondört yaşında bir çocuk yani ölen filistinli bir çocuk gibi.Onlar masumlar varsa suçlu onlarda bizleriz.
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 17:34
0
15.38 görüşlerine tamamen kayılıyorum. 14 yaşında bir çocuğa dahi terörist diyen anlayışları lanetliyorum. İlahi adalet onların peşini bırakmasın. Anneyi yuhlatacak kadar ahlaksızlar.
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 12:02
Isterse yuzde 98% oy alsinlar yine de yonetemezler bu saatten sonra demisti bi arkadasimiz 5 sene once. Valla oyle . Kral hep basimizda olurdu eger isleri yurutmek boyle kolay olsaydi. Onu da kimse indiremezdi. Bunlar ne tarih bilen, ne dis politika , ne de ekonomi bilen kadrolarlarla ,sadece kendi cikarlarini kosturan bir aile kebabcisina cevirdikleri icin devleti , ne desek bos. Bulgur pilavi isteyen musteriye simarmasin, ekmek sogan yesin diyen kebabcinin dukkaninda da karin doyurulmuyor.
REZİL ZİHNİYET 26 Haziran 2019 11:57
Bu akıl en son seçim günü dahi sahnede idi. Yandaş havuz medyasının ayak iken baş olan bir mensubu attığı çamurda "Chp güzel üniversiteli kızları sandık müşahiti yapmış. Maksat AKP li sandık görevlilerinin dikkatini dağıtmak. Dikkatli olalım." diyordu. Bir üniversiteli kız babası olarak diyorum ki “Bu ne pespayelik, bu ne edep yoksunluğu, bu ne adilik, bu ne rezillik, be ne acizlik, bu ne şarlatanlık, bu ne şeref yoksunluğu, bu ne ahlak fakirliği, bu ne alçaklık bile diyemiyorum BU NE ÇUKURLUK!!!!!!!!!!!!!!!
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 23:48
0
tebrik ederim arkadaş güzel yazın icin
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 16:15
0
Yaşım 48 ellerinizden öpüyorum
Bir taraftan S-400 konusunda ABD'ye kafa tutacak kadar özgüven gösterip diğer taraftan aman Suriye'de Kürt devleti kurulursa biz biteriz, bekamız tehlikeye girer demesi.
Okuyucu Hüseyin 26 Haziran 2019 11:41
Dindar kesim için güzel(!) fakat sinsi diyebileceğimiz bir söz vardır: "Kıl beşi, bil işi." Ne güzel yakışıyor değil mi?
karar okuru 26 Haziran 2019 10:56
Yıldıray bu yazdıklarının her satırına imzamı atıyorum.Az bile yazmışsın amma yinede bu kadarı bile herkes için yeterli olması lazım.Anlayana tabiiki.Kör olana sağır olana yapılabilecek birşey yok.Nedenmi çünkü onlar menfaat çeteleridirde ondan.Allah bizi menfaatçi olmaktanda esirgesin inşallah.Yorumuma insanlarımızı ayırt etmeden sabırla doğruyu göstererek kardeşçe kucaklayarak özgür huzurlu mutlu bir ülke yaratabileceğimizi yazarak son vermek istiyorum.Haklının yanında durduğun için sağol.
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 10:26
Ben yaptım oldu, en iyisini ben bilirim hastalığından vazgeçmeden bu ülke düze çıkmaz. İstişareye açık olmalı bu istişareyi de sadece kendi kafa yapınızdakilerle değil her kesime açık olarak yapmalısınız.
Hasyobaz... 26 Haziran 2019 10:02
Bu akla “Devlet aklı” diyoruz. İçinde milletin olmadığı, üç beş dar kafalının ürünü olan ve kendilerini ilah sananların aklı...
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 09:51
Dayagi yiyince acimadıki diye baslik atmaya alisik bir kisim medya yine ayni seyi yapti.
İstanbul 26 Haziran 2019 09:50
Baksınlar işlerine de, Milleti hesaba almayanlar Dayatmanın ta kendisini yapmaktadır.
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 09:20
güzel diyorsun da bir de "kaybedince diktatör, kazanınca demokrasinin zaferi" şeklinde tezahür eden iki uçlu mizaç bozukluğunu sorgulayabilseydin sn.yazar
Karar Okuru 26 Haziran 2019 08:01
Bu akla zarar uydurmalar, suçlamalar, 180 derece dönüşler anlaılırken acaba aynaya bakılıp, kumpas olduğu bugün aşikar olan vesayet yalanlarına kapılmalar, ülkenin gücünü maddi manevi çökerten anlayışın tam bu günki hallerini dün desteklemeler hatırlanıyor mu? Yoksa orta doğumuzun tipik tiplemelerinin elaleme verir talkımı kendi yutar salkımı halleri mi. Bir zaman kendi yürüdüğümüz yolları hiç geçmemişiz ordan gibi es geçmek! Tam bize göre
KARAR OKURU ahs 26 Haziran 2019 07:55
Hiç ümidim yok. İmamoğlu başkan olana kadar böyle devam edecek.
KARAR OKURU Kim Dinler 26 Haziran 2019 07:40
Ortak akıl aynı düşünen bir kaç kişinin aklımıdır? Yoksa farklı düşüncelerinde içinde hayat bulduğu akılmıdır. Peki bizdeki ne ? Ne aklı yahu ....
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 07:27
"Ya da ondan önce Türkiye’yi durup dururken Almanya ile krize sokup, sonra da dünyaya çirkin bir pazarlık görüntüsü veren Büyükada davası çöktüğünde, Deniz Yücel serbest bırakıldığında biri dur deseydi" Sayın Oğur, ben 1984'ten bugüne kadar Almanlar ile kültür turları yapan, Anadolu Medeniyetlerini Ülkemde 35 senedir tanıtan ve 2016 Yılına kadarda işsizlik nedir bilmeyen kendi dalında idealist bir emekçiyim. Tam 3 Yıldan beri işimiz yok! Biz Van daki, Midyat'taki Otelciden Çanakkale'ye kadar bütün Anadoluya katma değer katan bir sahaydık bu ülkede ve 3 senedir işsiziz. Bunun hesabını kim verc
Yener 26 Haziran 2019 07:03
Sayın Oğur değerlendirmelerinizi çok önemsiyorum, bir sosyal demokrat olarak söylediklerinize candan katılıyorum bütün mesele bir zehirlenmiş zihniyet sorunu, bu zehirli zihniyetten bu ülkenin bütün kesimleri hem kendilerini sigaya çekerek hem diğer anlayışlaradkilerden bekleyerek kurtulmalıdır...
Mutlu Yücel 26 Haziran 2019 05:20
Müsaadenizle burada iyi yaptığım bir mesleği icra edeyim, bir karikatür çizeyim. Şöyle olsun; Seçim fırtınasında gemi tornistan yaparken kıç üstü batmış, pruva kısmı yıldızlara bakıyor, ulufe sandıkları okyanus dibini boylamış, tayfalar şambrellerle kaçıyor, yüzlerinde korku var, şakıyan diller, dut yemiş bülbül olmuş.
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 04:11
Huylu huyundan vazgecmez. Yandas medyanin davranis bozuklugu Cumhurbaskani "yeter, durun faydadan cok zarariniz var" diyene kadar devam eder. Ama sadece yandas medya da degil, AK Pari'nin atanmis yoneticilerine de dur demesi lazim. Mesela, insanlar bundan sonra icisleri bakani veya Cumhurbaskani'nin iletisim baskanini ne zaman tv ekraninda gorseler bu secim kampanyasinda soylenenleri hatirlayacak "yine mi ciktin ortaya sen" diye soyleneceklerdir. is bu noktaya geldikten sonra U donusu yapmak bence mumkun degil.
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 09:14
0
CB aynaya bakıp kendisine de söylemesi lazım.
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 04:04
Biliyor musunuz "fasizm"in İslam terminolojisindeki karsiligi "Rablestirmek"tir.. o kadar zehirlidir ki insan imansiz ölür ve sonsuza dek cehennemde kalir.. Allah'tan Allah'in hic sasmaz bir kurali vardir: Küfürle mülk ayakta kalir, ama zulümle mülk ayakta kalmaz.. yalniz kendini ya da birini Rablestirme hastaligina tutulanlar genelde sorgulamaz ve hiz kazanarak kosa kosa gider, ta ki ölüm duvarina toslayana dek.. Özetle: tekrar edecegini dusunuyorum.
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 03:01
Görünen, bu aklın Türkiye'yi zehirlemeye devam edeceği gerçeğidir. Çünkü bu aklın bu gidişi geri çevirme kapasitesi olmadığı gibi parti ve devlet kurumları da aynı yetersizlikle malul. İstanbul sonucuyla moral kazanan muhalefet bloğu ve sivil toplumun kararlı bir duruş gösterebilmesinden başka bir şansımız olmadığını düşünüyorum.
Dr. 26 Haziran 2019 02:27
Hakikaten herşey bitti mi. Hiçbir şey denmemiş , hakaret edilmemiş, aşağılanmamış gibi mi yapacağız. Seçime iki gün kala A(PO)KP 'ye dönüşenleri yokmuş gibi mi yaşayacağız. Bunların sorumluları, müsebbipleri, kutuplaştıranlar, hakaret edenler, küfredenler, milleti hain ilan edenler öylece hesap vermeden yollarına kaldıkları yerden devam mı edecekler.Yahu sizin yüzünüzden millet birbirine girecekti, belki kan akacaktı.Öylece kulağınızın üzerine yatamazsınız beyler. Şu hesabı bir ödeyin bakalım.Yoksa bu millet zorla ödetir.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 01:22
2
Yıllardır bu millete Ak patiye oy verdiği için hakaret edenler hesap verdi mi? Yarın Canan çıkacak hakim karşısına bakalım ne diyecek?
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 02:23
Erdoganın aklı bu anlattığınız.
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 02:01
Hani diyor ya Sisi mi ? Tamamda Mursi kim , kim kime benziyor iktidarın uygulamaları mı sisye benziyor yoksa İmamoğlu mu ben düşünüyorum da bu cümleleri kullanırken bile artık şaşkınlık bitmişlik tükenmişlik kendilerini ele veriyorlar kırk yıl bir insan düşünse sisiye İmamoğlu nu benzetemez ama iktidardan edilmiş Mursi ye benzetir o zaman sormazlar mı kim sisiye benziyor kim Mursi ye benziyor diye
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 01:46
Maalesef aynı akıl Türkiye’yi zehirlemeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı uçağına yeni şafaktan uçuk İbrahim Karagül ve diğer yandaş sadece yağ çeken gazeteciler yerine Karar’dan ve diğer medyadan saygın gazeteciler almadan aynı akıldan farklı görüşler çıkması, Türkiye’nin zehirlenmesinin durması, imkansız.
karar 26 Haziran 2019 01:30
"İsimlerden değil, karar vericiler arasında çok güçlü olan bir düşünme şeklinden, ideolojiden, bir devlet yönetme biçiminden bahsediyoruz. Bu akıl devrede oldukça Türkiye’nin ya da AK Parti iktidarının normalleşmesi mümkün değil. ".çok iyi bir tespit.bu akıl kendisi dışındaki tüm akılları akılsız gördüğünden ve dıştaki bu akıllar birleşip bir akıl etmediğinden akp çok çok büyük bir ihtimalle gerçek bir düzeltme yapamayacaktır.
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 01:27
Bu yönetim tarzı ile ne ekonomik krizin aşılması, ne de dış politikada başarılı olması mümkün değil.
Ali baba 26 Haziran 2019 01:09
Akp nin istanbulda ki demokrasisi bitti,, chp,nin imamoglulu demokrasisi geliyor, E birde onun tadina bakalim,
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 01:05
Kimse de demiyor belediyenin arşivinde yabancı istihbarat birimlerini cezbedecek bilgiler ne gezer diye.
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 00:47
Öyle kibir var ki bu milleti hiç bir zaman anlamaya çalışmayacaklar.Biz olmasak bu millet aç kalır ,bu ülke batar modundalar.
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 00:37
Medya mensubu olabilmek için ne zaman akıl sağlığı raporu zorunlu olacak.. Yoksa bunlar bütün toplumu paranoyalarıyla zehirlemeye devam edecekler..Maalesef ,eller deliye hasret biz akıllıya ..
KARAR OKURU 26 Haziran 2019 00:34
İktidara yakın gazetelerin hamuru ne kadan da pişkin...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN