Back To Top
Gelecek nesillerin yargılayacağı günler

Gelecek nesillerin yargılayacağı günler

 - Son Güncelleme: 15.06.2019 Cumartesi 20:40
- A +

Tekrar edilen İstanbul seçimi gösterdi ki bir vesileyle peşpeşe iki seçim daha yapacak olsa ülkede birbirine saygısı olan kimse kalmayacak. Saygı, empati veya bir arada yaşamanın basit ve üzerinde anlaşıldığını varsaydığımız kuralları şöyle dursun sadece siyaset adına sınır tanımayan anlayış toplumu değersizleştiriyor. Böyle yapmakla toplum siyasallaşmıyor, bilakis siyaset kontrolsüz bir rekabetin aracı haline geliyor.

İyiye gidiş değildir bu…

Ülkenin toplam kalitesini azaltan, insanların birbirine güvenini yok eden ve en nihayet herkese birden kaybettiren bir sarmala mahkum olmuş savruluyoruz. En doğru sözle yalanın ve çarpıtmanın aynı kıymette olduğu bir düzen düzen değildir. Yahut da sesi gür çıkanın bütün fikirleri bastırıp yıldırdığı bir düzen…

***

Milli, manevi, kutsal cümle değerlerin araç haline geldiği, yapanın yanına kâr kaldığı bir zamana geldik dayandık, kurtulamıyoruz. Her kesim miras addettiği bir değeri sloganlaştırmış; ne başkasını yanaştırıyor ne hakkını veriyor. İşine yararsa sloganı haykırıyor, yaramazsa yeni slogan buluyor.

Böyle bir tabloda ortak dayanışmadan ve kederde, tasada, kıvançta birlikte olmaktan bahsedilemez. Ortak duygulara dair sözlerin hepsi palavradır… Menfaat zamanı, ödül vakti kural tanımaz iştahını açık edenler kavgasız zamanlarda birlik beraberlik edebiyatıyla ancak kendilerini kandırırlar. Gerçi kavgasız zaman da kalmadı ya…

Bir ülkeyi güçlü kılan şey, herkesi bağlayan ve herkes için geçerli olan değerlerin varlığıdır. Rekabet arttığında da azaldığında da hakka, hukuka riayet şarttır, doğruluktan ayrılmamak zarurettir. Şartlar zor da olsa kolay da olsa hakikatten başka sığınak aramak insanı da toplumu da değersizleştirir. 

Ne yazık ki sadece demokrasiyi, hukuku, seçimi, usulü, teamülü feda etmek değil; bunları feda ettiğimiz için teknolojiyi, eğitimi, kültürü, akademiyi, özgür düşünceyi de hayattan kovan bir dönemi yaşıyoruz. Bugün de gelecekte de daha azına razı olmayı mukadder hale getiren bir verimsizlik hali içindeyiz. Ülke için pekala mümkün olan daha fazlasını, basit hırslara ve gündelik hesaplara tercih ediyoruz.

Hem vatan-millet edebiyatı için ses yükseltiyoruz hem de vatan-millet için elini taşın altına koymak isteyene had bildiriyoruz.

Hem dünyanın kendimizden ibaret olduğunu zannediyoruz hem de aynı dünyanın işi gücü bırakıp bizimle uğraştığına inanıyoruz. Buna inanmayanı da hain ilan ediyoruz.

Dost kazanıp düşman azaltmayı unuttuk; kendi insanımızın dostluğunu da cömertçe heba ediyoruz.

***

Gelecekte bir gün, bugünlere dönüp bakıldığında hayırla yad edilmeyecek günler yaşıyoruz. Değerlerini körelten, hukuku, ahlakı, empatiyi, hoşgörüyü tanınmaz hale getiren menfaat uğruna hakikati yok sayan bir nesil olarak yaftalanacağız. İtibarlı bir ülke olmak imkanını küçük menfaatler uğruna heba eden hovarda bir nesil…

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 16 Haziran 2019 18:14
MMuhafazakarın işi çok koloylaştı muhafaza etmesi gereken şeyler epey azaldı neydi o eskiden iftiradan kaçın yalandan kaç, riyadan uzak dur , diline hakim ol sözün güzel olanını söyle adaletsilik karşısında şeytanlaşma bıraktık böyle rahat oldu
KARAR OKURU 16 Haziran 2019 14:17
Sayin Karalioglu size daha oncede yazmistim kuzum siz kendinizi asmissiniz toplum uzerinde muhendislik yapiyor kendinizce tespitlerde bulunuyor ve guzel cumlelerle (guya cumleleri susleyip )cahil sandiginiz akplilerden oymu devsireceksiniz yada sizin mahallenizemi cekeceksiniz cok yazik Siz bizi hic anlamadiniz anlasaydiniz bugun chp kemalizm kokan yazilar yazmazdiniz durust olun beka sorunu bizde hep vardi ve olacakta arkamizi donsek neler olabilecegini siz bizden iyi bilirsininiz selam ve dua ile
Bekir 16 Haziran 2019 14:08
Yazının bütününden seçime gelelim...Ne yani oyları çalmışlar gecenin bir vakti hukuksuz bir şekilde sayımı durdurmuşlar hırsızlığı kendileride biliyor eyvallahmi denemeliydi.Iyi geçinmek adına buna gözlü yummalıydı.Yapmayin lütfen bazı yerlere ve kişilere duyulan nefret dolayısıyla ilkeli duruslardan taviz verilmemeli...
Seküler magandalar... 16 Haziran 2019 11:09
Türkiye'de dinin yasaklanması da, sözde demokrasinin getirilmesi de dipçikle yapıldı. Dipçikle bu kadar... Oysa ne demokrasi dinin, ne de din demokrasinin alternatifi değildir. Sekülerler bunu anlayana kadar, bu çile devam edecek...
eski islamcı 16 Haziran 2019 11:56
2
demokrasinin olmadıgı iran ve suudilere bak anlarsın oralarda millet canından bezmiş ve fırsatını bulan avrupaya amerikaya kaçıyor demekki neymiş islam devleti diye millete dayattıkları faşist monarşilerden millet yaka silkmiş.
KARAR OKURU 16 Haziran 2019 14:15
0
Eski İslamcı, sen yat...
EKO 16 Haziran 2019 01:19
Yorumların arasında günlük siyaseti dini yaklaşımla açıklamaya çalışanlar var. Hala mı anlamadınız? Din (hangisi olursa olsun) ve siyaset dünyanın en tehlikeli karışımıdır. O dini kullanan siyasetçilere, maddi dünya ile ilgili yaptıkları yanlışları (hem de bilerek ve isteyerek) kutsal zırh arkasına saklama imkanı verir. İnsanlık tarihinin en büyük dramları siyasal dincilik yüzünden yaşanmıştır. Hadi örnekleri diğer dinlerden verelim; haçlı seferleri ve İsrail'in Filistin'deki zulmü... Onlara sorarsanız Tanrı'nın isteğidir. Hadi bizden örnekleri de siz düşünüp bulun bir zahmet.
KARAR OKURU 16 Haziran 2019 00:16
Manidar bir cümle dost kazanmayı unuttuk. Çok güzel yazmış sınız .Cumlenize cok manidar bir cümlede ben eklemek istiyorum. Nasıl olduğunu anlayamadigimiz bir şekilde milliyetçi muhafazar denilen yazar takımı birbirine çok güzel düşman oldu. Ellerine kimse su dökemez. Yalnız birileri fena halde ellerini ovusturuyor.
EKO 16 Haziran 2019 00:53
1
Bırakın artık bu milliyetçi muhafazakarlar ve el oğuşturan ötekiler edebiyatını. Görmüyor musunuz hala? Bu artık; aklı, vicdanı, ahlakı ve insafi olanlarla her türlü kutsalı da alet ederek memleketi mahvedenler arasındaki bir meseledir.
ergün 15 Haziran 2019 22:43
AKP Mersin İl Başk. Yard. Kenan Peker İmamoğlu için,"İstanbul'u Konstanipolis mi sandın Yunan evladı?" diye twit atmış, sonra silmiş. Karadenizli vatan evlatlarını Yunan sanan bu ahmağa söyleyin; Binali Yıldırım, Fener Rum Patriğini tıpkı Yunanlılar gibi ekümenik görüyor!
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 22:20
Osmanlı Devleti sanayileşme devrimini ıskaladı ve batıdan geri kaldı. Şimdi ise teknoloji 4.0 devrimini ıskalarsak korkarım çok daha geri kalacağız. Süratle hükümeti muhalefeti bir araya gelip koordine içinde çalışmalı. Her konuyu konuşuyoruz fakat bir araya gelip icraata geçemiyoruz. Çok bağıranın sözünün daha dinlendiği bir ortamı yaşıyoruz. Devlet Planlama Teşkilatı işler hale getirilmelidir. Uzun vadeli planlaması olmayan bir devlet hiç bir yere varamaz.
Ali Osman 15 Haziran 2019 20:10
Sağduyulu kaliteli hem müslüman hem demokrat olunabileceğini gösteren karar Ülke umududur
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 18:47
Cemaatlar tarikatlar cirit atıyor bilim adalet demokrasi can çekişiyor
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 17:14
Siyasal islamcilari hovarda bir nesil olarak tanimlamak yetersiz kalir. Cunku onlar ulkenin yarim yamalakta olsa olusturulmus tum kurum ve kurallarini rovansist duygularla ve dar kafali ideolojik yaklasimlarla yikip hic ettiler. Yerlerine kabilecilik, liyakatsizlik, keyfiyet, seviyesizlik vb. koyarak sadece bugunu degil ulkeye gelecegide kaybettiren bir nesil olarak tarihe gececekler...
"Nihayet bunların ardından öyle bir nesil geldi ki,namazı terkettiler(namaza duyarlılığı ve devamlılığı yitirdiler),nefislerinin arzularına uydular(haramlara yöneldiler).İleride azgınlıklarının karşılığını çekeceklerdir. "Meryem Suresi 95.Ayet).Dindar nesil yetiştireceğiz diyerek yola çıkanlar,insanları Din'den ettiler.Nesillerde ne edeb kaldı ne de ahlâk.Ne namaz var ne de niyaz.Imam Hatip'liler bile namazlarını kılmıyorlar(çoğunluk).Lider konumunda olanlar,nesle kötü örnek oluyorlar.Sözlerine ve davranışlarına dikkat etmiyorlar.Haktan,hukuktan,adaletten dem vuruyorlar ama tam tersini yapıyorlar.
KARAR OKURU 16 Haziran 2019 14:56
0
Uc bes kendini bilmez siyasetciler yuzunden butun nesil dinsizlesiyor diye yaziyorsunuz bence sacmaliyorsunuz o makamlara gelince dinsizi sapitmiyormu hem dinle ne alakasi var dindar gelip sapitinca butun dindarlar boyledir diye gostermeye calisiyorsunuz bence gunah isliyorsunuz cok yazik turkiyedeki ozgurluk anlayisinin maalesef siniri yok ozgurluk diyince bazi insanlarimiz sinirsizin sinirsizi ozgurluk var zannediyor dunyada herkes cani ne isterse diyemicek ve yapamicak avrupada bu boyle her kafadan bir ses cikmiyor kural koyulur herkeste koyun gibi uymak zorunda kaliyor
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 16:52
Uyan da baliga gidelim!
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 15:34
Demokrat Parti'nin 1950'lerde ülkeyi ne hale düşürdüğü, tarihe kara leke olarak geçen darbe nedeniyle unutuldu. Hain FETÖ darbe girişimi başarılı olsaydı, aynı şekilde AKP politikalarının iflası da görülür olmayacaktı, Allah korudu. Kesintisiz demokrasi bu yüzden önemlidir, ak don kara don ortaya çıkar, hesabı sandıkta verilir.
KARAR OKURU 16 Haziran 2019 15:11
0
Verilirde haci sen kafayi degismissin sandikta verilen hesabi daha simdiden lehine cikarsa kabul edersin...
karar okuru 15 Haziran 2019 15:00
Eskiden farklı düşünüp yolun hatalı olduğunu gördükten sonra inatla yanlışları savunmayıp hatalı görüş ve uygulamalardan vazgeçmek döneklik değil fazilettir. Vazgeçmemek ise kibir ve cehalet.
KARAR OKURU 16 Haziran 2019 15:05
0
Hangi yanlislari gordun brother halk tvde anlatilanlarimi
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 13:37
Dava ,beka , kudüs ,başı örtülü bacım , ezan ,bayrak ,vatan dediler, dediler de dediler . 20 senedir bu millet bu siyasal İslamcıları başlarının üstünde taşıdı. . Kira ,çocuğun servisi mutfağı ,faturası , sağlık gideri giderde gider .Adam 200₺ zam yapalım diyor. Eller kalkıyor -kabul etmiyoruz. Şunda indirim yapalim . Diyorlar kimin parasını kime veriyorsunuz. Adam 50 yaşında emeklilik için yaş bekler. Bu yaştaki adamı kim çalıştırsin 20 yaşındaki zımba gibi delikanlı varken.Allah'tan korkmazlar. İstanbul'da bu asgari ücretli 2000 ₺ynen nasıl gecinsin
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 12:39
Mustafa bey yazdıklarınız doğru. Ama sizin de, bir gazeteci olarak bizi buraya getiren süreçte katkılarınız oldu. Sizin, karar yazarı olduğunuz dönem sonrası uygulamaları değildir sadece bugünlerin müsebbibi. Bu nedenle, kusura bakmayın, yazdıklarınızı buruk bir şekilde takdir ediyorum. Yani, doğruyu söylüyor olsanız da, sizin için, "her şart altında hakikatin gazetecisidir" diyemiyorum.
Karar Okuru 15 Haziran 2019 14:20
2
Doğru bir yorum ancak maalesef bu düşünce tarzı iki olay arasında bağ kurmakta çok zorlanıyor. Yazar buraya gelen yollarda aldığı rolleri ciddi bir şekilde değerlendirse ve tartışsa daha açıklayıcı olur. Örneğin o dönemlerde bu düşüncenin günümüz koşullarına asla uymayacağı tartışılmıştı. Anlam ve derinliğine asla vakıf olmadıkları demokrasi, vesayet vb, kelimeleri tekrar etmek yeterli olmuyor!
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 16:18
0
Bence de artık siz eskiden böyleydiniz, sizin de bu günlerdeki ortama gelmekte katkınız var diyerek eleştirmenin anlamı yok. Yazar zaten kendi hesaplaşmasını yapıyordur. Bu eleştiriler her kesim için doğru, hepimizin geçmişte hataları olmuştu.Geleceğe bakalım, demokratik herkesin mutlu olduğu bir ülke kurmak o kadar da kolay değildir. Bu günlerden de gelecek nesiller gerekli dersi çıkaracaktır.
E.K 15 Haziran 2019 12:06
Toplumun korkunc boyutlara ulasan yozlasmasinin agirligini bizim nesle yuklemek kanimca adil olmaz...Yozlasmanin en buyuk etkeni dini siyasete alet eden Akp ve Sn Erdogan'dir...He ne kadar kendileri gibi dusunmeyenleri "mankurt" olarak degerlendiriyorlarsada, gercek mankurtun kendilerinin oldugunu bizden sonrakiler gorecektir...Din eksenli siyasetle cagi yakalamak mumkun degildir...Oyle olsa Suudlar super guc olurdu..Iran hakeza...Kutsal ortak degerlerimizi siyasete alet eden Akp, bu degerlerin icinin bosalmasina neden oldu.
Erdem 15 Haziran 2019 21:01
1
Hatalarını görmek ve doğruları söylemek bir erdemdir yazarımızı tebrik etmeliyiz.
KARAR OKURU 16 Haziran 2019 15:19
0
Toplumun korkunc derecede yozlasmasi/ en buyuk etken dini siyasete alet eden akp /mankurt /kutsal ortak deger Korkunc derecede yozlasan millet nasildir? Tespiti nasil yapilmistir ve bunu hangi kurum raporlastirmistir? Dini siyasete alet etmek ? Anayasimiz degisti seriatlami yonetiliyoruz? Be Gafil avrupa ne kulubu seni niye almiyolar? O zaman..? Ortak deger? Evet musluman ulkelerle senin ortak degerlerin var dolayisla en cok yakin benzer degerlerin onlarla oralarada msjlar yollayip ulke olarak stratejik hamleler yapip gucbirligi olusturabiliriz velevki beceremedik bunu denemekle bisey kaybetmeyiz.
Muhtefi. . 15 Haziran 2019 11:48
Gelecek Nesiller evet Bizde Gelmiş olan o Gelecek Nesillerdeniz ve Gecişimizi Tamamlamak üzereyiz Tarihin Derinliklerine Hızla yol alıyoruz . :))..Politize olmuş bir zihniyetle olmuyor. Bir Akrabam vardı 80'li yıllar Çocuğum unutmam Hep bir Partiye Holigandi :))..oyle de goctu gitti.!..Geçmiş nesiller Partizanlık bıraktı,Hala öyle fakat ben Oğluma Partizanlık bırakmıyorum. VATANSEVERLIK, AHLAK, EDEP, HAKKANİYET, ÇALIŞKANLIK, SEVGİ ve HOŞGÖRÜ bunlar Evrensel değerler. Şaşmaz dogru yol bunları Ogutluyorum. !.
BK 15 Haziran 2019 11:36
Yeni Şafak ta Hayrettin Karaman’ın son iki günlük yazısını okuyunca tüm inancımı Ve saygımı kaybettim.
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 11:18
Çok geç kaldık sayın yazar sizde bizde malesef Sayın Davutoğlu veda ederken ekran karşısında ağladık dik duramayışına bizlerin oylarına sahip çıkamayışına belki mecbur kalmıştır.Oğlumu onun lisesinde okuttum örnek verdim hep gurur duyuyorduk onunla.Şimdi parti kuracakmış gidişata göre " kaçtı o tren çoktaaan " Sayın GÜL o meşhur kibrini bir kenara bırakıp ağır abilik yapsaydı bugün her şey çok farklı olabilirdi Onlar halkın ne hissettiğini ne beklediğini kendi pencerelerinden göremediler ya da uygun bir zemin bulamadılar ama bizler yıllardır onlardan bir adım bir çare bekledik MALESEF...
Ekrem 15 Haziran 2019 10:43
Bu yazıyı yazmakla, siz o anlattıklarınızdan olmadığınızı ,biz okurlarda sizin söylediklerinize katılmakla onlardan olmadığımızı , tarihe not düşmüş oluyoruz. Ben buna şahidim, siz şahitsiniz ve herşeyi hakkıyla gören ,hakkıyla bilen Rabbimiz buna şahit. Önemli ve değerli olanda bu bence. Gerisi herkesin kendi imtihanı. Biz onların yaptıklarından, onlarda bizim yaptıklarımızdan sorumlu tutulmayacak sonuçta. Herşeyden haberdar olanın huzurunda herkes kendi hesabını kendisi verecek.
fazıl 15 Haziran 2019 10:37
Ne diyordu Müslim baba: Nasıl başlamıştık bak nasıl bitti....
Köroğlu 15 Haziran 2019 10:22
Kültür bozuk. O da ekonomik altyapıdan kaynaklanıyor. Üretemeyen köylü bir toplum mecburen kısa döneme, yağmaya ve dolayısı ile kabileciliğe abanıyor. M.S. 6. yy'dan beri Anatolya'da durum bu (11., 13. ve 18. yy'da hafif kıpırdanmalar olmuş ama kalıcılaşmamış) . İlk defa Özal döneminde, koşulların da olgunlaşması ile Anatolyanlar bu durumu kırdı. Ama sonuçların gelmesi daha 3-4 nesil sürer. Kuzey-Batı Avrupa'da 300 yıl sürmüş bir süreçten bahsediyoruz
Ilıya ılıya yaz gelir Soğuya soğuya kış gelir Perşembenin gelişini cumada anlayana hayırlı vakitler
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 08:29
Ağzınıza sağlık.Referansını haktan ve halktan almayan , gücü önceleyen bir nesil olarak da anılacağız maalesef.
Özkan 15 Haziran 2019 07:39
Başarılı kontradan gol atmak gibi süpriz oldu bu yazı
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 03:01
Orjinal bir tanım.Ahlak nükleer bir saldırıya maruz kaldı.Cehalet artık caddelerden akan sel suları gibi şehirlerimizi ve insan ruhunu kirletti. Kalplerimiz kaskatı oldu.Ruhlarımız eşyanın esiri oldu.Merhamet kine ve nefrete yenik düştü.Buhranlar anaforunda yok olmak üzere değerler ve insan.Ağlamayan gözler.Ürpermeyen yürekler merhametsiz kalpler neleri kaybettik......
realist 15 Haziran 2019 02:03
ekrem başkana akp liler proje diyorlar evet ekrem başkan proje HALKIN PROJESİ halkın bagrından çıkan anadolunun öz evladı imam oglu biz halkın projesi imam oglu garibanın mazlumun işcinin emekçinin tüyü bitmemiş yetimin emine teyzenin ahmet amcanın umut bebegin projesi imam oglu biz ona güveniyoruz oda bize güveniyoruz EKREM BAŞKAN YOLUN VE BAHTIN AÇIK OLSUN...
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 01:55
Çok büyük bir fırsatı kaçırdı Akp. Bilhassa 2010’dan sonraki politikalarıyla. Bunda susup Reis’e karşı durmayan Gül’ün, Babacan’ın, Şimşek’in, Arınç’ın ve Davutoğlu’nun da kabahati var. İşin bu noktaya geleceği, Reis’in her şeyi bastıracağı görülüyordu. Heleki Gül’ün suskunluğu, ben siyasetin üstündeyim tavırları affedilecek gibi değil. Sustunuz beyler. Susmak kolay geldi. 17 sene. O zaman doğanlar liseyi bitirdi. O nesil, bir 50 sene bu ülkeye hakim olacak.
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 10:16
1
Bırak konuşmayı, kenarda sessizce bekleyenler bile medya bombardımanına tutuldu da felekleri şaştı. %49'la seçilmiş başbakan bıraktı gitti de ne oluyor diye soran çıkmadı. İyi niyetle bir şey söyleyenin ihanet belgesi hazır. Arkanda ne yapsan alkış tutan böyle bir taban oldukça sana her şey serbest.
Çıplak 15 Haziran 2019 01:55
Atalarımız ne demiş: Arife tarif gerekmez, Balık baştan kokar... Gelecek nesilleri dindar yapalım dedik, ama samimi olamadık... Para, şehvet, mal, mevki, ihtiraslarımız bizi bozdu... maalesef şu an itibariyle çocuklarımıza güzel örnek olamıyoruz... Allah'ım bizi ve idarecilerimizi ISLAH eyle !
İlahi Sürahi 15 Haziran 2019 02:29
3
Hatice’ye değil neticeye de bakılır demiş.
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 01:52
senin arkadaşların yönetiyor
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 01:45
Reis, gök kubbede hoş bir seda bırakacak. Öyle dedi valla...
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 01:29
Bu yazınızı yeminli iktidar destekçileride inşallah okuyup üzerinde düşünürler. Ümidim yok ama...
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 00:41
Yazık ettiler bu ülkenin geleceğini kararttılar.Çoluk çocuğumuzun geleceği heba oldu.
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 00:39
Ülkemizdeki cehalet ve yaydığı nükleer serpinti uzaydan görülecek hale geldi..
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 00:33
İtibarlı bir ülke olmak imkanını küçük menfaatler uğruna heba eden hovarda bir nesil…
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 00:16
Geç kaldın bunları yazmakla ama yine iyi çünkü bunda senin de sorumluluğun var
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 00:09
iktidar butun bu yazdiklarinizin farkinda Sayin yazar. Gelecek nesillerin kendileri hakkinda ne dusuneceklerinin de farkinda. Ama umurlarinda degil. Onlar icin onemli olan tek birsey var: Ne pahasina olursa olsun iktidarda kalmak. Istanbul belediyesini kaybetmek de onlar icin sonun baslangici olabilir. Bu tekrarlanacak olan secimi kaybetseler bile mazbatayi Imamoglu'na vermemenin bir yolunu bulacaklardir.
KARAR OKURU 15 Haziran 2019 00:06
Manifesto. Tebrikler sayın yazar.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN