Back To Top
"Satırarası 100. Yıl" ödülleri sahiplerini buldu

"Satırarası 100. Yıl" ödülleri sahiplerini buldu

 - Son Güncelleme: 13.06.2019 Perşembe 17:49
\
- A +

Milli Mücadele’nin 100

yılı dolayısıyla Sakarya İlkokulunda Milli Mücadele kahramanlarını konu alan hikaye, şiir, makale ve anı yazılarının kaleme alınmasıyla ilgili "Satırarası 100. Yıl" isimli yarışmanın kazananları ödüllerini aldı.

Milli Mücadele’nin 100.yılı dolayısıyla düzenlenen "Satırarası 100. Yıl" yarışmasının kazananları belli oldu. İlkokul, ortaokul ve lise olmak üzere 3 ayrı düzeyde düzenlenen yarışmada bisiklet, tablet ve kulaklık ödülleri verildi.

Ödül töreninde konuşma yapan Samsun Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, “Milli Mücadelemiz dünya tarihinde eşine rastlanmamış niteliktedir. Eşsiz bir mücadelenin, eşsiz bir varoluş hikayesinin yazılımıdır. Bu millete giydirilmeye çalışılan esaret zincirini kabul etmeyen, toprakları üzerinde hür ve bağımsız yaşamamızı sağlayan, irademizi ortaya koyduğumuz bir anlayışı ifade eder. 21.yüzyılda çeşitli verilerle, çeşitli alanlarda, çeşitli şekillerde milli şuurumuzu var ederek sürdürdüğümüz bu varlık mücadelemiz bugünde devam ediyor” dedi.

Ödül töreni, yarışmada ödül kazanan öğrencilerin eserlerini sunmasıyla son buldu.

SAMSUN/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN