Back To Top
Anlaşma kimi haklı çıkardı?

Anlaşma kimi haklı çıkardı?

 - Son Güncelleme: 19.10.2019 Cumartesi 08:53
- A +

Geçen hafta Suriye'ye askeri müdahalenin nasıl kaçınılmazlaştığını anlatanlar, dünden beri barış için müzakerenin neden kazanım ve zafer olduğunu öve öve bitiremiyor.

Ve hayır, bunda bir çelişki görmüyorum. U dönüşü de değil. Haksız çıktıklarına ve  değişikliğin bunun ikrarı olduğuna delalet etmez.

Çelişki şurada...

Bizim iktidar medyası dün, Amerikan gazetelerinde kendi başkanları Trump'ın değil, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kazandığı yazıyor diye sevinçten zil çalıyordu.

Aynı görüş ayrılığına, yorum farklılığına Türkiye'de hayat hakkı tanımayan mecralar bunlar.

İktidar söylemiyle ters düşersen ya hainsindir ya terör yandaşı...

Çelişki, kendileri müdahalenin kaçınılmazlığını savunurken kendileriyle ters düşülmesini yasaklatmak istemelerinde. Baştan askeri seçenek yerine barış için müzakere önermeyi suçlaştırmaya, çatlak sesleri susturmaya baş koymalarında...

Prensipte savaş karşıtlığı, müdahalenin kaçınılmazlaştığına ikna olmamak, ülkesinin terörle mücadele yöntemlerini sorgulamak, tartışmak...Kısacası çok seslilik, Amerika'da olunca, uzaktan kulaklarına hoş geliyor.

İçeride talep ettikleriyse mutlak tek seslilik, sorun bu.

ABD medyasının Washington Post, Wall Street Journal, New York Times, CNN, ABC gibi önde gelenleri  Ankara'nın hedefine ulaştığını, Türkiye'nin her istediğini aldığını bildiriyormuş.

"Trump ve avanesinin 'yaptırım sopasıyla istediğimizi Ankara'ya yaptırdık, tehditle sonuç aldık, dediğimize getirdik' diye hava atmalarına bakmayın siz" diyorlarmış: "Bilek güreşini bizimkiler kaybetti, onlar kazandı..."

Normal mi karşılanıyor yoksa; bir medya, kendi ülkesinin tutumunu eleştirebilir, yönetimini yalanlayarak mücadeleden aslında galip çıkmadığını haykırabilir miymiş yani?

Harekat karşıtı gazeteler, "Anlaşma, Erdoğan'a yıllardır ABD ile müzakerelerde kazanamadığı imtiyazları verdi ve askeri eylem kararını bir anlamda akladı" ifadesini bile kullanabilmiş. Özen ve iftiharla alıntılıyordu bizimkiler.

Washington Post, harekatın haklılığını teslim ve Washington'un bu iddialaşmada haksız çıktığını itiraf ediyor yani. Bir Ankara Post olsa, yapabilir miydi böyle itiraf, Ankara'ya karşı kurabilir miydi böyle cümleler!

"Türkiye'nin haklı güvenlik kaygılarını anlıyoruz, mücadelesini destekliyoruz, hiçbirimiz o kadar terör saldırısına maruz kalmadık ama savaş yerine siyasi ve diplomatik müzakerelerle üstesinden gelmeye çağırıyoruz" diyen Merkel, ikiyüzlü hasım. AB, sahtekar ve terör kollayıcısı. NATO, ne zaman gerekse yanımızda değil. Bu üçlüye demediğimizi bırakmıyoruz.

Savaşın faziletlerine değil müzakereyle çözüm ve barış aramanın erdemine inandığını söylemek, bu dili içeride kullanmak da vatana ihanetle, ülkesine düşmanlıkla, terör destekçiliğiyle bir tutuluyor.

Ama harekatı onaylamayan, kendi 'alışılmadık-sıradışı' yöntemleriyle durdurduğunu söyleyen, YPG'yle Ankara arasında köprü olmak ve örgütü masada temsil etmekle övünen Sayın Trump dost ve müttefik...Onu ve çirkefliklerini beğenmeyen, yüz karası şirretliklerinden utanan Amerikan medyası da baş tacı, öyle mi?

Ülkesinin savaşlarını haksız, askeri müdahalelerini yanlış bulan, devlet kararlarını sorgulayabilen muhalif aydının, sanatçı, sinema yıldızı, pop star ve gazetecinin Batıda çıkan ve barındırılanlarını seviyoruz.

Ama büyük devlet refleksi göstermenin nasıl kendine güvenle çok seslilikten geçtiğini anlatmaya gelince,  en ateşli demokrasi nutuklarını dünyaya atan da biziz.

Lafa gelince, Polatlı'dan gelen top sesleri altında bile Kurtuluş Savaşı'nın sevk ve idare biçimini sertçe eleştirebildiği, çok sesli tartışma ortamını koruyabildiği için TBMM, Gazi Meclis'tir...

Uygulamadaysa tek seslilik esas.

Kim haklı söyleyin.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURUF 19 Ekim 2019 21:06
Dün en itidalli açıklamayı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı ve şöyle dedi: “Dün görüşmeler sonunda geldiğimiz aşamayı zafer ya da mağlubiyet gibi değerlendirmeyi doğru bulmuyorum. Özellikle devlet arasında bir zafer şeklinde değerlendirmek yanlış. Teröre karşı zafer.” Yıldıray Oğur sana cevap vermiş okumadın mı.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 20:30
Sadece sen haklısın tabiî ki!!!!!!
animuhalefet 19 Ekim 2019 16:10
saçmalık, şu an bu mantıkla amerika'dan daha mı demokrat oluyoruz?
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 18:39
3
Yok canım Amerika daha demokrat hatta bu uğurda milyonlar öldürüyor
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 13:56
Ecevit’in ABD ziyaretine ilgili bir resmî vardı; Ecevit ayakta Clinton masanın kenarında oturuyor. Reis taraftarları yıllarca o resimle dalga geçti. Bu gün ülkenin Cumhurbaşkanına “aptal olma” deniliyor. Reise göre “yeri gelince cevap verilecek”miş. Yeri ne zaman gelecekse...
Karar Okuru 19 Ekim 2019 18:39
3
Bugünkiler rahmetli Ecevit’in tırnağı olamaz. Boş varilin sesi çok gelir. Tanzim kuyruğuna bolluk kuyruğu diyen ve bunu yiyen cehalet oldukça Osmanlının hasta adam günlerine döndük. Adan akıllı ol dayılık yapma dedi iki adamını gönderdi. Hop durduk. Eski Irak harekatlarını da böyle gerektiğinde durdururlardı.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 22:17
2
18.39, Biz Ecevitli yılları çok iyi biliriz... İroni mi yapıyorsun.
KARAR Okuyucusu 19 Ekim 2019 13:37
Sayın Akif Beki artık bu kim haklı kim haksız, ben söylemiştim gibi sığ cümleleri bıraksanız da biraz size yakışan kapsamlı analizler yapsanız. Saygılarımla
Türk milletini şunun medyası bunun medyası ilgilendirmiyor !...Ülkesi için yapılanlara bakıyor !...Dostların bakınca düşmanlarını ve yalaka batıcı ABD ci kalemleri edilen kelamları not ediyor !..En büyük kazancı bu olsa gerek!...yoksa her zaman olduğu gibi güneş balçıkla atılan kılçıkla sıvanmıyor !...
Karar Okuru 19 Ekim 2019 18:49
0
ABD eleştirilebilir ana medeniyet olarak, ekonomik olarak, teknolojik olarak, askeri olarak dünyanın en büyük gücü. Yakın tarihe baktığımızda yense de yenilse de her daim güçlenerek çıkıyor. Vietnam rezaletinden sonra bile bugün Vietnamlılar ABD ye gidebilmek için uğraşıyor. Soğuk savaşı ise tek kurşun atmadan kazandılar. Dünyanın tüm yeteneklerini ülkesine çekiyor. Biz ise aç tavuk darı ambarında sanıyoruz kendimizi.
Her vaziyette Erdoğan haksızdır diye şartlanan bir güruh var. Bunların Erdoğan karşıtlığı belki farklı sebeplerledir. Ama neticesi Türkiye düşmanlığına dönüşüyor. O vakit denebilir ki, Erdoğan düşmanlığında sınır tanımayanların ortak paydası Türkiye düşmanlığıdır...
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 16:20
14
iyi partiliyim , 45 yaşında muhafazakar ve milliyetçiyim.Kafatasçı değilim. Gelinimiz ağrı patnoslu ,eniştemiz trabzonlu gürcü dersem anlarsınız.AKp den çok hazzetmiyorum ama şu son harekat içime bir su serpti ki anlatamam.Ülkem adına seviniyorum.Ama bu işten mutlu olmayanları, içi kan ağlayarak destek verenleri gördükçe (karar yazarları ,kılıçtaroğlu, imamoğlu , odatv,dhkpc sol örgütler ,hdp)yerimi sorguluyorum.Seçimlere gelince eğer meral başkanımız aday olmazsa , elim yine akp ye gidiyor.kafam çok karışık.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 17:11
3
Dalkavukluğunuz zirve yapmış, üstelik A. Beki nin yazısını hiç anlamamışsınız.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 17:54
8
16.20, Doğru ve hakkaniyetli adamışsın. Vicdanın götürdüğü yere oy ver...
Karar Okuru 19 Ekim 2019 18:57
2
Trump mektup ta Kabaca akıllı ol dayılık yapma dedi, iki amerikalı geldi harekat durdu. İşin özeti bu. ABD ile aşık atmaya kalkmak akılcı olmaz. Adamlar son kırk yılda Eski Sovyetler dahil bir sürü devleti öyle ya da böyle çökertti. CIA kendi başkanını bile takip ediyor. Kimin parası nerede nasıl saklıyor biliyor. Bizim bütün politikalar yanlış ve ülkeyi huzursuzluğa götürüyor. Osmanlının dilim parçalanmasında ders çıkarmak gerek. Daha akılcı politika şart.
Cidden mühim şahsiyet 19 Ekim 2019 19:25
2
Erdoğan her kayd ü şartta haklıdır diyen bir başka güruh da var
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 12:54
Ateskes mi degilmi ? Kibre bakarmisin ara verdik sozkonusu kurt olunca kibir de sinir yok Allah mazlumlara yardim ediyor iste ne oldu bir anda 7 milyar kurtlerin arakasinda saf tuttu hakli olmak boyle birsey iste Allah dilerse o kibir sahibi olanlari yerin dibine koydugunu herkese ibretlikler var Kur’an da
Muhtefi. . 19 Ekim 2019 12:02
Medya BAĞIMSIZ Olmaz. .BAĞIMLI olur. .Akla, Bilime, Ahlaka,Edebe, ADALETE, Hoşgörü ile TEK VATAN ve TEK MİLLETE. .Uyurken bile Hali BAĞIMLIDIR. ..Apolitiktir. iç Gundemler ,siyaset dışıdır. .ve USTUDUR. .cook az var bunlardan. :)) Portakal var mesela. :))))..
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 14:07
2
Kafasininda ilim ve fikir olmayan kisi zaten Bagimlidir. Yaziniz bunu ornegi Muhtefi. Bilim ve Adalet herkes icin genel gecer kanundur hicbir zaman Tek vatan ve devlet uyusmaz. Senin anladigin bilim, galiba kafatasi ölçen bazi irklarin ustunlugu savunan birsey. Düşünmeden (eleştiri) bilim okumak insanin körlestiri. Konfüçyüs
Muhtefi. . 19 Ekim 2019 17:47
0
14:07.Huyum değil Cevap vermek. :))..al bunu Fotokopi yap ve Dağıt etrafına. Bilim ve Fikir de Gunceldir. :)))....GEÇİCİDİR. yeni Güne göre. Önemli olan ZİHİN DİBACESİ. ki o da Bir yerden sonra geçicidir.(Miraç ta var İşaretler ) Değil ki Irk kalıcı olsun. IRK sadece bir ELBİSEDIR. .cikarilip atılacak Ecel Geldi mi? ..:))..Sen Irk üzerine Zihin oturtmuşsun. Kaldı ki Birak IRKI,,,,,DINDE ARACTIR. ..Hepsi kademe, kademedir. (Yoksa Tımarhane gözükür )..Küçük bir Sır. Dinde Nesep Alllaha Dayanır. Yolumuz Ehl ı Beyt Rehberimiz Bilgeler. *Koyde misafiriz.hepimiz.* Saygılar.
Bilal 19 Ekim 2019 12:00
Bu ulkenin vatandaşlarinin vay haline. Dogru bilgiye ulasmamiz imkansiz gibi bir sey. Aynı konuda iktidar medyasi baska diyor muhalefet baska diyor Trump baska diyor Trumpin muhalif kanadi baska diyor. Yani bir konuda 4 farkli gorus her zaman onumuze cikiyor. Suriyede işgalciyiz, hayir hayir degiliz fetihe gittik oralara, oralarin petrol ve topraklarini gasp edip ABD muttefikleri ile paylasacagiz, hayir hayir oyle degil oralara baris ozgurluk goturecegiz esad halkini kıyma makinesinden geciriyordu:)
Bu vesile ile abd gitim eksigi ortaya çıkan ypg yi askerî tabirle geri beslemeye alacak eğitip tekrar cepheye sürecek. Kürtlerde komşuları olan türklerin ve arapların çocuklarını öldürmeye kaldıkları yerden devam edecekler. nihayetinde kürtler abd nin eğitimi eksik candarmalari....turkler de kurtlerin ebedi dusmani...
mustafa 19 Ekim 2019 11:04
iktidar medyası kim yada şöyle mi diyelim onlar iktidar medyası ise siz kimin medyasısınız daha önce sizde bu medyalarda yazmıyormuydunuz ne çabuk unuttun sözcülük yapığın günleri
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 10:49
Özet, SIYASI GUC EKONOMIK GUCUN YANSIMASIDIR . ITIBAR DA AHA BURADA .Nokta.
Türk oğlu ! 19 Ekim 2019 10:39
"Anlaşma Kimi haklı çıkardı" diye sormuşsun. Bunu bilmeyecek ne var. "Tabi ki de Beni Haklı Çıkardı " kendini nereye koyuyorsan oraya koy ve hep haklı çık. Büyük bir konfor değil mi. Zaten ben hiç bir zaman haksız olmam. Bilmem anlatabiliyormuyum.
Mehmet 19 Ekim 2019 10:38
1970 li yıllarda o zamanın iç işleri bakanı İzmir de bir otelde hovardalık yapmış sabahleyin kalkıp günaydın gazetesinde boy boy resimleri çıkınca istifa etmek zorunda kaldı . Onun için diyorum ki bağımsız medya güçtür kuvvettir iktidarın medyası olmaz bu bence doğru değil .
Faik Güleçyüz 19 Ekim 2019 10:34
Kimin haklı çıktığı,önemli değil.Akan insan kanı durdu.Önemli olan;budur.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 22:52
0
11:32...Sehitlerimize bir parca saygin olsaydi bedelli askerlik kanununa karsi cikardin. Biktik sizin gibi sahtekarlardan.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 11:32
3
PKK için diyorsan insana hakaret ediyordun. Şehitlerimiz için diyorsan, o kan mazlumun kalkanıdır.
Bir okur 19 Ekim 2019 10:30
Yazar eleştirilerinde haklı. Bizim medya Türkiye'nin haklılığını değil iktidarın haklılığı ve yaptığı her şeyin doğruluğunu ispatlama yolunda. İktidarımız eleştirilmekten neden bu kadar korkuyor. Çok seslilikten neden bu kadar çekiniyoruz. Hükumetin doğruları da var yanlışları da var. Yalaka medya her şey çok güzel, dünyaya ayar veriyoruz deyince işler yoluna mı girecek?
Saza göre kıvırmak, oryantal tam da budur, ve arapla bize özgüdür...
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 11:27
8
Size göre olabilir ama Araplarla, bizim öyle bir alışkanlığımız yok. Batı bu konuda çok mahirdir.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 14:10
1
Siyaseti kendi menfaatlarine kullanan kisilerin mahirlidir kivirmak. O mahirlik tek adamligin, populistligin, diktatorlugun oldugu yerde bolca vardir. Ornegini yazsam editör sakincali bulucak o yüzden Macyavellistigin batisi- dogusu yok.
Dalkavuk savar 19 Ekim 2019 10:16
DALKAVUKLUK. Padişah patlıcan yemeğini sevdiği için ha bire önüne konurmuş.Dalkavuğu da hünkarım bu çok faydalı, şifalı bir sebze, hatta peygambere severmiş.diye yalakalık yaparmış. Tabi zamanla bıkmış NE ÜLEN BU HEP PATLICAN yemeği, kaldırın bıktım bundan demiş. Dalkavuk dururmu He ya hünkarım bu şöyle kötü, böyle zararlı diye patlıcanı kötüşemiş. Padişah lan teres daha öncede övğyordun ya! deyince. Dalkavuk, Hünakarım,ben patlıcanın değil sizin kulunuzum.demiş. Yalaka, yalana, havuz medyası elamamkarı da DALKAVUKLUK ile geçiniyorlar.Yoksa it gibi kapı önüne konacaklarını,biliyorlar.
Karar Okuru 19 Ekim 2019 09:55
Trump karşıtı başlık atan ABD medyası da tıpkı Karar gibi iktidar karşıtı hangi pozisyon varsa o pozisyonda olmayı gazetecilik gibi sunuyor.
Mustafa 19 Ekim 2019 09:06
Sahada olmayan masada olmaz. Türkiye sonuç alabiliyor ise sahadaki başarısının getirileridir bunlar. Siz diplamasiyi yanlış anlamışsınız. Diplomasi diplomatların kullandığı bir dil ve yöntemler değildir. Askeri gücünüzün masaya yansımasının toplamıdır. Suriyeye girelim diyenler haklı çıktı, hiç boşuna uğraşma kardeşim.
Ehl-i İrfan 19 Ekim 2019 08:51
İçimizde Trump’ın Erdoğan’a hakaret etmesinden, hatta Türk ekonomisini mahvetme tehdidini tekrarlamasından haz duyanlar da yok mu? Var. Onların ZAVALLIĞI konusunda zihnimden geçen kelimeler de çok FENA.(Kaynak:Geçimte,içinde yeraldığınız iktidar medyası değil sütun komşunuz Karar.comyazarıHakanALBAYRAK'bugünkü yazısı) Umarım üzerinize alınmamışsınızdır sayın yazar... Hemen hemen her yazı konunuz"muhalefet olsun diye muhalefet" son örnek bugünkü yazınız.Bir de kendinizi "iktidar söylemiyle ters düşerseniz ya hainsiniz ya terör yandaşı"örtüsü altına gizleme çabanız eski bşb basın dnş uygun dğl.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 06:30
Fırsat elimizdeyken Ypg ve silahlar bertaraf edilmeliydi!
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 10:04
2
Öyle bir fırsatımız hiç olmadı. Kendi kendimize propagandaydı o.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 11:25
3
6.30, Bu harekat durdurulsun diye bir yerlerini yırtanlar şimdi keşke durdurulmasaydı diyor. Ne iş?
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 23:28
0
Aşağıda yoruma yanıt veren iftiracı sen benim harekatata karşı olduğumu nerden biliyorsun?
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 05:09
Yandas medyanin Amerikan medyasi gibi olmasini mi bekliyordunuz Sayin yazar? Kusura bakmayin ama New York Times, Washington Post gibi gazetelerle yandas gazeteler arasinda daglar, ucurumlar kadar fark var. Trump'in elinden gelse burada oldugu gibi bu gazeteleri satin alir veya kendisini yerden yere vuran, rezil kepaze eden gazetecileri zindanlara atardi. Ama olmuyor iste. Dis politikada ahlaksizlik yapmaya doyamayan Amerikan devleti, icerde kuvvetler ayriligina, hukukun ustunlugune, dusunce ve ifade ozgurlugune saygili bir duzeni koruyor.
Deli Emin 19 Ekim 2019 03:35
Eğer Rusya'nın oyun kurgusu ile Suriye rejimi ve Rusya'nın istediği yönde gelişme ABD, İsrail korkutmasa bu anlaşma yine olamayacaktı.Çünkü ABD nin terk etti Kürtler Esad ile anlaşmış ve kontrol ettiği alan rejim askerlerine terk etmye bağlanıp, RTE bizim için buraya rejim askerinin gelmesi sorun değil modunda geçilmesi yakında Suriye de ne ABD ne Türk askerinin kalmayacağı yöne gidiyordu Kİ! ABD lan biz ne yapıyoruz deyip? Suriyelilerin toprağı üzerinde konuşmaya devam edelimde Cenevre de söz sahibi olalım dediler. Yoksa Putin,ABD ve Türk askerini 3 aya kalmaz çıkaracaktı Suriye'de! Ya ya!
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 06:27
4
Herkes toto oynuyor...
BMK 19 Ekim 2019 03:04
ABD ve Rusya BMK'de Baris Pinari Harekati ilgili tasariyi NEDEN veto ettiler? Azcik durust olun ve ABD, Rusya'yi suclayin tabi cesaretiniz varsa. Hep Turkiyeyi suclamayin! Hep Erdogan'a oy verenleri suclamayin artik.
Karar Okuru 19 Ekim 2019 07:56
1
ABD ve Rusya Türkiyeyi kınayacak olan tasarıyı veto etti. Yani birlikte destek verdiler. Niye bize dedtek verirken suçlayalım adamları
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 08:42
2
Tuzu kuru yandaşlar da yalanlarını buralara sacmasinlar bi zahmet. Barlasgillerin sofrasına hadi...
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 02:06
Fetih duası ile gidip Trump mektubu ile bekliyoruz
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 08:32
0
Putin komutla da geri mi dönecez
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 14:46
4
Fetih duası değil Fetih Suresi güzel kardeşim. Bir de Trump mektubu harekattan önce göndermişti. Şu anda beklememizin nedeni Amerika ile yaptığımız 13 maddelik anlaşma. Bir satır yazmışsın 80 tane yanlış var... Karar yorumcuları önceden çok daha nitelikliydi, Kemalist kara kalabalıklar buralarda yorum yapmaya başladıktan sonra cehalet katsayısı arttı nedense...
Pori 19 Ekim 2019 01:15
Gerçeklerin bu kadar ters yüz edildiği başka bir zaman dilimi var mı acaba?
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 22:13
0
George Orwell 1984 okuyun eger okumamissaniz. Okumaya katlanamadim ben, su zamanı neredeyse birebir anlattigi icin. Insan yasadigi korkunç durumları baska birinden dinleyince kotu oluyormus dogrusu.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 00:47
İşte siz eleştiriyorsunuz, birçok yazar da Karar da eleştirdi. Muhalefet eleştirdi birçok açıdan. Gördüğüm kadarıyla Ypg-PKK ya destek vermedikçe eleştirilere kimse bir şey yapmıyor. Toplumsal linç diyorsanız o da normal. ABD de de dünyanın her yerinde olan bir vakıa. Türkiye’ye destek verenlere Avrupa’da yapılanlara bakın bir de aynı bakış açısından!
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 06:11
9
Yok, bunlar istiyor ki her kes eleştirsin. İktidarı desteklemek yasak olsun.
Krr 19 Ekim 2019 00:27
Bizdeki saray medyası canlı bir yaratık olsaydı kesinlikle "bukalemun" veya "üç maymun" olurdu. Çok iyiler çok. Saray hangi rengi beğense hemen o renge meftun oluyorlar. Ne güzel değil mi oturduğu yerden vaziyete ve emirul şahaneye uygun sinek avlamak. Dahi pişkinliklerini yazmayayım, mide bulandırıyor. Goebbels (Hitler propaganda bakanı) bunları görseydi kıskançlıktan çatlardı. O biçim yani. Allah ıslah etsin emi.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 10:56
4
Süper.
KARAR OKURU 19 Ekim 2019 17:58
0
Sırf laf olsun diye yorum yapmışın. Aynı mantıkla sizlerde ne olursa tersini yazıyorsunuz. Ters bukalemunlar
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN