Back To Top
Bütün putları kırdık sıra sandıkta mı?

Bütün putları kırdık sıra sandıkta mı?

 - Son Güncelleme: 09.04.2019 Salı 09:18
- A +

Şu sıra, garip şeyler döndüğü hissine kapılan tek kişi AK Partili Ali İhsan Yavuz değil. Tekrar sayımlarla kapanmayan farka baktıkça onun hissettiği garabet, yaygın bir duyguya dönüşüyor giderek...

İstanbul’da İmamoğlu’nun kazanma ihtimali, bütün anketlerde ciddi görünüyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu sebeple bütün anketlerin ciddi yanılacağını söylemişti. Yine de Yavuz, uğradığı sürprize inanmak istemiyor.

Aksi kanıtlanıncaya kadar İmamoğlu’nun kazandığını kabullenmek kolay değil. Şüpheye düşmesini, ‘bir daha sayın, iyice sayın, gerekirse seçmene tekrar soralım, son kararı mı, baştan sayın’ diye üstelemesini anlayabiliyorum.

Gelip içine oturmasına mani olamadığı o garip hissin adını da koyabiliyorum. ‘Bir yanlışlık var, bu doğru olamaz, mutlaka bir kumpas vardır altında’ işkilliği...

Onunkinin adını koyabiliyorum da kendi içimdeki o tarifsiz duygunun adını koymaya aynı rahatlıkla muvaffak olamıyorum. Somutlaştırmaya çalışırken ağzımdan gayri ihtiyari ne dökülsün: Bütün putları kırdık, hepsi bitti de put kırıcılarımızın önünde yalnızca demokrasi putu mu kaldı ki!...

Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in ‘mazbata fetişizmi’ kavramsallaştırması yol açmış olabilir bu hislerin bende açığa çıkmasına. ‘Putları kıra kıra, tabuları yıka yıka kitabın orasına kadar geldik mi’ sorusu, belki de eski fobiler şeklinde dışavurdu kendini, Freud bilir doğrusunu.

Her neyse, sandığı tabu olmaktan çıkardık çıkaracağız gibi bir güçlü his yokluyor sanki ortalığı.

‘Ne sandıkmış be arkadaş, tutturdular sandık da sandık, milli iradeyi putlaştırıyorlar, seçimi tabulaştırıyorlar, ahir zamanda her yerden biteceği haber verilen tağut fitnesine çevirdiler demokrasiyi’ isyanının patlak vermesi an meselesi gibi...

‘Nedir yahu bu sandık kutsaması, bıraksan tapmaya başlayacaklar, dinleri imanları sandık olmuş’ çıkışlarının altyapısı mı olgunlaştırılıyor ne?

Bu izlenimi veren kimi boş teranelerin, gösterişli konuşma merakından başka bir anlam taşımadığı aşikar halbuki.

Fakat aynı gösteriş budalalarının, yarın da putperestlikle savaş şovu sergilemeye kalkmayacağı ne malum mu!

Tabulara karşı cihat başlatma çağrılarının eli kulağında olmasın mı; sandık, zındıklıkla mücadele kapsamına alındı alınacak mı yani?

Orada durun işte; şamata tabii ki, gırgıra vuruyorum. His dediğim, içimde bastıramadığım hınzırlık. Vesvese değil. Kuruntuya gerek yok. Gıdıklasa gıdıklasa alaycı muziplikleri gıdıklar böyle lafazanlıklar. Mukallitlere malzeme olacak demagoglukların korku kaşıdığı nerede görülmüş. Hadisenize, gülüp geçin siz de...

Ha, ‘zafer hırsızlığı, sandıkta organize usulsüzlük, oylara örgütlü müdahale, komple çalınmış seçim’ türü suçlamaların şakaya gelir yanı yok diyorsanız, yerden göğe haklısınız. Acı acı nesine güleceksiniz elbette.

Fakat aslı varsa korksun bu suçların failleri. Tek suçunuz oy vermekse, ne yaptığınızı da biliyorsanız örgütlü suça sokulmaktan niye korkasınız!

Sokak çağrısı yokken ‘sokağa çağırıyorlar’ suçlamasına muhatap olmak, nasıl korkutmadıysa kimseyi...

‘Muhalefet kazanırsa teröristler basar şehri, sokaklar karışır, anarşi ve kaos çıkar, Venezuela’ya döneriz, sistem çöker rejim bunalımı doğar’ senaryoları nasıl haklı çıkarılmadıysa...

Doğrulayacak bir yanlışa tevevssül etmeyenler müsterih olsun, altı boş afaki suçlamalar bundan sonra da havada kalır.

Kışkırtmalara, provokasyonlara, tahriklere tıkayın kulaklarınızı; siz görmezden duymazdan geldikçe gerçekleşme şansı bulamazlar.

Ama dokunuyor, ağırınıza mı gidiyor! Asap bozarak tepkilere oynamaya dayalı bir sinir harbinin tam ortasındasınız. İster iktidara ister muhalefete mensup olun; sükunetinizi koruyun ve sadece yakışan karalamadan korkun. Sinirlerinize hakim olduğunuz sürece ne yapılsa ne edilse boş.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
metin 11 Nisan 2019 13:00
Bu ülkede saçmalama özgürlüğü var.
Seçim şaibeli... 09 Nisan 2019 23:38
İmamoğlu ilk gece 29.000 oy farkla kazandım demişti. Şimdi 14.000 oy fark var diyor. Bu da gösteriyor ki 15.000 oy çaldıklarını açık açık kabül ediyor.
ramazan gün... 09 Nisan 2019 21:54
(3)bu söyleyeceğimi başka türlü layıkıyla aktaramayacağım için zira duygudur aslolan, uzayacak... 89 filan, kartalla gidiyoruz. trafik çevirdi. arabayı kullananla konuşuyorlar benden yaşlı ama adaşız. rüşvet işi, zira araba yüklü.. polis 'sen gel dışarı, ÇOCUKLARIMIZA ÖĞRETMEYELİM BULAŞTIRMAYALIM BU İŞLERİ' diyor.. ekremi görüyorum. ÇOLUĞU ÇOCUĞU TOPLAMIŞ dümen işi olan (hadi ama, aramızda öyle olduğunu biliyorsun) anıt kabire gidiyor.. anladın, uzamasın..
ramazan gün... 09 Nisan 2019 21:48
(2)bir sürü chp adayı varken, muharrem ve gürsel başta.. kendisi aday olmayacağım mı ne demiş ayrıca... birden kılıçdaroğlu bunun evine gidiyor ve görüşüyor. sonra çıkıyor aday diye; kim ülen bu küpez?. gürsel, partinin indragandi işlerinin yöneticisi.. muharrem öyle böyle bir performans göstermiş, bu kim ilen?. bu da dursun kenarda, bu iki..
Menderes YILDIRIM 09 Nisan 2019 21:09
Akif Bey; İhtimal vermiyorum ama YSK değil, AKP İSTANBUL da seçim yenilenmeye kalkışacak olursa ! ! ! Ekrem İmamoğlu Beyden istediğim 1) İstanbul Seçimlerine Katılmamalı. 2) Seçim boyunca MİLLİ İRADE MİTİNGLERİ Yapılmalı ve anlatılmalı. 3) Halka İstanbul da Seçim Kazanmak için YSK + AKP + MHP lilere Kaç Oy Gerektiği - Kaç Oy Fark % Gerektiği sorulmalı. 4) İstanbulluların Sandığa gitmesi ama OY PUSULASINA MİLLİ İRADE YAZMALARI istenmeli 6) Tüm Türkiye de CHP + İYİ Parti Milli İrade Mitingleri Yapmalı. Saygılarımla
Menderes YILDIRIM 09 Nisan 2019 20:57
Akif Bey; 31 Mart seçimlerinde AKP nin aslında Binali Bey den kurtulmak için İstanbul B.B.B. kaydırıldığını düşünenlerdenim. Tabi bu düşünceme AKP liler ve bazı kişiler karşı çıkacak ama inanın ileride TARİH tam düşündüğüm gibi yazacak. Bugün yorumumu beğenmeyip kırmızı ya boyayacaklar? TARİHİ NASIL DEĞİŞTİRECEKSİNİZ? Binali beye KÜRSÜDE KENDİ PROJELERİNİ bile halka anlattırmadılar, Tayyip Bey ANLATTI. Bu Şu demek ti, Binali Bey, Konuşamaz, Anlatamaz, bunu bile beceremediğini İSTANBUL seçmenine GÖSTERDİLER.
Menderes YILDIRIM 09 Nisan 2019 20:54
Akif Bey; AKP li Yöneticiler + AKP li Seçmenler + MHP li yöneticiler + MHP li seçmenlere SORUYORUM İstanbul da SEÇİM KAZANMAK için, 1) Kaç Oy Almak GEREK? 2) Kaç Oy FARK GEREK? 3) Kaç Oy % Oy GEREK? 4) Kaç Oy % FARK GEREK? İstanbul da 31 Mart Seçimlerinde Aynı Seçmen - Aynı Sandık - Aynı Zarf - Aynı Sandık Görevlileri İlçe B.B. ve İlçe B. Meclisi oylarını sayınca - tutanağa geçirince ve AKP Kazanınca VATANSEVER oluyor da, İstanbul B.B.B. oylarında Nasıl FETÖ cü oluyor? Sorup Aldığınız CEVABI BİZİMLE PAYLAŞIRMISINIZ? Saygılarımla
Reis sevdalıları 09 Nisan 2019 18:04
Abi bu seçimde reisi çok mağdur ettiler reis bir türlü kendini anlatamıyor hatta kendi akp seçmeni bile buna inanamıyor çünkü akp ne demişti herkes konulur akp yapar diye e şimdi reis CHP yaptı diyor hırsızlığı tabiki seçmen inanmaz bu arada verilen çay ve makarnalar bitti yani ne kadar çay o kadar inanç biz reis sevdalıları olarak kahrolsun İsrail kahrolsun CHP diyoruz ve reisimizin arkasındayız zaten feto pkk chp birleşip Reis-i mağdur etti ve onun güvenirliğini satstı.
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 22:58
0
Adam dalga geçmiş ti ye almış
‘Muhalefet kazanırsa teröristler basar şehri, sokaklar karışır, anarşi ve kaos çıkar, Venezuela’ya döneriz, sistem çöker rejim bunalımı doğar’ senaryoları nasıl haklı çıkarılmadıysa... Ver korkuyu, ver korkuyu…. Ozan Arif der ki: “KORKULACAK TEK BİRŞEY VARDIR. O DA KORKUNUN KENDİSİDİR.”
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 14:32
Eski ortakları feto,akp ile barışmak için ,ilcelerde akp lehine oyları çalmıştır,buyuksehirde calamamistir; buda bir görüştür tersine inanıyorsunuzda buna niye inan miyorsunuz?
ramazan gün... 09 Nisan 2019 14:02
eyvallah akif..
Ahmet Faruk 09 Nisan 2019 13:43
HAKSIZLIKLARA KARSI ITIRAZ ETMEYELIMMI, ORTADA BIR OY HIRSIZLIGI YOKMU?
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 11:50
Bizim bir beka sorunumuz vardı ne oldu ona ? Ülkede beka sorunu var ama cumhurbaskani diyor ki bunlar topal ördek bunlar İstanbul için iyi şeylerde yapsalar engellerim ( en azından buna benzer şeyler)
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 11:25
troler ortada yoklar başlarının çaresine bakıyorlar herhalde
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 13:12
2
akşama doğru gelirler :D
Reis sevdalıları 09 Nisan 2019 18:07
0
İstanbul belediyesinden yemleniyorlardı şimdi orasıda gitti aç ve mağdur oldu troller
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 11:05
İYİ GÜNLER DİLERİM. BUGÜN 9 NİSAN 2019 SALI, SOĞAN 9 TL.
SOĞANCI 09 Nisan 2019 12:49
0
Tohumluk soğan 25 tl
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 12:58
1
11:05 bu haber gözlerimi yaşartti :)
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 13:42
0
11.05 dış güçlerin işi...
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 13:53
0
12:49 tohuma da mı para veriyorsun:)?
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 14:01
0
ister misin şimdi " birisi" kardesleriimm biz gelmeden önce soğan 1 liraydı şimdi soğan degeeerrr kazandı degeer ,bak bay Kemal soğan 9 lira , soğanın bir değeri var ...ha:) ha :) ha:)...hatta biz ne dediik varlık kuyruğu varliikk; iyi o zaman madem varlık kuyruğu 2 değil 3 kilogram soğan ver, yok hemşerim yok olsa vermem mi,yookk.. editör yayınla da gülsün millet: ) sadece millet değil cumhurda gulebilir:)
TONYALI 09 Nisan 2019 11:01
SENİ YÜKSELTENLERİ ALAÇLTIYORSAN,SEN ADAM DEĞİLSİN. GERİSİ FASA FİSO.
TEZAT 09 Nisan 2019 15:34
0
İnsanlardan kapıkulu olmalarını istiyorsun. 'Yükseltenleri' kim yükseltti acaba? Onların bakıyorum hiç halka minnetleri yok. Birde kalkıp 'sen adam değilsin' deyip hakaret ediyorsun. Sen nasıl ademsin?
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 17:47
2
YÜKSELTTİKLERİN SENİ ALÇALTIYORSA SENİ VURUYORSA SEN DE VURACaKSIN. HİÇ OLMAZSA FURDİ FURULDİ OLSUN. TONYALI BİR DE HAKKINI DELİKANLI GİBİ KORUYAN TRABZONLU ÇOCUĞA SAHİP ÇIKSANIZ İYİ OLUR.
""Sokak çağrısı yokken ‘sokağa çağırıyorlar’ suçlamasına muhatap olmak, nasıl korkutmadıysa kimseyi."" demişsiniz ama CHP milletvekilinin dış müdahale tehdidini niye söylemiyorsunuz? o sözler bile aslında kimin kimlerle iş tuttuğunu kime çalıştığını gösteriyor
Ali baba 09 Nisan 2019 10:37
Nedense, H,D,P, nin bûtûn itirazlari y,s,k tarafindan ret edilmedi,
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 13:13
1
edildi demek istediniz heralde
borego 09 Nisan 2019 09:56
Bir İstanbul'u vermeme uğruna ülkenin ekonomisini batıracaklar. Demedi demeyin millettt. Bu kafayla yönetilen bir ülkeye yabancı sermaye ve yatırımcı gelmez.. geçmiş olaaa.
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 09:42
Seçimde yolsuzluk varmış!!! Peki devletin elindeki a.ajansi verileri kimden alıyordu, İmamoğlu öne geçince niye yayını kesmiştir? çünkü verileri akp den alıyordu , İmamoğlu öne geçince akp verileri yayınlanlatmamistir,zaten seçim güvenliğini sağlamakla görevli hükümet görevini yapmamıştır akp seçimi kazanınca iyi kaybedince şaibe ,hadi canım sende
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 09:32
Daha anketler açıklanırken AKP kaybedeceğini biliyordu; ne diyorlardı bize bu secimde ders vermeyin ( dersi hakettiklerini biliyorlardı)
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 09:25
Oda TV Ihsan Yavuz un fetoyle bağlantısını bulmuş; Türkçe olimpiyatlarında,biliyorsunuz en büyük fetocular fetoye karsiymis gibi gorunenlerdir
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 09:16
%50 +1ile rejimi değiştirebilirsiniz; yani 1oy yeterlidir,ama ne ilginçtir ki İstanbul b.baskani olmak için değil artı bir oy 15000 oy yetmezmiş (!) gulerler adama
KARAR OKURU fransa 09 Nisan 2019 09:12
Slm eline kalemine saglik harika bi yazi olmus keyif aldim dogrusu pek girgirlar iyiki varsin okusalar bari tenezzulen yazilarinizi hurmetler
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 08:59
Teşekkürler Beki Bey. Yazınızda sadece hınzırlık(domuz) kısmını münasip görmedim. Aeo
Musto 09 Nisan 2019 07:46
Akp tek umudunu kaybettiği seçim bahanesi ile ülkeyi germeye kutuplaştırmaya devam ediyor tek taraflı yayın organları ile muhaliflerin sesi duyulmuyor ekonomik kriz ve zamlar had safhaya ulaştı işsizlik artıyor yeni ekonomi paketleri açıyoruz diyerek halkı oyalıyorlar ülkeyi darboğazdan çıkaracak ne bir proğramı nede bir kadrosu var.
HACI MURAT 09 Nisan 2019 07:28
İsmail Küçükkılınç:"Ancak bunların bir kısmının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde itiraz sürecine yönelik tepkileri salt siyasî tercih ve iradenin tecellisini talep ve tacil gibi de görünmemektedir. İtiraz süreci AK Parti lehine neticelenme ihtimalini havi olsa dahi AK Parti’nin behemehal İstanbul’u kaybetmesini istiyor, başka bir netice halinde huzur bulamayacak gibi bir tavır sergiliyorlar." Karar yazarı Küçükkılınç bunu kime söylüyor acaba?Bana bunlar biraz tanıdık geldi.
Karar Okuru 09 Nisan 2019 10:09
1
Hadi canım sende
Karar Okuru 09 Nisan 2019 12:34
1
Hocam bu ağır bir mağlubiyet. İmamoğlu İBB başkanı olması değil sorun. Bütün ortadoğu baas rejimi gibi bir baskıya rağmen adamın kazanması. İktidar koltuğun da sallanacağından korkuyor. Korkarım asıl bu neden ile seçime müdahale edecek ve ülkeyi büyük sıkıntıya sokacak. Bu ortadoğu tipi anlayışın ruhunu bilenler bilir. En ağır yıkım riskine dahi aldırmazlar.
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 06:50
Buraya yazıyorum. İstanbul seçimlerini yeniletecekler. Ankara'yı kabullendiler ama İstanbul'u kabullenmeyecekler. Tepkileri azaltmak ve ikisinin birden iptalinin doğuracağı olaylardan korktukları için Ankara'ya ses çıkarmıyorlar.
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 10:24
0
Bu fikrin destekleyicisi misiniz karşısında mısınız bilemem ancak, bu şekilde ifade edilmesi zihinlerde kabulünü hazırlıyor. Akıllarda ve vicdanlarda kabul edilmesi mümkün olmayan bu ihtimale kucak açıyor.
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 14:11
0
yapmazlar. önce ekonomi sonra ülke batar. batan ülkede iktidarda kalamazlar. vicdansız olabilirler ama aptal değiller.
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 21:50
0
14:11, bence pek emin olma, cikarlari icin dünyayi yakarlar..
evin 09 Nisan 2019 05:54
ekrem imamoğlu manşetlerle çarpışarak kazandı...
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 14:12
0
Bi'de HACI MURAT'la... :)))
HACI MURAT 09 Nisan 2019 04:59
Ak Partinin oylarının itirazlar sonucu 10 binden fazla artması Akif Beki'nin başlığını anlamsızlaştırıyor.İstanbul'daki fark,Anadolunun bir çok ilçesindeki 1 tek oya tekabül ediyor.Geçmiş seçimlerde arada 600 bin fark varken CHP itiraz üstüne itiraz yapmıştı yahu.İstanbul'da Ak Parti'nin itirazları reddedildi.İmamoğlu muhtemelen kazanacak,itirazlarlar etrafında koparılan fırtınanın ne kadar anlamsız olduğu da ortaya çıkacak.Bu süreçte köşe yazarları siyasetçilerden daha fazla strese girdi,sabırsız davrandı.
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 05:18
3
Tabi tabi. Akif bey gibi vicdan sahibi isimler sabırlı davranıp beklemeliydi ki seninkiler işi bitirebilsin. Yahu kardeşim hangi çağda yaşıyorsun!
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 06:25
2
Yazıyı dikkatle okursanız yazar yapılan hukuki itiraza itiraz etmiyor. Bu durumda sizin yorumunuz anlamsızlaşıyor.
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 06:32
1
Arkadaşım, geçmişte CHP şunu yaptı diye kendinizi savunmayın. CHP ve diğerleri yanlış yaptığı için AKP kazandı. Onlar gibi yapma onlar gibi olma diye. Aynısını yapıp da savunacaksan sen kazansan da kaybetmişsin.
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 06:46
1
hacı emmi akp nin oyu artarken ekrem imam oglunun oyları yerindemi sayıyor birde bunu yaz hacı emmi ekrem imam oglu 15 bin farkla önde sayımların yüzde 94 ü bitti sen hala neyin peşindesin imam oglu söke söke aldı
HACI MURAT 09 Nisan 2019 08:46
23
06.32 Seçim kurullarına yapılan itiraz, geçmişte de yapılsa,bugün de yapılsa,itirazı yapan CHP de olsa,Ak Parti de olsa bunda bir yanlışlık yoktur.Nitekim bu seçimde CHP Bergama'da itiraz etmiş yapılan sayımda,hem kendilerinin,hem Ak Partinin oyu artmıştır.06.46 Yeğenim! İmamoğlu'nun oylarının artnış olması da itirazın haklılığını gösterir.Akıllı ol!
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 09:57
1
Peki Murat nasıl oldu da akp nin 10 000 oyu çalındı? Akp li MHP li gözlemciler beka sorunu olan bir seçimde ne yaptılar ? Siz de itiraf ediyorsunuz ki hırsızlık olsa bile yine akp li gözlemciler yapmıştır,biz bu akp ye bekamizi nasıl teslim edelim Murat? CHP itiraz edip duruyordu demişsin, çünkü herkes biliyor ki akp nin olduğu yerde muhakkak hırsızlık vardır; çalacak rakip bulamazlarsa kendilerinden çalarlar
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 10:01
1
8:46. Hacım seçimi iptal ettirmeyin de. Gelinen noktada haklı itirazınız haksızlığa doğru, sinekten nasıl yağ çıkarırız da seçimi ters yüz ederize gidiyor.
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 11:18
2
Akp nin 10 000 oyunun artması Akif beyin yazısını değil,en güvenli seçimdir diyen akp nin sözlerini geçersiz kılar
Karar Okuru 09 Nisan 2019 03:20
Sandik sandiklar icinde cok sanimiz var ama yangin buyuk. Tulumbada su yok. Israr devam ederse oy vermis olan secmenleri de kacip gidecek. Insanlar artik huzur istiyor, adalet istiyor, isine gucune bakmak istiyor.
Abdullah 09 Nisan 2019 01:45
Yeter artık kardeşim kaybettik adamların hakkını verin daha fazla kendimize güldürmeyelim. Eğer bu böyle devam ederse biraz daha zorlarlarsa ve yeniden seçim olursa bu sefer ben de Ak Parti ye değil CHP ye inadına veririm. Biz başımızı eğip nerede yanlış yaptık diye muhasebesini yapalım artık. Biz hep sanığa güvenmiyor muyduk?Sandık ne derse o olur demiyor muyduk? Şimdi adeta rolleri değiştik. CHP gibi statükocu olmamalıyız
serkan aydogdu 09 Nisan 2019 01:31
AKP artık Türk halkının ve dünyanın başına bela oldu Bir siyasi parti düşünün bütün dünya ile kavgalı Bir siyasi parti düşünün kendi halkı ile kavgalı ve Bir siyasi parti düşünün 17 yıl ülkeyi idare etmesine rağmen bir arpa boyu yol aldırmamış Bir siyasi parti düşünün 2002 yılında kurulduğundan bu yana bütün kurucularını bertaraf etmiş ve Bir siyasi parti düşünün 31 Mart günü halkın oylarıyla seçtiği bir Belediye Başkanlığı görevinden zorla el çektirmek istiyor.
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 10:49
0
Serkan devamı da şöyle ,bir siyasi parti düşünün kendinden şüpheli,kendiyle kavgalı ,kendi gozlemcileriyle kavgalı
göktürk börü 09 Nisan 2019 01:16
akp rte eliyle artık stotükocu ceberrut bir oligarşi partisi oldu damat akraba eş dost partisi oldu uzun yıllardır harama ve zulme battı akp liler yandaş mütahitler eliyle ülkeyi istanbula maffettiler rant vurgun cabası akp li trollere ve pelikancı yandaşlara rant veriyorlar millete küfreden trollere ATATÜRKE küfreden fesli kadire belediyeden para aktarıldı halka tepeden bakan bir parti oldu yahut oligarşik bir güç oldu akp
Alikemal 09 Nisan 2019 01:16
Organiz isler fetö,aceba bu organizatör fetöcüler moskovadan gelmis olmasin yoksa sayin yavuz bazilarini taniyor mu aceba nerden.köyde ögretmenlik yapan adam fetöden tutuklaniyorda moskovada fetönün gecelerine katilanlardan niye hesap sorulmuyor,AAAAA unuttum okyanus ötesine selam gönderiyorduk
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 01:11
İSKİ den Dosyalar taşınıyor.Google girin.Murat Yetkin yazdı..Korku büyük.Pislik hacmi ve kokusu ile kapatılamıyor.Korkutarak pisliğe bulaştırdıkları kişiler yarın aleyhlerine bilgi ve belge sunacak. Sadece keser ve sap dönsün bekliyorlar.FİS KOS yayılıyor.. Istanbul giderse herkes gidecek. Halkın parası kime peşkeş çekilmiş o bilboardlarda halka gösterilecek.Medya tekeli.AA birşeye yaramayacak.Halka hesaplar gösterilecek.Şeffaf olarak. A.Ihsan Yavuz orta oyunu güzel oynuyor.
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 01:02
Sayın beki, iyi niyetli tavsiyelerinize eyvallah.Bugüne kadar haksızlık ve hukuksuzluk karşısında düzelir diye bekledik. Ama nafile. Baş rol oyuncusu dürüst değil ve artık zarar veriyor. Bu durumda daha nasıl sükunetimizi muhafaza edelim. Ben ülkemin despot yönetimin ayakları altında ezilmesini görmek istemiyorum. Bunun için susmam mı gerekiyor, koyun mu olalım hala. Adalet istemek, bunun için mücadele etmek müslümanın en temel görevidir. Elinde bir tek oy silahı olan vatandaşın iradesini gasp edenler kaybedeceklerdir.
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 01:01
Neden kabullenemiyorlar acep?
Okur 09 Nisan 2019 00:53
Baba bütün putlari kirdik velakin etrafi robotlar sardi
Has Parti 09 Nisan 2019 00:21
Ömer Çelik sanki Bekir Bozdağ gibi konuşuyor. Bir insan neden bu duruma düşmeyi kabul edebilir aklım almıyor. Ben bir haftadır şunu bekliyorum Ömer Çelik'ten 'İstanbul'da hile yapılmamış mı, buna kargalar bile güler'. Benzerini Fetö devlette paralel yapı kurdu dediklerinde Bekir Bozdağ söylemişti. Hükümetin medyası Yeni Akit seviyesine, bakanları...neyse.
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 00:20
Bu sadece belediye seçimi,halen ülke yi yönetecek R.Tayyip Erdoğan dan daha iyi bir lider yok maalesef.sağa sola çekmeyin boşuna,o beğenmediğiniz cahil bulduğunuz halk sadece çöpünü kimin toplayacağına suyunu kimin getireceğinde ona kimin hizmet edeceğinde değişiklik yaptı.kısaca Ak Partiye kendini toparla CHP ye de yeterince dersini aldın hele bir staj yap bakalım sen hatalarından ders almışmısın dedi...
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 06:27
1
Böyle olduğu sürece de başkasına firsat da verilmeyecek.
BURSALI KARARLI 09 Nisan 2019 09:53
0
Sadece çöp olayı olsaydı BEKA meselesinden bu denli bahsedilir miydi ve cumhutbaşkanı çğple bu kadar ilgilenir miydi?Başka korkular var anlaşılan
KARAR OKURU 09 Nisan 2019 14:15
0
@00:20: Belediye işleri sade cöp toplkamak mı? AKP cöp toplamayı cok mu seviyorda bukadar ısrarlı? Hayır Belediye işinde rant var, yolsuzluk var, o yüzden AKP brakmak istemiyor.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN