Back To Top
Leyla Aydemir nasıl öldü? Davada son durum ne?

Leyla Aydemir nasıl öldü? Davada son durum ne?

Leyla Aydemir nasıl öldü? Davada son durum ne?
- A +

Leyla Aydemir nasıl öldü? Davada son durum ne? Leyla Aydemir'in dere yatağında cansız bedeninin bulunmasının ardından katilin kim olduğu araştırılıyor. 6 kişi gözaltında ve ifadeler ortaya çıkmaya başladı. Son olarak aşiret reisinin bir toplantıda köylülere kızın yürüyerek gittiğine dair söylenti yayılmasını istediği öğrenildi. İşte detaylar...

Leyla Aydemir nasıl öldü? Davada son durum ne? sorularının yanıtı araştırılıyor. Ağrı merkezde yaşayan Şükran- Nihat Aydemir çiftinin kızları Leyla Aydemir, 15 Haziran 2018'de, dedesinin yaşadığı Bezirhane köyünde kaybolmuştu.

Günlerce aranan, bulunması için yurt genelinde seferber olunan Leyla'nın, 18 gün sonra, köye 3 kilometre uzaklıktaki Kurudere mevkisinde su içinde yüzüstü duran cansız bedeni bulundu.

Leyla Aydemir'in ölümüyle ilgili baba Nihat Aydemir'in amcasının oğlu 32 yaşındaki Mehmet Ali Aydemir gözaltına alındı ve 18 Temmuz'da 'kasten öldürme' suçundan mahkemece tutuklandı. Peki Leyla Aydemir nasıl öldü? Konu ile ilgili araştırmalar devam ederken ifadeler de ortaya çıkmaya başladı.

Baba Nihat Aydemir'in kuzeni Erol Dursun olaydan sonra aşiret reisinin bir toplantı yaptığını ve bu toplantıda Leyla'nın ölümü ile ilgili olayı kapatmak amacıyla kızın kendisinin 18 gün boyunca yürüyerek gittiği şeklinde yayılması ve köylülere de bu şekilde konuyu aktarılması şeklinde karar aldıklarını duyduğunu söyledi.

6 KİŞİ HAKKINDA HAPİS CEZASI İSTENDİ

Leyla Aydemir'in ölümüyle ilgili yaklaşık 1 yıl sonra hazırlanan iddianame, Ağrı 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. İddianamede tutuklu Mehmet Ali Aydemir ile Leyla'nın amcaları Musa Aydemir (28), Yusuf Aydemir (42) ve köylülerden B.D. (47) ile eşi H.D. (55), A.A. (37) ve eşi Y.A. (40) hakkında 'çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu, 'iştirak halinde kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan da 14'er yıla kadar hapis cezası verilmesi istendi.

 AŞİRET REİSİ TOPLANTI YAPTI

Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı, olayın aydınlatılması için köylülerin çoğunun ifadesine başvurdu. İddianamede ifadesine yer verilen baba Nihat Aydemir'in kuzeni Erol Dursun, çok samimi oldukları için Leyla kaybolduğundan itibaren her gün Nihat Aydemir'in yanında olduğunu söyledi. Leyla'nın nasıl öldüğünü belirlemek için araştırma yaptığını belirten Dursun'un, olay sonrası aşiret reisinin katılımıyla toplantı yapıldığını anlattığı iddianamede yer aldı. Erol Dursun, şunları söyledi:

"Ağrı merkezde bu konu ile ilgili Bezirhaneli köylülerin konuşmalarında Leyla Aydemir'in cesedinin bulunmasından sonra bizim köyün ileri gelenlerinden aşiret reisi olan Ahmet Aydemir, eski muhtar Dilaver Aydemir ve dede Zeki Aydemir'in katıldığı bir toplantı yapıldığını öğrendim. Toplantıda Leyla'nın ölümü ile ilgili olayı kapatmak amacıyla kızın kendisinin 18 gün boyunca yürüyerek gittiği şeklinde yayılması ve köylülere de bu şekilde konuyu aktarılması şeklinde karar aldıklarını duydum."

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN