Back To Top
Burhaniye’de Kurban Hizmetleri Komisyonu toplandı

Burhaniye’de Kurban Hizmetleri Komisyonu toplandı

 - Son Güncelleme: 02.08.2019 Cuma 18:55
Burhaniye’de Kurban Hizmetleri Komisyonu toplandı
- A +

Burhaniye ilçesinde, Kurban Hizmetleri Komisyon toplantısı yapıldı

Kaymakam Hüseyin Öner’in başkanlığında yapılan toplantıya, İlçe Müftü Vekili Emre Önal, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Muhsin Pala, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Faruk Kendigelen, Zabıta Müdürü Emre Şahin ve ilgili kurum amirleri katıldı. Toplantıda, vatandaşların kurbanlarını dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun olarak kesmelerinin sağlanması için tedbir alınması karalaştırıldı. Kurban satış yerlerinin belirlenmesi ve kurban kesim yeri izin belgelerinin yenilenmesi ele alındı.

Kaymakam Hüseyin Öner, “Yapılacak kurban hizmetleri basın-yayın yolu ve camilerdeki vaaz ve hutbelerle halka duyurulacak. Yapılacak denetlemelerde de, Zabıta Müdürlüğünden personel ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden veteriner görevlendirilmesi sağlanacak. Halkımızın ilçemiz dahilinde kurban vecibelerini en iyi şekilde yerine getirmesi için gerekli tedbirleri alıyoruz. Kurban kesimlerinin sağlıklı ve huzurlu bir ortamda, hijyene uygun şekilde gerçekleştirilmesi için gayret sarf edilecek” dedi.

BALIKESİR/İHA


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN