Back To Top
Bozbey’den Muharrem İnce ile Gürsu çıkarması

Bozbey’den Muharrem İnce ile Gürsu çıkarması

 - Son Güncelleme: 19.01.2019 Cumartesi 18:02
Bozbey’den Muharrem İnce ile Gürsu çıkarması
- A +

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Muharrem İnce ile Gürsu’da vatandaşlarla bir araya geldi

Bozbey, 24 Haziran seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ile Gürsu’da esnaf ziyaretleri yaparak, vatandaşlarla bir araya geldi. Bir fırından cevizli lokum alan İnce, Bozbey’e ikram ederek, fırıncı ile kısa süre sohbet etti. Gürsu’da Sarı Kahve’de çay içen Mustafa Bozbey ve Muharrem İnce, burada vatandaşlarla hem sohbet etiler hem de sorularını cevapladılar. Bir vatandaşın “Gürsu’nun sorunlarını sayabilir misiniz” sorusu üzerine Bozbey, “Gürsu’nun birinci meselesi kentleşmedir. Çevre, ulaşım ve park problemleri, işsizlik ve kenti birlikte yönetememe sorunları vardır” dedi.

Muharrem İnce’nin sürpriz yaparak Bursa’ya geldiğini dile getiren Mustafa Bozbey, “Muharrem İnce yine bir sürpriz yaptı. Talebimizi yerine getirdi. Gürsu Belediye Başkan Adayımız Funda Türkcoş Pekiner ile birlikte buradayız. Bursa’nın adayı olarak Bursalılara teşekkür ederim, bizleri çok sahiplendiler, bizleri destekliyorlar. 31 Mart’ta Bursa gülümseyecek. Bursa’da farklı bir yerel yönetim modeli uygulamak için yola çıktık. Cumhurbaşkanı adayımız söyledi, biz 20 sene Nilüfer’i birlikte katılımcı anlayışla yönettik. Mahalle komiteleri kurarak vatandaşlarla birlikte yönettik. Onların önceliklerini öncelik saydık. Maksadımız aynı şekilde Gürsu da dahil böyle bir yerel yönetim modelini uygulamak. Nilüferde başardık, Bursa’da başaracağız” dedi.

Muharrem İnce de vatandaşlara hitap ederek, “Bana gittiğim yerlerde ‘Bursa’da sürpriz mi oluyor’ diye soruyorlar. Aynen öyle oluyor. Eğer İstanbul’da, Adana’da, Ankara’da, ’Bursa’da bir şeyler oluyor’ diye konuşuluyorsa bu iş olmuştur. Gürsu’da yarım saattir yürüyoruz, burasını çok iyi gördüm. Bozbey’e daha önce söylemiştim ‘Ben her Yalova’ya uğradığımda Bursa’ya gelirim’ demiştim. Haftada bir, 10 günde bir uğrayacağız, gezeceğiz. İnşallah Funda Türkcoş Pekiner ve Mustafa Bozbey belediye başkanı olacaktır. Nilüfer Türkiye’de bir marka, neden Bursa da Türkiye’de bir marka olmasın? Neden Bursa bir Nilüfer olmasın?” diye konuştu.

Minibüsçülerle de buluştu

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Yıldırım ilçesindeki Ertuğrulgazi Minibüs Durağı’nı ziyaret etti. Yoğun ilgiyle karşılanan Mustafa Bozbey minibüs esnafıyla tek tek tokalaştı,minibüsçülerin ikramı olan tavuklu pilavdan yedi.

Çevre mahallelerdeki minibüs durağı temsilcileri de buluşmaya katıldı. Babasının da minibüs esnafı olduğunu söyleyen Başkan Mustafa Bozbey sorunları yakından bildiğini belirtti.

Kendisinin de babasının minibüsünde çalıştığını anlatan Mustafa Bozbey, “Biz minibüs sayesinde okuduk, karnımızı doyurduk. Mesken’de minibüste muavinlik yaptım. Buraların kültürüyle yetiştik. İnsan sevgisini, dayanışmayı buralarda öğrendik. Nasip oldu bu yıllara geldik. Kısmet oldu 20 yıldır Nilüfer’de hizmet yaptık. Nilüfer bugün marka kent oldu. Şimdi yeni bir yola çıktık. Minibüsçü esnafı bugün sorun yaşıyorsa, bilin ki birlikte yönetme anlayışı olmamasındandır. Eğer bu esnafı dikkate almazsanız ve konuşmazsanız o zaman bu sorunları çözemezsiniz. Biz kenti birlikte yönetme adına proje hazırlıyoruz. Biz 20 yıldır birlikte yönetiyoruz. Bursa’yı da birlikte yöneteceğiz. Minibüsçülerin sorunlarını da birlikte çözeceğiz. Elbette herkesin sorunları var. Birlikte oturup karar verip sorunları çözeceğiz. Amacımız herkesi gülümsetmek. Bizler Bursa’nın sorunlarını iyi biliyoruz” diye konuştu.

Ertuğrulgazi Minibüs Durak Başkanı Abdülkadir Üslü de, “Bursa gülümseyen başkan Mustafa Bozbey ile gülümseyecek. Bizleri ziyaret ederek onurlandırdı. Sorunlarımızı iyi biliyor” diyerek ziyaret için teşekkür etti.

BURSA/İHA


(FOTOĞRAF)


X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN