Back To Top
İstanbul nasıl kazanılır ya da nasıl kaybedilir?

İstanbul nasıl kazanılır ya da nasıl kaybedilir?

 - Son Güncelleme: 05.06.2019 Çarşamba 08:31
- A +

Yüksek Seçim Kurulu’nun hukuku siyasete uydurarak verdiği karar sonucunda İstanbul Büyükşehir belediye başkanlığı seçimi 23 Haziran’da tekrarlanacak. “Neden böyle oldu, millet iradesinin üzerinde bir takım planlar yaparak seçmeni yeni bir yorgunluğa sürüklemeye ne gerek vardı” benzeri pek çok soruyu sorabiliriz, hatta sitemde de bulunabiliriz. Ancak bütün bunların şu an itibariyle hiçbir kıymeti harbiyesi yok. İstesek de istemesek de, hatta YSK kararını irademize müdahale olarak görsek de, 23 Haziran’da sandık başına gideceğiz ve oylarımızı kullanacağız.

Şu an itibariyle taraflar başkanlığı kazanabilmek için sahada ter döküyorlar ve kıyasıya mücadele mücadele ediyorlar. İşte tam da bu noktada 23 Haziran’dan başarı ile çıkabilmek için, henüz 31 mart seçimlerinin sonuçları hafızalarımızda tazeliğini korurken, o gün sandıktan çıkan mesajın iyi analiz edilmesi gerektiği kanaatindeyim.

Hafızalarımızı tazeleyelim; seçim stratejilerini “beka” meselesi üzerine bina eden iktidar bloğu özet olarak diyordu ki: “Ülkemiz ciddi bir beka tehlikesiyle karşı karşıyadır, bu yüzden biz bir istiklal mücadelesi veriyoruz, eğer oylarınızı muhalefet partilerine verirseniz memleketimizin güvenliği tehlikeye girer.”

İktidar cephesi bu söylemi zaman zaman akıl ve mantık sınırlarını zorlayan bir noktaya taşıyarak, muhalefeti adeta bir terör ittifakı gibi gösterme cesaretinde bile bulundu. Ayrıca iktidar bloğu çevresinde oluşan gerek medya, gerekse trolvari yapılar da özellikle İstanbul bağlamında muhalif adayı itibarsızlaştırıcı çok sayıda yalan haber üretimi gerçekleştirdi.

Ama gördük ki millet, şu an itibariyle reel bir karşılığı bulunmayan ‘beka’ meselesine de, doğrudan kişileri hedef alan siyasi söylemlere ve asparagas haberlere de itibar etmedi. Bu yüzden de iktidar cephesi Türkiye nüfusunun yarısından fazlasını oluşturan büyükşehirlerin önemli bir bölümünü kaybetti. Muhtemelen Cumhur İttifakı bu absürtlüğü görmüş olmalı ki, şu anda “beka” kelimesini ağızlarına bile almıyorlar, üstelik HDP’ye karşı da pek sempatikler...

Ancak adayların itibarsızlaştırılması konusunda aynı hassasiyeti gösterdiklerini söylemek pek mümkün değil. Mesela Ekrem İmamoğlu’nun bir televizyon kanalındaki konuşmasından üretilen bir video var ki, kelimenin tam anlamıyla aklın ve mantığın iflası... Bizzat konuşmayı dinlediğim için cümleyi aynen hatırlıyorum, İmamoğlu diyor ki: “Bu ülkenin 82 milyon vatanseveri var. Terör örgütlerine karşı hep beraber dimdik ayaktayız.” Ama ifadenin geçtiği cümle, soru soran gazetecinin soruna eklenerek PKK ve FETÖ’ye “Gelin ülkeyi birlikte yönetelim” gibi ahlak sınırlarını zorlayan bir videoya dönüştürülüyor. Bu bir siyasi mücadele tavrı olamaz, hele de AK Parti gibi geçmişte siyaseti kuşatan ahlaki kirlilikten Türkiye’yi kurtaran ve ülkenin demokratikleşmesinde büyük katkıları olan bir partinin tavrı asla olamaz. Ayrıca bu tavır dindar kesimlerin zihinlerini kirleten de bir tavırdır. Çünkü dindarlar, kendilerine herkesin güven duyduğu ve emin olduğu kişiler olmak durumundadırlar. Bu konuda Hz. Peygamberin hepimizin ufkunu ve yolunu aydınlatması gereken mesajı son derece açık: “Müslüman elinden ve dilinden bütün insanların salim kaldığı kimsedir.” Eğer bugün dindarlar ahlaki anlamda bir ‘güven’ sorunu yaşıyorlarsa bunun sorumlusu din değil, bizatihi dindarlardır.

Herkesin şunu bilmesi gerekiyor ki, 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimini bir takım komplolarla ve de asparagas haberlerle kazanmak mümkün değildir.

31 Mart seçimlerinin mesajı hiç izaha ihtiyaç duyulmayacak kadar açık ve net iken, denenmiş yöntemleri, sonuç vermeyen söylemleri aynen 23 Haziran’da da tekrar etmek, doğrusu siyasi akıl açısından izaha muhtaç bir durumdur.

Bu çerçevede tam da 23 Haziran seçimlerinin arefesinde, bazı eski bakanların, meclis başkanlarının bankalara yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyesi olarak atanmalarının seçmenin zihninde soru işaretleri oluşturabileceği düşünülmüş müdür doğrusu merak ediyorum. Keşke, insanların ekonomik sıkıntı içinde olduğu bir dönemde bu tür atamalar bir değil, bin kez düşünülerek yapılabilse...

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
fatih ergün 06 Haziran 2019 23:12
Yunan, Pontus dedikleri Ekrem İmamoğlu şu konuşmayı yapsaydı, yandaş medya tarafından linç edilirdi! Bahçeli neler derdi neler! Yıldırım, İstanbul'daki HDP oyları için Diyarbakır'a kadar gitti ve "Kürdistan" dedi. Bekaya ne oldu?
Kararokuyucusu. 06 Haziran 2019 03:11
Ey! Ocaktan; Ak partiye destek olmaya çalışanlar şöyle kötü, böyle yalancı. Diyelim ki doğru söylüyorsunuz. O halde Video konusunda siz neden yalan yazıyorsunuz. Bu iftira değil midir? “ Videoyu seyrettim” diyorsunuz? Hangi videoyu seyrettiniz ki o videonun üzerinde değişiklik yapılmış? Ben de Haber Türk’ün kendi sitesine koymuş olduğu ilk kaynaktan izledim. Şayet, kanal kendi videosunda tahrifat yapmış ise bu mahkemelik bir durumdur. O zaman bunu yapanın ortaya çıkarılması gerekmez mi? Değilse Siz bu iftiranızı nasıl izale edeceksiniz?
ömer turan 05 Haziran 2019 22:08
Daha fazla Trabzon, Giresun, Ordu başta olmak üzere Tüm Karadenizde Ekrem İmamoğlu rüzgarı esiyor. Hem de çok sert esiyor. Bu Karadeniz rüzgarı yakında sadece İstanbul'da değil tüm ülkede kasırgaya dönüşür. Benden demesi.
Murat Doğrusöz 05 Haziran 2019 22:02
Adil bir yapı bulmak,çölde su bulmaktan zor.Akp taban demokrasisi,adil bir yönetim diye yola çıktı.On senede bozulmaya adaletten uzaklaşmaya başladı .15 seneden sonra dünün mazlumu Akp bugünün zalimi olmaya başladı.Ama siz daha baştan,bir hiçken adil değilsiniz.Sözde ve Akp'ye bindirme yazılarında Adalet timsali kesilirken,işinize gelmiyen durumda,Daha başlangıçta,Adalet Hak getire.Güç olunduğunda ne olacağını da Allah bilir.Niye bunları söylüyorum;Yazınıza iki yorum yazdım,hakaret yok.küfür yok,ama Akp'yi eleştirirken,sizi de eleştiriyor ve size dokunuyor.İki yorum da yayınlanmadı,Sebep
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 20:59
İstanbul'a ciddi hizmeti oldu Veysel Eroğlu'nun. O kadar ciddi ki, o, su işini halletmese, Erdoğan bu popülariteyi kazanamazdı. Ülkeye de az hizmeti olmadı hocanın. Bugünkü açıklamaları hiç yakışmamış kendisine. Şöyle diyor : "O kişi, CHP'nin adayı ismini bile bilmiyorum şu anda. Acaba sandıktan çıkacak mı? Ama çıkmadı ki. Neticede oyları çalmışlar. Alenen oyları çalmışlar." Öğreneceksin hocam İMAMOĞLU'nun Ekrem olan ismini ama yalan söylememeyi öğrenebilir misin, bu yaştan sonra, bilmiyorum.
bir zamanlar... 05 Haziran 2019 22:30
0
adını bile bilmiyorum, rakip diye çıkarmışlar bunu, kim büyük herkes görecek bekliyorum , o günün gecesi şampiyonu hepiniz ayakta alkışlayacaksınız...… bu sözlerin sahibi Muhammet ali dir, 31 mart 1973 gecesi şampiyonluğunu ken norton a bırakır. artık adını ezberlemiştir...
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 18:15
Yani yazdığınız yazının bir kıymeti harbiyesi yok,şöyle ki eğer egemen bir ülkede yapilan seçimler, ABD de not ediliyor,AB de gözleniyor ise,körfez ülkelerinin onursuz biçare emirliklerinde her türlü manipülasyon için keselerin ağzı açılıyor ise,O ülkenin gerçekten ciddi bir Beka sorunu var dır. Öyle böyle değil, bir başka konu HDP ile AKP nin aynı düzlem içine sokmaniz ayrı bir problem AKP, HDPnin değil kürt seçmenlerin oyuna taliptir ikisi arasında fark vardır diğer konu tekrardan sayılan oylarda değişim sadece Binali beyin lehine oluyor ise orada ciddi bir sui niyet aranır...
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 22:50
0
Kim çaldı nasıl çaldı kaç tane çaldı.CB kamera görüntüleri var demişti varsa görüntü hırsız bellidir Cumhuriyet Savcılığı bestepeye yakın gereğini yapsın.Bin alinin oyları istanbul genelinde geçersiz oyların tümü sayılarak arttı aynı oy önceki seçimlerde iptal olmuştu kafanızı kumdan çıkartın artık yanlısı savunmaya gerek yok.
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 17:44
28 Şubat sonrası generaller banka ve şirket yönetim kurullarında koltuk sahibi olmuştu. Bu arpalık yaklaşımı iki ekonomik krize giden yolda katalizör rolü oynadı. Zaman geçti ama sanki tekrar eden pek çok şey var. O zaman itibarsızlaştırmaya, haksızlığa konu olanlar bugün fail olmuşlar ama çok benzer işler yapmaktan geri durmuyor. Hayırlısı olsun
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 17:30
Islambol diyenlere Islam BOL geldi,kul hakki yeyip,her türlü ise karistilar.
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 13:59
90 lı yılların çapsız sağ siyasetci profilinin en bayağı örneklerinden biri olan imamoğu akpli,. chpli,solcu, fetöcü, hendekçi,sosyalist, milli görüşcülerin ortak adayı, bu kadar rezaletin üstüne bide utanmadan insanlara akıl veriyorlar.
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 20:00
1
Erdogan'a oy vermemek icin bazi hakli sebepler olabilir. Ama Hudapar Erdogan'i destekliyor diye 'Hizbullahin adayi Erdogan' demek veya Sedat Peker destekliyor diye 'Mafyanin adayi Erdogan' demek cok sacma bir sebep olur. Imamogluna aynisi yapiliyor.
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 20:55
3
Çapsızlar belli. AKP’de çok az çaplı adam kaldı.
KARAR OKURUfransa 05 Haziran 2019 13:44
Slm o atamalar ihtiyactan olmadigi bir rusvet olmadigini acaba kendileri inaniyorlarmi ki millet inansin yazik bugunleride gorduk hic yakismiyor ama eldende birsey gelmiyor gormez duymaz akl etmez olununca allah izan versin hurmetler
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 12:34
sayın Ocaktan çok güzel ifade ettiniz durumu acaba ülkemizde dine ve dindara mesafeli duran insanların birinci sebebi herhalde bu tarz davranışlar olsa gerek(liyakatsız insanların liyakatli yerlere atanması ve hukuğu işimize geldiği gibi kullanmamız)
E.K 05 Haziran 2019 11:54
"Hukuku siyasete uydurmak" cok guzel bir deyim... Olay aynen bu...Sadece YSK icin degil butun alanlarda hukuk siyasete uyduruldu..Kamu bankalarina Akp'li eski vekillerin atanmasi yanlis...Arpalik ....Artik bu kadar pespayelik inanilir gibi degil.
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 11:42
80 milyonun c.baskani olması gereken kişi, bizim adayımızı seçmezseniz 22 gün sonra Istanbul Konstantinopolis olur diyerek, hem tarihi saptırıyor, hem iftira atarak günaha giriyor hem de halkının yarısını düşman gösteriyor. Bunu hangi mantığa siğdiriyorsunuz?
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 11:35
Medyada İmamoğlu’na yapılan soytarılıkları görünce o meşhur gecede Ahmet Kaya’ya yapılan linç ve soytarılığı hep hatırlarım.Eski Türkiyenin medya soytarıları ile yeni türkiyenin medya soytarıları ne kadar da biribirlerine benziyorlar.
CEVDETT 05 Haziran 2019 11:05
“Müslüman elinden ve dilinden bütün insanların salim kaldığı kimsedir.” Eğer bugün dindarlar ahlaki anlamda bir ‘güven’ sorunu yaşıyorlarsa bunun sorumlusu din değil, bizatihi dindarlardır. BURADA SORUMLU OLAN ''DİNDARLAR'' DEĞİL, DİNİ ÇIKARLARI İÇİN KULLANAN ''ŞEKLEN DİNDAR GÖRÜNENLERDİR''. YANİ İMANI KALPLERİNE YERLEŞMEMİŞ OLANLAR.
Sorun bunlar değil sorun haberi vermeyerek para makam kazanmayı meziyet sanan medya..medyacılar... tamam her şey oluyor ama olan şeyleri kim nerede ve nasıl duyuyor sorun bu...diğer taraftan reel siyasetten kopartılan halk bir yandan da gerçeklikten kopartılıyor. Bu hale getirilen seçmen ve vatandaş kitlemiz bence daha büyük bir sorun .. bir ülke nin vatandaşlarının gerçeklik algılarıyla rant ve iktidar icin oynanmamalı..
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 11:02
SN.M.O GÜNEYIMİZ CEHENNEM. AKDENİZ'DE KÖŞE KAPMACA OYNANIYOR. KUZEYİMİZ AVININ YORULMASINI BEKLEYEN PUSUYA YATMIŞ BİR CANA- VAR FIRSAT KOLLUYOR. YANİ SAĞIMIZ SOLUMUZ ÖNÜMÜZ,ARDIMIZ YANGIN YERİ.BIRAKIN İKTİDARIN 'BEKA' YALAMA ETMESİNİ. VEKİLLİK ETTİĞİNİZ ÜLKE HERGÜN ŞEHİDLERİNE AĞIT YAKIYOR. VEKİLLİĞİNİZ DEVAM ETSE YENİDEEN LİSTELERDE BOY VERSENİZ, BU TÜRDEN YAZILARINIZI, HAYALİNİZE SOKARMIYDINIZ, DEMLER- MİYDİNİZ DİMAĞINIZDA. BIRAKIN CEBİNİZ ÜŞÜSÜN, BU GÜNLERDE BARİ BU ÜLKE İÇİN YÜREĞİNİZİ SICAK TUTUN.
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 18:12
0
Komsular ile sifir sorun politikasini tam tersi yapanlar simdi her yerde dusman var die agliyor. %50 terorist olarak gorenlerdende ilerleme beklemek .... dusman uretilir siz beka sorununa inanin Once orduya guveni yitirtenlerde bunlar deilmiydi? gibi sorular sorup dusunur isek gercekler zifiri karanliktada olsa cikar
Mustafa ALSANCAK 05 Haziran 2019 10:31
İmamoğlunun Rum asıllı olduğu propagandası yapılmaya devam ediliyor. Velev ki böyle bir durum vaki olmuş olsa onun liyakatından bir eksikliktik mi yaratır? Avrupa’nın pekçok ülkesinde oralara yerleşmiş ailelerin çocukları bulundukları memleketlerdeki siyasi parti çalışmalarına katılıp milletvekili ve belediye meclis üyeliği yapan sayısız vatandaşlarımız var. Kimse de sen Türk kökenlisin diye bir ayrımcılık yapmıyor. İstisnalar olabilir. Sn. İmamoğlunuTürk Rum kavgası çıkarıp yıpratma gayretleri geri tepecektir. Ona yapılan bunca haksızlıklar karşısında 23 Haziran seçimini muhakkak kazanır...
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 09:15
Eskiden bu ülkede dindar insanlar, istisnasız herkesin itibar ettiği, saygı duyduğu, temiz, dürüst, ahlaklı, kul hakkına riayet eden iyi insanlar olurdu. Onlar toplumda dindarlıklarından önce bu özellikleri ile tanınırlar ve itibar görürlerdi. Onlardan kimse şüphe etmezdi. Şimdi öyle mi ? Şimdi biri için dindar denilince, toplum onu önce ak parti ile daha sonra da ihaleler, imar rantları, kamu arazileri, milyar dolarlar ile ilişkilendiriyor. İşte bu nedenle ak parti yaptıklarıyla en büyük zararı gerçek dindarlara verdi, yazık oldu ...
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 12:26
2
"Eskiden" dediğiniz ne kadar eskidendi bilmiyorum; çünkü yaşınızı bilmiyorum. Mesela 500 sene önce olabilir mi ? :) Bizim buralarda, özellikle tüccar adamın isminin önünde HACI sıfatı varsa, ondan korkulması gerektiğini biliriz, yıl-lar-dır. Bak kardeşim, kim ki, ünvanla, namazdan naklen yayınla, ezan şarkısı kuran şarkısı okuma yarışmalarıyla dindarlık gösterisi yap(tır)ıyorsa o 'DİNBAZ'dır. Dün de, bugün de...
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 13:03
7
Akp dindarlara ne kadar zarar verdi gerçekten bilmiyorum. Sizin bu söylemlerinizin de zarar verdiği kesin. Benim çevremde gördüğüm dindarlardan şikayetim yok. Hırsızlık yolsuzluk ahlaksızlık gibi halleri yok.
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 16:57
1
Guzel bir konu øncelikle bayraminizi kutluyorum o musliman dindar.kesim eskiden ellerine firsat gecmemisti bak yanlis anlamayin ben bes vakit namazimi kilarim orucumu tutarim her konuda arastiririm cok okurum ama guya musliman gecinen insanlardan korktugum kadar gayri islami yasantisi olanlardan korkmuyorum sebebi onlar pirinc icindeki siyah tasgibi onlara karsi yapacagim isi ikidefa dusunur oyle yaparim ya bu dini ticarete kullananlar tipki pirincteki beyaz tas cok disimi kirdilar pahaliya mal oldu bana ve yurt disindakilere islami sirketler sadet zincirleri
KARAR OKURUfransa 05 Haziran 2019 17:53
1
Slm bu konuda yalniz degiller once devletini milletini ve sevabtir hayirdir deyip kosusturan tabaninida amerikanin cikarlarina feda edenleri oncelikli saymak lazim al birini vur digerine hurmetle
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 09:05
İster kabul edin ister etmeyin bu ülkenin belirleyici aktörü Kürtlerdir bir zamanlar varlığını dilini kültürünü inkar ettiğiniz ve en son kazanılmış belediyeleri YSK eliyle gasp ettiğiniz Kürt’ler.Bitlis bldye başkanı Kürtçe tabelayı indirdi.kareşim kalsaydı orda ne zararı vardı.demek ki zihniyet aynı dewam ediyor.yapmayın bizim tek vatanımız var ...
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 06:05
Ermeni soykırımını tanıyan İstanbul il başkanıyla aynı cephede yer alan adaya oy vermek akıl tutulmasıdır. Siz de hiç vatan millet sevgisi kalmadı mı ey İmamoğlucular. Yazık ki ne yazık.
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 09:41
2
Ne alakasi var bunun Imamoglu ile. Zaten Yunanlidir, istanbul'u Yunan'a verecek diye ortaligi velveleye verip gulunc duruma dustunuz. isiniz gucunuz Irkcilik yapip sizin gibi olanlari gaza getirmek. Once desteklediginiz siyasi partinin yaptigi haksizliklari, adaletsizlikleri dusunun. Milletin iradesini hice sayip secimi iptal ettirdiler. 50 yil gecse unutulmaz bu kepazelik.
realist 05 Haziran 2019 11:19
0
bizler çin ajanı perinçegin ve derin devletin işkencececisi mehmet agarın çıkıncı tansunun desdekledigi akp nin adayı binali yıldırımı desdeklemiyoruz yetmezmi
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 12:25
5
Ne yani, "kırım"a, Kırım mı diyelim ?
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 12:39
1
Belediyenin görevi ;Çöp toplama, , itfaiye hizmetler, zabıta hizmetleri, cadde ve sokak temizliği , imar ile ilgili izin ve belgeler tanzimi , su dağıtımı, şebeke dağıtımı, kanalizasyon,doğalgaz dağıtımı...Vb. İnsanları,burada enayi yerine koyup vatan,millet edebiyatı yapmak ta neyin nesi? Çok şükür,Askerliğimizi de yaptık.Gerekirse gene yaparız. Oyumuz da, İmamoğlu na...
musto 05 Haziran 2019 13:14
3
İstersen hafızalarımızı tazeleyelim Dönme dolap gibi dönenler kimler.Ermeni Patriğine taziye mesajları gönderenler kimler maçlarda sallanan Azerbeycan Bayraklarını toplatan yasaklatanlar maç izlemeye giden cumhur başkanları Ermenirlerden yüz bulamayınca çark edenler kimler. Doğu perinçek kadar olamadınız İsviçrenin vermiş olduğu kararı tanımadı hapsi göze aldı gitti orda protestosunu yaptı davayıda kazandı. Dün kürdistan diyenler bugün ben orayı kastedmedim Kuzey Irakı kastetdim diye çark edenlermi vatansever oluyor.
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 20:24
2
Meger "musto" da Irkciymis. Irkcilik bu toplumun her kesimine bulasmis nallet bir hastalik. Bak kardesim, Ermeni Patrigi Ermeni asilli vatandaslarimizin dini lideri. Cumhurbaskani neden Patrige taziye mesaji gondermesin? Tehcirde yuzbinlerce kadin, cocuk, masum Ermeni katledildi. Cumhurbaskani'ni elestirecek baska sebep bulamadin mi? Bu ulkede 50 bin Ermeni vatandasimiz kalmis. Muzelik, numunelik olmuslar. Hic mi insafiniz yok. Yeter gayri
musto 05 Haziran 2019 21:58
1
20.24 Irkcılık ile vatanseverliği lütfen karıştırmayalım ailemin tehcirden kurtardığı onlarca ermeni var Anne annem onlardan biri onların yaşadığı ve sonra aynı acıyı bizlerde yaşadık. ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol. Hollandaya oy devşirmek için kadın bakan göndereceksin soykırım yasasını onaylayan ülkelere kılın kıpırdamayacak. sonra kalkıp acı olayı kınayanları işbirlikci diye kınayarak riyakarlık yapacaksın.
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 02:30
Musluman soyle olmalidir boyle olmalidir, Kuran'da sunu yazar bunu yazar diyerek olmuyor. Din insanlari iyi ya da kotu yapmaz. Vicdanli, ahlakli olmak, dogruyu yanlisi bilmek icin dine ihtiyac yoktur. Bilakis guc - mevki - para icin kullanilmaktadir din. Tarihi ustunkoru okuyan biri bile bunu bilir. Kendimi bildim bileli Allah'a inanan bir insanin dine neden ihtiyac duydugunu anlamis degilim. Umarim bu icinde yasadigimiz donem genclere ders olur, gelecek nesiller dinin kiskacindan kurtulur.
Has Parti 05 Haziran 2019 01:20
Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç bekleyenler Einsten'a göre aptal bize göre hile yapmaya hazırlanan daha aptallardır.
Has Parti 05 Haziran 2019 01:15
Ben oyumu Süleyman Soylu'ya verecektim ama aday değilmiş. Peki aday olmadığı halde neden her gün seçim çalışması yapıyor İstanbul'da? Her gün şehit verilen bir ülkede içişleri bakanı neden işinin başında değil? Buna Binali Yıldırım neden razı oluyor, kendisini eksik mi buluyor?
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 10:50
1
Hepimiz biliyoruz ki insanlar ölümlü. Kimileri 5071'e kadar yaşamayı "planlıyor" olabilir ama, asıl plan sahibinin bu planlara itibarı yok. Emel ne kadar uzun olursa olsun, söz sahibi ecel. Neyse ... Varisler, bunu ondan daha iyi biliyor; hazırlık yapıyorlar. Ortada şimdilik iki varis var. Biri Süleyman Soylu, diğeri damat. Damat 31 Mart’ta çuvalladı. Sahneyi S.S. aldı. Eğer seçimi, mazbatayı çalanlar kazanırsa, kazanan S.S. olacak. Demem o ki, ona versen de oyunu, buna gidecek. Artık karar senin, Has Parti. :))
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 01:00
Bu, nasıl bir duruş, sayın Ocaktan ? Hem seçimin siyasi müdahale ile iptal edildiğini yani İmamoğlu’nun mazbatasının gasp edildiğini söylüyorsun; hem de mazbatayı çalanlara seçim taktiği veriyorsun. Demokrasi dediğin, adalet dediğin, hukukun üstünlüğü dediğin dava, bu muydu ? Bu işin lamı cimi yok kardeş. Vicdanı olan herkes, 23 haziran seçiminde mazlumun yanında yer almak zorundadır.
musto 05 Haziran 2019 01:00
Bayram münasebetiyle 100 lerce genç yaşlı insanlarla sohbet ettim konu seçim çoğunluk akp seçmeni ekonominin çarkları durmuş çoğunun işi yok. Aileden muhafazakar ya sandığa gitmeyeceklerini gidenler yine akp vereceklerini okuyan gençler kesinlikle vermeyeceklerini Kamerunlu misafir öğrencilerin kendilerinden eğitimde daha ileride oldukları burs ve yurtlarda illaki torpilin olduğunu suriyeli öğrencilere daha fazla imkan sağlandığını iş adamı olanların İto tarafından verilmeyen hibe krediler için tekrar arandıklarını anlaşılan zor bir seçim olacak.
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 00:45
AKP unuttuğu eski saygın Akil adamlarını bu rüşvet gibi atamalarla susturmak, Sn. Davutoğlu ve Sn. Babacan’ın arkasından gitmelerini engellemek zorunda. Ne kadar işe yarıyacağını ilk seçimlerde göreceğiz.
KARAR OKURU 05 Haziran 2019 00:32
Bir yanda mesh üzerine soru soran kızcağıza yapılan rezillik, diğer yanda İmamoğlu'nun atmadığı tokadı atmış gibi göstermeler... daha neler neler. 40 yaşındayım bugüne değin böyle tuhaf hallere şahit olmadım. Apaçık basitlik, apaçık cahilane vaziyetler. Akıl tutulması yaşıyoruz.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN