Back To Top
Demek ki...

Demek ki...

 - Son Güncelleme: 24.06.2019 Pazartesi 09:01
- A +

Doğrusu bu kadar beklemiyordum. Bir kağıda herkes fikrini yazsın, saklayalım, bakalım kim doğru tahmin edecek deseler 51’e 49 civarında bir şey yazardım. Hadi olsun 52’ye 48. Birer puan bağımsızlar ve diğer partiler için düş, 51’e 47.

Fark, benim tahmin ettiğimden çok fazla çıktı. Şu saat itibarıyla (20:00 civarı) 54’e 45.

Demek ki benim ulaştığım göstergeler gerçekliği eksik yansıtıyor.

Demek ki kamuoyu araştırma şirketleri -spekülatörleri, merdivenaltı anketçileri, siparişe uygun anket üreten sahtekarları hariç tutuyorum- bu işleri biliyormuş.

Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu, tartışma, itiraz götürmeyecek net bir farkla İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazandı.

Hangi oy nereden geldi, nereye gitti? Kürt seçmen ne yaptı? Saadet’in oylarından kim istifade etti? Seçim için İstanbul’a dönenler kime oy verdi?

Trafik o kadar karışık ki kuşbakışı tahlil edilemez.

Biraz yakından bakmak lazım.

Zamanı gelince bakarız.

Ama, seçimin hemen ardından altı çizilmesi gereken bazı hususlara değinebiliriz.

Seçimlerin iptal edilmesi, Türkiye’deki seçim sisteminin ve seçim düzeninin sorgulanmasına sebep olmuştu.

Dün bu sorgulamalara nihayet veren bir sonuç çıktı. Türkiye, seçim yapmayı başardı.

Ne dersiniz bu sonuçları görünce?

Herhalde evvela şunu:

Demek ki seçimi iptal ettirmek için uğraşmak ve sonunda iptal ettirmek yanlışmış.

Seçimi YSK iptal etti, ‘iptal ettirmek’ tabiri haksız diyebilirsiniz.

Tamamen haksız değil.

Bir enerji sarf edildi. Bir süreç işletildi. O süreçte bir mantık yürütüldü. Basın toplantıları, iddialar, deliller, “Ben de bilmiyorum ama bir şeyler oldu” türünden ifadeler...

‘İptal ettirmek’ kavramının içinde bunlar var.

Demek ki, halk, bilhassa İstanbullular, işletilen süreci, yürütülen mantığı beğenmedi, o üretilen seçim iptal gerekçelerine inanmadı.

Aksine, iptalden rahatsız oldu. Hatta iptale tepki verdi.

Bu ‘demek ki’leri çoğaltabiliriz.

‘Demek ki, Kürt meselesini konuşurken AK Parti geleneğini zorlayarak MHP söylemine yaklaşmak isabetli değilmiş.’

‘Demek ki bu izlenimi telafi için birkaç haftalığına söylem değiştirmek, hatta seçim arefesinde Abdullah Öcalan’dan mesaj temin etmek netice vermiyormuş.’

‘Demek ki, Saadet Partilileri evvela PKK’yla eşitleyip sonra arayı düzeltmeye çalışmak da nafileymiş.’

Bir ‘demek ki’ daha ekliyeyim, şimdilik kaydıyla tamamlayayım.

Demek ki, AK Parti içindeki ve dışındaki eleştiri ve özeleştiri çabalarını yok etmek, tasfiye etmek, linç etmek isabetli değilmiş.

Eleştiriye ve özeleştiriye kulak vermek, dikkate almak, eleştiriden faydalanmaya çalışmak daha faydalı olabilirmiş.

Biliyorum, insanlar, hatayı evvela başkalarında arar. Evvela başkalarını suçlar.

Fakat, şu seçim sonuçları, eğer değerlendirilebilirse, ‘başkaları nerede yanlış yaptı’ yerine ‘ben nerede yanlış yaptım’ diye sormak için iyi bir fırsattır.

Tabii ki bu sorunun doğru cevabı salt seçim kampanyalarındaki aksaklıklarla, yüzeysel, nicel sorunlarla sınırlı bir alanda aranırsa bulunamaz.

Cevaplar daha derindedir.

Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’ın sonuçlar netleşmeye başlar başlamaz çıkıp rakibi Ekrem İmamoğlu’nu tebrik etmesi hatta İstanbul’a faydalı olacak işlerde destek vadetmesi centilmence bir hareketti.

Seçimin yenilenmesiyle ve kendisine bir bakıma hediye edilen ikinci bir seçim zaferiyle hikayesi zenginleşen Ekrem İmamoğlu’nun konuşması da kucaklayıcıydı.

İnşallah bu konuşmanın çerçevesinden bir sapma olmaz.

Yorulmuştuk seçimlerden.

Az önce bir arkadaşım dedi ki, “Benim çocuğum 7 yaşında ve şu ana kadar 8 seçim gördü.”

Bitti seçim.

Şimdi biraz seçimsiz duralım, bırakalım, büyüsün çocuklar.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
ramazan gün... 24 Haziran 2019 23:33
(4)ben 'vadenin sonu gibi' derken aslında bi tık daha süreceğini de sanıyordum, aslında umuyordum. zembereğin daha dolu olması açısından ama tarih kadar kolay okunabilir KANUNLAR YOKTUR; fıtri-ahlaki oluş kanunları vardır ki, işaretlerini görür kokusunu alırsın sadece; bütün erişebileceğin de budur!. atilla özdur anlatmış: HİR Vİ GO!..
Tarkan Bey 24 Haziran 2019 23:29
Evet Ak parti genel secimlerden galip, yerel secimlerden yarali olarak cikti. Burda asil soylenmesi gereken sey, enetel ayaklarina yatip yazan ya da yorum yapanlarin cogu daha dune kadar kemalist cizmeler altinda ezilen zavallilalr olduklarini cok cabuk unuttular. Simdi secim zaferi yasiyorlar, sevincli ve mutlular. Cunku pesinden gittikleri bilge devlet adaminin urettigi derin stratejilerle, feraset ve basiretiyle muthis bir zafer kazandilar. Yalnizca medya olarak degil, Erdogan karsiti guclerle omuz omuza cihad ettiler ve bir kent simsarina secimleri kazandirdilar. Tebrikleeerrr.
Sağduyu 25 Haziran 2019 17:55
0
"Kent simsarı" tam da bu!
ramazan gün... 24 Haziran 2019 23:31
(3)adamlar akşama kadar 'imamoğlu proje anlatmıyor' deyip durdular ve GÖREMEDİLER; gerek yok! yitirdiğiniz ahlaki duruş ve pozisyonu işaret etmek yeterli idi!. televizyondan fışkırıyordu koku!. imamoğlu çok mu ahlaklı idi? tabiki hayır, ama sizin kokunuz onu bastırıyordu. VE TAM OLARAK BURAYA OYNADILAR.. şu an şöyle bir his var: bir yiyici gitti bir yiyici geldi. ama onlar çok yemişlerdi. yemede haddi aşmışlardı; aştılar aşmadılar, hissiyat bu!. atilla abinin bahsettiği ahlaksızlık geleneğinden gelen bir yapıya ahlakçılık yaptırdınız ya!..
ramazan gün... 24 Haziran 2019 23:24
(2)'Önü ardı farklı mülahazalarla, hem de İmamoğlu tarafından bigayri hakkın silah olarak kullanılan bu “Kul Hakkı”nın ters tepkilerine bakalım, “İstanbul Savaşının” hitamında, CHP’nin başına ne çoraplar örecek?'(..) kural: yay ne kadar gerilirse o kadar boşalır!. sarkaç ne kadar salınırsa o kadar döner.. sarkacı ivme ile DOLDURAN ENERJİ bu salınıma daima bir miktar ilave eder, edecektir.. 'yusuf abi'nin 'daha fazla vaat' yazısına 'HAYIR! DAHA AZ VAAT DAHA FAZLA AHLAK!' yazacaktım, yazmadım. (yazsaydın, şimdi yalan gibi oldu)
ramazan gün... 24 Haziran 2019 23:15
(1)bu seçim vadenin sonu gibi.. demişti biri. kim/ne için?. ak parti retoriği için.. ömrü boyunca 'yağlı sofra' görmemiş, köşe yazarlığını paralı/parasız particilik yandaşlığı ile bir tutmamış, iki şöhret ve imkan bulunca testosteron patlaması ile bilcümle hatun kişiyi 'kucaklama' peşine düşmemiş, evinin rızkını bazen korsan taksicilik yaparak kazanmış ama, 'işim yazarlık ben nabıyım' deyip, parayı verene düdüklük etmemiş, ne biliyorsa onu söylemiş ÖRNEK ABİM: atilla özdur!.. yine yaptı, yine seçimle ilgili hissimi yakaladı...
Freeboy 24 Haziran 2019 23:12
Demek ki halktan geldim deyip halktan kopmayacaksın, millete tepeden bakmayacaksın, hiç kimseyi ötekileştirmeyecek, nefret dilini kullanıp ülkeyi kutuplaştırmayacaksın. Yıllarca milli irade deyip sandığı gasp etmeyeceksin, verilen oyları küçümsemeyeceksin. En önemlisi 17 yıldır tek başına iktidar olmana rağmen yönettiğin ekonominin berbat olmasına rağmen milleti aptal yerine koyup gözünün içine baka baka herşey çok iyi, bunlar hep dış güçlerin oyunu diye yalan söylemeyeceksin. Söylersen cevabı bu olur.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 20:02
Millete Kibir le bakanlar, Siyaset Çöplüğüne Marş -Marş.
ÖTÜKENLİKURT 24 Haziran 2019 17:17
Muhterem yazar, genel seçim futbola, yerel seçim güreşe benzer! Birincide takım sahaya çıkar mücadele eder, ikincide aday çıkar rakiplerinin karşısına. Fakat bu seçimde aday yok gibiydi, reiz ve soylu mitilci emice, hatta bebek katili elele verip Ekrem beye saldırdılar! Bu sebeple Ekrem bey, bu zevatın alayını yenmistir! Öyleyse halkın iradesi değişmiştir... Bunun ülke yonetimine yansımasını engellemek mümkün değildir. İki aday başbaşa yarışsaydı, kimse yeni seçim isteyemezdi! Satranç bilmezsen, hamlelerinle rakibe koz verirsin!
Sağduyu 24 Haziran 2019 17:20
Ak Parti'yi eleştirmek ayrı bir şey, kazanan adayları için kutlamalarını içkiyle yapan bir kesimin adayına destek mahiyetinde yazılar yazmak ayrı bir şey. "...Ekrem İmamoğlu’nun konuşması da kucaklayıcıydı. İnşallah bu konuşmanın çerçevesinden bir sapma olmaz." temennisi aday olduğu partisinin geçmişini çok iyi bilen ve geçmişte sıkça eleştiren yazar için oldukça iyi niyetli ama asla gerçekleşmeyecek bir temenni! Yaşayıp hep birlikte göreceğiz. İş işten geçtikten sonra "biz böyle beklemiyorduk" yakınmaları da maalesef durduğunuz bu noktayı aklamaya yetmeyecek.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 23:41
2
Birileri içkiyle zafer kutluyorlarsa bundan Ekrem Bey'e ne? O mu istemiş böyle kutlamalarını? Kaldı ki kimseye bir zararları yoksa neyle kutlarsa kutlasınlar. Havaya mermi sıkıp adam öldürenler var bu ülkede! Ekrem Bey de bir şansı hak ediyor peşin hükümlü olmayın.
KARAR 'da Kararlı 24 Haziran 2019 16:01
Çok isabetli (tarafsız)anketçiler de vardı,Çok tarafgir anketçiler de.Ismi lazım değil,bir anket şirketi(sadece biri),Yıldırım'ı 1-2 puan önde gösteriyordu(demekki ısmarlama).Hele hele A haberi izkeyenler,kazanmasını kesin gözüyle bakıyorlardı.Daha önce tanıştığım birisine,cumartesi günü kim kazanır diye takılmıştım,tereddütsüz Yıldırım dedi.Ardından da,İMAMOĞLU'nun kazanmasını isterim de dedi.Neden dedim,değişiklik olması için fedi.Sürekli A haberi izleyen birisi bu arkadaş.Herkes afalladı kanımca.
bizim apdi 24 Haziran 2019 16:01
ysk bu secimi iptal etmeli. secim kasim ayinda yeniden yapilmali. bir sey olmasa bile. benim icimde bir seyler olmus gibi bir his var.
E.K 24 Haziran 2019 13:03
Evet sn yazar, farkin bu kadar olamayacagini siz zaten onceki yazilarinzda ya alenen yada satir aralarinda vermistiniz...Bu dusuncede olmanizin sanirim en onemli etkeni sayisal gerceklere bakmak yerine kalbinize baktiniz...ve bir sekilde Akp'nin kazanmasini, yada at basi kaybetmesini arzuladiniz..Yazilarinizdan edindigimiz izlenim buydu....Bir cok saygin anketciler farkin daha buyuk olacagini soylemesine ragmen...! Sn Imamoglu'na kimse secim falan hediye etmedi...Adam kazandi..Hayirli olsun...Her sey daha guzel olsun...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 12:44
Sayın Cömert, Demek ki, ile başlayan seçim kaybetme gerekçeleriniz tali gerekçelerdir. Seçmenin asıl söylemek istediği düşünce özgürlüğü, hak, adalete ve kurumlara güvensizlik, ve kendisi ekonomik çıkmazda çabalarken yapılan hesapsız harcamalar ve israf. En önemlisi de ülkenin kaderinin tek kişinin ağzından çıkacak kararlara bağlı olmasıdır.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 12:16
Oylar tercih oyu degilde tepki oyu oldugu icin gecersizdir !! Sayin Emin Pazarci cok hakli .... YSK secimleri iptal etmeli , gerekcesi hazir ve gayet mantikli ... Hukuk , adalet .......icin kayyum atanmalidir...
Hasso 24 Haziran 2019 12:03
AKPARTİ'yi Kürtler getirdi, Kürtler götürüyor. AKPARTİ sana söylüyorum, CEHAPE sen dinle...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 12:39
7
HDP, 7 Haziran'dan beri başına onca çorap örülmesine, lidersiz bırakılmasına rağmen, göstermiştir ki, Türkiye siyasetinin en önemli aktörüdür. HDP'yi sadece Kürt partisi olarak görmek de hatadır. HDP farklı(lık)ların partisidir. Demokrasinin vazgeçilmezidir. HDP seçmeni, demokrasimizin güvencesidir.
takip'ciniz 24 Haziran 2019 13:16
6
hdp meclise girip neyapacak,,,meclis dışında kalsın daha iyi,,, demirtaşın aĞzı güzel laf yapıyor, c.başkanını ti ye alıyor amma ve lakin kendi küçük dünyasında gezinen bir köy çocuğu,,,ondan parti başkanı olmaz,,, SİZ , BENCE chp - akp gibi partilerde olun,,,bu sizin için daha isabetli,,
Muhtefi. . 24 Haziran 2019 14:06
2
Bu mantıkla TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE hızla gidiyorsun/nuz.Bu Topraklarda Etnik köken (hangisi olursa olsun) Faşizmi geçmez. !.Kürt vatandaşları genellemek (isine gelmeyeni ötekileştirmek ) Yanlıştır. Uzayda Yaşamıyoruz etrafımızda herturlu su var. :)..Millet CHP"ye oy vermedi Ekrem Bey'in Şahsına verdi, yakın çevremin Ezici üstünlüğü bu görüşte.Tek Millet,TÜRKİYE CUMHURIYETİ adına insanlar oy kullandı. Gerisi MASAL..:)
Rıfkı 24 Haziran 2019 11:43
Siyonistlerin, Sebetaist, Pakraduni, kripto Ermenilerinin, Pakakalıların, Pontus artıklarının, Fetö ve sempatizanlarının, ABD, Rus, Çin, Hidistan, Sisi emperyalizmi ve içimizde gizlenen işbirlikçilerinin partimize ve Cumhur ittifakımıza kurdukları hain tezgahı görmemekle, duymamakla ne yapmak ve nereye varmak istemektesiniz...?!!! (Biraz Bahçeli diskuru oldu ama olsun)
Muhtefi. . 24 Haziran 2019 10:52
Politika zor iş.Bazen söyletir sonra susturur.kolay değil,Bu kadar milleti yönetmek.Biri Ekmek ister,,diğeri Pasta derdinde.:)).Biri Yağmur diler diğeri Güneş :).Ekrem Bey düşünsün şimdi. ! Ben sadece Bolca ,Buyuk Yeşil alanlar istiyorum ve TÜRK MİLLETİ Adına Dürüstlük (her şeyde, herkese) Sosyal Belediyecilik ve İşleri ehline versinler, Etnik köken,mezhep,meşrep,Cinsiyet, Şekil,Şemal aranmasin.Herkes Belediyeye ve Kuruluşlarina Ana Kapıdan girsin.Arka kapilardan, balkonlardan,çatılardan, bacalardan girmesinler :)
konuk1 24 Haziran 2019 09:25
demek neymiş akp'lilerin bilmedikleri çook şey varmış tepeden tırnağa diye düşünüyorum
İsmail 24 Haziran 2019 09:11
Trabzonlular Pontus'dur demek doğru değilmiş..Trabzonlular da bu ülkenin evladıdır..sizin yazılar her daim güzel..
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 08:57
Aslında bir şeyler oldu ama o sandıktan güç alarak sürekli seçim kazanan Akp gitti yerine ceberrut kural tanımaz ben ne dersem kural o dur ben ne söylersen doğru diyen diyen ben vatanseverim diğerlerine neredeyse hain diyebilen tarifi imkansız kelimeler ile anlatılmayan ve de sürekli kibirli bir eda sergileyerek nahoş bir durum ortaya çıkardılar bu millet ferasetini konuşturdu 27 Nisan'da ne yaptıysa onu yaptı 27 Nisan kime yapılmış tı ?
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 08:47
Hocam YSK ya yapılan baskı filan onlar olayın bir yönü. Bir başka boyutu da ,şu seçim için harcanan paralar. Hemseri hareketi adında binlerce Akp belediye başkanı il ilçe yönetiminde olanlar Anadolu'dan taşındı . Bunların masrafları nereden karşılandı .Har vurulup harman savuruldumu . Bu seçim fantazisi ile ekonomi ne kadar darbe yedi .Milletin bu yokluk dönemine denk geldi. Bunlara deginmemissiniz. Başka bir yazınizın konusu olacaktir belkide. Ama AKP'nin seçim kaybetme nedenlerinden en güçlüsü bence bu faktör. Haram ,israf, şatafat.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 08:13
Bir AK Partili olarak tebrikler güzel bir yazı olmuş.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 07:55
“Bir o yana bir bu yana Yatma şaşkın, Tenhalarda menhalarda Bitmiş aşkın” İstanbul onların aşkıydı ama buraya kadarmış...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 05:31
Karar okurlari kardeslerim siz nasil bu hale dustunuz. Celladina asik olmak tam da bu olsa gerek. Bu chp zihniyetinin degisecegini dusunecek kadar saf misiniz?. Sabaha kadar ickiyle kutluyorlar,basirtululere,suriyelilere hakaretler basladi. Hayirli olsun
Cidden mühim şahsiyet 24 Haziran 2019 08:50
3
Değişmeyenler sadece aptallar ve ölülerdir
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:51
1
Suriyelilere AK Partililer de ateş püskürüyor. Seçimin kaybedilmesinin en önemli sebeplerinden biri budur. Gidin Fatih'te sorun.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 10:04
4
sen suriye li misin.... başörtülüleri kaynak yapmışsında beleşçilere..
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 10:54
4
Yalan, kışkırtma, saptırma = AKaPe zihniyeti
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 10:57
3
Sizler milletin başörtüsüne saygısını da yediniz(ör: Kabataş olayı) İnsana olan sevgi saygısını da yediniz.(ör, Suriyeli kardeşlerin toplumda sebep olduğu sosyolojik ekonomik psikolojik travmalar ki sizin bilinçli yanlış mülteci politikası sonucunda ) Dindar kesimin içkiye mesafeli duruşunu da yediniz bitirdiniz.(ör içki ve domuz eti hariç her naneyi yiyen dindar görünümlü kardeşlerin )En son milletin ekmeğini yediniz . Kısaca millet aç aç. Seyenizde karnı içki ,başörtüsü ve Suriyeli kardeşlerle doymuyor. Bu konulardan size ekmek çıkmaz artık .
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 18:49
0
Kula bela gelmez hak yazmadikca, hak bela vermez kul azmadikca. Kendini musluman zanneden nadanlar hani biz ensardik. Bu suriyeli dusmanligi bize maazallah buyuk bir deprem olarak donerse kimse aglamasin.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 18:53
2
Millet ac diyenler vallahi yalan soyluyorsunuz. Otellerde yer yok, millet en son teknoloji telefon kullaniyor. Bizim koy 130 haneden 25 e dustu. Millet Istanbulda asgari ucretle calismaya razi ama koyde 30 bin donum ekilip bicilmiyor niye herkes sehirli olmak istiyor. Suriyeliler olmasa ne coban bulunacak ne de basit isleri yapan. Cildirmis bir millet.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 03:20
Selo başkan Erdoğan’ın önünde eğilmedi ve biat etmediği için zindanlarda kendisine rakip olur diye dışsrı çıkmasına izin vermiyor çünkü yargı Erdoğan’ın mımıklerını okuyarak olmayan suça suç oluşturarak selo başkanı yahudilerin yaptı yöntem uyguluyor. 1 Kürt’ler liderlerıni ölümüme korur eğer o lider hala Türkler tarafından kandırılmamışlarsa tanılı Serok Başkan dık durdu eğilmedi Saray’ın ve Erdoğan’ın karşısında ve Kürt’lerde haklı olarak liderlerı düzgün ise sahip çıkar çünkü liderine sahip çıkmak namustur herbiji selo lider mir eski başkan satıldı yeni başkan Selahattin başkan
HACI MURAT 24 Haziran 2019 03:10
Bir "demek ki" de ben ekleyim izninizle sayın Cömert:Demek ki,çıkan sonuca üzülmemek istiyorsanız köşe yazarı da olsanız İstanbul'a faydalı olacağına inandığınız aday için bir kaç olumlu kelam da siz etmeliymişsiniz. Memleketin menfaatını düşünmek herhalde sadece biz kara kalabalıkların görevi değildir.Y.Z.Cömert'in İstanbul'a B.Yıldırım'ın başkan olmasının daha yararlı olacağını düşündüğünü zannetmemden dolayı böyle bir görüşü ifade ediyorum.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:18
4
HACI MURAT’ın karanlık biri olduğundan hep kuşkulanmışımdır. Yanılmamışım. İtiraf etti, "kara kalabalıklar"danmış. :))
HACI MURAT 24 Haziran 2019 12:05
2
09.18 Önce biraz Türkçe çalış istersen.Ondan sonra yorum yaz. Karakalabalık sade vatandaşlar topluluğuna denir.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 12:54
1
Kara kalabalıklar, köylü/kasabalı halk için kullanıldı ilk defa. Kimilerinin ayak takımı dediklerine, kimileri kara kalabalıklar, dedi. Kara kalabalık, senin için kullanıldığında, bu anlamı uygun düşmez HACI MURAT. Bak aynı içerikteki yorumunun birine, bir arkadaş şu cevabı yazmış : “ Kardeş sizin sorununuz bu işte.Siz kendinizi,fikirlerinizi vazgeçilmez zanneden burnu havada insanlarsiniz.” Sadece biz biliriz, sadece biz yaparız şeklindeki müstekbir tavrın “sade vatandaş”a hiç uymuyor, arkadaşım.
rafet 24 Haziran 2019 01:27
Cumartesi günü akşamına kadar Binali Yıldırım'ı 5 puan önde gösteren kimi basın mensupları, habercilik adına ne yapmış oldular? Eğer cumhurbaşkanı tüm bu olumsuzluklar için birilerine bir fatura kesecekse yağcı basın mensuplarından başlamalı
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:26
0
Erdoğan'ın keseceği bir hesap varsa -ki var- içindeki muhterisedir. O, yaptırdığı, anketlerin hepsinde kaybettiğini gördü. Ama ona rağmen, anketlerde manipülasyon var, diye yalan söyledi. Malum, imam şeyderse, cemaat hayli hayli şeyder.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:51
Derhal kendisine akıl veren bu korku hamaset bölücü tip danismanlardan kurtulmalı. Vezir hamam gibi cumhurbaşkanı nin kulağına kötülük ufluyorlar. İçişleri bakanı değişmeli. Gerçi her iktidarın bir sonu vardır. Ama bu kadar hazin olmamalı.
Ben 24 Haziran 2019 00:12
Kimin yönettiği önemli değildir, nasıl yönetildiğiniz önemlidir. İmamoğlu şeffaflık, dürüstlük, tasarruf, liyakat, milleti kucaklama ve ayrıştırmama vaadi yapıyor. Yönetme şansını aldı. İnşallah her şey daha güzel olacak.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 23:28
Demek neymiş hdp yı yok saymayacakmissin.
KARARLI KARAR OKURU 23 Haziran 2019 23:19
“Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım’ın sonuçlar netleşmeye başlar başlamaz çıkıp rakibi Ekrem İmamoğlu’nu tebrik etmesi hatta İstanbul’a faydalı olacak işlerde destek vadetmesi centilmence bir hareketti.” Bu centilmence hareket çok önce yapılacaktı. Çok geç kalınmış dolayısıyla çok bir anlamı ve önemi yok, zaten başka yapabileceği bir şey de yok.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 14:10
1
İlk centilmenliği Ahmet Davutoğlu hocaya yapacaktı, yapmadı hazır kazanılmış seçimin sonucundan istifadeye kalktı. Yani ilk düğme böyle yanlış iliklenince gömleğin iki yakası bir türlü bir araya dengeye gelmez
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 22:24
helal olsun hak ve hakikatleri dile getirdiniz eğilip bükülmediniz Yusuf bey Allah sizden razı olsun. Artık adalet liyakat özgürlük birlik beraberlikten yana olanlar kazanır. fanatizm cepheleştirme hakaret etme tehdit torpil kibir israf kaybettirir.
seçimi berberlere sorup seçime gideceksin ,,,,sizin yorum ve gazetenizi takip ediyorum,,,,farkı taraf tutmadan üçyüzbin di tahminim,,,,,
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN