Back To Top
İmamoğlu'ndan otogar tepkisi: Böyle bir yere çocuğum girmez

İmamoğlu'ndan otogar tepkisi: Böyle bir yere çocuğum girmez

 - Son Güncelleme: 18.07.2019 Perşembe 16:30
İmamoğlu\'ndan otogar tepkisi: Böyle bir yere çocuğum girmez
- A +

Özellikle güvenlik gerekçesiyle sık sık tartışılan noktalardan biri olan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda incelemelerde bulunan İBB Başkanı İmamoğlu "Mevcut durumu görünce alınacak önlemler birkaç cümleye sığmaz. Sıralasan sayfa sığmaz. Sizin de burada da sizin zamanınız yetmez. Belli ki yıllarca ihmal edilmiş. Rahatsızım. Böyle bir yere çocuğum girmez, eşim girmez. 16 milyon İstanbullunun çocuğu eşi buraya nasıl girsin?" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İmamoğlu, "Rahatsızım. Böyle bir yere çocuğum girmez, eşim girmez. 16 milyon İstanbullunun çocuğu eşi buraya nasıl girsin?" dedi.

Otogarın bodrum katına inen İmamoğlu "Benim ailem, eşim buraya giremez. Kimsenin eşi ve çocuğu buraya güvenip giremez" dedi. Gerekli önlemlerin alınacağının sinyalini veren İBB Başkanı İmamoğlu şunları söyledi:

19-07/18/10-1563452641.jpg

"BELLİ YILLARCA İHMAL EDİLMİŞ"

"Mevcut durumu görünce alınacak önlemler birkaç cümleye sığmaz. Sıralasan sayfa sığmaz. Sizin de burada da sizin zamanınız yetmez. Belli ki yıllarca ihmal edilmiş. Güvenlik ve temizlik önlemlerini alacağız. Böyle bir sisteme hiç kimse evladını yollayıp otobüse in, ya da orada in seni alayım demez. Böyle sistemde otobüsçü de hizmet edemez. Yeni sistemi kurarken burada geçici süreci kotarmak anlamında yatırım yapacağız. Burayı bilime, teknolojiye, AR-GE merkezine teknokene dönüştürme çabası içerisinde revizyonlarımızı yapacağız. Rahatsızım. Böyle bir yere çocuğum girmez, eşim girmez. 16 milyon İstanbullunun çocuğu eşi buraya nasıl girsin? Ha benim çocuğum ha başkasının eşi, kimsenin ailesi girmez. Burada huzurla ilgili sıkıntı var. Burası artık fonksiyonunu yitirmiş."

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN