Back To Top
50 milyona yaklaştık 2020’ye rezervasyon aldık

50 milyona yaklaştık 2020’ye rezervasyon aldık

 - Son Güncelleme: 13.08.2019 Salı 11:36
50 milyona yaklaştık 2020’ye rezervasyon aldık
- A +

Türkiye 50 milyonluk turist hedefine hızlı adımlarla ilerliyor. Geçen yıl olduğu gibi bu sene de çift haneli büyüme devam ediyor. Hazırlıkların 2020 yılı için başladığını aktaran TÜROFED Başkanı Ayık, İngiliz pazarı için anlaşmaların yapıldığını söyledi.

Turizmde başarılı bir sezonu sürdürmeye devam eden Türkiye için erken rezervasyonlar şimdiden başladı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, 2019’da turizmin güzel bir başlangıç yaptığını, bu tablonun devam ettiğini söyledi. Yedi aylık rakamsal verilerin son derece sevindirici olduğunu vurgulayan Ayık, yıl başında Türkiye geneli için 50 milyonun üzerinde, Antalya için ise 16 milyon turist hedeflediklerini, bu hedefe doğru emin adımlarla ilerlediklerini bildirdi. Geçen yılki gibi bu yıl da turizmde çift haneli büyümenin devam ettiğine değinen Ayık, aynı trend devam ettiği takdirde yıl sonunda 50 milyonun üzerinde yabancı turist rakamına ulaşılacağını ifade etti. Hazırlıkların 2020 yılı için de başladığını aktaran Ayık, gelecek yıl da çift haneli büyüme beklediklerini dile getirdi.

Kontratların 2020 için başladığını, pazarlama faaliyetlerinin de yavaş yavaş devreye gireceğini anlatan Ayık, şunları kaydetti: “Birçok otelci arkadaşımız 2020 ile ilgili yeni fiyat belirlemelerini yaptılar, tur operatörleriyle 2020 yılı anlaşmalarını da yapıyorlar. Eylül ortasından itibaren de fiyatlar açıklanmaya başlayacak. Bazı özel pazarlarda rezervasyon şimdiden başladı, İngiltere bunlardan bir tanesi. Erken satışlar orada her zaman devam eder. İngiliz pazarında 2020 yılı satışları başladı, fiyatların ilan edilmesiyle Avrupa pazarında da satışlar başlayacak. Bu yıl 2018’e göre kıyasladığımızda fiyatlarda yüzde 10’lu bir iyileşme bekliyorduk, muhtemelen gerçekleşme o seviyede olacak. 2020’de de bunun üzerinde iyileşme bekliyoruz.”

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN