Back To Top
Şeytan aşıldı

Şeytan aşıldı

 - Son Güncelleme: 06.09.2019 Cuma 09:40
- A +

Kötüsünüz. İçinizdeki kötülük sizi nerede alçaklık, namussuzluk varsa o tarafa doğru çekiyor.

Dokunduğunuz şey kirleniyor.

Temizlik, fazilet, içinizi karartıyor.

Güzel bir şey gördüğünüz zaman... Düzgün, kendi halinde bir insan gördüğünüz zaman, temiz bir seciye gördüğünüz zaman tedirgin oluyorsunuz.

Pisliğin içinde huzur bulabiliyorsunuz.

Aklınız, ya başkasının ekmeğinde, ya başkasının namusunda.

Kafanız, kalbiniz, hiç yabancılık çekmiyor kötülüğe, pespayeliğe, ‘esfel-i safilin’e doğru yürürken.

Olabilir mi böyle şeyler?

Neler?

Hani şu ‘badeci’ veya kurstaki çocuk istismarı...

Sevmiyorum böyle şeyleri işitmeyi de, okumayı da, yazmayı da.

Gazeteciyiz ya, soruyorlar bazen. Doğru mu o olay?

Hepsinin adı batsın, bilmiyorum, bakmadım!

Bakmak da istemiyorum.

Bakmayınca ne oluyor?

Bir tür inkar mı bu? Bir tür kaçış mı?

Yooo, inkar değil. İnsanların ne kadar kötüleşebileceklerine dair en azından teorik bilgim var.

Fakat, bazı kötülüklerden sadece haberdar olmak bile azap veriyor ruha.

O kirlilikten bir şey, işitmekle bile sanki ruhunuza bulaşıyor. Sizi lekeliyor.

Bu yüzden, ne ‘badeci şeyh’ haberlerine baktım, ne kursta çocuk istismarı haberlerine.

Ama nereye kadar?

Hiç mi fikrin yok?

Ne fayda umuyorsun susmaktan?

Bu kötülüklere susarak mı mukabele edeceksin?

Hep biz susarken olmadı mı bu adilikler?

Hoş, konuşurken de olur ama, konuşunca hiç olmazsa kötülüğe ‘kötülük’ demiş olursun.

Bu saiklerle baktım biraz.

Badeci vakası, inanılır gibi değil. Yeryüzünde bu kadar süfli bir insan veya hayvan topluluğu olabilir mi?

Bir sürü kadın, erkek, ne dinde, ne kitapta, ne dinsizlikte yeri olan o fiiller üzerinde ittifak edebilir mi?

Bu kadar çirkinlik, dinin bir koruyucu, bir örtü, hatta bir kalkan olarak kullanıldığı bir ortamda icra edilebilir mi?

Sizler, din hakkında, Peygamberimiz hakkında nasıl bir kanaate sahipsiniz?

Kendi başınıza ne halt işlerseniz işleyin cehenneme kadar yolunuz var.

Yahu dini lekelemeyin!

İçimden sövmek geliyor, fakat sövmek lüzumlu bir şeydir, sövmek dahi kirlenir bunlara sövünce, sövmüyorum.

Ya çocuk istismarı yapıldığı söylenen kurs?

Fıkıh kadar taş düşsün başınıza!

Kurs, Kur’an-ı Kerim kursu.

(Kursun ne kursu olduğunu yazmak bile yorucu.)

“Sizin en hayırlılarınız, yani en iyileriniz, Kur’an’ı öğrenen ve öğretendir.”

Elbette öyledir.

İyi de, ‘en iyi’lerin, en kötü fiillerle nasıl bir alakası olabilir?

Buradaki çarpıklık, insanın aklını, ruhunu tersine çevirmez mi?

Allah korkusu ticaretiyle geçiniyorsun, Allah korkusu tahvili alıp satıyorsun, Allahu Teala’nın sadece paraya çevirebileceğin kısmıyla mı ilgilisin, birazcık da kendin korkmaz mısın Allah’tan?

Tövbeler olsun!

Lanetlemek için bile, sövmek için bile, fiileriyle ilgili bir kelam edesim, şöyle yapmışlar, şu şekilde yapmışlar, vay namussuzlar, diyesim yok!

Kur’an-ı Kerim’i bu şeni fiillere kalkan olarak kullanmaktan daha büyük iftira düşünülebilir mi Kur’an-ı Kerim’e?

Bu kadarını yazdım ama, içimdeki infial yazabildiklerimden çok fazlasıdır.

İkrah ettim.

İnsanların, dini göstererek, dinin arkasına saklanarak, dini elinde bayrak gibi sallayarak, din din din diyerek türlü türlü haltlar işlemelerinden, bir sürü saçmalığı, hatta saçma olmayan şeyleri bile din ambalajıyla satmalarından bıktım.

Bu son namussuzluklar da tüy dikti!

Şeytana mı uymuşlar bu herif-i naşerifler?

Zannetmiyorum.

Benim kitaplardan okuduğum, büyüklerimden öğrendiğim şeytan çok iptidai kaldı.

Bunlar şeytanı emekliye ayırdılar!

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Karar Okuru... 06 Eylül 2019 22:58
Muhafazakar ve Dindar kesim Türkiye gerçekleri ile yüzleşmeye başlamış, geçmişte bu gibi olaylar anlatıldığında ve yazıldığında yazanlar ve çizenler Aforoz edilirdi ve bazıları da nitekim suikaste uğrardı. Sizin yazınızda anlatılanlar yada yapılanlar geçmişte "Kol kırılır Yen içinde kalır" misali hep Halı'nın altına süpürüldü. Halı bile artık bu kadar pisliği taşıyamaz hale geldi. Taciz, tecavüz, yolsuzluk, rüşvet, neopotizm, kayırmacılık vs. hep Din ve onun araçları vasıtası ile gerçekleşiyor bu ülkede. Sağlam Dilenciler bile "Allah Rızası için.." diyorsa sokakta, gerisini varın siz düşünün..
Takipçi 06 Eylül 2019 22:34
Sayın yazar yeri gelmişken söyleyeyim. Ben kuran kurslarını gereksiz, buluyorum. Burada dikkat edilirse kuran öğretilmiyor. Kuran harflerinin okunuşu öğretiliyor. Arapça'da öğretilmiyor. Eğer arapça öğretilseydi hayırlı bir iş yapılmış olunurdu. 5-10 yaşındaki çocuğa Kuran öğretilemez zaten. Bu 5-10 yaşındaki çocuğa tıp veya mühendislik öğretmekden daha zordur. Peygamberimize kuran 40 yaşından sonra öğretilmişdir. Bu cahil insanların kendisinin kuran'ı bilmesine imkan yok. Sadece birşey yaptıklarını zannediyorlar.İnanç insanın içindedir.
İbrahim Erdoğan 06 Eylül 2019 21:50
Sayın Cömert, Bu kınadığınız olayları anmaktan, bunlarla ilgili haberleri duymaktan hoşlanmak akıl ve vicdan sahiplerinin harcı değildir! Ancak başımızı çevirip görmezden gelmek de görmek istemediğimiz gerçekleri ortadan kaldırmaz. Maşallah arazi mümbit, ne eksen verim gani!.. İnsanlarımıza hurafe ve bidatleri ne kadar verirseniz, 'daha yok mu' diyen bir talep de var. Oy avcılığına çıkmış bazı siyasi mahfillerin de işine uygun. Bunda "hırsızsa bizim hırsızımız" diyenlerin; seçmene alenen "vereceğiniz oylar ahirette berat vesikası olacak" diyenlerin; yani siyaset erbabının dahli yok mudur
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 18:40
Konuyla ilgili sadece nefretinizi ve üzüntünüzü dile getirmişsiniz, oysa konuyu irdeleyecek, önleyecek öneriler gerekli. Ancak nedense muhafazakarlar bu konulara pek girmezler. Diyanet bile görmezden geliyor. Çoçukları neden yatılı kuran kursuna gönderirler? O köyde veya kazada bulunan cami imamı çocuklara yeteri kadar kuran, dini bilgi veremez mi? En azından ailenin kontrolünde olur. Onca kız imam hatip mezunu varken bu kuran hocaları neden kadın değil? Neden Diyanet bu konularda aileleri uyarmıyor, denetim ve gerekli düzenlemeyi yapmıyor, sizler neden Diyaneti göreve davet etmezsiniz? B
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 17:40
64 sene once 6 Eylul 1955de gayrimuslum vatandaslara buyuk bir pogrom yapildi bu ulkede. Hukumetin Ozel Harp Dairesi ile birlikte planlayip sahneye koydugu bu pogromda, onbinlerce musluman, gayrimuslum vatandaslarin evlerine, kiliselerine, mezarliklara, isyerlerine saldirdilar. Yaktilar, yiktilar, yagmaladilar, cana kiydilar. Bu da dini kirleten bir olaydi ama ne sizin, ne de bu gazetede yazan diger dindar yazarlarin bu konu hakkinda tek bir makalesini bile gormedim.
KARAR OKURU 07 Eylül 2019 21:30
0
64 sene önce olanı dedemiz bile bilmiyor dayı ne diyorsun sen
KARAR OKURUMürsel 06 Eylül 2019 14:07
Aynı duyguları taşıyorum.Teşekkürler.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 12:04
Birşeyler yazmak istiyorum ama zülfüyâra dokunmaktan korkuyorum.Ama yine sormadan edemiyorum neden bu pislikler hep siyasaĺ islamcılardan sâdır oluyor.Nasil böyle mükemmel bir dinin müntesibi,böyle harika bir peygamberin ümmeti bukadar yolsuzluk,hırsızlık, adaletsizlik ve zulüm içinde debelenebiliyor anlayamıyorum.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 22:57
0
Ahir zaman...
Z. Yardım 06 Eylül 2019 11:44
Temiz inananlar için kabul edilmesi zor. Evlat acısı gibi. Bataklık orası. Bu mu diyorsunuz yani. Ört üstünü müslümanlığa halel gelmesin. Deve kuşu olamıyorsun, vicdanın elvermiyor. Zor iş zor. Her şerde bir hayır vardır deyip perdeyi açacaksınız. Bir kereden bir şey olmaz diyen zihniyeti barındırmayacaksın. Aileni bu badeci ve tacizcilerden uzak tutacaksın.
MNC 06 Eylül 2019 11:17
Yıllardır Kuran'ın Arapçasını ezberletip anlamını bilmeden, onu hayatına sokmadan yaşayanların geldiği nokta budur. Burada akıl devre dışıdır. Ve Allah aklını kullanmayanlara pisliği musallat eder. (Yunus 100)
e.k 06 Eylül 2019 10:28
Evet konu cetrefellı.Nereden baslayıp ne dıyeceksın. Sovmek bıle kırlenır yapılanlar karsısında. AKp 'nın kanunları degıstırıp onune gelenın dını kurslar acabılecegı bır ortam yaratmasının, yetkın olmayan kısılerın kurs acıp ogretmen olmasının cok ta faydalı oldugu soylenemez. Denetımden uzak bu tur yapılar kapatılmalı, eskı kurallar ıslerlık kazanmalı. Her turlu dın tıcaretının onune gecılmelı. Saglıklı egıtım sart. Yazara bu harıka yazı ıcın tesekur ederız. Hem bu konuyu gundeme almasından dolayı, hemde mevzuyu ozlu bır sekılde ızah etmesınden dolayı.
Karar Okuru 06 Eylül 2019 10:31
Seytan bunlarin yaninda melaike gibi kalir.
Muhtefi. 06 Eylül 2019 10:28
İnsanın olduğu her yerde iyide,kötüde yaşanır. Camiden, Kilise, Manastıra, Gazete Ofisinde, Hastanede, Pastanede insanda Bütün mekanizmalar (biyolojik yapi) mevcudtur, Kızarım, Küserim, Döverim vb yerine Önlem lazım...Hukukcularin,Psikologların, Psikiyatristlerin,Sosyologlarin.vb uzmanların hazırlayacağı Yönetmelikle yapilandirilmasi,denetlenmesi şarttır. Merdiven altı kaçak, göçek yerlerde Ebeveynler Sakala.Bıyığa, Şalvara,Adamların vaazlarina hipnoz olmamali Aklini kullanmalidir...Mumin Aldanmayan,Aldatmayandır .Uyanık ve Suurludur..
Takipci 06 Eylül 2019 09:56
Çocuk tacizleri rekor uzerine rekor kiriyor, tamamina yakininin uzerinde yayin yasagi var. Neden yayin yasagi…?
Erzincanli 06 Eylül 2019 09:15
Geldigimiz nokta yillarca suren bir mucadelenin sonucudur.Bu bir surectir.Beseri ilmi terk edip dinci ve kinci nesiller yetistirmek isteyenlerin geldigi noktadir.ve sizde oradaydiniz.Gercegi gormek icin henuz gec degil
M. Zeki Yüksel 06 Eylül 2019 08:55
Ömer arayacağınıza ömer gibi yaşayanlara bakmanızda fayda var
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 08:39
Sayın yazar, bir de KHK kılar var.Ayni kıbleye dönüp aynı Allah'a dua eden.. Bizler sivil ölüme terkedildik, girdiğimiz tüm ortamlarda vebalı muamelesi görüyoruz.Ayni sıkıntıyı çocuklarımızda yaşıyor.Bizleri de lütfen dillendirin,artık birikimler bitti.Bir de trol guruhu var ki sürekli iade var, af var diyerek yalan haber, duyumlarla umutlarimizla oynuyor.Dersaneye gitmek ,çocuğu okula göndermek ,gazete,kimse yok mu SMS bunlar kriter peki bunları yapmayan var mı? Anadolu'nun fakir gariban evladiydik valla harama dönüp bakmadik vatanı çok sevdik adaletli davranilsin sesimizi duyurun lutfen
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 22:55
0
Bunlarin hic biri olmadigi halde yasadiklarimizi bir bilsen...
Fahri Fergan 06 Eylül 2019 08:09
Sözün bittiği yer!
adem 06 Eylül 2019 08:00
bunca cehaletin varlığında "laiklik elden gidiyor" 100 yılının rolünü düşünmek lazım
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 07:48
Yazar gibiler yıllardır kalp damar cerrahi kitabını eline alıp okuyup bypass yapıyor insanlara Herşey orada yazıyor işte diyerek Ne tıp eğitimi var ne ihtisas ne usta çırak işşikisi ile eğitim.. Hastalar ölüyor ama yazar iyi bir iş yaptığını zannediyor okudu ya kelimelerin anlamını da terminoloji sözlük vb den öğrendi ya yeter. Ne gerek var başka doğru kaynağa. O textbooktan ameliyat yapılsaydı insanlar ilk orta lise üniv ihtisas üst iihtisas doç prof yıllarını vermezdi öğrenmeye. Ama okuyun anlayın ne kolay insanların ahiretini çalmak....
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 07:37
Yazarımız girdiği girdabın farkında değil. Ne ışıda kızmaya ne bu sapıklara ne üzerine bomba bağlayıp şehid olduğunu zannedip insanları öldürenlere ne de orta doğudaki o sözüm ona devlet yöneticiletine hiçbirine kızamaz. İğrenemez. Kendisinin de bayraktarlığını yaptığı yol bu yol. Herkes Kuranı kerimi okusun o oku diye başlıyor kuran size yeter derseniz olacağı farklı bir şeymi idi. Ben de insanların bu hale gelmesinde katkınız olduğu için sizlerden iğreniyorum....
Krr okr 06 Eylül 2019 09:37
0
Katılıyorum. Yazar tövbesini köşesinde değil Mevla huzurunda yapsın. Bir kul olarak affetmiyorum, şikayetçiyim. Ne diyeyim Allah affetsin...
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 06:54
"Yahu dini kirletmeyin !"...Bu sozu AK Partili siyasetciler icin de soylemeniz gerekmez mi? Siz susarken Cumhurbaskan'ni elestiren meslektaslariniz tutuklaniyor, zindanlara atiliyor, agirlastirilmis muebbete mahkum ediliyor. Gercekten dindar olan bir insan Allah'tan baska kimseden korkmaz. Siz dindarlik konusunda coktan sinifta kaldiniz.
gazanfer 06 Eylül 2019 06:56
Öyle şen`i, la`net fiilleri işleyenler olmuşsa onları telef etmek onlar için de iyiliktir. O sefil, rezil halden herkesi kurtarmaktır.
Atatürk Tevhid-i Tedrisat Kanununu bunlar için çikarmisti belki ama biz bu nu hala anlayamadık ve hâlâ cemaat ve tarikatları tartışıyoruz 21. Yüzyılda. Eski usül ve metotları Islamın kendisi ve olszsa olmazi zannediyoruz hala. Halbuki ati alan Üsküdar'ı geçmiş haberimiz yok. Artık günümüz sartlarina göre çağdaş eğitim vermemiz gerekiyor. Tarikat cemaat tekke zaviye geride kaldi. Artik demikrasilerde STK lar var. Devletin gözetim ve denetimi ve kanunlar dairesinde faaliyet gösterebilirler. Ama ne bade ne de istismara müsade edilmez. Bu alanda duzenleme ve reforma ihtiyacımız var.
Başkanımız çok yaşasın! ömrü uzun olsun! öncü ve inşacı neslimiz iş başında!!! Kimsenin gözü arkada kalmasın hazinemiz ve neslimiz emin ellerde!!! Aksini düşünen devletine şirk koşan, hain, terörist, ümmet tefrikacısı hatta fetöcüdür. Bu kutlu davanın yolcuları Romayı, Pekini, Washingtonu fethedecekler bunun için beştepeyi, ahlatı ve marmarisi şey ettik!!! Haa ne diyorduk ümmetin birliğini bozanlar bunun bedelini ağır ödeyecekler. Dünya da bizi kıskanıyor bu böyle biline...Ayrıca biz Ömerler arıyoruz!!!
İsmail 06 Eylül 2019 07:00
1
Yazıyı kalp gözüyle okumayan Seni yüce Mevla'ya şikayet ediyorum
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 08:50
0
Şeytan, Ömer'i görünce, yolunu değiştirirmiş, derlerdi. Aynı şeytan, Ömer'i arayanları görünce, önünü ilikliyor.
KARAR OKURU 06 Eylül 2019 12:01
0
Bu nasıl bir aldatmadır ve bu nasıl bir aldanmadır. Katranlaşmışı ak gösterenlere ve gerçeği bildiği halde katranlaşmışa ak diyenlere yazıklar olsun.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN