Back To Top
31 Mart’ın en doğru hikayesini seçmen yazdı

31 Mart’ın en doğru hikayesini seçmen yazdı

 - Son Güncelleme: 24.06.2019 Pazartesi 08:33
- A +

Son birkaç yılda AK Parti’nin kendi ilkelerinden uzaklaştığını, reformist kimliğini kaybettiğini yazarak hiçbir hesabın ve beklentinin içinde olmadan uyarılarda bulunmaya çalışıyoruz. Bu süre içinde özellikle görevli troller tarafından linç kampanyalarına tabi tutulduk, AK Parti’ye ihanetle suçlandık. Oysa yaptığımız sadece, geçmişte bu ülkede özgürlük mücadelesi vermiş, Türkiye’nin sorunlarının çözümünün ancak hukukun üstünlüğünün sağlandığı demokratik hukuk devletiyle mümkün olabileceğine inanmış ve bu konuda ciddi mesafeler almış AK Parti iktidarına kendi geçmişini hatırlatmaktan ibaretti.

Ama ne yazık ki AK parti bütün uyarılara kulaklarını tıkadı ve sadece MHP’nin ‘Türkçü’ rüzgarlarıyla yol yürümeye devam etti. Ve tabii ki YSK’nın hukuku siyasete uydurarak İstanbul’da seçimin tekrarına karar vermesi, siyasi tarihimizin en talihsiz kararı olarak tarihe geçmiş oldu. Ne yazık ki AK Parti 31 Mart garabetini millete izah edemediği ve de 31 Mart sandığından çıkan mesajı doğru okuyamadığı için, 23 Haziran seçim kampanyasını da yanlış bir strateji üzerine bina etmek zorunda kaldı.

Oysa 31 Mart seçimlerinin mesajı son derece netti, seçmen AK Parti’ye hizmet etmediği için değil, bütün Türkiye’yi kucaklayan, milletin yüreğine dokunan o şefkatli misyonunu kaybettiği için uyarmış ve “Millete tepeden bakan kibirli hallerini sevmiyorum” demişti. Ancak AK Parti bu mesajı almamış ve toplumu ayrıştırıcı söylemlerine devam etmiştir.

Daha talihsiz olanı da, 23 Haziran’a saatler kala İmralı sakini Öcalan’ın mesajlarıyla seçmenin kafasının karıştırılmasıdır. Öyle ki Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ı televizyona çıkarmak gibi hiçbir ahlaki kriterle izahı mümkün olmayan bir aymazlığa imza atılmıştır. Hatırlayalım, 31 Mart öncesinde Cumhur İttifakı koro halinde bütün muhalefeti PKK ve terör yandaşı olmakla itham etmişti. Bu öylesine akıl dışı bir itibarsızlaştırma kampanyasıydı ki, Saadet Partisi bile “terörist ittifakı” parantezi içine alınarak tarihi bir ayıp yaşanmıştır.

İstanbul seçimleri demokrasimiz açısından bir ibret vesikası olarak tarihe geçmiş bunuyor. Ve en önemlisi de İstanbul seçmeni, 31 Mart’ın en doğru hikayesini yazmıştır. Resmi olmayan sandık sonuçlarına göre Ekrem İmamoğlu yüzde 9 gibi çok önemli bir farkla büyükşehir belediye başkanı seçilmiş bulunuyor. Aslında AK Parti açısından bakıldığında, önemli olan İmamoğlu’nun seçimi kazanması değil, AK Parti’den ciddi bir oyun CHP’ye gitmesidir. Çünkü 31 Mart gecesi yaşananlar, İmamoğlu’nun tekrarlanacak bir seçimi kazanmasını zaten fiilen garanti altına almıştı. Bugüne kadar 31 Mart’la ilgili çok farklı yorumlar yapıldı, “oylar çalındı” denildi, ama kimse milletin gerçek kanaatinin ne olduğunu hiç hesaba katmadı. Bugün sandıktan çıkan tarihi fark gösteriyor ki, millet bu seçim tekrarını iradesine ‘ipotek’ olarak değerlendirmiş...

Kuşkusuz 23 Haziran seçimiyle ortaya çıkan bu tablonun, Türk siyasetinde de ciddi sonuçları olacaktır, bunu önümüzdeki günlerde çok yoğun bir biçimde tartışacağız. Ve en önemlisi de 31 Mart sandığında verilen mesajı almamakta direnen AK Parti’nin, ciddi bir iç muhasebeye mecbur kalacak olmasıdır.

Çünkü şu an itibariyle, AK Parti’nin genetiğini bozan, toplumun bütün kesimlerine tepeden bakan

bir anlayış kulvarına sokan zihniyetin miadı dolmuş ve de partinin etrafını zehirli tellerle çeviren trolcü tayfanın apoletleri fiilen sökülmüş bulunmaktadır.

Eğer AK Parti bu yenilgiden bir ders çıkarmak istiyorsa, önce kendi içine dönmeli ve ciddi bir iç muhasebe yaparak toplumun bütün kesimleriyle barışmanın yollarını bulmalıdır. Çünkü, özellikle son beş yılda seçilen istikamet, AK Parti’nin gerçek istikameti değildir.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 25 Haziran 2019 05:21
İstanbula baskan bulundu netice de... Bazen kaybetmek kazanmaktir.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 19:45
CHP liler çok erken havaya girdi, bunlar değil 17 yıl 17 ay sonra duvara toslarlar...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 20:27
3
soda iç
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 18:21
AKP'nin eski günlerine döneceğini sanmam. İktidarı kaybetmeme paniği ile hatalarının devam edeceğini düşünüyorum.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 17:07
İktidara muhalif bir seçmen olarak, AKP teşkilatlarının enerjisinin bitmiş tükenmiş olduğunu görmek çok sevindirdi beni. Toplum içine çıkacak yüzleri kalmamıştı. Eskiden seçimlerde okullara adam yığarlardı. Ortada varlıklarını görürdük. Şimdi 7500 kişilik seçmenin olduğu okulda çok az müşahitleri vardı Sarıyer'de. Sesleri de öyle kısık çıkıyordu ki! Belli ki, koğuş çok fazla. Tabi, mamlar kesilince ağlayan çok olmuştur. Oligarşi çöküyor. Ülke için çok iyi oldu.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 17:05
Ak partiden nefret etmek için Erkan Tan yeter
ÖTÜKENLİKURT 24 Haziran 2019 17:03
Sözün özü şudur; AYAKLANIYOR MİLLET, KABARINCA DAMARI, DÜŞÜNMEDEN SUÇLUYA, PATLATIYOR ŞAMARI! Daha akıllanmadı mı, çöplüğe atar alimallah!
Veli Öz 24 Haziran 2019 16:29
Tam tersine seçilen istikamet, AKP’nin gerçek istikametidir. Daha önceki tavırlar ise gerçekte tam bir TAKİYE idi. AKP aslında şimdi fabrika ayarlarındadır...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 16:16
Paralel ekip bu işin neresinde?
KARAR OKURUfransa 24 Haziran 2019 16:19
Slm bilmemki bundan sonra milleti hesabi katarlarmi valla aynen hain main dusmn oldunuz halbuki sizi siz yapan degerlerinden kopmaniz basiretinizide kor ediyor alem saf biz kurnaz yok oyle yagma haktan tatli dil guler yuz ve vefa dan inhiraf etmecen edersen akibetde boyle olur vesselam
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 15:21
Şımardınız, tokadı yediniz, şimdi uslu uslu oturacaksınız adam gibi.
karar okuru 24 Haziran 2019 13:39
Müslüman olan beni müslüman görmeyen bana karşı her türlü yalanı mübah gören karaman hocaya tokat gibi bir cevap verdi istanbul halkı.Siz aynen devam edin bu tokat istanbulla sınırlı kalmayacak.Kibriniz hastalıklı ruhlarınız Allahın izni ile mutlaka son bulacak. Ötekileştirmeyeceğiz Haram yemeyeceğiz İftira atmayacağız Adaletli olacağız diyenlerin sonrada nefsine yenik düşenlerin durumuna hiç bir zaman düşmeyeceğiz.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 13:26
Dünya da herhangi bi olay olunca fetoculer ve hala onlara inanmaya devam edenler seviniyorsa kim buna sebep olduysa oturup bı düşünsün
E.K 24 Haziran 2019 12:58
Sn yazar Akp jakoben, kibirli, tarafli, ilkesiz siyasetinin sonuclarini bicti..Bundan ders cikarirlar yada cikarmazlar bu kendilerinin bilecegi bir is...Memleket meselesi degil...Bir nokta dikkatimi cekti..Saadet Partisi'ni bile “terörist ittifakı” parantezi içine alınarak tarihi bir ayıp yaşanmıştır." Niye teroristligi oteki partiler hak mi ediyor du? Bu yaftayi onlara layik mi goruyordunuz?...Sn yazar o yaklasim bicimi zaten kulliyen hataydi...Kibirin ve sark kurnazliginin sandikta bedelini odediler...
Okur ve sorar 24 Haziran 2019 14:24
1
"Cumhur İttifakı koro halinde bütün muhalefeti PKK ve terör yandaşı olmakla itham etmişti. Bu öylesine akıl dışı bir itibarsızlaştırma kampanyasıydı ki, Saadet Partisi bile “terörist ittifakı” parantezi içine alınarak tarihi bir ayıp yaşanmıştır." Yazar bütün muhalefetin terör yandaşı olarak itham edilmesinin akıl dışı olduğunu yazmakla diğer partilerin teröristliği hak etmediklerini zaten yazmış. AKP nin kökleri olduğundan dolayı Saadet için ise "bile" kelimesi yazılmış.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 12:54
Erdoğan siyasi kariyerinin sonuna geldi. Bundan sonra mücadele İmamoğlu, Babacan ve Soylu arasında olur.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 11:58
İmamoğlu'nun başarısında çorbada tuz misali Ocaktanın da bir payı vardır
HACI MURAT 24 Haziran 2019 15:13
4
11.58'deki bu yorumu ben yazdım. Karar okurları bu yorumu benim yazdığımı bilselerdi yeşil oy vermezlerdi.Bu durum okurların hakkaniyete göre değil,hissiyatlarına ve taraftarlıklarına yani yandaşlıklarına göre tavır aldıklarını göstermektedir.İsmimi yazmamamın nedeni bu gün bu sütunda ismimle yazdığım bir kaç yorumun yayınlanmamasıdır.Ne yapayım?Bari ben de "karar okuru" olayım dedim.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 15:12
3
İkinci seçimde İmamoğlu'na destek olmak, vicdani ve ahlaki bir görevdi. Biz, hafız Ocaktan'a, vicdanlı ve ahlaklı, diye şahitlik ederiz zaten. :)
KARAR'DA KARARLI ADAM 24 Haziran 2019 15:41
2
HACI MURAT bey,OCAKTAN'ın da 'payı var'diyorsun Imamoğlu nun kazanmasında.Payı olmasından rahatsız olmuş gibisin sanki.Tabi ki katkısı olacak,olmasın mı yani.31 Martta kazandığı seçimi,katakulli ile iptal ettirmediler mi.Haksızlığa uğramadı mı,hakkı yenmedi mi. Bu asil millet,nasıl her zaman mağdurun yanında yer almışsa,OCAKTAN da,bu asil ve necip milletin bir ferdi olarak,elbette mağdurun yanında yerini alacak,hakkı ona destek olacak,hakkı gasb edilenin hakkını savunacak.Bunda anormal bir durum var mı sizce Siz kimin yanında yer aldınız,kime destek oldunuz??Yoksa ...yiyenlerin,....çiğneyenler
Karagöz 24 Haziran 2019 15:42
2
Haci'm, Sadece lakabinizi saklamadiniz, goruslerinizi de sakladiniz. Sonra da yeşil verdi, kırmızı verdi... İsterseniz "Her şey çok güzel oldu" deyin bakın nasıl yeşil yağıyor size. Yağsın ayrıca, yazıktır yani, hep kırmızı hep kırmızı
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 15:43
2
KARAR yorumcuları için, oylama konusundaki “yandaşlık” iddian tutarlı değil HACI MURAT. Sen de bilirsin ki, söze bakarken, söyleyene de bakılır. Aynı söz, iki farklı zihniyetin dilinde farklı manalara gelebilir. İmzasız yazılan bu söz, Ocaktan’ın doğru bir şey yaptığını anlatıyor, biz de yeşil oy verdik. Ama o sözü senin söylediğini bilseydik, öküz altında buzağı aradığını anlar, kırmızı oy verirdik. Arkadaşlar HACI MURAT yeşile hasret kalmış. Anladınız siz oni … :))
HACI MURAT 24 Haziran 2019 16:51
1
Heh heh heh!
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 11:48
Merak ettiğim, Numan Kurtulmuş bey halâ tövbe edip kurtulmayı isteyecekmi
Ali baba 24 Haziran 2019 11:42
Apo, mektubuyla.k.p ye kaybettirdi, Reis yarin çikip APO bizi aldatti derse sasirmayin,, kurdler APO nun mesajini çok iyi okudu,
Hasan 24 Haziran 2019 11:32
İşe başlarken her kesle kuçaklaşarak, insanı ve insani erdemleri merkeze alarak başladılar, her kesin içine ve derdine dokunan bir Mevlana ve Yunus gibi yola çıktılar ama bir süre yol aldıktan sonra Molla Kasım kesilmeye başladılar. Molla Kasımlaştıkça da çekicilikleri azaldı iticilikleri arttı. Yeni gelen de aynı şekilde her kesi kucaklayarak, maksimum çekici ve minimum itici olabilmeyi esas alarak, Mevlana, Yunus ve Hacı Bektaş’a göndermeler yaparak ve siyaseti ahlakla buluşturacağız diyerek yola çıkmış bulunuyor. Köprüğü geçtikten sonra Molla Kasım kesilecek mi kesilmiyecek mi asıl mesele
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 11:11
Tüm dedikleriniz doğru ama herkes gibi siz de korkudan olsa gerek asıl sorumluyu söyleyemiyorsunuz. Bahsettiğiniz bütün kötü oyunlar AKP Genel Başkanı’nın yönetimi, bilgisi ve emirleri ile yapılmıştır. BEKAKA’sını tek bir kişiye bağlayan AKP’nin asıl sorması gereken reis olmazsa varlığımız mümkün mü ya da Reis bizi batırdığında onsuz yola devam edebilir miyiz?
hep karar da okur 24 Haziran 2019 10:20
HER OCAKTAN YAZILARININ YORUMLARINI ÖNCE OKURUM.......SONRA BEĞENİMİ VEYA ELEŞTİRİMİ DİLE GETİRİRİM. BİR DEMOKRASİ SAVUNUCUSU OLAN OCAKTANIN BU GÖRÜŞLERİNİ TAKDİR EDERİM....ETMEYEN TROLLER BU GÜN PEK ORTALIKTA GÖRÜNMÜYORLAR NE İŞ ??SAYGILAR.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 10:13
Sn mehmet ocaktan gosterdiginiz onurlu durusunuza tesekkurler.hayata nereden bakarsak bakalim hep dogrunun ahlakin vicdanin ve adaletin yaninda olmamiz gerekiyor.Ayristirmadan yalan soylemeden Yuce Allahimizin bize bahsettigi ozgurlugu aciz kullarinin despotik ellerine terketmemeliyiz.Tekrar tesekkurler.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:53
Oncelikle esitsiz kosullarda, hukuka aykiri uygulamalarla yapilan bir referandumla kurulan ve adina "baskanlik sistemi" denilen rejimin ulkeye buyuk zarar verdigini kabul etmemiz lazim. Bu sistemle hicbir yere varilmaz. Muhalefetin Istanbul da dahil 5 buyuk kentin belediye secimlerini kazanmasi da bu baskanlik sisteminde fazla birsey ifade etmez. istedikleri anda Imamoglu'nun da Mansur Yavas'in da mazbatasini iptal edebilirler. Ben umutlu degilim sahsen.
takip'ciniz 24 Haziran 2019 09:23
mhp, ak partiyi KASPETMİŞTİR,, ( bu , açık bir gasptir),,, mhp, ak partiyi ÇARŞAFA DOLAMIŞTIR,,, mhp, siyasi düşünce olarak ak partinin antitezidir, rakibidir... o sebeple bu işten karlı çıkan olmayacaktır...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 09:12
Sayın Ocaktan, belki önceden AKP içerisinde yer almış olabilirsiniz, fakat ben gerçek AKP'yi göremediğinizi düşünüyorum. Sizin hep övdüğünüz AKP dönemi aslında kendilerinin de kabul ettiği gibi iktidarda ama muktedir olmadıkları dönemdir. Yani bir manada gönüllerinden ve akıllarından geçeni yapamadıkları ve hatta saklamak zorunda oldukları dönemdir. Sizin yerdiğiniz son 5 yıllık dönem ise AKP'nin önünde hiç bir engelin kalmadığı ve tam olarak akıllarından geçenleri yaptıkları dönemdir. Yani gerçek AKP iktidarını görmek istiyorsanız son 5 yıla bakmanız gerekir.
m.gökduman 24 Haziran 2019 09:07
Bu seçim sonrası artık parlementer sistem artık geri dönüyor diyebilirmiyiz?değerli hemşerim.
Okur ve sorar 24 Haziran 2019 08:12
Fetvacı Hayrettin Karaman 'Mevcut iktidar içinde ahlaksız, liyakatsiz, adaletsiz, hakkaniyetsizler var. Ama savaşta olduğumuz için bunları şimdi cezalandırmak doğru değil. Şimdi Doğrucu Davut olma vakti değil' demişti. Haktan, adaletten, ahlaktan, liyakatten yana olan halk bu fetvayı duyunca “Ya ! Öylemi ?! Şimdi değilse ne zaman ?!” diyerek mevcut iktidara cezayı kesti. Anlarlar mı acaba bu cezanın ne demek olduğunu ?
furkan 24 Haziran 2019 10:48
2
harettin saray molllası dinde bu tiplere belam diyorlar akp nin örtülü ödeneginden beslenen molllarından bir cüppeli 2 bu
Timur 24 Haziran 2019 07:40
RTE son anda golünü atti, ama kendi kalesine. Sen HDP ile birlik olanlara hain de, ama son anda Apoyu ve kardesini konusturt. Birde secilse bile Ekrem görevden alinir yada belediyeler bizde de. Bende ne güzel RTE akillandi geri cekildi derken, cikti Yildirima gol atti. RTE nin bu ülkeye yapacagi iyilik bozdugunu düzeltmektir, yani yeniden parlamenter sisteme geri dönüs. Sayin RTE bulutlarin üzerinden dünyamiza inermisiniz artik?
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 06:02
Ne bir kaç yılı sayın Ocaktan. 2010’da rotayı tek adamlığa kırmışlardı. Başbakan iken saray inşaatına başladıklarında gidişatın bozulacağı belliydi. Dünyanın gidişatına ters işlere o zaman başladılar
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 03:38
Sayın hocam,fark çok olmaz dediniz önceki yazınızda. Ancak bu ülkenin özellikle kadınları ve gençleri vicdanlı,farka şaşıracaksınız demiştim yorumda. Kadınlar mutfak, gençler gelecek bu iki gücü kaybeden hep kaybeder. Muhabbetle...
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 03:04
Tek adam sistemi ile.partili Cumhurbaşkanı ancak partisinin Cumhurbaşkanı olur dendi.Dikkate alınmadı.Sonuç ;Kamu da hiyerarşi çöktü. Basit bir örnek ;Cumhurbaşkanı ile fotoğraf çektiren bazı uyanıklar,devlet dairelerinde işini gördürmek için; Cep ten fotoğrafı gösterip,"bana,Ankara'yı arattır mayın"diye iş bitiriyor...Yaşatılanlar karşısında,AK partinin, aldığı oy çok bile.
oyumu imam ogluna verdim annem ve kardeşlerimde ona verdi hiç pişman degiliz tek adam rejiminin yıkılmasında payımız varsa ne mutlu bize..
salih 24 Haziran 2019 01:27
Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki; bu başarının temeli ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE atıldı...İstanbul seçim sonucunu şöyle açıklamak mümkün: Yoğun adalet talepleri ve ekonomideki kötü gidiş.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:42
Ee ne iş yapıp ürettiği belli olmayan adamların karilarina danışman birde yetmiyormuş gibi makam aracı verirsen sonuç bu. Milleti kusturduler. Yeni seçilen belediyelere hala öğretmen müdür eskitmeleri atamaya devam ediyorlar. ...hazin son iyice yaklaştı.
hak kazandı 24 Haziran 2019 00:27
Dinimizi kendi siyasal istikbali için sempol olarak kullananlar kaybetti, Her şeyi ben bilirim diyenler, kibir, parti içi demokrasiyi yok edenler ,liyakati yok edenler , Haksızlığı hukuksuzluğu dine yaslandırarak her yolu mübah görenler, seçimle gelen milletvekiline azarlayıp tehdit eden ama terör örgütü başının mektubundan medet umanlar,takiyye kaybetti. Ülkemizde huzur isteyenler ,demokrasiden ,haktan hukuktan yana olanlar kazandı ...Umarım her kes bu seçim sonuçlarından bir ders çıkarır.
aydın ünal 24 Haziran 2019 00:29
Yoo! Erken de değil, susma zamanı da değil artık. - 31 Mart’ta hezimet yaşattılar, - Gereksiz yere seçim tekrarı yaptırdılar - Kötü kampanyayla tekrar hezimete yol açtılar. Boğaz’a nazır yalılarında PELİKAN baronları “nasıl da kemirdik” diye kadeh tokuşturuyor olmalı şu an!
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 00:14
Imamoğlu bu kadar yüksek bir oy oranını iki kişiye borçlu. Erdoğan ve Soylu. Eger seçimler 15 gün sonra yapılsaydı fark yüzde 9 değil 19 olurdu.
serkan aydoğdu 24 Haziran 2019 00:12
ibb bankamatiginden çalışmadıgı halde her ay maaş çeken akp trollerini gördükçe her gün buguz ettim beddua ettim sonunda ahım tuttu akp yenildi ibb den artık cüppelinin damadı ihale alıp cebini dolduramayacak haramilerin saltanatı yıkılıyor.
Ben 24 Haziran 2019 00:04
Ak Partinin düştüğü duruma üzülen Ak Parti seçmenine seslenmek isterim. Üzülmeyin. Çünkü Ak Parti eski Ak Parti değil. Milletin partisi olmaktan uzaklaşalı çok oldu ama biraz geç farkettiniz, sonuçları yeni ortaya çıkıyor. Tek çözüm ortak akıl, liyakat, adalet, kuvvetler ayrımı gibi herkesin bildiği ilkelerle yönetilecek kurum odaklı bir yönetime kavuşmak. Hainler, dış güçler, beka, terörist ve sair söylemi terk eden, bütün Türkiyeyi kucaklayan, dünya ile iyi geçinen bir yönetim bizim de hakkımız değil mi?
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 23:54
bu bir seçimdi...seçilen başkan oldu..seçilemeyende kişiliginden hjç bir şey kaybetmedi..biz bir büyük aileyiz...seçilen yanlış yaparsa degiştirilir...önemli ve dogru olan fanatik taraftar olmamak...bir olalım..diri olalım...
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 23:32
Kabahat trollerde demek...Yine reisimiz ak kaşık, çevresi kötü. Eevet evet aynen, bu kafayla devam edin.
KARAR OKURU. Yavuz 23 Haziran 2019 23:26
Fikirlerinle bin yaşa Mehmet abi. Gözleri hırs bürümüş kibir abideleri anlamazlar da biz sizi çok iyi anlıyoruz...
Kandil ve Pensilvan'ya ile flört etmek CHP seçmeninin kabul edebileceği şeyler değildi. Buna rağmen CHP hiç bir işi doğru yapmadan seçim kazandı... AKP bunun üzerine düşünmelidir. Seçimin neticesini AKP belirlemiştir... AKP dere akarken kumları ihmal etmiştir... Erdoğan kumları bulup çıkarmalıdır... Bahsettiklerim kendilerini fasülye gibi nimetten sayan SP'liler değildir. Baştan beri Erdoğan'la birlikte olup yetkisizleştirilen Milli Görüşçülerle, Erbakan'ın vefatından sonra evlerine çekilip sadece AKP'ye oy vermekle yetinenlerdir.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 10:47
2
Hadi ordan. Saadeti takip edinde ilkeli siyaset öğrenin. Herkesi bir dediği ikincisine uymayan Akp lilerle karıştırmayın. Ha bu arada pkk ile apo ile iş tutan kimmiş gördünüz mü? Akp Milli Görüş gömleğini çıkarıp fetişi rehber edinince kaybetmişti aslında. Milli Görüşçü ler Akp ye asla gitmediler.Saadette kaldılar. Bu sonuç Saadete teröristle iş tutuyor diyenlere kapak olsun.
Cemal 23 Haziran 2019 22:29
Her yazınızı takip etmeye çalışıyorum. Hangi partiden veya siyasi görüşten olduğunuzu hiçbir zaman önemsemedim. Söylediklerinizi her zaman demokrasiyi ve insan haklarını merkeze alan bir şekilde gördüm. AKP sizin yaptığınız gibi içeriden yapılan eleştirileri bile dinlemiyorsa, gayri milli ilan ettiği muhalefeti mi dinleyecek? Hiç sanmıyorum, ama çabanızı takdir ediyorum. Keşke AKP'nin karar mercileri de sizin gibi düşünse. Bu ülkede her şey çok daha farklı olur.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 22:23
helal olsun hak ve hakikatleri dile getirdiniz eğilip bükülmediniz Mehmet bey Allah sizden razı olsun. Artık adalet liyakat özgürlük birlik beraberlikten yana olanlar kazanır. fanatizm cepheleştirme hakaret etme tehdit torpil kibir israf kaybettirir.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:52
Bundan daha temiz ve net biçimde anlatılamaz ama her zamanki gibi gerekli sonuçların çıkarıldığı söyleyip değişmeden devam edecekler.Yazık!!!!
Vatandas 23 Haziran 2019 21:51
AKP nin eski haline gelmesi cok ama cok zor. AKP eski haline gelebilmesi icin once MHP nin isoyleminden ve Soylu gibi kisilerden ayrilmasi gerekir. MHP antidemokrat ve irkci bir partidir. Soylu ise 1500 dernegi kapatan bir icisleri bakanidir. Kendisi gibi dusunmeyenleri dusman gibi gören zihniyete sahip bir partinin ayakta kalmasi zordur. Bu secim sadece AKP ye degil ayni zamanda Soylu nun ayristirici diline milletin demokratik bir für deme cevabidir.
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:48
Yazıyı, ikaz bölümlerindeki Ak Parti'nin yerine, Erdoğan'ı koyarak okuyun. Bütün olan bitenin, Erdemliler Hareketi olarak başlayan siyasetin ahlaksızlığa dönüşmesinin, tek müsebbibi Erdoğan'ın makam hırsıdır. Partinin kuruluş ayarlarına dönmesi mümkün değil, neredeyse hiç bir kurucusu bugün partide değil. Çözüm için, Erdoğan, acilen, yeni bir referandumla parlamenter sisteme geri dönmenin yolunu açmalı, Bahçeli'den derhal kurtulmalı, parti genel başkanlığını bırakmalıdır. Yapar mı dersiniz ?
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 23:43
0
Tam da benim düsüncen
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:40
1974'ten itibaren CHP'li Belediye başkanlarının dönemini gayet iyi hatırlarım. Musluklardan su akmazdı suya hasrettik. Caddeler çöp yığınlarıyla dolu idi. Haliç'i b.k götürürdü. Gecekondu semtleri kış aylarında çamur deryası idi. Tayyip Erdoğan başkan olunca bütün bu problemleri çözüp şehri yaşanır hale getirdi. Chp döneminde dilerim eski duruma dönmeyiz.
Brahma 23 Haziran 2019 22:21
7
Bu kafalar ülkeyi ne hale soktu arkadaş. Geçmişte yaşa, acılarına aşkla bağlan. Aradan 25 yıl geçmiş. Arkadaş hala bir arpa boyu yol alamamış.
ekrem imam oglu adamın hasıdır 24 Haziran 2019 01:49
3
sen geçmişi boşver şimdiye bak chp nin şişli kadıköy belediyelerine bak kadıköy florida gibi birde akp nin esenlerine kara bayırına bak gündüz vakti uyuşturucu satılıyor batakhane gibi 50 yıl önce olanlarla avunup durmayın ak troller
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 21:21
Ak Parti'nin bu saat itibariyle seçimden ders çıkarabileceğini ve yanlışlarını telafi edebileceğini sanmıyorum.Bu işi yapabilmesi için bünyesinde artık cerahat kıvamına gelmiş tayfayı temizlemesi icap eder.Bu son derece zor bir iştir. Çünkü tatlı ve ballı kadrolarını bırakmamak için direnecek ve Ak Parti'nin giderek oy kaybetmesini umursamayacaklardır.
....... 23 Haziran 2019 21:17
Sayın Ocaktan her sosyal hareket doğar gelişir büyür ve nihayetinde de dağılır..unutmayalım ak parti için de bu kaide geçerlidir.kimse ebedi olmadığı gibi, hiçbir siyasî sosyal hareket de ebedi değildir..ak parti misyonunu tamamlamıştır...
Yurtsever 23 Haziran 2019 21:10
Istanbul secimi Turkiyeye hayirli olsun. Bir vatandasi olarak AKP nin secimleri kazandiginda sevincimden uyamiyordum. Zamanla bu AKP lileri duymak bile istemiyordum. Rabia isareti Ile bir ara tek Dil ve tek Dine donustu. Ama en kotusu yaratani yaratandan dolayi severiz diyen AKP Bü sefer Yolumuz Kizilelma ya donustu. Daha sonra du deyimleri korkunc oldu. Bana bir Kilo soganin fiyatini soruyorlar ama bir kursunun kaca Mal oldugunu sormuyorlar. Ya Soylu nun ayristirici Dili ve yandas medyanin yalanlari... AKP dogdu, yasadi ve sonundada Bü gidisle ANAP Ile DYP gibi muadilini dolduruyor. Elfatiha.
KARAR OKURU 24 Haziran 2019 04:56
6
Sallama ne zaman tek dul dedi?
KARAR OKURU 23 Haziran 2019 20:52
Daha ne diyeyim diyorsunuz...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN