Back To Top
Lütfen seçmene biraz kulak verir misiniz?

Lütfen seçmene biraz kulak verir misiniz?

 - Son Güncelleme: 08.07.2019 Pazartesi 07:53
- A +

31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden tam üç ay geçti ama siyasetin özellikle de Cumhur İttifakının, seçmenin sandıkta nasıl bir mesaj verdiği konusunda özel bir çalışma yaptığına tanık olmadık. Mesela İstanbul konusunda çok haklı gerekçelerle olmasa da ikmale kalmayı başarmışlardı. Ancak hem ödevlerini tam yapmadıkları, hem de yanlış sorulara çalıştıkları için bütünleme sınavında da başarılı olamadılar.

Oysa 31 Mart öncesinde çalıştıkları dersler baştan yanlıştı ve ezberledikleri soruların hiçbirisi sınavda çıkmadı. O günleri hatırlayalım; memleketin “beka tehlikesi” içinde olduğunu söylediler, ama milleti buna ikna edemediler. Muhalefetin tamamını FETÖ ve PKK destekçisi olarak ilan ettiler, ama millet bunların hiçbirisini inandırıcı bulmadı.

Evet bu ülke, 15 Temmuz’da ciddi bir FETÖ felaketinin eşiğinden döndü ve büyük acılar yaşadı. 30-40 yıldır da PKK terörünün yarattığı acıları yaşıyoruz, bu bir gerçek. Dolayısıyla, toplumun terör örgütleriyle mücadelenin sürdürülmesi konusunda en küçük bir tereddüdü yok. Ancak özellikle FETÖ ile yeterince mücadele edildiği konusunda toplumun hemen bütün kesimlerinin endişeleri var. Çünkü mücadele sürecinde cereyan eden bazı hadiseler, toplumda sanki devletin bu mücadelede gerekli hassasiyeti göstermediği gibi bir kanaat oluşmuş bulunuyor.

Neredeyse Bank Asya’nın önünden geçenlerin bile cezalandırıldığı bir süreçte, mesela genelkurmay başkanının boynuna ip takan darbeci generalin kardeşinin devletin üst kademelerinde görevlendirilerek ödüllendirilmesi izaha muhtaç bir durum olarak ortada duruyor. Aynı şekilde iş dünyasından siyasete kadar pek çok kişi ile ilgili ‘korunma’ algısı ne yazık ki sürecin inandırıcılığını zedelemektedir. Dahası, FETÖ ile uzaktan yakından bir ilgisi bulunmayan kimi sol yazarların, gazetecilerin ve gazetelerin soruşturma ve yargılamaya tabi tutulması, FETÖ işinin bir korkutma aracı olarak kullanıldığı kanaatini yaygınlaştırmaktadır.

Hal böyleyken, eğer seçim öncesi çıkıp millete muhalefet partilerini terör örgütlerinin desteklediğini söylerseniz, kusura bakmayın ama bu söylemin inandırıcılığı olmaz. Nitekim seçmen gerek 31 Mart seçimlerinde, gerekse tekrarlanan 23 Haziran İstanbul seçiminde bu söylemlere zerrece inanmadığını oylarıyla ortaya koyarak iktidara daha güçlü bir mesaj vermiştir.

Ancak son günlerde yaşananlar gösteriyor ki, Cumhur İttifakı sandıkta verilen mesajı pek almak niyetinde değil. Maalesef hala muhalefete ve muhalif olma karakteri taşıyanlara karşı “FETÖ’cü-PKK’cı” şablonunun kullanılıyor olması, sandıktaki mesajın anlaşılmadığı yönündeki kanaati güçlendiriyor. Mesela, Ali Babacan’ın parti kuracağına ilişkin haberlerin medyaya yansımasından hemen sonra Ankara Cumhuriyet Savcılığının, Babacan’ın bakanlığı dönemindeki Hazine Müsteşarlığı çalışanlarını, ‘bilgilerine başvurmak üzere’ ifadeye çağırması manidardır. Neyse ki savcılık dosyayı kapattı ve ayıp büyümeden bitirilmiş oldu.

Bu tür ayıplar, nasıl bir aklın ürünüdür doğrusu anlamak mümkün değil. Kaldı ki bu tür itibarsızlaştırma girişimlerinin millet nezdinde hiçbir karşılığı yok, bunun en net göstergesi 31 Mart seçimleridir. Bir gerçeği hepimiz görmeliyiz ki, toplumun hafızası ayrışmayı ve kutuplaşmayı derinleştirecek bütün söylemlere kapalıdır. Evet, bugünkü Türkiye şartlarında FETÖ dahil bütün terör örgütleriyle mücadele devletin en önemli görevlerindendir. Ama unutmayalım ki herkesi “terör” parantezine alarak konuşmak, bizzat terörle mücadeleye zarar vermektedir. Hele de Osman Öcalan’ın TRT televizyonunda konuşturulduğu bir ortamda, insanları terörle mücadelenin samimiyetine inandırmak çok ama çok zordur...

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 21 Temmuz 2019 00:08
İmamoğlu belediyenin halini kendi tesbitlerine göre bilmiyormuydu?Ona göre borç batağında olduğunu biliyordu.Reis 1994'te İstanbul'u aldığınd İstanbul ...ok götürüyordu.Ama sızlanmadı.Eskiye göre İstanbul'un sorunlarını çözüp çehresini değiştirdimi?Evet.Ekrem bey büyük beklentilerle seçildi.İBB başkanı değilde,mübarek Cumhurbaşkanı sanki.Daha büyük projelere imza atmak zorunda.Yoksa Ayvayı yer.Başatmaya mahkum ve mecburdur.
KARAR OKURU 09 Temmuz 2019 11:32
sn. Ocaktan kardeşiniz bir suç işlerse sizin burada suçunuz ne oluyor? Suçun kişiselliği ilkesi evrensel bir ilke değil mi? Bir yazar olarak bunu muhakkak ki biliyorsunuz; ama haksız bir isnatla da olsa hükümeti eleştirmeyi vazife edinmenin iştihası içindesiniz......Olumsuz (-)
cumhur 09 Temmuz 2019 21:14
0
Hakimlik ve savcılığı kaybetmişsiniz belli ki avukatlıkta kalmışsınız! Ama onu da beceremiyorsunuz...
Sabır! 08 Temmuz 2019 20:11
İmamoğlu neler diyor dinlediniz mi?Personel maaşlarını bile ödeyemeyecek durumdayız.Aralık ayına kadar 10 milyarlarca borç ödemesi yapmamız gerekiyor.Acil borçlanmamız lazım.Adama sormazlar mı şimdi su indirimleri,otobüs taşıma indirimleri niye yaptın.gelirini niye azalttın.Hadi görelim bakalım 5 yıl içinde 10 km metro yapabilecekmisin?
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 20:57
5
İmamoğlu'na soracağına yıllarca belediyeyi söğüşleyip borca batıranlara sorsana.
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 21:13
3
Adama sorarlar nasrettin hodja gibi hirsizin hicmi kabahati yok.Allah sizleri islah etsin.
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 21:36
3
Demek ki onceki yonetim belediyeyi kotu yonetmis, borca bogmus...
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 21:38
3
25 senedır IBByı kım yonetıyor?
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 22:47
2
Demek ki 25 senedir İstanbul belediyesini batırmışsınız.
Sabır! 08 Temmuz 2019 23:21
8
Sorunun cevabını alamadım.Ben borç yok demiyorum.Belediyelerin hepsinin borcu var .Yatırım yapılıyor.Elbette bu yapılanların maliyeti var.Benim sorumun cevabı bu değil.İyi okuyun yazıyı gelirini niye azalttın diyorum.Söğüşlemek gibi,hırsız gibi argo kelimelerle konuşmak için hizmet yapılmamış mı mahkeme kararın var mı diye sorarlar adama bunlar korsan laflar ahlaksız sözler.
Muss 08 Temmuz 2019 20:02
Ne ders almasi efendim ! Akp üst KODAMANLARİ halka küskünler ve kırgınlıkları henüz azalmış değil. Yaptıkları hataları oturup analiz etme ihtiyacı duymuyorlar. Sen insanları hakaretlerle kendinden ve. Partiden uzaklaştırırsin. İşin doğrusu sayın Erdoğan' in parti Genel Başkanlığını bırakmasıdır. Bir koltukta iki karpuz taşımak kolay bir iş değil. Binali Yıldırım'ı Aday yapmakla ona en büyük kötülük yapılmış oldu. Zaten daha ilk seçimde seçimi kaybettiği ve 23 Haziran seçimlerinde iyice perişan olacağı belliydi . Bunu gormekten aciz kaldılar.Gelecek seçimler Akp için kabus olabilir .
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 19:35
Hangi seçmene?!?!?
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 19:36
Yalancının mumu söndü.inandırıcılıklarının bittiğini birilerinin anlatma zamanı da geldi.
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 18:20
Bırakın nasihat etmeyi, dinleyen yok. Yeni parti kurulmalı. Babacan aklen ve kalben koptum demiş. Bu millet daha beter koptu akp’den.
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 18:04
Mehmet bey, müzikle ilgili yazılarınızı daha ilginç ve orijinal buluyorum. Haftanın 2 günü sırf müzikle ilgili yazsanız veya gazetede müzik köşesi hazırlasanız çok memnun olurum... Selamlar
AKP dünyadaki ve Türkiye'deki bir çok olumsuzluğu dış güç algısı ile izah ediyor. CHP de bütün fenalıkları AKP'ye bağlıyor... Bu mevzuda yok birbirlerinden farkı.
Vatandaş Adem 08 Temmuz 2019 15:55
Akparti ;kamuya yandaş ama bilgisiz müdür atamaktan vazgececek mi,üreticiyi desteklemek yerine her türlü tarım ürünü ithalatında vazgececek mi,yolcu garantili döviz ödemeli havaalanı,otoban uygulamasından vazgececek mi,hasta garantili döviz ödemeli şehir hastanelerinden vazgececek mi,kamuda adam kayirmaciliktan vazgececek mi,KHK garabetinden vazgececek mi,Marmaris'te saray inşaatından vazgececek mi,hukukun taraf olmasından vazgececek mi tüm bunlardan Akparti vazgecmeyecegine göre bizde seçmen olarak önümüzdeki seçimlere bakacağız.
METİN P. 08 Temmuz 2019 15:22
MEHMET ABİ ACABA ŞU KİTABI OKUDUNUZ MU?İYİ BİR YAZAR İYİ BİR YALANCIDIR.J.G.FİTZGERALD.OKUMADINIZSA ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM.
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 15:22
Halk TV'nin son programlarında, Babacan ya da Davutoğlu'nun yeni kuracağı partiden rahatsızlık duyan yorumlar yapılıyor...
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 14:19
Uyardi arkadasin biri ve sorusturma sonlandi.Bakanlar kurulunda nereye uzanacakti isin ucu diye endise etti.Fakat is oyle bir hal aldiki endiseler dahada cogaldi.Ya birakinda rahat rahat su ulke bagirsaklarini temizlesin.Ne der atalarimiz eskiye ragbet olsa idi bit pazarina nur yagardi.Birakin arkadas bu isleri artik.Ya gidin torunlarinizla vakit gecirin.Ulkeyi ne hale koydugunuz ortada.Her alanda siralamada cagdas demokratik ulkeler bize nal toplatiyorlar.Yetti be arkadas sikildik artik ya.
Menderes YILDIRIM 08 Temmuz 2019 14:09
Mehmet Bey; Ali Babacan' ın İstifası ile AKP de, HAK EDEN HAKETTİĞİ CEVABI ALACAKTIR. Kuracakları partinin sonu ne olur bilmiyorum ama, bildiğim şey bundan sonra HER ŞEY ÇOK AMA ÇOK GÜZEL OLACAK. Mehmet Bey; Bu mesajımı saklayın duyumlarım AKP den 62 + MHP den 6 mevcut Milletvekili = 68 Milletvekili ile kurulacağını duyuyorum. AKP de mevcut AKP G. B. Yardımcısı 2 kişi de yeni oluşum içinde olacaklarmış. Yapılacak olan Referandum oylaması anket sonuçları bile alınmış, Parlamenter sistem % 76 ile kabul edilecek gibi görülüyor. Saygılarımla
KARAR OKURU 09 Temmuz 2019 08:02
2
Eski sisteme gecilirse reis %32 oyla iktidar olur.Chp iktidarı rüyasında göremez.Bencede bir an önce eski sisteme geçilmeli ve ak parti kimseye muhtaç olmamali%51almak için.İttifaklar kesinlikle yasaklanmali partisinden istifa edennin milletvekilliği dusmeli ve ikinci sıradaki milletvekili olmalı .Bakanları meclis seçmeli.
Boşuna'imtihan dünyası'denilmemiş buraya.Her şey istediğimiz gibi gerçekleşmez ve olmaz.Burası zıtlar alemi.Her şey zıddıyla bilinir.Burada; iyi de olacak, kötü de.Haklı da olacak,haksız da,Hak yiyen de olacak,hakkı yenilen de.Haksızlığa maruz kalan da olacak,haksızlık yapan da.Vs.Vs.Haklı olan,hakkı yenen,haksızlığa uğrayan kimseler;haklarını almak,mağduriyetlerini gidermek için adalete başvurur fakat,bazen adalet tecelli etmez.Yargı bazen adil karar vermez,vicdanlar mutmaın olmaz.Ahirete iman eden birisi:"İnsan zulmeder,kader adalet eder"der,sabreder ve mutlak adaletin tecelli edeceği Mahk..
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 12:36
Yanlış sularda yüzmeye çalışıyorsunuz. 150000 yetişmiş insanı hukuksuzca işinden ederseniz böyle hayıflanırsınız. Bunu çözmeden Allah yardım etmeyecektir. Bunların ahı titretir arşı...
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 11:47
Ali Babacana açılan soruşturma da AKP ye uzanacağını anladıkları an Bülent Arınç devreye giriyor. Kendini,AKP 'yi ve hem Reisini savunuyor. Soruşturma ilerki bir zamana kadar kapatılıyor..
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 14:38
0
Önemli olan dosyanın halkın vicdanında kapanması/aklanması. Var mı burada, onları FETÖ nedeniyle aklayan ? Yeşil oy, aklamıyor, demektir. Haydi oyları görelim. :)
İmamoğlu bir AKP projesidir... 08 Temmuz 2019 15:16
6
11.47, Muhalefet, AKP manyağı oldu... Yarın CHP içinde yaşanacak bir liderlik savaşında "Aslında İmamoğlu bir AKP projesidir" denirse şaşırmam...
ahmet gişi 08 Temmuz 2019 11:46
Yanınızda eksik olduğunu düşünüyorum. Ali Babacan'ın yanına Meral Akşener'i, Osman Öcalan'ın yanına da Apo'dan gelen mektubu (ve koskaca cumhurbaşkanının yoruma değer görmesi de) eklenmeliydi.
Karar Okuyucusu 08 Temmuz 2019 11:41
Akıl alır gibi değil. Fetö denen hainin yapılanmasına devlet gücünü teslim edenler, şimdi kalkmışlar kendilerine muhalefet eden herkesi fetöcü ilan ediyorlar. Muhaliflerini bölücü terör örgütü ile işbirliği yaptığını iddia edenler, bölücü terörin başı, bebek katilinin bildirisini devletin resmi ajansından servis ettiriyorlar. Belek katilinin kırmızı bültenle aranan terörist kardeşini TRT'ye çıkarıp mesaj verdiriyorlar.Bu da gösteriyor ki, iktidarlarını korumak için her türlü ucube ile işbirliği yapanlar, aynı hukuksuzluğu muhaliflerine mal etmeye çalışıyorlar. Ne hukuk, ne adalet ama?
bizim apdi 08 Temmuz 2019 11:35
saban disli. diplomat olarak atamasi yapilmissa, ensesi büyük tüm fetö cüler. üniversitelere dekan. rektör yapilmissa. cok yakinda. adil öksüz. savunma bakani olur. demedi demeyin
ÖTÜKENLİKURT 08 Temmuz 2019 11:04
Sayın yazar Merkür'den yazdığınız yazı, sanırım tüm uzaylıların beğenisini kazanmıştır ama bizim gibi okuyan düşünen dünyalılar size şunu sormak ister; CUMHURBAŞKANLIĞI YİK ÜYESİ ARINÇ'IN "SAYIN SAVCILAR BU SORUŞTURMA REİZİ DE KAPSAMAYA MÜSAİT AKLINIZI BAŞINIZA ALIN" dediğini okumadınız mı? Okuduysanız, ülkemizde eğitim, anlama, kavrama seviyesi düşük diye okurlarınızı da öyle mi sanıyorsunuz? FETÖ konusu henüz aydınlanmadı aydınlanınca millet küçük dilini yutacak emin olun!
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 10:20
Bu seçmen 17 yıldır AKP'yi iktidar yapıyor. AKP yine hala en büyük parti durumunda. Kulak, mulak işlerini geç...
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 10:05
Mesaj veriyorlar Mehmet bey, örneğin bir yılda elektriğe yapılan zam yüzde 80 ama yıllık enflasyon yüzde 15, son 6 aylık enflasyonu yüzde 5 ilan ettiler. Gözümüzün içine baka baka aklımızda dalga geçenler devlette savurganlığa son sürat devam ediyorlar. Bunlar gibi bir zihniyet ve anlayışı ne duyduk,ne gördük.
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 10:07
Yokmu yazacak başka bir şeyiniz. Çünkü sürekli aynı şeyleri yazıyorsunuz. Sadece kelimelerin yeri değişik.
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 18:01
0
Gidin AHABER izleyin, orada size uygun, beyninizi yornayacak haberler var.
Sabahattin 08 Temmuz 2019 09:30
Türkiye'de yargı bağımsız değil. Olmalı.
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 08:58
Sevgili Ocaktan, fani olanların mutlak bir sonla karşılaşacağını bilmeyenler bu tarz hata ve yanlışlar yapacak ki sonları çabuk gelsin. Baki olan Allah’ın huzuruna çıktıklarında anlayacaklar ne olduğunu. Aslolan kişilerin bu dünyada bıraktıkları ve amel defteri. Mülk Allah’ındır başka bir gerçek yok.
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 08:13
Mesleğe alınacak hakim-savcıların belirlenmesinde, iktidar partisinin il ve ilçe teşkilatlarının referanslarının da artık önemli bir faktör olarak kabul edildiği bir ülkede, yargının iktidarın sopası olarak kullanılması şaşılacak bir şey değildir ...
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 07:44
Daha önce açılan bir soruşturma Sayın Arınç’ın söyledikleri ile apar topar kapatıldı neden acaba?nedeni belli işin ucu sadece babacanı değil bütün akp ye değecekti savcı bey bunu hesaplayamadı...gözümüzde oynanan adalet oyunu tam bir tirajikomik...zavallı çaycı ne yapsın onun bir dayısı yok
? 08 Temmuz 2019 03:14
Siyaset zor zanaat,terlemek lazım.Türkiyenin her tarafında en gözde mekanlara parti merkezleri kurulacak,içi masalar halılar koltuklarla döşenecek.Bunların başına eşraftan tanınmış simalar konulacak.Mitinglerde uzun konvoylar oluşturulacak.Genç parti gibi tost ekmek dağıtılacak,Halka sevgi gösterileri için üzerlerine karanfil çicekleri atılacak,yetmez , mahsulünüze kim ne veriyorsa ben iki katını veriyorum denilecek.Bütün bunları yaparsanız belki % 5 alırsınız.Barajı geçmiş sayılmanız için Millet ittifakı tarafından kabul edileceksiniz. Masa başından seçmen sözü dinlemekle olmuyor o işler.
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 13:41
2
Yeter artık. Bi gidin de rahat edelim. Yediniz sömürdünüz ülkeyi bir de akıl veriyorsunuz.
? 08 Temmuz 2019 18:23
4
Sömürdünüz yediniz korsan sözler bunlar.Gidiniz.Nereye gidelim,gitmek gelmenin yolları vardır.2023 e kadar vekaletimiz var.
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 02:25
''Ve temizdir Boston sokakları, çünkü ortadoğu her gün düzenli olarak bombalanır''. Yıllar öncesinin meşhur sloganıydı bu. Şimdi de bankanın önünden geçenler içerde yatacak ki onun yönetim kurulunda yer almış ya da bizzat açılışını yapmış olanların düzeni devam etsin. Allah kantarı bozana, her kimse, adaletiyle muamele etsin.
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 02:17
''Neyse ki savcılık dosyayı kapattı ve ayıp büyümeden bitirilmiş oldu.'' Ayıp büyümedi ama zulüm devam ediyor. Garibanın arkasında ne Merkel, ne Trump, ne Arınç var:((
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 01:37
Fetö denilen şey, iktidarın muhalifleri sindirmek için kullandığı bir sopadır. Cumhuriyet ve Sözcü yazarları bile Fetöcülükle suçlanıp tutuklandı. Yargılamalarda hep altta kalanın canı çıktı. Yahu, Ak Parti'yi yönetenlerin çocukları bunların okullarında okumadı mı? Bunlara övgüler yağdırılmadı mı? E, öyleyse en tepedeki klikle mücadele etmek yerine, en alttaki gariplerle uğraşmanın adaletle bağdaşır bir yanı var mı?!
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 01:02
CHP seçmene kulak veriyor... AKP'nin derdi seni mi gerdi?...
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 13:43
1
Ne lüzumsuz bir yorum. Seviye dipte. Cahil trol yorumu gibi.
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 17:49
2
Bi sen akillisin herkes cahill
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 17:57
0
Bu ne şiddet yahu? Hepimiz kardeş, hepimiz aynı gemide değil miydik?
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 00:43
Yillarca koyun denilen secmen bir cehapeli kazandi diye kiymet mi getirdi. Ak parti kulce kulce oy alirken ki hala olusu bile yuzde 45 alir secmene niye kulak verilmiyor ve ya en kotu 23 haziran secimlerinde binali yildirims oy verenlere niye kulak verilmiyor..
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 00:40
Reis guveniyormus Trt deki arkadaslara ,millette reise tam guc verdigine gore . O zaman reise guvenmek zorundayiz. Reis ne diyorsa o. Ocalani tv ye cikaran arkadaslari sorusturmaya gerek yok. Cunku reis buna gerek duymuyor. Reisin miti reisin savcisi ne yapsin. Reis vur derse oldururuz. Ama reis guveniyorum diyor. O zaman biz de sevecez.
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 00:33
Seçmene kulak verip adil ayrım yapmayan kazanır kulak vermeyen tarihin tozlu sayfalarında kaybolacaklar...
KaRAR OKURu 08 Temmuz 2019 00:29
Gerçek suçluları cezalandırmak yerine suçu olmayan onbinlerce masumun boynuna ip geçirmek olsa olsa şeytan işidir. İnsan olan yapmaz yapamaz. Elbette bunun da bir bedeli olacak. Açlık mi olur, kıtlık mi olur, musibet mi olur... Onu Allah bilir.
''Özgür ağırlık''ı olan bir kişi savcılara gereken uyarıyı yapmasaydı belki de soruşturma başlatılıp çorap söküğü gibi belli mahvillere gidecekti ki ''Özgür ağırlık'' işe el attı.
Cidden mühim şahsiyet 08 Temmuz 2019 08:16
0
Özgür ağırlık yanlış Doğrusu ÖZGÜL ağırlıktır Kütle bölü hacim olarak hesaplanır Bulent arınç ne demek istemiştir neyi murad etmiştir meçhul
KARAR OKURU 08 Temmuz 2019 00:07
Maksat iktidari korumak icin muhalif sesleri korkutmak, bastirmak, yildirmak. Bu amacla muhalifleri fetoculukla, Pkkcilikla, ajanlikla vs. sucluyorlar. Polis ve yargi iktidarin emrinde olunca "delil" de uretiyorlar, tikiyorlar insanlari iceriye..Boyle seyler ancak diktatorluklerde olur...
Cidden mühim şahsiyet 08 Temmuz 2019 08:24
1
Hakikat güçlünün söylediği şeydir Savaşta ve aşkta kazanan haklıdır Yeterince büyük bir sopası olan istediği kadar uzağa gider
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN