Back To Top
ABD polisinden demokrat vekile tehdit mesajı: Vurulması lazım

ABD polisinden demokrat vekile tehdit mesajı: Vurulması lazım

 - Son Güncelleme: 22.07.2019 Pazartesi 12:36
ABD polisinden demokrat vekile tehdit mesajı: Vurulması lazım
- A +

ABD Başkanı Trump ile ırkçılık tartışmaları ile karşı karşıya gelen Demokrat Kongre Üyesi Alexandria Ocasio-Cortez hakkında bir polis memurunun yaptığı paylaşımda "Vurulması lazım" ifadesi kullanıldı.

ABD'nin Louisiana eyaletinde bir polis memuru, sonradan sildiği Facebook mesajında, "Aşağılık gerizekalı" dediği Demokrat Partili Temsiciler Meclisi üyesi Alexandria Ocasio-Cortez'in "vurulması gerektiğini" söyledi.

Cortez, ABD Başkanı Donald Trump'ın 'Sevmiyorsanız bu ülkeyi terk edip geldiğiniz yere dönün" dediği dört kadın Kongre üyesinden biri.

Gretna kentinde 14 yıllık polis memuru olduğu belirtilen Charlie Rispoli, Perşembe günkü mesajında İngilizce'de hem barda tüm grup üyelerine alınan içki hem de mermi anlamına gelen "round" sözcüğü üzerinde kelime oyunu yaparak "Ocasio-Cortez'in ikincisine ihtiyacı olduğunu" yazdı. Cortez'in daha önce bir barda çalıştığı belirtiliyor.

Rispoli'nin tepkiler üzerine Cuma günü mesajını sildiği, ertesi gün de Facebook hesabını kapattığı belirtiliyor.

"TEHDİT Mİ EMİN DEĞİLİM"

Gretna Belediye Meclisi üyesi Wayne Rau, Rispoli'nin mesajını kınadı ancak bu sözlerin bir tehdit anlamına gelip gelmediğinden emin olmadığını söyledi.

"Dehşete düştüm. Bu sözler Gretna polis teşkilatını temsil etmiyor" diyen Rau, "Mesaja nasıl yaklaşmak gerektiğini bilmiyorum. Bir disiplin soruşturması ya da cezai kovuşturmaya polis müdürü Arthur Lawson'ın karar vermesi gerekir" dedi.

Lowson, nola.com sitesine bu açıklamanın "hafife alınacak bir yanı olmadığını" belirterek "Gerekeni yapacağım. Teşkilatımızla bağlantılı bir kişinin bu tür açıklamalar yapmasını istemeyiz" dedi.

Ocasio-Cortez'in sözcüsü Corbin Trent, Facebook mesajıyla ilgili soruları yanıtlamadı.

Cumhuriyetçi Parti'nin Louisiana eyaleti sorumlusu Tim Schneider da Pazar gecesi yayımladığı açıklamada polis memurunun sözlerinin partisinin değerlerini temsil etmediğini belirtti.

Geçen Kasım'da Temsilciler Meclisi'ne giren ve ABD tarihinde Kongre'ye seçilen en genç kadın üye olan 29 yaşındaki Ocasio-Cortez sık sık ölüm tehditleri aldığını açıklamıştı.

Ocasio-Cortez, Trump'ın dört Kadın Demokrat üyeyi hedef alan açıklamasıyla milyonlarca Amerikalıyı tehlikeye attığını söylemişti.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN