Back To Top
'Mursi’ye 20 dakika müdahale edilmedi' iddiası

'Mursi’ye 20 dakika müdahale edilmedi' iddiası

 - Son Güncelleme: 19.06.2019 Çarşamba 15:47
\'Mursi’ye 20 dakika müdahale edilmedi\' iddiası
- A +

İngiliz Independent gazetesi, Mısır güvenlik güçlerinin mahkeme salonunda fenalaşan eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye, yere düştükten sonra 20 dakika boyunca müdahale etmediklerini iddia etti.

Eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin mahkeme salonunda hayatını kaybetmesinin ardından, Mursi’nin ölümünde ihmal olabileceği ifade edilmişti. Bu iddiaya bir destek de İngiliz Independent gazetesinden geldi.

20 DAKİKA MÜDAHALE EDİLMEDİ

Gazetede yer alan haberde, Mısır güvenlik güçlerinin fenalaşarak yere düşen Mursi’ye 20 dakika boyunca müdahale edilmediği ve Mursi’nin de bu ihmal sonucu hayatını kaybettiği öne sürüldü.

'İHMAL KASITLIYDI'

Haberde Mısır’da cezaevinde bulunan Müslüman Kardeşler’in lideri İsam El Haddad’ın oğlu Abdullah El Haddad, “Mursi yere düştükten sonra kimsenin müdahale etmesine izin verilmedi” ifadelerine yer verildi. Abdullah El Haddad, “İhmal kasıtlıydı. Tutukluların çığlık atmaya başladıktan sonra gardiyanların yaptığı ilk şey aileyi mahkeme salonundan çıkarmak oldu” dedi.

Ambulansın yarım saat kadar geç geldiğini kaydeden Abdullah, cezaevinde bulunan babası için endişelendiğini dile getirdi.

LONDRA/İHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN