Back To Top
Mehmet Genç anlaşılmazsa…

Mehmet Genç anlaşılmazsa…

 - Son Güncelleme: 17.11.2019 Pazar 08:18
- A +

Mehmet Genç’i tanıtmaya gerek var mı? Hele sayın Cumhurbaşkanı’na tanıtmaya gerek var mı?

2015 yılında bir hafta arayla iki kere onun elinden ödül almış bir isim Mehmet Genç.  2015 Yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri kapsamında, sosyal bilimler ve tarih alanında, ve Uluslararası Akademi Ödülü kapsamında, Sosyal ve Beşeri Bilimler kategorisinde, ödülünü bizzat sayın Cumhurbaşkanının elinden almış bir isim. O törende ödül alan bilim adamları için Cumhurbaşkanı’nın kurduğu cümle şöyle:

“Kökleri bu toprakların derinlerine uzanan, mazisi bu milletin geçmişine giden, eserleri buram buram kendimiz, özümüz, mayamız kokan bu değerli kültür, sanat ve ilim insanlarımızı bir kez daha saygıyla selamlıyorum.”

Bilmelisiniz ki buraya kadar yazdıklarım Mehmet Genç’i ifade etmeye yetmez. Ne aldığı ödüller bunlarla sınırlı ne de Mehmet Genç hocanın ilmi müktesebatı bu satırlarla kuşatılır. Türk ilim hayatının yüzakı bir isimdir Mehmet Genç.

İşte o hoca, bugünlerde öğrencilerine ders verdiği Şehir Üniversitesi hakkında bir açıklamada bulundu. Açıklamanın üslubu, derin bir sitem – serzeniş ihtiva ediyor. Bu çapta bir insanda gönül kırıklığına yol açmak hayra alamet değildir.

Ne demek şu: “Yeni bilgi meydana getirmek bizim üniversitelerimizde çok nadir bir vakadır. Şehir Üniversitesi ise bu suçu işlemiş üniversitelerimizin başında geldiği için bu cezayı galiba hak ediyor.”

Az sonra Genç Hoca’nın videoya kaydedilen konuşmasından geniş bir bölümü sizlerle paylaşacağım. Ama burada öncelikle bu seslenişin hiçbir yerde olmasa bile Beştepe’de, sayın Cumhurbaşkanı nezdinde bir yankı uyandırması dileğimi belirtmek istiyorum. 

Hoca yukardaki cümlenin altına şunu eklemiş: “Yeni bilgiler meydana getirmek üzere 10 senedir bu yöndeki sebatı ısrarla sürdüren bir üniversitedir. Bilgilerimize yenilerini katmak istiyordu. Bu haddini aşmak sayıldı. Onun için kapatmaya yöneldiler.”

“Haddini aşmak… ve kapatılma tehdidi…” Nerede? Türkiye’de. Hangi iktidar döneminde? Ak Parti iktidarı döneminde… Kimlerin eğitim vermesini engelleyeceksiniz? “Eserleri buram buram kendimiz, özümüz, mayamız kokan bu değerli kültür, sanat ve ilim insanlarımızı”n, yani Mehmet Genç gibi hocaların ders vermesini engelleyeceksiniz.

“Üniversitelerin başlıca iki fonksiyonu var, birinci fonksiyon mevcut bilgilerin alanını genişletmek, yeni bilgiler elde etmek. İkincisi oluşan bilgi stokunu topluma özellikle gençlere transfer etmek. Birinci fonksiyon araştırma, ikinci fonksiyon ise öğretim. Araştırma pahalı bir şeydir. Hem çok para ister, enerji ister, fedakarlık ister ve sonucunu kestiremezsiniz. Uzun zaman, çok para harcarsınız ve bir sonuca ulaşamayabilirsiniz. Onun için bu lüksü, hala Batı dünyası kendi tekeline almış bulunuyor. Batı dışı dünya ise Batı’nın elde etmiş olduğu bilgileri öğretmekle vaktini geçiriyor. Bu daha ucuz ve daha kolay.

Türkiye’deki üniversitelerin sayısı 200’ü geçti, devlet ve vakıf üniversiteleri olmak üzere. Bunların da çoğunun belki de hepsinin asıl fonksiyonu, mevcut bilgi stokunu daha doğrusu Batı dünyasının meydana getirdiği bilgileri tercüme edip gençlere ve topluma aktarmaktır. Yeni bilgi meydana getirmek ise bizim üniversitelerimizde çok nadir bir vakadır.

Şehir Üniversitesi ise bu suçu işlemiş üniversitelerimizin başında geldiği için bu cezayı galiba hak ediyor. Yeni bilgiler meydana getirmek üzere 10 senedir bu yöndeki sebatı ısrarla sürdüren bir üniversitedir. Bilgilerimize yenilerini katmak istiyordu. Bu haddini aşmak sayıldı. Onun için kapatmaya yöneldiler.” 

Şöyle bitireyim: Mehmet Genç gibi ilim adamları her zaman konuşmaz. İşte konuştu. Onun Türkiye’deki genel üniversite hayatı için söyledikleri de önemli, Şehir Üniversitesi için söyledikleri de… “Yeni bilgi üretme çabasında olan sınırlı sayıda üniversitemiz var, bunlardan birisi de Şehir Üniversitesi. Bunu haddi aşmak gibi görmeyin. Haddi aşmak gibi görüp kapatmaya yeltenmeyin.” diyor. Benim böyle bir tercüme yapmam bile doğru değil. Hoca’nın sitemi anlaşılmalı ve gereği yapılmalı. Değilse bir daha ödül verecek Mehmet Genç bulunamayabilir.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 08:39
Ben anlasilmadim birsey olmadi!
KARAR OKURUyum 17 Kasım 2019 21:15
Çok yazık! Bu kadar başarılı bir üniversite, başarılarından dolayı ödül almış hocalar, ve pırıl pırıl öğrenciler, böyle kötü muameleyi hakketmiyor, Allah yardımcıları olsun! Haksızlığa uğrayan herkesin ahları, haksızlık yapan herkesi bulsun! Hem bu dünyada hem öbür dünyada rezil ve sefil olsun inşallah! Amin.
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 19:59
Dünyada tek bir bilgi kaynağı vardır o da x kişinin bize söyledikleri gerisi yalan dolan ve dış güçlerin oyunudur
Sorgulayan 17 Kasım 2019 16:59
Arada bir komplo teorileri kurarım: Davutoğlu'nun prim yapması için mağduru oynaması ve bu mağduriyetin çeşitli şekillerle AKP'lilerce artırılması gerek. Yoksa karşı kamplarda tetikte bekleyenler var. Komplo teorisinin geçersiz olduğu varsayılırsa, ortada vahim bir durum var. Bilgi üreten ve ürettiklerini biriktirip paylaşan bir kurumun yok olması onun yerine başkalarının geçmesi demektir. O başkaları nedir, kimdir? Ortadoğu'da nasıl bir siyasi ve dini yapının güçlenmesi istenmektedir? Bu yapı şiimi, sünnimi olacaktır? Hay Allah! Bunun üniversiteyle ne ilgisi var? Bu da mı komplo teorisi?
Karar Okuru 17 Kasım 2019 19:11
0
Ortadoğulu bir kafanın kendinden kaynaklı yetersizlik nedeni ile pek bilgi filan üretmesi mümkün değil kendi aralarında alavere dalavere idare eder, her mağduriyette ağlar, eline güç geçince zalimleşir.
Abdullah Çevik 17 Kasım 2019 15:43
Ne saflık değil mi? yapan eden belli üstelikte suçsuz görüyorsunuz ama hala arkanıza atıp bilmemezlikten geliyorsunuz: birde medet umuyorsunuz Belki de en iyisini doğrusunu siz biliyorsunuz ama konjonktür gereği değil mi! herneyse biz haber verelim biz.. herşey ama herşey günbegün kötüye gidiyor kötüye...
cemil 17 Kasım 2019 14:55
ÖZEL hastahane, özel üniversite özelller hele toplu para yatırıp emekli olma. Yıllar önce ziraat bankasından emekli olmuş müfetiş bir yakınım vardı bu topluca para yatırılarak erken emeklilik bu ülkeye çok zarar verir, bu çeşmenin suyu nereden gelecek demişti. Özel hastahane ve eğitim yerleri devletin sırtına biner işe aldıklarının maaşını verir geri kalanı ceplerinde kalır, çalıyorlar bu yıl özele ilk kez hasta yatırdık 120 bin tl aldılar tedavi sonuçsuz kaldı ve ödediğim paranın faturasıda sahte çıktı. hastahaneler ticarethaneye dönmüş.
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 14:23
Siyaset gönül ve gözleri kör eder. Menfaat kuyruğuna basmayıverin seyredin gümbürtüyü. Memleketi bile yangın yerine çevirir.
musto 17 Kasım 2019 12:00
Rektör Ömer Dinçer Başbakanlık müstaşarı milli güvenlik konseyinden fetönün mücadele edilmesi gereken tehlikeli bir yapı olduğuna dair karar alınıyor,Hukuki sorumluluğu ben aldım,siyasi sorumluluğu Başbakan aldı kararı uygulamadık, rafa kaldırdık.Alınları secdeye gidiyordu.Her alnı secdeye gidenin Tanrıyamı ,şeytanamı secde ettiğini ölçer aletinmi var.Davutoğlu 4 bakanına yolsuzluktan şaibe bulaşmış yargılama yolunun açılması için oylama yapılıyor başbakan katılmamak için yurt dışına çıkıyor.Pislikler ortalığa dökülmesin Davamız zarar görmesin.Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 14:21
2
iki yanlış bir doğru eder mi?
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 11:54
Bu dönen fırıldaklar herkesin başına geliyor ve aslında yıllar önce iktidar ve avaneleri feto aracılığıyla birçok insana ve kuruma yapıldı. Zerre ses çıkarmadınız yada yumuşaktan üstü kapalı şeyler söylediniz. Şimdi sizin taraf kurumlarına ve şahıslarına da sıra geldi ne yazik ki ve sesinizi duyurabileceğiniz bir kurum ve yargı da kalmadı. El birligiyle bunu becerdiniz. Kusura bakmayin ama bunlar daha iyi günlerimiz..Siz hala yıllardır yaptığınız ve bir işe yaramayan yapıcı eleştiri'lerinize devam edin.Saygılar.
Karar Okuru 17 Kasım 2019 19:24
0
Güzel yorum ancak anlayacak kafa olsa idi buraya getirdikleri yola girmezlerdi. Ortadoğunun yetersiz, haset dolu zavallı anlayışı bu. Ne anlatsanız boş! Bu yetersizler üretmez üretenin ekmeğine göz diker sonra da din iman hadi canım!,
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 11:33
Bazı arkadaşlar yanılıyor. Hedef syn Davutoğlu değil, hedef kaliteli bir üniversite olan şehir üniversitesi. Çünkü o kadar uğraşa paraya rağmen, onca üniversiteye rağmen şehir gibi bir üniversiteleri yok
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 22:19
1
Şehir üniversitesinin neyi var. İçi boş değirmen gibi. Geleni övütüp un yapıyor ve fırına gönderiyor. Tıpkı diğerleri gibi.....
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 11:04
Ne universiteymis be! Aloo bu ulkede bankasyada para artisi gorulmemistir diye rapor oldugu halde teror orgutunun bankasina para yatirdigi icin yardimdan mahkumiyet alan universiteliler var!! Akliniza.... Vicdaniniza...
e.k 17 Kasım 2019 10:30
Belkı konu dısı. Ama Sn Erdogan ın bır konusmasında da hamaset olmasın Allah askına. Bıktık , gına geldı. Sehır Unıversıtesının dustugu durum utanc verıcıdır. Ancak Akp nın bundan utanacagını zannetmıyoruz. Sn Erdogan dan ızınsız bu pespayelıgın yapılmayacagı bellı. Merak etmeyın kayyum adı altında tek ozelıgı yalakalık olan bırını koyarlar. Oradakı ısıgı sondururler...
Takipci 17 Kasım 2019 10:22
Gec kalmis bir uyanis...
Garip yolcu 17 Kasım 2019 10:16
Çok merak ediyorum sayın yazar ve okurlar herşeyi çok biliyorusunuz cevabınız var mutedeyyin bir yazar olan siz örtüye yapılan saldırılar edilenç çirkin küfürler çocukları secde ettirmeler merakla bekliyorum bir satır yazarsınız diye ama karar yazarları ve okurlarını Erdoğandan başka bir problemleri yok gece gündüz onla meşgul insan ellini vicdanına koyup konuşur doğrularıda yanlışlarıda söyler
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 22:24
1
Sende gece gündüz örtüyle meşgulsün. Hayırdır bir sıkıntı mı var... Çocukları kimin nasıl secde ettirdiğini biz çok iyi biliyoruz. Sen hiç merak etme...
Karar okuru 18 Kasım 2019 03:55
0
Sayin Garip yolcu, bir isi ortada cikip “ Ben ve yakin cevrem herseyi en iyi bilir” derse, bizim evin kosesindeki arsaya yapilacak insaatla bile ilgilenirse, yasama, yargi, yurutmeye tek kisi bakarsa her turlu elestiriye acik olacak... Bu bahsedilen Universite ye yapilanlarin “Birileri” tarafindan bilinmiyor oldugunu soylemek bayagi bir naiflik olur. Buradaki yazarlar ve okurlarin Erdogan dan baska problemleri olmamasindan ziyade, Erdogan in onlardan baska problemi yok derseniz daha dogru olur…
Ali Desidero 17 Kasım 2019 10:12
"Bir daha ödül verecek Mehmet Genç bulunamayabilir" Sanki umurunda! Yapılacak iş belli.Bakın Hak İş,Türk İş,Disk,Memur Sen,Kamu Sen,Tüsiad,aydınlar,yazarlar,öğrenciler saraya meydan okuyacak Ya adalet,hak,hukuk ya kaos diyecek.Adam gemi azıya aldı Trump ve Putin'den korktuğu kadar, ne halkından nede Allah'tan korkmuyor.
Okuyucu 17 Kasım 2019 10:10
Sayın Taşgetiren, Darbeler bitti diyorduk fakat yanılmışız artık bundan sonra sivil darbelerle karşı karşıyayız. Bu millet öyle aziz bir millettir ki 15 Temmuzu canı ile birtaraf ettiyse elbette bu sivil darbecileride sandıkta birtaraf edecektir. Sabır en büyük silahımızdır.
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 22:26
1
Ne sivil darbesi be hem oy ver hem sivil darbe diye konuş... Reis en iyi siyasetçidir an itibariyle...
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 09:33
Hocam Şehir Üniversitesinin suçu büyük: "Bilgi üretmiş".Vicdanı taşlaşmış kafatasının içinde malum organ olmayanların asla tasvip etmeyeceği birşey.
GİRESİNLİ 17 Kasım 2019 09:07
Ne kadar yazık.Acı bir gerçek.Ülkemiz ;İsraf,betonlaşma,rant,popülist söylem ve politika, siyasetin her şeyin önüne geçtiği bir ülke oldu maalesef.Bilim ve aklı vicdan ve insafı önceleyip , hurafelerden menfaatperetlerden kurtarılmadan ahlak ve din eğitimi ehillerince ve siyasete malzeme etmeden verilmeden bu ülkenin batışı durdurulamaz.
Okur 17 Kasım 2019 08:58
Bilim, sanat, mimari gibi toplumun ve devletlerin her açıdan zenginlesmesini sağlayan işlevler, sınır kabul etmez. Benim istediğim yada senin, onun istediği gibi olsun denirse kadük kalır. Osmanlı, Amerika gibi büyük devletler bu aykırı da olsa kişi ve yapılara zemin açmış, bu sayede devlette sağlam bir zemine oturmuştur. Biz de büyük bir devletiz. Korkmadan çekinmeden gerçek bilim ve sanatla yuzlesebilmeliyiz. Bu bizim temelimizi saglamlastiracaktir.
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 22:28
0
Kadük ne kurban. İçilirmi koklanırmı? (Süslemek için yazmışsın ama uymamış)
Karar Okuru 17 Kasım 2019 08:57
Mehmet Genç kim? Konuşmazmış şimdi konuşmuş!! Keşke zamanında konuşsa idi. Zaten memlekette bilim ve akıl yolunda akademisyen kalmadı ki. 80 lerden beri akla ve liyakate değil camiye, cumaya, duaya bakıldı. Avrupada gerçeklere orta çağdan sonra çakılan bağnaz hirıstiyanlığın 500 yıl gerisinden gidiyoruz. Hoca diye ekrana gelen zevatın sakızın orucu bozup bozmayacağını konuşmaktan öte bir yanı yokki kin ne ile bilgi üretsin.
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 08:57
Sayın Yazar, sanki ülkede benzer olaylar hiç yaşanmamış, marifet her daim iltifat ile karşılanmış gibi yazmışsınız. Oysa bu olay bu memlekette vaka-i adliyeden. Tabii "bazıları" nın başına geldiğinde sayılmaz, onların bu memlekette hayat hakkı zaten yok. Bu yazdıklarınızı; benzer olaylar başkalarının başına geldiğinde yazsa idiniz, bir kıymeti olurdu. Ama başkalarının acı ve sıkıntılarını görmeyip, kendi yandaşlarının sıkıntılarını nazara vermek; hadi öyle diyeyim, en azından çifte stadartlılıktır. Ama kime söylüyorum ben...
Karar Okuru 17 Kasım 2019 08:43
Yeni bilgi üretmek!! Şehir Üniversitesi! Batının ürettiği bilgiye bağlı kalmamak!! Bunları şeyh diye birilerinin peşine düşen cehalet kültürü ile olmaz. Kafadaki kilit kalkmadan zihin çalışmaz. “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” diyen anlayışa beddua okuyacaksın, “Muassır medeniyet seviyesinden nefret edeceksin sonra Şehir Üniversitesinde bilşm üreteceksin. Hadi canım sende! Ağlarız şu alami islamın hali pür melaline!
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 22:32
0
Vay seni yaradana kurban olayım. Senin gibilerin varlığı yaşamama umut oluyor. Yalnız değilim diyorum
Deli Emin 17 Kasım 2019 05:25
Mehmet Hoca ve siz sözü neden dolandırıyorsunuz!Zaten Recep bey üniversite üzerinden davutoğlu'nu vazgeçirmek için baskı yapıyor.Yani sizler, hocalar vazgeçirin bitsin bu iş! Ya da gidin Trump'a şikayet edin. Bak NASA çalışanı Serkan'ı nasıl kurtardı. Yanlış kapıyı çalıyorsunuz.Ya RTE bunu yurt içinde herkese karşı yapıyor.Ama Kapıkule dışına çıkınca nını nı nım! Trump muhteşem bir C. Bşkanınız var diyor.Allah yaptıklarınız kaderiniz olarak boynunuza dolandım buyuruyor mu! İsra/13 de. İşte boynumuza dolanan RTE, Fetö sizlerin el ve dilleriniz ile yaptıklarınız!Kızmayın. Daha bu iyi günler!
Karar Okuru 17 Kasım 2019 08:47
1
Geri kalmış kafa denince de kızıyoruz. Elaleme verir talkımı kendi yutar salkımı misali dün verdikleri destekleri ile gelinen günden şikayet yok mu ancak ortadoğunun bu ümitsiz coğrafyasında olur.
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 05:11
Varak-i mihrü vefâyı kim okur kim dinler...
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 04:38
Sn taşgetiren yazıyorsunuz çiziyorsunuz fakat hakikati bu milletten gizliyorsunuz. Dönen dolapları net yazın....şahıslardan değil allahdan korkup hakikati haykıralım ...
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 11:57
0
Bam teline bir türlü vuramıyorlar nedense..
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 18:40
0
Bam teline elektirik verilmis dokunan carpilir
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 03:13
başkalarının uğradığı haksızlıklar acılar karşısında hep suskun kalan hatta onları suçlayan müselmanlar yeni yeni bir şeyleri anlıyor galiba.anladıklarını da sanmıyorum ya..
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 11:12
1
Aynen katılıyorum sizler dilsiz şeytan oldunuz ve hala etrafından dolaniyorsunuz. Onun için asla hareketimizin başarı şansı yok.%0,5 lik Perinçek kadar cesaretiniz yok.genel cümleler.hep düşmanimin düşmanı dostumdur kafası. imamoglunu,Kemal'e guzellemeler yapmalar,armut piş ağzıma düş ya bir bitmediniz.korkaklar tarih yazamaz.
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 03:01
Sayın değerli yazarımız bunun kolayı var.Sayın davutoğlu benim bş fikrim yok parti kurmaktan vaz geçtim diyecek ve özür dileyecek bakın bir gün içinde her şey düzelir.. Siz kim oluyorsunuzda yeni bilgiymiş siyasetmiş öyle şeyler icat ediyorsunuz en doğrusu benim dediklerim. Ya benimle olursunuz yada boğarım haaa ben ümmetin başıyım
KARAR OKURUhoca 17 Kasım 2019 02:48
Ahhhh ne acı bi durum müslümanların düştüğü duruma bakın.ahmet hoca yeni bir parti kuracağım dedi ,yola çıktı tayyip bey başta akp liler adamı linç etmenin derdine düştüler,bi araba düşünün yedek lastıği varsa sahibi için avantajdır uzun yolda lastik patlarsa stepleydi çıkarır takarsın yoksa ne yapacak,sayın erdoğan 70 yaşına girdi muhtemelen bidaha seçim kazanamaz çünkü artık umut vaadediyor,bırakın da muhafakarlar içinde ahmet hoca gibi bi lider çıkmış yedekte bekliyor yola onunla devam edelim, yoksa kemalistler pusuda bekliyo bidaha 28 şubatlar yaşayabiliriz. İnatçılık devam ederseişimizzor
Zahmet ÇEKER 17 Kasım 2019 08:38
1
"....yoksa kemalistler pusuda bekliyo bidaha 28 şubatlar yaşayabiliriz..." korkutmalarıyla bu ülke neler yaşadı. Hatırlayın 'askeri vesayet var- darbe yapacaklar' diye kimlere oy verdik. Bırakalım artık vehameti ülke uçuruma sürükleniyor.... Vesselam...
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 13:57
1
Kemalistler kim kardeş... sen Atatürkü asker ve lider olarak seven halk ile üç beş putçu adamı karışıtırma bakalım. Korkutarak bir halt yiyemezsiniz. Bırakın çomak sokmayı da bu millet birbirini tanısın ve biraz kaynaşsın. O zaman kendi liderlerini zaten çıkaracaktır. Yetti ayakbağı olmanız.
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 01:41
Genel gidişatın olumsuzlugunu gormeyip tekil olaylar üzerinden günü kurtarmaya çalışmak çok acı diyelim ki bu feryatlar Saraydan duyuldu ve ŞEHİR üniversitesi kurtuldu o zaman sevinecekmiyiz Ahmet Bey yer yer bazı hakikatleri dile getirmeye çalışıyorsunuz bu ortam içerisinde bu bile takdire şayan ama bu bir entellektüel duruşu değil zaten şu yaşananlar bize islami camiada gerçek anlamda bir entellektüelin olmadığını gösterdi. Asıl acı olanda bu yıllardır bizim dev olarak gördüğümüz insanlar maalesef tam bir hayal kirikligi
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 11:34
1
Yaaa... Aynen öyle. Entelektüellik kim, İslami camia kim...
Ömer 17 Kasım 2019 01:17
Şehir üniversitesinin peyderpey kapatılmaya doğru gitmesi; ülke olarak bizim de bataklıkta bogulmaya doğru gidisimizin hızlanması demek.Sadece halk bunun farkında değil. Nasıl farkında olsun ki; Karar gazetesinden başka bunu yazan , duyuran var mı?
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 01:13
Mehmet genç de kim bir Ergün diler bir yiğit bulut edermi
KARAR OKURU 18 Kasım 2019 00:10
0
Bir riyakar bir milletiz,bazen açık havada 8-10 arkadaş masaları birleştirip sohbet ediyoruz, bakıyorsunuz bütün hazirun reisin adalete verdiği zarardan söz ediyor,vicdanları sızlatan KHK hikayeleri anlatıyorlar ama seçimde 2 kişiden 1 rinin oyunu alıyor!!!!
okur 17 Kasım 2019 00:55
"Sustular ve sıra onlara geldi" Ruşen Çakır Mehmet Genç hoca çok konuşmazmış, sıra kendisine gelince konuşmuş, çok ilginç.
Doç dr 17 Kasım 2019 09:03
1
Hak ettiniz demeyeceğim. Fakat şimdi ses çıkaracak adam kalmadı. Şu meşhur Alman papazın hikayesini bilirsiniz.
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 00:30
SEVGİLİ ÜSTADIM Hedef ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ DEGİLKİ. Hedef AHMET DAVUTOĞLU BEYDİR.milletimizin Davutoğlu beye karşı artan teveccühü devam ettiği sürede bu gibi olaylar artarak devam edecektir.MEHMET GENÇ BEYİN feryadı umarız birilerini uyandırır. Ama uyanmazlarsa ilk seçimde hüsranla uyanırlar.
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 00:17
Acıma dilenmek... Zavallı bir çaba.
KARAR OKURU 17 Kasım 2019 11:35
0
Tavır koyamayan bir kişi başka ne yapabilir ki?
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN