Back To Top
PTT Kargo başvuru şartları: PTT kargo 2019’da ne zaman personel alımı yapacak?

PTT Kargo başvuru şartları: PTT kargo 2019’da ne zaman personel alımı yapacak?

 - Son Güncelleme: 11.06.2019 Salı 12:58
PTT Kargo başvuru şartları: PTT kargo 2019’da ne zaman personel alımı yapacak?
- A +

PTT Kargo başvuru şartları merak edilirken, PTT Kargo’nun ne zaman personel alımı yapacağı ise son zamanlarda aranır oldu. Türkiye’nin en büyük posta ağı olarak bilinen PTT A.Ş. için iş başvurularının ne zaman alınacağı sorgulanıyor. Geçen yıl sonuna doğru PTT Kargo personel alımı için ilana çıkmış, fakat bu ilan daha sonra ertelenmişti. Peki PTT Kargo 2019’da ne zaman personel alımı yapacak? İşte PTT Kargo başvuru şartları ve açık pozisyonlar…

PTT Kargo şirketinde istihdam edilmek isteyen onbinlerce vatandaş, PTT Kargo iş başvuru şartlarını, açık pozisyonları ve PTT Kargo iş başvuru ekranına erişmeye çalışıyor. İşsiz olan ya da daha iyi bir pozisyonda iş arayan vatandaşlar kamu personeli olmak için çeşitli yolları deniyor, sınavlara giriyor, başvurular yapıyor. Bu alanlardan biri de Türkiye’nin köklü şirketlerinden olan PTT kurumu. PTT’de işe girmek isteyenler başvuru şartlarını, ne zaman personel alımı yapılacağını ve başvuru ekranının ne zaman açılacağını sorguluyor. İşte PTT Kargo ile ilgili detaylar…

PTT KARGO PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

PTT personel alımı ile alakalı henüz bir açıklama yapmadı. PTT'de işe girmek isteyen vatandaşlar da PTT'nin ne zaman personel alımı yapacağını araştırıyor. PTT'nin personel alımı ile alakalı 24 Aralık 2018 tarihinde yaptığı resmî internet sitesinde paylaşılan son güncel açıklama şu şekilde:

“PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri Anonim Şirketi, yüzde 100 PTT A.Ş. İştiraki olarak nakit taşıma hizmetleri (banka ve finans kurumları, kuyumculuk ve mücevherat, perakende zincirleri, kamu kurumları, eğlence ve spor aktivite şirketleri vb.), nakit işleme hizmetleri (banknot işleme, madeni para işleme, ATM nakit hazırlama ve kasalama), ATM hizmetleri (nakit ikmal ve nakit zarf toplama, diğer teknik ve operasyonel hizmetler), değerli kargo lojistik hizmetleri kapsamında para ve değerli taşların taşınması ve pazarlanmasına yönelik faaliyet yürütmek üzere kurulmuştur.”

“Yürütmekte olduğumuz ve kısa vadede gerçekleştireceğimiz projelere yönelik acil insan kaynağı ihtiyacına binaen iş ilanına çıkılmıştır ancak yeni faaliyete geçen İştirak Şirketimizin yapılanma, şubeleşme ve yatırım süreçlerini planlama aşaması devam etmekte olduğundan personel alımına ilişkin söz konusu ilan geçici bir süreliğine ertelenmiştir.”

19-06/11/ptt-kargo-basvuru-sartlari-ptt-kargo-2019da-ne-zaman-personel-alimi-yapacak.jpg

PTT İŞ BAŞVURU ŞARTLARI

On sekiz yaşını tamamlamış ve otuz beş yaşından gün almamış olmak. 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsamında yer alanlar ile PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olmak. 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. Kamu haklarından yasaklı bulunmamak. Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak. Fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar, cinsel saldırı, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından ceza almamış olmak, Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek. Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak. Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak. Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak. Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak. Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN