Back To Top
Belediyelerde çok başlılığa dönüş

Belediyelerde çok başlılığa dönüş

 - Son Güncelleme: 27.06.2019 Perşembe 09:20
- A +

AK Parti'nin devlette çok başlılıktan yana olmadığını biliyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başından beri neyi savunduğunu da; üst düzey bürokratlar iktidarlarla gelip iktidarlarla gitmeliydi...

Hatta Cumhurbaşkanlığı sistemiyle bunun hayata geçirme fikri de kendilerine ait. Genel müdür yardımcısı düzeyinden valilere kadar, atamayla gelen en tepedeki 500 yüksek bürokrat, iktidar değişimiyle birlikte kendiliğinden değişecekti hani...

Her seçimden sonra, görevden alınmayı beklemeden tazminatlarını alıp gideceklerdi. Öyle idare mahkemesinden göreve iade kararı aldırarak seçilmişlere ayak bağı olamayacaklardı.

Halka kim hesap veriyorsa kimle çalışacağına da o karar verecekti, Danıştay değil. Böyle bir hak olabilir miydi?

Milli iradeye takoz koymak, iş yaptırmamak ülkeye yazık ve ihanet değil miydi?

Davul seçilmiş otoritenin boynundayken, tokmak atanmış memurların eline mi bırakılacaktı?

Kendi kadrosunu kurup inandığı bürokratlarla çalışamayacaksa nasıl başarılı olacak, vaatlerini nasıl yerine getirecekti siyasetçiler? Gelenin eli kolu rahat olamayacaksa seçim yapmanın ne anlamı vardı o zaman?

Siyasetçiyi yolcu, kendilerini hancı gören bürokratik oligarşiye son verilmesi şarttı velhasıl...

Yönetimde çift başlılıktan da, değişime ayak direyen memur saltanatından da kurtulma zamanıydı. Böyle gelmiş ama böyle gitmeyecekti.

Bürokrasi duvarı, devletin hızını kesiyor, hizmetleri frenliyordu. Bu çözülmeden ne memleketin maküs talihi yenilebilir ne de sıçrama dönemine geçilebilirdi.

Daha sayayım mı, gerek var mı? Saymakla bitirilemiyordu hani tek başlılığın faydaları...

Gelin görün ki Ticaret Bakanlığı, geçen ay bir genelgeyle belediye başkanlarının yetkilerini tırpanlamış. Mansur Yavaş, Ankara'da Halk Ekmek yönetimini değiştirmeye kalkınca ortaya çıktı. Ticaret Odası, o yetkiyi tek başına kullanamayacağını, belediye meclisinden onay alıp da gelmesini söylemiş.

Belediye iştiraklerine genel müdür atama yetkisi başkandan alınıp meclise devredilmiş yani.

İmamoğlu da İSPARK ya da KİPTAŞ'ta kiminle çalışacağına kendisi karar veremeyecek bu durumda. Ama bu şirketlerin başarısızlıklarından o sorumlu tutulacak, görev zararlarının veya hizmet kusurlarının hesabı ondan sorulacak.

E hani bu halka kötülüktü, milli iradeye çelme takmaktı, atanmışlara güvenip seçilmişlere güvenmemekti, kazanana direksiyonu emanet etmemek ve hatta yönettirmemekti, değişime ayak diremekti, sandığa saygısızlıktı, düzeltilmesi gereken bir çarpıklıktı, bürokratik oligarşinin yıkılması gereken vesayetiydi, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demiyorum.

Sadece Özal'a büyük kaybettiren 1989 yerel seçim ilanlarını hatırlatıyorum. "Eli kolu bağlı bir belediye başkanı ister misiniz" diye soruyordu hani. Eli kolu bağlanmış halde koltuğunda oturan bir başkan görseli de konmuştu...

"Seçseniz bile çalıştırmam" tehdidi o gün fena ters tepti, engellemeler bugün tepmeyecek mi sanılıyor?

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 29 Haziran 2019 22:09
Helal olsun Akif bey cesur kalem
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 22:16
Çok koalisyon hükümeti ve başbakan gördük. Koalisyon belediye başkanı ilk defa tecrübe edeceğiz
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 21:14
Hepsi istifa edecekler siz merak etmeyin sayın beki
Olması gereken. 27 Haziran 2019 23:31
0
Türkiye kanun devleti,Bir kişinin keyfi için kimseyi hallaç pamuğu gibi atamazsınız.Türkiyede böyle kaos oluşturmaya devam edilirse.Cumhurbaşkanının görevden alma yetkisi de var hatırlatırım!
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 20:10
Bunlar kesin pelikancilarin trolleri.Hala akillanmadilar.Bunlari ben lejyonerlere benzetiyorum.Bunlar istiklal marsini ve bayragi degistirelim diye yazan hilal ablalarinin kuzucuklari.Bes gundur ancak toparlandilar herhalde.Halkin osmanli tokati adami ancak kendine getiriyor.Bunlar aynen boyle devam etsinler bence.Sevdi halk bunlari.Bunlar azginlastikca halkta tokati vuruyor.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 23:25
1
Büyük Ortadoğu projesinin (BOP) İkinci ayağı başladi.1.ayakta Refah partisi bitirilecek ve İslam, siyasal islam eliyle bilerek gözden dúşürúlecek ve kıytırık bir dava ile bir kahraman yaratilip iktidara getirilecekti bütün bunlar oldu ama 17 yıl oldu ve yüzler eskidi.2.ayak; Simdi önce seçimleri bilerek iptal ettiren guç yeni bir kahramanlık hikayesi için aynı senaryo uygulayacak ve "it" davasından ceza alacak kişi görevden alinacak ve 6 ay sonra yapılacak seçimde selefi gibi iktidara gelecek ve önce uydu bir kurt devleti ve sonra büyük israile devri.ve BOP tamamlanacak
Karar okuru 27 Haziran 2019 18:41
Siyâset bir mücadele alanıdır.bu hakları verin demekle olmaz.imkanlarını oluşturur yapmaya çalışırsın. Yoksa siz böyle demiştiniz,şimdi böyle yapıyorsunuz gibi laflar boşuna.üstelik siz yetkinin tek kişide toplanmasına karşı değil misiniz.Ayrıca yakında seni de memnun ederler.bukadar kafa çatlatmak boşuna mı sain bekı
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 18:35
Su an imamoglu bazbatasini aldi konusma yapacak yandas kanallar hic biri vermiyor.Halk bunu goruyor.Yapin yapin daha fazlasinida yapin.Halk artik istanbulda degil Turkiyede goruyor.Siz bilirsiniz.
Mustafa ALSANCAK 27 Haziran 2019 13:46
Mansur Yavaş ve EKREM İmamoğlunu makamlarında çalıştırmamamaya Kalkan’lar bu hareketlerini halkın nefreti ile öderler. Sayın Cumhurbaşkanı da o tehditkar konuşmalarını bir kenara koyup işin kendi geleceği bakımdan da büyük tehlike ve pişmanlıklara götüreceğini sezmiş olmalıki hiç olmazsa şimdilik İmamoğlunu tebrik etme inceliğini göstermiştir.Akp’nin en büyük korkusu ise İstanbul belediyesindeki adamkayırma, yolsuzluklar ve dinci gericivakıflara akıtılan milyonlarca liranın meydana çıkarılması halidir.On binlerce Akp’li trolün havadan maaş aldıkları dedikoduları gerçekse...
Dindar kürd 27 Haziran 2019 13:13
Herşey güzelde ekrem imamoğlunun mal varlığı hakkında ne düşünüyorsunuz. Akif bey yani bukadar düşük mü? Bu gayri menkullerin fiyatı ... siyasetin her türlüsü zenginlik için var demokrasi koca bir yalan her biri yüksek meblalarda maş alıyor devlet imkanları önlerine serilmiş yatlar katlar arabalar villalar halk kitleler halinde onların peşinden sürükleniyor aç, şuzuk ve yoksulluk içinde siyasilerden çok siyasileri müdafa ediyor YİYİN EFENDİLER YİYİN AKSIRA AKSIRA YİYİN
Mehmet 27 Haziran 2019 15:48
0
Kardeşim siz trolsünüz adam dededen zengin iş adamı, zaten kendisi zengin bir iş adamı boş yapmayın!!!
Olması gereken. 27 Haziran 2019 22:49
2
Demogoji yapma arkadaş,O arsaların ne zaman satın alındığı belli kimsenin malında da gözümüz yok.Adam yap satcı arsa alır bina yapar.ama dede yalanını söyleme.
ALİ VELİ 27 Haziran 2019 12:56
Belediye meclis üyeleri seçilmiş değil mi sayın BEKİ. hEM MUHALEFET SUTURULUYOR DİYECEKSİNİZ HEMDE BELEDİYEDEKİ BAŞKANA GÖRE MUHALEFET OLAN MECLİS ÜYELERİNİNDE ALINAN KARARLARDA SÖZ HAKKI OLMASINI MI SAVUNUYORSUNUZ.
Haklisiniz o zaman Erdogan nasil tek basina KHK cikartabiliyor mecliste gecirmesi gerek degilmi? hayir cünkü siz kendinize gelince herseyi baskalarina galince hicbirseyi istemenlerdensiniz yani ikiyüzlü tarafgir birn insansiniz
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 12:43
Akif bugunku yazilara bakiyorum birde yorumlara bakiyorum.Gordugum sudur.İnsanlar artik yalandan dolandan iftiradan esitsizlikten otekilestirilmekten kirli siyasetten ve yazarlardan ve onun gazetelerinden bikmis durumdalar.Bence diyorlarki bizim icin siyaset yapin bizi otekilestirmeyin refamizi huzurumuzu saglayin cok calisin ayirt etmeden toplum menfaati icin calisin diyorlar.Anlayan anlar anlamayan Haziran cevabiyla karsilasir. Simdi isteyen istedigini yapsin bakalim.Kisacasi hadi ekremi mansuru calistirmayin bakalim diyorlar.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 11:50
Tamam liyakat li ekrem bedava su ekmek ve süt verici da haydi herkes bekliyor
karar okuru 27 Haziran 2019 14:03
1
Dağıtırsa Allah razı olsun diyecekmisin benim için önemli olan o.Kin öfke nefret yasaklanmıştır biliyorsun müslümanlıkta.Ne diyor Yaradanı yaratandan dolayı seveceksin.Seni seviyorum liyakatli karar okuru.
ÖTÜKENLİKURT 27 Haziran 2019 11:45
Yazınız için tebrik ediyorum, face sayfamda yayınladım. Bakınız efendim, siz de islamcısınız ve yıllarınızı o camianın içinde geçirdiniz... Ben yıllarca iki kesime hürriyetler konusunda şüpheyle baktım; 1. İslamcılar, 2; Komünistler! Bu kesimler kendilerine yapılan haksızlığı avaz avaz dile getirirken, güç ellerine geçtiğinde gayet pişkince aynı haksızlığı yaparlar! Çünkü iki kesiminde bağımsız yargıyla, denge ve denetlemeyle sorunu vardır! Haksız mıyım!
karar okuru 27 Haziran 2019 13:28
3
ötükenli kuş yorumuna eyvallahta komünistlerden kimi kastettin anlayamadım.Öyle bir kesimmi var hala.Bir açıklarsan sevinirim.Ülkede bir TKP var birde belediye başkanı ve marjinal küçük bir grup.Anlat bakalım kimmiş bunlar.
M.can 27 Haziran 2019 11:29
Ya ilahi haktan görünüp haktan ve halktan bağını koparmış düzenleri zir u zener eyle...
HACI MURAT 27 Haziran 2019 11:27
TBMM meclisi Türkiye için neyse, Belediye Meclisi de bir şehir için odur. Belediye meclisi üyeleri de seçimle iş başına geldiler.Laf olsun diye mi seçtik onları yoksa?
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 12:29
2
O zaman CBnin atama yetkilerini TBMM devredin. baskan sizden olursa yetkiler baskanda olsun, baskan sizden olmazsa meclise devredilsin. Yok ogle yagma!
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 12:35
1
Simdi normal degil de Turk tipi baskanlik sistemi var. Butun yoneticileri CB atiyr, belediye sirketlerinin yoneticilerini de CB atasin, bundan gayet memnun olacagini dusunuyorum.
Habele-Hubele 27 Haziran 2019 12:49
1
Bugüne kadar hiç aklına gelmedi değil mi? 25 yıllık teamül sözüm ona şeffaflık gibi kavramların gölgesine sığınarak bozulmak istendi. Oysa Ankarada meclis üyesi bir şahıs sermaye büyüklüğü, kar-zarar durumunun ne olduğu konusunda, önceki dönemde de görev yapmasına karşın kendilerine hiçbir zaman bilgi verilmediğine dikkat çekti. Yazar sizin çelişkinize dikkat çekiyor, siz çelişkiyi vurguluyorsunuz. Başkan’ı da süs için seçmedik. Biz o meclisi içinden üyelerden hükumet kurulsun mantığıyla seçmedik. Bu mantık artık merkezde de yok. Bir insan nasıl aynı konuda farklı prensipler takip ettiği halde
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 12:51
1
O zaman niye belediye başkanı seçtik ki meclis içinde seçselerdi başkanlarını.
HACI MURAT 27 Haziran 2019 14:02
3
12.29 Türkiye Büyük Millet Meclisi,RTÜK,AYM,HSYK gibi kurumlara üye seçimi yapar. Öte yandan şimdiye kadar CHP'ye ait belediye başkanı yok muydu? CHP ilk defa mı belediye başkanlığı kazandı?
karar okuru 27 Haziran 2019 14:34
2
Yooo hacı tabiiki onlarda halkın oyu ile seçildiler herkes saygı göstermeli.İstenilen ise şudur.Kimse kimseyi kısıtlamadan beraberce ortaklaşa ideolojilerden uzak şehrin tüm insanlarının menfaatine ortak güzel çalışmalar yapmalarıdır.Hepimiz bu ülkenin insanlarıyız.Ayırt etmeden ayrıştırmadan.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 17:52
2
Haci Murat, sizin derdiniz isleyen, sorunlara cozum uretebilen bir siyasal sistem ve kamu yonetimi nasil organize edilmeli degil. Zaten boyle seylerden anladiginiz da yok (yazilarinizdan anlasiliyor). Sizin derdiniz herseyi kendi kontrolunuze almaniz, boylece rahat rant yemek, rakip partinin baskanlarinin is yapmasini engelleyerek basarisiz olmalarina calismak. Yine milleti aptal yerine koyuyorsunuz.
Habele-Hubele 28 Haziran 2019 13:55
0
Hacı aşağıda yorumlara yazdığın cevabı okudum yine ben geldim. Muhtemelen günü geçtiği için yorum yayınlanmaz ama editörden rica ediyorum. Özerk kurumlara TBMM’nin seçtiklerini emsal göstermişsin. Mantık hep işime öyle geldi safın biri oltaya gelse kardır mantığı. İşine gelir mi bilmem ama doğru örnek şudur: KİT’e atama meclis onayına mı tabi? Niye değil? Ödev olsun sana.
CEMİL SEVİNÇ 27 Haziran 2019 10:53
KALEMİNİZE,YÜREĞİNİZE SAĞLIK BUNU DUYUNCA ARKADAŞ PAYLAŞIMINDA AYNI ÖRNEKLERE DEĞİNMİŞTİM.BU YANLIŞ UYGULAMA HEM HALKA HEMDE AKP YE KAYBETTİRİR.HALK ARTIK HERŞEYİ TAKİP EDİYOR.SELAMLAR.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 10:52
Akif Bey, feraseti olan en büyük güç ve hakem halk herşeyi izliyor.Hala halkı küüçümsüyorlar.Allah bizi yalandan, iftiradan, geldiği yeri unutup kendini birşey sanmaktan korusun.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 10:38
Bu millete çelme takmaya çalışmaktır. Adamı çalıştırmamak da neyin nesi. Ayıp ve Günah unutuldu gitti.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 10:24
Sayın Beki niye dert ediyorsunuzki bırakınız olması gereken olsun göklerden gelen bir karar vardır bu karar artık mevcut iktidarın gitmesi yönünde tecelli edecektir.bırakın olacak olan olsun bitsin artık hepimizin çektiği çile yolcudur Abbas ne desen durmaz.
Sabır! 27 Haziran 2019 11:04
11
Bir gül bakalım.5 yıllığına seçilmiş önünde 4 yıl var.Fetö sizin gibi acele etti başaramadı.Abbas ha,memleket sevgine hayranım.Sahi hangi ülkeden yazıyorsun.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 15:04
0
Yapmayin Allah askina yaa..birakin su tayyip erdogani ulkeyle ozdeslestirip onu sevmeyen ulkesini de sevmiyor yalanini..
Sabır! 27 Haziran 2019 09:56
Sapla samanı birbirine karıştırmayın.Başkanlık sisteminde yürütme başkana, yasama meclise aittir.Birbirinin işlerine karışmazlar.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 10:36
1
O ABD başkanlık sistemi. Bizimkisi Türk tipi başkanlık sistemi: CB herşeye kadir.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 18:46
0
milletvekillerini başkanın atadığı yerde o senin dediğin olmaz.
Olması gereken. 27 Haziran 2019 20:33
0
Allah vermemiş ben ne yapayım senin mantığına göre Kılıçtaroğlu nu da başkan atamış oluyor bunlar seçilmediler bunlara oy kullanmadınız.Cumhurbaşkanı darbeyle geldi darbe konseyinin başkanı istediğini atar.Diyorsunuz ya hani sen ne içiyorsun aynısından bende isterim diye,Sahi ne içiyorsunuz.
tunca 27 Haziran 2019 09:50
Melik gökçek'e, Kadir topbaş'a ve diğer AKP li belediye başkanlarına hangi yetkiyi verdiyseniz; Mansur YAVAŞ'a ve Ekrem İMAMOĞLU'nada aynı yetkileri vereceksiniz. Yiğit olun yiğit.. Bu halk sizi affetmez yoksa.. Adamlar millet için çalışsın önlerini tıkamayınnn..
Sabır! 27 Haziran 2019 10:16
23
Yiğitlik garibanın ekmeğiyle oynamakmıdır.Ak parti dönemlerinde böyle bir şey yaşanmadı.Bak atılan işciler yürüyerek CHP merkezinin önüne kadar gittiler Karşılarında sağır sultan var görmüyor duymuyorlar!Daha görevine bile başlamadı trolları istemiyorum diyor.Bunun Türkçesi Ak partililerin ekmeğini elinden alacağım demektir!
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 11:33
2
Adam isini iyi yapan hic kimseyle yollarini ayirmayacagini soyluyor..birakinda belediyeye ise gelmeden bankamatikten her ay maas alan asalaklari da cikartsin isten..
Brahma 27 Haziran 2019 11:52
2
Sayın 10:16 ne içersiniz? Ne yersiniz? ondan ben de istiyorum.
borego 27 Haziran 2019 09:50
Sayın Cumhurbaşkanı her şeyi kendi çıkarına ve iktidarına göre yontuyor. Kendisi kazanamadıysa tamamen tersini yapıp, Belediye Başkanının yetkisini elinden aldırmaya çalışıyor. Millete hizmeti felan düşündüğü yok yani... Varsa yoksa AKP.. Vatandaş da artık herşeyi görüyor.
KARARLI KARAR OKURU 27 Haziran 2019 09:43
"Seçseniz bile çalıştırmam" tehdidi o gün fena ters tepti, engellemeler bugün tepmeyecek mi sanılıyor? Mehmet Akif ERSOY ne diyordu: Geçmişten adam hisse kaparmış... Ne masal şey! Beş bin senelik kıssa yarım hisse mi verdi? "Tarih"i "tekerrür" diye tarif ediyorlar; Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi?
İBRAHİM 27 Haziran 2019 09:24
Allah sizden razı olsun
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 09:22
AKP kendi kitlesini uyutacak afyonu bu konuda da bulur. Mesela Belediye Meclisi halkın temsilcisidir. Milli iradenin tezahür ettiği yerdir. Milli iradeden neden korkuyorsunuz diyebilirler. Beka beka deyip Öcalan'dan mektup geldi diye bas bas çığıranlardan her şey beklenir.
Süheyl CALISKANOGLU 27 Haziran 2019 08:39
En büyük alcaklik,serefsizlik.namussuzluk,belediyeler de yapilacak engellemeler dir.Buna göz yumanlar ,bunun böyle olmasindan hosnut olanlar haindir,vatan hainidir.Nokta
VATANDAŞ 27 Haziran 2019 08:37
Tepecek tepecek sayin beki hemde nasil geri tepecek. Eski bir akp secmeni olarak Ben bile cildirdim bunlarin yaptiklari sacmaliklarina. Yuzde 45 fazla geldi bunlara bu sefer imamoglunun yuzde 70 lere tasiyacaklar. Bu olunca kusura bakmayin AGLAMAYACAKSIN.
Kelebek 27 Haziran 2019 07:41
Politikaları uygulatan üst düzey kadro tabiki siyasetçinin bildiği ve güvendiği kimselerden olmalı ancak bunu teknik olarak emri uygulayanlara yaygınlaştırmak çok problemli iş. Bu konuda Liyakat esas alınmalı.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 05:35
Gelecek belediye secimlerinde muhalefet belediye meclislerinde cogunluk olustursa ve Akp belediye baskanliklarinin cogunu alsa eminim sirket mudurlerini atama yetkisi tekrar baskanlara verilir.Ben Akp kadar zeki bir parti gormedim.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 05:10
Red ve inkar insan kendisini inkâr edermi yıllarca bürokratik oligarşiden bahsedeceksin yıllarca bürokrasiyi bitirmek için uğraşacaksın memleketin gelişmesine en büyük ayakbağı olduğunu söyleyeceksin onu da muhalefetin belediye başkanlarının başına bağlayacaksın her halde insanın kendi kendisini inkâr etmesi böyle bir şey olsa gerek
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 02:37
bu dedikleriniz akp için geçerli, chp ve diğer partilere yetki vermez akp. akp li olmayan kişiler yönetime ge le mez! gelse de topal ördek yapar akp adamı..bu kadar basit, dağılın
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 10:27
0
Şunun şurasında 4.5 yıl daha yersiniz hakkımızı sonra bu millet yetireceek size merak etmeyin siz böyle yapmaya devam edin.
? 27 Haziran 2019 02:22
Ben yıllarca,memurluk müdürlük yaptım siz bir bordro yapan memuru bile bir yıldan önce yetiştiremezsiniz.Resmi yazı yazdıracağınız memurunuz bir kelime hatası yapsa yazınız geri döner.Öyle her şey görüldüğü gibi değil!Yetişmiş insanları siyasi görüşlerinden dolayı yok etmeye çalışmak ekmeğiyle aşıyla oynamak Hak değil doğruluk değil.Şirket müdürü bile olsa belediye başkanının verdiği görevi yapmakla mükelleftir.Kimse buna itiraz edemez.Ama kimsede kanunsuz görev yaptıramaz işler bu kadar basit.
Çerkez Ethem 27 Haziran 2019 01:52
100'lerce seçim olsa ve 100'lerce değişik parti olsa, herkesde oy atsa gene bişey Değişmez ! t.c sistemi hep aynı kalır ve tekrar, tekrar, bir kısır döngü içinde aynı sorunları, sıkıntıları, yorumları,100 yıldır yaptığımız gibi, konuşur dururuz ! Hiçbir politikacının/partinin, tek ve tek konuşmadığı mesele hep aynı, buda niye bu çürümüş sistemi kökünden kaldırıp değiştirmiyoz !? Niye 1000 yıllık geçmiş birikimimizle bir sistem kurmayı beceremiyoz? Niye eski yunanlılarda bile çalışmıyan, atılan sistemleri tekrar, tekrar kullanmaya çalışıyoz ? Sorgulamıyanlar herzaman kullanılırlar...
Karar Okuru 27 Haziran 2019 08:51
0
Toplumsal kalitemiz ve bunun temeli olan insan kalitemiz buna yetmiyor
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 11:56
0
Yunanlılar da çalışmayan atılan sistem diyerek neyi kastediyorsunuz.. Yoksa , yoksa demokrasiden mi kurtulmaya çalışıyorsunuz :)
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 00:38
Herkes kendine Müslüman. Hukuk, adamına göre yorumlanabilir ya da uygulanabilir hale geldi. 367 garabetini yaşayanlar, sudan sebeplerle mevki ve makamından olanlar bile şahsi menfaatleri uğruna hak ve hukuktan sapabiliyor. Ülkemize gelen Batılı turistlerin dahi kısa zamanda kanun ve nizamlara uymaktan imtina ettiklerine; alkollü araç kullanıp, kırmızı ışıkta durmadıklarına şahit oluyoruz. Şu aşikar ki, hukukun üstünlüğüne dayalı, denetim ve yaptırımların herkes için geçerli ve tutarlı olduğu bir sistem oluşturmadan, refah ve huzur içinde yaşama imkanına sahip olamayacağız.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 00:27
Halk Ekmek Genel Müdürü'nün ve yardımcılarının maaşları çok tartışılmıştı.. Orada görev yapan ve ballı yönetim maaş alanlar bırakmak istemiyorlar. Bunun gibi daha kaç şirket var belediyede bu anlayış değişmedikçe Türkiye de hiç bir belediye borç batağından kurtulamaz.İnsanlar 50 krş ucuz pazardan alışveriş yapacağım diye pazar içinde dönüp dururken bu asla kabul edilebilir değil..
? 27 Haziran 2019 00:22
Bugün servis etmişler önce bunu verdiniz.sonra anında karar alınmış gibi mahkeme iptal kararını yayınladınız.Güzel oynuyorsunuz.Meclistekiler seçimle gelmediler mi?Bu belediye meclisi değil mi?Bürokratın görevden alınmasında veya atanmasında meclise sunulması,tartışılmasından daha doğal ne olabilir.Elbette değişim kararı ortaya çıkarsa bu atama işlemi belediye başkanı tarafından yapılacaktır bunu niye özele indiriyorsun bu Türkiyenin Tüm belediyeleri için geçerli.Bizim çocukluğumuzda,Belediyede çalışan bir memur emekli oluncaya kadar orada kalırdı.Ya bugün?
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 08:06
1
Vicdan olmayınca ne anlatırsanız anlatın fayda vermiyor. Beyfendi 25 yıl Ankara'da, şirketlere Melih bey atama yaptı. O zaman sorun olmayan şey şimdi mi sorun oldu.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 08:36
0
Bu değişikliğin tam da chp nin butun buyuk sehirleri kazanmasindan sonra olmasi tesaduf diyorsunuz yani madem dogru olan en bastan buydu bu zamana kadar neden yapilmadi diye sorarlar adama..
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 08:37
0
Eee bu mantikla cumhurbaskaninin yetkilerini de meclise devredelim o zaman malum milletvekillerini de halk secti
? 27 Haziran 2019 09:36
12
Melih beyden bana ne benim derdim.belediye şirketinde asgari üçretle çalışan işçiyle,Melih beyde bir adamı Chp li diye görevinden almışsa onuda kınarım .Şimdiye kadar böyle bir haber duyulmadı en azından benim haberim yok.Erbakan Hükümet olduğu dönemde hiç bir bürokratı değiştirmedi.Kadro açılırsa atama yapar o ayrı!
? 27 Haziran 2019 09:41
13
Cumhur başkanlığı meclisimi var.Nereye devredeceksin.Belediyenin meclisi var.Bütçesi bile oradan geçiyor.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 10:11
0
TBMM diye birşey duydun mu
Sabır! 27 Haziran 2019 10:41
2
Be cahil ne anlatayım ben sana,Devlette yasama,yürütme ,Yargı Erkleri vardır.Yasamayı Meclis,Yürütmeyi Cumhurbaşkanı,Yargıyı da mahkemeler sağlar.Anlamadıysan teker teker izah edelim.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 16:42
0
Neden şimdiye kadar bu dediğiniz şekil uygulanmadı o zaman. Zamana ve zemine göre değil doğru olsn konuşulmalı her zaman. Türkiye ne çekiyorsa kişiye özel sistemlerden çekiyor. Bana başka sana başka öyle mi?
Olması gereken. 27 Haziran 2019 20:00
2
Devlette keyfilik olmaz.Cumhurbaşkanı atamalarını bile kendisi belirlemiyor.ilgili kurumlar var.Mesela,Rektör atanırken YÖK belirler.HSYK Üye atanırken danıştay yargıtay belirler gibi.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 00:04
Reis tek adam olmak istiyor ama belediyelerde aynı yönetime izin vermiyor. Öyleyse şu anki meclis yapsın reisin bütün atamalarını.
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 06:06
14
Yani İmamoğlu tek adam olsun diyorsun...
KARAR OKURU 27 Haziran 2019 09:40
0
Doğrusu başkanın atamaları yapması ve meclisin de o atamaları onaylama veya red hakkına sahip olmasıdır. Yoksa meclisin tek başına atama yapması kabul edilemez.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN