Back To Top
Eskişehir'de deprem! - Son depremler?

Eskişehir'de deprem! - Son depremler?

 - Son Güncelleme: 28.01.2020 Salı 14:44
Eskişehir\'de deprem! - Son depremler?
- A +

Eskişehir'de gece saatlerinde deprem meydana geldi. Eskişehir'de kaç büyüklüğünde deprem meydana geldi? Depremin şiddeti ne? Türkiye'de gerçekleşen son depremler neler? Son 24 saatte Türkiye'de meydana gelen depremler neler? Son depremlere Kandili Rasathanesi'nin internet sitesinden ulaşabilirsiniz..

Eskişehir'de gece saatlerinde deprem meydana geldi. Eskişehir'de kaç büyüklüğünde deprem meydana geldi? Depremin şiddeti ne? Türkiye'de gerçekleşen son depremler neler? Son depremlere Kandili Rasathanesi'nin internet sitesinden ulaşabilirsiniz... 

MANİSA'DA 28 OCAK'TA MEYDANA GELEN DEPREM İÇİN TIKLAYINIZ

Eskişehir'de 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Esklşehir'de 19 Eylül Cumartesi gecesi 1.30'da herkesi korkutan bir deprem yaşandı. 

SON 24 SAATTE TÜRKİYE'DE MEYDANA GELEN SON DEPREMLERE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN!

Eskişehir'de 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı verilerine göre, saat 01.30'da merkez üssü merkez Tepebaşı ilçesi olan 4 büyüklüğünde deprem kaydedildi. Depremin, 5 kilometre derinlikte meydana geldiği belirtildi.

Deprem nedir? Depremin şiddeti nasıl ölçülür?

Deprem, yer sarsıntısı veya zelzele, yer kabuğunda beklenmedik bir anda ortaya çıkan enerji sonucunda meydana gelen sismik dalgalanmalar ve bu dalgaların yeryüzünü sarsması olayıdır. Sismik aktivite ile kastedilen meydana geldiği alandaki depremin frekansı, türü ve büyüklüğüdür. Depremler 'sismograf' ile ölçülür. Bu olayları inceleyen bilim dalına da Sismoloji denir. Depremin şiddeti Moment magnitüd ölçeği (ya da eskiden kullanımda olan Richter ölçeği) ile belirlenir. Bu ölçeğe göre 3 ve altı şiddetteki depremler genelde hissedilmezken 7 ve üstü şiddetteki depremler yıkıcı olabilir. Sarsıntının şiddeti Mercalli şiddet ölçeği ile ölçülür. Depremin meydana geldiği noktanın derinliği de yıkım kuvvetine etkilidir ve yer yüzüne yakın noktada gerçekleşen depremler daha çok hasar vermektedir.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN