Back To Top
‘Bazı’ AK Partililer bana yine kızıyor

‘Bazı’ AK Partililer bana yine kızıyor

 - Son Güncelleme: 18.04.2019 Perşembe 08:28
- A +

İktidar partisinin resmî sözcülerinin uygulanmakta olan politikaları her ne olursa olsun savunmaları bir yere kadar normal. Aksi halde orada olmamaları gerekirdi. Ama bir de gayri resmi sözcüleri var Ak Partinin. Onlar da hükümet ne yaparsa yapsın, hangi yaklaşımı benimserse benimsesin -ve farklı dönemlerde benimsenen farklı yaklaşımlar birbiriyle ne kadar çelişirse çelişsin- her halükârda savunma mevziinde yer alıyorlar.

Bu zümre öyle üç beş kişiden oluşan ve profesyonel amaçlarla parti yönetimiyle ilişki içinde olan malum gruplardan ibaret değil. Bu zümrenin asıl büyük gövdesini -kendi değerlerinin ve hatta varoluşlarının temsilcisi olarak gördükleri- AK Parti ve Erdoğan ne yaparsa yapsın ne söylerse söylesin destek veren kitle oluşturuyor. İktidar partisinin en büyük gücü de bu kitlenin bu seviyedeki sadakati zaten. Ancak bu kalabalık zümrenin AK Parti seçmen tabanının bütünü olmadığını da unutmamak lazım. Geniş tabanın destek ve oy verme tercihleri nispeten daha rasyonel gerekçelere dayanıyor.

Dolayısıyla bugün İstanbul seçimlerinde ortaya çıkan krizi AK Partinin “geniş tabanının” nasıl değerlendirdiğine iyi bakmak lazım.

* * *

Optimar’ın Türkiye genelinde gerçekleştirdiği bir kamuoyu araştırmasına göre, İstanbul’da oyların yeniden sayılmasını olumlu görenlerin oranı 40,2. Bu bağlamda “İstanbul’da oy sayılarının tutanaklara yanlış aktarılmasında FETÖ’nün bir etkisi olabilir mi?” sorusuna, araştırmaya katılanların yüzde 28,8’i “evet” demiş.

İstanbul’da yeniden yapılan oy sayımlarının sonucu değiştireceğini düşünenlerin oranı 31,3. İstanbul’da oyların yeniden sayımlarının sonucu değiştireceğini düşünenlerin yüzde 61,9’u araştırmaya göre yerel seçimde oyunu AK Parti’ye vermiş.

Buradan çıkan sonuç, seçim sonrası takınılan tavrın AK Parti tabanında da karşılığının sınırlı olduğu şeklinde. Demek ki bu sütunda konu hakkında yaptığımız yorum ve değerlendirmeleri iktidar partisinin seçmen tabanının önemli bir bölümü de paylaşıyor.

AK Parti adına bana kızanların kızması gereken daha çok sayıda insan var yani.

* * *

AK Parti iktidarının güven oylamasına dönüşebilecek bir “yeniden seçim”de arzu edilen netice alınamazsa bunun siyasi yükü nasıl taşınacak?” diye sordum diye kızıyorlar bana…

Seçim gecesi AA’nın yaptığı sorumsuz ve tehlikeli “veri akışı” yayınını eleştirmek “sandıktaki yolsuzluğu görmezden gelmek” demekmiş...

Seçimin yenilenmesine “yeminli Ak Parti düşmanı” olduğum için karşı çıkıyormuşum…

Oysa, tam aksine, bütün partilerin temsilcilerinin bulunduğu binlerce sandıkta organize bir kumpas gerçekleştiğini iddia etmek, yeniden sayılmakla da sonucu değişmeyen seçimin murdar olduğunu söyleyerek tekrarlanmasını istemek en başta AK Parti’ye zarar verecek bir tutum.

Şunu da hatırlatayım: AK Partililer bana her dönemde kızdılar. Ama kızdıkları fikirleri sonra kendileri benimseyip savundular.

Suriye iç savaşı sırasında izlenen siyaseti de eleştirmiştim. O zaman bana kızanlar şimdi aşağı yukarı benim söylediklerimi söyler hale geldiler.

Ergenekon ve Balyoz yargılamalarını eleştirmiştim. O zaman bana kızanlar şimdi bu konuda benden daha ileri bir noktaya geldiler.

Çözüm sürecindeki yanlışlara itiraz ettiğimde bana kızanlar şimdi neredeyse benden bile daha fazla milli birliğimize sahip çıkar durumdalar!

Fetullahçıların emniyet ve yargı kurumlarındaki operasyonlarına karşı çıktığımda “Hocaefendi’mizle AK Partinin arasını bozmaya çalışıyor” diye bana kızanlar şimdi en büyük FETÖ muarızı görünüyorlar.

* * *

Dolayısıyla bugün bu “sandık darbesi” retoriğine karşı çıktığım için, milli irade kavramının içini boşaltmaya itiraz ettiğim için, seçim sonuçlarına “olanda hayır vardır” diyerek bakmayı ve eksikliklerin giderilmesi için bir fırsat olarak görmeyi önerdiğim için bana kızanlar, kim bilir belki yakın bir gelecekte yine benim durduğum yere geleceklerdir.

Ama bu sefer yanlıştan dönmek için yeterli vakit kalmayabilir. Hatta belki arabanın manevra yapabileceği bir alan da bulunamayacak bu gidişle. Unutmayın ki geçmiş yıllarda iktidara yönelik uyarılar, eleştiriler ve itirazlar AK Parti medyasında da iyi kötü dile getirilebiliyordu. Artık bu hiç mümkün değil. Görünen o ki parti içinde de durum aynı. Yani, “uyarı sistemleri” devredışı bırakılmış halde son hızla meçhul bir menzile doğru gidiliyor.

Bana kızanlar bunu da bir düşünseler iyi olur.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Abdullah Bir 19 Nisan 2019 10:38
Köşenin en üstüne E. İMAMOĞLU'nun posteri ile CHPKK'nın amlemini koymayı unutmuşsun ama maskenin altından kim olduğun anlaşılıyor İbo....
Eda 18 Nisan 2019 21:34
Ben eda 10 yasınıdayım
muhsin bey 19 Nisan 2019 00:18
0
nice saglıklı ömürler eda
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 16:59
Akıl etmez misiniz,düşünmez misiniz diye bizi uyaran Yaradan'ı dinlemeyen tek aklın peşine düşenler hep kaybeder. Hele bir de istişare yalanı varsa... Not:İstişare çok kıymetlidir hakkını verirsen..
Yüksel Durak 18 Nisan 2019 16:28
Adama sormuşlar; doğruluk mu, cesaret mi?.. Adam cevap vermiş: Doğruluk hakim olsaydı cesarete gerek kalmazdı... 'Emrolunduğun gibi dosdoğru ol' ve 'Allah'ım bizi dosdoğru yola ilet' Selametle,
Yüksel Durak 18 Nisan 2019 16:21
(Kimin söylediğini bilmiyorum; Yunus Emre kalmış aklımda) Adama sormuşlar; doğruluk mu, cesaret mi?.. Adam cevap vermiş: Doğruluk hakim olsaydı cesarete gerek kalmazdı... 'Emrolunduğun gibi doğru ol' ve 'Allah'ım, bizi dosdoğru yola ilet'
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 15:37
Bu akp hangi milletin içinden çıktı?Maşallah bir akp mundar geri kalan pirü pak! Bırakın bu Nezahat numuneliğini!Var mı taşın altına elini koyan?Var mı Erdoğan gibi mücadele edebilecek olan?(Haydi arkadaşlar hemen dislike başlayın.En az kırk olsun..)
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 19:07
1
Yandaş radyonun birinde İstanbul seçim sonuçlarına tepki gösteren Ak Partili dinleyicilerden bazıları bu işi fetönün tertiplediğini, bazılarıysa derhal sokağa çıkmak lazım geldiğini haykırdılar.Sunucu bile afalladı ne diyeceğini bilemedi.Düştüğümüz hale bakın.
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 20:01
1
15:37 Yine de bize "arkadaşlar" demene sevindim, zillet olmaya alıştık, özlemişim. Kırmızını verdim canım kardeşim :)
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 22:48
0
Neden hep diğerlerini ileri sürüyorsunuz.. Ölçü onlar mı? İyi şeyler yaptılar diye her yaptıklarına göz mü yumalim.Allah in Adil dediğini istiyoruz.Yoksa siz de onlar gibi bunu bize cok mu görüyorsunuz
avukat ertan 18 Nisan 2019 15:06
AKP de Metin Külünk Twitter hesabından paylaştığı bir yorumda da İstanbul'u Ekrem İmamoğlu değil Bizanslılar kazandı kafirler kazandı diyerek Türk halkına hakaret etti Türk halkını kafir ilan etti bu alçak metin Külünk adlı kişiyi bir an önce savcılığa şikayette bulunacağım.
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 18:34
5
Tabii ki çok yanlış.Kafirler diye kastettiği milletimiz değil lakin durumu yine kurtarmaz.Siz de keşki onun hatasını dile getirirken alçak demeseydiniz.
karar okuru 18 Nisan 2019 14:43
MHP başkan yardımcısı (ismini vermeyeceğim) yandaş malum kanala bağlanıp şunları söylemiş. CHP nin amacı İstanbulda Büyükşehri almak değil, tek adam rejimini yıkıp demokrasi getirmek istiyorlar ve buna asla müsaade etmemeliyiz.İnsanın gerçekten aklı karışıyor.Gerçekten böylemi demek istiyor yoksa başka amaçlarlamı bunu yapmak istiyor şaşırdım kaldım.Nedenmi bu akıl karışıklığı biliyormusunuz, Çünkü hakikaten kimsenin kimseye güvenmediği bir ülkeye dönüştükte ondan.
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 14:33
Olanda hayır vardır. Ama yanlış olanda hayır yoktur. Bir yanlış, bir haksızlık düzeltilecek ise kimin lehine veya aleyhine diye düşünülmez.
Mustafa ALSANCAK 18 Nisan 2019 14:26
Muhterem İ.KİRAS BEYEFENDİ! Akp’lilerin size kızmaya hakları olamaz. Siz yazılarınızda gerçekleri açıklıyorsunuz. Maalesef İstanbul ve Ankara seçimlerini kaybetmiş olma üzüntüsü içinde olanlar etrafa deli dana gibi saldırdıklarının farkında bile değiller. Seçim propagandaları esnasında millete türlü hakaretleri uygun görenler seçimi çantada keklik gibi görmenin çok yanlış olduğunu hala anlamış değiller.REİS’ ismi yeter de artar sandılar. Oyları elli defa saysalar ve usulsüzlükler var diye kıyameti koparsalar değişen bir şey olmuyor.
Ahmet Kaya 18 Nisan 2019 13:47
Onlara: “Tabii düzeni bozmayın!”denince, “Biz sadece düzeni sağlayan kimseleriz.” derler.Dikkat edin, düzeni bozanlar onlardır ama farkında olmazlar. Allah’a inanıp güvenenlerle yüz yüze gelince, “Biz O’na inanıp güveniriz.” derler. Şeytanlarıyla baş başa kalınca, “İnanın biz sizin yanınızdayız, onlara sadece göz yumuyoruz!” derler.Bakara suresi.Fetöyü anlamayanlar için.
KARAR OKURU 19 Nisan 2019 03:03
0
Sizden başka herkes fetocu zaten.su değersiz siyaset işlerine Kur ani alet etmeyi bırakın.Onune gelen tefsiri kesiliyor başımıza.Az ayariniz olsun insanlar bu kadar kolay munafiklikla suçlanamaz insanı dinden sogutuyorsunuz ya
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 13:28
Akparti diye bişey yok. Erdoğan diye bişey var. O da tabiyatıyle çözüm olmuyor.
E.K 18 Nisan 2019 13:21
Sn yazar, dogrunun yuzu her zaman sicak olmayabilir. Ama, dogrunun cok kotu bir huyu vardir. Her zaman er veya gec ortaya cikar. Siz yinede hak bildiginiz yolda yalnizda olsa yuruyunuz. Biz sizin yazilarinizi severek okuyor, fikirlerinize deger veriyoruz. Iyi bir yazarsiniz. Akp'liler kendilerini elestiren herkese kiziyorlar. Kizmakla kalmayip vatan haini, terorist, fasisit falan diye yaftaliyorlar... Elestirilemeyenlerin sonu hep husran olmustur. Tarihte ornek cok...
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 12:52
Tanzim Satış yanlıştı , Sürekli konuşma yanlıştı, Kaba konuşma yanlıştı, Sülayman Soylunun Tehditvari konuşmaları çok yanlıştı, israfları, yolsuzlukları,torpilleri görmemek yanlıştı
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 17:38
8
12.52, Sen nasıl görmek istediysen öyle görmüşsün. Ama AKP seçimlerden 17 yıl sonra bile 1. parti çıktı.
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 12:12
Eğer siyaset,belediye devlet arsızlığın,hırsızlığın,peşkeşin merkezi olmaktan çıkarılamazsa aynı yerde sayacağız demektir.Chp'ye fırsat verilmiştir bu alanları suistimale açık halden çıkartmak için çalışmalar yapmazsa onunda varacağı yer aynı yer.Gene soyulacaz.Hiç size sövmeye,sizi soymaya geliyorum diyen oldu mu?Akp nasıl gelmişti unuttuk mu?.Belediye istediğimi yapmazsan yeşil alan ilan ederim arazini diyememeli.Düzenlemeler öyle olmalı ki rüşvet vermeden işler yürümeli.Kanunlar 10 küsur deyip küsuratı rüşvet belirlememeli.Saygılar.
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 11:49
AKP iktidari sadece duymak istediklerinin soylenmesini istiyor. Bunun disindaki farkli, aykiri, elestirel soylemleri duymak istemiyor, duymuyor, ustelik hainlik falan olarak goruyor. Bu tipik bir otoriter iktidar ve rejim mantigi ve tavri. Ustelik cok capsiz bir zihniyet, gelecegi olamayacak olan.
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 11:31
aynen doğrusun kardeş...öz de akpartili sensin binlerce sesi duyulmayan ..akpartili gibi..biz tabandan birey olarak ta ilk gün ankara ve istanbul adaylarının açıklandığı gün bu seçimkaybedilmiştir dedik...anadolunun ücra bir köşesinde...neden dedik yorgun ve yılgın insanlar aday gösterildi..yeni enerjik geleceği olanlar görmemezlikten gelindi..getto yu kuşatan medya ve kurmaylar hiç kendilerinden başka sını dinlemedi..öz eleştir yapılmadı..görvden alınan başkanların neden alındığı tabana anlatılamadı vs.
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 11:06
ben bu yazınıza özelikle hayran kaldım...baştan beri ben de bu düşüncedeyim...tenkid etmek muhalif olmak değildir...tekamül sebebi belki de
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 11:01
AK Parti iktidarda olmasına rağmen; genel başkan yardımcısı marifetiyle; seçimlerde hile ve usulsüzlük olduğunu itiraf eden bir partinin adıdır Türkiye'de. Tarihe geçmiş, kayıtlara girmiştir. Size niye kızıyorlar ki siz bir gazetecisiniz. Güvenlik önlemi alamayan İçişleri bakanına, sandık tutanaklarını alt alta yazıp toplayamayan AK parti görevlilerine kızsınlar.Tanzim satış açıp seçim kazanacağını zanneden AK parti yetkililerine kızsınlar. Tabi sonuçta zilletmiş bekaymış vs inanmayıp oy vermediği için vatandaşa kızsınlar ne deyim artık.
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 10:59
türkiye de bir gelişmenin sonucunda fetöcü hainler ve hendekçiler seviniyorsa bir sorun var demektir.
mehmet balcı 18 Nisan 2019 16:27
1
bu zihniyetin akpyi bitirdiğinin bile farkında olamayacak kadar dar kafalısınız. eee napalım. kimisi nasihatle kimisi müsibetle.. yapacak bir şey yok
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 10:12
AKP'nin kemik oyu %30-35 deniyor. Sizin verdiğiniz rakamlarla uyuşuyor.
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 11:06
0
Mantıklı, ilk geldiklerinde de o civardaydı. Ama bu oyun da%5-10'u benzer bir partiye kayabilir, hele hele gemi batarken!
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 09:36
İbrahim Bey, buradaki yazarların çoğunu Karar oluşumundan itibaren takip eden bir muhalif olarak bu önemli konulara zamanında şerh düştüğünüzden habersizdim. Eski yazılarınıza göz atacağım; ama tarihin doğru tarafında durduğunuz için şimdiden tebrik ve teşekkür ederim.
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 09:36
Hep meyve veren ağacı taşladığınız için olmasın.birazda chp yi taşlayın
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 11:44
1
mesela bir anonim şirkette, iyi gitmeyen işler için şirkette çoğunluk hissesine sahip olanlardan oluşan yönetim kurulunu ve yönetim kurul başkanını mı suçlarsın, yoksa azınlık hisse sahiplerini mi? biraz akıl, biraz izan. çok değil, biraz.
karar okuru 18 Nisan 2019 09:35
AKP'li Yavuz ve yetkililer o kadar çok "seçim yolsuzluğu-hukuksuzluk" yol ve yöntemi sayıyorlar ki, şok içindeyiz millet olarak!!!. İlk defa bu kadar çok "seçim yolsuzluğu" nu alenen duyduk. Şeytan dürtüklüyor ve diyor ki: bu kadar yolsuzluk yöntemini bu kadar kısa sürede nasıl tespit ettiniz, yoksa daha önce kazandığınız seçimlerde de "bir şey olmasa bile kesinlikle bir şeyler " oldu mu??? Buna cevap versinler, rahatlayalım.
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 09:23
Seçim öncesi karalama kampanyalarından tut seçim gecesi yaşatılan rezalete, oradan dönüp dönüp yeniden sayılan maltepedeki sandıkları basan güruha kadar, baştan aşağı rezillil kepazelik! Bir de kalkıp size laf söylüyorlar???!!! Yuh ya yuh!!! Ya bu nasıl bir aymazlık, şuursuzluk bu nasıl bir seviyesizlik?? Bunlar çoktan bitmiş, bu seçimler bize bunu net bir şekilde gösterdi!
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 09:13
Kontrollü yenilginin ne olduğunu bilmiyorsan boş mugalata yaparsın
KARARLI 'KARAR' OKURU 18 Nisan 2019 17:42
1
Miktar-ı münasib sahici oynamışlar ama ! Gerilim dozu da iyi ayarlanmış.Eskiden, 'Anayasa' kitapçığı atılarak teatral fırlatma sunumuyla 'devalüasyon' bir çırpıda kotarılıyordu.Şimdikiler sündüre sündüre, tayin edilmiş seviyeye cumhur-cemaat taşıyorlar. Güvenin,meşruluğun,adaletin,haysiyetin,idealizmin,dostluğun devalüe edildiği iklimin mühendislerine itiraf edelim:Hakettiniz,bizi yendiniz ulan!
İlkeli 18 Nisan 2019 08:35
Mevcut yönetimin iktidarı kaybetse Yeni gelen iktidar işine gelmeyince yasaları tanımıyorum dese medyayı kendine bağlayıp gerçekleri çarpıtsa hukuku siyasallaştırsa personel alımlarında liyakate önem vermese devlet malıyla saltanat sürse yolsuzluk yapanları aklasa ekonomik gerekçelerle sitem edenleri nankörlükle muhalefeti de hainlikle suçlasa eski iktidar destekçileri yeni iktidarı hangi gerekçeyle suçlayabilirsiniz İktidarken aynılarını sizde yapmıştınız Yaptığınız yanlışları meşrulaştırmak için devletin bekası için gerekli ya da bizden önce
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 08:14
Eğer Binali beyin o gece açıklama yaptığı gibi sonuç üç bin oyla akp nin lehine olmuş olsaydı atı alan Üsküdar ı geçmişti demokrasi kazanmıştı sandık yani millet kazanmıştı bu zihniyet yine kafayı kuma gömecek Türkiye nin gerçeklerinden uzaklaşacaktı çünkü kibir insanı normal davranmaktan çıkartır
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 11:10
0
Bu rant severler At'ı da kesip sucuk yapmışlar!
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 08:08
Maksat ulkenin, ulke insaninin huzuru, bazilari bunu anlamiyor
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 07:35
Abdurrahman aktepe merhum derki:kışın buzda,yazın köyün çobanı, dağlara sırtimla eşek yükü taşıyayım,her gün yılan,akrep göreyim ama ahmakla oturmayayım. Ahmak çok yazar bey,öyle gözü dönmüşler varki imamoğlu aldı diye pensilvanya aldı yazıyor cahil herif, aldırma kızmak hakkıdır bazılarının, rant gidiyor.....
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 09:12
0
Utanmazlığın, yalancışığın sınırı yok ki! Dün kuşlu sitede bir yalan haber salmışlar "şehidimiz var, bunlar İBB önünde bira içip eğleniyor" diye, savunma bakanlığı bizzat yalanlamak zorunda kaldı. Peki bu yalan propogandaya inanan masum vatandaşlar ne olacak, yalanlamayı görebildiler mi? Aramıza serpilen nefret tohumları ne olacak? Muhafazakar kesim, lütfen bu yalanları söyleyenleri aranızdan ayıklamaya çalışın. Biz de M. Kırıkkanat gibi kendi tarafımızın yobazlarıyla baş etmeye çalışalım. Provokatörler aradan çekilsin artık, bizim birbirimi
Mehmet Aktaş 18 Nisan 2019 09:28
0
Haklısın, fakat kızanlar rantı gidenler değil, sımsıkı direğe sarılanlar. Manevra kabiliyetini yitirmiş emanet bir akılla ortaya atılanlar kızıyor. Giden ağam, gelen paşam; korkma rant sahibini bulur. Sadece adı ve şekli değişir o kadar.
Karar okuru 18 Nisan 2019 07:24
Objektif tutum alabilmek, onun bunun ağzına bakarak değil de, gözlemlemeler yapıp, olguları akıl ve mantık süzgecinden geçirerek saptamalarda bulunmak, çok yazık ki, bu topraklarda sağ cenahta çok az bulunan bir şey. Retoriğin arkasından sürü gibi yürümek her şeydir onlar için. Bu eksikliği sizin gibiler kapatmaya çalışıyor. Teşekkürler Sn.Kiras.
evin 18 Nisan 2019 07:16
türkiyede ve ortadoğuda siyasal islam gerileme döneminde girdi bir süredir. kendilerine verilen fırsatı mahvettiler maalesef...keşke "kinlerine" bu kadar teslim olmasalardı...
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 06:35
Yazarlık hatır gönül işi değil hele satılık hiç değil...yalakalık hiç değil
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 06:22
Bir iktidar için öngörüsüzlük kadar talihsiz birşey düşünemiyorum. Maalesef şu anda durum bu.
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 06:24
AKP lideri ve bağımlı kitlesi, Dünya da olan ve olabilecek olaylara göre anlama,kavrama, analiz etme ve buna göre olaylara etki etme politikası geliştirme yerine, Kişi söz ve eylemlerine göre olaylara ve dünyaya anlam yüklüyorlar. Ali Ihsan YAVUZ 'un " Ne olduğunu bilmesek bile,kesinlikle bir şey oldu ve biz fark edemedik." sözü gösteriyor. "Üslûb-i beyân aynıyla insandır" sözü, sadece karakteri değil akıl düzeyi ve hali de gösterir. Seçim de Beka hezayanı vardı.Akşam eş ve çocuğuna aş götürme derdi varsa BEKA sorunu hakaret gibi gelir.Gerçeklerden
KARAR OKURU fransa 18 Nisan 2019 06:15
Slm sizin gibi ayni mahallenin yazari cizeri hocalari malum hatalari kusurlari yazib soyleynleri tefe koydular trenden inmisler hatta ihanet haine kadar pek bayagi ifadelerinin neye tekabul edecegini hesaplayamayacak kadar gormez duymaz akl edemez olundu halbuki uyarilari nasihatlari eyvallah diyemediler hasili bir uslub edeb kaymasi yasaniliyor allah izan vere ne diyelim hurmetler
B 18 Nisan 2019 03:46
Diyelim ki Ankara İzmir arasında hızlı tren için ray döşenecek. Kardeşim bu işin Mustafa Kemal'in büyük taarruzuyla hiç bir ilgisi yok. Ne yani insanlar o dönemdeki gibi atamı binip gitsinler...Bu memleketin hayrına bir iş. Bunu kim yaparsa yapsın takdir etmek gerek. Kemalistlerin bozuk kafasını daha nasıl anlatalım. Hiç bir güzel işi görmüyorlar. İşleri güçleri ya anıtkabir ziyareti ya da İzmir marşı...Yada sözcü okumak, yada nutuk okumak. Sözcü gazetesinin yazarları içkiden ayılıp bir İstanbul dışına çıkıyorlar mı, merak ediyorum.
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 09:15
0
Nasıl ki Ak Partinin içinde değişik klikler vardır, kimi ölümüne biatçı, kimi eğriye eğri doğruya doğru diyebilen.. CHP içinde de farklı klikler vardır, CHP salt Kemalist denen kafatasçı, Atatürk'ü kendi kişisel beklentilerine malzeme yapan gruptan ibaret değildir. Demokratları da vardır, her inanca saygılı olanları da vardır. Her parti kendi içindeki zararlı otları temizleyebilse, Türkiye için en hayırlısı bu olurdu.
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 09:19
4
1.Kardeşim sizin iyi niyetli olduğunuzu ama yalan propogandaya maruz kaldığınızı düşünüyorum. Nasıl dindar dediğimizin hepsi bir değilse, Kemalist dediğimizin de hepsi bir değil. Ne yazık ki bu grupları temsilen aralardaki en marjinal tipler öne çıkarılıyor. Birçok muhafazakara göre gazetelerde ağızlarından nefret saçan tipler dindarları temsil etmiyor, bize göre de Y.Ozdil gibi tipler Kemalistleri temsil etmiyor. Adam bomboş kaynağı bile olmayan kitaplar yazmış milleti kazıklıyor
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 09:21
3
2. Bana göre Ahaber neyse Sözcü de odur (içinden bir tek araştırmacı gazetecilik yapan Çiğdem Toker Hanımı ayırıyorum). Lakin "Nutuk" farklı, keşke okuyorum diyenler gerçekten okumuş olsalardı. Sadece Nutuk yetmez, Karabekir Paşa'nın anılarını da okumak gerekir. Biz olaylara yüz sene sonra her açıdan bakabilme imkanına sahibiz. Kimse yüzde yüz haklı değil, nasıl olsun, hepimiz insan değil miyiz?
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 09:24
1
3. Önemli olan niyettir. Niyeti milleti memleketi erişebileceği en yüksek ufka çıkarmak olan HER GÖRÜŞE benim kapım açık. Tren kousuna gelirsek, yüksek hızlı trene, boş beinli zombiler dışında gerçek kemalist neden karşı olsun, övünmüyor muyuz yurdu demir ağlarla ördük diye. İsteğimiz işin hakkıyla yapılması, milletin parasının cebe atılmaması ve vatandaşlarımızın Çorlu'da Ankara'da olduğu gibi sırf işbilmezlikten, umursamazlıktan ölmemesidir. Sevgilerimle.
realist 18 Nisan 2019 03:21
sayın yazar size akp li maaşlı pelikan ak trol çetesi kızıyorsa dogru yoldasınız demektir.
B 18 Nisan 2019 01:59
En önemli hata ise yapılan işleri aşırı medyatik hale getirmesi, çünkü bazı işlerin gizli tutulması gerekir. Örneğin savunma sanayisi ile ilgili işler. Bir tankı tam olarak motoruyla, topuyla üretmeden medyada reklamını yaptı. Tabi birçok engelle karşılaştı.Örneğin Almanya motor vermedi. Medyanın artık komedi seviyesinde kendisini desteklemesi hoşuna gitti. Kendisine karşı olanları ise aşırı sindirdi. Bunlara gülüp geçebilirdi.Bu kadar kutuplaşmaya gerek yoktu. Bu eleştirileri yayınlayın. Çünkü bundan sonrada yapılan mükemmel işleri sıralayaca
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 01:59
yazar anketi bırakıp sts.chp.org.tr adresine girip İstanbul da istediği ilçede istediği sandıkta Büyükşehir oylarına bakıp geçerli oy sayısı ile partilere dağıtılmış geçerli oylarının toplamını karşılaştırma sandıktaki hırsızlık oyununu çok kolay görebilir. Bu gerçeğe bakmak varken anket üstünden yorum yapıp ben eskidende demiştim der fakat bu konuda oy hırsızlığını göremezseniz eski sizi kurtarmaz.
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 09:15
0
Bakıyorum normal çıkıyor. Biraz daha açıklayabilir misiniz sorunu?
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 09:22
0
Sizce bunca gündür, polisi bile işin içine katarak yapılan onca araştırma da hırsızlık çıksaydı, hile çıksaydı, ülkeyi ayağa kaldırmazlar mıydı? Ali İhsan Yavuz bile "Bu işi baştan sona CHP kurguladı, bu usulsüzlüğü yaptı iddiasında değilim." dedi konuşmasında. Ve üstelik, tüm seçim yönetimi iktidarın elinde, denetleme mekanizması onlarda, sandık memurlarını atayan onlar, jandarma, polis onlarda, her partinin müşahidi var. Üç harfliler mi diyorsunuz?
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 09:23
0
Ne enteresan değil mi CHP oy çalmış ama aynı CHP kendi seçim sistemini kamuya açmış. Oylarının çalındığını iddia eden iktidarın sistemi ise kamuya açık değil. "Hırsızlık yapan" CHPnin sistemine nasıl güveniyorsunuz ki?
musto 18 Nisan 2019 01:42
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir Ziya paşa. Ne yapalım halkın köteği'de vereceği bir oy beka diyerek halkın ekonomiyi düşünmesini önlediler esas beka şimdi başladı bakan gurbet ellerde haftalardır para peşinde evi barkıda unuttu.
B 18 Nisan 2019 01:41
Ak partinin hataları: 1. Suriye politikası başlangıçta doğruydu. Komşularla sıfır sorun mükemmel bir tezdi. Esadla arayı bozdu. ABD'nin kuyruğuna takıldı. Bu şekilde göçmenler ve pyd krizi ortaya çıktı. 2. Toki arsa sahiplerinin haklarını tam korumadı. Evlerinden edilen kişilere daireleri bedava ve masrafsız verilmeliydi. Hukuki pürüzler olmamalıydı.3.Bütün teşviklerde bankaları araya soktu. Böylece finans sektörünü destekledi.Reel sektörün problemlerine tam eğilemedi.Erdoğan'ı hiç sanayi sitelerini gezerken ve problemlerini dinlerken görmedim. Devam
Tayyip'in çevresindekiler Taayip'e zarar veriyor diye kendinizi paralıyorsunuz. Ak Pati sizi neden bu kadar ilgilendiryor...
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 08:23
0
Memlekete, halka zarar veren şeyler hepimizi ilgilendiriyor sayın trol. Diğer troller seçimden sonra neden kayboldu, bu arada?
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 01:02
Dostu düşman eden iflah olmaz. 71 kişilik kurucu kadronun 68 kişisi trenden atılmış vagonlarda beceriksiz müritler kalmış. Beceremeyince de baskı ile boyun egdirmeye çalışıyorlar lakin o kadar liyakatsizler ki herşeyi ayaklarına doladilar. Bu daha başlangıç.
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 00:53
Desene sonuç Çernobil faciasına dönecek.Onlar da uyarı sistemlerini devre dışı bırakmıştı.Biz millet olarak bu filmi daha önce izlemiştik.
İbrahim DİRİ 18 Nisan 2019 00:48
Bütün dava partileri aynı akıbeti er geç yaşar,akp bir dava partisi olma yoluna girdiği gün akibetide zaten belli oldu.Tekrar dönebilirmi? bir mucize daha lazım.
Karar okuru 18 Nisan 2019 00:08
"Dostlarını uzaklaştırdılar; düşmanlarını yakınlaştırdılar. Yakınlaştırdıkları düşmanları dost olmadı ama, uzaklaştırdıkları dostları düşman oldu!"
KARAR OKURU 18 Nisan 2019 04:43
1
herkeste bunu paylaşıyor bu ara. özeleştiriyi güç elindeyken yapacaksın. elinden gittikten sonra herkes yapar ama bir kıymeti olmaz. geçmiş olsun
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN