Back To Top
BAE Dışişleri'nden Türkiye'ye sert sözler: Arap ülkeleri için tehdit

BAE Dışişleri'nden Türkiye'ye sert sözler: Arap ülkeleri için tehdit

 - Son Güncelleme: 19.03.2018 Pazartesi 12:55
BAE Dışişleri\'nden Türkiye\'ye sert sözler: Arap ülkeleri için tehdit
- A +

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed al Nahyan Türkiye karşıtı açıklamalarını sürdürüyor. Al Nahyan, Türkiye, İran ve İsrail'in bölge için tehlike arz ettiğini öne sürdü.

Mısır Dışişleri Bakanı Sameh Şukru ile Dubai'de görüşen BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed al Nahyan, geçmişte yaptığı Türkiye karşıtı açıklamalarının bir benzerini yineledi.

Arap bakan, Türkiye, İran ve İsrail'in bölgede agresif tutum sergileyerek Arap ülkeleri için bir tehdit oluşturduğunu söyledi.
Al-Nahyan, daha önce Türkiye ve İran'ın Suriye devletinin egemenliğini azaltmaya çalıştığını ve bu iki ülkenin Suriye'den elini çekmesi gerektiğini söylemişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Al Nahyan'ın açıklamalarına sert tepki göstermişti.

FAHRETTİN PAŞA KRİZİNİ BAŞLATMIŞTI

Zayed, Türkleri 1916 yılında suç işlemekle suçlayan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan Iraklı bir Twitter kullanıcısının paylaşımını kendi Twitter sayfasında paylamıştı.

Arapça tweetde Fahri Paşa adında bir Türk subayının suç işlediği, Araplardan para ve değerli yazmalar çaldığı iddia ediliyordu.

Bu gelişmelerin ardından, çöl kaplanı lakabıyla Medine'yi İngilizlere karşı savunan Fahreddin Paşa'nın ismi ve imza attığı savunma Ankara'da Birleşik Arap Emirliklerinin Ankara Büyükelçiliği'nin olduğu caddeye verilmişti.

 

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN